Zobacz temat - [R200]Siatka w grillu i zderzaku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200]Siatka w grillu i zderzaku

leszczu - Sob Gru 19, 2009 16:25
Temat postu: [R200]Siatka w grillu i zderzaku
Witam mam zamiar założyć siatkę na grill i zderzak i teraz myślę jaką siatkę wybrać czarną czy srebrną.Mam tu kilka przykładów jak myślicie który roverek lepiej wygląda.



A i jeszcze mam takie pytanie czy trzeba koniecznie wyłamywać te żeberka z grilla czy nie da się ich jakoś odkręcić

hertz25 - Sob Gru 19, 2009 16:39

dla mnie to foto nr 1 ladnie wyglada ja tez bede sie przymiezal do zmiany ale ja bede ten chrom przemalowywal pod kol autka :razz:
marcin5xd - Sob Gru 19, 2009 16:47

ja planuje tez cos tekiego zrobic ... siateczke juz kupilem czarna i tez mam pytanie jak z tym jest ? czy trzeba wylamywac te zeberka czy jakos wyciaga? :?:
leszczu - Sob Gru 19, 2009 16:59

marcin5xd napisał/a:
czy trzeba wylamywac te zeberka czy jakos wyciaga? :?:


Właśnie jak z tymi żeberkami jest.Czytałem na forum że trzeba chyba wyłamywać ale nie jestem pewny.

znalazłem jeszcze jedną fote

staf - Sob Gru 19, 2009 17:55

leszczu19901, Całkiem niedawno było o tym pisane na forum. Zobacz tu:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49112
Aha. Autko nr1 zdecydowanie :ok:

rodi_ - Sob Gru 19, 2009 18:41

Ja bym bral ta siatke z drugiego. To jest oryginalny gril z wersji BRM i jest bardzo drogi.
Zeberka u siebie wylamalem, bo ten plastyk ktory zostaje po ich usunieciu ladnie trzyma siatke. Nic wiecej juz nie trzeba mocowac, powodzenia. I wrzuc foto :wink:

faecd - Pon Gru 21, 2009 01:30

leszczu19901, a jaki kolor rovera masz? bo tutaj na zdjeciu niebieski plus srebrna siatka wyglada bosko. Ja mam srebrna 400 i siatke w grillu srebrna i tak sobie wyglada, na wiosne chyba pomaluje na czarno siatke :) w razie w zdjecia w garazu
BoBaSNH - Pon Gru 21, 2009 09:57

ja dokladnie tez wylamalem zeberka, wstawilem srebna siatke i grila wymalowalem pod kolor autka, dolna siatke zderzaka tez wymienilem :mrgreen: efekt super nie mam porownania z seria, w sumie nie lubie chromu takze stad ta wymiana ale to juz kwestia gustu co sie komu podoba :wink: pozdrooo
leszczu - Pon Gru 21, 2009 14:33

faecd napisał/a:
a jaki kolor rovera masz?


niebieski :grin:

faecd - Pon Gru 21, 2009 18:29

leszczu19901, to tym bardziej srebrna siatka ;) by ladny kontrast byl. Jak juz mowilem do srebrnego bardziej czarna pasuje :)
leszczu - Pon Gru 21, 2009 18:54

faecd napisał/a:
leszczu19901, to tym bardziej srebrna siatka ;) by ladny kontrast byl. Jak juz mowilem do srebrnego bardziej czarna pasuje :)


tak i zrobię wstawię srebrną siatkę i będzie git :grin:

o i jeszcze czy trzeba te żeberka koniecznie wyłamywać czy nie ma innego sposobu żeby je zdjąć ??

patric62 - Wto Gru 22, 2009 09:15

Witam. To mowicie ze do srebrnego R200 lepiej pasuje czarna siateczka?;p To na zdjeciu jest srebrna czy jakas szara?:P bo na jednym jasniejsza na drugim jest ciemniejsza i sam juz nie wiem :roll: :razz: A mi sie taka podoba... a czarna wg mnie do jasnego nie pasuje jak grill bedzie w kolorze nadwozia i zaslepki od halogenow tez...ale to moje zdanie;)
staf - Wto Gru 22, 2009 09:26

leszczu19901 napisał/a:
jeszcze czy trzeba te żeberka koniecznie wyłamywać czy nie ma innego sposobu żeby je zdjąć

Nie ma. Po wyłamaniu trzeba troche sie pobawić ze szlifiereczką i papierkiem sciernym. Wielu ju,ż to robiło, koncowy efekt wizualny :ok:

leszczu - Wto Gru 22, 2009 12:20

patric62 napisał/a:
Witam. To mowicie ze do srebrnego R200 lepiej pasuje czarna siateczka?;p To na zdjeciu jest srebrna czy jakas szara?:P bo na jednym jasniejsza na drugim jest ciemniejsza i sam juz nie wiem :roll: :razz: A mi sie taka podoba... a czarna wg mnie do jasnego nie pasuje jak grill bedzie w kolorze nadwozia i zaslepki od halogenow tez...ale to moje zdanie;)


po mojemu to chyba srebrna siateczka :grin:

staf - Wto Gru 22, 2009 12:34

leszczu19901 napisał/a:
patric62 napisał/a:
Witam. To mowicie ze do srebrnego R200 lepiej pasuje czarna siateczka?;p To na zdjeciu jest srebrna czy jakas szara?:P bo na jednym jasniejsza na drugim jest ciemniejsza i sam juz nie wiem :roll: :razz: A mi sie taka podoba... a czarna wg mnie do jasnego nie pasuje jak grill bedzie w kolorze nadwozia i zaslepki od halogenow tez...ale to moje zdanie;)


po mojemu to chyba srebrna siateczka :grin:


Za srebełkiem jestem i ja :grin:

faecd - Czw Gru 24, 2009 21:51

zeberka mozna tez przetopic, np rozgrac lutownice i podcinac ja kolejno, pozniej resztki wyszlifowac, ale znacznie szybciej i mniej smierdzaco (bo podczas topienia plastik smierdzi niemilosiernie) wychodzi kontrolowane wylamanie, malym brzeszczotem podcinasz lekko zeberka i wybijasz zeberka po kolei
truten23 - Sob Gru 26, 2009 21:31

Podoba mi się to autko nr. 1, ale ktoś tam nie miał na innym znaczka Roverka, to już jest nie fajne moim zdaniem ;)
bonus89 - Wto Gru 29, 2009 17:58

moze nie zawiele tu widac ale ja mam tak zrobione pod kolor nadwozia.. powiedzcie ten czerwony roverek od czego ma dokładke z przodu bo przymierzam sie zakupoic i zalozyc jakas ale nie wiem od czego pasuje


leszczu - Wto Gru 29, 2009 18:13

no siateczka wstawiona :grin:
ale tylko w zderzak w grillu pomyślimy w przyszłości :grin:


jutro wstawię fotki jak to wygląda bo dzisiaj było trochę za ciemno jak skończyłem :grin:

fotki :grin:



bonus89 - Sro Gru 30, 2009 16:38

mnie tam czarna bardziej podchodziła :P
faecd - Sro Gru 30, 2009 22:32

ze tak sie wyraze "w pyte" :D
camaro17 - Pon Lut 08, 2010 11:14

leszczu19901, bardzo ładnie ci to wyszło z tym siatexem, lecz trochę cie zmartwię na przyszłość a mianowicie owa siatka szybko nachodzi nalotem i po jakimś czasie już nie będzie taka błyszcząca i ładna. Wiem bo samo montowałem w miejsca po halogenach i na dzień dzisiejszy nie jest już taka ładna a przeszło rok temu to robiłem. :mrgreen:
szymon1986 - Sro Lut 10, 2010 00:21

[quote="bonus89"]moze nie zawiele tu widac ale ja mam tak zrobione pod kolor nadwozia.. powiedzcie ten czerwony roverek od czego ma dokładke z przodu bo przymierzam sie zakupoic i zalozyc jakas ale nie wiem od czego pasuje

podbijam i chciałbym się też dowiedziec jak można taką dostawkę ogarnąc,czy cały przedni zderzak trzeba wymienic? bo chyba w jakiś innych modelach Roverka taki widziałem

KszoQ - Pon Kwi 26, 2010 11:00

A co powiecie Panowie na takie rozwiązanie ??

