Zobacz temat - [R 416Si] Nowe felgi-jak Wam się podoba?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R 416Si] Nowe felgi-jak Wam się podoba?

truten23 - Pią Lip 10, 2009 09:55
Temat postu: [R 416Si] Nowe felgi-jak Wam się podoba?
Witam, po dłuugiej zwłoce zakupiłem w końcu nowe koła do mojego R :mrgreen:
Felgi są 14", oponki Sava Intensa 195/60/14"
Oto kilka fotek poglądowych:
Fotki robione nad Wisłą, okazało się, że było tam trochę błota... Oponki zdały test na OFFROAD :mrgreen:

azer - Pią Lip 10, 2009 10:03

mi się wizualnie same felgi bardzo podobają, ale szkoda że nie 15tki i chyba oponka też jakaś duża, balonowata
truten23 - Pią Lip 10, 2009 10:08

Hej azer, specjalnie nie założyłem 15" bo wtedy profil byłby 55, a wiem jak takie oponki się tną jak wparuje się w jakąś wyrwę... :/ Brat tak zalatwił 2 swoje opony...

Docelowo bedą jeszcze chromowane nakrętki i dekielki z logo Roverka :razz:

[ Dodano: Pią Lip 10, 2009 10:11 ]
Tak sobie jeszcze myślę... Pasuje zakupić komplet nakrętek zabezpieczających ??
:hmmm:

Pływak - Pią Lip 10, 2009 10:16

Imo w ogóle to nie pasuje za mała felga za duży balon... Jeśli masz dobą oponę to możesz mieć nawet 205/30 i nie ma prawa się rozwalić oczywiście jeśli nie wparujesz z pełna prędkością w dziurę ale jak ktoś jeździć nie umie to mu nawet profil 65 nic nie pomoże. Ja mam 185/55 i opona wcale nie jest niska kilka dziur już zaliczyłem i 0 uszkodzeń...
truten23 - Pią Lip 10, 2009 10:51

Zastaniawiałem się nad większą falgą, ale doszedłem do wniosku, że nie ma sensu...
Co do dziur... Czasem nie ma gdzie uciec, a jak zaczniesz hamować to koło urwiesz...
Z tąd taki wybór :wink:
Nie mniej jednak, zdjęcia nie oddają realnego efektu... Szczególnie z tymi brudnymi oponami :mrgreen:

Jak autko porzadnie umyję i dołożę dakielki i nakrętki to będzie więcej fotek ;)

seba323 - Pią Lip 10, 2009 11:58

nom felgi naprawde kozak tylko dziwne bo też mam 14steczki ale nie mam tak grubych opon strasznie grube
truten23 - Pią Lip 10, 2009 12:26

seba323, A jakie masz parametry tej oponki?
One tak dziwnie wyglądają tylko na zdjeciach, na żywo są raczej normalne ;)
moje są 195/60/14"

azer - Pią Lip 10, 2009 13:34

Mój na 185/65/15 nie ma takiego efektu nawet na zdjęciach. A jak są brudne to wyglądają nawet na mniejsze :)

Fredi88 - Pią Lip 10, 2009 16:35

na moje nietrafiony wybor. Fele wygladaja jak chinszczyzna z allegro za 999zl komplet, do tego za szerokie opony na waska felge i jest efekt total balonu. Smiesza mnie troche historie ze na polskich drogach sie kolo urywa. 3,5 roku jezdze na niskich profilach i jakos nigdy nawet felgi nie skrzywilem. W tej chwili mam opony 195/40/17 i 215/35/17 i tez dam rade bez problemu. Po prostu trzeba uwazac jak sie jezdzi, a nie jezdzic jak traktorem.

nadkola w aucie masz strasznie duze i widac ze az sie prosi o 16" minimum 7J z opona 195/45. No ale twoj wybor :roll:

komarek - Pią Lip 10, 2009 16:54

mi się podoba, IMO te opony wcale tak źle nie wyglądają
camaro17 - Pią Lip 10, 2009 21:23

truten23, fajnie że coś zafundowałeś nowego swemu R, ale tak z dobrego serca tez napiszę coś od siebie na ten tema, z racji że często moje mody komentujesz na + i - :wink:

Więc z tymi wypowiedziami na temat przecinania opon to trochę na wyrost, wiesz dobrze że mam org. MG ZR 16' z oponą 195/45 i jakoś od momentu zakupu i użytkowaniu nie miałem problemów z niczym, po prostu trzeba uważać ja się jedzie i pilnować dziur. Ja mieszkam pod wrockiem i drogi w pewnych momentach nie są ciekawe, i dlatego w tych momentach uważam we Wro też nie ma miejsc idealnych i też tam uważam, duże i ostre krawężniki odpuszczam i tyle, jakoś nie mam z tym żadnych problemów. Co do tego co kupiłeś to wzór dosyć ładny ale za mały, widać modny styl który okupuję pierwsze 15 stron na allegro :wink: oponki duże i wąskie słabo na zakrętach i na prostych a chyba nie śmigasz wolno, bo jak bronisz się że możesz przeciąć oponę wszędzie to raczej jeździsz szybciej i nie zwracasz po czym :wink: Ale spoko ważne aby tobie było wygodnie z tym. Pozdrawiam :wink:

faecd - Pią Lip 10, 2009 21:28

truten23, ty sie tymi dziurami tutaj nie wykrecaj...bez przesady 15 calowa felga by Ci i tak ladnie tlumila na oponie 195/55 i koniec;)

Ja mam 205/50/16 i jade po dziurach i nie ma tragedii:P

truten23 - Sob Lip 11, 2009 13:08

azer napisał/a:
Mój na 185/65/15 nie ma takiego efektu nawet na zdjęciach. A jak są brudne to wyglądają nawet na mniejsze

Mój dokładnie tak wyglądał na oponach Mishelin 185/60/14... :razz:

Fredi88 napisał/a:
Fele wygladaja jak chinszczyzna z allegro za 999zl komplet, do tego za szerokie opony na waska felge

Zapewnw chińszczyzna z allegro, ale za to za 880zł :razz:
Mogę się nie znać, ale na szerokość 6,5J to rozmiar 195 jest chyba właściwszy, niż 185... :hmm:

Hehe camaro17 i faecd, Wiem że lepsze były by 15", dłuugo zastanawiałem się nad takim wyborem :wink:
Szalę zwycięstwa tych 14ek przeważyła jednak cena całości :smile:
Ale powiem szczerze, że jestem zadowolony, autko zyskało trochę na harakterze a oponki bardzo dobrze trzymają się drogi. Autko dostanie jeszcze przyciemnienie szybek i to wszystko będzie się doskonale komponować :razz: :cool:
Myślę, że w tym tygodniu będą jeszcze dekielki Roverkowe :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lip 11, 2009 13:09 ]
Tak patrzę na te zdjęcia... Faktycznie balony... :???:
W realu wygląda to o wiele lepiej. :grin:

greg-si - Sob Lip 11, 2009 16:32

przy 120km/h z 5 osobami na pokładzie wpadłem w dziurę dość głęboką huku narobiło co niemiara.
Zmieniła się geometria przedniego zawieszenia. Musiałem z lekko skręconą kierownicą jeździć na wprost. Na feldze czarny osad z opony.
To wszystko na 15' feldze Rover`a i 185/55 oponie Fulda Carat Attiro.

Zrobiłem geometrię. Felga na wyważarce prosta. Opona cała.

Gadanie że potnie się opona jest jednym słowem bujdą. Jak się kupuje nowe opony umie o nie zadbać to nie mają prawa się pociąć od dziur. Chyba że będzie się na kapciu bujało kilkanaście km.

truten23, Dodam że Twoje felgi są gorsze od 15' Rover`a. W tym momencie przy wjechaniu w większą dziurę może rozwalić Ci całą felgę a nie oponę. Jak myślisz co jest lepsze?
Mam niemiłe wspomnienia z felgami 'no name' które rozpadały się po jakimś czasie.

pajda - Sob Lip 11, 2009 18:00

szczerze historie z przecinaniem są dla mnie odlegle...w moim MG mam 215/50/17 poza tym mam w innych autach opony 225/45/17 ,a w innym 245/40/18 i nigdy nic się nie stało...wszystko zależy jak będziesz jeździł...

a co do tych felg to bez urazy, ale ona idealnie pasowałyby do golfa 3 albo starej civicy a nie do R...auto zbyt dystyngowane.To moje osobiste odczucie, a o gustach przecież się nie dyskutuje :ok:

Pływak - Sob Lip 11, 2009 18:10

pajda napisał/a:

a co do tych felg to bez urazy, ale ona idealnie pasowałyby do golfa 3 albo starej civicy a nie do R...auto zbyt dystyngowane.To moje osobiste odczucie, a o gustach przecież się nie dyskutuje :ok:


No po ch*@u :lol: < odpowiedz tyczy się 2 zaznaczonych części... imo idealnie pasowała by z tą opona do quada :lol:

pajda - Sob Lip 11, 2009 18:19

Pływak, zrozumiałeś o co mi chodziło ? Rover jest zbyt elegancki (dystyngowany-wytworny , elegancki , nobiliwy , szlachecki) żeby zakładać takie felgi, które w mojej ocenie pasują idealnie do golfa 3 albo civicy gen.V i tyle z mej strony ;)
Pływak - Sob Lip 11, 2009 18:21

Zrozumiałem bardzo dobrze to raczej Ty nie zrozumiałeś moje odpowiedzi ale już tłumaczę zarówno "po ch*@u" pasowały by do Golfa 3, jak i "po ch*@u" Rover jest "dystyngowany-wytworny , elegancki , nobiliwy , szlachecki". Może elegancki jest ale na pewno nie ten z fotek powyżej :]
pajda - Sob Lip 11, 2009 18:23

Pływak napisał/a:
Zrozumiałem bardzo dobrze i zarówno "po ch*@u" pasowały by do Golfa 3, jak i "po ch*@u" Rover jest "dystyngowany-wytworny , elegancki , nobiliwy , szlachecki". Może elegancki jest ale na pewno nie ten z fotek powyżej :]


Esencja mych myśli ;)

Pływak - Sob Lip 11, 2009 18:26

Ehhh widzę, że chyba nadal się nie rozumiemy http://www.miejski.pl/slowo-Po+chuju+fest
pajda - Sob Lip 11, 2009 18:38

no wlasnie...nie czesto tak mowie, wiec nie wiem. Tyle, że cytujesz to co napisalem kilka postów wyżej
Pływak napisał/a:
Rover jest "dystyngowany-wytworny , elegancki , nobiliwy , szlachecki". Może elegancki jest ale na pewno nie ten z fotek powyżej :]
dodając, że te felgi nie pasują. (rozumiesz samochód jest elegancki,a po dodaniu czegoś co go oszpeca w ty wypadku felg traci swój urok) i dokladnie o tym pisze 3ci post...tyle z mej strony
Pływak - Sob Lip 11, 2009 18:43

pajda napisał/a:
no wlasnie...nie czesto tak mowie, wiec nie wiem. Tyle, że cytujesz to co napisalem kilka postów wyżej
Pływak napisał/a:
Rover jest "dystyngowany-wytworny , elegancki , nobiliwy , szlachecki". Może elegancki jest ale na pewno nie ten z fotek powyżej :]
dodając, że te felgi nie pasują. (rozumiesz samochód jest elegancki,a po dodaniu czegoś co go oszpeca w ty wypadku felg traci swój urok) i dokladnie o tym pisze 3ci post...tyle z mej strony


Może jak mnie cytujesz to cytuj całość napisałem
Cytat:
(...)"po ch*@u" pasowały by do Golfa 3, jak i "po ch*@u" Rover jest "dystyngowany-wytworny , elegancki , nobiliwy , szlachecki". Może elegancki jest ale na pewno nie ten z fotek powyżej


Czyli zarówno nie zgadzam się z tym, że pasowały by do golfa jak i z tym, że Rover jest dystyngowany no ale to też oczywiście tylko moje zdanie... :)

Dobra koniec OT bo zaraz ktoś sie zdenerwuje :D

truten23 - Pon Lip 13, 2009 10:22

Koledzy, bez nerwacji proszę :cool:
Co do ogólnej stylistyki auta, trzeba zauważyć, że ten model jest elegancki, ale ma w sobie "pazur". Przez odpowiednie dodatki można podkreślić elegancję, albo tego "pazura".
:razz:
Elegancję mam wewnątrz... :wink: :mrgreen:

faecd - Pon Lip 13, 2009 10:26

truten23 napisał/a:
albo tego "pazura".
ale nie takimi balonami:D hehe

nie to zebym kolege martwil, bo napewno Tobie truten23, bardzo sie autko podoba;) alee....

Wiesz co, umyj fure, jak mozesz chcesz to kup taka pianke do opon czy inne czarnidlo co by utrwalic efekt czystej czasnej gumy i wtedy porob zdjecia, moze sie przekonamy:)

truten23 - Pon Lip 13, 2009 10:33

Hehe, zakupiłem takie czarnidło w płynie, kurka, umyte autko, chromowane śruby i czarniutka opona... One na żywo na prawdę lepiej wyglądają, a cieszą mnie Max :mrgreen:

[ Dodano: Pon Lip 13, 2009 10:34 ]
Założę jeszcze dekielki Roverkowe i porobię zdjęcia :cool:

[ Dodano: Czw Lip 30, 2009 19:20 ]
jak obiecałem, sa nowe fotki, przy okazji są już przyciemnione szybki :razz: Założone są chromowane nakrętki i dekielki Roverkowe :grin:
I jak?? :>

50Juro - Wto Wrz 29, 2009 02:22

wiecie szczerze to powiem ze wedlog mnie do roverka 400 bardzo ciezko dobrac felgi. Bo jak to mowi moj znajomy, ni to auto sportowe ni to limuzyna xD. Tak wiec wedlog mnie trzeba dobrac felgi pomiedzy. Jezeli chodzi o kolor to ja lubie orginalnosc i preferuje biel. Sam na razie nie mam funduszy i jedyne co mam to kolpaki 14 w bieli ale i tak swietnie sie prezentuja. Jezeli ktos zainteresowany to moge umiescic zdjecie;)
komarek - Wto Wrz 29, 2009 09:14

50Juro, wstawiaj zdjęcie, a nie pytaj czy ktoś zainteresowany :wink:
truten23 - Wto Wrz 29, 2009 09:41

50Juro napisał/a:
Bo jak to mowi moj znajomy, ni to auto sportowe ni to limuzyna xD.


I coś w tym jest.
Ale powiem Wam koledzy, ważne, żeby wlaścicielowi się podobało :mrgreen:

komarek - Wto Wrz 29, 2009 11:06

truten23 napisał/a:
ważne, żeby wlaścicielowi się podobało :mrgreen:
co racja to racja :smile:

ja najchętniej zakupiłbym czarne alu, ale nie super sportowe i dlatego nie mogę takich znaleźć :mrgreen:

Pływak - Wto Wrz 29, 2009 12:17

50Juro napisał/a:
Jezeli ktos zainteresowany to moge umiescic zdjecie;)

Ja chce to zobaczyć :mrgreen:

komarek napisał/a:

ja najchętniej zakupiłbym czarne alu, ale nie super sportowe i dlatego nie mogę takich znaleźć :mrgreen:

To kup inny kolor i pomaluj tak będzie najprościej chociaż nie mogę sobie wyobrazić ładnie wyglądających czarnych felg na tym aucie no chyba, że jakieś skręcane środek czarny, rant w polerce.... albo chromowane sobie spraw to już będziesz miał w ogóle full chrom pakiet :rotfl:

camaro17 - Wto Wrz 29, 2009 12:26

Moim skromnym zdaniem, nie zależnie od posiadanej marki najlepszym rozwiązaniem jest montaż oryginalnych felg z modelu najnowszego, w tedy posiadamy dany model z świeżą linia najnowszej felgi od nowego modelu i tak jeżeli chodzi o markę Rover to idealnym rozwiązaniem jest montaż felg z MG lub innych zamienników z MG lecz one są już ciężkie do znalezienia, zostaje eBay.
Pływak - Wto Wrz 29, 2009 15:42

Moim zdaniem jest wiele ładniejszych wzorów felg niż oryginalne R czy MG tym bardziej jeśli chce ktoś mieć auto oryginalne* wystarczy poszukać, a na pewno się coś mało popularnego w odpowiednim rozmiarze znajdzie. O cenie juz nie wspomnie bo niejednokrotnie cena za oryginalne felgi to nieporozumienie tym bardziej, ze za te same pieniądze można mieś felgi nie tyle ładniejsze bo to kwestia gustu co lepsze jakościowo. Po za tym camaro17, zwróć uwagę, ze Rover to taka marka, ze w większości modeli czy to z lat 80 czy nowe z przed kilku lat mają rozstaw 4x100 więc można nawet do starego R wpakować fele z MG w innych markach będą już problemy...

*oryginalne w zamyśle niepowtarzalne, a nie na oryginalnych podzespołach ;)

50Juro - Wto Paź 27, 2009 11:45

oto jak wyglada rover 400 w bialych bucikach ;)

http://www.pictureshack.n...20091027726.jpg
http://www.pictureshack.n...20091027725.jpg