Zobacz temat - [R75] Padnięty akumulator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Padnięty akumulator

potrolu - Sob Cze 09, 2007 17:33
Temat postu: [R75] Padnięty akumulator
Witam wszystkich
piszę po raz pierwszy ponieważ mam problem z akumulatorem rozładował się bez powodu,postawiłem auto jak zawsze w garażu i z rana nic nieodpalił,podłączyłem pod prostownik auto odpaliło ale po jakimś czsie to samo ,zaobserwowałem iż coś mi buczy w bagażniku i nie chce się wyłączyć co to jest ?? i jak to wyłączyć
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam

Brt: retusz tematu.

giewu - Sob Cze 09, 2007 18:02

potrolu napisał/a:
zaobserwowałem iż coś mi buczy w bagażniku i nie chce się wyłączyć co to jest ?? i jak to wyłączyć

spróbuj dokładniej namierzyć źródło tego buczenia ...

Marian_K - Sob Cze 09, 2007 21:31

potrolu napisał/a:
coś mi buczy w bagażniku
W bagażniku? Tam to jest tylko elektronika TV, audio i GPS. Musisz dokładniej "osłuchać".

potrolu napisał/a:
jak to wyłączyć
Najgłupsza i jednocześnie najprostsza metoda to ... wyjmowanie po kolei bezpieczników i nasłuchiwanie kiedy przestanie buczeć. Potem tylko trzeba sprawdzić od czego to był bezpiecznik i wiemy w czym jest problem :smile: .

Pozdrawiam!

Brt - Sob Cze 09, 2007 22:26

Marian_K napisał/a:
Najgłupsza i jednocześnie najprostsza metoda to ... wyjmowanie po kolei bezpieczników i nasłuchiwanie kiedy przestanie buczeć. Potem tylko trzeba sprawdzić od czego to był bezpiecznik i wiemy w czym jest problem .


Warto jeszcze wpiąć sobie amperomierz pomiędzy plus akumulatora a plus samochodu i wtedy będzie pięknie widać jaki masz pobór prądu i po wyjęciu którego bezpiecznika spadnie.

Doleslaw - Sob Cze 09, 2007 23:20

Marian_K napisał/a:
Tam to jest tylko elektronika TV, audio i GPS

A także sterownik czujników parkowania i silniczek zamykający wlew paliwa... No tak, trzeba dokładniej określić miejsce buczenia. :lol: A może to raczej pod tylnym siedzeniem w okolicach zbiornika paliwa?

potrolu - Nie Cze 10, 2007 11:50

hmm
to jest w miejscu koła zapasowego tylko nie wiem jak to wyłączyć ewentualnie co zrobić aby to cały czas nie buczało

frycus1 - Nie Cze 10, 2007 16:29

W miejscu koła?? Hmmm... Mi jak się tak działo z akumulatorem, toznajomy przyszedł z amperomierzem i znaleźlismy przyczynę. Było przebicie w jednym miejscu i strasznie pobierało prąd. Ale teraz jest OK.. ;)
potrolu - Wto Cze 12, 2007 21:22

Dziwna sprawa po dwukrotnym naładowaniu akumulatora wszystko wróciło do normy tzn urządzenie od TV i Navi zaczeło się wyłączać tak jak było wcześniej po zamknięciu drzwi po kilku minutach się wyłącza , w związku z tym czy to mogło być spowodowane starym akumulatorem jak się doczytałem jest z połowy 2004 roku . Co wy na to ??
PHJOWI - Wto Cze 12, 2007 23:04

czy samochód był po wypadku, i jakiej firmy jest bateria?
potrolu - Sro Cze 13, 2007 10:54

Nie wiem jakiej firmy jest akumulator tam jest tylko naklejka z datą produkcji , auto sprowadzone z Belgii jako "nie bite" było całe i przyjechałem tym na kołach
Dam-Kam - Pon Lis 24, 2008 14:49

Odświeżam, odkopuje i w ogóle...

Mam taką samą sytuację jakpotrolu tj. przychodze dziś do R, odśnieżam go, siadam chcę palić i jest tylko cykanie :/ Rozładował sie aku :( Prawdopodobnie dlatego że wczoraj stał a w sobote wieczorem jeździłem ale tylko jakieś 4km i pewnie nie zdążył się naładować :( Tak czy owak zastanawiam sie nad kupnem nowego LEPSZEGO akumulatora. Problem jest w tym że nie wiem jaki parametr aku ma być wiekszy. Domyślam sie że nie 12V ;) Mógłby mi ktoś doradzić :smile: Dodam że chciałbym czasami z rana włączyć webasto (rok temu tym sposobem go rozładowałem) no i tu w Krk jeżdzę raczej symboliczne odcinki 2-3 razy w tygodniu.

Dzieki z góry za porady :grin:

Brt - Pon Lis 24, 2008 14:57

weź najwiekszy jaki Ci się zmieści :] zwykle te "lepsze" mają troche większą pojemność/prąd rozruchowy przy takich samych wymiarach. Przy krótkich odcinkach aku po prostu ma za mało czasu, żeby się doładować (to nie jest problem z wydajnością instalacji, bo ta da sobie spokojnie radę). Standardowo w takich przypadkach proponuję sprawdzić pobór prądu na postoju czyli: powyłączać i pozamykać auto tak jak normalnie na noc, poczekać 1 - 2 minuty (jakies uzbrajanie alarmu itp.)i wtedy pomiar będzie prawidłowy.
Dam-Kam - Pon Lis 24, 2008 15:02

aha, czyli mam szukać aku o wiekszej pojemności/prądzie rozruchowym :) dziekiBrt !! Co do poboru na postoju to raczej odpada. Nie raz nie dwa paliłem go po wiekszych przestojach a jeszcze pare dni temu włączałem webasto z rana na 15min. ale było około +6 st.C i trochę dalej jeżdziłem niż w sobotę :wink: To wieczorem jak pójdę uzyczyć prądów od sąsiada sprawdzę co to mam za akumulator :)
ENU - Pon Lis 24, 2008 22:41

3-4 lata dla aku to max zywota,i niewiele tu sie zrobi.Tez to zliczylem,aku chodził slicznie a padł w ciągu 1 dnia i to na amen ,chciał nie chiał trzeba było wywalin 450 na nowy
Dam-Kam - Pon Lis 24, 2008 23:36

zgadza sie tylko że mój jest z kwitnia tamtego roku więc jeszcze powinien dychać.

Czy ktoś w użytkowników CDT potwierdzi czy mój aku jest odpowiedni ?? Oznaczenie 70Ah 600A.

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 00:04 ]
czy te tutaj mogą być ??

http://moto.allegro.pl/it...a_warszawa.html
http://moto.allegro.pl/it...ownia_w_wa.html
http://moto.allegro.pl/it...760_krakow.html

Tak w ogóle w dobrych szukam jeśli chodzi o wymiary ?? No i który lepszy ??

Brt - Wto Lis 25, 2008 09:38

Dam-Kam napisał/a:
Oznaczenie 70Ah 600A.
Powinien na luzie dać sobie radę moim zdaniem :roll: Ja bym jednak sprawdził czemu się rozładował, bo to trochę podejrzane mi się wydaje :hm: Ale niech ktoś z R75 to potwierdzi.. ;)
Dam-Kam - Wto Lis 25, 2008 10:23

no ja jestem niemal praktycznie pewny że dlatego że w sobote nie zdążył się naładować a całą niedziele stał na mrozie. Wczoraj go odpaliłem i trochę pojeździłem, zobaczę co dziś się bedzie działo :)
A co Brt sadzisz o tamtych akumulatorach z allegro ??

Brt - Wto Lis 25, 2008 10:26

dobre opinie słyszałem o centrze i varcie. Sam korzystam z varty tylko zwykłej a nie silver i jak narazie jest ok (4 zima teraz będzie).
Dam-Kam - Wto Lis 25, 2008 10:52

no a ja mam bosha i sie zraziłem :/ Ale jak coś to się skuszę na vartę :)
ENU - Wto Lis 25, 2008 23:36

Centra Futura i dają 3 lata gwarancji
Dam-Kam - Sro Lis 26, 2008 09:34

no wczoraj w akcie desperacji poszedłem na nogach do pobliskiej hurtowni i wziąłem aku World coś tam czyli polską Centrę w wersji importowej. Ciekwostka jest taka ze po rozmowie z Panem sprzedającym wziąłem 70Ah i 510A a nie więcej a to dlatego że wytłumaczył mi że ten co mam jest za duży i dlatego może być niedoładowany i po roku czasu go trafi bo się zasiarczy. Czy ma rację to sie okaże, mam 24mies. gwarancji.
Swoją drogą na bosha też mam jeszcze pare miesięcy ale wymienie go jak wróce do domu i pewnie sprzedam go na allegro ;)

[ Dodano: Sro Lis 26, 2008 11:14 ]
nie jest dobrze Panowie... byłem żeby mi zmierzono pobór prądu na postoju i jest 350mA a powienno być około 80mA... co to może być ??

phuss - Sro Lis 26, 2008 11:22

Też miałem problem z poborem prądu.
Okazało się , że ten box czy jak to się nazywa od nawigacji co jest w bagażniku kradł prąd.
Wymontowałem i mam już dwa m-ce spokoju.
Pobierał coś ok 0,7-0,8 A, po wymontowaniu pobór spadł do 0,07.

[ Dodano: Sro Lis 26, 2008 11:27 ]
na podłączonym mierniku wyciągaj po kolei bezpieczniki to wtedy po kolei dojdziesz,
ta skrzynka od nawigacji była pod tym samym bezpiecznikiem co radio i zmieniarka

Dam-Kam - Sob Lis 29, 2008 18:20

no problem był w tym że jestem w krk a tutaj przy sobie mam jedynie portfel i komórkę. Na szczęście znalazłem jeszcze śrubokręt i niewiele myśląc wywaliłem cały mój "osprzęt" sterujący webasto i pojechałem na ponowną diagnostykę (gdzie indziej niż wcześniej) i wg. mechaników (niekoniecznie elektromechaników) poboru nie ma i co śmieszne nie ma ładowania... no ale boss interweniował i stwierdził że ładowanie jest :uff: tak że ryzykuje rozładowanie nowego aukmulatora ale zostawiłem go na noc z podpiętymi klemami więc jutro na zakupy pojadę albo i niekoniecznie ;)