Zobacz temat - Jakość paliw na stacjach Auchan itp.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Jakość paliw na stacjach Auchan itp.

Pawkaz - Nie Lis 14, 2010 14:17

Co do tankowania na roznych stacjach to tez u mnie spalanie jest rozne.Dlatego tankluje tylko na Statoilu ;)Nie wspomne juz o stacjach typu Auchan. ktore omijam szerokim lukiiem.Dzis wyliczylem sobie ostatnie spalanie i wyszlo mi 12,8 l
azor77 - Nie Lis 14, 2010 17:13

Pawkaz napisał/a:
Nie wspomne juz o stacjach typu Auchan. ktore omijam szerokim lukiiem.Dzis wyliczylem sobie ostatnie spalanie i wyszlo mi 12,8 l

Pawkaz, takie stacje zachęcają niską ceną i tak kręcą wałki, ponieważ jakość paliwa/lpg jest mizerna dodatkowo oszukują na liczydle w dystrybutorze, robią z klientów frajerów. Ja już mam przekonania z czasów jak jeździłem na LPG, stacja stacji i paliwo paliwie nie równe. Pamiętam kiedyś podjechałem zatankować LPG, miałem butle 50L i tak sobie tankuje, tankuje i weszło 48L :shock: myślę sobie, butla z gumy :mrgreen:

pistolet - Nie Lis 14, 2010 20:03

Nie chce robić offtopu, ale ja tankuje tylko na Auchan przy bonarce w Krakowie i nigdy nie mialem problemow z samochodem po zatankowaniu. Auto jezdzi dokladnie tak samo jak na paliwie lanym na ORLENie. Pozatym zbiorniki zalewa im ORLEN, widzialem juz 2 razy cysterne ORLENu jak uzupelniala tanki u nich na Auchan. poza tym tankuje wielu taksowkarzy tam, co swiadczy tez o jakosci paliwa (oni nie leja byle czego). Jak nie masz potwierdzonych informacji na temat paliwa na danej stacji to nie ma sensu pisac takich rzeczy...
maciej - Pon Lis 15, 2010 16:17

Dyskusję o jakości paliw już kiedyś mieliśmy.
Ja w Warszawie prawie zawsze tankuję na Auchan'ie i moi gazownicy zawsze się dziwią, że mam tak czyste filtry na przeglądach.

Na takich stacjach nikt nie ma interesu kręcić wałków, bo to nie "prywatne" tylko korporacyjne, a ciężko ominąć systemy elektroniczne, które liczą tankowane paliwo i pieniądze, a do tego za dużo ludzi do podziału, gdyby chciało się robić duży kant (na mojej stacji przy Auchanie pracuje "na podstawowym poziomie" 20 osób lekko licząc, a do tego trzebaby jeszcze managerów przekupić).

Do tego Auchan ma interes utrzymywać przyzwoity poziom, bo to ma być reklama sklepu na którym realnie zarabiają.

No i cena - oni sprzedają te paliwa praktycznie bez marży, bo właśnie to ma być reklama, a za teren w tym miejscu i tak już płacą.

Dobra, koniec off-topic'u. ;)

Znów było 12-12,5 l LPG na 3 tankowania (prawie 900 km) przy jeździe 120-170 z dużą ilością przyspieszeń - widać tak musi być. ;)

pistolet - Wto Lis 16, 2010 09:00

Wtrącę jeszcze jeden post do dyskusji odnośnie tej stacji żeby nie być gołosłownym, mam nadzieje, że nie zostanę ukarany za to. Dowód na to co mówiłem. Kierowca powiedział mi, że jedzie z tym paliwem z Trzebini, a z Auchan jedzie prosto na Podgórską uzupełnić im tanki. Tym samym paliwem!

Zdjęcie robione wczoraj około godziny 11:00.
Przepraszam za offtopic, ale nie dało mi to spokoju...

memphisto - Wto Lis 16, 2010 09:58

kb2502, a nie wiesz skąd gaz mają ? bo może się przerzucę :mrgreen:
maciej - Wto Lis 16, 2010 10:07

No i jeszcze jedno - stacje przy marketach mają taki obrót, że nie ma mowy o zbieraniu się syfu w zbiornikach, czy "zaleganiu paliwa" i zbieraniu się w nim wody.
pistolet - Wto Lis 16, 2010 12:22

