Zobacz temat - [R200] Wymiana podsufitki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200] Wymiana podsufitki

forgol - Sob Gru 08, 2007 08:13
Temat postu: [R200] Wymiana podsufitki
Witam! Czy znacie jakichś dobrych tapicerów z woj. dolnośląskiego? Moja podsufitka krzyczy i woła o szybką wymianę :)
matlacz - Sob Gru 08, 2007 20:49

Ja ostatnio robilem sam i wyslo idealnie! Koszt wyniusl mnie 35 zl (material i klej)

Tapicer bierze (podobno) okolo 130 zl

forgol - Nie Gru 09, 2007 16:09

Hmm... moge wiedziec skad wziales material? ...no i jaki klej? :) Chyba tez sie pokusze o wlasnoreczna robote...
secio - Nie Gru 09, 2007 17:48

forgol napisał/a:
Hmm... moge wiedziec skad wziales material? ...no i jaki klej? :) Chyba tez sie pokusze o wlasnoreczna robote...


Tez jestem zainteresowany typem kleju. U mnie dla odmiany odkleily sie boczki tapicerki i musze podkleic.

Mariusz

thef - Nie Gru 09, 2007 17:52

Z tego co pamiętam najlepszy jest klej tapicerski w sprayu. Szukajcie na Allegro.
matlacz - Nie Gru 09, 2007 22:53

forgol napisał/a:
Hmm... moge wiedziec skad wziales material? ...no i jaki klej? :) Chyba tez sie pokusze o wlasnoreczna robote...



Material znajdziesz w kazdym sklepie tapicerskim! Poprostu popros o material pod podbitke i wtedy dostaniesz taki material z pianka specjalnie pod podsufitowke a klej dostaniesz takze w tym sklepie (napewno sprzedawca-sprzedawczyni ci poradzi jaki lepszy!) Ja akurat kupilem klej BOTERM GTA Klej Polichloroprenowy firmy BOCHEM. Delikatnym malym pendzelkiem rozprowadzalem po kawalku i przyklejalem. Potem poobcinalem resztki na koncach i otwory na uchwyty i lampke na srodku! Wyszlo super. Polecam ale trzeba bardzo ostroznie to robic i nie cisnac na material jak juz kleisz tylko lekko przecierac szmatka jak juz kleisz!


Pozdrawiam i sukcesow zycze! :ok:

[ Dodano: Nie Gru 09, 2007 22:54 ]
secio napisał/a:


Tez jestem zainteresowany typem kleju. U mnie dla odmiany odkleily sie boczki tapicerki i musze podkleic.

Mariusz


Boczki tez kleilem tym klejem! Z tym ze tez material kupowalem nowy! Trzyma bardzo mocno! :)

iwan00 - Sro Sty 20, 2010 15:22

Czy w tym celu konieczny jest demontaż podsufitki czy można to zrobić "na wisząco"?
thef - Sro Sty 20, 2010 16:58

iwan00 napisał/a:
Czy w tym celu konieczny jest demontaż podsufitki czy można to zrobić "na wisząco"?
Konieczny jest demontaż, trzeba przecież jakoś materiał zawinąć i dociąć, nie mówię już o samej wygodzie klejenia ;) .
ADI-mistrzu - Sro Sty 20, 2010 18:42

Chyba że koledze wyżej chodzi o podklejenie, wtedy na wisząc można :wink:
Zapala88 - Czw Sty 28, 2010 10:50

Wałbrzych tam jest tapicer który robi to idealnie koszt to 150zł ale efekt niesamowity i gwarancja...
faecd - Czw Sty 28, 2010 13:02

PS ja rowniez musze sie zajac podsufitka tylko z braku czasu juz od ponad roku funduje "arabski baldachim" pasazerom tylnej kanapy:D czy ktos myslal nad podsufitka czarna! Cos w stylu blackshadow ala BMW, oczywiscie do bezowego wnetrza taki pomysl to totalna klapa, ale do szarego czemu nie :)

Co o tym sadzicie? Czy ktos mialby sily i ochote zrobic cos ala VT takiej czarnej podsufitki.

I tutaj pytanie do kolegi matlacz, czy w sklepie tapicerskim byly mozliwe w zakupie materiały na podsufitke w kolorze czarnym? Czy w ofercie maja materiały do wygłuszania dachu? (chodzi mi o ten materiał z odpadów stosowany pod dywanem bagaznika??

Pozdrawiam :)

kprzemo24 - Sob Lut 13, 2010 20:35

forgol napisał/a:
Moja podsufitka krzyczy i woła o szybką wymianę :)


Pewnie masz samochód z Włoch:P
Tam wszystkie podsufitki odpadaja, a kierownice po 100 tkm wygladaja jak po 350...

faecd - Sob Lut 13, 2010 23:27

moj jest z wloch, fakt podsufitka do wymiany, ale kiera jak nowka
Kozik - Nie Lut 14, 2010 10:43

mój z włoch, podsufitkę dałem do tapicera, przy okazji wygłuszenie dachu, wygląda lepiej niż najlepsza używana ;)
iwan00 - Pią Mar 12, 2010 11:51

a którędy najlepiej wyciągnąć podsufitkę po demontażu? jest na to jakiś sprytny trick?
thef - Pią Mar 12, 2010 12:14

Najlepiej wyciągnąć prawy przedni fotel (ewentualnie oba przednie) i wyciągnąć przez prawe przednie drzwi.
ADI-mistrzu - Pią Mar 12, 2010 13:59

Moim zdaniem najlepiej wyciągnąć tyłem, przez bagażnik.
Ja jak swoją myłem to właśnie tamtędy wyciągnąłem i wsadziłem, niema żadnych problemów i nie trzeba się gimnastykować.

iwan00 - Czw Mar 25, 2010 14:12

Dzięki, za porady, idzie wiosna trzeba będzie się zabrać za restaurację wnętrza bo na razie nie jest najlepiej ( auto z Włoch)
Korczus - Czw Mar 25, 2010 14:38

Hehe moje auto też z Włoch no i podsufitka po karcherze cała wisiała, ale nie chciało mi się jej wyciągać dawać do tapicera itd, więc powpinałem w nią kilka jasnych pinezek, nie wygląda to źle a sufit się trzyma :P
Kozik - Czw Mar 25, 2010 15:12

Korczus ja miałem podobnie zrobione to Markzo skwitował to jednym słowem "barok" :lol: wtedy dałem podsufitkę do tapicera ;)
Korczus - Czw Mar 25, 2010 18:06

Hehe ja pracuje teraz jako tapicer, ale bardziej to mnie przeraża to wyciąganie i zakładanie tej podsufitki, te wszystkie "jednorazowe" zatrzaski itd... jednym słowem nie chce mi się z tym grzebać, tym bardziej że w niedalekiej przyszłości planuję zmianę auta.
faecd - Pon Kwi 05, 2010 00:03

Kozik napisał/a:
"barok"
hahahahhahaha :) świetna riposta ;)

Chlopcy i dziewczeta wczesniej pytalem ale zapytam jeszcze raz.. co sadzicie by przy okazji naprawy podsufitki kupic czarny material i zrobic podsufitke a'la shadowline z bmw?

Mam szare wnetrze ;P

kamax_19 - Pon Kwi 05, 2010 09:57

Fajną podsufitke widziałem w golfie II Gti czarna chyba ze skai ale po tylu latach wyglądała bardzo przyzwoice co prawda nie wiem jak by to wyglądało w roverku ale jak by był jakiś jasny kolor to pewnie całkiem całkiem. :grin: :grin:
faecd - Pon Kwi 05, 2010 11:33

hmmm moze w sumie zostane przy jasnym szarym kolorze a po prostu jakis fajniejszy material by dac :)
kamax_19 - Pon Kwi 05, 2010 12:23

faecd, No tak jak mówisz. Sam mam podsufitke do podklejenia bo się odkleiła po przepraniu :/
Kozik - Wto Kwi 06, 2010 07:43

Ja myślałem o ciemnym kolorze ale wszyscy mi odradzali i radzili żeby dać taką jaka była, dobrałem prawie identyczny kolor i jest ok :)
china22 - Wto Kwi 06, 2010 14:44

U mnie też wisi podsufitka... wiadomo auto z Włoch ale mam okazję dostać taką samą podsufitkę na szrocie z innego rover'ka 200 więc chyba se wymienię. Mam nadzieję że będzie pasiło?! :)
faecd - Czw Kwi 08, 2010 00:45

china22, taniej naprawic i przy tym miec nowy swiezy material
Kozik - Czw Kwi 08, 2010 15:14

Cytat:
china22, taniej naprawic i przy tym miec nowy swiezy material


czysty i gwarancję że nie odlezie za miesiąc czy pół roku ;)