Zobacz temat - [R400] Zamulony?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Zamulony?

Pawson - Czw Lut 07, 2008 16:16
Temat postu: [R400] Zamulony?
Witam
Od kilku tygodni troche nurtuje mnie jeden problem z moim Roverkiem... manowicie: Jak ruszam energicznie obroty mi szybko skaczą do góry co za tym idzie biegi wkladam jeden za drugim natomiast wskazowka od prędkościomierza idzie wolno do góry a nie tak jak dawniej...
co to moze byc??

drugie pytanie: Jakie jest sprzęgło w tym modelu R400 1.6 16V 1999r hydrauliczne czy na lince?


POMOŻCIE Proszę;)

Skiba - Czw Lut 07, 2008 17:12

Witam,

Prawdopodobnie masz spalone sprzęgło (ślizga Ci się). A to czy masz hydrauliczne, czy na lince to powinieneś czuć :razz:

I popraw temat wątku ! Przeczytaj zasady tego forum i kącika ! :evil:

Pawson - Czw Lut 07, 2008 17:18

No nie czuje bo sie na tym nie znam... :lol:
na pewno spalone sprzeglo? nie przypominam sobie ostatnio zeby cos takiego sie stalo... samo przeciez nie mialo prawa:D:D

Skiba - Czw Lut 07, 2008 17:22

Pawson napisał/a:
na pewno spalone sprzeglo? nie przypominam sobie ostatnio zeby cos takiego sie stalo... samo przeciez nie mialo prawa:D:D


Prawdopodobnie masz hydrauliczne, bo są dostępne w sprzedaży pompy sprzęgła :mrgreen: Sprzęgło masz po porostu zużyte i jest tarcza do wymiany (lub regeneracji - nabicia nowymi okładzinami). Jaki przebieg ma autko ?

thef - Czw Lut 07, 2008 17:36

Proszę poprawić temat zgodnie z zasadami tego kącika.
Słuchaj Skiby, dobrze mówi, najpewniej ślizga Ci się sprzęgło. Podaj jakieś wartości do porównania: prędkość przy powiedzmy 3k obr/min na poszczególnych biegach, to porównamy z innymi użytkownikami. Tylko w temaciku musi być to co trzeba ;) .

Pawson - Czw Lut 07, 2008 17:44

OK postaram sie w niedlugim czasie napisać te predkości, autko ma 150 000
co mam poprawic dokładniej? jestem nowy...?
ile moze kosztować sprzęgło? nowe/uzywka(chodz nie wiem czy oplaca sie kupywac uzywkę...)

Pozdrawiam

Skiba - Czw Lut 07, 2008 17:47

Pawson napisał/a:
co mam poprawic?:D


Temat wątku zgodnie z zasadami. Nie widzisz różnicy pomiędzy tematem Twojego zapytania, a innymi ? :twisted: .. użyj przycisku Edytuj w pierwszej Twojej wiadomości :razz:

giewu - Czw Lut 07, 2008 17:50


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
Pawson jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji w swoim pierwszym poście) ...
... a wystarczyło przeczytać TO :cool:

i od razu Cię przestrzegam: więcej upomnień nie będzie :cool:
--------------------------------------------------

Pawson - Czw Lut 07, 2008 17:53

lepiej?;)
Skiba - Czw Lut 07, 2008 17:57

Lepiej być nie może :mrgreen:
thef - Czw Lut 07, 2008 17:58

Pawson napisał/a:
lepiej?;)
Idealnie :) I od dziś pamiętaj o tym zakładając tematy ;)
Pawson - Czw Lut 07, 2008 18:04

No spoko;d
to co z tym sprzeglem po ile moze chodzic?

giewu - Czw Lut 07, 2008 18:08

Pawson napisał/a:
...to co z tym sprzeglem po ile moze chodzic?

ceny możesz sprawdzić np. w InterCars bądź w TomaTeam :mrgreen:

Pawson - Czw Lut 07, 2008 18:17

Dzieki:)
Skiba - Czw Lut 07, 2008 18:25

Na przyszłość możesz też poczytać o punktach POMÓGŁ :wink:

http://forum.roverki.eu/faq.php#39

Pawson - Pią Lut 08, 2008 18:45

Nie chce zakladac nowego tematu więc zapytam w starym;)

zeby wyjac przednie reflektory jest koniecznosc zdejmowania zderzaka?
bo róbowalem i zbytnio nie chcialy wyjsc...

tommyyogi - Pią Lut 08, 2008 18:54

Niestety jak nie odkręcisz przedniego zderzaka to nie wyjmiesz reflektorów ponieważ są one przykręcone od dołu jedną śrubą do której ciężko sie dostać a wręcz jest to nie możliwe bez ściągania zderzaka.

A co do sprzęgła to ja w swojej R400 zmieniałem sprzęgło przy 160 000km czyli w twoim wypadku to jak najbardziej zalecane. Koszt sprzęgła (kompletnego) firmy LUK to jakieś ok. 370 zl + wymiana.


Pozdrawiam

Pawson - Pią Lut 08, 2008 22:33

Gdzieś w necie wypatrzylem LUKa za 260 najtansze, a roznice byly takie ze najdrozsze bylo chyba za ok ponad 900zl

Dzieki za info;)
Pozdrawiam

Kysior - Pią Lut 08, 2008 23:39

Zrób jeszcze prosty test: zaciąg ręczny i zacznij ruszać. Jak Ci go nie zdusi, to sprzęgło na 100% do wymiany.
paff - Pią Lut 08, 2008 23:50

albo ręczny do wymiany :lol:
Pawson - Sob Lut 09, 2008 17:18

Test z ręcznym raczej nei wypalil bo auto nie zgaslo dlatego bo mam reczny slaby;D
Pisaliście zeby porownac obroty z prędkosciami....
tak wiec:
na jedynce: 3000obr - 20km/h
na dwójce: 3000obr - 40km/h
na trójce: 3000 obr - 70km/h

wydaje mi sie ze bardzo slabo...
Jak jest u Was?

PS.Jakie są żarówki od świateł długich? bo chcialem wymienic tez na ksenony rezem z normalnymi;)

paff - Sob Lut 09, 2008 18:45

nie ma czegos takiego jak zarowki ksenonowe zamiast normalnych to tylko tani chinski chwyt marketingowy swiecacy na niebiesko, niebezpieczny i czesto nielegalny bo oslepiajacy

jesli juz kupowac to albo zarowki osram, philips, hella, tungsram z serii typu super white, +50% jasnie itp.... ;-)

albo kompletna przerobka na swiatla HID ale to juz za 500-600pln za full instalacje

a co do sprzegla, jak po zmianie biegu probujesz ruszyc 'z kopyta' i obrotomierz zdazyl juz pojsc na 4-5 tys rpm a ty ledwo przyspieszyles z 20 do 30 km/h to ci sie ewidentnie sprzeglo slizga

warto wtedy rozwazyc przy okazji wymiany sprzegla wymiane uszczelniacza na wale silnika i o ile sie orientuje podobnego uszczelniacza od strony skrzyni, dostepne sa orginaly i podobniez da sie dobrac zamienniki ale na ten temat to Senn i AndrewS wiedza co nieco :)

Pawson - Sob Lut 09, 2008 21:44

Czyli bankomatowo sprzeglo;) co potwierdzil mechanik dzisiaj;)

co do zarowek to rzeczywiscie nie sa to ksenony tylko z efektem ksenonu;) ale i tak nie podwaza to faktu ze to tania chiska podrobka;) nie mam niebieskich tyllko biale;)

ale w dalszym ciagu nie wiem jakie sa od swiatel drogowych zarowki(dlugich) wydaje mi sie ze H1?

piter34 - Pon Lut 11, 2008 13:28

Pawson napisał/a:
Nie chce zakladac nowego tematu więc zapytam w starym;)

Gdyż...?

Inny problem = nowy temat.
Pamiętaj o tym następnym razem. :cool: