Zobacz temat - [r220 sdi 97] Uszkodzone immo Kupowac nowe??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r220 sdi 97] Uszkodzone immo Kupowac nowe??

Bezel - Sro Gru 24, 2008 00:59
Temat postu: [r220 sdi 97] Uszkodzone immo Kupowac nowe??
Witam Wszystkich jestem tutaj Nowy Wiec Raz jeszcze I Witam :)
Mój problem jest taki siostra zgubiła kluczyk od roverka wraz z jedynym pilotem i ze nieszczescia chodza parami to do tego pewien szpec spalił mi immo w roverku nie pytajcie jak bo to długa historia hehe :D poprostu pojechałem na lawecie do dobrego elektryka i mi powiedzial ze musze kupic nowe immo bo to jest spalone i dopiero bedzie on mógł grzebac przy aucie ale powiedzial ze to tanio nie bedzie ;/ ;/ i moje pytanie jest takie czy jak kupie od innego roverka immo z kompem i pilotem i zamontuje to bedzie auto hulało?? i jesli mozecie to sprawdzcie to co znalazlem na allegro http://moto.allegro.pl/it..._0_tdi_sdi.html bedzie pasowal do mojego roverka seri 200 2.0SDI Bo jesli Tak to mnie to taniej wyniesie :) Zalezy mi Na Waszych opiniach bo wy w tym siedziecie ) Pozdrawiam i czekam za odp :)

TARADAJA - Sro Gru 24, 2008 01:04

A czy taki sam masz w aucie? Jeśli tak to będzie pasował bo z tego co widać gość proponuje komplet czyli wszystko gra :smile: Zakładać i jazda.Pozdrawiam :cool:Poproś tylko o gwarancję rozruchową żeby nie okazało się że jest on zebrany z kilku aut :wink:
Bezel - Sro Gru 24, 2008 01:06

no ja nie wiem jaki ja mam ale chyba taki sam co nie?? silniki sa te same w roverach 220sdi i 25 sdi ale nie wiem jak własnie z kompem a wlasnie o to mi chodzi zeby cały komplet załozyć i moze by było taniej Prawda? co o tym myslicie? Ps. Kompe Jest pod maska czy pod Nogami pasażera??
TARADAJA - Sro Gru 24, 2008 01:09

Według mnie pod maską w komorze silnikowej po lewej stronie albo na grodzi czołowej :?:

[ Dodano: Sro Gru 24, 2008 01:11 ]
Po wymontowaniu kompa i imobilizera wtedy szukaj aby uniknąć niepotzrebnych kłopotów niepasowania kostek,pinów itd. Ma on na sobie numerację która jset przydatna podczas szukania innego zestawu :wink:

Bezel - Sro Gru 24, 2008 01:13

to juz wiem gdzie chyba kolo akumulatora jesli sie nie myle :) czyli jak jakas cyferka sie nie bedzie zgadzała to znaczy ze nie bedzie pasowało?? Warto to wiedziec :)

[ Dodano: Sro Gru 24, 2008 01:18 ]
Aha jeszcze jedno czy Komputer I sterownik to to samo??

TARADAJA - Sro Gru 24, 2008 01:19

Cyfry na pewno sie będą się zgadzały( każdy ma inne :wink: ) ale chodzi o kształt kostek,model i rok produkcji.Jeśli wizualnie jest to samo a oferowany zestaw jest z tego samego modelu to nic nie stoi na przeszkodzie :smile: Po montazu kompa i puszki imobilizera powinieneś wcisnąć szybko 2 razy przycisk otwórz na pilocie i po sprawie :grin: Jesli jak pisałem jest on sprawny i pewny że chodzi?! Pozdrawiam P.S. Często nazwy komputer-sterownik silnika stosuje się zamiennie i obie nazwy są poprawne :rotfl:
Bezel - Sro Gru 24, 2008 01:27

Ok Ale Ja Pisałem ze mam rovera model 200 z silnikiem 2.0sdi a ten zestaw z allegro jest z modelu 25 tego po 200 silnik ten sam tylko ze inny komp troszke tam jest jeśli sie nie myle :) wiec o to mi bardzoej chodzi czy bedzie pasowało z R25 do R200? :D
PHJOWI - Sro Gru 24, 2008 08:51

JEŚLI chcesz zamontować ten zestaw od 25 to nie będzie pasował musi wszystko być od jednego auto w i numery komputera muszą się zgadzać bo inaczej auto nie odpali.
Brt - Sro Gru 24, 2008 09:20

Bezel napisał/a:
wiec o to mi bardzoej chodzi czy bedzie pasowało z R25 do R200?

Jak napisał JOWI musi byś komputer silnika, sterownik immo i piloty z jednego auta, a że R25 ma inny komp niż R200 to raczej odpada ta opcja :|

PHJOWI - Sro Gru 24, 2008 09:24

tą sprawe można załatwić po najtańszej lini oporu jeśli jest komputer silnika dobry , to tylko kupić puszke koszt ok 50zł- 70 , i pilot koszt od 50-do 100zł i zgranie tego wszystkiego ok 100zł
Brt - Sro Gru 24, 2008 09:25

+ laweta do Ciebie ;)
PHJOWI - Sro Gru 24, 2008 09:26

albo linka :)

[ Dodano: Sro Gru 24, 2008 09:27 ]
wczoraj miałem kolesia co na lince przyjechał z Inowrocławia :)

Brt - Sro Gru 24, 2008 09:28

heheh nieźle :) a co do pilotów, to odrazu proponowałbym 2 szt za jednym programowaniem ;)
Bezel - Sro Gru 24, 2008 10:30

Czyli Reansumując Kolego JOWI mam zakupić puszke od immo jakieś 2 dowolne piloty od roverka (nie musza byc od tego immo tak??) laweta do Nowego miasta I i koszt jaki ?? ?? nie liczac lawety hehe ;d aha dodam ze auto nie pali i cos w nim pika i miga taka lampka na liczniku... czyżby to immo zablokowane?? Kolrgo JOWI Powiedz mi konkretnie ila ta impreza bedzie mnie kosztowała zebym wiedzial czy mam skarbonke rozbijac :P Ps. Kumpel ma dwa piloty do swojego R i zgodził sie mi jeden odsprzedac za pare groszy ... Brac????
ywis - Sro Gru 24, 2008 10:33

Bezel napisał/a:
aha dodam ze auto nie pali i cos w nim pika i miga taka lampka na liczniku... czyżby to immo zablokowane??


Dokładnie, taka czerwona lampeczka na desce rozdzielczej pod licznikami.

Bezel - Sro Gru 24, 2008 10:43

No Dokładnie:D
PHJOWI - Sro Gru 24, 2008 11:55

jeśli twoje sterowniki będą dobre i pilot z odpowiedniej serii to 100zł

[ Dodano: Sro Gru 24, 2008 11:56 ]
jest szansa że masz puszke dobrą jeśli świeci dioda , tylko immo zgubiło synchro

cabriolecik - Sro Gru 24, 2008 12:03

Niestety zawsze największym problemem jest ten dojazd. A kolego PHJOWI nie masz opcji by wysłać Ci sterownik, immo i piloty i wszystko zgrasz? Zmontuj instalację by nie trzeba gonić taki kawał. Tyle teraz anglików i instalacje się marnują.
ywis - Sro Gru 24, 2008 12:04

A mnie zastanawia jedna rzecz, nie da się w jakiś sposób odłączyć tego imo.?
PHJOWI - Sro Gru 24, 2008 12:04

DA KODEM EKA :)
ywis - Sro Gru 24, 2008 12:05

PHJOWI napisał/a:
DA KODEM EKA :)


Co to takiego? Bo ja w sumie w swoim aucie bym chciał to wyłączyć.

PHJOWI - Sro Gru 24, 2008 12:15

czterocyfrowy kod zdejmujący immo do czasu zdjęcia klemy albo użycia pilota.
ywis - Sro Gru 24, 2008 12:34

No właśnie i tu zaczynają się problemy, bo niestety kodu nie posiadam :/
PHJOWI - Sro Gru 24, 2008 13:12

to ja bym radził zdobyć taki kod , kod odczytuje się komputerem
ywis - Sro Gru 24, 2008 13:22

PHJOWI napisał/a:
kod odczytuje się komputerem


Jakiś specjalny to musi być komp.? Czy muszę jeździć tak jak za pilotem i jego programowaniem, no i szukać specjalistycznego komp. pod Roverka.


Gdzie taki kod powinien się znajdować, bo w momencie jak kupowałem Roverka, to facet mówił coś o jakimś kodzie na brifie, ale nie wpatrzyłem się dokładnie, kazał mi jedynie tego nie zdzierać...

Brt - Sro Gru 24, 2008 14:22

ywis napisał/a:
Czy muszę jeździć tak jak za pilotem i jego programowaniem, no i szukać specjalistycznego komp. pod Roverka.

dokładnie tak :ok:

Bezel - Sro Gru 24, 2008 14:47

Ja nie mam problemu zeby dojechać do Kolegi JOWI bo mam zaledwie 120km do niego wiec nie ma problemu raczej hehe ale chodzi mi o to czy jak zawioze auto tak jak stoi to jest szansa ze tym autem w ten sam dzien odjade?? mimo jakis komplikacji nawet?? czy bede zmuszony wracac i na nastepny dzien znowu jechac?? w skrócie dioda swieci i cos tam pika auto nie ma pilota (juz) i nie chce zapalic nawet rozrusznik nie kręci moge miec pilota od roverka 200 sdi ale od innego jesli sie przyda to ok co eweltualnie musze jeszcze zakupić przed przyjazdem do Kologi JOWIEGO ?? I na kiedy Mozna By to grzebac?? Pozdrawiam Ps Nie posiadam kodu EKA
ywis - Sro Gru 24, 2008 14:56

Bezel napisał/a:
Nie posiadam kodu EKA


To kolega Ci go odczyta właśnie w momencie podpięcia samochodu pod komp.

Bezel - Czw Gru 25, 2008 17:02

A wiec Podsumowuja co ja mam zrobić?? Kupić coś dac do nastepnego elektryka?? czy umówić się na wizyte do Nowego miasta bo juz sam nie wiem..........;/
ywis - Czw Gru 25, 2008 17:40

Bezel napisał/a:
czy umówić się na wizyte do Nowego miasta


Tak zrobisz najlepiej.

PHJOWI - Pią Gru 26, 2008 12:53

jak wsdzystko ok w aucie to trwa około 15 minut.
ywis - Pią Gru 26, 2008 13:00

A ktoś z Łodzi się zajmuje takimi rzeczami?
Bezel - Pią Gru 26, 2008 15:03

PHJOWI napisał/a:
jak wsdzystko ok w aucie to trwa około 15 minut.


a jesli sa komplikacje??
mam cos zakupic jakies piloty albo cos??

Brt - Pią Gru 26, 2008 18:26

Bezel, zadzwoń se do Jowiego, przedstaw sytuację i siędogadacie co do naprawy i ceni :ok: