Zobacz temat - [R75] Zamek drzwi lewy tył
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zamek drzwi lewy tył

juraz - Wto Maj 25, 2010 21:13
Temat postu: [R75] Zamek drzwi lewy tył
Mam problem z zamkiem tylnych drzwi lewych.Dzis go wyciagnąłem gdyż z wewnątrz a tym bardziej z zewnątrz nie szło ich otworzyc.Ładnie nasamrowałem go z kazdych stron załozylem i wszystko niby ok złozyłem to do kupy i proba ognia i co kaplica.Jak zamkniete mam wszystkie drzwi i zamkne centralnym i otworze to sie nie otworza od zewnatrz musze od wewnątrz, natomiast jezeli ktores z drzwi nie bede zamkniete i wcisne zamykanie zamka i potem jak otworze to jest ok.Czasem sie udalo moze z 3 razy ze jak wszystkie drzwi byly zamknięte i zamknąłem je centralnym a pozniej otworzylem to sie jakims cudem otworzyly ale jak bym probowal je otworzyc za 2 minuty to juz nie da rady.Co jest z tym ustrojstwem nie tak??zamek do wymiany?? :beczy:
trawis25 - Wto Maj 25, 2010 22:06

Witam
Sprawdź ten cypelek czy nie pękł http://www.allegro.pl/ite...amki_drzwi.html

juraz - Sro Maj 26, 2010 08:21

to jest ok sprawdzalem.I zapomnialem napisac ze ciezko sie tez otwiera od wewnątrz jak sie wogole nie da otworzyc od zewnątrz.Jak mialemto cale zdemontowane to jak patrzylem na prace tego mechanizmu to tak jak by nie moglo spobie poradzic z otworzeniem sie dopiero jak pociagnie sie reką to puszczało i otwierały sie drzwi

[ Dodano: Sro Maj 26, 2010 08:21 ]
pomoze ktos??

sknerko - Sro Maj 26, 2010 08:30

ostatnio na forum był temat i ktos pisal ze rozebrał silniczek celem poprawienia szczotek i komutatora po wyczyszczeniu pomogło i silniczek został reanimowany. W twoim przypadku podejrzewam, że może być podobnie i najlepiej kupić zamek (dowolny) i podmienić silniczek chyba że dasz rade go reanimować ale jak nie ma siły to raczej watpię.
juraz - Sro Maj 26, 2010 08:42

ale ten silniczek jest od otwierania centralnego?bo mi sie centralny otwiera cycek wyskakuje do gory,problem jest gdy ciagne za klamke od srodka musze mocno szarpnac jak sie od zewnątrz nie da otworzyc
sknerko - Sro Maj 26, 2010 08:51

o fakt głupot nawypisywałem. może cięgna czy coś trza nasmarować/wyregulować?
juraz - Sro Maj 26, 2010 09:07

mechanizm został nasmarowyny ten w kasetce kalmki tez cięgno troszke podregulowałem i dalej problem.Nie wiem czy caly zamek do wymiany?
sknerko - Sro Maj 26, 2010 09:08

http://forum.roverki.eu/v...+ci%EAgn%2A+r75
zobacz w tym temacie może tam coś namierzysz bo sytuacja podobna

juraz - Sro Maj 26, 2010 09:54

jutro chyba jeszcze raz to zdemntuje i zobacze moze sie uda cos zrobic z tym.Narazie wielkie dzieki za pomoc.
Warager - Sro Maj 26, 2010 11:34

Witam!

Mam podobne symptomy w moim samochodzie, dokładnie z tymi samymi drzwiami.
Wypracowałem niepowtarzalny i w 100% skuteczny sposób*. Otóż łapię za klamkę kładąc kciuk na tym cyngielku, znajdującym się na karoserii (chromowanym elemencie), następnie ciągnę za klamkę nie do końca i natychmiast ciągnę jeszcze raz. W sumie dwa raz za kupą. Drzwi zawsze się otwierą!**

Polecam :)

*w moim samochodzie
** z obu stron

seyfer - Sro Maj 26, 2010 12:00

może samo cięgno sie jakoś poluzowało ?? Nie wiem jak bardzo sie rożni ta konstrukcja od 600-tki ale jakoś można to wyregulować jeszcze przy klamce chyba- tak mi świta tylko choć nie wiem czy dobrze :razz:
Grzesiek_Gdynia - Czw Maj 27, 2010 15:36

Mistrzowie ja w sobote rozebrałem całe drzwi wyciangałem wszystko żeby zobaczyć jak do końca połączone są te cięgna. Też musiałem kłaść palca na klamce itp. W zamku sa 2 możliwości. Albo wyłamał się cypelek ( U mnie był minimalnie naruszony i sprężynował) albo na dole tam gdzie kończy się część gwintowana cięgna wyłamał się plastykowy :rotfl: element który spina cięgno z zamkiem. Chociaż ten wygląda solidniej niż ten cypelek w kasecie klamki. Ogólnie samemu można to spokojnie zrobić wystarczy wszystko ciasno pospinać i warto psiknąć na sprężynkę od cypelka w kascie zamka.
owcze - Czw Maj 27, 2010 19:03

sprawdź dokładnie cypelek. Jak ja rozbierałem drzwi i wyciągnąłem klamkę to wszystko wydawało się ok. Dopiero jak sprawdziłem dokładnie cypelek to był delikatnie nadłamany i już drzwi się nie otwierały tak jak u Grześka_z_Gdyni
Grzesiek_Gdynia napisał/a:
( U mnie był minimalnie naruszony i sprężynował)

Grzesiek_Gdynia - Pią Maj 28, 2010 08:03

Owcze a co tam u Ciebie? Zrobiles wentylator? byles tam w Rumii? :wink: Ja po zimie wyjalem przepustnice i krokowca wymylem benzyna ekstrakcyjna i auto ma 2 mlodosc :)
nawet mam potwierdzające to zdjęcie pamiątkowe z Estakady Kwiatkowskiego :)

owcze - Pon Maj 31, 2010 20:26

Grzesiek_Gdynia, wentylator już śmiga na całego ;) rezystor był walnięty. Kolega apples się nim zajął podczas gdy ja rozkręcałem co się dało.... ;) W Rumii jeszcze nie byłem, kolekcjonuję rozrząd ;)
Dragon83 - Nie Kwi 12, 2015 01:10

Witam mam podobny problem prawe tylne drzwi nie otwierają się z pilota ani z przycisku na konsoli jedynie klamką od środka, z pilota zamykają się ale z konsoli już nie.
próbowałem na zdjętej tapicerce i silniczek niby chodzi.
Co może być przyczyną?

MD - Nie Kwi 12, 2015 01:18

Dragon83, silniczki są dwa. Jeden otwiera z pilota i jednocześnie otwiera i zamyka z wnętrza, drugi tylko zamyka z pilota - pewnie ten chodzi.

Pisz do kolegi AdaskoC, sprzeda Ci zamek do drzwi cały i będziesz mieć spokój. ;) N chyba, że masz dostęp do takich silniczków, ale to od razu poinformuj o tym całe forum. :P

Dragon83 - Nie Kwi 12, 2015 01:30

Dzięki MD za pomoc, napisałem do AdaskoC niestety nie mam dojścia do takich rzeczy :(
MD - Nie Kwi 12, 2015 11:25

Dragon83, w jakim senie "nie masz dojścia"?
SeniorA - Nie Kwi 12, 2015 11:34

MD, oba silniczki są do zamykania i otwierania , działają dwukierunkowo . Jeden zamyka/otwiera tylko wstępnie , przyciskiem wewnątrz i automatycznie po przekroczeniu 7 km/h . Drugi silniczek superlock jest do zamykania i otwierania tzw. całkowitego ,co się dzieje przy użyciu pilota.
MD - Nie Kwi 12, 2015 12:02

SeniorA, to dlaczego samochód - po awarii silniczka - zamykał się z pilota, ale już z niego na danych drzwiach nie otwierał? Twardy lock działał tylko na zamykanie, otwierał wyłącznie ten od miękkiego locka, czyli opowiadający za przyciski w środku.
SeniorA - Pon Kwi 13, 2015 10:29

pytanie : "SeniorA, to dlaczego samochód - po awarii silniczka - zamykał się z pilota, ale już z niego na danych drzwiach nie otwierał?"

przyczyn może być kilka , ale jeśli po zamknięciu pilotem drzwi dało się otworzyć z wewnątrz, to znaczy , że ten silniczek nie działał i nie zamknął całkowicie.BCU taki silniczek wyłącza , nawet jak się zaczyna grzać ( dlatego są przypadki ,że raz działa a raz nie).
Po co dyskutować , to cytat z info serwisowej " Each actuator motor can be driven in either direction to lock or unlock the door. One motor operates the CDL function and its operation is visible by movement of the door sill locking button. The second actuator motor is used to move the latch mechanism to the superlock position."

[ Dodano: Pon Kwi 13, 2015 10:29 ]
w RAVE ( w części Technical/Security/Vehicle locking ) : • CDL Motor: Actuator motor. Achieves locking and unlocking condition of latch. Controlled by
the GM6
• Superlock motor: Actuator motor. Achieves superlocking/unlocking condition of latch.
Controlled by GM6
The passenger door latches (see Figure 32) are the same as the driver's door latch but without
the Key lock/unlock microswitches

Dragon83 - Nie Maj 10, 2015 00:43

Wymieniłem zamek i wszystko jest ok
Balas87 - Nie Paź 04, 2015 19:15

Witam, mam problem z zamkiem lewy tył otóż nie idzie otworzyć drzwi ani od środka ani od zewnątrz zdemontowałem tapicerkę i ruszałem tymi dzwigienkami i co i nic drzwi dalej zamknięte ktoś ma jeszcze jakiś pomysł .... 2 godz w samochodzie i kicha :/ nie wiem możę coś w środku zamka się urwało....
longer86 - Nie Paź 04, 2015 19:50

Ruszanie dźwigienkami nic nie da, jesli odmówił posłuszeństwa silniczek który zamykając odłączył mechanizm tych dźwigienek. Musisz włożyć rękę w drzwi, ściągnąć plastikową osłonę mechanizmu zamka, i jakimś długim płaskim śrubokrętem trafić w odpowiednia dźwignię i ją popchnąć, drzwi sie otworzą.
Balas87 - Nie Paź 04, 2015 20:53

uff to jest jakaś opcja już myślałem że nic z tego nie będzie