Zobacz temat - [R600] Drzwi od kierowcy się nie otwierają
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Drzwi od kierowcy się nie otwierają

danio667 - Pon Gru 10, 2007 13:24
Temat postu: [R600] Drzwi od kierowcy się nie otwierają
Witam mam problem !!
Zatrzasnęły mi się drzwi od kierowcy i nie mogę ich otworzyć. Centralny zamek działa ale klamki jak by nie reagują. jak je otworzyć bo nie ma do niczego dojścia PROSZĘ O POMOC !!

thef - Pon Gru 10, 2007 13:29

danio667 napisał/a:
bo nie ma do niczego dojścia PROSZĘ O POMOC !!
Może trochę dokładniej.. nie możesz wejść w ogóle do samochodu?
piter34 - Pon Gru 10, 2007 13:55

danio667 napisał/a:
atrzasnęły mi się drzwi od kierowcy i nie mogę ich otworzyć.

Od środka, czy od zewnątrz?

danio667 - Pon Gru 10, 2007 18:20

Wszystkie drzwi inne się otwierają tylko od kierowcy nie klamka nie reaguje ani wew ani zew. i nie wiem jak teraz się dostać do zamka żeby jak kolwiek je otworzyć..
thef - Pon Gru 10, 2007 18:23

Musisz jakoś ściągnąć boczek drzwi, innego wyjścia nie widzę. Myślę, że da się to zrobić, trzeba tylko manewrować fotelem i jego oparciem, żeby dostać się do wkrętów.
danio667 - Pon Gru 10, 2007 18:45

Właśnie tylko jak go zdjąć no dosłownie nie idzie dojść do tego wszystkiego.
Myślę nad wyłamaniem klamki ale już ręce mi opadają !! Niby głupie drzwi a problem jak cholera !! :/

ezy - Pon Gru 10, 2007 18:59

A ten bębenek od zamka siedzi tam gdzie siedział? Mi wpadł do środka i tam się zakleszczył blokując te druciki/wodziki. Ja byłem na tyle szczęśliwy że pykając z pilota i jednocześnie szarpiąc się z klamką udało mi sie wypchnąć (otworzyć) drzwi - może też tak popróbuj choć przyznaje że to liczenie na farta.
Po zdjęciu boczka też pięknie nie jest - dostęp do samego zamka jest tylko dla malutkich japońskich rączek. Też kląłem na cały świat. Ale metodą drucików i cięgienek po godzinie wydobyłem wszystko co trza i przymocowałem bębenek obejmą z drutu (ten diabelny plastyk trzymający bębenek ponoć często pęka w 600tkach).

herc - Pon Gru 10, 2007 19:01

thef napisał/a:
Musisz jakoś ściągnąć boczek drzwi, innego wyjścia nie widzę. Myślę, że da się to zrobić, trzeba tylko manewrować fotelem i jego oparciem, żeby dostać się do wkrętów.


to powiedz jak wyciągnąć to zaznaczone na czerwono ??

thef - Pon Gru 10, 2007 19:01

danio, spokojnie. Najpierw klamka wewnętrzna - jedna śruba, pod czarną zaślepką, wysuwasz klamkę i odpinasz cięgło, potem dwa wkręty w rączce drzwi, potem jeszcze jeden w lewym dolnym rogu drzwi (jak dasz siedzenie na max do przodu to go powinieneś mieć dostępnego), kołek pod lusterkiem, reszta to kołki - wyrywaj z czuciem, w Twoim wypadku najlepiej zacząć od osłony głośnika i podważać dalej w kierunku tyłu samochodu rękami - powinno samo wyjść. Na koniec chwyć za rączkę drzwi i cały boczek lekko do przodu i w górę.
herc - Pon Gru 10, 2007 19:01

jak to wyciągnąć ?? na zamkniętych drzwiach może być problem
thef - Pon Gru 10, 2007 19:03

herc napisał/a:
to powiedz jak wyciągnąć to zaznaczone na czerwono ??
Może dodasz obrazek, bo jasnowidzem nie jestem ;)
Ja tam mam kołeczek, który po prostu wyjmuję.

ezy - Pon Gru 10, 2007 19:03

No ja przyznam że próbowałem zdjąć boczek bez otwierania drzwi ale mi się nie udało. No ale może tobie się uda - toć nie jestem najsprytniejszy na świecie.
herc - Pon Gru 10, 2007 19:04

thef napisał/a:
Może dodasz obrazek, bo jasnowidzem nie jestem ;)


obrazek jest :P

danio667 - Pon Gru 10, 2007 19:06

No mam nadzieję że mi się to uda... z tym bębenkiem to nie wiem co tam się stało bo akurat moja dziewczyna nie mogła wysiąść.. ale nic nie usłyszałem żadnego stuknięcia.. a dzisiaj jak się bawiłem.. to próbowałem dobrać się do przedniej kklamki zew. i cośtam zleciało.. może coś połamałem ale nie wiem.. jutro będę się męczył z boczkiem... jesli by miał ktoś jeszcze jakieś propozycje to jak najbardziej słucham.. i dziękuję za pomoc !!
herc - Pon Gru 10, 2007 19:09

rysuneczek jest z rave kołeczek tez mam, ale jak zamkniesz drzwi nie ma dostępu do niego bo jest zasłonięty
thef - Pon Gru 10, 2007 19:10

Danio, no ja nie wiem czy to jest wykonalne, ale wydaje mi się, że powinno być.

[ Dodano: Pon Gru 10, 2007 19:13 ]
herc napisał/a:
ak zamkniesz drzwi nie ma dostępu do niego bo jest zasłonięty
No tak, faktycznie powinien się schować, no to większe trampki. Danio, a że tak spytam, jaka u Was dziś temperatura?
herc - Pon Gru 10, 2007 19:16

danio667, chyba ze jakoś na siłę ten kołeczek, można by też spróbować odchylić boczek (lewy górny róg) i jakoś z czyjąś pomocą spróbować otworzyć drzwi
thef - Pon Gru 10, 2007 19:33

Danio, jeszcze jedno, piszesz centralny działa. No dobra, ale jak działa? Słyszysz go tylko czy dzyndzel w drzwiach też wyszedł do góry? Otwierałeś tylko z pilota czy próbowałeś też kluczykiem?
danio667 - Pon Gru 10, 2007 20:12

U nas jakieś 6 stopni :D
Centralnym otwiera znaczy pilotem i podnosi i opuszcza rygielek tak samo kluczykiem..

thef - Pon Gru 10, 2007 20:18

Kurcze, no to jedyny pomysł jaki mam, to dobranie się jakoś do lewego dołu boczka i gmeranie łapkami (trzeba odkręcić wkręty w rączce i ten na dole z tyłu. Od góry nie pójdzie bo będzie go trzymała listwa przy szybie :hmm: A może spróbuj jeszcze poruszać szybą (otwórz, albo otwórz i zamknij - w każdym razie pokombinuj, może coś odpuści).
herc - Pon Gru 10, 2007 20:33

thef a jak by szybę odsunąć to może ten kołeczek by jakoś wyszedł a jak byś miał szybę w dole to ta listwa powinna ładnie wyjść, a pomiędzy tym kołeczkiem a panelem jest trochę miejsca nie wiele bo nie wiele ale jak by dobrze odciągną boczek to możliwe że kołeczek by wyszedł, on nie jest długi a po drugie jest plastikowy, a nawet można by go obciąć samym brzeszczotem od piłki do metalu jak by boczek odchylić
thef - Pon Gru 10, 2007 20:40

Można by spróbować myślę - np. wsadzić jakiś długi śrubokręt i spróbować wypchnąć troszkę boczek przy tym kołku, no i resztę jakoś potem wybebeszyć :hmm: No tak sprzed ekranu ciężko stwierdzić czy operacja się uda. Musimy poczekać na wyniki prób praktycznych, mam nadzieję, że się uda :D
herc - Pon Gru 10, 2007 20:44

thef napisał/a:
No tak sprzed ekranu ciężko stwierdzić czy operacja się uda


Byłem zobaczyć u siebie jak to tam jest z miejscem :) i myślę że sie da wyciągnąć boczek na zamkniętych drzwiach :)

thef napisał/a:
Musimy poczekać na wyniki prób praktycznych, mam nadzieję, że się uda :D


Teraz tylko powodzenia życzyć :)

danio667 - Pon Gru 10, 2007 20:55

No nic.. polece jutro do pracy i się za to od razu zabiorę :) Dzięki za pomoc !!
piter34 - Wto Gru 11, 2007 15:56

danio667 napisał/a:
No nic.. polece jutro do pracy i się za to od razu zabiorę :) Dzięki za pomoc !!

Udało sie? :lol:

danio667 - Wto Gru 11, 2007 19:46

Jest gorzej niż gorzej :(
Rozebrałem boczek wyciągnąłem szybę ale przy zamku nic nie mogę zrobić by je otworzyć... próbowałem na siłę :(
NIC !!
Sam nie wiem.. myślę o wycięciu drzwi.. ale przydało by się mieć od razu drugie.. teraz tylko musze je znaleźdź... przychodzi mi do głowy to czy napewo to wina zamka... a może coś z zawiasami...ale myślę że nie... no nie wiem sam !! :(

thef - Wto Gru 11, 2007 19:58

danio667 napisał/a:
Sam nie wiem.. myślę o wycięciu drzwi..
Niech Cię ręka boska ;)
danio667 napisał/a:
Rozebrałem boczek wyciągnąłem szybę ale przy zamku nic nie mogę zrobić by je otworzyć... próbowałem na siłę :(
NIC !!
Jak boczek rozebrany, to musi się udać :) . Na siłę powiadasz :hmm: A nie na siłę próbowałeś? Przestudiuj dokładnie rave i zobacz jak działają dźwigienki i cięgna - musi sie to dać otworzyć, przecież Ci ich nikt nie przyspawał chyba? ;)
danio667 - Sro Gru 12, 2007 07:11

No przyspaWAĆ MOŻE NIE.. ALE ZAMEK SIĘZABLOKOWAŁ CAŁKOWICIE... ŁĄMAŁEM GO Z OJCEM PRZEZ 3 H ALE SIĘ UDAŁO OTWORZYĆ DRZWI... TERAZ MUSZĘ TYLKO KUPIĆ KOMPLETNY ZAMEK RAZEM Z CENTRALNYM.. I BĘDZIE OKI :)
Brt - Sro Gru 12, 2007 09:40

no to dobrze, ze poszło :)
danio667 - Sro Gru 12, 2007 20:26

No dobra znowu pomocy !! :D
Nie wie ktoś gdzie mogę znaleźdź cały zamek razem z centralnym do lewych przednich drzwi.. bez klamki i wkładki..

[ Dodano: Sro Gru 12, 2007 20:45 ]
A wiecie może gdzie znaleźdź kołki w zawiasy bo mi się wyrobiły (chyba kołki) i to we wszystkich drzwiach..:/

thef - Sro Gru 12, 2007 22:05

Szukaj na allegro gości sprzedających części do 600ek, dzwoń do nich, ślij maile, pewnie się coś znajdzie. Na naszej stronie klubowej też poszukaj, w dziale "części i warsztaty" są podane różne namiary.