Nie mają gazu. Tylko 95,98 i ON. Ale czytałem niedawno, że jest na sprzedaż wystawiona stacja LPG, która znajduje się zaraz obok stacji Auchan. Tylko czekać aż ją ktoś kupi. Na pewno będą konkurencyjne ceny też... Zbieranie się wody to mit, też o tym czytałem. Osoby które szerzą tego typu herezje o stacjach o których nie mają pojęcia są w błędzie moim zdaniem... Nigdy nie miałem problemu z autem po tankowaniu tam przez te kilka miesięcy które mam samochód. Brat tankuje tam ON do Audi A3 2.0TDI od kiedy otwarli to centrum handlowe Bonarka i jest bardzo zadowolony. Musimy o tym otworzyć temat osobny, bo zaraz ostrzeżenia polecą. Proszę kogoś z moderatorów o wydzielenie tematu o stacji Auchan przy Bonarce w Krakowie. Dziękuję. Pozdrawiam.
maciej - Wto Lis 16, 2010 12:27

kb2502 napisał/a:
Zbieranie się wody to mit, też o tym czytałem. Osoby które szerzą tego typu herezje o stacjach o których nie mają pojęcia są w błędzie moim zdaniem...

Hmm.. A możesz napisać dlaczego?
Bo jak dla mnie to jest dość logiczne.
Nie da się uniknąć choćby odrobiny H2O w paliwie, a jeśli paliwo stoi długo w zbiorniku i jest poddawane różnicom temperatur, to woda może się wytrącać i pozostawać w większe niż zwykle ilości w zbiorniku, co może powodować potem zatankowanie paliwa ze zwiększoną ilością H2O niż zwykle.
Ale mogę się mylić, dlatego pytam. :)

pistolet - Wto Lis 16, 2010 12:33

Nie wiedziałem, że o taką wodę Ci chodzi. Czytałem nieraz opinie na temat różnych stacji, ludzie wypowiadali się, że podobno widzieli jak podczas powodzi które były niedawno dosłownie zalało zbiorniki na stacji jakiejś, albo że widzieli jak podczas ulewnych deszczy zbiorniki stały otwarte i niby oczekiwały na uzupełnienie z cysterny. Albo przysłowiowe chrzczenie paliwa wodą, lub innymi specyfikami. O to mi chodziło. Jak dla mnie to bujda. Jeśli chodzi o śladową zawartość wody, jest to oczywiście nieuniknione :)
Pawkaz - Wto Lis 16, 2010 13:05

Tak wlasnie przegladalem forum i nie weim jak to sie stalo, ze pojawil sie nowy temat, skoro dalem opcje "odpowiedz" :roll:
pistolet - Wto Lis 16, 2010 14:17

Na moja prosbe zostaly przeniesione posty wszystkie z poprzedniego tematu, zeby nie robic offtopu, bo zrobilo sie ich troche wiecej niz jeden, czy dwa.
walkie - Wto Lis 16, 2010 14:42

ja także tankuję na stacjach Auchan, zarówno tej w CH Bonarka w Krakowie, jak i na Bielanach we Wrocku i nie zauważyłam żadnych nieprawidłowości w działaniu auta albo większego spalania.
pajda - Wto Lis 16, 2010 14:50

Tutaj macie trochę informacji o 'wodzie w paliwie'

http://www.auto-swiat.pl/...k-z-nia-walczyc

http://www.motofakty.pl/a...u_paliwa_2.html

magneto - Wto Lis 16, 2010 15:04

Ja tankuje na neste albo tesco i nie narzekam.W zimę raz zatankowałem zimowy ON na orlenie i zamarzło.Z wymienionych wcześniej nie miałem problemów.
dobryziom - Wto Lis 16, 2010 18:18

ja tankuje od 4 miesięcy na cerfie na Targówku oczywiście 98 i nie widzę różnicy miedzy tym a paliwem z neste oraz Shella którego wcześniej tankowałem. Tym bardziej że ostatnio na jednym zbiorniku z cerfa zrobiłem trasę do gdańska i z powrotem.
des - Wto Lis 16, 2010 21:10

Ja tankuje tylko na BP ale stacja stacji nie równa, przynajmniej jeśli chodzi o LPG.
W zeszłym tygodniu tankowałem w Radomsku i zrobiłem 466km na 36l gazu, a ostatnio zatankowałem na BP we Wrocławiu (między Placem Grunwaldzkim a mostem Szczytnickim) i już widzę, że zrobię o jakieś 50km mniej, co jest dla mnie dużą różnicą. Trasa jaką zrobiłem jest identyczna.

