Zobacz temat - OT z tematu "[MG ZS 180] zabawe czas zacząć -> 2.0T&
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - OT z tematu "[MG ZS 180] zabawe czas zacząć -> 2.0T&

Markzo - Nie Wrz 02, 2012 10:44

Pływak napisał/a:
Szkoda tylko, ze na tym forum zawsze się tak wypowiadam i kilkukrotnie nawet Markzo przytakiwał. No ale chodziło o inne auta szkoda, ze jeśli chodzi już o jego auto to taki styl moich wypowiedzi jest beee i ma go w dupie.

a co, mam się popłakać i ze skruchą rozebrać motor i wszystko zrobić tak, żeby sie Tobie podobało? Nie podoba Ci się, wieje wiochą, spoko. Takie masz zdanie, napisałeś to wyraźnie i oki, chcesz sobie poszydzić, to sobie szydź, zwisa mi to kalafiorem ;) Mam czysty silnik, zadnego syfu w komorze, 4 czerwone elementy i troche polerki - straszne ;) jak będe mial ochote to go całego na czerwono pierdyknę i jezcze czerwoną choinkę zapachową zawieszę, oj wtedy to sobie dopiero użyjecie ;) smacznego rosołku :)

Pływak napisał/a:
ze macie do dyspozycji przycisk Ignoruj przy każdym moim poście tak więc uczulonych na krytykę i sarkazm namawiam do jego użycia będzie wam naprawdę lżej bo po co się stresować?

chyba jedyny się tutaj Ty stresujesz :)

7Tomi - Nie Wrz 02, 2012 10:57

Chyba pare osób pominęło wypowiedz Markzo gdzie była informacja, że motor i osprzęt już były tak pomalowane.

Przy czyszczeniu silnika benzyna ekstrakcyjna, nitro oraz inne środki nie spowodowały najmniejszego zniszczenia na czerwonym lakierze co sie rzadko zdarza bo nitro potrafi mocno uszkodzić lakierowane powierzchnie. Tym samym ktoś wcześniej musiał sie mocno natrudzić żeby tak trwale wymalować kolektor, przewody, alternator, pompe wspomagania, miske i rozrusznik. Tym bardziej nie dziwie się, że czerwone elementy pozostały w samochodzie.

A co do przyspieszenia... Jechałem tym kiedy było odwrotnie założone MBC i w porównaniu do 1.8 ... heh to nawet nie ma czego porównywać 1.8 sie chowa. Więc z teraz powinno spokojnie zejść na ok 6s.

Raptile - Nie Wrz 02, 2012 11:17

Markzo napisał/a:
jak będe mial ochote to go całego na czerwono pierdyknę


Na różowo !! :mrgreen: !!

Yog-Sothoth - Nie Wrz 02, 2012 11:33

W twoim przypadku na zielono Rap :mrgreen:

Markzo kupiłem Greddy RZ style, może dziś jak ogarnę podłączenie wastegate bezpośrednio pod przepustnicę i nic nie klęknie to coś nagram ;)

Pływak - Nie Wrz 02, 2012 14:44

greg-si napisał/a:

Czasami się zdarza ;)

Widać wystarczy zawołać i się pożalić i już są, a w innych tematach brak. Niby wszyscy wyluzowania, a warn za napięta atmosferę? To jak to w końcu jest spinacie się czy nie? :rotfl:

Cytat:
Pływak, nie próbuj na siłę kogoś umoralniać i naprowadzać na swój tok myślenia. To że Tobie się to nie podoba nie oznacza że Marek ma to od razu zmienić. Próbujesz na siłę go przekonać do czegoś o czym widzę trochę a nawet bardzo nie masz pojęcia.

Napisałem co mi się nie podoba i co bym zmienił po raz kolejny kolejna osoba wykazuje się absolutnym brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem. Przeanalizuje ejszcze raz pisze w pierwszej osobie, a nie rozkazuje komuś. Jesli ktoś nie wyłapał żartu w poście kierowanym nota bene bezpośrednio do dobregozioma a nie do Markzo to sorry winetou będę następnym razem tłumaczył bo widać stosowanie emotek niewiele wyjaśnia niektórym :]

Cytat:
Dlatego zbastuj trochę bo wprowadzasz napiętą atmosferę w tym temacie.
Właśnie za to w tym momencie dostajesz ostrzeżenie.

Jak wyżej niby nikt się nie stresuje, a jednak napięta atmosfera? Już nie rozumiem no ale cóż nie pierwszy nie ostatni warn na tym forum walnięty z kapelusza. Dodaj jeszcze punkt do regulaminu zakazujący krytyki i używania sarkazmu oraz ironii będziesz mógł trzepać warny za każdego mojego posta :lol:

Przepraszam, zę skrytykowałem i zrobiłem to w tym samym stylu co od ponad 4 lat. Widac jak krytykuje innych jest ok ale jak już się skrytykuje nie tam gdzie trzeba "to stwarzam napiętą atmosferę" mam nadzieje, że będziesz konsekwentny w swoich warnach :lol:

EOT nie przerywam już więcej podniecania się
Pozdrawiam :)

MaReK - Nie Wrz 02, 2012 15:24

O wow ;)
To ja chyba też się kwalifikuję do warn'a, od greg-si bo śmiałem napisać, że podzielam zdanie Pływaka w kwestii koloru czerwonego :)

Dobrze, że Greg-si nie czytał tematu o organizacji Zlotu ;)

Wracając do meritum, nie sądziłem że Markzo pisze o postach Pływaka.
Jego posty odebrałem jako konstruktywną uwagę, bo nawet nie krytykę.
Żart o ilości koloru czerwonego też w/g mnie nie był kierowany do markzo.
Ot taka ironiczna uwaga, ale żeby to odbierać w ten sposób?

No chyba faktycznie kogoś poniosło z tymi warnami ;)

Może lepiej rzeczywiście nie zaglądać tu i nie pisać jeśli nie ma się zamiaru klaskać autorom ;/ Wszystko co zostanie napisane na "nie" i późniejsza obrona swoich argumentów będą traktowane jako posty prześmiewcze czy próba wywołania zadymy.

No trudno. Napisałem zatem czekam na warna ;)

kzrr - Nie Wrz 02, 2012 15:43

Ja swoje zdanie na temat tego co Markzo ma pod maską wyraziłem kilka stron temu żeby nie było :P :P

Mnie tylko zastanawia jedno (sory za ot) na jakiej podstawie Pływak dostał warna ? Jeden mod stwierdzi że się należy, drugi że w ogóle i jest ok. Powinny być jasne i przejrzyste zasady "karania" a nie trochę według własnego widzi-misie ;)

greg-si - Nie Wrz 02, 2012 15:50

kzrr napisał/a:
Mnie tylko zastanawia jedno (sory za ot) na jakiej podstawie Pływak dostał warna ? Jeden mod stwierdzi że się należy, drugi że w ogóle i jest ok. Powinny być jasne i przejrzyste zasady "karania" a nie trochę według własnego widzi-misie ;)

Też bym chciał wiedzieć co ma na celu podważanie przez Marka mojej decyzji.

dobryziom - Nie Wrz 02, 2012 15:50

mi też się nie podobają te czerwone dodatki... Bardzo dobrze że jednym się podoba a drugim nie jak by każdy miał tak samo nie było by o czym dyskutować :)

PS wydaje mi się ze Marek powinien dostać Warna za podważanie autorytetu moderatora... i to bezapelacyjnie :p

MaReK - Nie Wrz 02, 2012 15:50

kzrr kogo masz na myśli pisząc że jeden uważa że okej, a drugi nie?
Ja np. moderatorem nie jestem i tylko wyrażam swoją opinię na ten temat? Może nie wiem wszystkiego, może opis tego warna jest niewystarczający i jest spowodowany jakimś innym jeszcze działaniem jego odbiorcy. Wiem natomiast, że pojawianie się Twojej osoby w temacie o warnie dla Pływaka będzie odbierane przez resztę społeczeństwa forumowego, które zna relacje pomiędzy użytkownikami, że zostałeś przysłany w celu obrony Pływaka :)

Co do przyznawania warnów, jest na pewno temat w administratorce, który pozwala na dyskusję pomiędzy moderatorami jeśli jeden z nich nie ma pewności czy dany warn się należy. Nie widziałem takiego odnośnie tego przypadku. Widocznie greg-si uznał że ma 100% racji. Ja bym takiej decyzji nie podjął, nie zależnie od tego czy to Pływak czy TheArt ;)

Robimy jednak kolejny off w temacie. Lepiej byłoby napisać o nim w innym wątku tego forum.
Może greg-si przeniesie jak przeczyta.

kzrr - Nie Wrz 02, 2012 15:58

Cytat:
kzrr kogo masz na myśli pisząc że jeden uważa że okej, a drugi nie?


No nie wierzę że tylko ten temat greg czyta a żaden inny moderator nie :) Greg stwierdził że Pływakowi należy się warn i ok, według niego się należał i podjął taką a nie inną decyzję, ale oprócz Grega są inni moderatorzy którzy pewnie też czytali tą wypowiedz/wypowiedzi i według ich wszystko jest ok i nie ma tam żadnych rzeczy które nadają sie na warna.

MaReK napisał/a:
Wiem natomiast, że pojawianie się Twojej osoby w temacie o warnie dla Pływaka będzie odbierane przez resztę społeczeństwa forumowego, które zna relacje pomiędzy użytkownikami, że zostałeś przysłany w celu obrony Pływaka :)


No to jest conajmniej śmieszne, wypowiadałem się w tym temacie już dużo wcześniej. Zresztą heh " w celu obrony Pływaka" :mrgreen:

A kto mnie przysłał ?

MaReK - Nie Wrz 02, 2012 16:06

greg-si napisał/a:
Też bym chciał wiedzieć co ma na celu podważanie przez Marka mojej decyzji.


dobryziom napisał/a:
PS wydaje mi się ze Marek powinien dostać Warna za podważanie autorytetu moderatora... i to bezapelacyjnie :p


Ja nie podważam decyzji. Być może jest słuszna i to ja nie mam racji.
Odpowiadam jednak w temacie poniekąd na post Pływaka.

Mnie się wydaje, że warn został dany nie za treść tylko za to kto ją wygłosił ;)
Gdyby trzymać się reguł, to już w tym temacie Ratpile powinien otrzymać warna.
Po pierwsze nie wniósł nic do tematu, po drugie zastosował ironiczną uwagę :)

Jeśli moderacja uważa, że podważam zdanie mod'a - proszę o karę ;)
Z banem najlepiej - Violla się ucieszy :)

Markzo - Nie Wrz 02, 2012 16:30

a mi sie wydaje, że szydzenie to nie jest wyrażanie opinii :) i nie jest to konstruktywna
krytyka, bo taka była troche wcześniej, kiedy normalnie pisał co mu pasuje a co by zrobił inaczej. Odniosłem się do tego tak samo jak on napisał posta - normalnie, kulturalnie. I w tym momencie jak dla mnie powinien się skonczyć temat koloru. Jednak i głupiue odzywki Maniaqa o osiągach, które już zostały wyjaśnione z 10 stron temu (prędkość licznikowa vs. rzeczywista) jak i pozniejsze posty Plywaka to po prostu trolowanie i robienie syfu w temacie. Raptile napisał posta nie na temat, ale bez szydzenia i dogryzania, a to jednak różnica. Takie mam na ten temat zdanie, a wydzielenie tematu nie jest złym pomysłem - tu i tak jest za duzy bałagan.

greg-si - Nie Wrz 02, 2012 16:39

MaReK napisał/a:
Ja nie podważam decyzji.

To po co to:
MaReK napisał/a:
Co do przyznawania warnów, jest na pewno temat w administratorce, który pozwala na dyskusję pomiędzy moderatorami jeśli jeden z nich nie ma pewności czy dany warn się należy.


MaReK napisał/a:
Dobrze, że Greg-si nie czytał tematu o organizacji Zlotu ;)

Czytał, czytał ;)

Pływak napisał/a:
Napisałem co mi się nie podoba i co bym zmienił po raz kolejny kolejna osoba wykazuje się absolutnym brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem.

A Ty po raz kolejny chcesz zrobić z kogoś idiotę, głupka i debila który poza czytaniem linijek w internecie nic więcej w życiu nie przeczytał (no może programu TV), niczym innym się nie zajmuje i żyje tylko forum i dla forum.
Jako osoba wszechwiedząca, oświecona i wszechstronnie utalentowana powinieneś wiedzieć by się nie powtarzać. Ale Ty wolisz pisać pomimo tego że Markzo przestał reagować na Twoje i innych zaczepki. Twoje zdanie musi zawsze być na końcu i zawsze masz coś do dodania. Kogoś odsyłasz do ignorowania postów a sam tego nie umiesz zrobić.
Spoko, pisz sobie ale póki jestem moderatorem na tym forum (cóż może się okazać że zaraz nim nie będę) i mam jakieś swoje pole do ogarnięcia to będę reagował według swojego klucza i stosował swoją interpretację regulaminu forum.
Jeśli dalej będziesz stosował taki przyśmiewczy tryb wypowiedzi oraz szydził z tego co ktoś napisał/zrobił czy też stosował niejednoznaczne porównania to nie omieszkam jeszcze raz dać Ci warna a nawet zablokować Ci pisanie.

Krzysi3k - Nie Wrz 02, 2012 16:40

Cytat:

a mi sie wydaje, że szydzenie to nie jest wyrażanie opinii :)

Dokładnie to samo chciałem napisać. Pływak, ciągle wszystkim zarzucasz brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, a sam robisz taki sam błąd. Przyczepiłem się do Ciebie (i dostałeś warna) nie za to, że "osobiście uważasz", tylko za przytoczony w moim poprzednim poście szyderczy tekścik, jakoby pomalowanie elementów na czerwono dawało ekstra power.
Osobiście wydaje mi się, że lansujesz się na wszechwiedzącego super gościa i oczekujesz, że Twoje zdanie będzie dla wszystkich odnośnikiem. Ciągle masz racje, ciągle wszystko wiesz najlepiej, dyskusji z Tobą nie ma.
Czy ktoś na tym forum pamięta, żeby kiedykolwiek Pływak przyznał się do pomyłki?

MaReK - Nie Wrz 02, 2012 16:48

Powiem szczerze, że zaciekawiłem się tematem, bo robię poprawne wyświetlanie się obrazków w LIGHTBOXie. Teraz jest źle i próbuję to poprawić. Wciągnąłem się w temat bo wydaje się ciekawy. Są zmiany, jest jakiś opis prac, są fotki. Jest okej. Też napisałem o kolorach, mimo, że było wcześniej o tym pisane. Sorry w takim razie ;)

Myślę, że gdyby posty były napisane przez kogoś innego niż Pływak nie byłoby tematu :) A tak jest sensacja. Być może, że potrafię się zdystansować od jego postów, to zdziwiła mnie reakcja.

Moja opinia na ten temat jest moją prywatną nie związaną z funkcją administracyjną.
Nie zależy mi na zmianie decyzji i cofnięciu warna. Zwróciłem na to uwagę w toku dyskusji w temacie.

Śmietnik jest, ale zaczął się już dużo wcześniej. Jeśli o mnie chodzi, moje posty odnośnie koloru czerwonego możecie wywalić do kosza. Obrazki mogą trochę szwankować, ale spróbuję to poprawić. Gdyby ktoś się pytał - błąd - zgłosił Pływak :)

Pozdrawiam i więcej dystansu i luzu, bo teraz też podobnie jak Pływak uważam, że go brakuje i znowu się tworzą jakieś nieprzyjemne sytuacje. Poniekąd sam trochę ją podgrzałem, dlatego zamierzam już nie dyskutować. Ogarnięty mod niechaj przeczyści niczym laxigen ten temat nieco.

Krzysi3k - Nie Wrz 02, 2012 16:58

MaReK, ja się jeszcze nigdy o nic o Pływaka nie czepiałem, ale miarka się przebrała.
Poza tym mówisz, że gdyby szydził ktoś inny to nie byłoby nagonki... Owszem, byłaby. A że Pływak ma swoją 'markę' na forum to chyba też o czymś świadczy. ;)

MaReK - Nie Wrz 02, 2012 17:04

Jezuu ile wy piszecie zanim ja zrobię wyślij, to już jest 10 tematów ;)
A mail się spóźnia i jeszcze podaje złą godzinę :P

greg-si napisał/a:
To po co to:

To była odpowiedź dla kzrra.
Gdyby zależało mi na zmianie decyzji pewnie napisałbym w w/w temacie, a nie tu publicznie.
Tutaj się zastanowiłem głośno i trochę wystraszyłem, że jak się ma inne zdanie niż autor to można się stać ofiarą regulaminu :) Ale może zbyt pochopnie tak oceniłem.

greg-si napisał/a:
Jako osoba wszechwiedząca, oświecona i wszechstronnie utalentowana powinieneś wiedzieć by się nie powtarzać. Ale Ty wolisz pisać pomimo tego że Markzo przestał reagować na Twoje i innych zaczepki.

Odniosę się do tego mimo, że nie do mnie pisane.
Gdzie są te zaczepki? Może ja już jestem tak zdystansowany, że tego nie widzę ;)

Krzysi3k napisał/a:
Ciągle masz racje, ciągle wszystko wiesz najlepiej, dyskusji z Tobą nie ma.
Czy ktoś na tym forum pamięta, żeby kiedykolwiek Pływak przyznał się do pomyłki?

Z Pływakiem jest trochę tak jak z maciejem kiedyś. On po prostu potrafi bronić swoich argumentów i jemu chce się to robić. Przez to pewnie zdobywa wielu przeciwników, bo nie każdy potrafi się przyznać do błędu, który on wytknie :)

Przyznaję, że jest wkurzający i czasami sam mam go dość, ale uważam, że ma trafione komentarze i w większości przypadków zgadzam się z jego zdaniem. Osobiście go nie znam, nie wiem nawet jak ma na imię ;)

kzrr - Nie Wrz 02, 2012 17:09

MaReK, mi zarzucasz że bronie Pływaka (co nie jest prawdą) a sam to Robisz...
greg-si - Nie Wrz 02, 2012 17:57

MaReK napisał/a:
Gdzie są te zaczepki? Może ja już jestem tak zdystansowany, że tego nie widzę ;)

Sam środek 41 strony.

MaReK napisał/a:
Z Pływakiem jest trochę tak jak z maciejem kiedyś. On po prostu potrafi bronić swoich argumentów i jemu chce się to robić.

Co innego bronić a co innego wałkować jedną rzecz kilka razy. Jak dałem tego warna to wiedziałem że będzie burza i zaraz znajdą się obrońcy krzy... znaczy wolnego słowa.
To że ktoś nie lubi czerwonego to luz. Ja to Markowi napisałem jeszcze jak miał kv że mi to nie leży. Jemu się to podoba szanuję to i jest spoko. Tak samo z silnikiem. Dla mnie po fotach wisi krzywo ale skoro Markzo ma go przed oczyma i widzi wszystkie poduchy, silnik nie wyskakuje z komory to jest ok. To jego samochód, jego myśl, jego styl.
Nie będę co drugi post pisał zrób to czy tamto.
Po co się powtarzać, stosować jakieś głupie porównania że nieodizolowany stożek to wieś a odizolowany to hi-tech?

MaReK - Nie Wrz 02, 2012 18:10

Nie, ja niczego Ci nie zarzucam ;) Broń go jeśli chcesz i uważasz, że jest w tej sytuacji pokrzywdzony.
Wcześniej, chodziło mi natomiast o to, że jesteście postrzegani jako nierozłączna para na SB :)
Dlatego pojawienie się Ciebie w dyskusji może mieć zupełnie inny odbiór przez osoby, które doszukują się w całej sprawie jakiegoś podwójnego dna ;)

Ja sam nie tyle co go bronię, ale dla mnie wyraził opinię, potem zażartował i został za to ukarany. W moim odczuciu ja też wypowiedziałem się w sposób krytyczny na temat koloru tylko, że nie użyłem ironii i sarkazmu. Nie potrzebowałem tego robić, on widocznie taki styl bycia ma. W moim prywatnym odczuciu to krzywdzące, a cała sytuacja wygląda dla mnie tak jak w odpowiedzi napisał Pływak ;) Nie jestem jednak moderatorem i nie podważam niczyjej decyzji ;) Być może greg-si uznał za słuszne i wziął pod uwagę inne występki i całokształt osoby. On jest modem, a nie ja - to niewdzięczna rola - właśnie z powodu takich sytuacji :D Tylko co chce się w ten sposób uzyskać? Zmianę charakteru osoby Pływaka czy zmusić innych do pisania samych pochlebstw, bo krytyka może być podjęta tylko na poważnie, a nie na wesoło? I głośno się tu nad tym zastanawiam, nie korzystając z administratorki, bo nie piszę tego jako admin tylko jako użytkownik forum także.

[ Dodano: Nie Wrz 02, 2012 18:10 ]
Gergu czyli dobrze rozumuję, chodzi o ten tekst poniżej?

Pływak napisał/a:
Łeee kiesko :P Brakuje Ci czerwonych elementów dodających mocy myślę, ze warto zainwestować w spray i psiknąć kilka elementów. Odczucia z jazdy będą na pewno na plus po takim modzie ;)


Szczerze to mnie, to rozbawiło ;) Podobnie jak tekst o "robieniu pod siebie" ;D
Bardziej sobie pomyślałem, że zaraz Dobryziom się rzuci z pięściami ;)

Zresztą Markzo napisał, że jego to nie rusza. Rusza innych, którzy jak mniemam mieli już z Pływakiem jakieś sprzeczki. Eh... dobrze, że nie jestem modem, bo naprawdę byłbym postrzegany za zbyt wyluzowanego, a przecież nie palę niczego, nie wącham... spędzam sporo czasu w przestrzeni pomiędzy sygnałami 5.6Ghz, może one na mózg tak wpływają ;D

kzrr - Nie Wrz 02, 2012 18:25

MaReK napisał/a:
Nie, ja niczego Ci nie zarzucam ;) Broń go jeśli chcesz i uważasz, że jest w tej sytuacji pokrzywdzony.
Wcześniej, chodziło mi natomiast o to, że jesteście postrzegani jako nierozłączna para na SB :)
Dlatego pojawienie się Ciebie w dyskusji może mieć zupełnie inny odbiór przez osoby, które doszukują się w całej sprawie jakiegoś podwójnego dna ;)


Nigdzie nie napisałem go bronie, nigdzie nie napisałem że jest pokrzywdzony, napisałem nawet ze jeśli Greg uważa że według niego warn powinien być to ok.

Tak, nierozłączna para, baaa nawet teraz klepie z Pływaka kompa....

Jeśli jakieś osoby chcą sobie doszukiwać podwójnego dna no to powodzenia, widocznie nie mają nic lepszego do roboty ;) Jak już pisałem wypowiadałem się wcześniej w tym temacie więc to raczej nie jest "pojawienie"

dobryziom - Nie Wrz 02, 2012 18:30

MaReK napisał/a:

Bardziej sobie pomyślałem, że zaraz Dobryziom się rzuci z pięściami ;)


niestety mam kontuzje barku po ostatnich wygłupach... :p

[ Dodano: Nie Wrz 02, 2012 18:30 ]
Yog-Sothoth napisał/a:
Ale smęcicie :lol:
Markzo masz hapszz - http://youtu.be/x0kNo6lrVj4 Podczas jazdy całkiem fajnie to brzmi, nie chciałem właśnie gwizdu wrzucać do 800tki bo nie za bardzo pasuje, a tak brzmi jak parowiec :mrgreen:


uważaj tylko bo w tych fejkach Greddy bardzo szybko się wyrabia tłoczek i zaczyna puszczać...

ładnie sapie :)

Pływak - Nie Wrz 02, 2012 19:09

greg-si napisał/a:

Też bym chciał wiedzieć co ma na celu podważanie przez Marka mojej decyzji.

Ja nie widze podważania, a reczej chęc zrozumienia tej decyzji przez Marka widac nie tylko mi wydałą się ona dziwna. Czasem warto się zastanowić dłużej, a nie strzelić warnem i jeszzce się dziwić, ze inni uważają inaczej...

Markzo napisał/a:
jak i pozniejsze posty Plywaka to po prostu trolowanie i robienie syfu w temacie.

Wiem Markzo, ze przez kilka lat zdażyłeś sie przyzwyczaic, ze Ci wszyscy przyklaskują w tym ja no ale sorry pierwszy raz coś ostro skrytykowałem i zachowujecie sie jak urażona dziewczynka, a niby wszysto w dupie macie...

MaReK napisał/a:
O wow ;)
Żart o ilości koloru czerwonego też w/g mnie nie był kierowany do markzo.
Ot taka ironiczna uwaga, ale żeby to odbierać w ten sposób?

Oczywiście, ze nie była do niego. każdy kto użytkuje forum od dłuższego czasu wie, ze jeśli odpowiadamy na post bezpośrednio nad naszym nie używamy cytatu. Gdybym odnosił się do innych postów to zwykłem używać cytatów. Jak ktoś jeszcze ma jakąś spinę niech przeczyta uważnie post dobregozioma i mój fragment który zacytował i to jak go odebrał. Widząc, ze odebrał go śmiechem stwierdziłem, ze mogę z jego zdjęcia zażartować bo się nie spina widać wbili z partyzanta do dyskusji Krzysi3k i greg-si i to oni zaczęli robić "nerwową atmosferę" nikt inny...

Krzysi3k napisał/a:

Dokładnie to samo chciałem napisać. Pływak, ciągle wszystkim zarzucasz brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, a sam robisz taki sam błąd. Przyczepiłem się do Ciebie (i dostałeś warna) nie za to, że "osobiście uważasz", tylko za przytoczony w moim poprzednim poście szyderczy tekścik, jakoby pomalowanie elementów na czerwono dawało ekstra power.

:lol: Teks o ekstra mocy skierowany był bezpośrednio do osoby, która ma najmocniej dłubniętego R na forum i w dziedzinie modyfikacji turbo wie chyba u nas najwięcej więc jeśli ktoś nie wyłapał w tym żartu to nie moja wina :lol:

Cytat:
Osobiście wydaje mi się, że lansujesz się na wszechwiedzącego super gościa i oczekujesz, że Twoje zdanie będzie dla wszystkich odnośnikiem. Ciągle masz racje, ciągle wszystko wiesz najlepiej, dyskusji z Tobą nie ma.

Haha lansuje się i mam racje? Szczególnie jak wbijam w temat n stronicowy gdzie sa same ochy i achy i chciałem coś skrytykować? Mogłem się domyślić, ze obrońcy sie zaraz rzucą. Gdybym chciał się lansować to tak jak reszta stada beczał ym "ładnie" "super" "ok" :]


Cytat:
Czy ktoś na tym forum pamięta, żeby kiedykolwiek Pływak przyznał się do pomyłki?

Może po prostu udzielam się tylko jak jestem czegoś pewny i do końca bronie swojego stanowiska? Bo niby do czego mam się przyznać? Ej Marek sorry jednak przyznaje się do błędu wczoraj się myliłem dzisiaj spojrzałem na fotę jeszcze raz i faktycznie czerwony alternator to jest TO :D

greg-si napisał/a:

Jeśli dalej będziesz stosował taki przyśmiewczy tryb wypowiedzi oraz szydził z tego co ktoś napisał/zrobił czy też stosował niejednoznaczne porównania to nie omieszkam jeszcze raz dać Ci warna a nawet zablokować Ci pisanie.

Wystarczy, zę wejdziesz w historie moich postów i od razu walniesz bana bo nie mam zamiaru zmienić stylu wypowiedzi i nic mnie nie interesuje, ze Markzo czy ktoś inny to twój kolega i nie można u nich w ten sposób komentować bo gdyby było inaczej to już dawno byś mnie zbanował bo styl wypowiedzi cały czas mam ten sam. To już kolejny raz jak masz do mnie pretensje i adwokatujesz Markzo ostatnio też na SSB miałeś do mnie pretensje, że jego zdjęcia nie ukazały się w ankiecie dopatrując się drugiego dna już wtedy widziałem, że coś Ci nie pasuje i szukasz tylko pretekstu, żeby to wyrazić warnem mam nadzieje, ze Ci ulżyło gdy go dałeś :]

Dobrze, ze pioneer_str czy jak on tam ma nie jest twoim kumplem bo pewnie zbanował byś wszystkich którzy szydzą w jego temacie z focusem, a może nie widziałeś tego tematu? To do dzieła kilka warnów rozdasz ja pewnie też się tam nawinę :lol:

Krzysi3k - Nie Wrz 02, 2012 20:56

Pływak napisał/a:
Może po prostu udzielam się tylko jak jestem czegoś pewny i do końca bronie swojego stanowiska? Bo niby do czego mam się przyznać? Ej Marek sorry jednak przyznaje się do błędu wczoraj się myliłem dzisiaj spojrzałem na fotę jeszcze raz i faktycznie czerwony alternator to jest TO :D

Gdybym miał czas to specjalnie przekopałbym forum. Ale pierwsze co mi przychodzi na myśl to temat modów iDT. Śmiałeś się ciągle, twierdziłeś, upierałeś się, że to całkowicie nieosiągalne żeby 150KM zrobić w iDT, że to silnik nienadający się do modów. Po wykresie Borka napisałeś tylko, że w końcu wykres. Nie było nawet głupiego sformułowania jak np. "zwracam honor". Przekopałem z Remim pół angielskiego forum, czego zapewne Ty nie zrobiłeś i pewien nie byłeś. Jednak angole nie są tacy mało wiarygodni jak cały czas twierdziłeś. Głupi przykład, ale zapewne i na to znajdziesz wytłumaczenie ;)
Nie bierz tego do siebie, nie jest tak że Cię nie lubię. Po prostu uważam, że mimo posiadanej sporej wiedzy i często konkretnych odpowiedzi z Twojej strony, to jesteś zbyt krnąbrny i cyniczny.
Mam nadzieję, że sformułowanie "cwaniak z necie - dupa w świecie" nie sprawdza się w Twoim przypadku ;)

Pływak - Nie Wrz 02, 2012 21:28

ooo jest tutaj wiec wklejam post z tamtego tematu :)

Krzysi3k napisał/a:

Gdybym miał czas to specjalnie przekopałbym forum. Ale pierwsze co mi przychodzi na myśl to temat modów iDT. Śmiałeś się ciągle, twierdziłeś, upierałeś się, że to całkowicie nieosiągalne żeby 150KM zrobić w iDT, że to silnik nienadający się do modów. Po wykresie Borka napisałeś tylko, że w końcu wykres. Nie było nawet głupiego sformułowania jak np. "zwracam honor". Przekopałem z Remim pół angielskiego forum, czego zapewne Ty nie zrobiłeś i pewien nie byłeś. Jednak angole nie są tacy mało wiarygodni jak cały czas twierdziłeś. Głupi przykład, ale zapewne i na to znajdziesz wytłumaczenie ;)

Nie muszę szukać bo nadal uważam l seria jest do dupy jeśli chodzi o mody coś co się w l-seri uzyskuje bo dużych kombinacjach w innych jednostkach robi się bezproblemowo bez rzeźby. Z resztą pamiętam wasze wyliczanki, ze same wtryski dają +30KM, a jak podliczyłem, ze w ZRe po wtryskach, Fmicu, wydechu, podniesieniu ciśnienia na turbo i nowych mapach powinno być grubo ponad 150KM (wtryski 30, IC +wydech+ciśnienie minimum 15-20 program też minimum 15-20 razem minimum +60KM dodać do serii to 170 powinno pęknąć), a tu jak na razie friqu po grubych modach ze zmiana turbo tylko poszedł wysoko, a niby tak łatwo i prosto miało być. Co do for angielskich to się po raz kolejny mylisz sam osobiście zwracałem uwagę Remiemu, ze tłumaczy artykuły i wkleja je na nasze forum nie podając oryginalnego źródła i autora gdybym nie przeglądał to bym raczej się tego nie czepiał bo bym artów nie znał. Z reszta już nie raz tu udowodniono, ze angole mają bujną wyobraźnie :] Ale EOT bo to nie temat o swapie na L-serie tylko na 2.0 Turbo chcesz dalszą dyskusje na temat l-seri kontynuować zapraszam do odpowiedniego tematu bo jeszcze ktoś się znów poskarży moderacji, że OT robię i kolejny warn poleci :lol:


Cytat:
Nie bierz tego do siebie, nie jest tak że Cię nie lubię. Po prostu uważam, że mimo posiadanej sporej wiedzy i często konkretnych odpowiedzi z Twojej strony, to jesteś zbyt krnąbrny i cyniczny.
Mam nadzieję, że sformułowanie "cwaniak z necie - dupa w świecie" nie sprawdza się w Twoim przypadku ;)

Po raz kolejny napisze, że nie moja wina, ze gdy pisze w innych tematach w ten sam sposób ludzie wyłapują żarty, a gdy one już dotyczą ich samych to już wesoło nie jest i ze niby ja nie kulturalny. Jak wszyscy jechali po innych to ubaw po pachy, a jak ktoś już im coś napisze to lament. Gdy nikt nie wyłapał żartu to bym się zastanawiał czy nie popełniłem faux pas jak widać niektórzy załapali więc nie jest źle :)

Krzysi3k - Nie Wrz 02, 2012 21:43

Ale przecież ze mnie się nie śmiałeś, a przecież zwróciłem Ci uwagę.
Ja zrozumiałem żart, ale co za dużo to nie zdrowo i uznałem, że po prostu ciśniesz po Marku, tylko dlatego, że ma inny gust. Nie każdy jest taki sam, nie każdy lubi to samo i bardzo dobrze, bo świat jest przez to ciekawszy :)

greg-si - Nie Wrz 02, 2012 22:32

Co do kolesiostwa to wypraszam sobie.
Z Markiem znam się tak samo jak z Tobą i większością forumowiczów (nie liczę osób które znam ze zlotów, a Markzo nie należy do nich bo nigdy go osobiście nie spotkałem).

Pływak napisał/a:
Czasem warto się zastanowić dłużej, a nie strzelić warnem i jeszzce się dziwić, ze inni uważają inaczej...

Dopiero za trzecim razem dałem Ci warna jak kliknąłem "dodaj ostrzeżenie". Jest to decyzja jak najbardziej przemyślana a nie ad`hoc. Było to wczoraj i dziś rano. A Twój ostatni post jeszcze bardziej mnie utwierdził i skłonił do podjęcia takiej nie innej decyzji.

Pływak napisał/a:
Oczywiście, ze nie była do niego.

Się uczepili tego czerwonego...
Dostałeś ostrzeżenie za całokształt swojej działalności w temacie Markzo. A na środku 41 strony nic o czerwieni nie widzę (to tak na marginesie).

Pływak napisał/a:
To już kolejny raz jak masz do mnie pretensje i adwokatujesz Markzo ostatnio też na SSB miałeś do mnie pretensje

Jeśli to były pretensje to ok. To jest Twoja interpretacja. Jesteś jedyną osobą z ekipy kalendarza z którą jest kontakt więc napisałem że nie ma zdjęć Marka które wysłał równolegle do mnie. Stąd moje pytanie o to gdzie one są i o reguły tam panujące.

Chcesz coś jeszcze mi wypomnieć?

Pływak - Nie Wrz 02, 2012 22:45

greg-si napisał/a:
Co do kolesiostwa to wypraszam sobie.
Z Markiem znam się tak samo jak z Tobą i większością forumowiczów (nie liczę osób które znam ze zlotów, a Markzo nie należy do nich bo nigdy go osobiście nie spotkałem).

To ciekawe dlaczego teraz się czepiłeś mojego stylu wypowiedzi przecież moderatorem nie jesteś od wczoraj, a ja od wczoraj na forum tez nie siedzę?

Pływak napisał/a:

Się uczepili tego czerwonego...
Dostałeś ostrzeżenie za całokształt swojej działalności w temacie Markzo. A na środku 41 strony nic o czerwieni nie widzę (to tak na marginesie).

Pływak napisał/a:

Dopiero za trzecim razem dałem Ci warna jak kliknąłem "dodaj ostrzeżenie". Jest to decyzja jak najbardziej przemyślana a nie ad`hoc. Było to wczoraj i dziś rano. A Twój ostatni post jeszcze bardziej mnie utwierdził i skłonił do podjęcia takiej nie innej decyzji.

Mógłbyś mi wskazać konkretne wypowiedzi łamiące twoim zdaniem regulamin? Bo mi się wydaje, ze napięta atmosfera pojawiła się w momencie pojawienia się Ciebie i Krzyska w temacie. Wcześniej jej jakoś nie wyczułem. Markzo sam z resztą pisał, ze chyba tylko ja się spinam bo on na pewno nie :]


Pływak napisał/a:

Jeśli to były pretensje to ok. To jest Twoja interpretacja. Jesteś jedyną osobą z ekipy kalendarza z którą jest kontakt więc napisałem że nie ma zdjęć Marka które wysłał równolegle do mnie. Stąd moje pytanie o to gdzie one są i o reguły tam panujące.


Tak właśnie to odebrałem. Kontakt jest z każdym wystarczy PW napisać jeśli nurtuje Cię to pytanie tym bardziej, ze nie ja wrzucałem arta. Sam zauważyłem brak fotek szybciej od ciebie i zgłosiłem gdzie trzeba, a Ty do mnie, ze brakuje fotek Markzo, a jak napisałem, że maniaq pewnie niechcący przeoczył to cos zacząłeś pisac, ze tyle czasu czekania i jeszcze coś przeoczone tak jak by ktoś to specjalnie zrobił. Później znów miałeś pretensje jak napisałem ze wrzucę foty z wyjątkiem tych które wygrały w zeszłym roku bo taką decyzję podjęła komisja bo konkurs to nie mój prywatny folwark.

Cytat:
Chcesz coś jeszcze mi wypomnieć?

Jak sobie przypomnę to postaram się wypomnieć :)

Jugol - Nie Wrz 02, 2012 23:50

O, kolejna walka na wiosła :rotfl:

Markzo zarzucam na Ciebie fochem za moją kanalizację :hahaha:

Sorki za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:

Markzo - Pon Wrz 03, 2012 00:25

Ja nikogo o obronę nie prosiłem, bo tak jak pisałem wcześniej takie docinki mam w dupie. Jednak to co napisał czy Greg czy Krzysiek pokrywa się jak najbardziej z moimi odczuciami, bo w temacie o chyba najbardziej zaawansowanej i przede wszystkim udanej modyfikacji na tym forum, wesoło dajecie do wiwatu o kilku pryśniętych na czerwono elementach i osiągach auta, którego żaden z Was nie widział na oczy i na bank nie zobaczy na ulicy swojego miasta z bardzo prostego powodu - ten ZS jest prawdopodobnie jedyny w PL. Dziwi mnie to trochę, bo zaczynając temat swapu miałem też cichą nadzieję na jakieś wskazówki odnośnie mechaniki, tuningu, poprawy osiągów. A co jest każdy widzi :)

To samo w kwestii tego małego wyścigu z paskiem. Dręczycie i dręczycie, że dane są takie a takie bla bla bla. Odnosze wrażenie, że żaden z Was się chyba w życiu nie ścigał :shock: Czemu? A no temu, że żeby osiągnąć dane podane przez producenta, lub chociaż się do nich zbliżyć (np w kwestii czasu 0-100km/h) trzeba jechać na granicy maks. możliwości samochodu i kierownika. Kiedy mówi się o czasach rzędu kilku sekund, znaczenie ma wszystko, od obrotów silnika w chwili ruszenia, puszczenia sprzęgła, uslizgu kół, prezycji i szybkości zmiany biegów, ogarnięcia szofera itp itd, można dalej wymieniać. Więc jeśli ja stoje sobie totalnie nie przygotowany do wyścigu, "przesypiam" start i musze go dopiero gonić, to chyba oczywiste, ze Pan z CC będzie górą, bo już na głupi starcie bez odpowieniego ruszenia jestem w "pałe" z 2s jak nic. No ale, żeby to zrozumieć trzeba troche jeździć, dla mnie to oczywiste bo mierząc sobie czasy na 1/4mili róznymi aplikacjami na gps czy tel, jeden misshift miał bardzo duży wpływ na czas nie mówiąc już o skopanym starcie.

Czasy przyspieszeń do 100km/h czy inne podawane przezemnie tutaj są mierzone na podstawie filmów i nie raz o tym pisałem, zaznaczając, że są to wartości obarczone błędem i nie jest to w 1000% prawidzy wynik. Tylko w ten sposób byłem w stanie sobie sprawdzić co dany mod dał lub zabrał. Jednak jak do każdego to dociera, tak dla przykładu do maniaqa to nie dociera i juz n-ty raz (co jest serio nudne) wraca do tej kwestii, mimo, że mu ja juz wyjaśniałem.

Zrozumcie, że ja szanuje to, że macie inne zdanie, że Wam się nie podobają czerwone akcenty w komorze, sam swap, ja, ZS, Doda, Pamela, Tusk, Niemki czy co tam sobie do cięzkiej cholery wymyślicie :) Ale wystarczy to napisać raz i jest git bez wałkowania przez 3 strony jednej pierdoly, a takie przesmiewanie i szydzenie nie robi nic dobrego, bo o ile mi to zwisa i powiewa - ponieważ to MOJE auto i MI ma się podobać, to jak widać są tutaj osoby (na całe szczęscie ;) ) którym to przeszkadza i nie boją się tego wyrazic ;)

Zastanawiam się powoli nad zamknięciem i usunięciem tematu o MG, bo i po co ma on być? To już kolejna przepychanka, na pewno nie ostatnia, znowu bez celowa. A o ile złości i zawiści by było mniej, gdy temat po prostu skasowano :)

I na koniec, drogi Pływaku, mi nigdy nikt nie przyklaskiwał i nie słodził, na pewno nie w tym temacie czy na tym forum, a tym bardziej w życiu. To co robię, robię dla swojej własnej satysfakcji, przyjemności, radości - bo kocham motoryzację. Jest to moja pasja, marka MG/Rover od lat jest bliska mojemu sercu (pierwszy R - 2003r.) i pisząc na tym forum, chciałem się tą pasją i radością dzielić z innymi fanami tych, jak to mawiają złośliwi - "wesołych brytyjskich wynalazków". Jednak w moim skromnym odczuciu taka atmosfera nie bardzo służy dobrym relacjom ;)

ale co ja tam wiem, ze mnie przecież nie światowy człowiek - ze wsi jestem i lubię czerwony ;)

dobrej nocy :)

Jugol - Pon Wrz 03, 2012 00:41

Nie pamiętam, czy wcześniej coś pisałem w temacie Twego swapa, ale jeżeli pisałem, to napiszę kolejnego posta, po prostu.
Znam Cię nie od dzisiaj, i co najważniejsze, nie tylko wirtualnie Mareczku. Miałem przyjemność i siedzieć i jechać w Twojej coupecie, która robiła robotę. Szanuję Cię za to, że zawsze coś robisz, że masz tego, jak ja to mówię, motopie....ca. Żyjesz tym, chwalisz się tym i to mi się podoba. O kontakcie wręcz namacalnym podczas snu ze swoim autem nie wspomnę ;)

Mam nadzieję, że kiedyś mnie i ZS'em przewieziesz jak coupetą i wiem, że będzie szybko :ok:

A to czy masz pod maską czerwono, różowo, czy sinokoperkowo, to w sumie Twoja sprawa. Jednemu się to podoba, drugiemu nie- samo życie.

Wiem jedno, że u Ciebie pod maską jest bardziej sterylnie, niż w Głogowie na porodówce :rotfl:

Kończąc, szacun za pomysły, wytrwałość, czas ( o kasie prawdziwe dżementely nie mówią ;) ) :brawo:

Pływak - Pon Wrz 03, 2012 07:24

Markzo napisał/a:

Ale wystarczy to napisać raz i jest git bez wałkowania przez 3 strony jednej pierdoly, a takie przesmiewanie i szydzenie nie robi nic dobrego, bo o ile mi to zwisa i powiewa - ponieważ to MOJE auto i MI ma się podobać, to jak widać są tutaj osoby (na całe szczęscie ;) ) którym to przeszkadza i nie boją się tego wyrazic ;)

I było raz napisane. Przeczytaj dyskusje jeszcze raz i są dwa/trzy właściwe moje posty w pierwszym, ze mi się nie podoba w drugim opisuje jak bym to widział i na tym byłby koniec gdyby nie pojawili się obrońcy zarzucający mi dyktowanie i rozkazywanie Tobie co masz zrobić nota bene do teraz nie wskazali mi postów w których niby to rozkzuje Ci zmianę koloru. Wybacz ale nie będę biernie przyglądał się dyskusji gdzie ktoś czyta co chce czytać, a nie to co napisałem. Później żart na temat zdjęcia dobregozioma i mojego cytatu o allegro który tak bardzo oburzył Krzyśka i tak naprawdę to od tego momentu poleciał offtop i nerwowa atmosfera szczególnie widoczna po stronie moderacji bo skoro ani Ty ani ja się nie spinany to spięli się tylko Krzysi3k i greg-si ale to już nie mój problem. Wiec wypraszam sobie, że powtarzałem kilkukrotnie gdyby inni się nie nakręcali i nie wysnuwali jakiś zarzutów o dyktowaniu zmian to dyskusja o kolorze zakończyła by się na stronie w której stwierdziłeś, ze wizje mam ciekawą ale jednak pozostaniesz przy swoim :]

Cytat:
Zastanawiam się powoli nad zamknięciem i usunięciem tematu o MG, bo i po co ma on być? To już kolejna przepychanka, na pewno nie ostatnia, znowu bez celowa. A o ile złości i zawiści by było mniej, gdy temat po prostu skasowano :)

Mnie od zawsze zastanawia ten fenomen otwiera się temat, a po krytyce to zaraz się okazuje, że krytkanci psują atmosferę. Co najlepiej ujął w swoim poście MaReK. Proponuje założyć sobie bloga bez możliwości komentowania, a nie temat na publicznym forum

MaReK napisał/a:

Może lepiej rzeczywiście nie zaglądać tu i nie pisać jeśli nie ma się zamiaru klaskać autorom ;/ Wszystko co zostanie napisane na "nie" i późniejsza obrona swoich argumentów będą traktowane jako posty prześmiewcze czy próba wywołania zadymy.

maniaq - Pon Wrz 03, 2012 11:08

Markzo napisał/a:

To samo w kwestii tego małego wyścigu z paskiem. Dręczycie i dręczycie, że dane są takie a takie bla bla bla. Odnosze wrażenie, że żaden z Was się chyba w życiu nie ścigał :shock: Czemu? A no temu, że żeby osiągnąć dane podane przez producenta, lub chociaż się do nich zbliżyć (np w kwestii czasu 0-100km/h) trzeba jechać na granicy maks. możliwości samochodu i kierownika. Kiedy mówi się o czasach rzędu kilku sekund, znaczenie ma wszystko, od obrotów silnika w chwili ruszenia, puszczenia sprzęgła, uslizgu kół, prezycji i szybkości zmiany biegów, ogarnięcia szofera itp itd, można dalej wymieniać. Więc jeśli ja stoje sobie totalnie nie przygotowany do wyścigu, "przesypiam" start i musze go dopiero gonić, to chyba oczywiste, ze Pan z CC będzie górą, bo już na głupi starcie bez odpowieniego ruszenia jestem w "pałe" z 2s jak nic. No ale, żeby to zrozumieć trzeba troche jeździć, dla mnie to oczywiste bo mierząc sobie czasy na 1/4mili róznymi aplikacjami na gps czy tel, jeden misshift miał bardzo duży wpływ na czas nie mówiąc już o skopanym starcie.

Czasy przyspieszeń do 100km/h czy inne podawane przezemnie tutaj są mierzone na podstawie filmów i nie raz o tym pisałem, zaznaczając, że są to wartości obarczone błędem i nie jest to w 1000% prawidzy wynik. Tylko w ten sposób byłem w stanie sobie sprawdzić co dany mod dał lub zabrał. Jednak jak do każdego to dociera, tak dla przykładu do maniaqa to nie dociera i juz n-ty raz (co jest serio nudne) wraca do tej kwestii, mimo, że mu ja juz wyjaśniałem.


Czuje, ze odpowiadasz na moje pytania - konkretne pytanie: o dane osiagi, czyli cyfry, czas , czyli rzecz dokladnie mierzalna, nie o kolory, bo to kwestia, gustu ( ale mam nadzieje, ze o estetyce tez mozna podyskutowac, bo w watku o zdjeciach jedne sie podobaja drugie nie i nikt warnami nie grozi, nie obraza sie itp itd) - wiec mam nadzieje, ze jednak zmienisz zdanie i nie bedziesz pisal o "czepianiu" , "Jednak i głupiue odzywki Maniaqa o osiągach" itd. bo to wlasnie pokazuje, ze nie potrafisz odp, konkretnie , tylko wszystko osobiscie odbierasz, jezeli ktos raczy miec inne zdanie lub podwazac to co piszesz. Bo ja nie wierze , ze twoj ZS, z 173 KM, zmierzonymi !! robil do 100 w 6,4 sekund :)

Ale na szczescie... Ok tu juz teraz wiem, ze te dokladne dane , bo ciagle powtarzales, ze mierzone kilkukrotnie, w postaci 6,4 sa obarczone bledem +/- 2 s :) choc rozumiem, ze skoro mierzyles, kilkukrotnie, to nei ma mowy o zaspaniu na starcie, o "misshift" - to pewnie do mnie, bo jestesmy na PL forum, wiec to dla tych co byli w JUESEJ ;) - zlym puszczeniu sprzegla i to wszystko o czym pisales, bo jakbym sie chcial chwalic, to najlepszym czasem, wiec rozumiem, ze pochwaliles sie najlepszym czasem, ktory nadal jest nierealny :) tak czy nie ? Markzo, napisz prosze ile ma do 100 ZS 2,5 v6 w serii, bo ty nawet jej nie miales :) to tylko w celu USCISLENIA ;) Ja wiem ile, podawalem przyklady porducenta, stron z mierzonymi czasami realnie, a nie wedlug poboznych zyczen uzytkownikow itp tid. ale ciagle mam wrazenie, ze probujesz zaklinac rzeczywistosc :)

Fajnego masz ZS-a , ale nie odrywajmy sie od ziemi piszac o faktach :)


Tyle mojego w tym OT :D

PS. Boje sie ze niedlugo zartowac nie bedzie mozna na tym forum :/ Kto mnie zna z realnego swiata, wie ze ja sobie lubie pozartowac ze wszystkiego i wszystkich, z siebie lubie bardzo :D nie mam swietosci ;)


Ps. nic nie pisze o wyscigu z paskiem, bo nie wiem OCB :)


PS nr 2. Moj autorytet w kwestii swiatopogladowo/naukowej Lem mawial : " Ironia to cecha ludzi inteligentnych "

greg-si - Pon Wrz 03, 2012 15:11

Pływak napisał/a:
Mógłbyś mi wskazać konkretne wypowiedzi łamiące twoim zdaniem regulamin?

Nie wiesz co piszesz?

Pływak napisał/a:
Wejdz w dział auta i przeglądaj stare zdezelowane auta po "tuningu" właśnie takie rzeczy sa tam na topie piskąć kilka elementów na czerwono dorzucić stozek i jazda więc nic nie poradzę, że mi się z tym kojarzy:D


Pływak napisał/a:
Całkiem możliwe z tym 5s bo przy niskim ciśnieniu doładowanie i źle założonym MBC i tak szedł podobno lepiej niż z KV6 więc teraz jak wszystko dopnie to będzie przecinak :D


Pływak napisał/a:
Niestety zasmucę Was dopóty dopóki będę na tym forum będę się tak wypowiadał i jeśli komuś przeszkadza to zawsze powtarzam, ze macie do dyspozycji przycisk Ignoruj przy każdym moim poście tak więc uczulonych na krytykę i sarkazm namawiam do jego użycia będzie wam naprawdę lżej bo po co się stresować?


Skoro kilka osób zwraca Ci uwagę że coś dyktujesz, naśmiewasz się to chyba jednak coś jest nie tak.

Pływak napisał/a:
I było raz napisane.

a w następnym zdaniu:
Pływak napisał/a:
Przeczytaj dyskusje jeszcze raz i są dwa/trzy właściwe moje posty

Zdecyduj się. Skoro Markzo napisał że tak zostanie to po co piszesz że Ty byś to tak i tak zrobił. Na siłę, na siłę...

Ps.
Jakby ktoś pytał o moje pretensje do Pływaka w sprawie kalendarza:

Cytat:
[24-08-12 18:53] Pływak: foty konkursowe sa na głownej jak by ktos pytał :D
[24-08-12 18:53] Pływak: po 1,5 miesiaca ale co tam xD
[24-08-12 18:53] greg-si: widziałem
[24-08-12 18:54] Adrian: o!
[24-08-12 18:54] greg-si: to jest Twoje zdjęcie?
[24-08-12 18:54] greg-si: czy nowego właściciela?
[24-08-12 18:54] Pływak: moje
[24-08-12 18:54] greg-si: zresztą nie widzę tam zdjęć Markzo
[24-08-12 18:55] greg-si: a wysyłał przecież
[24-08-12 18:55] greg-si: ehh
[24-08-12 18:55] Pływak: ze zdjeciami amrkzo był problem
[24-08-12 18:55] greg-si: bo?
[24-08-12 18:55] Pływak: i przez ten problem nie pojawiły sie ale maniaq powinien je dorzucic
[24-08-12 18:55] Adrian: kurde, jacys jehowi się kręcą
[24-08-12 18:55] Pływak: bo juz były wysyłane do konkuyrsu
[24-08-12 18:56] Pływak: w zeszłym roku wygrały
[24-08-12 18:56] Pływak: rok temu wysyłała je ela teraz amrkzo
[24-08-12 18:56] greg-si: oj ja widziałem zdjęcia których nie było w tamtym roku
[24-08-12 18:56] Adrian: 29 fajna fota
[24-08-12 18:57] Pływak: były chyba jakieś co sie rok temu nie pojawiły ale przez tą kombinacje z wysyłaniem raz jako ela raz jako markzo maniaq pewnie pzreoczył ale juz mu napisałem info o tym
[24-08-12 18:58] Pływak: wiec pewnie je dorzuci
[24-08-12 18:58] greg-si: nie czaję już wogóle tego kalendarza
[24-08-12 18:59] greg-si: jest jakaś wzmianka w regulaminie że zdjęcia z tamtego roku nie mogą brać udziału?
[24-08-12 19:00] Pływak: chcesz miec te same foty co rok temu?
[24-08-12 19:00] Pływak: to po co nowy konkurs zmieni sie daty na starym projekcie i gitara
[24-08-12 19:01] Pływak: rok temu i tak była ulga bo jego auto załapało sie 2 krotnie
[24-08-12 19:01] Pływak: a regulamin mówił ze jedno auto jedna fota
[24-08-12 19:01] greg-si: co nie jest zabronione jest dozwolone
[24-08-12 19:02] Pływak: ciufa tez chciał stare foty to jest was 2 zbierzcie wiecej chetnych na stary wzór to bedzie mniej roboty z konkursem :D
[24-08-12 19:02] greg-si: no i odwracasz kota ogonem
[24-08-12 19:02] greg-si: a później dziwicie się że foty są jakie są albo ich nie ma
[24-08-12 19:03] Pływak: zgłos sie do kimisji proponuje wtedy wyrazisz swoją opinie i jak dobrze uargumentujesz fotki pojawia sie w konkursie
[24-08-12 19:03] Pływak: wiekszosc komisji była na nie pojawianiu sie tych samych fotek co rok temu
[24-08-12 19:04] greg-si: nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą
[24-08-12 19:04] Pływak: zgłaszałes chec czy z góryz akłądasz, ze Cie nie chcą?
[24-08-12 19:04] greg-si: raz zaproponowałem swoją pomoc, później płakali że nie mają ludzi
[24-08-12 19:05] greg-si: więc teraz sorry ale nigdzie pchał się nie będę
[24-08-12 19:06] greg-si: jeśli mi ktoś coś zaproponuje i będę w stanie pomóc bo się na tym znam to się podejmę
[24-08-12 19:06] Pływak: no ok nikt Cie nie zmusza w kazdym bądz razie decyzja podjeta wspólnie, a nie to ze tylko jednej osobie sie zdjecia markzo nie podobały
[24-08-12 19:07] Pływak: reszta która nie była w zeszłorocznej edycji sie pojawi bo jak juz pisałem zwróciłem uwage maniaqowi ze je pzreoczył
[24-08-12 19:07] greg-si: tyle czasu było i wraz babole
[24-08-12 19:08] Pływak: tyle czasu mineło bo miałą ogarnąć walkie niestety musiałą altac po szpitalach i doiero ostatnio napisała ze sie nie wyrobi i temat łyknął maniaq
[24-08-12 19:09] greg-si: :/
[24-08-12 19:09] Pływak: juz tu kiedys pisałem gdyby to odemnie zależało wrzucał bym wam te fotu na forum w terminie ale ze priorytet ma strona trzeba czekac na osoby które zrobią arta i wrzuca na klubową

kzrr - Pon Wrz 03, 2012 15:17

Sory za OT w OT ale nie mogłem

" [24-08-12 18:55] Adrian: kurde, jacys jehowi się kręcą "


:hahaha:

Pływak - Pon Wrz 03, 2012 15:34

greg-si napisał/a:

Nie wiesz co piszesz?

Ty za to doskonale wiesz i brniesz dalej...

Pływak napisał/a:
Wejdz w dział auta i przeglądaj stare zdezelowane auta po "tuningu" właśnie takie rzeczy sa tam na topie piskąć kilka elementów na czerwono dorzucić stozek i jazda więc nic nie poradzę, że mi się z tym kojarzy:D

Aha to teraz jak mi się coś z czymś kojarzy to warna można dostać? Jak mi się będzie morze z plażą kojarzyć to też dostane bo coś mi się z czymś kojarzy? Na tym forum sporej części użytkownikom kojarzy się VW i BMW z wiochą dlaczego tego nie tępisz?

Pływak napisał/a:
Całkiem możliwe z tym 5s bo przy niskim ciśnieniu doładowanie i źle założonym MBC i tak szedł podobno lepiej niż z KV6 więc teraz jak wszystko dopnie to będzie przecinak :D

Stwierdzam fakty, tak Markzo pisał, mam Ci szukać cytatów gdzie twierdził, ze na tej samej trasie Turbo zbiera się lepiej niż KV6 po czym okazuje się, ze dołądowanie niskie i mbc źle założony więc pewnie sporo poniżej mocy KV miał, a jednak jechał lepiej niż KV który to niby miał sporo poniżej 7s. Nie moja wina, ze ktoś za daleko popłynął w fantazjach. Nic nie wymyśliłem, nic nie wyssałem z palca czytam i wyciągam wnioski. Jak ktoś się gubi w zeznaniach to ja już za to nie odpowiadam...

Pływak napisał/a:
Niestety zasmucę Was dopóty dopóki będę na tym forum będę się tak wypowiadał i jeśli komuś przeszkadza to zawsze powtarzam, ze macie do dyspozycji przycisk Ignoruj przy każdym moim poście tak więc uczulonych na krytykę i sarkazm namawiam do jego użycia będzie wam naprawdę lżej bo po co się stresować?

To jest dobra rada dla kogoś kto nie rozumie ironii i kogoś komu przeszkadzam. Jeszcze raz napisze: ktoś ma na mnie alergie niech klika IGNORUJ a nie wylewa żale doskonale wiem, że nie każdy wyłapuje coś takiego jak żart, ironia czy sarkazm to po co ma się męczyć?

Cytat:
Skoro kilka osób zwraca Ci uwagę że coś dyktujesz, naśmiewasz się to chyba jednak coś jest nie tak.

Miliony much jedzą odchody na pewno muszą być smaczne przecież tyle much nie może się mylić ;) Z resztą Ty, Markzo i Krzysi3k tak uważacie, a jak widać po tym temacie niektórzy uważają zupełnie inaczej mam rozumieć że wasza racje jest jedyna i niepodważalna, a inni się mylą? :]

Cytat:

Zdecyduj się. Skoro Markzo napisał że tak zostanie to po co piszesz że Ty byś to tak i tak zrobił. Na siłę, na siłę...

Raz napisane, ze mi się nie podoba, a później na odpowiedz Markzo rozwinąłem poprzednią i napisałem co dokładnie mi się nie podoba i co bym zmienił. Nie należę do osób piszących Nie podoba mi się bo NIE. Dalsza dyskusja którą przewijasz wyżej nie była prowadzona z Markzo tylko z tymi co się wcięli w dyskusje, a nie potrafili mi wskazać gdzie komuś coś dyktuje. Nadal czekam na cytaty.

Cytat:
Ps.
Jakby ktoś pytał o moje pretensje do Pływaka w sprawie kalendarza:
Świetnie, ze ja wkleiłaś widać, ze miałeś jakieś pretensje mimo, ze na wstępie pisałem, ze zauważyłem brak i nie ja wrzucałem zdjęcia no ale może jesteś rozgoryczony tym jak to sam napisałeś "że gdzieś Cię nie chcą", nie wiem, nie wnikam :]
Markzo - Pon Wrz 03, 2012 15:51

maniaq napisał/a:
Czuje, ze odpowiadasz na moje pytania - konkretne pytanie: o dane osiagi, czyli cyfry, czas , czyli rzecz dokladnie mierzalna, nie o kolory, bo to kwestia, gustu ( ale mam nadzieje, ze o estetyce tez mozna podyskutowac, bo w watku o zdjeciach jedne sie podobaja drugie nie i nikt warnami nie grozi, nie obraza sie itp itd) - wiec mam nadzieje, ze jednak zmienisz zdanie i nie bedziesz pisal o "czepianiu" , "Jednak i głupiue odzywki Maniaqa o osiągach" itd. bo to wlasnie pokazuje, ze nie potrafisz odp, konkretnie , tylko wszystko osobiscie odbierasz, jezeli ktos raczy miec inne zdanie lub podwazac to co piszesz. Bo ja nie wierze , ze twoj ZS, z 173 KM, zmierzonymi robil do 100 w 6,4 sekund

Ale na szczescie... Ok tu juz teraz wiem, ze te dokladne dane , bo ciagle powtarzales, ze mierzone kilkukrotnie, w postaci 6,4 sa obarczone bledem +/- 2 s choc rozumiem, ze skoro mierzyles, kilkukrotnie, to nei ma mowy o zaspaniu na starcie, o "misshift" - to pewnie do mnie, bo jestesmy na PL forum, wiec to dla tych co byli w JUESEJ - zlym puszczeniu sprzegla i to wszystko o czym pisales, bo jakbym sie chcial chwalic, to najlepszym czasem, wiec rozumiem, ze pochwaliles sie najlepszym czasem, ktory nadal jest nierealny tak czy nie ? Markzo, napisz prosze ile ma do 100 ZS 2,5 v6 w serii, bo ty nawet jej nie miales to tylko w celu USCISLENIA Ja wiem ile, podawalem przyklady porducenta, stron z mierzonymi czasami realnie, a nie wedlug poboznych zyczen uzytkownikow itp tid. ale ciagle mam wrazenie, ze probujesz zaklinac rzeczywistosc

Fajnego masz ZS-a , ale nie odrywajmy sie od ziemi piszac o faktach


Tyle mojego w tym OT

PS. Boje sie ze niedlugo zartowac nie bedzie mozna na tym forum Kto mnie zna z realnego swiata, wie ze ja sobie lubie pozartowac ze wszystkiego i wszystkich, z siebie lubie bardzo nie mam swietosci


Ps. nic nie pisze o wyscigu z paskiem, bo nie wiem OCB


PS nr 2. Moj autorytet w kwestii swiatopogladowo/naukowej Lem mawial : " Ironia to cecha ludzi inteligentnych "

takiej odpowiedzi oczekiwałem ;) Ty po prostu nie chcesz zrozumieć ;)

greg-si - Pon Wrz 03, 2012 17:13

Pływak napisał/a:
Aha to teraz jak mi się coś z czymś kojarzy to warna można dostać? Jak mi się będzie morze z plażą kojarzyć to też dostane bo coś mi się z czymś kojarzy? Na tym forum sporej części użytkownikom kojarzy się VW i BMW z wiochą dlaczego tego nie tępisz?

Tak, można dostać warna jak będziesz stosował obraźliwe porównania.

Pływak napisał/a:
Stwierdzam fakty, tak Markzo pisał, mam Ci szukać cytatów gdzie twierdził, ze na tej samej trasie Turbo zbiera się lepiej niż KV6 po czym okazuje się, ze dołądowanie niskie i mbc źle założony więc pewnie sporo poniżej mocy KV miał, a jednak jechał lepiej niż KV który to niby miał sporo poniżej 7s. Nie moja wina, ze ktoś za daleko popłynął w fantazjach. Nic nie wymyśliłem, nic nie wyssałem z palca czytam i wyciągam wnioski.

Możesz poszukać cytatów w których Markzo pisze o zejściu poniżej 5s do 100km/h. Twoje fantazje, dedukcje i wyciąganie wniosków mnie nie interesuje.

Pływak napisał/a:
To jest dobra rada dla kogoś kto nie rozumie ironii i kogoś komu przeszkadzam. Jeszcze raz napisze: ktoś ma na mnie alergie niech klika IGNORUJ a nie wylewa żale doskonale wiem, że nie każdy wyłapuje coś takiego jak żart, ironia czy sarkazm to po co ma się męczyć?

Czemu X ludzi ma klikać ignoruj skoro wystarczy by jedna osoba nie pisała w taki sposób jaki pisze? By kliknąć ignoruj wraz pasowałoby narazić się na Twoje ironiczne porównania czytając co napisałeś (a nóż może wypadek przy pracy i z sensem napisałeś, lepiej sprawdzić i przeczytać).

Pływak napisał/a:
Miliony much jedzą odchody na pewno muszą być smaczne przecież tyle much nie może się mylić

Smacznego :)

Pływak napisał/a:
Z resztą Ty, Markzo i Krzysi3k tak uważacie, a jak widać po tym temacie niektórzy uważają zupełnie inaczej mam rozumieć że wasza racje jest jedyna i niepodważalna, a inni się mylą? :]

A czy Twoja racja jest niepodważalna? Może "moja racja jest mojsza niż twojsza"

Pływak napisał/a:
Świetnie, ze ja wkleiłaś widać, ze miałeś jakieś pretensje mimo, ze na wstępie pisałem, ze zauważyłem brak i nie ja wrzucałem zdjęcia no ale może jesteś rozgoryczony tym jak to sam napisałeś "że gdzieś Cię nie chcą", nie wiem, nie wnikam :]

Ponosi Cię fantazja i myli dedukcja :)
Poprosiłem o wyjaśnienie dlaczego zdjęcia Markzo się nie pojawiły. Napisałeś tak by kompletnie się odciąć od tego bo zdjęcia już były w tamtym roku, lecz się nie udało bo większa część zdjęć była nowa (jasne, jasne Ty nie pamiętasz jakie były a jakie nie).
Dalej już koniec sensownej rozmowy.

Pływak napisał/a:
Świetnie, ze ja wkleiłaś widać, ze miałeś jakieś pretensje mimo, ze na wstępie pisałem, ze zauważyłem brak i nie ja wrzucałem zdjęcia no ale może jesteś rozgoryczony tym jak to sam napisałeś "że gdzieś Cię nie chcą", nie wiem, nie wnikam :]

A tak, tak. Dowaliłeś mi na max`a. Obraziłem się, zamknąłem w sobie, sprzedałem R, oddałem rower na złom bo źle mi się kojarzy, wyrzuciłem kompa, nie używam wody bo mi się z Tobą kojarzy, etc...
No i widać że nie traktujesz kalendarza jako wspólne dobro tylko odcinasz się od wszystkiego. Jakby było super to laury na pewno byś sobie przypisał ale że kolorowo nie jest to "to nie ja", "nie moja decyzja", "żeby ode mnie to zależało"...
Rodzi się więc pytanie. Co do diabła tam robisz?

Pływak napisał/a:
Ty za to doskonale wiesz i brniesz dalej...

Zawsze Twoje zdanie musi być ostatnie?

maniaq - Pon Wrz 03, 2012 17:18

greg-si napisał/a:

[24-08-12 18:55] Pływak: i przez ten problem nie pojawiły sie ale maniaq powinien je dorzucic
[24-08-12 18:55] Adrian: kurde, jacys jehowi się kręcą
[24-08-12 18:55] Pływak: bo juz były wysyłane do konkuyrsu
[24-08-12 18:56] Pływak: w zeszłym roku wygrały
[24-08-12 18:56] Pływak: rok temu wysyłała je ela teraz amrkzo
[24-08-12 18:56] greg-si: oj ja widziałem zdjęcia których nie było w tamtym roku
[24-08-12 18:56] Adrian: 29 fajna fota
[24-08-12 18:57] Pływak: były chyba jakieś co sie rok temu nie pojawiły ale przez tą kombinacje z wysyłaniem raz jako ela raz jako markzo maniaq pewnie pzreoczył ale juz mu napisałem info o tym
[24-08-12 18:58] Pływak: wiec pewnie je dorzuci
[24-08-12 18:58] greg-si: nie czaję już wogóle tego kalendarza
[24-08-12 18:59] greg-si: jest jakaś wzmianka w regulaminie że zdjęcia z tamtego roku nie mogą brać udziału?


Czuje sie nieco wywolany do tablicy. Tak jak juz wspomnial Plywak, postanowilem ogarnac zdjecia do kalendarza, bo Walkie miala problemy osobiste, ktore jej ograniczaly mocno czas. Nie miala ani czasu, ani glowy do zajmowania sie tym. Ja postanowilem splodzic kilka slow i zebrac zdjecia, bo czas byl mocno przeciagniety. Oprocz zdjec Markzo nie bylo rowniez innych zdjec, ale jakos nikt sie nie upominal. Zostala wyedytowana wzmianka o zdjeciach zdjecia dodane i podzielone tak jak mialy byc. Artykul na stronie ma obecnie wersje ostateczna z wyjasnieniem, dlaczego w takiej albo innej kategorii. Zdjecia jednej osoby zostana pokazane w nastepnej porcji zdjec. Nastepne splywaja, po mailingowej akcji ostatnich dni.

Moge ze swojej strony przeprosic, za zamieszanie, ale nie myli sie tylko ten co nic nie robi. Zostala mi zwrocona uwaga o braku kilku zdjec i zostalo to poprawione. Prosze sie nie doszukiwac tutaj zlej woli. Moj blad. Przepraszam i zachecam do wysylania zdjec.

Pływak - Pon Wrz 03, 2012 17:29

greg-si napisał/a:

Tak, można dostać warna jak będziesz stosował obraźliwe porównania.

Nadal uważam, że malowanie czego popadnie pod maska na czerwono kojarzy mi się z wiocha i co dostane kolejnego warna za to ze mam własne zdanie odmienne od innych?

Cytat:

Możesz poszukać cytatów w których Markzo pisze o zejściu poniżej 5s do 100km/h. Twoje fantazje, dedukcje i wyciąganie wniosków mnie nie interesuje.

Dedukcja :] Skoro coś co nie miało pewnie nawet 150KM na takim doładowaniu zbiera się lepiej niż KV6 które niby miało 6,4 to śmiem twierdzić, ze w pełni zdrowe turbo z 200KM na dokładnie powinno zejść do pięciu z resztą nie tylko ja to zauważyłem ale jak zwykle uczepić się najlepiej jednej osoby :]

Cytat:

Czemu X ludzi ma klikać ignoruj skoro wystarczy by jedna osoba nie pisała w taki sposób jaki pisze? By kliknąć ignoruj wraz pasowałoby narazić się na Twoje ironiczne porównania czytając co napisałeś (a nóż może wypadek przy pracy i z sensem napisałeś, lepiej sprawdzić i przeczytać).

A dlaczego mam zmieniać styl wypowiedzi skoro od 4 lat jest taki sam i nikt po za kilkoma osobami nie zali się? Bo Ty tak uważasz? Nie mam zamiaru zmieniać stylu wypowiedzi juz Ci o tym pisałem. Nie uważam abym tym stylem łamał regulamin gdyby tak było już dawno bym wyleciał bo postów trochę już na tym forum napisałem

Cytat:

A czy Twoja racja jest niepodważalna? Może "moja racja jest mojsza niż twojsza"

To wy mi próbujecie udowodnić, zę komuś coś dyktyje i nakazuje nie ja wam. Prosiłem o cytaty to ich brak podpierasz się tylko tym, ze kilka osób tak stwierdziło ale jakoś reszta twierdzi inaczej...

Cytat:

Ponosi Cię fantazja i myli dedukcja :)
Poprosiłem o wyjaśnienie dlaczego zdjęcia Markzo się nie pojawiły. Napisałeś tak by kompletnie się odciąć od tego bo zdjęcia już były w tamtym roku, lecz się nie udało bo większa część zdjęć była nowa (jasne, jasne Ty nie pamiętasz jakie były a jakie nie).
Dalej już koniec sensownej rozmowy.

Dostałeś informacje dlaczego ich nie było, a dyskusja na temat tych zdjęć toczyła się już dużo wcześniej zanim zacząłeś mnie wypytywać na sbb i mogą to potwierdzić osoby z jury. Dokałdnie wiedziałem które zdjęcia były, a które nie bo o tym rozmawialiśmy w odpowiednim dziale na tym forum baaa powiem więcej sam osobiście uzupełniłem artykuł o brakujące zdjęcia Markzo :]

Cytat:

A tak, tak. Dowaliłeś mi na max`a. Obraziłem się, zamknąłem w sobie, sprzedałem R, oddałem rower na złom bo źle mi się kojarzy, wyrzuciłem kompa, nie używam wody bo mi się z Tobą kojarzy, etc...

Pozostaje trzymać za słowo :]

Cytat:

Zawsze Twoje zdanie musi być ostatnie?

Tak szczególnie jak ktoś mi próbuje coś wmówić i zmienić mój styl wypowiadania się bo ma takie widzimisię :]

maniaq - Pon Wrz 03, 2012 17:29

Markzo napisał/a:
takiej odpowiedzi oczekiwałem ;) Ty po prostu nie chcesz zrozumieć ;)


To juz wiesz, co napisze ! Super... tylko jeszcze odp na pytania ;) Podpowiem, ile ma do 100 ZS seryjny wedlug fabryki 177 KM ?




dziekuje :)




Ja oczekuje od Ciebie odpowiedzi, a nie wkladam ci ja do ust. Jakbym nie chial zrozumiec, to bym nie pisal i nie dyskutowal. Roznic sie mozemy, nie musimy zgadzac, ale chodzi mi tylko o zrozumienie, bo nie wierze, ze nie wiesz, ze auto o mocy 173 KM nie moze zrobic setki w 6,4 bez dramatycznego odchudzenia, wzgledem seri 177KM. Moje ironizowanie, wynika z tego ze nadal, mimo jak piszesz niezbyt ladnie - gdzie jest mod >? - ze pisze glupie teksty ;) , nie odpowiedziales, ciagle piszesz, ze juz pisales. To napisz specjalnie dla mnie, jak do dziecka, co zrobiles poza przekladaniem aku, filtra, wydechu, i po zmierzeniu mocy na 173 KM, zeby miec 6,4 do 100 ?

Markzo - Pon Wrz 03, 2012 17:32

maniaq napisał/a:
Ja oczekuje od Ciebie odpowiedzi, a nie wkladam ci ja do ust. Jakbym nie chial zrozumiec, to bym nie pisal i nie dyskutowal. Roznic sie mozemy, nie musimy zgadzac, ale chodzi mi tylko o zrozumienie, bo nie wierze, ze nie wiesz, ze auto o mocy 173 KM nie moze zrobic setki w 6,4 bez dramatycznego odchudzenia, wzgledem seri 177KM. Moje ironizowanie, wynika z tego ze nadal, mimo jak piszesz niezbyt ladnie - gdzie jest mod >? - ze pisze glupie teksty , nie odpowiedziales, ciagle piszesz, ze juz pisales. To napisz specjalnie dla mnie, jak do dziecka, co zrobiles poza przekladaniem aku, filtra, wydechu, i po zmierzeniu mocy na 173 KM, zeby miec 6,4 do 100 ?

wejdź w taką sprytna wyszukiwarkę jak np: google.com i poczytaj o różnicy między prędkością rzeczywistą a licznikową, potem popatrz na jakich pomiarach ja bazuję i wróc kilka stron wstecz, gdzie pisałem, że te czasy są zaniżone i nie do końca prawdziwe. Dziękuje.

PS. prościej nie umiem.

maniaq - Pon Wrz 03, 2012 17:39

Markzo - no to nalezy pytac kazdego jak szybki ma licznik, a nie auto ;) no sory ale nie moge inaczej. Czyli kazda twoja wypowiedz o mierzeniu czasu do 100 nalezy wlasnie tak traktowac +/- 2 sek :D



Greg-si - przyznalem sie, ze to moja wina. W tej calej sytuacji, jestes tak anty Plywakowi, ze nie przyjmujesz, ze to JA to robilem, i to do mnie mozesz miec jedyne pretensje. Chcialem to juz pominac, ale fakt byl taki, ze to wlasnie Plywak dodal te zdjecia, bo MI umknely na mailu, bo zbieralem zdjecia z maila, z dlugiego okresu czasu... mialem je na kompie, ale przeoczylem w mailu :/

ciagle powtarzam, ze nie musimy sie we wszystkim zgadzac :) zakcetowac nalezy lub dyskutowac. Sam mam z plywakiem tematy kilku stronicowe, ale nie przekladam tego na caly obraz osoby. NP. jak ktos mainne poglady polityczne czy o kosciele, czy o parach homo, to nie dyskredytuje to osoby jako calosci, moge z nia sie nie zgadzac. Ale zabranianie wyrazania swojej opini ? To po co to forum - juz pisalem dawno, ze albo sie klaszcze, albo milczy :/

Markzo swoim swapem niechetnie przyznal mi racje ze KV6 jest malo rozwojowa jednostka ;) a kiedys dalby sie pociac, ze to ma sens itp itd. Ale Evo to to nigdy nie bedzie ;)

greg-si - Pon Wrz 03, 2012 17:48

Pływak napisał/a:
Nadal uważam, że malowanie czego popadnie pod maska na czerwono kojarzy mi się z wiocha i co dostane kolejnego warna za to ze mam własne zdanie odmienne od innych?

Jak grochem o ścianę... Kompletnie nie rozumiesz, ani nawet nie próbujesz zrozumieć. Nie dostałeś warna za odmienne zdanie a za porównanie.
Pływak napisał/a:
Skoro coś co nie miało pewnie nawet 150KM na takim doładowaniu zbiera się lepiej niż KV6 które niby miało 6,4 to śmiem twierdzić, ze w pełni zdrowe turbo z 200KM na dokładnie powinno zejść do pięciu z resztą nie tylko ja to zauważyłem ale jak zwykle uczepić się najlepiej jednej osoby :]

Nie wiem skąd te liczby, skąd wyniki. Fakty poproszę.
Pewnie że tak, ktoś musi ponieść konsekwencje. Losowałem sobie i wypadło na Ciebie :)

Pływak napisał/a:
A dlaczego mam zmieniać styl wypowiedzi skoro od 4 lat jest taki sam i nikt po za kilkoma osobami nie zali się? Bo Ty tak uważasz? Nie mam zamiaru zmieniać stylu wypowiedzi juz Ci o tym pisałem. Nie uważam abym tym stylem łamał regulamin gdyby tak było już dawno bym wyleciał bo postów trochę już na tym forum napisałem

Ależ ja Ci nie narzucę tego byś pisał inaczej.
Nie zamierzam jednak tolerować Twoich porównań i insynuacji.

Pływak napisał/a:
To wy mi próbujecie udowodnić, zę komuś coś dyktyje i nakazuje nie ja wam. Prosiłem o cytaty to ich brak podpierasz się tylko tym, ze kilka osób tak stwierdziło ale jakoś reszta twierdzi inaczej...

Chyba trzeba Ci napisać literami bo dedukcja nie działa tak jak 4 lata temu.
Może jest zupełnie odwrotnie i masz tylko kilku obrońców a reszta uważa tak jak ja?
Ile osób tyle opinii i nie myśl że wszyscy widzą to co Ty i patrzą tak jak Ty. Empatii trochę.

Pływak napisał/a:
Dostałeś informacje dlaczego ich nie było, a dyskusja na temat tych zdjęć toczyła się już dużo wcześniej zanim zacząłeś mnie wypytywać na sbb i mogą to potwierdzić osoby z jury.

To w końcu miałem pretensje czy pytałem czysto informacyjnie? Bo już sam nie wiem jakie miałem wtedy intencje a Ty na pewno wiesz jakie :lol:

maniaq napisał/a:
Greg-si - przyznalem sie, ze to moja wina. W tej calej sytuacji, jestes tak anty Plywakowi, ze nie przyjmujesz, ze to JA to robilem, i to do mnie mozesz miec jedyne pretensje. Chcialem to juz pominac, ale fakt byl taki, ze to wlasnie Plywak dodal te zdjecia, bo MI umknely na mailu, bo zbieralem zdjecia z maila, z dlugiego okresu czasu... mialem je na kompie, ale przeoczylem w mailu :/

Sytuacja ze zdjęciami miała miejsce wcześniej. Zapytałem o co chodzi no i luz ale zaraz wyskok z takim samym kalendarzem na 2013 rok jak na 2012, żebym sam się zabrał za to... Od razu atak.
Wyznaję zasadę że jak czegoś nie dam rady zrobić, nie umiem - nie podejmuję się, jeśli nie daję rady - od razu informuję bo staram się szanować czas innych.

maniaq napisał/a:
ciagle powtarzam, ze nie musimy sie we wszystkim zgadzac :) zakcetowac nalezy lub dyskutowac. Sam mam z plywakiem tematy kilku stronicowe, ale nie przekladam tego na caly obraz osoby. NP. jak ktos mainne poglady polityczne czy o kosciele, czy o parach homo, to nie dyskredytuje to osoby jako calosci, moge z nia sie nie zgadzac. Ale zabranianie wyrazania swojej opini ? To po co to forum - juz pisalem dawno, ze albo sie klaszcze, albo milczy :/

Zgadzam się w pełnej rozciągłości.
Akceptowałem to ale dalej nie zamierzam. Za dużo się tego nazbierało w jednym momencie.

Markzo - Pon Wrz 03, 2012 18:04

maniaq napisał/a:
Markzo - no to nalezy pytac kazdego jak szybki ma licznik, a nie auto no sory ale nie moge inaczej. Czyli kazda twoja wypowiedz o mierzeniu czasu do 100 nalezy wlasnie tak traktowac +/- 2 sek

OCZYWIŚCIE!

maniaq napisał/a:
Markzo swoim swapem niechetnie przyznal mi racje ze KV6 jest malo rozwojowa jednostka

Nigdy tak nie napisałem. I nie napisze, bo KV6 to kawał dobrej motorowni. ja po prostu nie miałem funduszy na tuning n/a. Mając do dyspozycji ok 2tys pln zdecydowałem się na sprzedaż silniak i swap 2.0T. AMEN.

tronsek - Pon Wrz 03, 2012 18:20

Pływak napisał/a:
Nadal uważam, że malowanie czego popadnie pod maska na czerwono kojarzy mi się z wiocha i co dostane kolejnego warna za to ze mam własne zdanie odmienne od innych?
greg-si napisał/a:
Nie dostałeś warna za odmienne zdanie a za porównanie.

Porównanie czegoś do wiochy, wsi jest obraźliwe ??
To dlaczego na forum istnieje temat z obraźliwym tytułem ?? http://forum.roverki.eu/v...t=37843&start=0 Chyba popadamy w skrajną przesadę.

To teraz chyba będzie trzeba w taki sposób pisać:
"malowanie czego popadnie pod maska na czerwono kojarzy mi się jednostką osadniczą o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta" :d

dobryziom - Pon Wrz 03, 2012 18:28

że Wam się chce ciągnąć tą bezsensowną i jałową dyskusje... na prawdę szacun :p
MaReK - Pon Wrz 03, 2012 18:55

tronsek napisał/a:
To teraz chyba będzie trzeba w taki sposób pisać:
"malowanie czego popadnie pod maska na czerwono kojarzy mi się jednostką osadniczą o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta" :d


:rotfl: Chyba trzeba to będzie wciągnąć pod jakiś przycisk z boku szybkiej odpowiedzi - no i koniecznie czerwony ;P

Pływak - Pon Wrz 03, 2012 20:28

greg-si napisał/a:

Jak grochem o ścianę... Kompletnie nie rozumiesz, ani nawet nie próbujesz zrozumieć. Nie dostałeś warna za odmienne zdanie a za porównanie.

Jak nie rozumiem? Dostałem warna za porównanie do tuningu z allegro bo to dla mnie wiocha i takie jest moje zdanie czy może jakieś jeszcze inne porównanie było?

Pływak napisał/a:

Nie wiem skąd te liczby, skąd wyniki. Fakty poproszę.

Hah to raczej ja wyniki poroszę. Ironia z 5s zarówno moja jak i zapewne maniaq miała na celu zmuszenie autora do chwili refleksji nad liczbami którymi operuje i porównaniami. Bo ja wiem, ze swap, ja wiem, ze związane z tym emocje, ze się coś fajnego zrobiło ale czasem trzeba zejść na ziemię i spojrzeć realnie na sprawę :]

Cytat:
Pewnie że tak, ktoś musi ponieść konsekwencje. Losowałem sobie i wypadło na Ciebie :)

... a później już głupio było się przyznać do pomyłki wiec brniemy dalej niech wszyscy wiedzą, ze Pływak jest beee i jaki on niedobry :lol:

Cytat:

Ależ ja Ci nie narzucę tego byś pisał inaczej.
Nie zamierzam jednak tolerować Twoich porównań i insynuacji.

Nadal to co mi się coś kojarzy z wieś tuningiem będę do tego porównywał
Cytat:

Chyba trzeba Ci napisać literami bo dedukcja nie działa tak jak 4 lata temu.
Może jest zupełnie odwrotnie i masz tylko kilku obrońców a reszta uważa tak jak ja?
Ile osób tyle opinii i nie myśl że wszyscy widzą to co Ty i patrzą tak jak Ty. Empatii trochę.

Jak widać coraz mniej osób podziela twoją opinię :]

Cytat:

To w końcu miałem pretensje czy pytałem czysto informacyjnie? Bo już sam nie wiem jakie miałem wtedy intencje a Ty na pewno wiesz jakie :lol:

Wystarczy przeczytać dyskusje i widać, ze ewidentnie coś Ci nie pasowało, a to, ze fotek nie ma, a to, ze tak długo, a to, ze ktoś śmiał w ogóle jakiś fotek nie dopuścić.

Cytat:

Sytuacja ze zdjęciami miała miejsce wcześniej. Zapytałem o co chodzi no i luz ale zaraz wyskok z takim samym kalendarzem na 2013 rok jak na 2012, żebym sam się zabrał za to... Od razu atak.

Jaki atak? Zapytałem w prost czy chcesz mieć kalendarz z tymi samymi fotami co rok temu bo nie po to namawiamy ludzi aby robili i wysyłali zdjęcia żeby co rok były te same w kalendarzu,

Cytat:
Wyznaję zasadę że jak czegoś nie dam rady zrobić, nie umiem - nie podejmuję się, jeśli nie daję rady - od razu informuję bo staram się szanować czas innych.

No pisałeś zupełnie co innego, ze chciałeś się podjąć ale niby ktoś Cię gdzieś nie chciał ale jak pisałem w ten temat nie wnikam :]

maniaq napisał/a:
Ale zabranianie wyrazania swojej opini ? To po co to forum - juz pisalem dawno, ze albo sie klaszcze, albo milczy :/


Cytat:
Zgadzam się w pełnej rozciągłości.
Akceptowałem to ale dalej nie zamierzam. Za dużo się tego nazbierało w jednym momencie.

To chyba jednak się nie zgadzasz z maniaq bo on pisze o opiniach, a ty, ze się zgadzasz ale się nazbierało tego za dużo? Czego się nazbierało moich opinii? Kolejny raz pokazujesz, ze tak naprawdę strzeliłeś warnem z kapelusza...

tronsek napisał/a:

To teraz chyba będzie trzeba w taki sposób pisać:
"malowanie czego popadnie pod maska na czerwono kojarzy mi się jednostką osadniczą o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta" :d

Punkt 11 regulaminu jest tak uniwersalny, ze co by sie nie napisało można wyłapać "regulaminowego" warna. Za powyższe mógłbym dostać, ze zamiast pisać wprost owijam w bawełne co stwarza nerwową atmosferę wśród czytających ;) Ogólnie jak ktoś nerwowy to wszytko mu stwarza nerwową atmosferę ;)

Jugol - Pon Wrz 03, 2012 21:57

Czytając powyższą, kolejną walkę na wiosła, doszło do mnie jak nasze forum zlazło na psy :załamka:

Kiedyś, za poprzedniego zarządu brałem udział w jednej z walk na wiosła i też było ostro, ale jakoś nikt bana mi nie dał, za wyrażenie swojej opinii. Jednym słowem, żal.pl


warna*

hvil - Pon Wrz 03, 2012 22:28

Jugol, ja tylko podejrzewam, szukajac powodu tej sytuacji iż....

Usunięte z powodu niezrozumienia mnie przez innych!!!! :twisted:

[ Dodano: Pon Wrz 03, 2012 22:28 ]
A wogole to ta całą nerwówka przez Hrabiego, on ostatnio całę to forum na psy ściąga i on ma HGF'a! :twisted:

Jugol - Pon Wrz 03, 2012 22:31

hvil napisał/a:
Nie tyle forum wchodzi na psy co psiarze wchodzą na forum.:-D


Nie kumam

maniaq - Pon Wrz 03, 2012 23:43

maniaq napisał/a:
Czyli kazda twoja wypowiedz o mierzeniu czasu do 100 nalezy wlasnie tak traktowac +/- 2 sek

Markzo napisał/a:
OCZYWIŚCIE!


taaaaaak... juz widze jak kupujesz ZS-a, bo ma 9,2 do setki , albo dlatego ze napisali ze ma 4,2 ... a potem okazuje ze jednak to blad pomiarowy licznika ;) bo na serio to ma 7,2 . Czyli nigdy sie nie dowiesz czy jezdzi szybciej, czy wolniej, bo zawsze zakladasz blad pomiarowy w granicy 2 !! SIC ! sekund :D dupohamownnia cie oszukiwala od momentu pierwszych modow z wydehcem. Mialo byc szybciej, miala byc torpeda, a wyszlo na koniec innych modow mniej niz seria KM, co bylo zmierzone. Markzo, pomiary IMHO, moze inni maja inne kryteria, ale moga sie roznic najdalej o 0,5 s i nic wiecej :) to po co mierzyc jak taki rozrzut ? Z czysto naukowego analitycznego punktu widzenia, takie pomiary sa bezuzyteczne, bo nie prowadza do zadnych wnioskow :bezradny:




Markzo napisał/a:
Nigdy tak nie napisałem. I nie napisze, bo KV6 to kawał dobrej motorowni. ja po prostu nie miałem funduszy na tuning n/a. Mając do dyspozycji ok 2tys pln zdecydowałem się na sprzedaż silniak i swap 2.0T. AMEN.



No tak, czyli odwoluje to co napisale... ZROBI SIE z ZS-a Evo, tylko trzeba miec odpowiednia ilosc gotowki LOL tylko nadal sensu w tym nie widze ;)

Jugol - Pon Wrz 03, 2012 23:57

Macie problem z tymi sekundami, pomiarami, czasami :załamka: Najlepszy pomiar jest na drodze, jak łoję takie 1.8 w benie, najcześciej z Niemcowskiej fabryki, które wg. danych ma łoić mnie ;p A wtedy mam licznik akurat w dupie, bo patrzę na drogę i luknę we wsteczne jak koleś zostaje w tyle.

[ Dodano: Pon Wrz 03, 2012 23:56 ]
I jeszcze dodam, jak ktoś wyżej, że i tak sporo zależy od kierownika za kółkiem, bo może mieć i 400 kucy pod maską, a 100 mu dołoży.

[ Dodano: Pon Wrz 03, 2012 23:57 ]
A cała ta walka na wiosła, przez czerwony altek :hahaha:

Pływak - Wto Wrz 04, 2012 00:03

Jugol napisał/a:
Najlepszy pomiar jest na drodze

Z tym też jest różnie bo też nigdy nie masz pewności ani co siedzi pod maską, ani w jakim jest stanie, ani czy kierowca na pewno się z tobą ściga, ani tego czy czasem nie siedzi w tym aucie pierwszy raz i w ogóle go nie ogarnia. Jak dla mnie zbyt dużo niewiadomych dlatego jakieś ściganie się z kimś na drodze mnie osobiście nie rajcuje ;) Inna sprawa gdy się ustawisz z jakimś znajomym znasz jego auto i możliwości wtedy można się porównać na pewno nie z przypadkowo napotkaną na drodze osobą :)

Co do modów i odczuć już kilkukrotnie pytano mnie na tym forum jak odczucia po fmicu i rozluźnieniu wydechu i zawsze odpowiadam, ze nie mam pojęcia bo pomiaru nie robiłem, a dupohamownią nie ma się co sugerować bo to są odczucia subiektywne tym bardziej gdy zmieniamy dolot i wydech. Niektórym wystarczy, ze dźwięk się zmieni i to już wpływa na podświadomość i nam się wydaje, że jest N koni więcej ;) Dlatego ja zrobiłem pomiar gołej serii, a następny będzie jak skończę mody wtedy jasno będę mógł komuś odpowiedzieć ile to wszystko tak naprawdę dało bez gdybania i robienia pomiarów kalkulatorem :)

Jugol - Wto Wrz 04, 2012 00:18

O, dobrze, że przypomniałeś, trza się na hamownię wybrać :ok:
maniaq - Wto Wrz 04, 2012 00:24

Jugol napisał/a:
Macie problem z tymi sekundami, pomiarami, czasami :załamka: Najlepszy pomiar jest na drodze, jak łoję takie 1.8 w benie, najcześciej z Niemcowskiej fabryki, które wg. danych ma łoić mnie ;p A wtedy mam licznik akurat w dupie, bo patrzę na drogę i luknę we wsteczne jak koleś zostaje w tyle.


Nawet ostatnio z kims w dyskusji mi sie przypomnialo, jak kiedys na pulawskiej- 3 pasmowej drodze w W-wie - Evo X nowe wtedy, biale lanserskie podjechalo. Ja wtedy jeszcze ZR-em smigalem, wiec obaj ostro spod swiatel, jak mozna sie latwo domyslic, zostawil mnie o kilka dlugosci, doszlismy do zakretu na wiadukcie, gosc zhamowal ostro i go objechalem ... czyli to znaczy ze ZR w klekocie jest szybszy od Evo X ? bo mnie to tylko rozbawilo, ze mozna kupic evo x zalozyc gumowe chalapacze carbon, i byc mistrzem prostej ;) a na zakrecie dostal baty O_o

i jak dla mnie o to sie rozchodzi. fakty ;) Jak Markzo pisze, ze jego ZS ze zmierzonymi 173 Km, ma 6,4 s do setki, to mnie to interesuje i ciekawi, bo moj ma z hamowni 181 a IMO tyle to nigdy z niego nie wycisne :D a tu sie okazuje, ze licznik, ze rozne starty itp itd... wczesniej ciagle pisal Markzo, ze wilokrotnie mierzone i powtarzalne... :bezradny: dlatego mnie to tak ciekawi, bo moze moj ma cos popsute :D

Jugol - Wto Wrz 04, 2012 00:33

maniaq napisał/a:
bo moze moj ma cos popsute


Na bank- jedź do mechanika, masz blisko ;)

maniaq - Wto Wrz 04, 2012 00:40

Jugol, ale uwazajmy, bo uzywanie ironi ostatnio nie jest dobrze odbierane :nono:


Ps. zaczne od koloru pod maska ;) czerwone jest szybsze ;)

dobryziom - Wto Wrz 04, 2012 09:45

Pływak napisał/a:
ani czy kierowca na pewno się z tobą ściga


tak to są najlepsze kille objeżdżasz gościa ze świateł tylko że on skręca w prawo :)

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2012 09:45 ]
maniaq napisał/a:

Jak Markzo pisze, ze jego ZS ze zmierzonymi 173 Km, ma 6,4 s do setki, to mnie to interesuje i ciekawi, bo moj ma z hamowni 181 a IMO tyle to nigdy z niego nie wycisne


no tak tylko że jest jeszcze jedno ale co hamowania to inny wynik... tylko w PL ehhh

7Tomi - Wto Wrz 04, 2012 09:58

Jugol napisał/a:

A cała ta walka na wiosła, przez czerwony altek :hahaha:


I tu jest racja... przez czerwony altek, który tak jak i reszta osprzętu był taki od poprzedniego właściciela.

maniaq - Wto Wrz 04, 2012 10:50

dobryziom napisał/a:
no tak tylko że jest jeszcze jedno ale co hamowania to inny wynik... tylko w PL ehhh


Markzo do Radomia nie dojechal, wiec nie sprawdzimy na tej samej, ale w Radomiu sprawdzalo sie kilka ZS-ow i nie wszystkie wyszly tak dobrze :) Ja nie patrze dokladnie na konie, bo zeby urywac sekunde do setki to nie wystarczy +5 KM ;) i o to mi sie ciagle rozbija. Markzo ciagle unikal odpowiedzi, a tu sie teraz okazuje, ze on ciagle pisal o dokladnie 6,4 ... ale nie dokladnie, bo przeciez wiadomo, ze licznik klamie, stoper klamie, starty rozne... raz z groki raz pod gorke ...

NIE WIERZE, ze jego ZS kiedykolwiek zszedl ponizej 7 do 100 :) placebo ciagle dziala, zrobil wydech szedl jak wsciekly, pomiary pokazaly, ze za luzny i ze ubylo a nie przybylo raczej przez to ;)

Ty ziomie wierzysz ze z 173 KM z hamowni, bez odelzonej budy to auto urwalo prawie sekunde od danych producenta ? bo ja raczej twierdze, ze zawsze jest ciezko wykrecic dane porducenta, bo to jest pomiar przez profesjonalnych kierowcow, w celu dobrego marketingowego pokazania, cos jak ze srednim spalaniem ;) czy znacie kogos komu pali mniej niz porducent napisal ? :rotfl:

Po prostu chodzi mi o to, by nie pisac bzdur i fantazji... stanmy na ziemi.

dobryziom - Wto Wrz 04, 2012 11:23

maniaq napisał/a:

Markzo do Radomia nie dojechal, wiec nie sprawdzimy na tej samej, ale w Radomiu sprawdzalo sie kilka ZS-ow i nie wszystkie wyszly tak dobrze :) Ja nie patrze dokladnie na konie, bo zeby urywac sekunde do setki to nie wystarczy +5 KM ;) i o to mi sie ciagle rozbija. .


wiesz wydawało by się że silnik dość nowy technologicznie który na dobra sprawę nie jest jakoś bardzo wyżyłowany powinien trzymać serie a może ją nawet przekraczać bo możliwości są co widać po modelu ZT190... ale jak widać nie do końca. Jednak co tu sie dziwić kolega kupił Clio RS po przebiegu 12tys. pojechał na hamownie i zamiast deklarowanych 203km wyszło 188km... a to nowy samochód <wow>

maniaq napisał/a:
Markzo ciagle unikal odpowiedzi, a tu sie teraz okazuje, ze on ciagle pisal o dokladnie 6,4 ... ale nie dokladnie, bo przeciez wiadomo, ze licznik klamie, stoper klamie, starty rozne... raz z groki raz pod gorke ...


wiesz odczucia to temat bardzo subiektywny, jednak jak pisał że samochód po swapie zbiera się lepiej to nie ma co nie wierzyć... ja po zmianie kół z 17stek na bardzo lekkie 15stki również odczułem że samochód szybciej się wkręca ale na wykresie może tego nie być widać i ktoś powie różnicy w mocy nie ma i pieprzysz trzy po trzy... więc nie można też wszystkiego zawierać w cyferkach. Chociaż jak wiadomo poprawa z czegoś musi wynikać...

maniaq napisał/a:
NIE WIERZE, ze jego ZS kiedykolwiek zszedl ponizej 7 do 100 :) placebo ciagle dziala, zrobil wydech szedl jak wsciekly, pomiary pokazaly, ze za luzny i ze ubylo a nie przybylo raczej przez to ;)

Ty ziomie wierzysz ze z 173 KM z hamowni, bez odelzonej budy to auto urwalo prawie sekunde od danych producenta ? bo ja raczej twierdze, ze zawsze jest ciezko wykrecic dane porducenta, bo to jest pomiar przez profesjonalnych kierowcow, w celu dobrego marketingowego pokazania, cos jak ze srednim spalaniem ;) czy znacie kogos komu pali mniej niz porducent napisal ? :rotfl:


czy wieżę czy nie to nie ma znaczenia bo nie jechałem tym autem... jednak możliwe ze jest poprawa w przyspieszeniu może liczby i odniesienie są inne ale ważne że jest różnica względem tego co było i o to głownie chodziło :)

maniaq - Wto Wrz 04, 2012 11:33

No to po co pisac bzdury o mierzalnym 6,4 do setki ? mozna napisac ze lepiej sie zbiera i skonczyc. Ze lepiej sie zbiera, ok, moge wierzyc, ale nadal trzeba troche uwazac co sie pisze ;) bo tylko Markzo takimi kwiatkami sam dyskredytuje co pisze.

No ok, zmiana kol, zmiana mocy, zmiana wagi.. Tylko tu moc okreslona, kola te same, waga ta sama... TO skad to auto szybciej jedzie ? moze po prostu Markzo ledwo do serii wyporwadzil swojego ZS-a. Ale ja sie uczepilem tych jego cyferek, bo sa nierealne :) w 2.0 moze sie pokusic o cos takiego, jak go dlubnie moze i lepiej, ale nie w kv6 z taka moca ;) Po prostu pobozne zyczenia i fantazja, a potem bolesna weryfikacja na hamowni....

Zr diesel na zimowym 195/15 bo kolo mniejsze, chlodniejsze powietrze = idzie lepiej.. ale to jest suma kilku rzeczy ;) ktore sie zmienily, ale nadal nie powiem, ze robi 100 ponizej 9 :D bo bym sie tylko na smiesznosc narazil ;)

kris-tofer - Wto Wrz 04, 2012 11:49

A mnie się wydaje, że czerwony kolor wygląda groźnie (nawet sam belzebub ma czerwone widły, rogi i ogonek) , lansersko i pewnie dodaje ze 40 kucy pod machę. I tu pytanie do znawców tematu, czy jak pomaluję sobie na czerwono dajmy na to górną osłone silnika w moim dieselku, to ile przybędzie mi koni? Bo wiecie, chodzi mi o to, żeby łyknąć te wszystki KV6 i SDI kręcące się prawie co niedzielę na warszawskim bemowie :)
dobryziom - Wto Wrz 04, 2012 11:59

jak już przeszliśmy na ten poziom konwersacji to proponuje dać naklejkę na szybkę plus nakładkę na pedały oraz wydech i powinno dać rade wszystkim monster car na Bemowie :)
kris-tofer - Wto Wrz 04, 2012 12:05

spróbuje, zobaczymy, czy pomoże
dzięki :)

sobrus - Wto Wrz 04, 2012 12:11

Oj dajcie spokój. Zadziwiające jest to że można tyle dyskutować o tym że ktoś pomalował sobie silnik. Tu przecież nie chodzi o dodawanie sobie mocy.

Mi się pomysł podoba, bo widać że auto jest zadbane - to jest "ulubiona zabawka" Markzo i bardzo o niego dba. Nie ma pordzewiałych części, wszystko odnowione i pomalowane.
I super, tak trzymać.
Dlaczego na czerwono? A dlaczego nie? Bo komuś się nie podoba?

A czy ja bym tak chciał, czy nie to już zupełnie inna sprawa. Pewnie bym chciał, choć raczej na srebrno. De gustibus non est disputandum. Autko generalnie bardzo mi się podoba, choć ja bym chyba zostawił V6.

Dyskutujcie o osiągach OK, ale z tym kolorem to dajcie już spokój :ok:

dobryziom - Wto Wrz 04, 2012 12:14

kris-tofer napisał/a:
spróbuje, zobaczymy, czy pomoże
dzięki :)


a gdzie pomógł?

kris-tofer - Wto Wrz 04, 2012 12:17

dobryziom, a chesz warn'a? :)

nie no w offie chyba się nie da dodawać punkcików :)

dobryziom - Wto Wrz 04, 2012 12:20

kris-tofer napisał/a:

nie no w offie chyba się nie da dodawać punkcików :)


szkoda :(

sobrus - Wto Wrz 04, 2012 12:24

Co do osiągów i mocy jeszcze...
Przykładowo
BMW E36:
325i R6 - 192KM - 245 N·m (181 lb·ft) @4700 rpm - 8.0 do setki
328i R6 - 193KM - 280 N·m (210 lb·ft) @3950 rpm - 6.9 do setki

Silnik T z turbo jest chyba lżejszy i dzięki turbo ma maksymalny moment obrotowy większy i dostępny niżej niż KV6 (co jest właśnie powodem dużej różnicy osiągów w w/w BMW).

Teraz jeżeli seria ZS180 175KM ma 7.3 do setki to myśle że Markzo powinien zejść poniżej 7s.
Nie śledziłem tematu, to tylko moje trzy grosze. Ciekaw jestem dlaczego nie jest tam 200KM tak jak w 600ti.

Pływak - Wto Wrz 04, 2012 12:25

dobryziom upomina się o punkty pomógł, "a moderacja jak zwykle śpi", a to przecież ten sam punkt regulaminu ;) :rotfl:


sobrus napisał/a:
Oj dajcie spokój. Zadziwiające jest to że można tyle dyskutować o tym że ktoś pomalował sobie silnik. Tu przecież nie chodzi o dodawanie sobie mocy.

Dyskutujcie o osiągach OK, ale z tym kolorem to dajcie już spokój :ok:


Właściwa dyskusja o kolorze została w odpowiednim dziale i została tam już przeze mnie zakonczona tutaj dyskusja została wydzielona i toczy sie nie o kolorze, ani nie o alternatorze, a o tym, ze za odmienne zdanie i krytykę połączoną z żartem i ironią można wyłapać warna za jak to pięknie nazwał greg-si "stwarzanie nerwowej atmosfery" szkoda, ze jak na razie, zarówno Markzo jak i ja twierdze, ze się nie spinamy. Chyba tylko greg-si jest nerwowy :D

UP to warto by najpierw pośledzić temat bo Markzo pisał, że waga zbliżona :)

sobrus - Wto Wrz 04, 2012 12:28

A no chyba że tak, w takim razie nie zrozumiałem idei wątku :)
Przyznam się bez bicia, ze nie chciało mi sie czytać od początku.
Zwłaszcza wątku o ZS który ma już 40 pare stron.
:mrgreen:

greg-si - Wto Wrz 04, 2012 14:58

Pływak napisał/a:
Dostałem warna za porównanie do tuningu z allegro bo to dla mnie wiocha i takie jest moje zdanie czy może jakieś jeszcze inne porównanie było?

Wszystko na ten temat napisałem na poprzedniej stronie.

Pływak napisał/a:
niech wszyscy wiedzą, ze Pływak jest beee i jaki on niedobry

Aha :)

Pływak napisał/a:
Zapytałem w prost czy chcesz mieć kalendarz z tymi samymi fotami co rok temu bo nie po to namawiamy ludzi aby robili i wysyłali zdjęcia żeby co rok były te same w kalendarzu,

Jeśli są dobre to czemu nie?
Wolałbym dobre foto z tamtego roku niż zrobione śrubokrętem z tego roku.

Pływak napisał/a:
No pisałeś zupełnie co innego, ze chciałeś się podjąć ale niby ktoś Cię gdzieś nie chciał ale jak pisałem w ten temat nie wnikam :]

To po co ciągniesz ten temat?

Pływak napisał/a:
To chyba jednak się nie zgadzasz z maniaq bo on pisze o opiniach, a ty, ze się zgadzasz ale się nazbierało tego za dużo? Czego się nazbierało moich opinii? Kolejny raz pokazujesz, ze tak naprawdę strzeliłeś warnem z kapelusza...


Czytaj chłopie ze zrozumieniem. Polecam dziesięć razy dla utrwalenia:
greg-si napisał/a:
Nie dostałeś warna za odmienne zdanie a za porównanie.


Pływak napisał/a:
Punkt 11 regulaminu jest tak uniwersalny, ze co by sie nie napisało można wyłapać "regulaminowego" warna.

Zatem dlaczego:
Pływak napisał/a:
strzeliłeś warnem z kapelusza...

Mam podstawę więc wykorzystuję ją.

Pływak napisał/a:
Chyba tylko greg-si jest nerwowy :D

Strasznie :evil:
:mrgreen:

dobryziom - Wto Wrz 04, 2012 15:01

greg-si napisał/a:
Jeśli są dobre to czemu nie?
Wolałbym dobre foto z tamtego roku niż zrobione śrubokrętem z tego roku.


chyba kalkulatorem :)

greg-si - Wto Wrz 04, 2012 15:11

dobryziom napisał/a:
chyba kalkulatorem :)

Nie chciałbym obrażać kalkulatora. Jest zbyt zaawansowanym urządzeniem ;)

Pływak - Wto Wrz 04, 2012 15:22

Jak byś był na tyle spostrzegawczy zauważył byś, że fotki robione telefonami lądują w kategorii nie nadających się do druku no ale skąd Ty możesz to wiedzieć skoro pewnie nawet arta nie przeczytałeś do końca bo od razu się spieniłeś o brak fotek i jeszcze raz napisze masz lepsze pomysły, uwagi na temat kalendarza to pisz w odpowiednim temacie, a nie wylewaj mi zali na ssb :]

Dyskusje chyba pora zakończyć bo widzę wyłapujesz fragmenty z kontekstu i odnosisz się do tych wygodniejszych i oczywiście tylko tych moich bo tylko ja Ci przeszkadzam. Stylu wypowiedzi nie zmienię tego możesz być pewny, a następnym razem zanim się znów ośmieszysz i walniesz komuś warna przekonsultuj z innymi moderatorami wyjdzie Ci to na dobre. Mimo wszystko sam warn nie był taki zły teraz mamy przynajmniej niezły ubaw na ssb ze "stwarzania napiętej atmosfery" :lol:

Wojtek88 - Wto Wrz 04, 2012 15:49

Przesiadając się ze stosunkowo szybkiego NA - Civic IV, 155 KM, mierzony na hamowni (Polskiej oczywiście :mrgreen: ) który bez wnętrza i na lekkich 14" z toyo R888 był szybszy od Civic'a TypeR (ep3, 200 KM) na Tomcata, od razu pomyślałem - niebo a ziemia, w autach gdzie silnik jest doładowany mamy od groma Nm, dlatego auto wydaje się dużo szybsze ;-)

Nie wątpię, że mój tomcat nie jest wolny, ale to 'kopanie po plecach' jest przyjemne i rzeczywiście daje dużo frajdy :wink:

witgut - Wto Wrz 04, 2012 16:40

Wojtek88, niestety pomyliłeś tematy :wink: :) ,
w tym temacie, koledzy kopią się bez sensu, udowadniając, że warn był/nie był zasłużony :mrgreen: i czy ktoś, ma do kogoś coś prywatnie.
Warn taka wielka straszna sprawa :mrgreen:

kzrr - Wto Wrz 04, 2012 16:42

Ale to jest dobra metoda :D tyle ludzie się już tutaj przewinęło że warto następne tematy typu pajacyk i inne fajne akcje nazywać np " nie słuszny warn/ban" itp :D ilość wejść gwarantowana :D
dobryziom - Wto Wrz 04, 2012 16:46

Wojtek88 napisał/a:
Przesiadając się ze stosunkowo szybkiego NA - Civic IV, 155 KM, mierzony na hamowni (Polskiej oczywiście :mrgreen: ) który bez wnętrza i na lekkich 14" z toyo R888 był szybszy od Civic'a TypeR (ep3, 200 KM) na Tomcata, od razu pomyślałem - niebo a ziemia, w autach gdzie silnik jest doładowany mamy od groma Nm, dlatego auto wydaje się dużo szybsze ;-)

Nie wątpię, że mój tomcat nie jest wolny, ale to 'kopanie po plecach' jest przyjemne i rzeczywiście daje dużo frajdy :wink:


coś w tym jest dlatego dużo osób jak wsiada w trochę mocniejszego klekota to mówi ale to jedzie <wow> tylko ze jak widzisz później dane tech. 0-100km to jest szok w druga stronę :p

mzas - Wto Wrz 04, 2012 17:39

maniaq napisał/a:
bo moj ma z hamowni 181


O kurcze, to mój ma mniej o 10 km , no nie!!!!!!!!!!!!

Raptile - Wto Wrz 04, 2012 17:53

mzas, mowilem ci juz dlaczego ;`p
Wojtek88 - Wto Wrz 04, 2012 18:08

witgut napisał/a:
Wojtek88, niestety pomyliłeś tematy :wink: :) ,
w tym temacie, koledzy kopią się bez sensu, udowadniając, że warn był/nie był zasłużony :mrgreen: i czy ktoś, ma do kogoś coś prywatnie.
Warn taka wielka straszna sprawa :mrgreen:


a to przepraszam.

greg-si - Wto Wrz 04, 2012 18:32

Pływak napisał/a:
Jak byś był na tyle spostrzegawczy zauważył byś, że fotki robione telefonami lądują w kategorii nie nadających się do druku no ale skąd Ty możesz to wiedzieć skoro pewnie nawet arta nie przeczytałeś do końca bo od razu się spieniłeś o brak fotek i jeszcze raz napisze masz lepsze pomysły, uwagi na temat kalendarza to pisz w odpowiednim temacie, a nie wylewaj mi zali na ssb :]

Tak, strony klubowej nie odwiedzam.

Pływak napisał/a:
Dyskusje chyba pora zakończyć bo widzę wyłapujesz fragmenty z kontekstu i odnosisz się do tych wygodniejszych i oczywiście tylko tych moich bo tylko ja Ci przeszkadzam.

Cała dyskusja jest między nami wiec komentowanie pozostałych postów postronnych osób uznaję za bezcelowe.

Pływak napisał/a:
Stylu wypowiedzi nie zmienię tego możesz być pewny, a następnym razem zanim się znów ośmieszysz i walniesz komuś warna przekonsultuj z innymi moderatorami wyjdzie Ci to na dobre.

Nie jestem małym dzieckiem by o wszystko się pytać. Póki co warn nie został Ci cofnięty a jakby był tak strasznie z kapelusza to na pewno już byś go nie miał a jak narazie to Ty nie możesz się z tym pogodzić że ktoś śmiał zwrócić Ci uwagę.

Pływak napisał/a:
Mimo wszystko sam warn nie był taki zły teraz mamy przynajmniej niezły ubaw na ssb ze "stwarzania napiętej atmosfery" :lol:

Ciesze się. Śmiech to zdrowie :)

Pływak - Wto Wrz 04, 2012 18:52

greg-si napisał/a:

Tak, strony klubowej nie odwiedzam.

Pisząc takie pierdoly jak te z fotkami powyżej na to wygląda własnie :]

Cytat:

Cała dyskusja jest między nami wiec komentowanie pozostałych postów postronnych osób uznaję za bezcelowe.

Oczywiście tak jest najwygodniej bo mniej niewygodnych postów trzeba komentować, można się skupić i hejtować jedną osobę :]

Cytat:

Nie jestem małym dzieckiem by o wszystko się pytać. Póki co warn nie został Ci cofnięty a jakby był tak strasznie z kapelusza to na pewno już byś go nie miał a jak narazie to Ty nie możesz się z tym pogodzić że ktoś śmiał zwrócić Ci uwagę.

Oczywiście, że nie został cofnięty bo po twojej reakcja na prywatna opinie MaRKa pozostali pewnie nie chcąc być posądzeni o podważanie opinii tak "znakomitego" moderatora jak Ty nawet nie zabierają głosu, aż dziw mnie bierze, ze tronsek'a nie zaatakowałeś po tym jak napisał, ze to jest popadanie w skrajność...

Jugol - Wto Wrz 04, 2012 18:59

greg-si napisał/a:
Tak, strony klubowej nie odwiedzam.


To co z Ciebie za moderator ?? :rotfl: Równie dobrze możesz zostać moderatorem na ssb :ok:

Pływak - Wto Wrz 04, 2012 19:08

witgut napisał/a:
Wojtek88, niestety pomyliłeś tematy :wink: :) ,
w tym temacie, koledzy kopią się bez sensu, udowadniając, że warn był/nie był zasłużony :mrgreen: i czy ktoś, ma do kogoś coś prywatnie.
Warn taka wielka straszna sprawa :mrgreen:

To nie jest kopanie bez sensu i akurat ten jeden warn nie jest straszną sprawą ale temat jest po to żeby czasem ktoś inny za tydzień dwa nie wyłapał warna bo np. napisał komuś, ze jego zdaniem te felgi wyglądają jak z calibry po WT. Jak się każdy będzie godził na takie warny i bał odezwać to niedługo nikt nie będzie krytykował i żartował bo jeszcze podpadnie pod "stwarzanie napiętej atmosfery" bo jak napisał tronsek jak popadniemy w skrajność tak to może wyglądać.

flapjck1 - Wto Wrz 04, 2012 19:16

tak zagladam co jakis czas do tego watku i sie nadziwic wam nie moge,

macie stanowczo za duzo czasu, odwiedzcie jakas kolezanke albo dom uciech i spuscie sobie z krzyza :P

Jugol - Wto Wrz 04, 2012 19:20

flapjck1 napisał/a:
odwiedzcie jakas kolezanke albo dom uciech i spuscie sobie z krzyza


:ok: :rotfl: dobre

Pływak - Wto Wrz 04, 2012 19:23

Dobre ale nie wiem co na to greg-si czy czasem taki styl wypowiedzi nie ejst obraźliwy i nie wprowadza nerwowej atmosfery? Musimy poczekac na opinie eksperta od regulaminoznawstwa ;) A tymczasem korzystam z rady i lece do kobiety ;)
greg-si - Wto Wrz 04, 2012 19:45

Pływak napisał/a:
Pisząc takie pierdoly jak te z fotkami powyżej na to wygląda własnie :]

Pierdoły? Sam na SB pisałeś że jakby to od Ciebie zależało inaczej by to wyglądało. Sorry że mam pytania i uwagi do projektu który wychodzi z forum z którym się utożsamiam i reklamuję go.

Pływak napisał/a:
Oczywiście tak jest najwygodniej bo mniej niewygodnych postów trzeba komentować, można się skupić i hejtować jedną osobę :]

Bo tej jednej osoby tyczy się cała sytuacja.

Pływak napisał/a:
Oczywiście, że nie został cofnięty bo po twojej reakcja na prywatna opinie MaRKa pozostali pewnie nie chcąc być posądzeni o podważanie opinii tak "znakomitego" moderatora jak Ty nawet nie zabierają głosu, aż dziw mnie bierze, ze tronsek'a nie zaatakowałeś po tym jak napisał, ze to jest popadanie w skrajność...

Marek nie jest prywatną osobą na forum z racji pełnionej funkcji.
Dobrze że nie widzisz wszystkiego co się dzieje na tym forum bo nie miał byś o czym pisać i czego się czepiać.
Tronsek wyraził swoją opinię, szanuję to zdanie ale nic to nie zmienia.

Pływak napisał/a:
Dobre ale nie wiem co na to greg-si czy czasem taki styl wypowiedzi nie ejst obraźliwy i nie wprowadza nerwowej atmosfery? Musimy poczekac na opinie eksperta od regulaminoznawstwa ;) A tymczasem korzystam z rady i lece do kobiety ;)

Muszę rzucić monetą czy warn się należy. flapjck1, bój się :lol:

KNA - Wto Wrz 04, 2012 20:02

Normalnie "Moda na sukces 2" :szok:


Jugol - Wto Wrz 04, 2012 20:40

A ja w przeciwieństwie do Pływaka nie cierpię np. zielonego, ciemno zielonego :mrgreen: A Mody na sukces, to raczej nic nie przebije :niee:
apples - Wto Wrz 04, 2012 20:47

Pływak napisał/a:
Oczywiście, że nie został cofnięty bo po twojej reakcja na prywatna opinie MaRKa pozostali pewnie nie chcąc być posądzeni o podważanie opinii tak "znakomitego" moderatora jak Ty nawet nie zabierają głosu, aż dziw mnie bierze, ze tronsek'a nie zaatakowałeś po tym jak napisał, ze to jest popadanie w skrajność...
Jak zawsze masz racje. :lol:
KNA - Wto Wrz 04, 2012 20:49

Jugol napisał/a:
A Mody na sukces, to raczej nic nie przebije

Dlatego napisałem "Moda na sukces 2" bo jak wiadomo sequel'e przeważnie są gorsze. :mrgreen:

Pływak - Wto Wrz 04, 2012 21:32

greg-si napisał/a:

Pierdoły? Sam na SB pisałeś że jakby to od Ciebie zależało inaczej by to wyglądało. Sorry że mam pytania i uwagi do projektu który wychodzi z forum z którym się utożsamiam i reklamuję go.

Oczywiście, ze pierdoły jak piszesz, ze wolisz fotki Markzo od fotek robionych śrubokrętem to są pierdoły bo wszystkie fotki nie spełniające wymagań są odrzucane więc nie będziesz miał kalendarza z fotek robionych śrubokretem chyba, ze go sobie złożysz z włąsnej kolekcji zdjęć, a od pytań i uwag masz przecież dedykowany do tego temat więc po co swoje uwagi wyrażać na sbb skoro za 5 minut znikną? Masz coś do dodania w kwestii kalendarza przedstaw w odpowiednim temacie.

Cytat:

Bo tej jednej osoby tyczy się cała sytuacja.

Ale udziela się więcej osób :]

Cytat:

Marek nie jest prywatną osobą na forum z racji pełnionej funkcji.

Widzisz MaReK od dzisiaj nie możesz mieć prywatnej opinii na forum. Jesteś osobą "publiczną" i wszystko co powiesz jest oficjalnym stanowiskiem administracji :lol:

Cytat:
Tronsek wyraził swoją opinię, szanuję to zdanie ale nic to nie zmienia.

Widać jak wybiórczo traktujesz osoby na forum jedna opinia jest podważaniem twojej, a drugą szanujesz...

Cytat:

Muszę rzucić monetą czy warn się należy. flapjck1, bój się :lol:

J.W.

maniaq - Wto Wrz 04, 2012 22:49

greg-si napisał/a:
Pierdoły? Sam na SB pisałeś że jakby to od Ciebie zależało inaczej by to wyglądało. Sorry że mam pytania i uwagi do projektu który wychodzi z forum z którym się utożsamiam i reklamuję go.


Po pierwsze nie wszystko wyglada tak jakbysmy tego chcieli. Jakos Greg nie odniosles sie do moich wyjasnien, ze pominiecie zdjec Markzo i innych to MOJA wina. Skonczcie ten temat, napisalem, ze to ja nawalilem. Wzialem sie za to, bo bylo sporo po terminie. Umknely mi niektore, zostalo poprawione. ALE !

Utozsamiasz sie z forum, czy z klubem >? bo to jest rzecz nad ktora ostatnio sie zastanawialem w szerszym gronie. Mod, nie czyta artykulow na stronie glownej SIC ! a identyfikuje sie z forum ... mowisz o artykule ktorego nie widziales ? Sory, ale to abstrakcja jakas O_0 to skad wiesz o brakujacych fotach >? z SSB ? no nie moge...

Moze nazwijmy to nie klubem, a forum uzytkownikow aut, ktorzy tylko zagladaja tutaj, gdy maja problem techniczny jak cos padnie O_0 Olac artykuly, kalendarze, spoty i zloty. Bo to jest forum ... Moze lapie cie za slowo, ale niestety, wydaje mi sie, ze wlasnie problem jest szerszy. Wiecej osob zaglada na forum niz na klubowa :/

kzrr - Wto Wrz 04, 2012 22:55

maniaq napisał/a:
Wiecej osob zaglada na forum niz na klubowa :/


To akurat chyba nie jest żadna nowość i specjalnie mnie nie dziwi. Forum "tętni" życiem, napiętym bo napiętym ale jednak ;) Na stronie klubowej bądźmy szczerzy ale za dużo się nie dzieje ;)

maniaq - Wto Wrz 04, 2012 23:39

Nie dzieje ? artykuly, dane o autach, informacja o historii, galerie, filmoteka. ipt itd, wiadomo, ze nikt tam sie nie spiera o moc czerwonego altka, i czy 6,4 to nalezy dodac czy odjac 2 s ;) ale ! to moze zlikwidowac strone, skoro klubowicze na nia nie zagladaja, nie wpisuja sie. Nie bedziemy wtedy nigdy klubem, ktory otrzyma wsparcie sponsorskie, ktory bedzie mial sie czym pochwalic, wizytowka.

Ja nie udzielam sie na forum np w poradach technicznych, bo 1. nie znam sie az tak dobrze, by sie madrzyc 2. mam wrazenie, ze wiekszosc pytan to powracajace pytania, ktore juz byly, tylko sie szukac komus nie chcialo ;)

forum jest traktowane jako szybka pomoc bo cos mi sie zepsulo, a na klubowa zagladaja ci co chca cos wiecej... tylko tych ambitnych chyba coraz mniej :/

kzrr - Wto Wrz 04, 2012 23:48

No ok, ale danych o autach nie będę przecież codziennie przeglądał bo 0-100 się raczej w ciągu nocy nie zmieni :D
Galerie hmmm tylko kilka razy w roku po większych wydarzeniach, artykuły co jeśli ktoś już wszystkie przeczytał albo prawie ? Strona klubowa jest fajna jeśli chodzi o układ graficzny, przejrzystość itp , ale nie ukrywajmy to tylko masa suchych faktów (nie mówię że są zbyteczne). Całe życie klubowe toczy się na forum, rozmowy, dyskusje czy wreszcie ssb.

Ja w poradach podobnie, rzadko kiedy co napiszę i z reguły w banalnych sprawach.

...i forum będzie traktowane jakie szybkie źródło pomocy, tego raczej nie zmienisz, ktoś przyjdzie - zarejestruje się znajdzie co trzeba i więcej nie wróci choćby nie wiem jak będziesz się oto starał i go zachęcał nie ma parcia nie ma potrzeby i tyle.

Jugol - Wto Wrz 04, 2012 23:50

No ze sponsorami to raczej ciężko u nas w klubie, ale w sumie co sponsorować ?? Markę, która jest podtrzymywana w sumie przez nas ?? Produkcja dawno sie skończyła, sponsoruje się coś, co przynosi krocie o wiele większe niż sponsoring, ale nie Rover, czy MG- nie oszukuj samego siebie maniaq ;)

Strona klubowa jest fajnie zrobiona, jest sporo porad technicznych, sporo informacji z historii marki, wejść, przeczytać, wyjść.

Ale na klubowej nie da się walić wiosłami po łbach np. jak na forum, dlatego forum zawsze będzie częściej odwiedzane- taka jest prawda.

maniaq - Sro Wrz 05, 2012 11:27

Ok, nie kwestionuje tego, ze foruum jest dynamiczniejsze, bardziej nazwijmy to interaktywne, ale ... to po co nam strona, jak na nia nie zagladacie ? Myslicie ze Siemion znajdzie sponsora na podstawie strony klubowej, czy forum predzej >? Co bylo mocna strona jak startowalismy do konkursu AŚ ? To jest wizytowka, ktora mozemy sie pochwalic, ale to tez jest tworzone przez uzytkownikow. Tam tez mozna komentowac, dodawac rozne rzeczy. Tylko malo osob tam zaglada. Tych szukajacych doraznej pomocy nic nie skloni do zajrzenia tam, chyba ze jest artykul tutorial rozwiazujacy ich problem. Ale ze Wy ktorzy siedzicie tu dluzej nie zagladacie, a nawet podwazacie niejako sens jej istnienia to nie rozumiem.
kzrr - Sro Wrz 05, 2012 12:18

Strona klubowa powinna być taką zbiórką tego co najważniejsze, esencją :D zarówno jeśli chodzi o porady i dane techniczne, historie marki, opisy modeli itp itd kończą na szeroko-pojętej integracji klubowej. Jak ktoś ma ochotę na więcej wtedy wchodzi na forum. Chciałbyś żeby na stronie klubowej które jest fajnie zrobiona czytać takie dyskusje jak tutaj ? Bo ja wole czasem żeby pod zdjęciami, filmem, czy artykułem nie było żadnych komentarzy ;)
Adrian355 - Sro Wrz 05, 2012 13:49

Tak dzisiaj patrzę pod maskę.. co myślicie o zielonym pasku rozrządu ? Poprawi wykres momentu obrotowego ?



Dawno mnie tu nie było :D

greg-si - Sro Wrz 05, 2012 15:11

Pływak napisał/a:
Oczywiście, ze pierdoły jak piszesz, ze wolisz fotki Markzo od fotek robionych śrubokrętem to są pierdoły bo wszystkie fotki nie spełniające wymagań są odrzucane więc nie będziesz miał kalendarza z fotek robionych śrubokretem chyba, ze go sobie złożysz z włąsnej kolekcji zdjęć, a od pytań i uwag masz przecież dedykowany do tego temat więc po co swoje uwagi wyrażać na sbb skoro za 5 minut znikną?

Masz dwie opcje. Jesteś w urzędzie i masz o coś zapytać to wysyłasz list czy pytasz kogoś kto 'w tym siedzi'? Wolę czerpać informacje ze źródła. Zresztą sam napisałeś o tym na SB że już jest art a przecież jest od tego specjalny temat.

Pływak napisał/a:
Widać jak wybiórczo traktujesz osoby na forum jedna opinia jest podważaniem twojej, a drugą szanujesz...

Wybiórczo i indywidualnie. Nie będę odpisywał na każdy post bo temat nie dotyczy tych osób. Tronsek przed udzieleniem się w tym temacie napisał co o tym sądzi więc jego zdanie znam na ten temat dlatego komentarz zbędny.

maniaq napisał/a:
Utozsamiasz sie z forum, czy z klubem >? bo to jest rzecz nad ktora ostatnio sie zastanawialem w szerszym gronie. Mod, nie czyta artykulow na stronie glownej SIC ! a identyfikuje sie z forum ... mowisz o artykule ktorego nie widziales ? Sory, ale to abstrakcja jakas O_0 to skad wiesz o brakujacych fotach >? z SSB ? no nie moge...

Jak rozdaję wizytówki klubowe, mam naklejkę na tylnej klapie i mówię że pomoc można znaleźć na roverki.pl to z czym się utożsamiam? Dla mnie klub = forum. Bo tutaj tak na prawdę 'rozmawiam' z ludźmi których zrzesza klub, jak było coś trzeba napisać na stronę klubową to napisałem. Gdybym miał tak wszystko gdzieś to bym nie miał tylu napisanych postów, tylu punktów pomógł, nie płacił bym składki klubowej, nie byłbym moderatorem i nie byłoby tej całej dyskusji.
Ciekawe jak bym widział artykuł nie odwiedzając strony klubowej? Bardzo często włączam najpierw stronę klubową a forum później.
W sierpniu odwiedziłem stronę klubową na pewno więcej razy niż jest postów w tym temacie (póki co). Nie ma jednak co ukrywać że większość tych odwiedzin była spowodowana że czegoś szukałem i z czegoś korzystałem co jest na stronie klubowej. Kolejna partia odwiedzin to właśnie oczekiwanie na art ze zdjęciami z kalendarza.

Jak już poprzednicy wspomnieli, strona klubowa nie żyje poza jakimiś specjalnymi okazjami. Ruch generują nowości bo jak kzrr wspomniał nikt nie będzie czytał 100x tego samego.

maniaq - Sro Wrz 05, 2012 15:22

Na poprzedniej stronie stwierdziles ze nie wchodzisz, wiec stad moje pytanie. Albo ja nie zaskoczylem, albo nie wyraziles sie jasno.

To moze masz pomysly by sklonic ludzi do czstszego zagladania na klubowa i by sprawic by zyla ? Wiadomo, ze nie zrobimy tam SSB ktora wiekszosc zasiedzialych na forum osob sciaga, jako kacik plotkarski :) Ale IMHO nie moze byc tak, ze klub to forum, bo forum to tylko jego czesc. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Chyba ze stwierdzimy ze to skamielina, bo nowych tematow za wiele nie przybedzie, bo o tym jakie objawy sa HGF to juz milion razy napisane i tu, i na klubowej. Jezeli wychodzimy z zalozenia ze w nowym kalendarzu moga byc stare zdjecia, to moze siegnijmy do archiwum i sie nie wysilajmy, co roku tylko inny uklad dni i wszystko :)

greg-si - Sro Wrz 05, 2012 15:28

maniaq, nie wiem dlaczego upierasz się nad aktywnością strony klubowej.
Z tego co wiem to np. Stowarzyszenie Civic Klub Polska ma jeszcze mniej materiałów, jeszcze mniej się dzieje na tamtej stronie klubowej. Wiem, wiem honda ciągle istnieje, sponsorów też mają.
Jednak jeśli chcemy uzyskać jak największy ruch na stronie klubowej to trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie po co i przede wszystkim dla kogo mają być to informacje. Forumowiczów, osób postronnych.

maniaq - Sro Wrz 05, 2012 15:38

To ze gdzie indziej jest slabiej, nie znaczy ze u nas nie moze byc lepiej ;) IMHO informacje powinny byc dla kazdego i sa :) sa galerie, dane techniczne, informacje z zycia klubu, jak zloty, konkursy ipt itd. Tylko czesto widze po zadawanych pytaniach, ze ludzie tam nie zagladaja i nie szukaja info.

Jak widac Siemionowi udaje sie pozyskac sponsorow, co widac przy okazji zlotow :) tylko samo forum nie jest miejscem gdzie reklamodawcy widzieliby potencjal.

Strona klubowa to wizytowka, bez smietnika w postaci miliona postow o tym samy o przejrzystej ciekawej formie graficznej. MA zachecac do zapoznania sie z marka i polubienia klubu.

A ty jaki jej sens widzisz ?

apples - Sro Wrz 05, 2012 17:18

maniaq, co do życia strony klubowej była już nieraz duża dyskusja. Z tego co pamiętam były zarzuty że jest nudna, nieaktualna, itp. Po zmianie jest już lepiej ale i tak "nikt" tam nie zagląda. Osobiście wchodzę tam sporadycznie ... bo i po co częściej jak całe życie toczy się na forum. Ważne informacje przeczytam na FB, a resztę i tak dowiem się na forum. Jeśli strona ma tętnić życiem to dobry pomysłem byłoby faktycznie przenieść SSB tam lub zrobić jakiś myk informatyczny/techniczny aby pod forum na dole wyświetlała się na stałe strona klubowa, a forum było przewijane - coś w stylu widoku po wciśnięciu np. w Operze informacji o stronie. Dół jest sztywny, a górę przewijasz szukając treści - 2 w 1 (jak w Tesco :) ) ... nie wiem jak to lepiej opisać ale jak będzie potrzeba to rozwinę temat.


Co do samych zdjęć do kalendarza to sporo się natrudziłem aby w ogóle je odnaleźć na stronie klubowej. Osobiście brakuje mi oddzielnej zakładki - Kalendarz ... chyba że jestem ślepy i nie widzę bo jest taka zakładka. :)

siemion_ - Sro Wrz 05, 2012 17:36

apples napisał/a:
Po zmianie jest już lepiej ale i tak "nikt" tam nie zagląda.


W konkursie Euro brało udział kilka osób, znaczy że jednak ktoś tam zagląda.

apples napisał/a:
Jeśli strona ma tętnić życiem to dobry pomysłem byłoby faktycznie przenieść SSB


:) już widzę jak strona ożywa. Moim zdaniem SSB pasuje do forum a nie do stronki klubowej.

apples napisał/a:
Co do samych zdjęć do kalendarza to sporo się natrudziłem aby w ogóle je odnaleźć na stronie klubowej.


Pierwsza edycja jedno kliknięcie, druga edycja to samo. Apples proszę Cię.

apples - Sro Wrz 05, 2012 17:44

siemion_ napisał/a:
W konkursie Euro brało udział kilka osób, znaczy że jednak ktoś tam zagląda.
"Mamy 15815 zarejestrowanych użytkowników"
siemion_ napisał/a:
już widzę jak strona ożywa. Moim zdaniem SSB pasuje do forum a nie do stronki klubowej.
Jak widzisz już te ożywienie to się cieszę :razz:
siemion_ napisał/a:
Pierwsza edycja jedno kliknięcie, druga edycja to samo. Apples proszę Cię.
Coś się chyba zmieniło bo na pierwszej stronie nie mogłem znaleźć info o kalendarzu, a teraz faktycznie jest "Kalendarz 2013 - 2 Etap". Widać jak częstym jestem tam gościem. :grin:
Hrabia - Sro Wrz 05, 2012 17:47

maniaq napisał/a:
Myslicie ze Siemion znajdzie sponsora na podstawie strony klubowej, czy forum predzej >?


Forum. Jak przyjdzie potencjalny reklamodawca/sponsor to myślę że wstyd będzie pokazać staty ze strony. Porównując je oczywiście do statystyk forum.
apples napisał/a:
Jeśli strona ma tętnić życiem to
... Szkoda ropy na wczytywanie dodatkowych danych we frontpage-u. Przewijane forum w ramce będzie bardzo niewygodne a z tego co doświadczyłem to przeglądarki też bardzo różnie się w takich sytuacjach zachowują. Dopiero co znaleziono sposób na SSB. Niech lepiej MaReK przekieruje trochę ruchu ze swoich serwerów na adres strony klubowej to staty poszybują w górę... choć to i tak o doopkę rozbić.
Tyle moim zdaniem.

A Ty Hvil bujaj worek. Hgf to ty w majtach masz. Na mieście mówią że coś Ci tam przecieka... jakiś majonez z tyłu ;)

A teraz idę na sznikersa bo strasznie gwiazdorzę jak jestem głodny.

siemion_ - Sro Wrz 05, 2012 18:13

maniaq napisał/a:
Myslicie ze Siemion znajdzie sponsora na podstawie strony klubowej, czy forum predzej >?


Siemion szuka alternatywy dla każdej miejscówki, zarówno na stronie klubowej jak i forum. W tajemnicy powiem wam że i SSB też się nie obroni :P

kzrr - Sro Wrz 05, 2012 18:16

apples napisał/a:
"Mamy 15815 zarejestrowanych użytkowników"


Jak już kiedy mówiłem :] 14tysięcy to osoby które się zarejestrowały bo coś chciały i tyle było ich widać, martwe konta na które nikt nie wchodził od kilku lat, ludzie którzy nie mają już pewnie samochodów albo nie pamiętają że się tutaj logowali.

apples - Sro Wrz 05, 2012 18:40

kzrr napisał/a:
Jak już kiedy mówiłem :] 14tysięcy to osoby które się zarejestrowały bo coś chciały i tyle było ich widać
Większość się i tak loguje i z pewnością nie jest to kilka osób.
kzrr napisał/a:
martwe konta na które nikt nie wchodził od kilku lat, ludzie którzy nie mają już pewnie samochodów albo nie pamiętają że się tutaj logowali.
Masz słabe informacje. MaReK usuwa martwe konta. :grin:
Pływak - Sro Wrz 05, 2012 19:58

apples napisał/a:
Masz słabe informacje. MaReK usuwa martwe konta. :grin:


Co nie zmienia faktu, ze takie konta są czego dobitnym przykładem jest jedna z odpowiedzi na mailing. Pisownia oryginalna dlatego +18 lat ;)

teraz skurwysyny?!!! !@!$# juz nie mam tego gówna i miał nigdy nie bede pajace podnietki zjebance

Niestety jak kzrr pisał wiekszośc to osoby rejestrujace się na forum bo coś im się zepsuło i po otrzymaniu odpowiedzi zapominają o forum tylko nieliczni natręci tacy jak ja czy Brt zostają nawet długo po zmianie auta i trudno jest ich się pozbyć ;) Inni założą po raz setny temat z tym samym problemem i zamiast taki temat od razu zamykać i zmusić do użycia wyszukiwarki tudzież wejścia na strone klubową co generuje kolejne wyświetlenia to im się daje odpowiedź na tacy i tu zacytuje Markzo "a moderacja śpi" ;) Dlatego osobiście od dłuższgo czasu nie zaglądam do działu porad technicznych (chyba, ze na głównej zauważę jakiś ciekawy temat) bo zawsze gdy pisałem, ze temat ju by i trzeba poszukać za chwile znalazł się inny co i tak odpowiedzi po ran n'ty udzielił. W ten sposób robi się burdel codziennie są dziesiątki nowych topiców w tym wiele powtarzających się, co raz trudniej znaleźć w tym natłoku tematów konkretny z dużą ilością odpowiedzi i koło się zamyka.

Ktoś wspominał, ze o sponsora ciężko bo marka nie istnieje. Myślę, ze nie ma to nic do rzeczy bo najbardziej dochodowy i tak jest rynek części zamiennych. Oleje, filtry, paski, klocki i masa innych rzeczy które trzeba wymieniać zarówno w R jak i w VW do tego ubezpieczenia, usługi napraw itp itd Potencjalny reklamodawca nie patrzy czy strona główna fajnie wygląda, czy są tam fajne opisy i dane techniczne tylko go interesuje ilość wyświetleń dlatego ja osobiście myśle, że forum nie tyle powinno być główna częścią klubu co głównym generatorem dochodu klubu o czym już kiedyś pisałem, a strona powinna mimo wszystko nadal być utrzymywana jako wizytówka i źródło informacji dla stałych bywalców którzy ją od czasu do czasu odwiedzają. Tak czy inaczej o sponsora w dzisiejszych czasem trudno nawet jeśli to istniejąca i popularna marka.

apples - Sro Wrz 05, 2012 20:06

Pływak napisał/a:
teraz skurwysyny?!!! !@!$# juz nie mam tego gówna i miał nigdy nie bede pajace podnietki zjebance
Czytałem :) Mózg wielkości połówki ziarna gorczycy. :razz:
Pływak napisał/a:
Inni założą po raz setny temat z tym samym problemem i zamiast taki temat od razu zamykać i zmusić do użycia wyszukiwarki tudzież wejścia na strone klubową co generuje kolejne wyświetlenia to im się daje odpowiedź na tacy i tu zacytuje Markzo "a moderacja śpi".
Robię tak ale dostało mi się już za to.
Pływak napisał/a:
Ktoś wspominał, ze o sponsora ciężko bo marka nie istnieje. Myślę, ze nie ma to nic do rzeczy bo najbardziej dochodowy i tak jest rynek części zamiennych.
:ok:
Pływak - Sro Wrz 05, 2012 20:13

Zauważyłem właśnie, za są moderatorzy którzy odwalają robotę, a reszty nie widać w ogóle albo widać ale nie tam gdzie trzeba. No chyba, ze niektórzy działają z ukrycia ;) Działu R75 nie odwiedzam za często ale zaważyłem już "kilka" tematów zamkniętych :ok: Częściej odwiedzam działy Tuningu i tu mega pozytywnie zaskakuje mnie Adrian czasem zamknie temat tak szybko, ze nawet Pływak nie zdąży się wtrącić w swoim stylu i napiąć atmosferę pisząc aby użyć wyszukiwarki. Kiedyś narzekałem, że robi się tam co raz większy burdel aktualnie zmierza w przeciwnym kierunku ;)
apples - Sro Wrz 05, 2012 20:17

Pływak napisał/a:
Działu R75 nie odwiedzam za często ale zaważyłem już "kilka" tematów zamkniętych
Kilka tylko widać ponieważ te które były zamknięte około 2 miesięcy temu są już w śmietniku. :wink:
Pływak - Sro Wrz 05, 2012 20:18

Dlatego słowo "kilka" zostało odpowiednio napisane :P
apples - Sro Wrz 05, 2012 20:22

oj tam, oj tam :lol: :wink:
greg-si - Sro Wrz 05, 2012 21:19

maniaq napisał/a:
Tylko czesto widze po zadawanych pytaniach, ze ludzie tam nie zagladaja i nie szukaja info.

Nie zaglądają bo wiadomo że więcej info znajdzie się na forum.

maniaq napisał/a:

A ty jaki jej sens widzisz ?

Nie mam kompletnie koncepcji na stronę klubową. Jednak w jakiś sposób można stworzyć ruch na stronie.

Większa ilość artykułów która odbierze 'mechanikom' chleb (nie mówię o jakiś super specjalistycznych naprawach a o prostych, częstych usterkach które występują w danym modelu, silniku). Na samym forum mamy sporą bazę informacji które można by było skondensować i umieścić na stronie.

Skoro byliśmy przy kalendarzu to może nie 4 arty na rok tylko 12? Co miesiąc nowy artykuł, większy szum to i może większa ilość zdjęć nadsyłanych. Kto to ogarnie? Myślę że samo napisanie kilku słów i umieszczenie zdjęć na serwer to nie więcej jak 2-4h. Tym bardziej jak ma się już jakiś algorytm jak ma wyglądać ścieżka by tylko Marek wskoczył i wrzucił na stronę*

* Być może źle myślę i każdy artykuł musi być pisany kompletnie od nowa wraz z kodem?

Myślę że warto by było także wnieść do strony klubowej kilka aut klubowiczów którzy coś przy nich zrobili albo nawet nie zrobili ale posiadają bardzo ładne egzemplarze samochodów które można by było pokazać. W jaki sposób miałoby to się odbyć? Albo ankieta, albo nominacja, albo w ramach wygranej na zlocie konkursu 'piękniś' czy 'tuning' zostaje stworzony artykuł/materiał filmowy z prezentacji auta. Nie musi to być jakaś jednorazowa akcja, nie musi to być cykliczna akcja, może to być akcja nie związana z niczym i artykuł pojawić się z nienacka. Wtedy każdy wejdzie co raz na stronę klubową zobaczyć czy coś przypadkiem się nie urodziło. Wszystkie artykuły jakie mamy są albo bardzo stare albo zapożyczone z sieci/prasy więc tutaj fajnie by było coś stworzyć i pokazać że my faktycznie tymi samochodami jeździmy, dbamy jak umiemy/możemy.

I np. to co miało miejsce na ostatnim zlocie czyli prezentacja filmików. Fajnie jest coś takiego zobaczyć jak forumowiczów którzy ganiają po parku linowym. Czy też krótkie filmiki które kręciła ekipa Warszawska. Tego na stronie klubowej chyba nie ma a jak sądzę ciekawie by było zobaczyć to sobie.
Część aktywności spokojnie można by było przenieść na stronę klubową.

Wiadomo że 'nie od razu Kraków zbudowano' ale można wspólnie pomyśleć w jaki sposób stworzyć ruch na stronie i tchnąć choć trochę życia w klub bo to co jest teraz czyli max 20 wpisów na rok to nie dużo (2 zaproszenia na zlot, 2 recenzje, 4x prezentacja zdjęć kalendarza + 4 kolejne dotyczące kalendarza (jak zostanie wybrany etc) i kilka innych artów jakby komuś coś wpadło do głowy).

Ale póki co to strzelamy off topic`iem bo nie o stronie klubowej był temat a o wprowadzaniu napiętej atmosfery przez moją skromną osobę :roll:

Pływak - Sro Wrz 05, 2012 21:47

greg-si napisał/a:


Skoro byliśmy przy kalendarzu to może nie 4 arty na rok tylko 12? Co miesiąc nowy artykuł, większy szum to i może większa ilość zdjęć nadsyłanych. Kto to ogarnie? Myślę że samo napisanie kilku słów i umieszczenie zdjęć na serwer to nie więcej jak 2-4h. Tym bardziej jak ma się już jakiś algorytm jak ma wyglądać ścieżka by tylko Marek wskoczył i wrzucił na stronę*

* Być może źle myślę i każdy artykuł musi być pisany kompletnie od nowa wraz z kodem?

Do tej pory były poślizg bo odpowiadała za pisanie artów i prezentacje prac jedna osoba, która miała przez ostatnie tygodnie ZTCW inne ważniejsze problemy w tym miesiacy uda się to ogarnąć mam nadzieje zdecydowanie szybciej. Samo ogarniecie arta to nie jest dużo roboty i mógłbym to ogarniać co miesiąc baaa anwet co tydzień ale co mamy pokazywać? Czasem jest miesiąc, ze nie przyjdzie kompletnie nic przez ostatnie 1,5 miesiąc przyszły 2 (słownie: dwie) fotki nadające się do pokazania dopiero po mailingu dostaliśmy większą ilość fotek. Myślałem, ze zniesienie zdjęć tematycznych i ograniczeń z sympatyków coś da niestety nadal jest cienko z dobrym materiałem. Tak więc chcecie arty z fotkami częściej to trzeba zacząć wysyłać zdjęcia wtedy nie będzie problemu.

Cytat:
Myślę że warto by było także wnieść do strony klubowej kilka aut klubowiczów którzy coś przy nich zrobili albo nawet nie zrobili ale posiadają bardzo ładne egzemplarze

Dlatego MaReK proponował np. Markzo aby podesłał fotki i arta do zamieszczenia na stronie.

Hrabia - Sro Wrz 05, 2012 22:00

greg-si napisał/a:
Kto to ogarnie? Myślę że samo napisanie kilku słów i umieszczenie zdjęć na serwer to nie więcej jak 2-4h. Tym bardziej jak ma się już jakiś algorytm jak ma wyglądać ścieżka by tylko Marek wskoczył i wrzucił na stronę*

* Być może źle myślę i każdy artykuł musi być pisany kompletnie od nowa wraz z kodem?


Nie no na CMSie na którym stoi strona klubu to może zająć taka operacja (przy poprawnie wykonanym artykule) góra 30 minut z przerwą na fajkę i kawkę. Algorytmu tu żadnego nie trzeba bo edytor działa ty na zasadzie WYSIWYG (What You See What You Get). Całe kodowanie odbywa się po stronie skryptu i serwera. Klikasz zapisz i działa. Dwa zwoje mózgowe wystarczą do obsługi tego CMSa.

Co do działań marketingowych to chyba temat na inną dyskusję :)

kzrr - Sro Wrz 05, 2012 23:09

apples napisał/a:
Większość się i tak loguje i z pewnością nie jest to kilka osób.


apples napisał/a:
Masz słabe informacje. MaReK usuwa martwe konta. :grin:


Wejdz w listę użytkowników, posortuj malejąco datę ostatniej aktywności (rozumiem przez to date ostatniego zalogowanie się na forum a nie np napisania posta jeśli jest inaczej to mnie poprawcie ) i zobacz ze na 317 stron użytkowników przy np: 20 stronie zaczynają się ludzie którzy się logowali ostatni raz 30 lipca br. przy 138 stronie zaczyna się lista osób którzy nie zalogowali się jeszcze w tym roku :!: :!: Też kiedyś już o tym mówiłem, ile to miejsca na serwerze, nie jedno konto-widmo ma pewnie zdjęcia, opisy, duperele itp. Przy tych osobach można jeszcze zobaczyć ilość napisanych postów która pewnie średnio będzie się wachać w granicach od 0-5 czyli: zarejestrował się, wszedł, znalazł problem, albo opisał go i tyle.

Oczywiście marketingowo pewnie lepiej wygląda prawie 16 tys userów, niż np 2 ;) Bo przecież nikt z ew. sponsorów nie będzie sprawdzał kto kiedy i jak ;P

MaReK - Pią Wrz 07, 2012 15:20

kzrr napisał/a:
Oczywiście marketingowo pewnie lepiej wygląda prawie 16 tys userów, niż np 2 ;) Bo przecież nikt z ew. sponsorów nie będzie sprawdzał kto kiedy i jak ;P

To nie do końca tak. Dla reklamodawcy w takich mediach jak Internet, nie jest ważna ilość osób zarejestrowanych na portalu i czy są oni aktywni czy nie, tylko ilość odwiedzin danej witryny. A to zupełnie nie musi przedkładać się na ilość osób zarejestrowanych i aktywnych. Dlatego aby zwiększyć ilość odwiedzin i co za tym idzie ich statystyki, kluczowe elementy tego forum i strony są dostępne bez logowania się. Dodatkowo, roboty google.pl, które dobierają wyświetlanie reklam po zawartości na stronie, mają założone swoje konto na naszym forum - po to właśnie aby docierać do miejsc, które tego wymagają.

Hrabia napisał/a:
Nie no na CMSie na którym stoi strona klubu to może zająć taka operacja (przy poprawnie wykonanym artykule) góra 30 minut z przerwą na fajkę i kawkę.


Też nie do końca. Mechanizmy tego cms'a nie pozwalają dość łatwo zarządzać treścią graficzną.
Ułomne są narzędzia do dodawania grafiki, zdjęć itp. itd. Można to zrobić, ale to droga przez mękę, jeśli masz do wrzucenia np. 50 zdjęć z rozmiarze BIG i tyle samo w SMALL. Dlatego do takich operacji trzeba mieć dostęp do ftp'a, potem nadać prawa plikom, wrzucić w odpowiednie miejsce, żeby nie robił się bałagan... i do takich operacji potrzeba już redaktora, który ogarnia całą tę machinerię.
Takie problemy dotyczą właśnie artykułów do kalendarza oraz poradników podpartych fotografiami.

Ale najważniejsza sprawa to mieć całą merytoryczną zawartość artykułu. Odpowiednio napisana treść, w taki sposób żeby nie nudziła czytającego. Do tego potrzeba już kogoś, kto ma odpowiedni dryg - jakiegoś humanistę ;)

Co do życia i aktywności na stronie www i forum, to już dawno, dawno temu zostało ustalone.
Strona jest wizytówką Klubu, a forum to miejsce dyskusji ;) Nikt nigdy nie zakładał, że aktywność na stronie będzie większa niż na forum, bo niby jak :D Strona jest raczej statyczna za wyjątkiem np. ankiet czy komentarzy. Jest zbudowana w oparciu o CMS dostępny dla wszystkich po to, aby można było ją aktualizować na bieżąco, a nie jak poprzednią, gdzie autorskie rozwiązania pozbawiały tej możliwości. Z tego powodu także strona musiała być zmieniona, bo albo nie byłoby jej wcale, albo co dziennie stawałaby się obiektem pseudo hakierów ;) Na zbudowanie tej strony Zarząd wydał dość sporo kasy. Gdyby moja wiedza na temat tego portalu był wtedy taka jak jest teraz, pewnie udałoby się zaoszczędzić te kilka tyś. ale byłem matoł, a nikt inny za darmo nie chciał robić :) No może oprócz leya, który robił grafikę i później owna, który dał stronie nieco świeższy i lżejszy wygląd.

Zgodzę się jednak, że na stronie powinny w miarę często pojawiać się różne nowości. Nie muszą być specjalnie wyszukane. Drobnostki, okraszone zdjęciami podlinkowane także na tablicy portalu Facebook. To wszystko wpłynie na ilość odwiedzin i potencjalnych reklamodawców.

Dla nas najlepszym sposobem na uzyskanie szybkich środków z reklam byłaby współpraca z domem mediowym. Na początku byłby to nędzne srebrniki, ale z czasem mogłoby się naprawdę opłacić.

Tak czy siusiak, sprawa do ogarnięcia przez Zarząd. My możemy sobie tutaj podyskutować w miłej, nienerwowej atmosferze ;)

Pozdrawiam,

Hrabia - Pią Wrz 07, 2012 18:04

MaReK napisał/a:
Też nie do końca. Mechanizmy tego cms'a nie pozwalają dość łatwo zarządzać treścią graficzną.
Ułomne są narzędzia do dodawania grafiki, zdjęć itp. itd. Można to zrobić, ale to droga przez mękę, jeśli masz do wrzucenia np. 50 zdjęć z rozmiarze BIG i tyle samo w SMALL. Dlatego do takich operacji trzeba mieć dostęp do ftp'a, potem nadać prawa plikom, wrzucić w odpowiednie miejsce, żeby nie robił się bałagan... i do takich operacji potrzeba już redaktora, który ogarnia całą tę machinerię.
Takie problemy dotyczą właśnie artykułów do kalendarza oraz poradników podpartych fotografiami.

Ale najważniejsza sprawa to mieć całą merytoryczną zawartość artykułu. Odpowiednio napisana treść, w taki sposób żeby nie nudziła czytającego. Do tego potrzeba już kogoś, kto ma odpowiedni dryg - jakiegoś humanistę

No ok. Niech będzie że przeciętnemu użytkownikowi internetu i komputera to nie będzie łatwo ale pewnie znajdą się osoby które wiedzą o co kaman.

Jeśli ludzie twierdzą że potrafią wykorzystać excel w pracy (udowodniono że ludzie znają i umieją wykorzystać 2-4% możliwości tego programu) to z zalogowaniem do ftp-a dadzą sobie radę. Chyba.
Osobą która ogarnie takie rzeczy powinien być ktoś kto potrafi w programie graficznym hurtowo za pomocą gotowych narzędzi utworzyć miniatury i ew. zmniejszyć większe pliki graficzne.

Co do nadawania praw... no nie przesadzaj że to tyle trwa :) Zaznacz wszystko>PPM>Właściwości... itd. Oj.

A arta z 50 zdjęciami to jeszcze nie widziałem :)

Tak czy inaczej może trochę i wiedzy i praktyki do tego potrzeba ale są z pewnością osoby które to ogarniają i pomogą. Może kolejny mailing? :wink:

Ps. Coś kuleje skrypt sprawdzania pisowni bo nie wyłapał WYKOŻSTAĆ i URZYTKOWNIKOWI :P

kruszon - Pią Wrz 07, 2012 19:08

Hrabia napisał/a:
Zaznacz wszystko>PPM>Właściwości... itd. Oj.

Łeee, tyle klikania, w normalnych systemach zalatwia to jedna komenda :P

Sorki za OT w OT przeniesienionym do OT ;)

Hrabia - Pią Wrz 07, 2012 19:46

kruszon napisał/a:
Hrabia napisał/a:
Zaznacz wszystko>PPM>Właściwości... itd. Oj.

Łeee, tyle klikania, w normalnych systemach zalatwia to jedna komenda :P

Sorki za OT w OT przeniesienionym do OT ;)


No dobrze... to obowiązkowo powinien ten ktoś posiadać LINUXa :P