Zobacz temat - [R75] felgi aluminiowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] felgi aluminiowe

burex91 - Wto Mar 07, 2017 14:03
Temat postu: [R75] felgi aluminiowe
Witam

Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem Rovera 75. Jestem z niego zadowolony ale muszę go jeszcze trochę dopieścić wewnątrz oraz zewnątrz. W tej chwili nadszedł czas na felgi aluminiowe. Trochę już czytałem o tym wszystkim ale przed kupnem chciałem się upewnić i poradzić bardziej doświadczonych użytkowników.

Nowe felgi:
15'' x 6,5''
5x100
ET39 (posiadam nowe opony 195x65, czy przy tym ET nie będzie żadnych problemów z otarciami ? )
Otwór centrujący 73,1 (w rover 75 według specyfikacji jest 56,1, sprzedawca do kompletu dorzuca pierścienie centrujące, czyli w tym przypadku wszystko powinno być ok)
śruby - chcę u tego samego sprzedawcy kupić śruby, jaki rozmiar jest do tego modelu auta?
Zabezpieczenia antykradzieżowe - warto czy nie warto?

Czy zapomniałem o jakiejś ważnej informacji przy wyborze felg aluminiowych?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc :)

j0zek - Wto Mar 07, 2017 20:20

Ty poważnie chcesz kupić felgi aluminiowe o wielkości 15 cali????
I śruby antykradzieżowe? Kto to będzie miał kraść? :D

Nawet jeśli masz już nowe opony, to i tak bym zalecał trochę większe koło, opony sprzedać i kupić pod felgi..

burex91 - Sro Mar 08, 2017 09:50

Dobra. Przekonałeś mnie :)

Plan się zmienił, poczekam z tymi felgami aluminiowymi do następnego roku. Teraz najwyżej zrobię go na "glanc".

Jakich rozmiarów polecasz felgi? (żeby tylko nie popsuło mi komfortu jazdy)

j0zek - Sro Mar 08, 2017 11:18

Mysle, ze najlepszym rozwiazaniem beda 17". I ladnie beda wygladac, a komfort tez bedzie ok.
karol77787 - Sro Mar 08, 2017 11:51

j0zek napisał/a:
Mysle, ze najlepszym rozwiazaniem beda 17". I ladnie beda wygladac, a komfort tez bedzie ok.

Dokładnie. 17tki to takie w sam raz estetycznie jak i pod względem komfortu

longer86 - Sro Mar 08, 2017 12:13

Tu masz moje 17 z tym ze opona jest wieksza bo obwód mam dopasowany jakby byly seryjne 18. Czyli rozmiar opony 225/50/17

AdaskoC - Sro Mar 08, 2017 13:51

Felgi 15" jak chcesz to po cenie złomu Ci sprzedamy, przedliftowe czy poliftowe, takie to ogarniecia/lakierowania :) Oryginalne Roverowskie, nie pęknięte, nie spawane. Jest tego trochę :)

Ewentualnie 17" takie, z 2-3 komplety też do ogarnięcia
http://gallery.mg-rover.org/data/3610/DSCF0863.jpg

18" również jakieś angielskich producentów, zdjęte z 75 :)

GRPac - Sro Mar 08, 2017 23:41

Dołączę się troszkę do tematu,bo niedługo ściągam zimowe opony i chciałbym już zakupić nowe felgi.
Zakładał ktoś z was 18 ? Spotkałem się z opinią,że konieczną będzie wymiana sprężyn na sportowe MG,to prawda?
Obecnie mam 15 no ale to wiadomo że nie daje pożądanego efektu.

grota10 - Czw Mar 09, 2017 01:04

18 moim zdaniem to porazka.Jedzie sie jak na drewnianych kolach.Kazda dziure czujesz,a przejechac przez torowisko to plomby wylatuja.Wymiana zawieszenia bankowo dwa razy do roku.17 bardzo fajnie wygladaja ale komfort dyskusyjny.Ja bym zalozyl ladne 16 lub 17-tki max.18-tki to przegiecie.To jest moje zdanie. AdaskoC moze mi przeslesz na priv zdjecia 16-ek jakie masz wzory.Szukam czegos ladnego
j0zek - Czw Mar 09, 2017 05:58

grota10 napisał/a:
18 moim zdaniem to porazka.Jedzie sie jak na drewnianych kolach.Kazda dziure czujesz,a przejechac przez torowisko to plomby wylatuja.Wymiana zawieszenia bankowo dwa razy do roku.17 bardzo fajnie wygladaja ale komfort dyskusyjny.Ja bym zalozyl ladne 16 lub 17-tki max.18-tki to przegiecie.To jest moje zdanie. AdaskoC moze mi przeslesz na priv zdjecia 16-ek jakie masz wzory.Szukam czegos ladnego


Ja jezdze na 18 juz 3 rok i jakos nie wymieniam zawieszenia 2x w roku. Wymieniany byl tylko 1 wahacz z przodu, drazki kierownicze oraz guma stabilizatora.

Nie przesadzajmy.

prebenny - Czw Mar 09, 2017 07:42

grota10 też myślę, że przesadzasz. ja przez 2 sezony na 18-kach (i z niższym profilem niż powinien być) wymieniałem tylko łączniki stabilizatora.

Co do 17 - jak wrzucisz opony 225/50 to balon masz taki jak na 15".




AdaskoC - Czw Mar 09, 2017 08:48

prebenny napisał/a:
wymieniałem tylko łączniki stabilizatora.


Łączniki w 75 to i na 15" się sypią :)

grota10 - Czw Mar 09, 2017 22:13

Wiem ze przesadzilem troche.Roznica jednak komfortu podróżowania jest znaczna.Ja osiemnastek bym nie zalozyl,szkoda mi by bylo auta.Wyglad jednak niezaprzeczalnie duzo,duzo na plus dla 18. :)
MaReK - Pią Mar 10, 2017 00:09

grota10 napisał/a:
szkoda mi by bylo auta

Dobrze, że nie siedziałeś w zarządzie MG/Rover jak tworzyli MG ZT... bo bym dzisiaj nie miał fajnych 18'tek :) Mam je od początku i jakoś nie narzekam na brak komfortu. Plomby mi nie wypadają, zawieszenie z przodu mam w pouliretanie. W sumie amory wymieniałem raz, bo się posypały, a potem te KYB'y zmieniłem na oryginały i różnicy nie było. Więc nie potwierdzam, że 18'tki rozsypują zawieszenie ;) Natomiast pęka mi buda przy kielichach amortyzatorów z przodu o czym pisałem w innym temacie... tylko czy to od 18'tek? ;)

koci_flak - Pią Mar 10, 2017 14:30

MaReK napisał/a:
grota10 napisał/a:
szkoda mi by bylo auta

Dobrze, że nie siedziałeś w zarządzie MG/Rover jak tworzyli MG ZT... bo bym dzisiaj nie miał fajnych 18'tek :) Mam je od początku i jakoś nie narzekam na brak komfortu. Plomby mi nie wypadają, zawieszenie z przodu mam w pouliretanie. W sumie amory wymieniałem raz, bo się posypały, a potem te KYB'y zmieniłem na oryginały i różnicy nie było. Więc nie potwierdzam, że 18'tki rozsypują zawieszenie ;) Natomiast pęka mi buda przy kielichach amortyzatorów z przodu o czym pisałem w innym temacie... tylko czy to od 18'tek? ;)


Ja mam 20" 245/35 i jeździ mi się w miarę komfortowo.
na 17" to jak w cadilacu :)

MaReK - Pią Mar 10, 2017 16:54

koci_flak napisał/a:
Ja mam 20" 245/35 i jeździ mi się w miarę komfortowo.

To musi wyglądać ciekawie :) Pokaż fotki. Co to za jednostka napędza tego Rovera? Mam nadzieje, że V8 bo inaczej to tylko do lansu po deptaku :)

AdaskoC - Sob Mar 11, 2017 06:40

MaReK napisał/a:
Co to za jednostka napędza tego Rovera? Mam nadzieje, że V8 bo inaczej to tylko do lansu po deptaku


V6, wałki sprzedawałem to pamiętam :P

Jacob - Nie Mar 12, 2017 17:17

Nie wiem skąd się bierze ten stereotyp że czym większa felga tym gorszy komfort jazdy, osobiście mam 17'stki na lato (opony o profilu 45) i 15'stki na zimę, dodam że dzisiaj zmieniałem felgi po zimie i nie odczuwam żadnej różnicy podczas jazdy, powiem więcej, że rozglądam się za jakimiś porządnymi 18 lub 19 calowymi felgami, a wygląd? niema o czym w ogóle rozmawiać porównując do 15' .
Ps. koci_flak z checią bym zobaczył te felgi, pochwal się nam jakimiś fotkami jak możesz :D

zedziczek - Nie Mar 12, 2017 20:09

Jacob napisał/a:
Nie wiem skąd się bierze ten stereotyp że czym większa felga tym gorszy komfort jazdy,


przestań negować te nukowe badania bo fajnie się czyta :p moje ZT ma 18" od urodzenia a dzięki temu postowi wiem już na 100%, że ZT ma znacznie lepsze elementy niż R75 :) bo mimo tych wszystkich przeciwności losu zawieszenie wytrzymuje podobnie długo jak R75 :) chociaż tego nie sprawdzałem :) a tak na poważnie to chodzi niektórym raczej o wysokość profilu opony, że niby twardszy :) pewnie tak jest nie wiem niestety jakie są różnice w odczuciach, bo większy obwód kół częściowo to rekompensuje, najałatwiej to będzie sprawdzić samemu wystaczy znaleść niewielką dziurę w drodze i przejechać po niej kolarką, która ma niski profil ale sporą średnicę kół, potem pożyczyć od jakiegoś maluszka hulajnogę na miękich gumach :) i przeprowadzić test ponownie, powinno być znacznie wygodniej :) przynajmniej przez chwile w ciągu której będziemy lecieć w powietrzu :)

[ Dodano: Nie Mar 12, 2017 20:09 ]
MaReK napisał/a:
koci_flak napisał/a:
Ja mam 20" 245/35 i jeździ mi się w miarę komfortowo.

To musi wyglądać ciekawie :) Pokaż fotki. Co to za jednostka napędza tego Rovera? Mam nadzieje, że V8 bo inaczej to tylko do lansu po deptaku :)



nie jego ale tu masz ZT na 20" ;)

http://forums.mg-rover.or...845-2nd-pic.jpg

Jacob - Pon Mar 13, 2017 17:46

Wiadomo że jak będziesz jeździł po kartoflisku cały rok a nie po normalnych drogach to choćbyś miał nie wiadomo jakie zawieszenie i felgi w osobówce to za długo nie pojeżdzisz, ale profil opony 45 nie jest az tak niski żebyśmy mówili o zmniejszonym komforcie jazdy, a "badan naukowych" żadnych nie neguje, bo mechanikiem żadnym nie jestem tylko mówię tu o własnych odczuciach z jazdy i swojego zdanie nie zmienie :-)
j0zek - Pon Mar 13, 2017 19:58

Mogę dodatkowo potwierdzić, że 18 calowe felgi 7,5 nie sa takie złe jeśli chodzi o stan zawieszenia później.
Co prawda nie jestem typem, który zapiernicza po dziurach itp, ale dzisiaj wyniki profesjonalnego badania zawieszenia i zbieżności wykazało, że jak na 14 letnie MG stan zawieszenia, zbieżności i wszystko co z tym związane jest w fantastycznym stanie. Dodam, że nie wymieniam co pół roku, zawieszenia, ani co rok itd. Przez półtora roku wymieniłem w zawieszeniu - amortyzatory przednie (poprzednie musiałem zmienić bo jeden nowy z UK wylał po 4kkm wada produktu), poza tym wachacz prawy z przodu, drązki kierownicze z przodu, poduszki amorków z przodu i jakieś gumy z tyłu.

koci_flak - Sro Mar 15, 2017 17:54

MaReK napisał/a:
koci_flak napisał/a:
Ja mam 20" 245/35 i jeździ mi się w miarę komfortowo.

To musi wyglądać ciekawie :) Pokaż fotki. Co to za jednostka napędza tego Rovera? Mam nadzieje, że V8 bo inaczej to tylko do lansu po deptaku :)


Heja, nie uważam aby do R75 20 cali było za dużo.
Poniżej fotka mojego w starym wydaniu przed malowaniem.
co do V8 - do czeka na koniec budowy domu i trochę czasu 350 small block ;)

karolj - Sro Mar 15, 2017 18:36

No tak średnio ;)
Na tle takiej felgi to tarcze hamulcowe w fabrycznym rozmiarze muszą wyglądać komicznie :P

adam_26 - Sro Mar 15, 2017 18:42

A mi się podoba i według mnie lepiej to wygląda niż w niejednej audi s line ;P gratuluje takiej felgi :mrgreen:
j0zek - Sro Mar 15, 2017 19:49

Lepsze takie niż te śmieszne felgi ori, które wyglądają jak kołpaki :D
MD - Sro Mar 15, 2017 20:21

j0zek, nie zgodzę się, choć to pewnie raczej kwestia modelu. Na tych kołach (z tym prześwitem tyłu), wygląda to trochę jak dyliżans. Zdecydowanie skłaniałbym się ku bardziej zabudowanym felgom, np. w rodzaju 18" ZT-kowych. Ewentualnie coś w stylu słoneczek z BMW.

Osobiście sam nie wiem... 20" kozackie, ale czy nadkola nie są troszkę za małe do tego? Żeby to naprawdę miało ręce i nogi, trzeba byłoby spasować oponę z łukiem nadkola, a taczka to chyba nie jest dobre rozwiązanie dla 75. :P

prebenny - Sro Mar 15, 2017 20:21

Sama felga fajna. Ale dla mnie komicznie wygląda taka felga z oponą w postaci podkładki gumowej.

Co do tarcz - bardziej bym na zaciski patrzył, bo ori zaciski i przy 18 wyglądają komicznie a co dopiero 20 :P

koci_flak - Sro Mar 15, 2017 21:54

Niektórzy to albo mają kompleksy albo nigdy nie jeździli na takich felgach.
16" to miała żona fabryczne felgi w małym hyundai getzu.
przechodziłem przez chyba wszystkie rozmiary od 15 do 20.
Na kołpakowachy 15" go kupiłem i uważam, że na w takiej konfiguracji wygląda jak stary dziad :)
20" dają fabrycznie do opla insigni, bmw 3/5 audi a4/5/6 w wersjach 150-170 km i nikt tam nie płacze z powodu braku komfortu.
Dla mnie w R75 17" to minimum, przy 19" zaczyna się dopiero trochę twardo - ale jak się ma codziennie do pracy 60km autostradą to na 20" jest i komfortowo i bezpiecznie.
Na letnich 255/35/20 auto nawet powyżej 200 trzyma się jak przyklejone do jezdni.

Nie obeszło się oczywiście bez modyfikacji. Auto ma dystanse poszerzające rozstaw osi po 20mm na każdym kole, obniżone twarde zawieszenie po 30mm przód i tył.
Poszerzone nadkola bo opony wystawały przy fabryce.
o silniku już pisałem, w trakcie też jest wydech - przelot w konfiguracji x za rozdzielonymi kolektorami wydechowymi i 2x flowmaster - super 40 z jednej i super 44 z drugiej na końcu.

longer86 - Sro Mar 15, 2017 22:17

Nie każdy porusza sie tylko autostradą. I powiem szczerze 20 to juz dla mnie przesada, nie wygląda to wcale jakos super.

Ale gust jest jak... D...a, każdy ma swoj

koci_flak - Sro Mar 15, 2017 22:30

longer86 napisał/a:
Nie każdy porusza sie tylko autostradą. I powiem szczerze 20 to juz dla mnie przesada, nie wygląda to wcale jakos super.

Ale gust jest jak... D...a, każdy ma swoj


Oczywiście masz rację - jak bym robił inne trasy to bym jeździł na 17" które leżą w garażu, na których także prezentuje się bardzo fajnie. Chciałem tylko pokazać że 20" w R75 nie jest w cale takie przesadne. Może zbyt duża ostrość zdjęcia przesadziła stosunek felgi do koła, jutro postaram się zrobić zdjęcie samych kół.

longer86 - Sro Mar 15, 2017 23:19

Generalnie 18 cali jest optymalne, jesli dołożyć do tego obniżone zawieszenie to juz robi robotę.

+ dla Ciebie za wybór felg bo większość 75 jak juz ma 18 to seryjne felgi

tmk752 - Czw Mar 16, 2017 08:10

Od razu się podłącze pod temat, mógłby mi ktoś polecić wygodne i nie drogie opony do ZT-owskich felg 18" Harpin?
prebenny - Czw Mar 16, 2017 09:48

koci_flak kompleksy czy nie - nazywaj jak chcesz. W kwestie komfortu nie opon ledwo wystających ponad rant nie wnikam, bo mnie to nie interesuje z jednego powodu - mi się takie coś nie podoba i na tym się kończy dyskusja o komforcie. Nie mówię, że opona musi mieć balon ale musi mieć zachowane jakieś proporcje opona-felga-nadkole żeby to zgrywało się w jedną całość.