Zobacz temat - [R400] Światła drogowe - pytanie do posiadaczy R400
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Światła drogowe - pytanie do posiadaczy R400

des - Czw Cze 12, 2008 01:01
Temat postu: [R400] Światła drogowe - pytanie do posiadaczy R400
Witam serdecznie!
Tak jak w temacie mam pytanie do posiadaczy Rovera 400.
Czy u Was światła drogowe (tzw. długie) dają jakoś więcej światła na drodze? To znaczy czy oświetlają więcej przestrzeni? Wiem, że to pytanie brzmi dosyć dziwnie ale w moim przypadku światła te dają, (nie wiem jak to nazwać) robi się po prostu troszeczkę jaśniej, nie świecą dalej i szerzej. Jazda nocą nie jest za ciekawa, zwłaszcza jak sie jedzie przez lasy. Byłem na ustawianiu świateł ale wyszedłem na idiotę bo świateł drogowy się nie ustawia (o czym nie wiedziałem). Wymieniłem żarówki ale nic to nie dało. Macie może jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Może wymienić całe lamy? Sam już nie wiem, boje się że nowe lamy nic nie dadzą i będzie niepotrzebny wydatek :/

NEOSSS - Czw Cze 12, 2008 08:20

aiwer, wyczysć szkła i wypoleruj, jak wygląda odbłyśnik u Ciebie, jest ładny srebrzasty czy już zmatowiały lub szary?
Cherman - Czw Cze 12, 2008 09:35

Ja troszkę się podepnę. Kilka razy już pytałem Was, czy znacie sposoby "regeneracji" lampy? Otóż u mnie szkło jest matowe i to samo z lutrem. Pytałem, czy ktoś wie, czy lampę da się rozebrać i wszystko wyszyścić, ale nikt mi wtedy nie odpowiedział - więc może teraz. Czy istnieją zakłady, które się tym zajmują?
NEOSSS - Czw Cze 12, 2008 09:45

Cherman, szkło możesz wypolerować sam jeżeli potrafisz, wystarczy pasta polerska, wiertarka wolnoobrotowa, gąbka na wiertarke i kąpiel w której będzie to robił aby nie przegrzać szkła bo pęknie... Lampę rozcinasz nożykiem i oczyszasz z kleju, myjesz w środku i trochę polerujesz a odbłyśnik to tylko do regeneracji do kogos kto się tym zajmuje... np. > http://www.allegro.pl/ite...swietlenie.html
Potem składzasz, sklejasz, montujesz i cieszysz się nowym światłami...
Ja na Twoim miejscu kupiłbym nowe oryginalne lampy Hella europejskie oczywiście...

Cherman - Czw Cze 12, 2008 10:49

Jasne. Kupno nówki byłoby najlepszym rozwiązaniem - niestety nie najtańszym - cena około 900zł nie napawa mnie optymizmem, zwłaszcza, że lampa świeci jak należy i przeszła juz 2 badania techniczne. Pomyślę zatem i samodzielnym grzebaniu jak tylko uporam się z pompą wspomagania.
Stacho - Czw Cze 12, 2008 11:28

Witam,
Wprawdzie mam 45-kę, ale opiszę mój przypadek.Otóż przepaliła mi sie żarówka od swiateł drogowych (H7), więc kupiłem nową i ją wymieniłem, sprawdziłem - świeci, ok.
W niedługom czasie pojechałem na przegląd, bo termin. Pan sprawdzał światła i okazało się, że lampa ze "starą zarówką" świeci dobrze i jest ustawiona ok, natomiast z nową żle. Pan do mnie - wymieniano żarówkę i odwrotnie ją założono. Ja mówię, że zmieniałem zarówkę, ale czy można ją źle założyć ?. Okazało się że mozna - wyciągnął żarówkę obrócił ją o 180 stopni, włożył i wszystko jest OK, świeci jak ta "stara", a wcześniej dawała tylko jasniejsze światło, zamiast skupioną wiązkę, odpowiednio ustawioną.

Cytat:
Byłem na ustawianiu świateł ale wyszedłem na idiotę bo świateł drogowy się nie ustawia (o czym nie wiedziałem).


Jak to się nie ustawia - sprawdzenie ustawienia świateł i ewentualna ich korekcja na przeglądzie technicznym - to obowiązek serwisanta, za to m.innymi się płaci.

Może i kolega założył te żarówki odwrotnie, proszę sprawdzić, Pozdr....

des - Pią Cze 13, 2008 01:14

Dzięki za info. Jutro sprawdzę co i jak.
AndrewS - Pią Cze 13, 2008 01:34

Stacho napisał/a:
Jak to się nie ustawia


oczywiscie ze sie ustawia, przeciez jest nawet regulacja
nie wiem jak w R 400, ale w kanciaku zapalaja sie 4 zarowki , dwie z mijania na drogowe h4 i w srodku dwie chyba h1

KuBaB - Pią Cze 13, 2008 21:27

Popieram kolegę Stacho. Faktycznie można włożyc H7 na odwrót i wtedy daje mniej światła. Kolega znawca zaklinał, że się nie da, a z drugim po prostu przekręciliśmy o 180st. i świecą tak samo lewa i prawa strona. Mniej więcej tak: __/ __/. Wcześniej było: __\ __/ (lewa strona właściwie nie dawała światła).
wolarz - Pią Cze 13, 2008 22:21

aiwer
Drogowe załączają się dodatkowo do mijania (czyli świecą się 4 żarówki z przodu) więc o ile odbłyśnik i klosz nie są uszkodzone to musi być lepiej - no chyba że świecą w niebo :roll:

Chali - Nie Cze 15, 2008 14:37

Witam. U mnie swiatla nie sa najgorsze ale jesli chodzi o drogowe to nie jest super. Tzn owszem daja wiecej swiatla niz mijania ale w porownaniu np z moja sluzbowa fiesta to w R drogowe sa kiepskie a szczerze mowiac myslalem ze jak sa w osobnych kloszach to powinno byc lepiej. (fiesta ma tylko zarowke H4). Ale w R nie jest tak zle zebym musial cos kombinowac :)
Pozdrawiam

mmaniek - Nie Cze 15, 2008 20:42

W moim Roverku też nie ma rewelacji na "długich"... ale sprawa z odwrotnie założonymi żarówkami daje do myślenia...
MarTnes - Pon Cze 16, 2008 12:46

Można założyć żarówki odwrotnie. Sam tak zrobiłem. I oczywiście, że światła drogowe w R400 sie ustawia. Ostatnio byłem u diagnosty i odpłatnie ustawiłem sobie światła i krótkie i drogowe (10zł lewe + 10zł prawe). Diagnosta oczywiscie też odwrócił mi żarówki. Teraz świecą jak należy.
des - Pon Cze 16, 2008 15:21

wolarz napisał/a:
aiwer
Drogowe załączają się dodatkowo do mijania (czyli świecą się 4 żarówki z przodu) więc o ile odbłyśnik i klosz nie są uszkodzone to musi być lepiej - no chyba że świecą w niebo :roll:
Powiem tak: Krótkie świecą nawet spoko ale jak włączę długie robi sie biała plama przed samochodem (tak jakby świeciły w ziemie), diagnosta ustawiał światła wiec na pewno są dobrze ustawione ale nie wiem czemu tak jest. Dzisiaj wziąłem sie za obracanie żarówek ale złapał mnie deszcz i musiałem to odłożyć. Ody to obrócenie pomogło bo jak nie to wymiana lamp będzie mnie czekała.
danielsonicl - Pon Cze 16, 2008 17:56

Mam ten sam problem,tylko u mnie są plastikowe klosze i dosyć zniszczone.Ogólnie myślę, że w R400 to normalne bo w żadnym poprzednim samochodzie nie miałem tego problemu.
artfrik - Nie Cze 22, 2008 11:57

aiwer napisał/a:
Powiem tak: Krótkie świecą nawet spoko ale jak włączę długie robi sie biała plama przed samochodem (tak jakby świeciły w ziemie)

Mam podobnie, aż sam sprawdze te żarówki u siebie :neutral:

pgrad - Nie Cze 22, 2008 13:04

A u mnie świecą bardzo dobrze. Tylko że ja kupiłem najdroższe żarówki jakie były w sklepie a nie jakiś szajs na stacji benz. Wcześniej też mi źle świeciły bo po prostu żarówki dziadowej firmy były... Teraz zastanawiam się nad xenonami, 200zł komplet no i tylko 35wat poboru.
etimark - Nie Cze 22, 2008 14:48

Miałem podobny problem w moim R 416 , i rozwiązałem go tak.
Kupiłem lampy od anglika, rozebrałem jedne i drugie ze starych lamp wyjąłem soczewki Fresnela (szybki) i wymieniłem w lampie od anglika.
Poprawa zdecydowanie widoczna.
Dużo dłubaniny, ale w stosunku do ceny nowej lampy opłaca się.

des - Sro Cze 25, 2008 23:12

Problem rozwiązany :mrgreen:
Ale opowiem jak to było: przeczytałem odpowiedzi na mój temat odnośnie odwrotnie założonych żarówek. Sprawdziłem i NIE da się założyć tej żarówki odwrotnie. Nie po to ta żarówka ma ściętą blaszkę, w lampie jest wystający bolec który uniemożliwia zamontowanie tej żarówki odwrotnie. Wymieniłem żarówki na jakieś tanie ale było jeszcze gorzej. W końcu się wku... i kupiłem komplet żarówek za łączną sumę ok. 100zl (2xH1 + 2xH7) i problem się rozwiązał sam. Po prostu teraz cieszę się zajebistym światłem które oświetla całą drogę a nie jak było wtedy czyli 2m przed samochodem biała plama.

Pozdrawiam!

praktis - Czw Cze 26, 2008 15:16

A jakie konkretnie żarówki kupiłeś?
TomC - Czw Cze 26, 2008 21:33

pgrad napisał/a:
Teraz zastanawiam się nad xenonami, 200zł komplet no i tylko 35wat poboru.

Znalazłeś całe lampy xenonowe do R400?? Gdzie??? :wink:
W przeciwnym wypadku zapomnij o xenonach w R400...

Armandoo - Czw Cze 26, 2008 22:25

Witam,



Jeżeli ktoś jest zainteresowany odnawianiem / odświeżeniem lamp we własnym zakresie to polecam :

http://asu.pl/portal/html...iewtopic&t=2397


Ja chyba sie zdecyduję na taka operację :mrgreen:

Może ktoś już coś takiego robił ?? ?

etimark - Pią Cze 27, 2008 21:26

Jeżdżę od stycznia na xenonach moim R 400, teraz to naprawdę widać !
Koszt 300 zł komplet.

thef - Pią Cze 27, 2008 21:35

etimark napisał/a:
Jeżdżę od stycznia na xenonach moim R 400, teraz to naprawdę widać !
Szkoda tylko, że nie masz na nie homologacji, a co za tym idzie używasz niezgodnego z prawem oświetlenia.
des - Pią Cze 27, 2008 22:49

thef napisał/a:
używasz niezgodnego z prawem oświetlenia.

Sprawdza to ktoś? W moich poprzednich autach używałem żarówek 2x mocniejszych od przepisowych i nigdy nikt sie nie doczepił.

thef - Pią Cze 27, 2008 22:57

aiwer napisał/a:
Sprawdza to ktoś? W moich poprzednich autach używałem żarówek 2x mocniejszych od przepisowych i nigdy nikt sie nie doczepił.
Dociekliwa i znająca dobrze przepisy drogówka może Ci podczas kontroli zabrać dowód rejestracyjny. kwestia szczęścia/pecha czy Cię zatrzymają i czy trafisz na obeznanych w temacie. Dodatkowo możesz mieć problem podczas przeglądu - diagnosta może odmówić Ci jego podbicia.

PS>Martwisz się tylko ewentualnymi swoimi problemami z tym związanymi? A pomyślałeś, że takie niehomologowane ksenony mogą oślepiać innych uczestników ruchu?

tetryk - Sob Cze 28, 2008 07:10

aiwer napisał/a:
thef napisał/a:
używasz niezgodnego z prawem oświetlenia.

Sprawdza to ktoś? W moich poprzednich autach używałem żarówek 2x mocniejszych od przepisowych i nigdy nikt sie nie doczepił.

powiem tak jak mi ktoś po oczach wali takim !@#$%^&* to najchetniej bym mu !@#$%^&* i jeszcze !@#$%^&*........
tak sprawdza-nie życzę Ci tego ,ale jak trafisz na upirdliwego policjanta to może zabrać dowód,a jak nie daj boże miałbyś wypadek to przy kumatym rzeczoznawcy możesz dostać figę z makiem zamiast ubezpieczenia.....
zwykłe refl.sa przeznaczone do takich żarówek jakie przewidział producent !! !
żadne xenony z homologacją czy bez w refl.nie przeznaczonych do nich nie bedą swiecić tak żeby nie oślepiac innych kierowców.... :nook:
a zakładanie żarówek 100 w powoduje tylko szybsze wypalenie odbłyśnika ,a czasami nawet jego stopienie.....

des - Sob Cze 28, 2008 12:30

tetryk napisał/a:
a zakładanie żarówek 100 w powoduje tylko szybsze wypalenie odbłyśnika ,a czasami nawet jego stopienie.....

Przekonałem się o już o tym. Całkowitemu stopieniu uległa kostka przy żarówce wraz z osłaniającą ją guma (dużo roboty żeby doprowadzić lampę i do normalnego stanu). Dlatego w Roverku trzymam się przepisów ale tylko i wyłącznie dlatego, że nie chce się narażać na niepotrzebne koszta związane z renowacją lamp a w najgorszym wypadku kupna nowych.

rybakowy - Nie Cze 29, 2008 22:10

Jeśli można to tez coś napisze, myślałem nad zakupem zestawu xenonów ale... jak juz wcześniej jest napisane to jest to niezgodne oświetlenie a po drugie chyba najważniejsze
to to ze lampy H7,H1,H4 nie są przystosowane do xenonów i robia wiecej szkody niz pożytku wiec wole wydac kase na dobre żarówki :cool: ale to tylko moja opinia

[ Dodano: Nie Lip 06, 2008 00:18 ]
Czy tu czasem ktoś zagląda????? Mam pytanko bo chce sie was poradzic czy ktos jezdzi na zarówkach firmy TUNGSRAM , są to ponoc dobre zarówki a cenowo całkiem całkiem :cool:

[ Dodano: Pon Lip 07, 2008 19:47 ]
Ja dzis wymieniałem zaróki i prosze o szybkie info,jak mają byc założone,ja mam tym wycięciem do gory!!!!!!!! dobrze????????