Zobacz temat - [R420 D '96] Uszczelka przedniej szyby + woda
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 D '96] Uszczelka przedniej szyby + woda

Kabotyn - Wto Paź 27, 2009 16:14
Temat postu: [R420 D '96] Uszczelka przedniej szyby + woda
Witam,
zauważyłem wodę na miejscu pasażera (pod dywanikiem). Przeczyściłem podszybie, ale woda nadal się dostawałą do samochodu. W końcu zlokalizowałem przeciek - mam mokrą podsufitkę na łączeniu przedniego prawego słupka z dachem. Tam woda wlatywała za osłonę słubka, dalej pod panel przedni i kapała zza schowka. Obejrzałem to miejsce z zewnątrz i jedynym miejscem przez jakie dostaje się woda musi być jakaś dziura pod uszczelką przedniej szyby. Wydaje mi się że wody leci sporo. Zdjęcie dokłądnie obrazuje miejsce przecieku.

Moje pytanie jest takie, czy da się (dać się da ale czy zrobi to amator, z ograniczoną liczbą narzędzi) wyjąć tą uszczelkę (i jak to zrobić?), zasylikonować dziurę i włożyć uszczelkę jeszcze raz?

Pozdrawiam, Artur

Lechos - Wto Paź 27, 2009 17:10

Nie jest to typowa uszczelka tylko maskownica, listwa (szyba jest klejona). Tez mialem przeciek w tym miejscu i musialem wyciagnac boczna listwe (nie obylo sie bez polamania zatrzaskow) i lekko odsunac gorna. Udalo mi sie to zalatac silikonem i jest spokoj, choc po tej operacji boczna listwa trzyma sie na jednym zatrzasku. Gdybym mial to robic ponownie pewno wybralbym sie do magikow od szyb.
Kabotyn - Wto Paź 27, 2009 17:13

Czyli ta listwa trzyma się na zatrzaskach, i wyjmuje się ją "na siłę"?
Lechos - Wto Paź 27, 2009 17:16

Tak, boczne sa na zatrzaskach.
Kabotyn - Wto Paź 27, 2009 17:22

Dzięki, jutro za dnia będę działał :)
Czy jak (tfu tfu) połamię zatrzaski i listwa nie będzie chciała się trzymać to można ją jakoś na klej przytwierdzić? Czy może bedzie szansa że fachowiec od szyb przytwierdzi mi ją "od ręki" za symboliczną kwotę?

Pytam bo nie znam skali roboty :)

dzelo23 - Wto Paź 27, 2009 19:19

Witam. Miałem taką samą sytuację rok temu. Jak zdjąłem jedną listwe i zobaczyłem co jest pod nią to od razu pojechałem do fachowca. Dobrze zrobiłem. Wyjęli mi szybę i pokazały się 2 dziury w karoserii. Wyczyścili, zamazali klejem, wkleili tą samą szybę i już rok mam spokój. Koszt 130zł. Pozdrawiam i powodzenia.
Kabotyn - Sro Paź 28, 2009 22:56

Udało mi się zdjąć tą listwe. Byłem przygotowany na najgorsze.... A tu miła niespodzianka :P
Tylko mała plamka rdzy i uszczerbek kleju od szyby w miejscu potencjalnego przecieku.
Wszystko zasylikonowane i teraz czekam na deszcz aby wytestować...

Pozdrawiam, Artur

balcer - Nie Lis 01, 2009 08:51

Na wstępie to witam wszystkich, dopiero raczkuję na tym forum :)
Mam trochę inne pytanko. W moim r400 zatrzaski tych maskownic były popękane i w trasie przy większej prędkości jedna z nich zwyczajnie odleciała, więc nawetklejenie na stałe odpada. Pytanko się tyczy gdzie mogę dostać nowe, bądź kompletne maskownice przedniej szyby, gdyż idą mrozy i boję się, że jak najdzie woda to poleci i szyba, a dodatkowo moja 400-tka wygląda jak kaleka z brakującą częścią:P Pytałem w sklepach z częściami motoryzacyjnymi, ale bez skutku. Czy samochodowy szklarz może dysponować nowymi zamiennikami? Wiadomo, nie będę płacił kilkaset zł za kawałek listwy z zatrzaskami, więc może u kogoś oferującego części do Roverków, obawiam się jedynie, że taka używana uszczelka, będzie już sparciała i nie spełni swojej roli...

