Zobacz temat - [R75] Fotele elektryczne - montaż
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Fotele elektryczne - montaż

jaymz - Wto Lip 17, 2007 23:20
Temat postu: [R75] Fotele elektryczne - montaż
Dzis w koncu wzialem sie za przelozenie foteli (wymontowalem moje manual i wzialem sie za montaz elektrycznych).

Niestety pomimo starannosci i sprawdzania wszystkiego (tutaj wielkie dzieki dla ROADKING bo sporo mi przez telefon dzis podpowiedzial) po kilka razy nie wszystko dziala.

Sprawa wyglada tak: podlaczenia sa wykonane dokladnie jak w RAVE (przekroje kabli zachowane - czyli tam gdzie potrzeba odpowiednio duze). Nawet punkty masy sa w tych miejscach co opisuje RAVE.

Fotel kierowcy dziala nastepujaco: nacisniecie ktoregokolwiek przycisku powoduje prace silniczka przez ok 1,5 sekundy i zatrzymanie zeby dalej przesunac znowu trzeba nacisnac itd (czyli zeby regulowac cokolwiek trzeba pstrykac caly czas wlacznikami). Programowanie pamieci dziala tak jak nalezy tzn. auto sygnalizuje zaprogramowanie sygnalem dzwiekowym. Jednak wybranie ktorejkolwiek z pamieci nie powoduje zadnego ruchu fotela tylko odrazu dwukrotny dzwiek (tak jakby fotel juz byl we wlasciwej pozycji)

Ma ktos pomysl co to moze byc i jak sobie z tym poradzic ... ?

Jaymz

ADAM1 - Sro Lip 18, 2007 01:15

A czy te fotele nie pochodza przypadkiem z jakiegos rozbitka?
Bo jesli tak, to cos moze byc skrzywione i silniczki pod odpowiednim oporem same sie wylaczaja................tak sobie dywaguje.....

jaymz - Sro Lip 18, 2007 07:30

Nie nic nie jest pokrzywione bo jak odlacze sobie silniczek i podam mu zasilanie to jedzie caly czas ...

jaymz

sTERYD - Sro Lip 18, 2007 10:54

a może poprostu by należało psiknąć smarem silikonowym na prowadniczki, bo silniczek ma za ciężko i sobie odpuszcza........też dywaguję :cool:
jaymz - Sro Lip 18, 2007 15:02

ta sytuacja dotyczy wszystkich silniczkow (oparcie, przod/tyl, gora dol) wszystki identycznie sie zachowuja :(

juz nie wiem co robic wszystko podlaczone jak w RAVE (pomierzone kilka razy i sprawdzone nie ma pomylki w instalacji) ...

jaymz

ENU - Sro Lip 18, 2007 18:04

Sprawdź na jakiej zasadzie układ sterowania fotelami rozpoznaje pozycje fotela,w większości tego typu mechanizmów jest coś na zasadzie licznika impulsów ,silnik robi obrót a czujnik zlicza impulsy i elektronika je zapamiętuje

Czy nie powinno sie zapamiętać początkowe i skrajnie ustawienia fotela???

Sam objaw zachowania sie pamięci sugeruje ze elektronika nie zna faktycznego położenia fotela bo nie dostaje impulsów od czujnika ,dlatego po wciśnięciu memory fotel nie jedzie a daje sygnał zakończenia ustawiana sie fotela do zapisu w pamięci

sie mi tak jakoś zdaje :roll:

jaymz - Czw Lip 19, 2007 14:06

prawdopodobnie problemem jest zaprogramowana funkcja lazy (czyli ustawienia foteli w zaleznosci od tego ktory kluczyk jest w stacyjce) ...

BCU stara sie przez K-BUS skomunikowac sie ze sterownikiem fotela i co okolo 2 sekundy robi reset bo sterownik nie rozpoznaje kluczyka ...

zla wiadomosc: funkcje lazy mozna tylko przeprogramowac na urzadzeniu serwisowym .. :(

jaymz

[ Dodano: Czw Lip 19, 2007 2:11 pm ]
fotel pasazera dziala ok.

fotel kierowcy: wywalilem sterownik i zamontowalem przekazniki teraz dziala bez zatrzymywania sie (ale nie ma pamieci)

potrolu - Czw Lip 19, 2007 16:41

hmm
a ja już sobie pomyślałem że też sobie założę pamięć foteli ale widzę że to nie takie proste nawet już znalazłem za 250 pln ,chyba się jeszcze wstrzymam
pozdro

roadking - Pią Lip 20, 2007 13:13

To zależy jak się trafi - u mnie poszło wszystko od pierwszego pstryknięcia, ale tak jak pisane było wcześniej może być moduł ustawiony w inny tryb (layzy) i bedzie się konfliktował z BCU... albo tak jak pisał ktoś inny a co tez podejrzewałem walnięty jest system Halotronowych czujników ruchu silniczków ... ale żeby na wszystkich na raz ...

tak czy inaczej memory nie jest aż takie ważne - grunt że działają silniczki :-)

sebol11 - Sro Lut 20, 2013 15:29

Małe pytanie. Czy do pamięci foteli jest jakaś dodatkowa wtyczka?
sash997 - Sro Lut 20, 2013 17:28

sebol11 napisał/a:
Małe pytanie. Czy do pamięci foteli jest jakaś dodatkowa wtyczka?

