Zobacz temat - Pomóżcie wybrać imię dla mojego Synka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Pomóżcie wybrać imię dla mojego Synka

yushi - Nie Kwi 17, 2011 21:15
Temat postu: Pomóżcie wybrać imię dla mojego Synka
Mam taką nietypową sprawę... Otóż pod koniec maja zostanę ojcem :smile: I tak z Narzeczoną nie możemy zdecydować się na konkretne imię... Dlatego też postanowiliśmy poprosić użytkowników forum Roverki, żeby wskazali po dwa imiona które podobają się najbardziej. Nie chcemy też nadać jakiegoś imienia, które miałoby okazać się jakąś "fobią" naszą, więc pytamy Was drodzy użytkownicy i kierowcy :wink:
Oczywiście nie gwarantujemy, że nazwiemy nasze dziecko dokładnie tak jak wskaże ankieta, ale z pewnością rozważymy czołowe opcje, natomiast te z końca zapewne odrzucimy. Jak będzie okaże się już niedługo i wówczas napiszę na forum :wink:
Wyniki ankiety opublikuję po jej zakończeniu.

bonus89 - Nie Kwi 17, 2011 21:24

Troche takie potraktowanie dziecka jak rzecz... :>
Oskar - Nie Kwi 17, 2011 21:25

Brakuje imienia Oskar. :)
yushi - Nie Kwi 17, 2011 21:30

bonus89 Wiedziałem, że znajdzie się jakiś malkontent. Przeczytaj post ponownie i zastanów się czy masz rację. Nie napisałem, że wybierzemy imię, które wygra, ale nie chcemy też nazwać Synka jakoś nietypowo, żeby nie było to naszym "widzi mi się"... Więc chyba jednak nie masz racji.

[ Dodano: Nie Kwi 17, 2011 21:30 ]
Oskar, faktycznie nie pomyśleliśmy. Hmmm... też rozważymy:smile:
Swoją drogą ciekawe skąd taki pomysł :mrgreen: :wink:

Jugol - Nie Kwi 17, 2011 22:10

Piotr- będzie ładnie :)
adamsky - Nie Kwi 17, 2011 23:02

moja naj trójka.

1. Stanisław
2. Mieczysław
3. Adam

TrAViShOn - Nie Kwi 17, 2011 23:31

Miałem z połowicą ten dylemat prawie dwa ( :shock: ) lata temu i ze swojego doświadczenia powiem tyle: Nic nie było do końca jasne dopóki tuż po porodzie spojrzeliśmy na nasze maleństwo... Dopiero wówczas zapadła ostateczna decyzja...
Powodzonka i pozdrawiam.

Piotrass - Nie Kwi 17, 2011 23:40

Jugol, ależ Ty dobrze mówisz :)
Generalnie ja też w niedługim czasie spodziewam się potomka, ale imię dla niego już dawno jest wybrane, to powinno płynąć prosto z serca :)

TrAViShOn - Nie Kwi 17, 2011 23:44

No jasna sprawa, dlatego mój ma na drugie - po tatusiu PIOTR :razz:
Piotrass - Nie Kwi 17, 2011 23:48

Bo wszystkie Piotry to fajne chłopaki ;) heheh
Pawkaz - Nie Kwi 17, 2011 23:52

Glosik poszedl ;) Najbardziej podoba mi sie Alex
Piotrass - Nie Kwi 17, 2011 23:53

Alex generalnie jest całkiem spoko, ale zbytnio mi się kojarzy z jedzeniem. U mnie w mieście jest mini sieć Alex-Kebab ;)
SyntaX - Pon Kwi 18, 2011 08:30

A ja tam Kebaby bardzo lubię
Alex mnie się podoba :)

magneto - Pon Kwi 18, 2011 09:15

Mi sie zawsze podobało imię Tomasz.
Pierwsze dziecko mialo tak mieć na imię, ale gdy się okazało że będzie dziewczynka to wybraliśmy mało popularne w dzisiejszych czasach imię- Ewa. :smile: Przy drugiej próbie też wyszła córka i ma na imie Anna
Trzeciej próby nie będzie. Trzy kobiety w domu mi wystarczą :razz:

Lukasz_Konin - Pon Kwi 18, 2011 09:37

yushi, a Alan ?:)
dobryziom - Pon Kwi 18, 2011 09:45

mi żadne nie podchodzi moi faworyci to :

Rysiek

Antek :)

R-200 - Pon Kwi 18, 2011 09:59

bonus89 napisał/a:
Troche takie potraktowanie dziecka jak rzecz... :>
Gdy Go zobaczycie po raz pierwszy już będziecie wiedzieli Jego imię. Wszystkiego najlepszego! :rotfl: :rotfl: :rotfl:
MaReK - Pon Kwi 18, 2011 10:23

yushi napisał/a:
bonus89 Wiedziałem, że znajdzie się jakiś malkontent.

yushi, we mnie też budzi takie skojarzenia jak bonus89 :)
To Wasza indywidualna sprawa. Ale rozumiem, że chcecie się rozeznać w gustach innych osób.

Nietypowe:
Pankracy, Bogumił, Jacenty

Staromodne:
Stanisław, Mieczysław, Władysław

Popularne:
Piotr, Paweł, Michał

Wśród moich dzieciatych znajomych przeważają: Aleksy, Jaśki, Staśki, Mikołaje, Sandry, Amelki...

Z Twoich typów, dla mnie Szymon.
Ale być może dużo racji jest w

R-200 napisał/a:
Gdy Go zobaczycie po raz pierwszy już będziecie wiedzieli Jego imię.


Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz dużo zdrowia zarówno dla rodziców jaki maluszka :)

yushi - Pon Kwi 18, 2011 10:44

Lukasz_Konin, Alan już jest u znajomego i tak nieładnie byłoby ściągać :wink:

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 10:42 ]
MaReK, ja też bym z tym poczekał i nadał imię jak zobaczę potomka, ale moja kobietka jest niecierpliwa i już chce wiedzieć :grin: Ja się domyślam, że jak wyjdzie na świat, to pewnie się zmieni, albo i nie... Zobaczymy. Tymczasem dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu :wink:

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 10:44 ]
TrAViShOn, Dlatego drugie imię mamy już wybrane i też będzie po tatusiu- Kamil :smile:

aliciaMG - Wto Kwi 19, 2011 21:22

Ja wybrałabym Mariuszka (wśród moich znajomych wszyscy Mariusze to ambitni i bardzo pozytywni ludzie).

Ja osobiście wybrałąbym Nikodema, ale takiej opcji niestety nie ma ;)

yushi - Wto Kwi 19, 2011 22:07

aliciaMG, no właśnie ten Mariusz to taki wybór z rozsądku i stąd ta sonda tak naprawdę :wink: Ja z Narzeczoną mamy takie samo zdanie i to samo myślimy o wszystkich Mariuszach jakich znamy. Więc to może jednak jakaś reguła :smile:
MaReK - Wto Kwi 19, 2011 23:04

aliciaMG napisał/a:
Ja osobiście wybrałąbym Nikodema, ale takiej opcji niestety nie ma ;)

Mnie się Nikodem wyłącznie z Dyzmą kojarzy.
W sumie w dzisiejszych czasach, można by być takim Nikosiem ;D

pistolet - Wto Kwi 19, 2011 23:21

Kuba! :)
yushi - Sro Kwi 20, 2011 11:00

pistolet, :mrgreen: Wczoraj, albo przedwczoraj zastanawialiśmy się nad tym imieniem i w sumie żadnych sprzeciwów nie mieliśmy, więc może stanie właśnie na Kubusiu :wink:
pistolet - Sro Kwi 20, 2011 14:28

Tak właśnie mam na imię :D
sobrus - Sro Kwi 20, 2011 14:34

Sebastiana mi tu brakuje... :wink:
yushi - Sro Kwi 20, 2011 22:10

pistolet, no tak przypuszczałem :wink:
sobrus, nad Sebastianem też myśleliśmy. Ja znam rozwiązanie tej sytuacji. Moja Narzeczona z chęcią przystanie na coś takiego- abyśmy byli rodzicami tylu dzieci ile padło tutaj propozycji :grin: Nom i w sumie ja też bym się zgodził na coś takiego, ale niestety na ten moment to mnie będzie bardzo trudno utrzymać jedną pociechę :/

pistolet - Sro Kwi 20, 2011 23:40

Ilu by było chrzestnych z tych wszystkich pociech :D A jak wam się podobają dwa imiona to dajcie mu dwa :) Chyba, że drugie ma być po dziadku/tacie :)
yushi - Nie Kwi 24, 2011 19:37

Uuuu pewnie bym nie spamiętał wszystkich Chrzestnych :wink:
Ale jeśli zacznę realizować plan to też dam znać :smile:

[ Dodano: Nie Kwi 24, 2011 19:36 ]
Sonda zakończona. W załączeniu przesyłam wyniki. Więc potwierdziło się to co przypuszczałem. Mnie jakoś po głowie chodziło imię Natan. Jednakże nie chciałem, aby mój syn miał na imię wg mojego jakiegoś kaprysu. Mam takich kolegów, rodzeństwo, które mają na imię Mieszko i Czcibor. Jak Wam się wydaje, w szkole mieli słodko... ? To drugie imię jest nawet nieznane słownikowi zaimplementowanemu w Google Chrome, bo jak teraz wpisałem, to zostało podkreślone na czerwono... Natan z resztą też :wink:
Wspomniani przeze mnie koledzy zostali tak nazwani, gdyż ich rodzice są historykami i postanowili nadać im imiona po królewskim rodzeństwie...
Myślę więc, że to jest raczej traktowanie przedmiotowe.
Sonda dała nam jakiś pogląd na podane imiona i inne propozycje, które od Was padały. Nie chcieliśmy, aby nasz Syn miałby cierpieć przez jakieś nasze wymysły. A szczególnie moje jak widać w załączniku :wink:
Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w tej niecodziennej ankiecie. :ok:

[ Dodano: Nie Kwi 24, 2011 19:37 ]
aha i wygrało imię przy którym szczególnie upierała się moja Narzeczona, a ja tak nie do końca :grin:

pistolet - Nie Kwi 24, 2011 21:05

Czyli jakie to imię w końcu wybraliście dla małego? :)
Pawkaz - Nie Kwi 24, 2011 21:34

pistolet napisał/a:
Czyli jakie to imię w końcu wybraliście dla małego?

Tez jestem ciekawy

yushi - Pon Kwi 25, 2011 11:56

Więc tak, najpewniej będzie Szymon, a na drugie Kamil.
Ewentualnie Marcin, a na drugie Kamil.
Na 100% będziemy wiedzieć po narodzeniu i wtedy napiszę jak się sprawa rozwiązała.
Może być też tak, że wybierzemy którąś z propozycji, które padały, jak np. Oskar :smile:
Rozwiązanie jest pod koniec maja, więc jeszcze trochę cierpliwości. Dokładny termin to 29 maj.
A może ktoś ma jeszcze jakąś ciekawą propozycję? :smile:

Oskar - Sob Maj 07, 2011 13:54

yushi, Tak, tak Oskar to bardzo ładne imię ;)