Zobacz temat - [rover 200] cos pobiera prad. brak mi pomysłow. pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 200] cos pobiera prad. brak mi pomysłow. pomocy

arekck - Nie Kwi 10, 2016 17:14
Temat postu: [rover 200] cos pobiera prad. brak mi pomysłow. pomocy
Witam, rover 200, benzyna 1.4, rok 1998.

Problem- Cos mi rozladowywuje akumulator, myslalem na poczatku ze to bateria, to kupiłem nową. Nowa bateria- 5 dni jazdy i nagle rano juz nie odpala. Potem mechanik wymienil alternator, myslalem ze juz bedzie okey, problem powrócil jednak. nowy alternator i bateria. Auto postoi przez noc 10-12 godz i nie odpala. Napiecie akumulatora podczas wł silnika prawidlowe, na postoju po zgaszonym tez , ale przez noc sie rozladuje.

Obecnie bateria nowa rozladowana do 5v

Sprawdzałęm pobór prądu.
Wyszło mi 0,07A.
Wiec całkiem chyba w porzadku .
Odłaczylem radio - jest 0,02a.

Mozliwe ze to przez radio ?


Ktos pomoze ?

BigBoyPL - Nie Kwi 10, 2016 17:46

O jakiej ty baterii mówisz ?
arekck - Nie Kwi 10, 2016 17:57

baterie mam 45 Ah
Deezer - Nie Kwi 10, 2016 18:01

dla sprostowania: Bateria = Akumukator :)
Nawet bardzo możliwe. Zasilanie radia jest podtrzymywane nawet po wyłączeniu stacyjki.
Odłącz kostkę od radia i zostaw na noc. Wyeliminujesz przynajmniej to.

arekck - Nie Kwi 10, 2016 18:09

Tak tak chodziło mi bateria = akumulator.

Radio mam wlozone w aucie od 2 lat, nie wyjmowane było (dopiero dzis) nigdy nie bylo problemu z odpaleniem. poboru nie sprawdzałem dwa lata temu, sprawdziłem dopiero dzis i wyszło ze bierze 0,05 A.

Ciekawe czy to bedzie to, ale czy takie radio by mi rozladowalo akumulator az do 5,5 V ?

NoPE - Nie Kwi 10, 2016 18:11

A ciężko wpiąć amperomierz w obwód akumulatora i po kolei wyciągać bezpieczniki monitorując kiedy prąd spadnie? Tak dowiesz się jaki obwód pobiera I.
BigBoyPL - Nie Kwi 10, 2016 18:12

Sprawdziłeś ładowanie ? Jakie wyniki?
Sprawdź też pobór prądu chwilę po zazbrojeniu alarmu, będzie to trudne z otwartą maską ;]

arekck - Nie Kwi 10, 2016 18:14

Bezpiecznik nr 15 pod maską - po jego wypięciu pobór prądu spadł jeszcze z 0,02 do 0,01 A.
czort - Nie Kwi 10, 2016 18:14

Miałem R200 jakieś 3 lata temu,
Pamiętam coś, że wiązka kabli tylnej klapy, się przeciera i tam może coś nie tak jest. Robi jakieś zwarcie, które rozładowuje aku...
Nie wiem czy to to, Na pewno nie... Ale, może...
Niech wypowiadają się mądrzejsi..

arekck - Nie Kwi 10, 2016 18:25

ładowanie jest ksiązkowe, wszystko odpowiednio

[ Dodano: Nie Kwi 10, 2016 18:21 ]
sprawdze ten alarm i tą klape, zobaczymy.

Mnie sie wydaje ze zaraz po zgaszeniu silnika "cos" pobiera bardzo mocno prad, nie mierzylem poboru prądu po zgaszeniu, mierzylem dzis dopiero pierwszy raz , a akumulator padl wczoraj o 18.00 , wiec musze naladowac aku i sprawdzic to.

