Zobacz temat - [r200] Jak podłączyć światła do jazdy dziennej...?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] Jak podłączyć światła do jazdy dziennej...?

alexkret - Pią Cze 15, 2012 12:10
Temat postu: [r200] Jak podłączyć światła do jazdy dziennej...?
Witam. Tak jak w temacie potrzebuję małej pomocy w podłączeniu świateł do jazdy dziennej... Nie jestem żadnym elektrykiem i nie mam pojęcia co i jak, w załączniku schemat jaki dostałem. Jedynie wiem skąd masę i mniej więcej od postojówek ale skąd zapłon?
leszczu - Pią Cze 15, 2012 12:17

Cytat:
i mniej więcej od postojówek ale skąd zapłon?

Najlepiej wpiąć się pod bezpieczniki. Zapłon znajdziesz pod bezpiecznikiem od licznika, przednich wycieraczek.

alexkret - Pią Cze 15, 2012 12:56

A gdzieś spod maski zapłon?
leszczu - Pią Cze 15, 2012 13:37

alexkret napisał/a:
A gdzieś spod maski zapłon?

Nie wiem, ale chyba można się wpiąć pod bezpiecznik dmuchawy wentylacji, który znajduje się pod nr. 7 w skrzynce.

zdzichu - Pią Cze 15, 2012 23:38

Sądząc po numerach styków to jest to zwykły przekażnik. Jeżeli podłączysz w/g opisu to dzienne będą świecić z postojówkami. A powinny świecić tylko dzienne.
PTE - Pią Cze 15, 2012 23:51

Ja zrobiłem to tak:



Zapłon wziąłem z wtyczki włącznika świateł biegu wstecznego. Nie wiem czy w przypadku R200 sytuacja wygląda tak samo jak w R25; jeśli nie, to proponuję przestudiować schemat elektryki - ja tak właśnie zrobiłem.

W tym wątku znajdziesz więcej informacji.

Ukor - Sob Cze 16, 2012 00:07

Masz 3 kable przy tych światłach... Czarny, czerwony i szary zapewne... Masę (czarny) daj pod byle jaką śrubkę najlepiej do belki, szary do postojówek, a Czerwony pod przekaźnik. Jutro napiszę Ci pod który przekaźnik ja mam zrobione.
zdzichu - Sob Cze 16, 2012 00:20

PTE, a one świecą same?
alexkret - Sob Cze 16, 2012 09:58

Spoko już sobie poradziłem. Zapłon wziąłem z jakiegoś przekaźnika co przy kompie jest, w komorze silnika i świecą elegancko.
rovek - Sob Cze 16, 2012 10:23

PTE napisał/a:
Sądząc po numerach styków to jest to zwykły przekażnik. Jeżeli podłączysz w/g opisu to dzienne będą świecić z postojówkami. A powinny świecić tylko dzienne.
Jak kto woli, ja uważam że takie światła fajnie wyglądają jak świecą razem z postojówkami.
PTE - Sob Cze 16, 2012 12:30

zdzichu napisał/a:
PTE, a one świecą same?


Tak, tylko DLR. Żadnych postojowych z przodu czy z tyłu, żadnego podświetlenia tablicy - czy to rejestracyjnej, czy to przyrządów.

alexkret - Sob Cze 16, 2012 17:04

Od siebie jeszcze dodam, że nie warto kupować z alledrogo okrągłych 4 ledowych bo jest porażka... Słabiutkie strasznie...
zdzichu - Sob Cze 16, 2012 23:48

rovek, może to fajnie wygląda ale na temat świateł dziennych przepisy mówią co innego. Polecam lekturę: rozporządzenie ministra infrastruktury z dn. 04.05.2009r
Dz.U. nr75 poz. 639

leszczu - Nie Cze 17, 2012 11:17

alexkret napisał/a:
Od siebie jeszcze dodam, że nie warto kupować z alledrogo okrągłych 4 ledowych bo jest porażka... Słabiutkie strasznie...

Mam takie i świecą bardzo dobrze. :wink:

DENIZOTAC - Pią Sty 04, 2013 18:07

Witam Mam Roverka 416 gdzie mogę podpiąć czerwony by po odpaleniu lub przekręceniu kluczyka pojawiało się napięcie .
szoso - Pią Sty 04, 2013 18:10

popatrz w bezpiecznikach pod kierownicą, tam są wolne piny na wsuwki, ja stamtąd brałem
DENIZOTAC - Pią Sty 04, 2013 18:12

Ok dzięki a mniej więcej nie wiesz który to i można tamtędy puścić kabel na silnik i do świateł.
Obczaiłem,że w radiu też pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka.

szoso - Pią Sty 04, 2013 18:16

nie pamiętam, sprawdź próbnikiem napięcia z lampką lub zwykłym miernikiem, tam są chyba ze 4 piny także znajdziesz, stamtąd możesz sobie przeciągnąć przewód
radio zostaw w spokoju, tu jest prosta robota

DENIZOTAC - Pią Sty 04, 2013 18:19

Aham więc wolne na bezpieczniki Piny to prosta robota tylko znaleźć i podpiąć.
I ty masz jak podpięte że po odpaleniu ci świecą czy po przekręceniu kluczyka .
Z góry dzięks jak coś jutro będę się bawił w podłączanie to zobaczę co wyjdzie ;)

szoso - Pią Sty 04, 2013 18:33

nie bezpiecznik, patrz na zdjęcie
po odpaleniu silnika mi się zapalają, z tym że ja mam moduł SD-2 http://forum.roverki.eu/v...&highlight=sd-2

Harry - Pią Sty 04, 2013 23:05

w komorze silnika gdzieś na pewno znajdziesz + po stacyjce np. silnik wycieraczek ew. bezpiecznik wycieraczek. Lub na skoty i podłączyć się pod zapalniczkę
Ukor - Pią Sty 04, 2013 23:39

Ja wpinałem się tutaj:



Z tym, że u Ciebie w benzyniaku ten przekaźnik może znajdować się gdzieś indziej