Gulliver - Wto Lis 16, 2010 22:29

Także często tankuję na Auchanie w Sosnowcu. Jednak profilaktycznie -czy w motórze, czy to w dieslu- co 3 tankowanie to 98 Ultimate czy V-Power Diesel aby wtryski i inne podzespoły ładnie posmarowało. I nie narzekam, chociaż różnicy między paliwami nie czuję. Ale sumienie mam spokojne. Teraz, gdy temperatura spada wolę zatankować na Shellu by mieć pewność (?) że paliwo jest odpowiednie do pory roku. Ulepszaczy paliwa nie stosuję.
BTW: także widziałem cysterne Orlenu na stacji Auchan.

Piotrass - Wto Lis 16, 2010 23:19

Czytałem kiedyś w gazecie Lubuskiej raport z jakości paliwa w/g którego TESCO w Zielonej Górze wypadło kiepsko. Aczkolwiek tankowałem na tej stacji duuużo razy i nie było jakichkolwiek problemów. :)
shudder - Sro Lis 17, 2010 08:32

Piotrass napisał/a:
Czytałem kiedyś w gazecie Lubuskiej raport z jakości paliwa w/g którego TESCO w Zielonej Górze wypadło kiepsko. Aczkolwiek tankowałem na tej stacji duuużo razy i nie było jakichkolwiek problemów. :)

Może słabo "posmarowali" gazecie żeby dobrze o nich napisała ;]

Wydryszek - Sro Lis 17, 2010 10:14

I ja dodam swoje trzy grosze.

Od kilku miesięcy tankuję tylko na Auchan w Warszawie LPG i Pb95 i nie miałem żadnych problemów ani w zimę, ani latem.
Nie sprawdzałem idealnie w porównywalnych warunkach ale na 34 litry LPG przejadę w mieście 270km do końca butli.
Kiedy tankowałem na stacji Wasbruk w Wesołej, 34 litry wystarczało na ok 310km w warunkach miejskich i miałem wrażenie, że w trasie odrobinę mniej palił gazu.

Muszę się w najbliższym czasie skusić na gaz Shella albo BP żeby zobaczyć ile na nich przejadę. Chociaż z drugiej strony na pełnej butli zapłacę jakieś 6-7zł więcej czyli na to samo wychodzi, spali mniej ale cenowo wyjdzie to samo :)

maciej - Sro Lis 17, 2010 10:16

Cytat:
Kiedy tankowałem na stacji Wasbruk w Wesołej, 34 litry wystarczało na ok 310km w warunkach miejskich i miałem wrażenie, że w trasie odrobinę mniej palił gazu.

Ja z kolei zraziłem się do stacji Wasbruk na drodze Warszawa-Nieporęt - przedłużenie Płochocińskiej.
Do R827 na żadnej stacji nie wchodziło "do odbicia" więcej niż 42l, a zwykle 40,5-41l, a tam "udało" mi się zatankować 46,5l...

Wydryszek - Sro Lis 17, 2010 10:53

maciej magia w czystej postaci w takim razie :D

Zastanawia mnie jeszcze fakt, że jak założyłem instalację, wchodziło do pełna lekko ponad 32 litry i odbijało zawór a teraz 34,5 litra wchodzi.

Teraz mam dylemat Auchan-Wasbruk......

pistolet - Sro Lis 17, 2010 14:38

O tym pisałem wcześniej w sprawie tego LPG przy Bonarce w Krakowie:

http://dobaku.pl/news.php?show=9

natenczas - Sro Lis 17, 2010 15:18

Jakość paliw na tych stacjach nie jest taka słaba jak by sie wydawało...
Mówię tu o stacjach Carrefour, Tesco, Auchan.

wiadomo ze są jakieś nałożone normy, a te wielkie firmy o to dbają i je spełniają. Gorzej jest chyba ze stacjami prywatnymi gdzie człowiek ma jedną stację "Tankex" (czy coś tędy) Tam to nigdy nic nie wiadomo.

Osobiście tankuję na stacji Carrefour 98 i jest świetna! Cenowo kosztuje tak jak 95 na Statoilu czy BP a mam 3 oktany więcej i mój 1,6 ładniej mruczy i póki co nie strajkuję, ze dają mu niedobre "jedzenie"
:)