Liczę na szybką odp i pozdrawiam ;)

sTERYD - Nie Lis 01, 2009 11:21

balcer napisał/a:
Czy samochodowy szklarz może dysponować nowymi zamiennikami?

w zakładach montujących szyby samochodowe powinni mieć
względnie w serwisach hondy od Civica. Zarówno zatrzaski jak i uszczelki będą pasować. :cool:

TomC - Nie Lis 01, 2009 12:44

Ja zatrzaski kupiłem w zwykłym motoryzacyjnym. Jest polska firma, która robi różnego rodzaju spinki, kołki, zaczepy do wszystkich marek. Co do listew... Gdzieś chyba mam jedną, wolną, nadstanową. Nie pamiętam tylko która to strona.
balcer - Nie Lis 01, 2009 16:04

TomC, a gdzie taką listwę dorwałeś? :)
TomC - Nie Lis 01, 2009 17:41

balcer napisał/a:
TomC, a gdzie taką listwę dorwałeś? :)

Tam skąd większość części przyszła do naszych autek. Prywatny import kolegi Mombrey'a
Która strona jest Ci potrzebna to sprawdzę i na pewno się dogadamy. :wink:

balcer - Nie Lis 01, 2009 20:56

TomC, najlepiej prawa i lewa, bo w drugiej górny klips też jest nieteges i prędzej czy później trzeba będzie wymienić. A jaki jest orientacyjny koszt kompletu takich dwóch maskownic, interesują mnie kompletne z zatrzaskami ;) Jutro postaram się pojeździć po szklarzach samochodowych i szrotach, a nie chciałbym przepłacić i wolę wiedzieć pi razy drzwi ile coś takiego jest warte.
TomC - Nie Lis 01, 2009 21:14

Zatrzaski kupisz w motoryzacyjnym. Szukaj z firmy Romix. Tu jest link do katalogu firmy: http://www.romix.pl/index...d=37&&Itemid=29
Pobierz dział 8 i w katalogu poszukaj B17475. To są spinki główne z listwy a gniazda tych spinek mają symbol B21110. Koszt kilka zł.
balcer napisał/a:
interesują mnie kompletne z zatrzaskami ;)
Tak to tylko w Erze :razz: Delikatny demontaż potrafi załatwić kilka spinek więc na idealny komplet nie ma co liczyć.
Jutro sprawdzę, które z listew mam i w jakim stanie.

Szybka wyszukiwarka spinek. http://www.spinkisamochodowe.pl/
Wpisujesz Honda i listwy szyby. :cool:

balcer - Pon Lis 02, 2009 11:21

Pojeździłem dzisiaj po mieście, powkurzałem się, nigdzie nie mają takich listew, spinki bez problemu, więc pozostaje kupić używkę z neta, bo nówka tylko w serwisie i jak się domyślam to cena byłaby zaskakująca ;) Więc TomC jak znajdziesz to chętnie bym przygarnął prawą listwę, lewa jest, wymienię tylko zatrzaski i podkleję na nowo. Jak co czekam na PW ze szczegółami ;)
Pozdr.

Kabotyn - Czw Lis 05, 2009 20:33

No i pada....
I nadal cieknie :/ A więc to nie w tym miejscu był problem... W weekend zdejmę listwę z góry szyby i zobacze co tam jest...
Ma ktoś jakieś pomysły skąd może się brać woda od środka na górze prawego przedniego słupka? Wody jest sporo, myślę że przy średnim deszczu szklanga wody uzbiera sie w około dzień.

Pozdrawiam

sTERYD - Czw Lis 05, 2009 20:36

sprawdź pod plastikową listwą w rynience na dachu... tam lubi sobie przerdzewieć (spadek po hondzie :/ )
no i jeszcze odpływy podszybie... czy aby nie leci przez wlot wentylacji...

Kabotyn - Czw Lis 05, 2009 20:42

Tą rynienke już oglądałem - jest OK. Przez wentylacje też nie leci bo mam wode na podsufitce :/ A pozatym podszybie czyściłem (i ku mojemu zdziwieniu się nie przeraziłem :D )

Tak właśnie teraz pomyślałem, nie mam tylnego spryskiwacza więc na dachu mam dziure - to może być to?

sTERYD - Czw Lis 05, 2009 20:49

skoro na podsufitce, to szyba też raczej odpada...
moze po prostu pękł wężyk od spryskiwacza... ??
czy go fizycznie tam nie ma?

[ Dodano: Czw Lis 05, 2009 20:49 ]
a w ogóle... masz szyberdach?

Kabotyn - Czw Lis 05, 2009 20:58

W tym miejscu wężyka nie ma, z tego co przeglądałem rave'a wężyk do tylnego spryskiwacza idzie lewą stroną dachu, a u mnie mokro się robi po prawej stronie tuż przy styku podsufitki z plastikową osłoną prawego przedniego słupka. Tam potem woda leci za osłoną, wpada za "panel pasarzera" i część leci zaschowkiem, a część leci bokiem i wypływa po ściance wprost na dywanik.

Przyznam że zastanawiające jest miejsce przecieku bo ostatnio uszczelniałem część styku szyby z samochodem i przyznam ze woda pojawiła się w takim miejscu ze nie mam już pojęcia skąd się bierze :/

Szyberdachu nie mam.

sTERYD - Czw Lis 05, 2009 21:09

no to zostaje chyba zdjęcie podsufitki i popatrzenie z bliska :/
Kabotyn - Czw Lis 05, 2009 21:14

Myślałem o tym... A jak ją zdjąć? Da się to zrobić amatorsko w taki sposób aby potem ponownie ją założyć i aby stan był jak przed zdjęciem? :)
sTERYD - Czw Lis 05, 2009 21:16

ano tego to już Ci nie powiem... pewnie się da, tylko wymaga to trochę cierpliwości i staranności...
na pewno nie zaszkodzi zajrzeć do RAVE ;)

Lechos - Czw Lis 05, 2009 21:36

Mi rowniez podmakala podsufitka nad prawym plasikiem i nieszczelnosc byla na klejeniu szyby przy laczeniu listwy bocznej z gorna.
Kabotyn - Czw Lis 05, 2009 21:51

Lechos napisał/a:
Mi rowniez podmakala podsufitka nad prawym plasikiem i nieszczelnosc byla na klejeniu szyby przy laczeniu listwy bocznej z gorna.


Ja właśnie to miejsce ostatnio uszczelniałem sylikonem. I nadal cieknie... :/

dzelo23 - Pią Lis 06, 2009 14:36

Czy u was panowie wygląda to podobnie?
darek_wp - Pią Lis 06, 2009 14:54

Kabotyn napisał/a:
A jak ją zdjąć? Da się to zrobić amatorsko w taki sposób aby potem ponownie ją założyć i aby stan był jak przed zdjęciem?


przy odrobinie chęci wszystko się da, w końcu fabryka złożyła :lol:
odkręcasz wszystko na podsufitce (daszki, uchwyty, lampka, 3-ci stop), odciągasz uszczelki drzwi górą, zdejmujesz osłony słupków, wyjmujesz spinki mocujące podsufitkę i przy pomocy 2 osoby (żeby się nie połamała) ładnie schodzi, żeby ją wyjąć z auta trzeba rozłożyć przednie fotele (praktykowane jest również ich wyjęcie z auta ale nie konieczne)

Kabotyn - Pią Lis 06, 2009 16:22

dzelo23 napisał/a:
Czy u was panowie wygląda to podobnie?


Pozwoliłem sobie przerobić Twoje zdjęcie, mam nadzieję że nie masz nic przeciwko.

U mnie to wygląda nie co "łagodniej" tzn mokry obszar zaznaczyłem na czerwono. Jutro planuje zdjąć górną listwę przedniej szyby i zobaczyć może tam coś jest nie teges... Póki co nie mam możliwości "rozbebeszania" podsufitki :/

Domyślam się że nie wiesz co może być przyczyną?

Właśnie pomyślałem, że może pomocne by było zdjęcie samej osłony słupka.
Da się ją zdjąć nie zdejmując "przedniego panelu pasażera" (nie wiem jak to się fachowo nazywa)?

Artur

Lechos - Pią Lis 06, 2009 16:38

Kabotyn napisał/a:
może pomocne by było zdjęcie samej osłony słupka.
Da się ją zdjąć nie zdejmując "przedniego panelu pasażera" (nie wiem jak to się fachowo nazywa)?
Patrzac sie na skan to listwa jest montowana na wcisk i gdyby zaczac ja odciagac od gory i gdy pusci juz z zaczepow to pewno wysunie sie bez demontowania kokpitu.
arczi83 - Pią Lis 06, 2009 16:47

Tą listwę pociągniesz od góry i powinna się wyczepić, też miałem problemu z cieknącą przednią szybą. Pod górną listwą szyby znalazłem kilka dziurek które zalepiłem włóknem szklanym i żywicą w małej ilości i daje radę już ponad 3 miesiące.
dzelo23 - Pią Lis 06, 2009 17:21

Listwa zdejmuje się lekko tak jak piszą arczi83 i Lechos. Ja taki zaciek miałem już przy kupnie auta. Próbowałem to jakoś uszczelnić ale mi się nie udało. Ale za to jak już pisałem udało się fachowcom i już prawie rok spokoju mam. tylko nie mam czasu podsufitki wyczyścić.
Kabotyn - Sro Lis 11, 2009 19:46

Od wczoraj pada a w samochodzie sucho :)))

Zdjąłem górną listwe przedniej szyby, wyczyściłem z brudu, wysuszyłem papierem toaletowym i nawaliłem sylikonu. Działa :)
Dodam jeszcze że wcześniejszą robote wywaliłem (tzn to co wcześniej sylikonowałem to odkleiłem, umyłem itp. jak wyżej).

Pozdrawiam.