nie, jest ta sama wtyczka pod fotelem tylko więcej pinów wykorzystanych jak jest pamięć

sebol11 - Sro Lut 20, 2013 17:34

a czy mechanizm czymś się różni ? Chodzi mi o to ,że mam swoje fotele EU w pełnej elektryce bez pamięci ale już niestety trochę podniszczone przez transportowanie przy przeprowadzce różnych przedmiotów. Myślałem żeby kupić wersję angielską foteli z pamięcią w stanie idealnym i przełożyć same pokrowce oraz pamięć.Jak to wygląda od strony technicznej?
sash997 - Sro Lut 20, 2013 20:16

od strony technicznej jest troche dłubania,trzeba przełożyć mocowania napinacza pirotechnicznego oraz uchwyt linki regulującej wysokość pasa na słupku ale na twoim miejscu jak masz fotele elektryczne to bym przełożył samą wiązke z silnikami z anglika no i oczywiście moduł pamięci który jest pod fotelem, tu masz temat o przerabianiu foteli angielskich na eu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66514
sebol11 - Sro Lut 20, 2013 20:22

sash997 napisał/a:
od strony technicznej jest troche dłubania,trzeba przełożyć mocowania napinacza pirotechnicznego oraz uchwyt linki regulującej wysokość pasa na słupku ale na twoim miejscu jak masz fotele elektryczne to bym przełożył samą wiązke z silnikami z anglika no i oczywiście moduł pamięci który jest pod fotelem, tu masz temat o przerabianiu foteli angielskich na eu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66514

Właśnie o to mi chodzi.Ja chciałem przełożyć nawet sam moduł z wiązką i chodzi mi o to czy jest to możliwe? Widziałem już wcześniej temat Markza i taka "dłubanina" nie wchodzi w grę.

sash997 - Sro Lut 20, 2013 20:58

moduł z wiązką da sie ale trzeba bedzie też silniki chyba przełożyć bo są z czujnikiem położenia w wersji z pamięcią

[ Dodano: Sro Lut 20, 2013 20:58 ]
aha co najważniejsze to musisz sprawdzić czy masz instalacje naszykowaną w aucie pod fotel z pamięcią czy pod zwykły tylko

sebol11 - Sro Lut 20, 2013 21:09

a jak to sprawdzić?
sash997 - Sro Lut 20, 2013 21:16

musisz oglądnąć pod fotelem wtyczke taką dużą czarną ale ile tam kabli powinno być to niewiem bo przy swoim sam robiłem instalacje,wiem tylko tyle że jak przy kostce bedziesz miał 4 przewody to pamięci tam nie podłączysz bo fotel nawet nie ruszy ale to może ktoś kto ma instalacje podpowie,ja może pod koniec marca obejrze w aucie kture ma fabrycznie pamięć
hrataj - Sro Paź 14, 2015 21:49

Witam
podepnę się pod temat
elektryk wywalił mi w kosmos poduchę siedzenia kierowcy , i tu moje pytanie czy jeśli kupie fotel z pamięcią ustawień to czy będzie działał po podpięciu kostki od starego bez pamięci .
Bardzo proszę o pomoc

longer86 - Czw Paź 15, 2015 00:18

Pamięć nie będzie działać. A nie lepiej kupic sama poduchę wymienić wklad w stelaż i zszyć tapicerkę, na koszt elektryka?
sknerko - Czw Paź 15, 2015 09:42

Dlaczego nie będzie działać?
hrataj - Czw Paź 15, 2015 09:52

Elektryk to fajny koleś , nigdy nie wziął ani grosza za naprawę , popełnił błąd , moja strata . Koszt fotela to 100 zł +przesyłka nie warto kruszyć kopie . Mnie na pamięci fotela nie zależy tylko czy da się go podłożyć do istniejącej instalacji i czy będzie regulacja ?
longer86 - Czw Paź 15, 2015 10:01

sknerko napisał/a:
Dlaczego nie będzie działać?


Jak dobrze pamiętam to fotele z pamięcią są podłączane przez BCU i takie P&P nie zadziała, sterownie powinno grać musiałbym zerknąć w RAVE

sknerko - Czw Paź 15, 2015 15:06

Pamięć chyba będzie działać tylko nie będzie powiązania pierwszej pamięci z pierwszym kluczykiem a drugiej z drugim i fotel się nie ustawi po otwarciu drzwi.
sash997 - Czw Paź 15, 2015 16:51

hmm ja jak zakładałem fotele elektryczne to musiałem przerobić pilot i wywalić sterownik z pod fotela bo ani jeden przycisk nie działał
hrataj - Czw Paź 15, 2015 17:29

I dalej nie wiem nic :(
sash997 - Czw Paź 15, 2015 19:57

Ale Ty chcesz mieć pamięć czy tylko żeby elektryka działała? tzn regulacja fotela? bo jeśli nie zależy Ci na pamięci to kupuj jakikolwiek fotel z ładną tapicerką (nawet manualnie regulowany) przełóż poduszke i obicie na swój i po problemie
hrataj - Czw Paź 15, 2015 22:05

ja z natury leniwy jestem :oops:
longer86 - Czw Paź 15, 2015 22:09

kup fotel elektryczny bez pamięci i wtedy leć z tematem ;)