Wyłamywanie żeberek grila załatwiła za mnie sarna przypadkowo spotkana na drodze :)

karasbp - Pon Kwi 26, 2010 11:23

Rameczka wygląda elegancko! jak w R600 :grin:
tronsek - Pon Kwi 26, 2010 11:35

KszoQ, Wygląda to wspaniale. :ok2: Jakiej taśmy użyłeś do wykonania tych obwódek ?? Zwłaszcza fajnie wyglada ta obwódka wokół wlotu na zderzaku.
kharry - Pon Kwi 26, 2010 12:14

tronsek napisał/a:
fajnie wyglada ta obwódka wokół wlotu na zderzaku

Zupełnie jak w Peżocie 407 ;)

camaro17 - Pon Kwi 26, 2010 18:13

KszoQ, podoba mi się :ok:
leszczu - Pon Kwi 26, 2010 19:18

Niegłupi pomysł :grin:
kharry - Pon Kwi 26, 2010 20:02

KszoQ, wybiel jeszcze kierunki ;)
Matius - Pon Kwi 26, 2010 20:35

bonus89 napisał/a:
moze nie zawiele tu widac ale ja mam tak zrobione pod kolor nadwozia.. powiedzcie ten czerwony roverek od czego ma dokładke z przodu bo przymierzam sie zakupoic i zalozyc jakas ale nie wiem od czego pasuje



to jest od MG ZR lub dokupowana gdzieś pod wygląd zeterki ;)




KszoQ napisał/a:
A co powiecie Panowie na takie rozwiązanie ??


kurde kiedyś tak chciałem zrobić ale wydaje mi się że r200 jest za małym samochodem na taki chrom... ale ładnie to wygląda i... pomyślę u siebie tak :ok: :mrgreen:

KszoQ - Wto Kwi 27, 2010 10:19

Też się bałem jak to wyjdzie żeby nie był jakiś wiejski tuning i dlatego założyłem taśmę 9mm szerokości a piony na przodzie są z taśmy 6mm.
Trochę było z tym zabawy bo ta oryginalna taśma klejąca to lipa więc ją wyrzuciłem i kleiłem butaprenem.

[ Dodano: Wto Kwi 27, 2010 10:19 ]
kharry napisał/a:
KszoQ, wybiel jeszcze kierunki ;)


Jest na to jakiś patent czy bez wymiany reflektorów się nie obejdzie ??

leszczu - Wto Kwi 27, 2010 14:17

KszoQ napisał/a:
Jest na to jakiś patent czy bez wymiany reflektorów się nie obejdzie ??

Jest jest :wink:
Był gdzieś nawet poruszany temat o tym.

Joshua121 - Wto Kwi 27, 2010 16:01

Ten pomysł z taśmą :ok: :ok: :ok: Jak doprowadzę swojego roverka do porządku na pewno też tak zrobię :)
bonus89 - Wto Kwi 27, 2010 21:50

ja tam chromu się pozbyłem zupełnie i nazawsze, tak mały samochód według mojego oka niepodchodzi ;) ale każdy ma swój gust.
dzieju - Sro Kwi 28, 2010 16:46

Ok ja rowneiz wrzucilem sobie siateczke ale aktualnie ciemna zrobnilem symulacje w psp na jasno i co lepsze :/

?? ??



Lisus - Sro Kwi 28, 2010 20:17

Zostaw ciemną ;)
tronsek - Sro Kwi 28, 2010 20:19

Też jestem za ciemną. :ok:
karasbp - Sro Kwi 28, 2010 23:29

Ciemna, ciemna! :ok:
kharry - Czw Kwi 29, 2010 00:33

Ciemna :)
jaro12 - Czw Kwi 29, 2010 07:55

Ciemna :ok: Ja mam ciemną i jest gites
Remigiusz - Czw Kwi 29, 2010 08:11

Zależy od gustu mi się ciemna i srebrna podoba :wink: Ale przy tych Angel Eyes'ach bardziej ciemna pasuje bo i tak dość chromu jest :razz:
dzieju - Czw Kwi 29, 2010 10:55

Dziekuje :D

Zostanie ciemna ...