Zobacz temat - [Rover Coupe]Jaki tani akumulator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [Rover Coupe]Jaki tani akumulator


TheArt - Pon Paź 22, 2012 00:30
Temat postu: [Rover Coupe]Jaki tani akumulator
Hej, mój akumulatorek padł a był to ZAP PLUS 43Ah, pojechałem na złom i wziąłem Centre Plus, pochodziła dwa miesiące. Teraz chcę coś ze sklepu. Co byście kupili do tego silnika, naczytałem się pochwalnych opinii o firmie Dublet i Autocraft. Tych droższych >200zl nie chcę, coś do 180zł 55Ah. Wybieram między Dublet, Autocraft i AGTech, wszystkie mają 2 lata gwarancji. A przy okazji wie ktoś jaki tam wejdzie najdłuższy akumulator bo wziąłem ze złomu 60Ah i mi się klapa nie chciała zatrzasnąć to musiałem wziąć tę maleńką Centre.
bociannielot - Pon Paź 22, 2012 12:48

Stary dorzuć, ze stówę i weź jakiś porządny aku, a nie będziesz się za rok zastanawiał na zimę co za aku nowy kupić :roll:
TheArt - Pon Paź 22, 2012 12:55

A wiesz że od dwóch dni czytam o aku i jedni mówią że Centry Centry, żeby nie żałować hajsu a inni że droższe nie znaczy lepsze, że warto wziąć mniej znaną i reklamowaną markę. Ponoć Wolfy to dobre aku, albo te Voltmastery.
tronsek - Pon Paź 22, 2012 13:22

Ja do swojego R400SDi kiedyś kupiłem tani akumulator 74Ah marki "Jenox" za 250zł Wytrzymał mi tylko 2 lata i padł bez ostrzeżenia. Wtedy zakupiłem Centrę Futura 72Ah za 415zł i już trzeci sezon dla niego się zacznie w grudniu i nadal aku jest w świetnej kondycji.
Jak chcesz aku na rok czy dwa to bierz tani, a jak chcesz mieć na kilka lat spokój to bierz markową baterię.

TheArt - Pon Paź 22, 2012 13:26

To 250 to nie tani, poza tym Jonex to akurat dobra marka, tak czytałem. Moje autko stoi pod chmurką i jeżdzę na krótkich dystansach więc wywalenie 400zl za aku mija się z powołaniem, a propo jaki ma być aku do Coupe, dotąd miałem 45Ah to mało co, jest może gdzieś instrukcja. Teraz mam ZAPA, pieron ładowanie ma, napięcie w normie a pada po jednym rozruchu.
tronsek - Pon Paź 22, 2012 13:38

TheArt napisał/a:
250 to nie tani,
za 74Ah to tanio.

W swoim Coupe ma 44Ah Centra Standard (210zł jakieś 1,5 roku temu) i jest :ok: a auta używam sporadycznie i głównie na krótkich odcinkach. Czasami po 5-7 dni nieodpalane i nie mam jakichkolwiek problemów.

TheArt napisał/a:
a propo jaki ma być aku do Coupe, dotąd miałem 45Ah to mało co, jest może gdzieś instrukcja.
w RAVE jest napisane - 45Ah
TheArt - Pon Paź 22, 2012 13:41

Hmm czyli odpowiedni mam i czemu pada po razie, czy 55Ah to nie będzie za duży? Altek wyrobi? Może wziąć z większym prądem rozruchowym na zimę.
bociannielot - Pon Paź 22, 2012 13:55

TheArt, wez po prost DOBRY akumulator, co do centry juz teraz ludzie na nia narzekaja, więc weź lepiej np boscha. Jest takie przysłowie, tanie mięso to psy jedzą, weź je lepiej przemyśl ;) .
TheArt - Pon Paź 22, 2012 18:07

