Zobacz temat - [R75] Paląca się kontrolka od poduszek powietrznych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Paląca się kontrolka od poduszek powietrznych

dlugigl - Czw Gru 30, 2010 15:22
Temat postu: [R75] Paląca się kontrolka od poduszek powietrznych
Hej ho!

Mam pytanie odnośnie palącej się kontrolki od poduszek powietrznych (http://www.autopolki.pl/Image/Image/image/tematyczne/kontrolki/2.jpg) - wcześniej wszystko było w porządku, później przy ruszaniu fotelem pasażera zaczęła się czasami włączać, następnie wyłączać, a teraz pali się cały czas. Co może być przyczyną? Jak to zdiagnozować - podłączyć do komputera, czy jakiś inny sposób?

Pozdrawiam :)

trawis25 - Czw Gru 30, 2010 15:59

Sprawdź połączenia pod siedzeniem,pewnie się poluzowały.
mike-l - Czw Gru 30, 2010 15:59

Witaj!
No niestety to częsta usterka. Kable pod fotelem pasażera oraz kostką w którą są wpinane są nieco "wrażliwe". Przy ich ruszaniu komputer dostaje sygnał o zmianie w układzie i wywala taki błąd. Lepiej nie ruszać za dużo tym fotelem. Przesuń go na poprzednią pozycję, włącz zapłon i zobacz czy kontrolka się pojawia. Jak się pojawi to trzeba będzie dalej kombinować.

markozalko - Czw Gru 30, 2010 16:03

Ja sobie dałem na luz nią. Oduwałem fotel na max do przodu i do góry, wyciągałem tę kostkę nawet przetarłem ją wpo swojemu. Innym razem obkleiłem taśmą.Było oki ale do czasu, wystarczy fotel przysunąć albo pojeźdizć trochę dłużej i znów się zapala. Wiem że to denerwuje ale się idzie przyzwyczaić. Ba no tyle kontrolek to jakaś się musi palić co nie :) :):):)
apples - Czw Gru 30, 2010 17:50

Opisy, zdjęcia http://forum.roverki.eu/v...p=494846#494846 :wink:
dlugigl - Czw Gru 30, 2010 19:29

A czy jeśli ta kontrolka się świeci, to poduszki nie działają, czy wszystko z nimi w porządku?

Dzięki za linki :)

staf - Czw Gru 30, 2010 20:55

dlugigl,
Wszystko jest z nimi ok. Tyle tylko ze w razie "bum" nie "odpala"

domel-x - Pią Gru 31, 2010 10:41

można też wyciąć kostki i najlepiej polutowac ,wtedy mamy 100% pewnosc :wink:
Zajac1941 - Sob Sty 01, 2011 22:07

Mialem to samo,coagle zapalala sie kontrolka poduszek az sie zdenerwowalem,odkrecilem fotel,u mnie byl to fotel kierowcy,przechylilem go do tylu,wtedy jest dobre dojscie do kostek.Na bialej duzej kostce neilepiej zrobic bajpasy a nie wycinac wtedy nie pomylisz kabli.Kable polutowac.Uprzednio odlaczyc akumulator,mozna przez nieuwage zrobic zwarcie w sterowaniu fotelem,lutujac kabelki.tamjest zawsze napiecie nawet gdy masz kluczyk w kieszeni.Malych kostek nie ruszac.U mnie pomoglo kontrolka wiecej nie zapalila sie.
timba - Sob Sty 08, 2011 19:23

Witam.
Ja mam to samo i od jakiegoś czasu kontrolka już pali cały czas,ale Mariusz powiedział aby
za dużo nie majstrować pod fotelem bo tam są linki napinające bardzo wrażliwe i trzeba na nie uważać.
Mariusz powiedział też,że to nie ma wpływu na działanie poduszki

Timba:

MaReK - Sob Sty 08, 2011 19:54

staf napisał/a:
dlugigl,
Wszystko jest z nimi ok. Tyle tylko ze w razie "bum" nie "odpala"

Odpalą. Jestem tego żywym przykładem ;)

VMatas - Sob Sty 08, 2011 20:45

Polutowanie kabli na krotko nie jest najlepszym wyjściem. Jak kiedyś trzeba będzie wyciągnąć fotel to już będzie problem. Ja wymieniłem u siebie oryginalne łącze na takie: http://www.swiat-kabli.co...---NV-0002.html i wszelkie problemy z kontrolką się skończyły.
domel-x - Sob Sty 08, 2011 20:46

suchajcie a po co w przednich zapieciach od pasów jest przewód podłączony do kostki pod siedzeniem,zastanawia mnie to juz od dawna ,czy nie jest tak gdy jest zapiety pas to wtedy poduszka wyszczeli ? bo przeciez nie sygnalizuje nie zapietych pasów

VMatas napisał/a:
Polutowanie kabli na krotko nie jest najlepszym wyjściem. Jak kiedyś trzeba będzie wyciągnąć fotel to już będzie problem

na moje jest dobrym rozwiązaniem :wink:

trawis25 - Sob Sty 08, 2011 23:53

[quote="domel-x"]suchajcie a po co w przednich zapieciach od pasów jest przewód podłączony do kostki pod siedzeniem,zastanawia mnie to juz od dawna ,czy nie jest tak gdy jest zapiety pas to wtedy poduszka wyszczeli ? bo przeciez nie sygnalizuje nie zapietych pasów

To chyba napinacz pirotechniczny pasów :rotfl:

21matys - Nie Sty 09, 2011 10:09

trawis25 napisał/a:
To chyba napinacz pirotechniczny pasów :rotfl:

chyba czy napewno?? tez mnie to zastanawiało, ale bardziej bym obstawiał za sygnalizacja dla ASR czy ktoś siedzi czy tez nie

domel-x - Nie Sty 09, 2011 10:26

trawis25 napisał/a:
To chyba napinacz pirotechniczny pasów

http://bluesbreaker.w.interia.pl/nap.html
faktycznie ,niewiedziałem dzieki :wink:

Roma - Pon Sty 10, 2011 09:28

VMatas, czy wymiana łącza wymaga wiedzy specjalistycznej? Wiem, pytanie naiwne, ale mam podobny problem i zastanawiam się, czy udać się do mechanika, czy da się to zrobić metodą "chałupniczą"? :)
apples - Pon Sty 10, 2011 09:38

21matys napisał/a:
trawis25 napisał/a:
To chyba napinacz pirotechniczny pasów


chyba czy napewno?? tez mnie to zastanawiało, ale bardziej bym obstawiał za sygnalizacja dla ASR czy ktoś siedzi czy tez nie
Na 100%.
volverin - Wto Sty 11, 2011 20:55

ja mialem podobnie kiedys fotel ruszylem i sie zapalilo ale ja wymienilem czujnik poduszek!! i wszystko jest Ok i wam tez radze :) pozdro
domel-x - Wto Sty 11, 2011 20:59

volverin napisał/a:
wam tez radze
niby po co ?jezeli wiadome ze to kostka lub złamany przewód. jaki czujnik wymieniłeś?
Alex_Tom - Pon Wrz 22, 2014 11:46

Pali mi się kontrolka poduszek. Na pewno jest to wina połączeń pod fotelem bo gdy nim suwam potrafi zgasnąć.
Wszyscy piszą o kostce do napinacza - żółty przewód i niebieska kostka, ale co z samym przewodem do poduszki w fotelu - dwa cienkie, kolorowe kabelki. Ja mam je złączone konektorami i zaizolowane. Jak jest oryginalnie, powinna być tam kostka ? Dodaję zdjęcie aby było wiadomo o co chodzi - mowa o tym co w czerwonym kółku.

tomi24lbn - Pon Wrz 22, 2014 12:36

Oryginalnie powinna być kostka koloru żółtego. Ktoś się już jej pozbył :)
Ja w swoim aucie rok temu też wałczyłem z fotelem i zamontowałem takie ( http://www.trans-tel.pl/i...id=1565)wtyczki od tamtej pory zero problemu

paolinio - Pon Wrz 22, 2014 13:05

Alex_Tom, ja mam u siebie tak jak Ty, dokładnie tak samo zrobione.
longer86 - Pon Wrz 22, 2014 15:34

spróbuj poprawić te połączenia... ja mam żółtą kostkę i walczyłem z tym jakiś czas bo też migała poducha przy przesuwaniu fotela
Satyavan - Pon Wrz 22, 2014 17:02

Hehe no nie wierzę, problemy Roverkowe wszędzie takie same. U mnie dwa dni temu pierwszy raz kontrolka nie zgasła po uruchomieniu silnika. Raz gaśnie raz nie, loteria po prostu. :mrgreen: Muszę no zobaczyć jak to u mnie wygląda.
borsuk88 - Pon Wrz 22, 2014 17:22

u mnie też był problem z tymi kostkami pod fotelami- wywaliłem je i połączyłem na krótko i problem znikł i jak na razie - ok 5miechów - spokój i się nie zapalają!sprawdź połączenia może gdzieś się rozlutowały albo poluzowały!
Alex_Tom - Pon Wrz 22, 2014 23:47

Dzięki wszystkim! Ja wiedziałem, że coś nie łączy i trzeba tam pogrzebać. Bardziej chciałem wiedzieć czy tam powinna być kostka czy coś, ale przecież pod drugim fotelem jest kostka. Swoja drogą pod fotelem pasażera wszystkie kabelki mają inne kolory niż pod fotelem kierowcy ale w to już nie wnikam :) .
Okazało się, że pod taśmą izolacyjną jeden konektor się rozpiął. Kupię przy okazji kostkę i zrobię porządnie bo lubię gdy jest tak jak powinno być.

AdaskoC - Wto Wrz 23, 2014 09:18

Te kostki to koszt 10zł, zawsze lepiej na kostce, bo w razie potrzeby wyjęcia fotela nie trzeba nic przecinać itp.
Alex_Tom - Sob Sty 03, 2015 20:10

Czy jakość połączenia ze sobą kabelków ma jakiś wpływ? Znowu mi się świeci i dla próby złączyłem kabelki skręcając je w palcach.
Świeci się dalej i tak sobię myślę czy gdy się je zlutuje to w ten sposób będzie lepsze połączenie i kontrolka zgaśnie.
Może w przypadku poduszki dokładność połączenia ma znaczenie?

j0zek - Sob Sty 03, 2015 20:57

longer86 napisał/a:
spróbuj poprawić te połączenia... ja mam żółtą kostkę i walczyłem z tym jakiś czas bo też migała poducha przy przesuwaniu fotela


Mi w ASO powiedzieli, że R75/ZT często wywala błąd poduszki przy regulowaniu fotela.
Więc może to taki jeden z mankamentów?

AdaskoC - Sob Sty 03, 2015 21:03

j0zek napisał/a:
longer86 napisał/a:
spróbuj poprawić te połączenia... ja mam żółtą kostkę i walczyłem z tym jakiś czas bo też migała poducha przy przesuwaniu fotela


Mi w ASO powiedzieli, że R75/ZT często wywala błąd poduszki przy regulowaniu fotela.
Więc może to taki jeden z mankamentów?


To zazwyczaj przez nie łączącą kostkę, lub inne przerwy w połączeniu. Dobrze zlutowane na stałe, lub wymiana na dobre kostki eliminuje problem. Ja wymieniłem na nowe kostki oryginalne i problemu nie mam.

Piotr84 - Sob Sty 03, 2015 22:26

A mam takie pytanie, czy te kostki pod fotelem można bez obaw rozłączać i złączać. Żeby je sprawdzić, czy nie wywali mi żadna poducha. Pewnie głupie pytanie, ale tez świeci mi się kontrolka, a mam obawy tam grzebać.
AdaskoC - Sob Sty 03, 2015 22:45

Ja ze swojej strony napiszę tak :)
Czytałem na internecie, że komuś wystrzeliła. Mi osobiście przez kilka lat ani razu nie przytrafiło się coś takiego, a dość często mam styczność z podpinaniem/odpinaniem poduszek w różnych autach. Nawet na pracującym silniku odpinałem poduszkę kierownicy i nigdy nie wystrzeliło. Ale to tylko moje doświadczenie.

"Jak ktoś ma pecha to i palec w du*ie złamie :) "

dexter77 - Nie Sty 04, 2015 13:36

Miałem ostatnio też ten problem - pasażer bawił się fotelem. Rozpięcie i podpięcie na nowo kostki rozwiązało problem kontrolki poduszki :wink: