Zobacz temat - [r216 coupe] Pytanie o felgi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [r216 coupe] Pytanie o felgi


Vesper416 - Pią Cze 26, 2009 20:17
Temat postu: [r216 coupe] Pytanie o felgi
Doradzcie mi bo juz sam nie wiem co myślec

kupiłem samochód w ktorym byly tylko dwie oryginalne felgii alu.

Z poczatku twardo twierdziłem że kupie sobie nowe alusy takie jakie mi sie beda podobać ale mam coraz wiecej watpliwosci do alufelg

Wytrzymalosc na naszych drogach znikoma no ale wyglad super

Zastanawiam sie na stalowymi felgami plus jakies ładne kołpaki bedzie duzo taniej a i felgi duzo wytrzymalsze

Jaka jest wasza opinia odnośnie felg co polecacie moze macie jakies sprawdzone felgii???

faecd - Sob Cze 27, 2009 00:20

:/ jezeli prujesz na wertepach 60, 70 i wiecej no to sie nie dziwie, ze masz objekcje

Ja mam w tym momencie dwa komplety alufelg na zime i na lato i po prostu znam swoja okolice i gdzie tylko dziury sa to zwalniam:) na tluczniu np to jezdze 20-30km/h gdzie inni mnie wyprzedzaja cisnac po 50 i wiecej:)

Po mojemu kupowac felgi nie grymasic i ostroznie jezdzic i o nie dbac!

Markzo - Sob Cze 27, 2009 09:57

kupiłeś niebieskie Coupe na 2 aluskach i 2 czarnych stalówkach ? :wink: z allegro? :)
kupuj alusy i nawet nie próbuj stalówek zakładać, ja mam ori alumki i mają sie świetnie, 15 calowe (bo taki był oryginał) są dośc wytrzymałe, ale tak jak pisze mój przedmówca, jak idziesz pełnym ogniem po dziurach to nawet wyczynowe felgi rozwalisz...

Pływak - Sob Cze 27, 2009 09:59
Temat postu: Re: [r216 coupe] Pytanie o felgi
Vesper416 napisał/a:

Wytrzymalosc na naszych drogach znikoma no ale wyglad super

Zastanawiam sie na stalowymi felgami plus jakies ładne kołpaki bedzie duzo taniej a i felgi duzo wytrzymalsze


Dobre alu są o wiele bardziej wytrzymałe niż felga stalowa...

Vesper416 - Sob Cze 27, 2009 11:41

Tak niebieskie coupe z dwiema felgami a dlaczego Markzo pytasz???

wiesz coś wiecej o tym pojezdzie?




http://allegro.pl/show_item.php?item=642766916





A to są 3 modele felg które mnie interesują:

http://moto.allegro.pl/it...oyota_fiat.html

http://moto.allegro.pl/it...ireline_eu.html

http://moto.allegro.pl/it...aluminiowe.html


p.s nie szaleje z prędkościami po prostu słyszałem u wielu wulkanizatorów ze nie polecaja alusów

faecd - Sob Cze 27, 2009 11:48

co do wzorow to mnie sie tam srednio podobaja, moze i beda ladnie wygladac tylko zauwaz kolego, ze link nr 2 ma rozstaw szpilek 4x108 a nie 4x100:)

PS a jak auto sie sprawuje poki co? Ja jakbym mial kupowac auto z szamotul to bym sie niezle zastanowil...ciekawe co sie stalo z pozostalymi 2 felgami?:P

Vesper416 - Sob Cze 27, 2009 11:59

Te rozstawy robią na zamówienie wybieram tylko wzór a resztą zajmie sie komputer. No coż samochod sie sprawuje dobrze jedynie pompa wspomagania do wymiany bo strasznie halasuje.

A felgi podejrzewam ze poszly do żyda albo jak stał gdzieś to ktoś sobie pożyczył i zapomniał oddać ;)

A jeśli moge to co jest z tymi Szamotułami nie tak???
O Gnieźnie słyszałem o szpachlowozach ale o tej mieścinie nic jeszcze

DANTE79R - Sob Cze 27, 2009 14:58

Vesper416 napisał/a:
A felgi podejrzewam ze poszly do żyda albo jak stał gdzieś to ktoś sobie pożyczył i zapomniał oddać
albo auto miało takiego dzwona że dwie felgi poszły na złom. Co do felg to proponuję 7,5Jx 16" i opony 205/45 lub 215/40.

[ Dodano: Sob Cze 27, 2009 14:59 ]
Zobacz jak wyglądał mój jak go jeszcze miałem (aż łza sie w oku kręci jak sobie pomyślę o nim) :beczy:

Vesper416 - Sob Cze 27, 2009 15:29

No pikny!!!!!!!!!! Kolor nawet ten sam mam co Ty miałeś.

Puknięty nie był spec od puknięć obadał wymacał i nie stwierdzil nic miernik grubości lakieru tez nic nie wykazał.

a czy ten profil opon który proponujesz nie bedzie za niski???

Mi to się bardzo podoba i o czyms takim marzyłem ale byle kraweżnik i felga zaraz dostanie w d.pe

DANTE79R - Sob Cze 27, 2009 15:40

Ten rozmiar jest odpowiedni do takiego Rovera, co do krawężników itp to poprostu trzeba je omijać i jeździć nieco wolniej po drogach typu "dramat". Ja jeździłem w sumie 5 lat dwoma Roverkami z takim właśnie rozmiarem felg i opon i nigdy nie musiałem prostować felg. Wszystko zależy od Ciebie gdzie i jak będziesz jeździł. Pozdrawiam
Vesper416 - Sob Cze 27, 2009 15:59

No to jak juz sobie dyskutujemy o gumach to mam pytanie jakie opony polecacie???

Posiadam dwie nówki sztuki Fulda Carat Extremo 205/55/15 i zastanawiam sie czy nie dokupić dwoch jeszcze?

albo opcja druga kupić komplet UNIROYAL RainSport 2 tez o tym profilu

3 opcja może nie przepłacać i kupić komplet opon bierznikowanych ponoć spisują sie rownie dobrze???

faecd - Sob Cze 27, 2009 18:45

co do szerokosci felgi to polecam do 7 cali nizeli 7,5...nie wiem jak w cupe ale w hatchbacku kraglym 7,5cala szerokosci felgi to wyraznie za duzo!!! kola wystaja poza obrys auta!!

Co do opon to ja bym kupil dwie dodatkowe i tyle. Zdecydowanie polecam uzywki w dobrym stanie! Kolega na dniach kupil komplet opon bridgestone z 2006 roku, beznik niemal nie ruszony w rozmiarze 205/55/16 do rovera 600 za UWAGA 700zl!!! Gdzie nowka sztuka po ponad 300zl kosztuje prawie 400!!!

Wiec spokojnie dostaniesz jakies dwie oponki dobrego producenta w dogodnej cenie!

[ Dodano: Sob Cze 27, 2009 18:47 ]
PS szamotuly to kolejne skupisko handlarzy...na razie nie bylo zbyt wielu glosow o felernosci sprzedawanych tam aut ale na pewno sie zdarzyly...do tego pomysl sobie za ile handlarz kupil auto jezeli Ci sprzedal za cene jaka kupiles? to tez daje do myslenia!

Vesper416 - Sob Cze 27, 2009 18:48

dokupie te same opony to wydatek za uzywki jakies 300zl i bedzie komplet

faecd,

Nie napisałeś o co chodziło z tymi Szamotułami?
Miałeś jakąś przygode?

faecd - Sob Cze 27, 2009 19:17

Nie do konca mialem bo madrze postapilem jednak z tamtego rewiru niemal kupilem swoje pierwsze auto jakim byla honda civic. Bylo to 2 lata temu.

Po prostu wiem jak to jest z handlarzami. Jakie walki robia itd itp mam kilku znajomych, ktorzy handluja, handlowali autami.

A w tamtym miejscu jest skupisko handlarzy czyli teren, na ktorym kupujac auto trzeba byc bardzo uwaznym!

Poza tym handlarz, ktory jest sumienny i nie sprzedaje byle czego bogaci sie i sprzedaje cosraz to drozsze wozy...a w szamotulach jak kiedys auta mieli za 5-6tys tak i do dzis jest...wniosek z tego,ze widocznie padline sprzedaja i ludzie do nich nie wracaja, ich nie polecaja...

Vesper416 - Sob Cze 27, 2009 19:31

FAKT praktycznie na jednym kilometrze drogi jest chyba 6 czy 7 komisów nie wspomne ile stoi na poboczu z kartkami
DANTE79R - Pon Cze 29, 2009 16:29

faecd napisał/a:
Zdecydowanie polecam uzywki w dobrym stanie! Kolega na dniach kupil komplet opon bridgestone z 2006 roku, beznik niemal nie ruszony w rozmiarze 205/55/16 do rovera 600 za UWAGA 700zl!!! Gdzie nowka sztuka po ponad 300zl kosztuje prawie 400!!!
no to kolega ładnie przepłacił, poza tym skąd wziołeś takie kosmiczne ceny za nowe opony? Zobacz na allegro gdzie do 200zł spokojnie kupisz nówkę z gwarancją itp http://moto.allegro.pl/18...enum%5B347%5D=1
Markzo - Pon Cze 29, 2009 17:20

polecasz komuś używki? :roll: pogratulować....raz kupiłem...wywaliło bomble i kasa w błoto....zresztą nikt dobrych opon nie sprzedaje ;) tylko i wyłącznie nowe z gwarancją.
faecd - Pon Cze 29, 2009 18:23

DANTE79R napisał/a:
skąd wziołeś takie kosmiczne ceny za nowe opony?
nie pamietam jaki konkretnie model bridgestona kolega kupil ale patrzal i w tym rozmaiarze to nowa kosztowala prawie 400zl/szt...jak przeliczylismy to wyszlo mniejwiecej ze zaplacil 50-60% ceny jak za nowe a mial 90-80% bieznika

Markzo napisał/a:
pogratulować....raz kupiłem...wywaliło bomble i kasa w błoto....zresztą nikt dobrych opon nie sprzedaje ;)
oj kolego zdziwilbys sie! W jednym miejscu mieli prawie jak nowki ale niestety 2 sztuki zostaly tez jakies markowe (bo wczesniej 2 ktos kupil zostaly im tylko 2) a kolega chcial komplet wiec nie wzial. Ale zapytal skad maja takie gumy. a no bo jakis uprzejmy gentelmen wyjechal z salonu bmw nowa jedynka na 16 calowych felgach i zaraz sobie kupil 18 calowe, a oponki zostawil za jakies symboliczne pieniadze.

Wiele zakladow podobno ma opony z aut po kraksie, wiadomo te ktore ocalaly sie sprzedaje!

Markzo, a jak Ci wywalilo babla to zapewne z dwoch powodow! Kupiles uzywana NIE MARKOWA gume, oraz INDEKS PREDKOSCI BYL MALY...czyli jechales szybciej niz producent opony dopuscil


Osobiscie widzialem takiego mlodziaka w zakladzie jak mi zakladali gumy na moje fele, przyjechal fiatem siena i pokazuje, ze ma opone z takim mega bomblem, mowil, ze jechal 150km/h i nagle bum i cieszy sie, ze wyhamowal!

Od razu mu powiedzialem, pewnie jakas podroba i indeks predkosci do 140-160 (nie wiem jakie tam dokladnie sa te przeliczniki) Wulkanizatorzy popatrzeli i przyznali racje, mial gosc jakas gume no name, i indeks byl wlasnie jakos do 130-140km/h;)

Markzo, jak kupisz dobrej marki, mloda (max 3 letnia) gume i nie bedziesz jezdzil z predkosciami powyzej tej, ktora mozna jechac na danych oponach nie powinno nic sie stac:)

Mix - Pon Cze 29, 2009 19:08

Z używanymi oponami jest różnie. Raz się trafi dobra, raz nie. Mój ojciec kupił w lutym używane Dunlopy (modelu z głowy sobie nie przypomnę), a w maju już na jednej (przednia oś) był bąbel. Nie jeździ szybko, ogólnie mówiąc oszczędza auto. Z nowymi może być podobnie (wada materiałowa), ale wtedy przydaje się gwarancja. Używane opony bardzo ciężko reklamować u sprzedawcy. Wyprze się, że się po dziurach jeździło lub wpadało na krawężniki itp.
Do mnie opony, jak to ktoś określił "markowe" kosztują od 400-450 za sztukę, a używki w dobrym stanie ok. 250. Chińczyki można kupić od 160zł, ale po 1 sezonie potrafią stracić nawet 2mm bieżnika. Jak dla mnie wybór oczywisty - tylko zakup dobrych, nowych opon z gwarancją. Tylko bogaty kupuje 2 razy.

Vesper416 - Pon Cze 29, 2009 19:45

No fajnie chyba i tak kupie komplet nowych Uniroyal RainSport II znalazłem sklep w którym profil 205/55/15 kosztuje 171zl za sztuke!

A jak jest z tymi oponami bieżnikowanymi w koncu??? Tak sie reklamują! Matka ma w Mondeo takie i jakos jeydyi i nie czuje zadnego dyskomfortu

faecd - Pon Cze 29, 2009 19:46

Mixtated napisał/a:
Tylko bogaty kupuje 2 razy
tez w tym troche prawdy jest;)
Markzo - Pon Cze 29, 2009 20:00

Heh...kupiłem komplet Dunlopów Sport - 2 letnie chyba, nie pamiętam dokłądnie, wyglądały jak nówki, 195/50/15. Nie jeżdże szybko, do 100 -110 KM/h, indeks miały do 190 :) i same z siebie wywaliły bomble. NIGDY WIĘCEJ. Wole kupic nówki ( teraz mam 4 nowe barumki bravurisy) i miec pewność, że wszystko jest tak jak powinno. Używke albo trafisz oki albo nie.... ja wole się o tym nie przekonać na własnej skórze ;) pozdrawiam.
DANTE79R - Pon Cze 29, 2009 23:15

opony bieznikwene sa dobre ale polecam tylko firmy Profil. co do rozmiaru który podałeś jest nieco za duży lepiej kup 195/55R15 (bo to prawidłowy) a różnica na szerokości międzi 205/55 to tylko 5mm. Pozdrawiam