Zobacz temat - Fotografia - czyli moje i Wasze zdjęcia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Fotografia - czyli moje i Wasze zdjęcia

Viniu - Czw Kwi 05, 2007 10:01
Temat postu: Fotografia - czyli moje i Wasze zdjęcia
Jak już wspominałem w topiku powitalnym, mam trzy pasje: auto (wcześniej Mazda teraz wiadomo :mrgreen: ), domowe audio i foto. Na temat Roverków wiecie więcej ode mnie, na temat domowego audio mógłbym długo pisać, ale na temat fotografii nie ma co pisać, lepiej pokazać swoje najlepsze "strzały". Jako że moja przygoda z foto dopiero się zaczyna, a do tego nie poświęcam jej wystarczająca ilość czasu, pochwalę się dotychczas upolowanymi momentami. Jeśli macie w swoich kolekcjach swoje ulubione pstryki, chętnie zobaczę.. może się czegoś od Was nauczę. Oczywiście konstruktywna krytyka mile widziana.
Acha dla pełnego obrazu. Zdjęcia oczywiście mają swoje ograniczenia wynikające z posiadanego sprzętu... ot zwykła małpka Canon A510.
Na początek trochę makro z dokręconym odwróconym Heliosem:










Kilka nocnych zdjęć - widok z okna...
troche leci w prawo... wiem wiem :)


a to w deszczu i mgle...


To zrobione przez szybę.. nie zaryzykowałbym spotkania twarzą w twarz.. :shock:


I takie tam.. z Kościoła...

Refleksy spowodowane brakiem polarka... teraz juz jest... :cool:



Temat został zmieniony aby lepiej odzwierciedlać treść wiadomości

String - Czw Kwi 05, 2007 10:10

ożesz Ty .... wow jestem pod wrażeniem heh
maciej - Czw Kwi 05, 2007 10:17

Zdjęcia super!

Mam pytanko, czy poprawiałeś kolorki na kompie, czy takie wyszły same?

Viniu napisał/a:
Zdjęcia oczywiście mają swoje ograniczenia wynikające z posiadanego sprzętu... ot zwykła małpka Canon A510.


A możesz dać jakieś szczegóły i zdjęcie takiego zestawu, bo kiedyś się nad czymś takim do makro zastanawiałem - mam Canona A80. :)

Revolt - Czw Kwi 05, 2007 10:37

4 zdjecie obrabiałeś nie udolnie czy brakło pikseli w aparacie ?
Viniu - Czw Kwi 05, 2007 10:48

Revolt napisał/a:
zdjecie obrabiałeś nie udolnie czy brakło pikseli w aparacie ?

niestety przy kadrowaniu brakło pixeli.. to tylko 3,2mpx :)

maciej napisał/a:
Mam pytanko, czy poprawiałeś kolorki na kompie, czy takie wyszły same?
takie wyszły... Canony serii A mają opcję wzmacniania kolorów i tak wyszło. Dużo ludzi o to mnie pyta :)
maciej napisał/a:
A możesz dać jakieś szczegóły i zdjęcie takiego zestawu, bo kiedyś się nad czymś takim do makro zastanawiałem - mam Canona A80.
Zestaw dośc typowy:
- tuleja na obiektyw,
- pierścień odwrotnego mocowania,
- Helios 44-M2
Co do zdjęć makro z Heliosem to jest masakra :evil: Głębia ostrości jest tak na 1-2mm i najmniejszy ruch aparatu i ostrość juz leci... dlatego najczęście na 20-30 zdjęć jedno może wyjdzie.. :) Podobno pomaga wyciągnięcie dwóch szkieł z Heliosa, ale wtedy powiększenia nie są juz tak duże. A najlepiej Raynoxa 250 :) sprzęcik bajka :cool:

maciej - Czw Kwi 05, 2007 10:53

Viniu napisał/a:
maciej napisał/a:
Mam pytanko, czy poprawiałeś kolorki na kompie, czy takie wyszły same?
takie wyszły... Canony serii A mają opcję wzmacniania kolorów i tak wyszło. Dużo ludzi o to mnie pyta


No właśnie nad tym się zastanawiałem - czy użyłeś opcji aparatu, czy jeszcze Photoshop'a.

Viniu - Czw Kwi 05, 2007 13:59

Mam nadzieję, że do temau wrzuci swoje "trzy grosze" kolega c-One... stary wyjadacz z forum fotoexpert.pl :cool: Myślę, że ma się czym pochwalić..
emes - Czw Kwi 05, 2007 14:22

Przyznaję, że nasycanie kolorów robi wrażenie. Próbowałem podobne zdjęcia robić na Fujifilm S5600, ale kolory wychodzą nieco gorsze.
Viniu - Czw Kwi 05, 2007 14:54

emes napisał/a:
Próbowałem podobne zdjęcia robić na Fujifilm S5600
Masz świetny sprzęt. Musze przyznać, że przy obecnej cenie 750zł nie ma absolutnie żadnej konkurencji. IMHO nawet rywale w cenie 1000-1200zł nie moga się równać temu Fujikowi... i to mimo tego, że nie ma stabilizacji. W miarę czyste ISO 800 świetnie je zastępuje :)
emes napisał/a:
kolory wychodzą nieco gorsze.
to fakt... nasycenie barw nie jest takie mocne, ale ja chętnie zamieniłbym te barwy (nienaturalne trzeba przyznać) na czystrze ISO i większy zakres ogniskowej, a tym samym mniejszą GO. W zasadzie tylko tego mi brakuje w moim Canonie.
AndrewS - Czw Kwi 05, 2007 23:26

fotki super
niniejszym oglaszam ze mamy nadwornego fotografa miedzy innymi na zloty :)

Owsik - Pią Kwi 06, 2007 00:12

Jedyna fotka, którą mogę się pochwalić...


Viniu - Pią Kwi 06, 2007 06:43

AndrewS napisał/a:
niniejszym oglaszam ze mamy nadwornego fotografa miedzy innymi na zloty
No to teraz się wpakowałem... :razz: Poczekajcie na kolegę c-One... ten to dopiero wymiana :mrgreen:
Revolt - Pią Kwi 06, 2007 08:45

Owsik napisał/a:
Jedyna fotka, którą mogę się pochwalić...


Fotka by mi sie podobała bo ostrość jest ok kadr tez gdyby nie ten Pan w tle no i szkoda ze ta rejestracja wisi : :neutral:

emes - Pią Kwi 06, 2007 09:44

Revolt napisał/a:
no i szkoda ze ta rejestracja wisi


Co tam wisi? Nie mogę się dopatrzeć :-)

Revolt - Pią Kwi 06, 2007 09:46

emes napisał/a:
Co tam wisi? Nie mogę się dopatrzeć


w sesie ze jest przykrecona ;)

emes - Pią Kwi 06, 2007 09:47

Jak się już tak czepiamy, to szkoda, że samochód taki brudny :-)
Przemek_Docent - Pią Kwi 06, 2007 10:37
Temat postu: Off... Cosworth?
Owsik napisał/a:
Jedyna fotka, którą mogę się pochwalić...
Obrazek

O! Owsik! U Korneckiego auto serwisowałeś? To Cosworth? Ten, co u niego długo stał na podwórku? :-)

[ Dodano: Pią Kwi 06, 2007 10:38 am ]
emes napisał/a:
Jak się już tak czepiamy, to szkoda, że samochód taki brudny :-)

Może po OESie :-)

emes - Pią Kwi 06, 2007 11:10

Przemek_Docent napisał/a:
Może po OESie :-)


Jak po OESie to by już tablica nie wisiała :-)

Owsik - Pią Kwi 06, 2007 13:29

Revolt napisał/a:
gdyby nie ten Pan w tle


O tego pana chodziło, żeby był w kadrze bo to właściciel :cool:


emes napisał/a:
Jak się już tak czepiamy, to szkoda, że samochód taki brudny :-)


Zdjęcie jest zrobione w kolejce do PKC po pierwszej pętli 3 Rajdu Jurajskiego w 2005 roku :wink: Miałem okazję być pilotem w tym aucie.

Przemek_Docent napisał/a:
O! Owsik! U Korneckiego auto serwisowałeś? To Cosworth? Ten, co u niego długo stał na podwórku? :-)


Tak, to TEN Cosworth :cool: Nota bene teraz chyba też stoi u Janka. A te podkładki pod blachy z Cossiego teraz będą jeździć na moim Roverku :cool:

Przemek_Docent napisał/a:
Może po OESie :-)


Brawo ten pan ;-)

---
Tak w ogóle to fotka jest zrobiona najprostszym Canonem A300, bez jakiegoś specjalnego przykładania się - po prostu w celach pamiątkowych. Mam ich więcej ale ta jest najfajniejsza IMO ;-)

Przemek_Docent - Pią Kwi 06, 2007 15:10

Ponieważ też uwielbiam fotografować, pozwolę sobie wrzucić kilka fotek, które popełniłem
Poranek na kempingu w Starych Jabłonkach:

Burza nocą w Bułgarii:

Morderczyni z znad Zalewu Zegrzyńsiego:

Nocne zabawy widziane na plaży w Jastarni:

Nietypowy zachód słońca w Jastarni:

Unieście:





Mazowsze - okolice Wyszkowa:


Hajnówka inaczej :-) :


Teodor - kot moich Rodziców:

Bieszczady :-) :


Sorki... Rozpędziłem się troszkę... :)

Viniu - Pią Kwi 06, 2007 15:17

Przemek_Docent napisał/a:
Rozpędziłem się troszkę...
Bez krępacji... jest na co popatrzeć :cool: Ładne ujęcia.. bez dwóch zdań... :)
sliwka - Pią Kwi 06, 2007 19:55

to i ja cos dorzucę, więcej mi się nie chciało szukac :razz: bo ja leniwy trochę jestem :roll:
ze spacerku


bandite motoren werke w swoim żywiole

ostatnio zacząłem wysyłać zdjęcia na serwisy stockowe, to moje raczkujące portfolio jeśli ktoś chciał by spróbować swoich sił na stockach i zarobić troche $ to służę pomocą w miare możliwości :smile:

Viniu - Pią Kwi 06, 2007 20:51

Tym zdjęciem wygrałem konkurs pt. "Mazda w barwach jesieni" na stronie mazdaspeed.pl. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że wygram... przepalenia nieba dają po oczach aż miło... :twisted:

Przemek_Docent - Pią Kwi 06, 2007 21:24

:-)
Od takiej Mazdy w wersji GT-R, odelżonej i nadłubanej wczoraj dostałem małe baty... :-( Odciąłem jedynkę i dwójkę... :-( Chcę shift-light...

Viniu - Sob Kwi 07, 2007 22:13

Hmm... ok. godz. 15 napisałem tu posta i już go nie ma.... ja rozumiem, że Wielkanoc, ale żeby cuda nad cudami na forum?? :???:

Revolt: Post wydzieliłem do offtopicku ponieważ nie pasował do tematu oraz działu

Valander_wwa - Nie Kwi 08, 2007 07:59

Docent - jestem pod wrażeniem zdjęć. trzeba się uczyć od Ciebie na spotach ;)
BubuZR - Sro Kwi 11, 2007 00:24

ja strzelam d50, jak na amatorską lustrzankę oferuje całkiem sporo, miałem jakiś czas analogowe lustro Canona, ale do analoga to już trzeba mieć wyczucie żeby nie marnować kliszy :) generalnie staram się łączyć fotografię z motoryzacją chociaż nie mam klapek tylko na fotografowanie samochodów :) trochę moich wypocin: http://bubu.getphoto.pl/ i tu: http://plfoto.com/100918/autor.html
Przemek_Docent - Czw Kwi 12, 2007 14:39

Owsik napisał/a:
Przemek_Docent napisał/a:
O! Owsik! U Korneckiego auto serwisowałeś? To Cosworth? Ten, co u niego długo stał na podwórku? :-)

Tak, to TEN Cosworth :cool: Nota bene teraz chyba też stoi u Janka.

Znalazłem :) To Cossie Azraela ze SR? :) Tak tylko pytam...

adik1986 - Pią Kwi 13, 2007 11:30

Tak się składa, że interesuje się koleją, przedewszystkim robie zdjęcia "ciufom" ;) A że miaszałem na Śląsku to przedewszystkim pociąg + śląski klimat(kopalnie itp.) Czasami sfotografuje zachód słońca, jakiś kwiatek. Mój aparat to Minolta Dimage Z10 w grudniu będę ją miał już 3 lata.

Pare moich zdjęć, wieczorem wkleje kolejne.

ET42 + KWK Zabrze-Bielszowice (Zdjęcia wykonane ze A4-w trakcie budowy)

http://img243.imageshack....09103702os8.jpg

http://img85.imageshack.u...10004518oa6.jpg

http://img243.imageshack....20120713ym6.jpg

Przemek_Docent - Pią Kwi 13, 2007 11:55

Fajne zachody :)
Valander_wwa - Pią Kwi 13, 2007 19:00

"ET42 + KWK Zabrze-Bielszowice (Zdjęcia wykonane ze A4-w trakcie budowy)"


czyli poularny byczek ;)

adik1986 - Pią Kwi 13, 2007 19:07

Błąd ;) Byczek to ET22, na ET42 mawiają czapajew, rusek, gdzieś była strona w necie jak mawiają na dane lokomotywy, ale nie umie jej znaleść
Valander_wwa - Pią Kwi 13, 2007 19:20

ja czasem mam prolbmey z rozroznieniem z daleka popularnego "kibla" od et-tki:)
emes - Pią Kwi 13, 2007 19:27

To ja też dodam kilka swoich zdjęć :-)
Valander_wwa - Pią Kwi 13, 2007 22:01

DSCF0497.JPG - bardzo nice
odnośnie-> DSCF0484.JPG - zastanawiam się jakie miałeś ISO ;P

emes - Pią Kwi 13, 2007 23:19

Valander_wwa napisał/a:
zastanawiam się jakie miałeś ISO


Miałem ustawioną migawkę 1/340, apertura 3,4 a jeżeli chodzi o ISO to ISO200.

sliwka - Sob Kwi 14, 2007 00:37

emes napisał/a:
Valander_wwa napisał/a:
zastanawiam się jakie miałeś ISO


Miałem ustawioną migawkę 1/340, apertura 3,4 a jeżeli chodzi o ISO to ISO200.

Matryce cyfrówek rejestrują obrazy o małej rozpiętości tonalnej, dlatego niebo jest takie wyjarane. Od ISO to może być tylko kasza na zdjęciach, bo i tak jest kompensowane przez czas i przesłone. No chyba że będzie tyle światła że maksymalne skrócenie czasu naświetlania i przymknięcie przysłony nie da prawidłowej ekspozycji i prześwietli.
ide spać zanim przestane rozumieć co napisałem :mrgreen:

adik1986 - Sob Kwi 14, 2007 11:00

Do usuwania szumów ze zdjęcia polecam darmowy program Neat Image.
Viniu - Sob Kwi 14, 2007 13:24

sliwka napisał/a:
dlatego niebo jest takie wyjarane
dlatego zaopatrzyłem się w polarka, a poluję jeszcze na szarą połówkę.... i nie mylić z połówką siwuchy... ;)

[ Dodano: Sob Kwi 14, 2007 1:25 pm ]
adik1986 napisał/a:
Do usuwania szumów ze zdjęcia polecam darmowy program Neat Image
Niestety kazdy program odszumiający zabiera ze sobą bezpowrotnie mnóstwo szczegułów :cry:
emes - Sob Kwi 14, 2007 13:27

Viniu napisał/a:
dlatego zaopatrzyłem się w polarka


Podobnie jak ja. Ale zdjęcia, które wrzuciłem na forum są zrobione bez pomocy filtra.

Przemek_Docent - Sob Kwi 14, 2007 15:19

Viniu napisał/a:
dlatego zaopatrzyłem się w polarka,

Fajnie pogłębia kolor auta na fotkach :) I zdejmuje odbicia światła z szyb :-)
Viniu napisał/a:
a poluję jeszcze na szarą połówkę.... i nie mylić z połówką siwuchy... ;)

Fajna rzecz :)
To dwa pierwsze filtry, które sobie kupiłem. Poza dodatkowym całym szarym ND4 - fajnie na statywie rozmyte morze można pstryknąć w dzień :) I morze albo śnieg pod słońce :-)

Viniu - Nie Kwi 15, 2007 11:21

Mój "sprzęt" niestety mocno ogranicza mnie w rozbudowie... :sad: może kiedyś.. kiedy będzie mnie stać na lustrzankę :)

Offtopick ! Temat o sprzecie fotograficznym został juz wydzielony i znajduje sie pod adresem http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=15051
Ten temat dotyczy zdjec userów forum.

adik1986 - Nie Kwi 15, 2007 11:27

Viniu napisał/a:
Niestety kazdy program odszumiający zabiera ze sobą bezpowrotnie mnóstwo szczegułów :cry:
Ja nie mówie o odszumianiu zdjęcia z ISO1600 ;) tylko wszystko robione z głową :)
Piotrass - Wto Kwi 17, 2007 23:13

Nie znam się na fotografowaniu, mam zwykłą cyfrówkę i dziś zrobiłem malutką sesje :razz:

sliwka - Nie Kwi 29, 2007 13:22

To coś ze spaceru. Nie kładźcie się nigdy na mleczach! chyba ze ubrani na żółto, bo sie można ładnie upie..ubrudzić :mrgreen:



harinezumi - Nie Kwi 29, 2007 14:37

Cytat:
gdzieś była strona w necie jak mawiają na dane lokomotywy, ale nie umie jej znaleść


http://www.kolejarz.lhs.pl/

Po kliknięciu na na nazwisko autora strony słowniczek kolejowo - polski będzie w dziale "Rozmaitości". :smile:

A TUTAJ znajdziecie kilka popełnionych przeze mnie fotek. :wink:

Viniu - Nie Kwi 29, 2007 20:23

Pajączek upolowany dzisiaj podczas niedzielnego działkowego grila
[img][/img]

Brt - Nie Kwi 29, 2007 20:49

WOW :shock: normalnie siostrę mi wystraszyłeś :P A wracając do Twoich pierwszych fotek to przyglądnąłem się tej pierwszej z dwoma muchami :P że też admin go nie usunął :lol:
Owsik - Pon Kwi 30, 2007 23:40

Takie tam...




Jak Wam powiem jakim sprzętem zrobione to się uśmiejecie :mrgreen:

Paul - Wto Maj 01, 2007 00:08

Owsik napisał/a:
Jak Wam powiem jakim sprzętem zrobione to się uśmiejecie

No, chyba nie Druchem? ;)

harinezumi - Wto Maj 01, 2007 00:16

No to tylko Zorka 5 zostaje ... :mrgreen:
zibi-gliwice - Wto Maj 01, 2007 00:25

Zorka ,Fed ,Kijew -to Wszystko są Niemieckie aparaty ," zerżnięte" przez Ruskich !Koleś znalazł na strychu przedwojenne " prospekty"(??) aparatów niemieckich-i właśnie tam zobaczyłem te same aparaty -tyle ,że z Ruskimi nazwami. Po zajęciu Niemiec w 45 r.-Wywieżli całe zakłady z dokumentacją i pozostałą częścią załogi --..--i dalej robili tesame modele -tyle ,że pod inną nazwą!
Owsik - Wto Maj 01, 2007 00:28

Paul napisał/a:
Owsik napisał/a:
Jak Wam powiem jakim sprzętem zrobione to się uśmiejecie

No, chyba nie Druchem? ;)


Kodak CX7300 :smile:

[ Dodano: Wto Maj 01, 2007 12:29 am ]
zibi-gliwice napisał/a:
Zorka ,Fed ,Kijew -to Wszystko są Niemieckie aparaty ," zerżnięte" przez Ruskich !Koleś znalazł na strychu przedwojenne " prospekty"(??) aparatów niemieckich-i właśnie tam zobaczyłem te same aparaty -tyle ,że z Ruskimi nazwami. Po zajęciu Niemiec w 45 r.-Wywieżli całe zakłady z dokumentacją i pozostałą częścią załogi --..--i dalej robili tesame modele -tyle ,że pod inną nazwą!


Z samochodami było to samo :roll:

Paul - Wto Maj 01, 2007 00:32

Owsik napisał/a:
Z samochodami było to samo

A wiecie kto wynalazł rower (nie mylić z Roverem ;) ) :?:
Radziecki żołnierz (u Niemca na strychu) :D

zibi-gliwice - Wto Maj 01, 2007 00:42

I jeszcze dodam ,że na Fedach i Kijewie -uczyłem się robić zdjęcia! Takiej ostrości jaką miał Kijew -to chyba żaden inny aparat nie miał. Zenit też jest zerżnięty.A taki nowszy dowód? W 94 roku jesteśmy w Jałcie. Podchodzą Niemcy-para -i proszą o zrobienie zdjęcia.Podająaparat.Patrzą i Niemka woła -coś tam i pokazuje na córkę.A ta miała Feda -" kompakt(?)" już w tej chwili zapomniałem -35 lub 50? Patrzę na ich aparat -taki sam .Tylko nazwa inna -Japońska i głóśność pracy aparatu -inna.Ale w Rzymie w 97 r. jak zawiesił soę mi Zenit 12 Xp -to ten Fed zrobił 25 filmów -i ANI jedno zdjęcie nie było padnięte!!!ANI jedno.Mamy go do dzisiaj -i dalej działa!A najlepsza jest "Funkcja" blokady aparatu -jak jest zbyt ciemno. Ale Ma opcję -Manual !A -bo to jest niby automat!Ze Światłomierzem nad obiektywem -aparat ma już z 20 lat.!!W 2005 roku zrobiłem nim w Tatrach Słowackich z 15 filmów!OK!A Niemcy mieli -Ya.....ka(nie chcesię mi szukać poprawnej nazwy-sory).Pozdrawiam!

[ Dodano: Wto Maj 01, 2007 12:48 am ]
Paul -to ja mówię tak ,jak ktoś się mnie tu pyta : Zbychu ,Całe życie jeżdziłeś rowerem -lato ,Zima -a teraz co? To ja mówię : Czy dwów wierny jestem , czy czterem -ale Zawsze jeżdżę ........r(R)ow(V)erem! Ot i WSIO !! I co??Jest jakiś problem??Nawet roW!erzystów pozdrawiam -jako kolegów jadących Takim samym(? ?? ?? ?) pojazdem)???????)Pozdrawiam!

[ Dodano: Wto Maj 01, 2007 1:41 am ]
Viniu -nie wstyd Ci ?? Co nie mogłeś sobie dokupić tej Jednej kiełbaski ? Na takiego biednego pajączka się połasiłeś???WSTYD !! I jeszce się tym Popisywać?????Koniec świata !Jak ja już coś zrobiłem nie tak ( a raczej się starałem unikać czegoś takiego) -to Nigdy się tym NIE popisywałem !! !Takiego pajączka Nigdy bym NIE Zjadł!Wstyd!

Viniu - Wto Maj 01, 2007 21:54

zibi-gliwice napisał/a:
Viniu -nie wstyd Ci ?? Co nie mogłeś sobie dokupić tej Jednej kiełbaski ? Na takiego biednego pajączka się połasiłeś???WSTYD !! I jeszce się tym Popisywać?????Koniec świata !Jak ja już coś zrobiłem nie tak ( a raczej się starałem unikać czegoś takiego) -to Nigdy się tym NIE popisywałem !! !Takiego pajączka Nigdy bym NIE Zjadł!Wstyd!
Zibi.. wstyd mi.. oj wstyd..., ale najgorsze, że te futerko dalej mnie w gardle stoi... bleee...
drooid - Wto Maj 01, 2007 22:07

Kilka moich fotek :) Taka tam nieudolna fascynacja nowym sprzętem :grin:





I coś z samochodzików :wink:




sliwka - Wto Maj 08, 2007 23:35

trochę wiochy




nie, horyzonty nie są krzywe wypoziomujcie sobie monitory :mrgreen: :razz:

sandal - Czw Maj 24, 2007 09:37

A ja robię zdjęcia praktycznie tylko swojemu synowi :-)
Przykład:



A jak ktoś ma ochotę to zapraszam na www.arek.cba.pl, zdjęcia mojego syna do 10 miesiąca życia (teraz ma 19 miesięcy, ale nie mam czasu wgrać na stronę).

BubuZR - Czw Maj 24, 2007 10:03

Toyo Drifting Cup 2007 Bydgoszcz: http://wgrzesiak.com/showgal.php?idg=5 fotki z dwóch dni tj. 18 i 19 maja, dni można rozróżnić po aurze panującej w tle :)
Owsik - Czw Maj 24, 2007 13:32

Kilka moich fotek z upalania na lotnisku w Ułężu :

http://picasaweb.google.pl/lubonm/U120507?pli=1

emes - Czw Maj 24, 2007 17:01

drooid napisał/a:
Kilka moich fotek :) Taka tam nieudolna fascynacja nowym sprzętem :grin:


Coś z tym makrem nie tak, nie za wąska migawka?

Owsik napisał/a:
Kilka moich fotek z upalania na lotnisku w Ułężu :

http://picasaweb.google.pl/lubonm/U120507?pli=1


Dziwnie wyglądają niektóre zdjęcia w ruchu, wyraźne jest otoczenie a rozmazany samochód. Były robione bez poruszania aparatem?

sliwka - Czw Maj 24, 2007 17:26

emes napisał/a:

Coś z tym makrem nie tak, nie za wąska migawka?

nie migawka tylko przesłona :mrgreen: jeśli to był kompakt to nawet nie ma migawki :wink:

emes - Czw Maj 24, 2007 17:44

sliwka napisał/a:
nie migawka tylko przesłona :mrgreen:


Masz rację, pomyliłem się, chodziło mi o przesłonę :-)

BubuZR - Czw Maj 24, 2007 17:46

Jak to nie ma migawki? Każdy aparat ma migawkę, nawet małpki :) inaczej by zdjęć nie robiły.. to samo tyczy się przesłony i czasów naświetlania... jedynie regulacja przesłony w kompaktach jest uboższa niż w lustrzankach.
sliwka - Czw Maj 24, 2007 18:30

ano faktycznie troche zle się wyraziłem :) chodziło mi o to że nie ma mechanicznej jako części, tylko elektroniczna ale to w sumie cały czas migawka :smile: czas naświetlania jakos w końcu musi byc regulowany. np Nikon D50/70 ma hybrydową i krótkie czasy są realizowane elektronicznie.
drooid - Czw Maj 24, 2007 20:56

sliwka napisał/a:
emes napisał/a:

Coś z tym makrem nie tak, nie za wąska migawka?

nie migawka tylko przesłona :mrgreen: jeśli to był kompakt to nawet nie ma migawki :wink:

To nie przesłona tylko soczewa +10D :mrgreen:

Owsik - Pią Maj 25, 2007 00:11

emes napisał/a:




Dziwnie wyglądają niektóre zdjęcia w ruchu, wyraźne jest otoczenie a rozmazany samochód. Były robione bez poruszania aparatem?


To była właściwie pierwsza okazja do pobawienia się nowym aparatem, a jako, że jeszcze sprzętu nie ujarzmiłem sporo fotek nie jest taka jakbym sobie tego życzył.

Viniu - Wto Cze 12, 2007 15:32

Tym zdjęciem wygrałem konkurs fotograficzny "Mazda w barwach jesieni"... Powiem tak.. poprostu konkurencja była jeszcze gorsza... :lol:

A właśnie przed godziną przesiadłem się na Fuji S6500... zobaczymy co ten ty potrafi... :)

sliwka - Wto Cze 12, 2007 15:41

przydało by się to wyjarane niebo troche sPSuć :wink:
gratki z okazji zanabycia nowej zabawki, żeby Ci przyjemnie i owocnie służyła :)

Viniu - Wto Cze 12, 2007 21:33

Wiem wiem... znam niedoskonałości tegozdjęcia... ale jak mowię.. konkurencja była poprostu jeszcze gorsza hehe :D
UncleAllEvil - Wto Cze 12, 2007 22:18

A mnie się podoba ta fotka, jedyne czego jej brak to odrobiny dynamiki no ale o to dość trudno w amatorskiej fotografii ;) Nie zawsze (zazwyczaj) nie lubię przepalonych fotek, ale ta mi się akurat podoba :)
Pozwoliłem sobie dodać trochę sztucznej dynamiki do zdjęcia ;)

Viniu - Sro Cze 13, 2007 08:28

Noooo... wujek... :) Podoba mi sie :cool:
UncleAllEvil - Sro Cze 13, 2007 16:34

Heh, to dobrze, bałem się, że mnie objedziecie za profanację zdjęcia ;)
Tomaszi - Pią Cze 15, 2007 01:38

sztuczne wyszło Ql :smile: ciekawe kto następny pokusi się o poprwkę przepalanki nieba.
No proszę jak to łatwo oszukać jurorów - aparat swoje, PC swoje i mamy ładny obrazek i nagrodę :razz: Czasami tak bywa w epoce techniki.
PS. Viniu o nic Cię nie podejrzewam nawet mi przez myśl nie przeszło, fotka naprwdę świetna jak dla mnie, sam lubię pstrykać, nie zawsze normalne zdiątka, tylko aparatu nie mogę się dorobić, (mam starego zenita) marzę o fajnej lustrzance cyfrowej...

kwazi - Nie Sie 12, 2007 16:34

Jeśli chodzi o fotografię to sam wprawdzie nie pstrykam, ale... ostatnio pomagałem przy tworzeniu www pewnego pasjonata :) Mi jako nie znawcy fotki sie podobają :) fotograf Co Ciekawe wszystkie fotki robione są aparatem analogowym :)
emes - Wto Paź 16, 2007 11:42

To ja trochę odejdę od tematu i zapytam Was o zdanie na temat lustrzanek. Jaki aparat polecacie? Zastanawiam się już od dłuższego czasu nad lustrzanką. Przeczytałem trochę i wybór nie jest prosty, bo zdania są podzielone, więc zapytam o zdanie również tych Roverkowiczów, którzy interesują się fotografią i może coś polecą. Obecnie biorę pod uwagę: Canon EOS 400D, tutaj kusi trochę cena, bo ostatnio jest całkiem atrakcyjna, Nikon D80, tutaj kwestia ceny wygląda dużo gorzej, Nikon jest po prostu dużo droższy. Może polecicie coś innego?
maciej - Wto Paź 16, 2007 12:04

emes mam przyjaciół fotografów i zarówno zwolennicy Nikona, jak i Canona przyznają, że to są "wojny systemowe".
ZTCW D80 jest odrobinę lepszy od 400D (np. punktowy pomiar światła, o którym wspominałem Ci na priv) i ma lepszy standardowy obiektyw, ale coś za coś - porównaj jaki osprzęt dostałbyś za cenę D80 do 400D...
Ja wybrałem Canona z bardzo prostej przycyzny - jest popularniejszy i większość moich znajomych używa Canonów (kiedy się decydowałem na system to były jeszcze analogi) i łatwiej mi pożyczyć dobry obiektyw, czy lampę, których nie chcę kupować, a tylko używać przez weekend.
Druga rzecz, że przez popularność trochę łatwiej o dobry używany sprzęt, serwis i sprzęt niezlaeżnych dostawców dedykowany do danego system (np. lampy błyskowe), ale to niewielkie różnice.

BubuZR - Wto Paź 16, 2007 12:05

EOS 400D to zabawka, a zamiast D80 lepiej zainwestować w D70 albo pójść klasę wyżej za podobną cenę czyli w D200, co do Canonów to niesamowity jest EOS 40D :D
maciej - Wto Paź 16, 2007 12:35

BubuZR napisał/a:
EOS 400D to zabawka, a zamiast D80 lepiej zainwestować w D70 albo pójść klasę wyżej za podobną cenę czyli w D200, co do Canonów to niesamowity jest EOS 40D

A jakieś takie bardziej rzeczowe uwagi?
Bo wiesz, fajny jest D3, a i o 1D nie dam złego słowa powiedzieć, ale to chyba mało pomoże w podjeciu decyzji emesowi, zwłaszcza, że ZTCW nie jest profesjonalnym fotografem i skoro uważa, że D80 jest nieatrakcyjny cenowo, to ma ograniczony budżet.

maniaq - Wto Paź 16, 2007 12:40

Osobisice uzywam canona ( teraz d30 ) , ale to tak jak Maciej pisal , wazniejszy jest wybor systemu , bo puszke mozesz zmieniac co rok a obiektywy mozesz miec na lata. U mnie bylo podobnie, po prostu moglem pozyczac osprzet canonowski , no a nie stac mnie na skompletowanie calego zestawu szkiel :/

Bardziej zadaj sobi epytanie do czego masz zamiar go uzywac i w jakich warunkach , to bedzie latwiej cos podpowiedziec.

Nie zgodze sie, ze 400 to zbawka, wcale az tak strasznie nie rozni sie od wyzszych modeli, a czesto roznice dla amatora sa niezauwazalne, bo nie wykorzysta pewnych finkcji. Niektorzy na info o pomiarze punktowym zapytaja co to jest ;) 400 w dobrych rekach wcale nie oznacza ze zauwazysz roznice na odbitce ;) a juz o kompie nie wspominam :D

drooid - Wto Paź 16, 2007 12:41

Z czystego porównania samych parametrów obu aparatów (D80, 400D) wynikają moim zdaniem plusy na korzyść Nikona:
- wyższy zakres ISO
- bogatsze tryby współpracy z lampą
- szerszy zakres korekcji ekspozycji EV
- punktowy pomiar światła
Ponoć D80 daje odrobinę ostrzejsze i bardziej nasycone zdjęcia, ale to jest tylko kwestia obiektywów, które nikon w dolnej półce ma nieco lepsze od canona.
Ocena może subiektywna bo od roku używam D80 i jestem z niego zadowolony.
emes w sumie bierz obojętnie co - i tak będziesz zadowolony :wink:

maniaq - Wto Paź 16, 2007 13:03

drooid napisał/a:
Z czystego porównania samych parametrów(D80, 400D) wynikają moim zdaniem plusy na korzyść Nikona:

- wyższy zakres ISO ;
tzn ze mozesz w nikonie odblokowac 3200 nie znaczy, ze wogole zdjecia te beda sie nadawaly do publicznego pokazania :D wydaje mi sie, i nie dlatego ze uzywam , ze canon ma lepsze systemy odszumiania na dlugich czasach i iso. ---- > imho wysokosc nie gra roli, wole jakosc na nizszej iso wiec tutaj +/- bo testow sam nie robilem, opieram sie tych z netu ( osobiscie z powodow ww dalbym + canonowi)


- bogatsze tryby współpracy z lampą ; wydaje mi sie ze strzaly na kolejne kurtyny to malo kto uzywa, a jak uzywa to jest w innej lidze niz d 80 ----> ale daje +


- szerszy zakres korekcji ekspozycji EV WOW to rzeczywiscie na plus, bo mniej kombinacji przy ekspozycji. 5 dzialek to b duzo, tylko pytanie czy chcemy trobic zdjecie zupelnie czarne czy zupelnie wypalone :D bo taki to w uproszczeniu zakres ;) przydatne ale przypuszczam ze tylko w bardzo sporadycznych sytuacjach ----> tutaj +


- punktowy pomiar światła ----> +nikon


Ponoć D80 daje odrobinę ostrzejsze i bardziej nasycone zdjęcia, ale to jest tylko kwestia obiektywów, które nikon w dolnej półce ma nieco lepsze od canona.
Ocena może subiektywna bo od roku używam D80 i jestem z niego zadowolony.
no bo skoro udowodniono ze nikon obrabia nawet swoje neffy- ktore mialy byc nieskazitelnym zapisem , tzw negatywem cyfrowym zeby podbijac kontrasty czyli tez ostrosc, nasycenie itd . to jest oszukiwanie klientow :) tylko ilu smiertelnikow wali w rawach/neffach na okraglo ?

emes w sumie bierz obojętnie co - i tak będziesz zadowolony :wink:

drooid - Wto Paź 16, 2007 13:34

No to znalazłem jeszcze jeden plus dla D80 (wybitnie subiektywny) - obsługa SD zamiast CF, co pozawala mi na bezpośrednie przeglądanie zdjęć na moim PDA :grin:
maciej - Wto Paź 16, 2007 15:09

drooid napisał/a:
No to znalazłem jeszcze jeden plus dla D80 (wybitnie subiektywny) - obsługa SD zamiast CF, co pozawala mi na bezpośrednie przeglądanie zdjęć na moim PDA

Profesjonalne urządzenia używają CF, a pozostałe standardy to kwestia zmniejszania wielkości, która w przypadku lustrzanek nie ma znaczenia.

BubuZR - Wto Paź 16, 2007 17:04

Noo to jeśli D80 jest za drogi to tym bardziej D70 lub D70s.
maniaq - Sro Paź 17, 2007 00:15

maciej napisał/a:
drooid napisał/a:
No to znalazłem jeszcze jeden plus dla D80 (wybitnie subiektywny) - obsługa SD zamiast CF, co pozawala mi na bezpośrednie przeglądanie zdjęć na moim PDA

Profesjonalne urządzenia używają CF, a pozostałe standardy to kwestia zmniejszania wielkości, która w przypadku lustrzanek nie ma znaczenia.


to chyba raczej kwestia wyboru systemu przez producentow, obecnei sa dostepne CF i SD pozostale sie rzadziej widuje. ciezko po prostu by bylo cala armie profesjonalistow przestawic na inne karty. mala karta ma swoje zalety w przechowywaniu, ale prosze zmienic mi szybko karte sd w aparacie w rekawiczkach :P no wlasnie czasem + w innej sytuacji moze sie okazac - :D

BubuZR - Sro Paź 17, 2007 06:18

No i kartę SD łatwiej zgubić niż CF :) Ja się tylko zastanawiam co autor miał na myśli pakując do D50 i D70 SD, a do D200 CF. Teraz przesiadając się na D200 będę musiał nowe karty kupować. :roll:
MaReK - Sro Paź 17, 2007 09:22

Różnice pomiędzy tymi dwoma standardami są niewielkie.
Jedno z czasopism komp. zrobiło kiedyś test porównanwczy SD z CF i wyszło w nim, że
najistotniejszymi różnicami sa gabaryty oraz prędkość zapisu i odczytu. Nieznacznie lepiej wypadł standard SecureDigital. Zauwazono tez, ze im wieksza pojemnosc tym wieksza predkosc. Ja podobnie jak kolega drooid preferuje system SD bo mam do niego czytnik wbudowany w laptopie ;)

Argument zmiany kart w rekawiczkach jest dla mnie zaden :)
Nieczesto zdaza mi sie robic zdjecia w hokejowkach, a w zwyklych,
skorzanych czy materialowych to zaden problem, chyba ze aparat ma jakies
udziwnienia. W Nikonie D40 Violli zmiana karty to 10 sek. roboty ;)

Jako ciekawostke podam, ze kiedys, kiedy wspolnik moj mial Canona EOS3
po formatowaniu karty pojawil sie blad pamieci. Okazalo sie, ze padla karta :/
Pewnie to przypadek zdarzajacy sie b. rzadko ale sie trafilo :)

Pozdrawiam,

maniaq - Sro Paź 17, 2007 11:11

bubuZR >>>?? to nikon taki numer wycial swoim konsumentoM :D ROTFL , bo tak jak mowie ciezko przestwic caly profesjonalny przemysl foto ktory kupuje najdrozsze sprzety i na nich pracuje a nie bawi sie na inny system zapisu. rynek aparatow kompaktowych i semi -pro jest moze bardziej dochodowy, ale prestiz buduje sie gdzie indziej.

oj marku a ja mialem okazje robic fotki w roznych warunkach i sa ludzie ktorzy robia foty stojac do pasa w wodzie i tam nie mozna sobioe pozwolic zeby karta wypadla z reki. minitaruzacja jest pluesm , bo latwiej przechowywac w torbie, kieszeni itp, ale tez jest druga strona medalu - latwiej zgubic, trudniej zmienic w trudnych warunkach .

wydaje mi sie ze standard CF byl pierwszy i on juz zostal w zaawansowanych aparatch - bo jak zrozumiec zostawienie CF w nikonie 200 a sd w nizszych ?

BubuZR - Sro Paź 17, 2007 11:38

No inaczej raczej nie da się tego zrozumieć aczkolwiek tutaj przytoczę kolejną rzecz. Kart SD mam trzy sztuki, używam ich już od ponad roku i nic się nie dzieje. Natomiast mając Nikona E5000 na karty CF w przeciągu roku padły dwie sztuki. Swoją drogą zastanawiam się co sprawia, że CF jest "bardziej profesjonalne" niż SD... bo dla mnie to dosyć dziwna argumentacja.
maciej - Sro Paź 17, 2007 11:46

maniaq napisał/a:
wydaje mi sie ze standard CF byl pierwszy i on juz zostal w zaawansowanych aparatch - bo jak zrozumiec zostawienie CF w nikonie 200 a sd w nizszych ?

Dokładnie tak jest.
To samo dotyczy np. sprzętu telekomunikacyjnego - to jest standard przemysłowy i tak już zostanie.

maniaq - Sro Paź 17, 2007 11:52

BubuZR napisał/a:
Swoją drogą zastanawiam się co sprawia, że CF jest "bardziej profesjonalne" niż SD... bo dla mnie to dosyć dziwna argumentacja.


chodzilo mi o to, ze profesjonalisci go uzywaja i ciezko by bylo wszystkie redakcje , reporterow i fotografow namowic do zmiany systemu. sama karta sie niczym poza gabarytami dla mnie nie rozni. osobiscie mam 3 cf niektore juz ze 4 lata i wszystko smiga :) aparaty sie zmieniaja karty zostaja :D osobiscie kingstone albo sandisk .

maciej - Sro Paź 17, 2007 12:08

BubuZR napisał/a:
Natomiast mając Nikona E5000 na karty CF w przeciągu roku padły dwie sztuki.

Miałeś pecha...
W środku jest ta sama elektronika z tych samych fabryk. :)
maniaq napisał/a:
osobiscie kingstone albo sandisk

Zgadzam się. :)

Eddek - Sro Paź 17, 2007 14:12

A to i ja sie podziele swoimi kadrami z kompakta ;) Wszystkei foty robione za pomoca Panasonica DMC-LS2:


Zboczenie zawodowe, czyli glowica drukujaca (kto wie od czego? ;) ).


Panorama pokoju w jednym, 15-sekundowym ujeciu ;)


Naroznik sypialny mojej jaskini.


Klawiaturka.


The Lorenz Bahlsen OEM Value, czyli czipsy z Tesco za 2.49 / 250g.


Zimowe niebo nad ZG pewngo niedzielnego popoludnia w styczniu 2007.


Bateryjka.


20GB Seagate Barracuda.


Intelowski 486SX wlutowany w plyte glowna.


Plyty glowne na dlugiej migawce.

AndrewS - Czw Paź 18, 2007 08:15

głowica pewnie o plujki :grin: czyli atramentowki
Eddek - Czw Paź 18, 2007 11:33

No ze od plujki to jest jasne, ale od jakiej? ;)
maniaq - Czw Paź 18, 2007 11:59

tutaj chyba najwiecej w sieci moich pstrykow :)

zapraszam :

http://www.fotomotywy.pl/...&imageField.y=0

AndrewS - Czw Paź 18, 2007 18:08

stawiam na HP, chyba ze lexmark ktorego za bradzo nie znam
Eddek - Czw Paź 18, 2007 23:49

Ano Lexmark, "jedynka" (No1) jesli chodzi o scislosc ;) HP ma w 90% przypadkow srebrna blaszke na glowicy (za wyjatkiem #15/45).
Dziekan - Pon Paź 29, 2007 23:31

w międzyczasie kilka moich fotopstryków z przeeeeewypasionego kompakta sony cybershot 4.1 mpx :wink: no ale...kiedyś zapewne będzie jakaś lustrzanka nikona, na razie jednak muszę 'dorosnąć do sprzętu' :mrgreen:

















zabawa z modelami burago, służbową torbą jako podłożem, i starymi rysunkami jako tłem ;)





na koniec akcent roverowy z awatarka ;)

maniaq - Wto Paź 30, 2007 00:24

foty z burago rzadza ! na serio mi sie podobaja :)

pozostale takei pstryki ...

no i najlepsze na koniec zostawiles ;)

pozdro

Eddek - Sro Paź 31, 2007 07:18

maniaq napisał/a:
foty z burago rzadza ! na serio mi sie podobaja


Dobrze gada, dac mu wodki! ;)

xxxgrze - Czw Lis 01, 2007 09:14

Niestety nie ja jestem autorem tego zdjęcia. :sad: Ale i tak jest jednym z ulubionych w mojej kolekcji. :grin:
maniaq - Czw Lis 01, 2007 12:49

fajne ujecie , i ten poczciwy antek :) gdzie skakales?
xxxgrze - Pią Lis 02, 2007 07:53

maniaq napisał/a:
fajne ujecie , i ten poczciwy antek :) gdzie skakales?


Jak w opisie - Babice (dla nieznających się - Bemowo :grin: ). Na zdjęciu jest moja Żona. Mój kamerzysta niestety nie posiadał aparatu foto. :cry:

maniaq - Pią Sty 02, 2009 23:43

z dzis...

szkoda, ze moj aparat z obiektywem postanowikl tez sie pobawic na sniegu O_o to byly jego ostatnie fot na teraz,,,, ;( moze w serwisie sie podejma go zlozyc albo sam go dlubne ;)

kruszon - Sob Sty 03, 2009 00:21

maniaq napisał/a:
z dzis...

szkoda, ze moj aparat z obiektywem postanowikl tez sie pobawic na sniegu O_o to byly jego ostatnie fot na teraz,,,, ;( moze w serwisie sie podejma go zlozyc albo sam go dlubne ;)


Oj bieedny. Mam nadzieje ze bedzie zyl. Marka nie bylo przypadkiem w poblizu ;) ?

Pozdrawiam

maniaq - Sob Sty 03, 2009 00:43

nie ;) moge winic tylko swoja glupote, bo to ten felerny statyw :/ w srodeczku trzymal super, postawilem na maske ujechalem kilka metrow i POP odskoczyl ;(
kruszon - Sob Sty 03, 2009 00:48

Auc. Wspolczucia. Wiesz, zimno jest, a jak sie nagrzaly resztki powietrza od maski pod przyssawka to puscilo :/
Viniu - Wto Sty 06, 2009 08:36

W związku z tym, że od roku jedynym "obiektem" mojego focenia jest córcia... oto jedna z kilku tysięcy fotek... Amelka w wersji smutnej... ;)



[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 08:40 ]
Hmm.. po zmniejszeniu coś ostrość dostała po d....

[ Dodano: Wto Sty 06, 2009 08:46 ]
No i wiem, że szkoda uciętej łapki... ;)

tom214Si - Wto Sty 06, 2009 14:37

Viniu napisał/a:
szkoda uciętej łapki...

jakiś wypadek :?:
tfu, tfu ;)
Pokaż może coś bardziej optymistycznego (np. w przeręblu :P ) bo tu wygląda jak za przeproszeniem z Bangladeszu ;)

Viniu - Wto Sty 06, 2009 15:05

tom214Si napisał/a:
Pokaż może coś bardziej optymistycznego
Musiałbym założyć osobny temat, bo ten musiałbym zawalić zdjęciami Amelki ;)
yoonior - Sro Sty 07, 2009 14:39

maniaq - super zdjęcie!

Jakoś wcześniej nie byłem świadom tego wątku foto :) ale chętnie się pochwalę ostatnimi zdjęciami z sylwestrowego wypadu. Niestety mało motoryzacyjne - Roverek mi padł pierwszego dnia w górach :(



















pozdrawiam!

Viniu - Sro Sty 07, 2009 15:48

No i niech mi ktoś powie, że zima jest beeee.... ;)
Brt - Sro Sty 07, 2009 15:50

świetne foty .... szczególnie trzecia :lol: :głupek: :]
Wojtek88 - Sro Sty 07, 2009 19:12

To może ja też się pochwale swoimi zdjęciami:

http://www.wojtuuus.digart.pl :)

maniaq - Sro Sty 07, 2009 22:42

>>>> Viniu - problem zmnieszy sie, jak po zmniejszeniu foty wyostrzysz ja programem do obroki fot ;)



>>>> Wojtek88 bylem nie tak danwo na spotkaniu ludzi digarta w klubie na pradze, kumpel mnie wyciagnal na impre i nocne foty pragi ;) ale widze, ze swiezak jestes, to pewnie cie nie bylo



a tutaj wrzucam rozne pstryki - ostatnio odkurzam foty z podrozy po mexyku, ale poszukwiacze artyzmu zawioda sie. tam wrzucam pstryki z roznymi historiami, przemysleniami ;)

http://fotomysli.ownlog.com/

milego ogladania ;)

Wojtek88 - Sro Sty 07, 2009 23:11

W pewnym sensie świeżak.. ale tylko na portalu digart.pl :)

PS.
maniaq, ciekawe zdjęcia na ownlog'u :)

maniaq - Sro Sty 07, 2009 23:37

thx za pochwale pstrykow ;)

to poka poka inne portale, linki , foty itp ;)

andrzejziom - Sro Sty 07, 2009 23:57

moje małe dzieło ;)


maniaq - Czw Sty 08, 2009 00:41

widze zolte niebo :P kolory mocno za mocno nasycone, i kola przedniego nie widac, mozna bylo kierakiem w 2 strone obrocic i by byl kozak.
fajny kadr i miejscowka :)

maciej - Czw Sty 08, 2009 11:33

Czy to pałac w Narolu?

Bo jak tam byłem ostatnio, to nie dało się wjechać za płot...

Wojtek88 - Czw Sty 08, 2009 16:03

Mówiąc o digarcie miałem na myśli to, że nie interesuje mnie fotografia dopiero od daty wstawienia pierwszej "pracy" na owy portal.. Jednak muszę przyznać, że fotki robię w pełni manualem, ale marzy mi się lustro :) :/
azor77 - Czw Sty 08, 2009 17:00

Po podróży po Londynie, wypatrzyłem takie sprzęty
maniaq - Pią Sty 09, 2009 01:19

Wojtek88 napisał/a:
ednak muszę przyznać, że fotki robię w pełni manualem, ale marzy mi się lustro :) :/


rozwiniesz mysl , bo chyba nie skumalem :bezradny: zwlaszcza pierwsza czesc ;)

maciej - Pią Sty 09, 2009 10:05

maniaq, nawet PowerShot A80 można przestawić w tryb "M". :)
kruszon - Pią Sty 09, 2009 14:21

Wejdzcie sobie na deviantart.com - w dziale fotografia tam czesto przy zdjeciach sa opisy jakim aparatem bylo zdjecie robione. I wlasnie sporo fajnych widzialem robionych powershotem :D

Pozdrawiam

maniaq - Pon Sty 12, 2009 10:24

maciej napisał/a:
nawet PowerShot A80 można przestawić w tryb "M". :)


no ale wlasciwie to ja nie rozumiem po co robic w trybie M >? IMHO ma to uzasadnienie przy lampach blyskowych i to zewnetrznych o duzej mocy, gdzie aparat przed blyskiem nie ma mozliwosci zczytania jasnosci sceny, a tak to wystarcza AV lub TV ;) czyli priorytet przeslony lub czasu :)

andrzejziom - Czw Sty 15, 2009 22:06

maciej napisał/a:
Czy to pałac w Narolu?

Bo jak tam byłem ostatnio, to nie dało się wjechać za płot...


Nie nie ... to jest pałacyk w Michalowie koło Zamościa obecnie tam jest szpital jakiś

maciej - Czw Sty 15, 2009 22:18

andrzejziom napisał/a:
to jest pałacyk w Michalowie koło Zamościa obecnie tam jest szpital jakiś

Chyba tam kiedyś byłem z rodzicami, ale to tak z 15 lat temu. :)

andrzejziom - Czw Sty 15, 2009 23:46

maciej napisał/a:
Chyba tam kiedyś byłem z rodzicami, ale to tak z 15 lat temu. :)


oo to widzę nasze strony zwiedzałeś ;) jak najbardziej do fotek to fajna miejscówka ;)

maciej - Pią Sty 16, 2009 10:53

No generalnie zostałem przez rodziców zarażony zwiedzaniem Polski i jak mam trochę czasu i znajdę towarzystwo, to wybieram fajny region i jadę na weekend, czy 3 dni. :)
A Roztocze i okolice bardzo lubię - byłem tam chyba ze 4 razy przez ostatnich kilka lat. :)
Ostatnio byłem autokarem ze znajomymi rodziców na Pomorzu Zachodnim. :)

maniaq - Pią Sty 16, 2009 10:59

przypomnialo mi sie powiedzenie

"swiat jest jak ksiazka, kto nie podrozuje ten zna tylko jedna strone "

:ok:

*to chwal sie fotami ztych podrozy ;)




* tak zeby nie bylo, ze tylko OT robimy :D

maciej - Pią Sty 16, 2009 11:08

maniaq napisał/a:
*to chwal sie fotami ztych podrozy ;)

Nie ma czym - to tylko takie pstryki dokumentacyjne - artysta ze mnie nigdy nie będzie. :)

maniaq - Pią Sty 16, 2009 11:13

no ale zawsze milo popatrzec, moze zainspirujesz jakas ciekawa wycieczke ;)

nie chodzi o artyzm przeciez, do tego sa inne fora :D

maciej - Pią Sty 16, 2009 11:18

Na razie nie mogę się zebrać, żeby obrobić ostatnie 3 lata. ;)

Ale jak się już zbiorę, to podam adres. :D

Brt - Pią Sty 16, 2009 11:22

maciej napisał/a:
Na razie nie mogę się zebrać, żeby obrobić ostatnie 3 lata.

a myślałem, że tylko ja mam taki problem ;) 20GB fotek i nie ma kiedy poprzeglądać nawet :hm:

maniaq - Pią Sty 16, 2009 11:31

ja na blogu odkopuje foty z mexyku, na prosbe znajomych, a mam z przed 2 lat z utah foty fajne O_o

pomysl strony www jest tylko czasu sie tym zajac brak :/ a robie ciagle nowe :D

maciej - Pią Sty 16, 2009 11:33

Tia... Skądś to znam.
Na razie kupiłem sobie dysk sieciowy, żeby mieć wszystkie zdjęcia zabezpieczone w jednym miejscu w domu i żeby był łatwiejszy dostęp do nich. :)

Verneur - Sob Lip 17, 2010 10:26

Pozwolę sobie zaprezentować parę swoich gniotów :wink:
bociannielot - Sob Lip 17, 2010 10:56

Fajne fajne :)
maniaq - Pon Lip 19, 2010 12:47

do mnie najbardziej "gada " labadek, bo to takie plakatowe, jak w rame do biura, nie krzyczy nie jest wydumane, a ladne plastycznie....

Choc wydaje mi sie ze jest nieco za ciemne tak jak i pierwsze.

Reszta wogole mi nie podchodzi, wodospad IMHO za duza jaskrawosc, zielen taka, zeby w ciemnosci swiecila ;)

Jugol - Pon Lip 19, 2010 13:05

...to i ja wkleję swe wypociny:
bociannielot - Pon Lip 19, 2010 14:06

:shock: co ona tam robiła :wink: :?:
colin1983 - Pon Lip 19, 2010 14:08

bociannielot napisał/a:
:shock: co ona tam robiła :wink: :?:



A co mogła robić przyszła się napić :razz:

Jugol - Pon Lip 19, 2010 14:10

...dodam tylko, że po uwolnieniu, ruchy miała bardzo nieskoordynowane :hahaha: , ale to już by tylko kamera oddała ;)
kris-tofer - Sro Lip 21, 2010 11:00

bociannielot napisał/a:
co ona tam robiła :wink: :?:

brała prysznic :D

imejdz - Wto Sie 03, 2010 16:20

To i ja się pochwale moją amatorszczyzną:

(wszystkie wykonywane telefonem NOKIA z aparatem 3,2 i 5,0 mpx, także jakością nie grzeszą)

więcej na imejdz.digart.pl

pozdrawiam ;)

Viniu - Sro Sie 04, 2010 09:22

Jako założyciel tematu może sam dorzucę kilka swoich "pstryków" z wakacyjnych wojaży :)

Na dobry początek szanowna koleżanka małżonka ;)



Ulubiona zabawa plażowa Viniątka


Plitvicka Jezera


Makarska w dzień...

By Viniu

... i nocą


Mini

Jugol - Sro Sie 04, 2010 21:59

Viniu super focie :ok:
Pawkaz - Sro Wrz 15, 2010 22:17

To ja tez pokaze moje zdjecia.Profil na fotosiku zalozylem dopiero dzis dlatego jest tak malo zdjec.Sa to zdjecia losowe z mojej osobistej kolekcji :mrgreen:
Niebawem wrzuce ich wiecej
Galeria jest pod linkiem
http://pawkaz.fotosik.pl/

Wojtek88 - Sro Wrz 15, 2010 23:23

Mój ostatni gniotex:

http://www.digart.pl/zoom...vic_16i_90.html

:roll:

bastek - Pon Wrz 20, 2010 19:29

Z racji że zajmuję się tym to pozwolę sobie wrzucić kilka zdjęć







Więcej na www.photoreportaz.eu :mrgreen:

kychu5 - Wto Wrz 21, 2010 17:20

Parę fotek od amatora :mrgreen:




/3c704cb0d884f09dbd25fd96009dae492471_min.jpg[/IMG][/URL]












Pozdrawiam

Alexi - Nie Paź 10, 2010 22:40

Verneur, Dostrzegam u ciebie znajome zdjęcie z digarta które ostatnio komentowałem czy mam rację?
Tu mogę pochwalić się swoimi :
http://axliaxk.digart.pl/

balrog - Wto Paź 12, 2010 08:28