Zobacz temat - Dobry termometr do auta.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Dobry termometr do auta.

Piotrass - Wto Lis 25, 2008 21:08
Temat postu: Dobry termometr do auta.
Temat dotyczy sprawy w Omedze, ale liczę na Wasze porady :) W związku z tym, że miejsce oryginalnego wyświetlacza z datą/godziną/temperaturą zastąpił mi panel lcd, muszę kupić do auta termometr. Kupiłem pierwszy lepszy z allegro - koszt ok.35zł, niestety jego wskazania są poprostu śmieszne. Czy ktoś z Was potrafi polecić dokładny termometr do auta, lub czy jest jakaś możliwość podłączenia innego temometru z oryginalnym czujnikiem? A może macie inne pomysły? :mrgreen:
pietro - Wto Lis 25, 2008 21:44

wskazania śmieszne bo może czujnik w nie najlepszym miejscu zamontowany?

Co do innego termometru i oryginalnego czujnika to przypuszczam, że trzeba by kalibrować w jakiś sposób te dwa elementy

Swoją drogą jak można poprowadzić kabel z kabiny do np nadkola w R200? bo chyba tam jest dobre miejsce na czujnik?

Piotrass - Wto Lis 25, 2008 22:10

pietro napisał/a:
w nie najlepszym miejscu zamontowany
Zanim napisałem posta sprawdziłem oczywiście wskazania termometru z różnym położeniem czujnika - zawsze wskazania są błędne i termometr wskazuje jak zabawka :mrgreen:
Konix - Wto Lis 25, 2008 22:17

Idź do jakiegoś kolegi elektronika, to ci na podstawie orginalnego panelu zrobi termometr do orginalnego czujnika. Albo kup sobie termometr elektroniczny do samodzielnego montażu wspólpracujący z takim samym czujnikiem. Kalibracja będzie w nim pewnie na 2 potencjometrach, więc bez problemu wykalibrujesz termometrem okiennym wystarczająco dokładnie.
Bez robienia dziury chyba nie wejdzie czujnik w nadkole, wygodniej zamontować pod zderzakiem.

Paul - Wto Lis 25, 2008 22:38

Cytat:
Bez robienia dziury chyba nie wejdzie czujnik w nadkole, wygodniej zamontować pod zderzakiem.
Eeeeeee tam, dziury . :phi:
Jak przewód cienki, to pod uszczelką z przodu lewych drzwi, a tam jest 'otwór technologiczny' (tzn. szczelina na łączeniu blachy błotnika z resztą auta). Przeciągasz przewód z czujnikiem, dla łatwiejszego dostępu można odkręcić nadkole z jednej strony, przyklejasz czujnik i 'po ptokach'. A w samej kabinie, to już bajka :D
P.S. Miejsce przejścia między blachami dobrze będzie zabezpieczyć dodatkowo np. igielitowym węzykiem i taśmą izolacyjną.

Działa, sam tak mam zrobione ;p

michone - Wto Lis 25, 2008 23:32

do tylniego nadkola jeszcze mniej roboty :)
PTE - Sro Lis 26, 2008 09:08

Ja zamontowałem czujnik w okolicach tylnego lewego nadkola - przewód wyprowadziłem przez kratkę wentylacyjną w bagażniku. W R75 też pewnie takowa jest.

Co do dokładnych termometró, to może któryś z tych?

Paul - Sro Lis 26, 2008 09:10

michone napisał/a:
do tylniego nadkola jeszcze mniej roboty
Tylko przewodu duuuuużo więcej potrzeba :( ;p
misiek409 - Czw Sty 15, 2009 21:12

Witam, chciałbym zamontować sobie termometr do r45 czy jest taki oryginalny można gdzieś dostać ??
BetJar - Czw Sty 15, 2009 21:35

No nareszcie mój ulubiony temat.
Widzę że zainteresowanie termometrami jest duże.
A teraz od początku, przymierzałem się do zrobienia termometru do autka, problemem było jaki wyświetlacz; LCD czy LED oraz jego kolor i wymiary. Z elektroniką nie ma problemu, stosując czujnik LM 35 można go skalibrować zwykłym woltomierzem, można też zrobić wersję dwupunktową tzn. wskazania temp. w i na zewnątrz auta.
Co do montażu czujnika, to chyba w zderzaku będzie ok.

pietro - Czw Sty 15, 2009 23:10

a co możecie powiedzieć na takie rozwiązanie?
http://www.allegro.pl/ite...ing_gratis.html

oczywiscie do szyby bym tego sobie nie przyklejał ;)

BetJar - Pią Sty 16, 2009 07:10

pietro napisał/a:
a co możecie powiedzieć na takie rozwiązanie?
http://www.allegro.pl/ite...ing_gratis.html

oczywiscie do szyby bym tego sobie nie przyklejał

NO, fajny bajer i ładny, ciekawe jaki dokładny?
Układy dwupunktowe można sprawdzić, trzymając czujki w tej samej temp.
Kiedyś w "liroju merlinie" :wink: testowałem, różnica była od 2 st.C do 3,5 st.C,
w kilku sztukach. Dałem sobie spokój i postanowiłem zrobić sam.

misiek409 - Pią Sty 16, 2009 10:23

A można gdzieś kupić oryginalny??
komarek - Pon Lut 02, 2009 18:30

temat padł a chyba wiele osób ma podobny problem

przydałby się termometr tylko skąd go wziąć? z tego co czytam to takie z allegro za 20 złoty są nic nie warte więc co innego można zakupić?

Kozik - Pon Lut 02, 2009 18:36

Ja wymontowałem z zamrażarki z czerwonym podświetleniem ;) Ci co nie znają się na roverkach myślą że to fabryczny ;)
misiek409 - Pon Lut 02, 2009 20:45

kozik możesz zrobić fotki jak to wygląda ??
Deamian - Pon Lut 09, 2009 23:11

No i jak z tymi fotkami :?: Kurde też szukam jakiegoś dobrego termometru :/ Wcześniej kupiłem taki tani na allegro ale szkoda nawet na ten temat pisać bo jest on beznadziejny :sad: A co myślicie o takim :?: Szukam takiego w którym pomiar jest wewnętrzny i zewnętrzny.
komarek - Pon Lut 09, 2009 23:54

Deamian, fajny bajer, ale drogi - 89zł w promocji to sporo :/
swoją drogą ciekawe czy dobrze mierzy temp.

a jaki dokładnie kupiłeś z allegro? ja zastanawiam się nad termometrem carpointa - niby holenderska firma to może jakąś jakość reprezentuje :?:

Deamian - Wto Lut 10, 2009 00:16

Kupiłem coś takiego :evil: Nie dość że słabo wskazywał to jeszcze na baterie był :> W aukcji pisze że starcza na 2-3 lata a u mnie trochę ponad pół roku był i padła :blee:
Tomi - Wto Lut 10, 2009 01:26

misiek409 napisał/a:
Witam, chciałbym zamontować sobie termometr do r45 czy jest taki oryginalny można gdzieś dostać ??


W R45 jest standardowo razem z automatyczną klimą.

komarek - Wto Lut 10, 2009 07:52

Deamian, słabo wskazywał tzn jakie odchylenia?

Tomi, jak wygląda taki termometr w 45? nigdy nie widziałem na żadnym zdjęciu
no i ewentualnie czy jest dostępny? :wink:

Deamian - Wto Lut 10, 2009 15:21

komarek napisał/a:
słabo wskazywał tzn jakie odchylenia?

Ciężko jest mi napisać ponieważ juk kilka miesięcy on nie działa :/ ale z tego co pamiętam to przy zewnętrznym to było około 3-3,5 stopnie w jedną lub drugą a wewnętrzny który był wbudowany w termometr to zamiast pokazywać temperaturę w samochodzie to pokazywał chyba temperaturę obudowy termometru :evil:

komarek - Wto Lut 10, 2009 19:07

myślałem o takim carpointa: http://allegro.pl/item545...t_carpoint.html ale naprawdę nie mam zielonego pojęcia co to jest warte :neutral:

i zastanawiam się czemu ten termometr jest taki wielki :/

piter34 - Sro Lut 11, 2009 10:01

Tomi napisał/a:
W R45 jest standardowo razem z automatyczną klimą.

Ale automatyczna klima to była dopiero po liftingu :P

Tomi - Pią Lut 13, 2009 17:36

piter34 napisał/a:
Tomi napisał/a:
W R45 jest standardowo razem z automatyczną klimą.

Ale automatyczna klima to była dopiero po liftingu :P


Ta klima była już w R600 i w MG XPower SV.

Lapa - Pią Lut 13, 2009 18:40

Cytat:
W R45 jest standardowo razem z automatyczną klimą.


a pasowalo by takie cos wbudowac w nasze 416??

komarek - Pią Lut 13, 2009 23:11

dobre pytanie

i kolejne - jak to w ogóle wygląda?

Tomi - Pią Lut 13, 2009 23:24

http://photos02.otomoto.p.../C5743117_1.jpg

A przypuszczam, że środkowa konsola jest wymiena z R400.

[ Dodano: Pią Lut 13, 2009 23:26 ]
http://photos01.otomoto.p.../C7699428_4.jpg

komarek - Pią Lut 13, 2009 23:29

hmm ale termometr jest wbudowany w klimatyzację czy jest to inaczej rozwiązane? na zdjęciach nie widzę :neutral:
Tomi - Pią Lut 13, 2009 23:40

Trzeci przycisk od prawej (w panelu klimatyzcji) to termometr zewnętrzny.
komarek - Pią Lut 13, 2009 23:41

no to lipa :sad:

a co myślicie o tej holenderskiej firmie carpoint?

Deamian - Pią Lut 27, 2009 09:27

komarek i jak :?: Kupiłeś ten termometr :?: Jeśli tak to jak działa :?:
komarek - Pią Lut 27, 2009 16:33

zrezygnowałem narazie z zakupu bo nie chcę wywalać pieniędzy w błoto :neutral:
Deamian - Nie Mar 08, 2009 00:24

Szukając jakiś opinii o termometrach do samochodu trafiłem na ten opis jak poprawić wskazania tego termometru co mam :cwaniak: . Teraz się zastanawiam czy da to coś :hm: Jak myślicie :?:
marcin888 - Nie Sty 29, 2012 09:56
Temat postu: Termometr samochodowy
Witam ogrzewam kotleta bo widzę ze o termometrach przycichło co myślicie o takim termometrze ?? ??
http://allegro.pl/termome...2082082425.html
można go zabudować a nawet dobrać kolor wyświetlacza i nie jest to chińska produkcja

Deeptrip - Nie Sty 29, 2012 10:19

miałem taki i wszystko ładnie tylko przy mrozach -15 wyświetlacz nie wyrabia.
Nic nie widać dopóki się nie nagrzeje w środku.