Zobacz temat - [R25]auto zgasło,zegary pracują
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25]auto zgasło,zegary pracują

EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 07:02
Temat postu: [R25]auto zgasło,zegary pracują
wczoraj ruszylem w trase do pl..w okolicach Hanoveru[niemcy] jadac 120km/h auto zgaslo a zegary stanely w nast pozycjach...obrotomierz po 1 tys a predkosciomierz ok 60 km/h...odpinalem aku kompa zeby reset zrobic i nic... nie wiem co jest...obawiam sie ze montaz tych chipow narobil balaganu... ma ktos jakis pomysl co to moze byc?? bo oczekiwanie na telefon z warsztatu mnie denerwuje...cos czuje ze roverek pojdzie na zlomek...
ADI-mistrzu - Pią Kwi 20, 2012 09:03

Ale wskazówki się nie ruszają? Nawet po wyjęciu kluczyka?
EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 09:06

jak wyjme kluczyk to sie wylaczaja...jak przekrecilem zaplonem na wlaczonym biegu to od predkosciomierza nawet opadla raz a pozniej znowu wrocila do poprzedniej pozycji
ADI-mistrzu - Pią Kwi 20, 2012 09:10

Sprawdź masę między karoserią a akumulatorem, może ją zgubiłeś w trasie.
EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 09:12

no auto jest w warsztacie teraz...a jak przekrecony byl kluczyk w pozycji do odpalenia to slychac bylo bezpiecznik jak trzeszczy
ADI-mistrzu - Pią Kwi 20, 2012 09:18

Który bezpiecznik?
Prędkościomierz jest niezależny o ECU, więc jeśli coś z nim jest nie tak (w czasie postoju pokazuje dziwne wartości) to najpewniej masa zgubiona.

EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 09:22

taka gruba kostka zolta.od prawej strony pierszwa w gornym rzedzie...nie kojarze od czego anie spradzalem jeszcze... no mase jakbym zgubil to chyba nie mialbym radu w aucie czy sie myle? a bylo wszystko procz tego ze auto przestalo jechac:/
ADI-mistrzu - Pią Kwi 20, 2012 09:29

Różni bywa z masą, bywa że dyskoteka na liczniku się robi :wink:
EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 09:31

no nie wiem...czekam na telzwarszatu...a co jesli komp polecial?? istenieje taka mozliwosc??
ADI-mistrzu - Pią Kwi 20, 2012 09:32

raczej dziwne jak by od tak o padł, zazwyczaj musi być przyczyna.
Chodź trzeba wziąć pod uwagę że u Ciebie autko było grzebnięte przez poprzedników, więc mogły różne rzeczy się stać.

EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 09:36

nie masz prolemow kup sobie auto:) zobaczymy jak zadzwonia z warsztatu..niestety spory kawalek z hotelu wiec musze czekac na tel....
Remigiusz - Pią Kwi 20, 2012 13:42

Problem jest masa gdzieś jest z korodowany kable od masy. Najlepiej podciągnąć nowe kable od Minusa akumulatora od karoserii oraz do skrzyni biegów. To terkotanie jak przekręcasz jest właśnie brak masy :wink:

Mam nadzieje ze nie dałeś do byle jakiego warsztatu w Niemczech bo narobią tobie większej kaszanki z ROverkiem czasem :wink:
Zepsują więcej nic trzeba :neutral:

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2012 13:42 ]
hmm ale jak tryka przekaźnik R4 co jest głównym przekaźnikiem i go podmieniałeś to kurcze nie wiem co jest nie halo :neutral:

EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 14:51

Dalem sobie spokoj...laweta jedzie...bede w pl to go podpale... nie mam tu za duzo narzedzizeby wiecej grzebac... warsztat stwierdzil ze nie dadza rady tego zrobic wiec nic nie grzebali
bociannielot - Pią Kwi 20, 2012 15:31

EMERYT19, nówka audice na lawecie widywałem, też byś podpalił? :wink:
EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 15:53

nowka audi ma serwis gwarantowany... zeby ze nie placi aco... auto zezlomuje tutaj bo laweta 2200 by wyniosla wiec sie nie oplaci..chyba ze ktos chce odkupic..za cene transportu
bociannielot - Pią Kwi 20, 2012 16:17

EMERYT19, dlatego ja mam PZU auto pomoc, wychodzi taniej, a co do oferty, to daj głoszenie może ktoś się znajdzie :wink: .
EMERYT19 napisał/a:
nowka audi ma serwis gwarantowany...
no nie wiem czy dowiezienie do ASO ma też gwarantowane :wink:
EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 16:30

zalezy jaka ma polise wykupiona...ja mam hotel[3 dni] i dowoz do domu za free i pasazerowie tez....
ADI-mistrzu - Pią Kwi 20, 2012 17:02

Sprawdź napięcie na aku, może za niskie.
Na jakiej prędkości Ci obrotomierz się zatrzymuje? Jak przekręcasz kluczyk to co się na liczniku pokazuje? Na 3 pozycji kluczyka co się dzieje?

EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 17:52

no wszystko wlacza sie normalnie obroty tylko odrazu pokazuje powyzej tysiaca...no i slychac pod maska ten przekaznik ale teraz juz jestem w hotelu jutro mam samolot do pl a auto przyjedzie wtorek sroda...udalosie zalatwic lawete po znajomosci wiec polowa ceny...chcialem je tu zezlomowac ale warsztat niewyda papierka o szkodzie calkowitej... wiadomo ze jeszcze do niego zajrze ale pojdzie pod mlotek tak czy siak... jak juz raz sie zbuntowalo na trasie tonie bede ryzykowal drugi raz.. ale asisstance mam kapitalny... tzn jest wiecej niz sie spodziewalem
Raptile - Pią Kwi 20, 2012 19:32

EMERYT19, jaka cena ;)
EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 19:32

dziadek mojej zony twierdzi ze alternator... no dziwne...sie zobaczy jak dotrze do pl.. jakby ktos chcial na czesci to piszcie na pw sprzedam za rosadna cene chociaz mysle ze da sie to zrobic w domu
Raptile - Pią Kwi 20, 2012 19:44

Masa do roboty ;) jMiałem u siebie to samo Kawałek kabla moze byc glosnikowy do - do aku i oczyscic obrze ubudowe kompa najlepiej pod jakas śrubkę się wkręcić ;)

żadne alternatory ; D Daj cene dobra to kupie ;)

EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 19:57

3 tys pasuje??

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2012 19:56 ]
nowe wachacze..tj po 3 tys km.. po chipe silnik bez zastrzezen

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2012 19:57 ]
rozrzad we wrzesniu wymieniany

Raptile - Pią Kwi 20, 2012 19:59

Na serio czy jaja se robisz ? Daj jakies foty tego bojlida ;)
EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 20:10

nie no jestempo 0,7 wiec nie mysle realnie...zrobie tak..na trzezwo przyjrze sie temu...alenie wiemkiedy bo mam napiety kaledarz...ale duzo nie bede chcial jesli powanie myslisz daj namiar na pw i ewentualnie kiedy bys chcial go wziasc...ale mysle ze na luzie do 5 sie zmiescisz mysle ze to dobra cena ale na trzezwo pmysle cze go sprzedam...poki co gwarant ze wiecej niz 5 nie bedzie

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2012 20:10 ]
daj znacna pw ale odezwe sie dopiero za tydzien...bo teraz bede mial brak neta...napiszile jestes w stanie dac auto wygladacalkiem calkiem nie mam foto ja jeszcze przemysle ale jedno jest pewne czasna zmiany...za duzo km smigam zeby miec awarie...chyba nowe kupie

Raptile - Pią Kwi 20, 2012 20:35

EMERYT19, jak coś jestem zainteresowany ;)

Nie chcę żerować na twoim nieszczęściu spróbuj zrobić tak jak Ci napisałem , Oczywiście na trzeźwo zebyć zamiast do - nie podłączył do + :D

EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 20:37

spox mam drugie auto wiec juz minie zalezy na tym tak bdb ale chyba sie skusze na avenis w kombi z salonu...kreci mnie od pewnego czasu...no i jedyne kombi cosiezonie podoba:)
Adrian - Pią Kwi 20, 2012 20:43

Dobra Panowie,

Ewentualne interesy na PW załatwiajcie. :wink: Trzymajmy się tematu. :ok:

EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 21:00

Adrian napisał/a:
Dobra Panowie,

Ewentualne interesy na PW załatwiajcie. :wink: Trzymajmy się tematu. :ok:

tak jest szefie...twoje zdrowie... roverki fajne auta:)

Remigiusz - Pią Kwi 20, 2012 21:12

Jak nie będziesz auta holował do PL to ja bym znal kogoś z niemieckiego forum nie daleko od Hanoovera gdzie by można było może auto zostawić.

Ja coś obstawiam ze gdzieś jakiś kabel jest przegryziony albo gdzie zwarcie robi :neutral: A jak przekręcasz kluczyk do kontrolki normalnie się świeca i gasną ? Typu check, SRS.

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2012 21:12 ]
Aha jeszcze jedno, mogłeś odpiąć był całkiem wiązkę tylnej klapy w bagażniku jest wtyczka od strony pasażera za nadkolem i może ona jest winna mimo ze ja naprawiałeś. :wink:

EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 21:36

zadne kontrolki nie gsna.... pamietaj ze jechalem non stop 120km... i tak nagle wszystko.... teraz drugie 0.7..trzeba to opic:)

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2012 21:36 ]
mowicie ze masa...ale jak odlaczam mase to zegary wracaja do zera... kurde no dziwne to jest.... nawet n nowy przewod masowy pod karoserie robi to samo

Adrian - Pią Kwi 20, 2012 22:00

Zmasuj obudowę ECU z minusem akumulatora. Tylko jutro, nie dzisiaj. :wink:
EMERYT19 - Pią Kwi 20, 2012 22:03

Adrian napisał/a:
Zmasuj obudowę ECU z minusem akumulatora. Tylko jutro, nie dzisiaj. :wink:


jutro lece do zonki i syna mam doscz autem...posiedze jak bede mial czas

Remigiusz - Pią Kwi 27, 2012 15:01

I jak tam :D Naprawiłeś furę :razz: :razz:
EMERYT19 - Wto Maj 08, 2012 19:34

hehhe no nawet nie wiem gdzie jest:) musialem wracac do pracy a auto mialo przyjechac...bede dzwonil weczorem co z fura a pozniej moze ktos do niej zajrzy...a jak nie to zlom:)

[ Dodano: Pon Kwi 30, 2012 06:48 ]
hehehe wzieli roverka na lawete to sie laweta zepsula...moze dzis przywioza:)

[ Dodano: Wto Maj 08, 2012 19:34 ]
panowie wie ktos jak to jest z laweta?? to co jest z masa auta ale nie wiem co dokladnie... jesli zaczepie lawete do passata waga cos ok 1700/1800 i wrzuce tam r25 to nie doczepia sie??

ADI-mistrzu - Sro Maj 09, 2012 00:03

Jeszcze CI zapłacą za hol lawety :lol:
Remigiusz - Sro Maj 09, 2012 00:57

Ważne żeby R25+przyczepa nie miała większa masę razem niż auto co ja holuje :wink: Bo szatan opęta przyczepę jak na filmie :wink:
bociannielot - Sro Maj 09, 2012 09:22

Remigiusz, :mrgreen:
kadzaf - Sro Maj 09, 2012 09:39

EMERYT19 napisał/a:
hehehe wzieli roverka na lawete to sie laweta zepsula...moze dzis przywioza:)

najpierw trzeba go poświecić ,albo był słabo opity przy zakupie i przez to takie niuanse.
Raptile od razu ucichł z zakupem :mrgreen:

EMERYT19 napisał/a:
panowie wie ktos jak to jest z laweta?? to co jest z masa auta ale nie wiem co dokladnie... jesli zaczepie lawete do passata waga cos ok 1700/1800 i wrzuce tam r25 to nie doczepia sie??

Powinien dac rade ,najwyzej kilka godz pozniej zajedzie sie do celu.(przynajmniej bezpieczniej)

Ciufa - Sro Maj 09, 2012 20:32

EMERYT19 napisał/a:
jesli zaczepie lawete do passata waga cos ok 1700/1800 i wrzuce tam r25 to nie doczepia sie??

prawo jazdy kategorii "E" masz?
druga sprawa: DMC samochodu > DMC przyczepy :D
wiec odpowiedz na Twoje pytanie brzmi: TAK, doczepią się :]

Raptile - Sro Maj 09, 2012 20:40

Za drogo ;) Dlatego ucichlem ;)
Ciufa - Sro Maj 09, 2012 20:44

może teraz cena jest niższa skoro chce zezłomować ;)
EMERYT19 - Wto Maj 29, 2012 19:41

jeszcze nie wiem czy bede po nie jechal bo laweciarz cos sciemnia... moze juz je zwiozl i rozkrecil na czesci.... co do picia to przzy zakupie chyba nie byl opijany... ksiadz tez nie poswiecil, na seks w nim nie bylo czasu wiec chrztu nie przeszedl;/

[ Dodano: Sob Maj 12, 2012 06:55 ]
no zwiezli to auto naraszcie wiec nie musialem sam kombinowac... ale dzieki za pomoc...

[ Dodano: Wto Maj 29, 2012 19:41 ]
co do tych wariackich zegarow to przyczyna byla masa od kompa do aku.... ale auto nie zapalilo bo w tych niecach grzebalem i obluzowalem luty na podstawkach.... komp byl sprawdzany i koles nie widzial zadnych przegarzanych elementow wiec tylko te luty pozozstaly do poprawki...auto sprzedam za 4,5 kafla tak jak stoi i doloze jeszcze czesc co mam do niego..... ktos chce foty to pisac na pw ze swoim mail.em

ADI-mistrzu - Pon Cze 04, 2012 19:07

Potrzebuję chętnego do testu komputera.
Test polegał by jedynie na podmianie komputera (przełączenie głównej wtyczki) i zobaczeniu czy włącza się grzanie świec.

EMERYT19 - Nie Lip 22, 2012 21:20

no i nic...adi sprawdzal kompa... swiece nawet na chwile sie zapalily ale kontrolka od aku wogole... kilka razy zakrecilem bez efektu i znowu zaczal wlaczac sie wentylator po przekreceniu kluczyka....ma ktos jakies pomysly co to moze byc?? masa od kompa podlaczona pod mase z aku.....gdy ja odlacze slychac przekaznik jak trzeszczy.... nie wiem czy to wina tego dualmapingu czy cos innego...

[ Dodano: Sob Lip 21, 2012 15:31 ]
wiazka tylnej odpada bo jak ja odpinam to nadal to samo....

[ Dodano: Nie Lip 22, 2012 15:15 ]
nikt nie ma pomyslu co moze byc przyczyna??jestem teraz w pl przez chwilke to bym cos pogrzebal:) nudzi mi sie...

[ Dodano: Nie Lip 22, 2012 21:20 ]
jeszcze jedno pytanko...bo juz nie pamietam jak to jest w dieslu.... czy jak przekrece kluczyk to powinno byc slychac pompe paliwa?? i czy ona moglaby tak narobic zamieszania?? przeciscilem obudowe kompa gdzie podlaczona jest masa i zalaczylo sie immo przy przekreceniu kluczyka wiec reakcja prawidlowa...ale kontrolka od aku sie nie zapalila i od swiec rowniez...tylko od oleju... no i wlacza wentylator odrazu po przekreceniu kluczyka

bociannielot - Nie Lip 22, 2012 23:34

EMERYT19 napisał/a:
czy jak przekrece kluczyk to powinno byc slychac pompe paliwa??
u mnie w25-ce nigdy pompy nie słyszałem, a miałem dwie :ok: