Zobacz temat - [R214Si] Światła nie świecą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] Światła nie świecą

MarioNH - Wto Sie 14, 2007 22:26
Temat postu: [R214Si] Światła nie świecą
Problem polega na tym że lewe pozycyjne się nie świeci (pewnie żarówka sie spaliła) ale do tego zegary nie mają podświetlenia ani halogeny się nie świecą czy to jest wina żarówki czy bezpiecznika (którego :/ ) :?:
Chester - Sro Sie 15, 2007 15:42

prosze opis bezpiecznikow :))
giewu - Sro Sie 15, 2007 16:18

lewy reflektor - bezpiecznik nr 8
zestaw zegarów - bezpiecznik nr 1
światła przeciwmgielne - bezpiecznik nr 8

wszystkie w skrzynce bezpieczników w kabinie (pod kierownicą)

MarioNH - Sro Sie 15, 2007 16:37

ok dzięki zobaczymy czy to to :???:
giewu - Sro Sie 15, 2007 17:05

Cytat:
ok dzięki zobaczymy czy to to :???:
nie ma za co ... po to właśnie jest forum, by sobie w miarę naszych możliwości pomagać ;)
MarioNH - Czw Sie 16, 2007 13:25

sprawdziłem i była to przyczyna spalonej lewej żarówki i bezpiecznika 8 :) . A przy okazji świateł, sprawdzałem światło stopu w lotce (bo nie działa :/ , a żarówki są całe) i tam w ogóle nie dochodzi prąd, czy to wina zerwania jakiegoś kabla?
Paul - Czw Sie 16, 2007 13:36

MarioNH napisał/a:
czy to wina zerwania jakiegoś kabla?

Kłania się "wiązka tylnej klapy" :( Standard w R2xx :(

MarioNH - Czw Sie 16, 2007 14:14

acha rozumiem :sad: kiedyś będzie się trzeba za to wziąć :/
Brt - Czw Sie 16, 2007 15:17

Najlepiej nie "kiedyś" tylko SZYBKO. Bo jak se olejesz, to oby się na bezpiecznikach naprawy kończyły ;) 2h grzebania i spokój na klika lat. ;)
MarioNH - Czw Sie 16, 2007 16:16

Jak tak mówisz, to zaczynam jutro :wink:
raiden25 - Pon Gru 17, 2007 10:32

Witam was, ja mam troszke podobny problem, z tym ze jechalem samochodem, przychamowalem ostrzej i mialem radio dosc glosno wlaczone (opisuje tylko co i jak :] ) w tym wlasnie momecie zgaslo mi podswietlenie deski rozdzielczej, zatrzymalem samochod na poboczu i zauwazylem ze takze zgasla tylnia lewa lampa :( potem okazalo sie ze do tego jeszcze nie ma "pikawki" przy otwarciu dzwi na swiatlach... dzis sprawdzilem bezpieczniki, problem zauwazylem w numerku F8 który byl spalony, reszta dobra.... zmienilem bezpiecznik, wlaczam swiatla a tu lipa... Wyciagam bezpiecznik a tu spalony, no i sie zalamałem bo to pewnie jakies zwarcie ktos moze pomoc? :beczy: :beczy: :beczy: :beczy:
Brt - Pon Gru 17, 2007 10:35

a czy świeci Ci podświetlenie tablicy rejestracyjnej?? Jeśli nie, to sprawdź wiązkę przewodów od tylnej klapy (ta po prawej stronie) :)
raiden25 - Pon Gru 17, 2007 10:43

bylem, sprawdzilem i dziala podswietlenie tablicy, dodam jeszcze ze przed ta cala sytuacja zanim ruszylem samochodem, gralo sobie radio i zaczol trzeszczec prawy tylni seryjny glosnik wiec go odlaczylem... tak jak by sie spali czy cos ale strasznie bulgotal, potem ruszylem i na miescie zrobilo mi sie to co napisalem wczesniej. dodam ze mam roverka 214Si 96r

[ Dodano: Pon Gru 17, 2007 11:02 ]
i co nikt mi nie pomorze ?
:cry:

piter34 - Pon Gru 17, 2007 14:45

raiden25 napisał/a:
i co nikt mi nie pomorze ?

Pomorze – kraina historyczna na terenie Polski i Niemiec, u ujścia Reknicy, Odry i Wisły do Morza Bałtyckiego. Nazwa regionu (kasz./pom. Pòmòrskô, Pòmòrzé, łac. Pomerania, niem./szw. Pommern) wywodzi się od geograficznego położenia regionu. (źródło - Wikipedia)

Ja bym zapytał inaczej: nikt nie pomoże koledze?

raiden25 - Pon Gru 17, 2007 15:44

to przez pospiech :) no wlasnie i niek nie POMOżE?? :|
R-200 - Wto Gru 18, 2007 00:57

Sprawdż podłączenie radia, tam też idzie zasilanie pozycyjnych, jeśli trzeszczało to może tam robią się zwarcia.
raiden25 - Wto Gru 18, 2007 12:13

bardzo mozliwe ze to cos tam sie pier.... sam podlaczalem radio bo elektrym moj stwierdzil ze sa swieta i nie ma czasu i samsie nauczylem, moze jakis przewod zle za izolowalem i cos tam sie teraz wali... hmmmale mowisz ze tam ide jakas wiazka swiatel? bo mi przeciwmgielne nie dzialaja tez, a z przodu to tylko lewe postojowe, byla tam spalona zarówka a jak ja wymieniłem to sie okazalo ze jednak cos jest zrypane hyh... :( :sad:
Brt - Wto Gru 18, 2007 12:50

do radia tez idzie przewód od podświetlenia przyrządów, więc moze i tam tkwić problem. A co Ty tam izolowałeś?? :shock: przecież w standardzie jest tam kostka ISO :hm: Wystarczy tylko odpowiedni adapter dokupić :roll:
raiden25 - Wto Gru 18, 2007 13:15

poprzedni wlasciciel troche namieszal i o, wiec podlaczylem swoja koncówke i zdlalem tamta, podlaczylem luzne kabelki to koncówki fordoewskiej bo takie mam wejscie w radiu

[ Dodano: Wto Gru 18, 2007 13:27 ]
sorka za bledy ale w pracy jestem i trzeba sie spieszyc z pisaniem zeby nikt nie widzial :)

R-200 - Wto Gru 18, 2007 13:30

Musiałeś coś namieszać i pali Ci bezpiecznik od pozycyjnego. :lol:
raiden25 - Wto Gru 18, 2007 17:52

juz dziala wszystko :) nie wiem dokladnie co ale po izolowalem wszystkie luzne kabeli od radia, wsadzilem bezpiecznik i nie strzelił :) dzieki za pomoc z tym radiem :ok: