Zobacz temat - Podświetleie tylnej rejestracji [R 200]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Podświetleie tylnej rejestracji [R 200]

muzyczny_rover - Pon Maj 17, 2010 00:41
Temat postu: Podświetleie tylnej rejestracji [R 200]
Cześć Wszystkim, P
Panowie i Panie.. : moje podświetlenie tylnej rejestracji to żenada!! wręcz!
nie świeci się jedna lampka, a druga to ledwo co..dziś to zauważyłem - wygląda to tragicznie, więc rozkręciłem tą lampkę i o mało mi nie wyleciało wszystko ze środka! :(
Te lampki są całe pogruchotane... zmieniał ktoś pomoże podświetlenie ?
"mleczne" plastiki które są pod żarówką są też w takim stanie, że za pewnie potrafią hamować 60%światła z tych żaróweczek..

Ma ktoś dostęp do tej "elektryki" która jest w lampce - oby była cała.
I czy zmieniał ktoś te mlecze plastiki na coś bardziej przejrzystego .. ?

Kozik - Pon Maj 17, 2010 07:38

muzyczny_rover napisał/a:
a ktoś dostęp do tej "elektryki" która jest w lampce - oby była cała.
I czy zmieniał ktoś te mlecze plastiki na coś bardziej przejrzystego .. ?


Ja kupiłem takie plastiki używane tyle że w całości, od razu wzmocniłem i założyłem rurki diodowe, wygląda dobrze

colin1983 - Pon Maj 17, 2010 07:44

Kozik napisał/a:
Ja kupiłem takie plastiki używane tyle że w całości, od razu wzmocniłem i założyłem rurki diodowe, wygląda dobrze
Ja też miałem te rurki diodowe są do niczego wywaliłem kupę kasy na nie przez miesiąc wymieniłem 3 komplety wróciłem do tradycyjnych żarówek.
camaro17 - Pon Maj 17, 2010 08:03

Hehee..... wiadomo że rurki diodowe są do du.... bo trafia je co róż wilgoć panująca na zewnątrz. Ja rozwiązałem ten problem całkiem inaczej. Każdy kto mnie zna i śledzi na forum wie że bardzo sobie chwale i cenie(ich koszt oraz jakość) listwy diodowe które u mnie we Wro kupuje po 5 zeta. A mianowicie nabyłem taką jedna listwę led super białą, moża ja ciąć co 3 cm, ja pociąłem co 6 cm i wstawiłem zamiast org. rurek dwa kawałki po 6 cm. na stronę. Wiadomo z jednej mamy już kabelki do drugiej sobie dolutowałem, nic prostszego. Instalacja też przebiegła bez problemu dwa kabelki + i - do blaszek na sztywno przylutowałem i działa, dział,działa i działać będzie bo mod został zrobiony jesienią ubiegłego roku, przetrwał wilgoć oraz mróz. A w nocy jest bardzo ładne i mocne oświetlenie. Wszystko w środku jest przymocowane klejem na gorąco. Także trzyma się solidnie i zawsze można wrócić do stanu pierwotnego, ale nie zamierzam, bo ten patent przetrwa bardzo długo. :razz:
Kozik - Pon Maj 17, 2010 08:51

colin1983 napisał/a:
Ja też miałem te rurki diodowe są do niczego wywaliłem kupę kasy na nie przez miesiąc wymieniłem 3 komplety wróciłem do tradycyjnych żarówek.


to jakieś kiepskie kupowałeś ja kupiłem i mam już ponad pół roku!

colin1983 - Pon Maj 17, 2010 08:59

Kozikdałem po 14zł/szt 6diodowe trochę tanio chyba!
Krzysi3k - Pon Maj 17, 2010 09:18

Ja mam rurki diodowe, o barwie białej ciepłej i wygląda super ;)
Kozik - Pon Maj 17, 2010 09:22

colin1983 ja nie potrafię Ci powiedzieć w tym momencie ile ja dawałem i nie twierdzę, że mało dałeś! Stwierdzam fakt u mnie rurkowe działają ponad pół roku a 2 lata mam rurkowe podświetlanie wnętrza i schowka.
Co do podświetlania rejestracji rurkowe diody przestały mi świecić kiedyś tam dawno temu dlatego że te plastiki wewnątrz mi się rozleciały i żarówka pękła. Co do postojówek z przodu diody przepalają mi się co 2-4 tygodni więc zrezygnowałem.
Z tyłu mam żarówki diodowe na postojówkach (czerwone) też ponad pół roku!

colin1983 - Pon Maj 17, 2010 09:38

Kozik u mnie tak się działo w zimie łypkały mi na okrągło raz to mi policjant zwrócił uwagę za te zarówki od lutego jeżdże na zwykłych żarówkach w wolnym czasie wypróbuje patent camaro17
muzyczny_rover - Pon Maj 17, 2010 09:49

Panowie dzięki, też myślałem wstępnie o rurkach diodowych, a docelowo właśnie o diodach - bo takowymi mam podświetlenie nóg :) (w aucie, żeby nie było) ;-)

znalazłem aukcję ale opis mówi , że to lampki do wersji .. hmm a sami zobaczcie (tu aukcja_)

Orientujecie się czy coś się zmienia (mam r-200 z 1998roku) czy brać śmiało ?

staf - Pon Maj 17, 2010 09:51

muzyczny_rover,
Aukcja się nie wyświetla. Popraw. :/

muzyczny_rover - Pon Maj 17, 2010 09:53

tu aukcja

gotowe ;-)

Krzysi3k - Pon Maj 17, 2010 10:28

Jak policjant może się za to przyczepić? Jak masz kolor biały to o nic nie ma prawa się przyczepić.
colin1983 - Pon Maj 17, 2010 10:51

Nie miałem białych tylko jasno niebieskie i do tego przerywały świeciły jak stroboskop coś przestało łączyć na zwykłych żarówkach to się nie dzieje
Kozik - Pon Maj 17, 2010 11:25

colin1983 ja mam białe, a jak Ci przerywały od początku to było coś z nimi nie tak
muzyczny_rover - Pon Maj 17, 2010 11:28

to jeszcze raz przypomnę aukcję:

aukcja

Krzysi3k - Pon Maj 17, 2010 11:41

Wszystko ok, tylko te 39 zł to cena za sztukę. Za 50 zł kupisz całą blendę z chromem od R25...
muzyczny_rover - Pon Maj 17, 2010 11:44

Cholera nie doczytałem, że to sztuka..
No właśnie może blendę...tylko hmm aby blenda nie miała takiego środka jak mój obecny..

Matius - Pon Maj 17, 2010 11:54

Krzysi3k napisał/a:
39 zł to cena za sztukę


ładnie koleś poleciał w kulki... jakbyś kupił ładnie byś się wrąbał... ja kupiłem chromowaną blendę w całości z takimi żarówkami za 25zł tylko za przesyłkę mnie skroił 17zł nie wiedzieć dlaczego...

muzyczny_rover - Pon Maj 17, 2010 11:57

Matius, tak a teraz blend jak na lekarstwo.. a szkoda..
w sumie chromowana może być - chociaż jestem przyzwyczajony do mojej czarnej blendy :) ale spoko

Matius - Pon Maj 17, 2010 22:12

uwierz mi jest wielka różnica wizualnie między czarną blendą a chromowaną :) przynajmniej dla mnie taki mały mod daje wiele :) a blendę pytaj od ludzi co chcą sprzedać całe tylne klapy czy nie chcieliby sprzedać samej blendy :ok: ja tak właśnie zrobiłem :)

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 22:12 ]
http://allegro.pl/item101...tyl_kolory.html
http://allegro.pl/item101...lapa_tylna.html
http://allegro.pl/item102...a_rover_25.html



popytaj... podzwoń a pewnie znajdziesz!

marcin8c - Pon Maj 17, 2010 23:53

co do tych plastikowych oslonek to mozesz wziasc kawalek przezroczystego plexi i dociac na wymiar oraz wywiercic sobie otworki na srubki :)
muzyczny_rover - Wto Maj 18, 2010 18:18

Matius, marcin8c, dzięki wielkie ! :)
VanOrtega - Wto Sie 10, 2010 10:24

Policja sie za to moze przyczepic?
Takie Rzeczy Tylko W Polsce:/

Ja sam niedawno zaczołem sie z tym bawic, miałem białe prawie wogóle nie swieciły.
Pojechałem do sklepu i kupilem takie jak w załaczniku.
Przeczyściłem osłonki i wszystko smiga elegancko.
Mam teraz podświetlenie niebieskie i jak narazie nie spotkalem sie z tym zeby jakikolwiek z drogówki kazał mi zamienic oswietlenie.
W wolnej chwili dam fotke jak to wygląda w nocy

Pozdro

Krzysi3k - Wto Sie 10, 2010 12:21

Ja mam białe LEDowe i świetnie wygląda :)
Remigiusz - Wto Sie 10, 2010 17:38

Ja mam również zimna biel i super świeci, nawet jako latarkę w nocy za autem przy otwartej klapie używam :razz:
hertz25 - Wto Sie 10, 2010 20:26

hehe i ja mam tez wstawione diody ale SMD bardzo mocno swieca ,az droge oswietlaja :razz:
Wydryszek - Sro Sie 11, 2010 18:46

U mnie teżj est poświata nawet na drodze. Mod zrobiłem na wiosnę jak siadła żarówka standardowa.
Chcę teraz zmienić blendę na tą z R25 i też pójdą jak teraz taśma z SMD i klejem na gorąco.

[ Dodano: Sro Sie 11, 2010 18:46 ]
U mnie teżj est poświata nawet na drodze. Mod zrobiłem na wiosnę jak siadła żarówka standardowa.
Chcę teraz zmienić blendę na tą z R25 i też pójdą jak teraz taśma z flux'ami i klejem na gorąco.
Nawet żarówki rurkowe z fluxami nie dają takiego efektu jak taśma samodzielnie zamontowana (sprawdzone :)