Zobacz temat - [R75] Odklejony materiał na drzwiach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Odklejony materiał na drzwiach

mironh - Nie Wrz 13, 2015 23:51
Temat postu: [R75] Odklejony materiał na drzwiach
Witam
Jak w temacie odkleił mi się materiał materiał na drzwiach i się zastanawiam jak to zrobić by go przykleić. Pomoże ktoś.
Foto by pokazać która część się odkleiła.

cin1391 - Pon Wrz 14, 2015 07:52
Temat postu: Re: [R75] Odklejony materiał na drzwiach
mironh napisał/a:
Witam
Jak w temacie odkleił mi się materiał materiał na drzwiach i się zastanawiam jak to zrobić by go przykleić. Pomoże ktoś.
Foto by pokazać która część się odkleiła.


Mam dla Ciebie smutną wiadomość - trzeba zdjąć boczek i go rozebrać na części pierwsze, aby ładnie naciągnąć i podkleić ten materiał. Sam przez do przechodziłem. Nie polecam kleju w sprayu, bo słabo trzyma.

Cieniutka warstwa dokładnie rozprowadzonego butaprenu i porządne "rozmasowanie" materiału da pożądany efekt :)

longer86 - Pon Wrz 14, 2015 09:25

boczek musisz ściagnąć, zgrzewy tapicerki możesz roztopić lutownicą, boczek rozejdzie sie na 3 części, tapicerowaną + góra i dół. Co do podklejenia materiału co prawda zmianiałem tapicerkę i stosowałem 2 kleje, jeden tanszy jakiś no name z leroya i niestety nie trzyma za dobrze, drugi sporo lepszy klej do tapicerki firmy tesa, kupiony w liroyu, nieststy 2 razy droższy ale spełnia swoje zadanie, psikasz, czekasz aż podeschnie i dociskasz ;)

plus taki że nie przesiąka i nie wyjda plamy.

Na koniec kup sobie w sklepie śrubki do drewna takie 13mm na krzyżak i metalowe podkładki z gumową uszczelką.

w miejsu gdzie były zgrzewy małym wiertełkiem porób otwory tylko uwaga żeby nie przeleciec na wylot w materiał.

jak poskrecasz to nie masz się co martwić boczek się nie rozpadnie ;)

mironh - Pon Wrz 14, 2015 11:05

Mam pytanie czy możecie na zdjęciu załączonym w poście narysować w paint na jakie części powinien rozdzielić się boczek żebym nie przegiął i czy te zgrzewy o których mówisz mógłbyś też orientalnie zaznaczyć na foto i czy nie da rady z je zgrzać lutownica i nie bawić się skręcaniem. Bo szczerze mówiąc to instrukcja fajnie napisana za co dzięki
longer86 - Pon Wrz 14, 2015 11:34

zgrzać lutownicą nie polecam, bo tak robiłem i niezbyt się to trzymało, za mało towaru tam zostało.

Musisz odkrecić rączkę, 2 śruby 13 i 2x 10.

zgrzewy są punktowe na całym obwodzie beżowego materiału, zostanie beżowy element, widzisz w połowie boczku z prawej strony na zdjęciu łączenie i drugie łaczenie będzie nad podłokietnikiem, podłokietnik też jest na zgrzewach, ale zostaje z dolną czescią.

w tym temacie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz ;)

http://www.the75andztclub...ead.php?t=57795

AdaskoC - Pon Wrz 14, 2015 11:44

mironh, ja zgrzewy sklejałem później na poxipol :) Ale niestety z klejeniem tego schodzi się bardzo długo.
kerbi - Pon Wrz 14, 2015 11:48

Ja robiłem https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=78725