[ Dodano: Nie Kwi 10, 2016 18:25 ]
Pytanie jeszcze jedno, akumulator obecnie ma 5,5 V.

Odpalac go z kabli pozyczajac prad od drugiego auta?
Czy naladowac prostownikiem?

Akumulator nowy jest i nie chce go zajechać ciągłym ładowaniem.
Co bedzie lepsze dla niego ?

BigBoyPL - Nie Kwi 10, 2016 18:30

Teoretycznie naładowany aku o pojemności 45Ah, obciążony prądem 1A powinien rozładowywać się 45h, skoro u ciebie rozładował się po 12 godzinach to albo prąd rozładowania wyniósł 4A lub więcej, albo twój aku nie jest nowy ;]
NoPE - Nie Kwi 10, 2016 18:31

Taka wartość to już deep drain czy jak tam się to nazywa. WYŁĄCZNIE PROSTOWNIKIEM PODŁADUJ.
BigBoyPL - Nie Kwi 10, 2016 18:32

Oczywiście że rozładowany aku naładować jak najmniejszym prądem przy pomocy prostownika.
m166 - Nie Kwi 10, 2016 18:39

ciekawy temat naprawdę
a oświetlenie wewnętrzne samochodu ? w schowku kierowcy , w bagażniku
u mnie nie wyłączało się oświetlenie schowka od strony pasażera z przodu po mimo jego zamknięcia i rano mocne zdziwienie ze akumulator rozładowany, innym razem nie wiem jak to się stało ale było załączone oświetlenie kabiny w suficie i znowu rano akumulator był rozładowany- takie przypadki dwa razy mnie spotkały w renówce
pozdrawiam

NoPE - Nie Kwi 10, 2016 18:44

Nie mówicie koledze co wam się zdarzyło, bo tak tydzień będzie szukał usterki.
Najpierw niech sprawdzi wiązkę klapy i jak tam będzie w porządku to amperomierz w obwód i wyciągać po kolei bezpieczniki. Nie ma innego szybszego sposobu.

Harry - Nie Kwi 10, 2016 19:14

tak jak NoPE, napisał, bo inaczej to miesiąc bedziesz się bawił
arekck - Nie Kwi 10, 2016 19:26

Nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale rano akumulator mial 5,5 V około( rano wyjęte tez radio), obecnie poszedłem podłaczyc prostownik do akumulatora i chwile wczesniej sprawdziłem napiecie akumulatora i sie zrobilo 8,90 V (nie ładowałem)

Podłączyłem, ładuje sie aku i bedę działał jutro,

Dzieki za zainteresowanie

Harry - Nie Kwi 10, 2016 19:58

a inny akumulator?
spotkałem się z przypadkiem, że w akumulatorze byla cela uszkodzona i tez był cyrk z ładowaniem itd.

arekck - Nie Kwi 10, 2016 20:53

nie, akumulator jest nowy. a "stary" tez dobry był
robsson78 - Pon Kwi 11, 2016 18:54

Panowie o czym Wy piszecie ?
Płyty akumulatora uległy już zasiarczeniu a proces odsiarczania na pewno nie powiedzie się zwykłym prostownikiem. Można próbować mikroprocesorowym ale nie w stanie aż tak głębokiego rozładowania.
Akumulator rozładowany do 5,5V to trup bez możliwości reanimacji.
Pobór w granicach 0.05-0.07 jest prawidłowy i nie może w jedną noc rozładować sprawnego akumulatora.

arekck - Pon Kwi 11, 2016 21:24

Witam

Temat wyglada tak, sprawa zakonczona

Radio pobierało na postoju 0,33 A.

Odłaczyłem 0,01A.

dziwne dlaczego tyle pobiera nagle, zawsze bylo okey (przez dwa lata) normalnie chodzi gra itp, ale odłaczyłem dla spokoju i jest w porzadku.

Akumulator naładowałem, napiecie w normie, miesci sie.