Zobacz temat - [216 coup] nietypowy problem z układem chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [216 coup] nietypowy problem z układem chłodzenia


patryk199390 - Pią Wrz 11, 2015 10:35
Temat postu: [216 coup] nietypowy problem z układem chłodzenia
pacjent to Rover 216 w nadwoziu coupe z silnikiem serii K
Na wyjętym termostacie auto poprawnie samo odpowietrza układ chłodzenia wytwarzajac w nim odpowiednie cisnienie do przepływu, ale jak wiadomo przy obecnych temperaturach troszke zbyt długo nagrzewa sie silnik, a na trasie nawet sie nie dogrzewa.
Po załozeniu termostatu wystepuje efekt jakby cisnienia w układzie nie było wcale, zaraz przed termostatem wychodzi wąż do parownika i nagrzewnicy który w teori przy zamkniętym termo powinien robic sie szybko ciepły bo całe cisnienie z pompy podawane jest własnie tam lecz niestety tak sie nie dzieje, próbowałem odpowietrzac wszystko jak tylko się da, ale nie sądze by silnik w najnizszym punkcie auta się zapowietrzał, blok silnika jest drożny tak samo jak i wszystkie przewody układu chłodzenia, dodam jeszcze ze termostat otwiera sie przy odpowiedniej temperaturze, sprawdzałem w garnku z wodą, lecz w aucie juz sie nie otwiera, waz za termo nie robi sie ciepły
Ratujcie bo ja juz nic nie jestem w stanie wymyslic

filip9519 - Nie Paź 04, 2015 17:17

daj znać jak pomoże https://www.google.pl/url...444058133159165