Wiersz ciężko się kierować opiniami, agresywna reklama Centr i Bosha powoduje że na forach można znaleźć multum zadowolonych klientów, jednakże opinie negatywne też widać, szczególnie o Boshu. Natomiast taki Voltmaster (produkowany zresztą przez Exide czyli obecnego właściciela Centry) czy Wolf jeśli się znajdzie to same pochlebne. Ludzie chwalą też Budgety z Tesco i Dublety z Allegro więc do opinii podchodzę z przymrużeniem oka i moim zdaniem wiodące marki jakościowo teraz niekoniecznie przodują. Czy ktoś z Was oddawał już akumulator na gwarancję? Zdziałał coś czy to pic na wodę? Ponoć gwarancje akumulatorów to dziurawe sito i zaledwie kilka procent jest przyjmowane.
andrew0503 - Pon Paź 22, 2012 20:15

To ja polecam słoweński Tab, pod patronatem Topla, używam już dwa lata i jest w porządku, cena była sporo niższa od ogólnie znanych marek. Co do Centry(nie Futura) to mam uraz, swojego czasu, w którymś z poprzednich autek zagościła ta marka pod maską, ale aku rozładowywał się przeokropnie nawet latem, dwa razy zgłaszałem reklamację, a odpowiedź ta sama"akumulator sprawny tylko rozładowany", w desperacji zmieniłem na Bulla i przejeździłem parę lat. A z marketów aku bym nie brał, pracowałem kiedyś w takim sklepie i widziałem w jakim stanie przychodzą i ile lat potrafią spędzić na półkach, loteria... "nówki" a miały problem z uruchomieniem, w sezonie na magazynie leżało parę prostowników i ładowały akumulatory :/
TheArt - Pon Paź 22, 2012 20:28

Jest jeszcze opcja żeby wziąć aku z Tesco i oddawać co 30 dni, tam można oddać i zwracają kase, opakuje go w coś żeby się nie ubrudzi a styki może owinąć folią aluminiową.
andrew0503 - Pon Paź 22, 2012 20:47

Cytat:
Jest jeszcze opcja żeby wziąć aku z Tesco i oddawać co 30 dni, tam można oddać i zwracają kase, opakuje go w coś żeby się nie ubrudzi a styki może owinąć folią aluminiową.

Jak masz czas i cierpliwość oraz odpowiedni klucz to można też się tak bawić, większość marketów zwraca kasę za towar a myślę, ze jeśli chodzi o akumulatory, które sprzedają to procedura mało skomplikowana, nawet jak się lekko ubrudzi to i tak nie powinno być problemu.

TheArt - Pon Paź 22, 2012 21:05

Co masz na myśli mówiąc o kluczu. PS. jak się fachowo nazywają te sutki aku do których podpina się klemy.
andrew0503 - Pon Paź 22, 2012 21:45

TheArt napisał/a:
Co masz na myśli mówiąc o kluczu.

Klucz, normalny dopasowany klucz, który sprawia, że szybko odkręca się aku i klemy...
TheArt napisał/a:
ak się fachowo nazywają te sutki aku do których podpina się klemy.

Można to nazwać biegunami... Ale sutki brzmią zdecydowanie lepiej :wink:

TomaszM - Pon Paź 22, 2012 22:28

TheArt napisał/a:
Jest jeszcze opcja żeby wziąć aku z Tesco i oddawać co 30 dni, tam można oddać i zwracają kase, opakuje go w coś żeby się nie ubrudzi a styki może owinąć folią aluminiową.

Żenada, może po prostu nie każdego stać na samochód?

Polecam japońskie Yuasa Elite, szły na pierwszy montaż w Toyotach (teraz są chyba akumulatory Panasonic) i Nissanach, niektórzy śmigali na nich do 10-ciu lat

TheArt - Pon Paź 22, 2012 22:55

TomaszM napisał/a:
TheArt napisał/a:
Jest jeszcze opcja żeby wziąć aku z Tesco i oddawać co 30 dni, tam można oddać i zwracają kase, opakuje go w coś żeby się nie ubrudzi a styki może owinąć folią aluminiową.

Żenada, może po prostu nie każdego stać na samochód?


A kogo stać :D .

DVBT też pożyczam z Tesco od roku, a co nie stać mnie :D .

Andrew napisał/a:
TheArt napisał/a:
ak się fachowo nazywają te sutki aku do których podpina się klemy.

Można to nazwać biegunami... Ale sutki brzmią zdecydowanie lepiej :wink:


Myślisz że owinięcie sutków folią alu ochroni je przed śladami klem? Odkąd pamiętam to mój aku leżał jak chciał a klemy były ledwo nałożone, może przez to szybciej niż zwykle się obraził. Aczkolwiek nie widziałem żebym miał coś do stabilnego zamocowania.

Ciufa - Pon Paź 22, 2012 22:57

to po co :dupa: zawracasz jak wiesz lepiej ?
TheArt - Pon Paź 22, 2012 22:59

Ciufa napisał/a:
to po co :dupa: zawracasz jak wiesz lepiej ?


:?:

Ciufa - Pon Paź 22, 2012 23:00

kilka propozycji padło juz jaki aku polecaja koledzy a ty piszesz ze one nie sa takie dobre i moze ten moze ten
TheArt - Pon Paź 22, 2012 23:05

Od tego jest forum wiesz :D . Chcesz to piszesz, dyskutujesz, rozważasz, nie chcesz, nie podoba Ci się to nie piszesz, omijasz i nie denerwujesz się :D .
sobrus - Czw Paź 25, 2012 09:16

TheArt napisał/a:
Jest jeszcze opcja żeby wziąć aku z Tesco i oddawać co 30 dni, tam można oddać i zwracają kase, opakuje go w coś żeby się nie ubrudzi a styki może owinąć folią aluminiową.


A nie pomyślałeś, że potem ktoś uczciwy kupi ten używany akumulator (czy inny towar) jako nowy?

TheArt - Czw Paź 25, 2012 09:24

Raz że one w markecie leżą a dwa że on wciąż będzie nowy, poza tym masa ludzi to czyni.
bociannielot - Czw Paź 25, 2012 10:09

sobrus, daj sobie spokój, nie warto. Jednak TomaszM miał rację nie każdego stać na samochód ;) .
TheArt napisał/a:
Raz że one w markecie leżą a dwa że on wciąż będzie nowy, poza tym masa ludzi to czyni.

Jaka masa ludzi :?: , nikt kogo znam tak nie zrobił :!: Wiedz TheArt że mamy z Ciebie bekę na forum bo drugiej takiej złotówy wśród wszystkich użytkowników forum nie znajdziesz :D .

TheArt - Czw Paź 25, 2012 14:40

Możecie sobie mieć nawet bęcbeke, co mi to lata? Masa ludzi bierze towar w markecie i odnosi po jakimś czasie, a że na wsi się tego nie stosuje to nic dziwnego, komu chciałoby się jechać 100km do marketu?

Wróćmy do tematu. Wie ktoś jaki fabrycznie był aku w Coupe, laska w sklepie z akumulatorami mi powiedziała że 50Ah ale za cholere tam 50tka nie wejdzie.

sobrus - Czw Paź 25, 2012 14:46

TheArt napisał/a:
Masa ludzi bierze towar w markecie i odnosi po jakimś czasie, a że na wsi się tego nie stosuje to nic dziwnego, komu chciałoby się jechać 100km do marketu?


Daruj sobie prostackie teksty i tak już się "ładnie" zaprezentowałeś.
Mam nadzieję że na swoje problemy dostaniesz odpowiedzi adekwatne do twojego chamstwa.

bociannielot - Czw Paź 25, 2012 14:50

TheArt napisał/a:
Masa ludzi bierze towar w markecie i odnosi po jakimś czasie, a że na wsi się tego nie stosuje to nic dziwnego, komu chciałoby się jechać 100km do marketu?
z tą różnicą że mnie stać na paliwo żeby do niego dojechać :D , a powiedz mi Ciebie stać :D
TheArt - Czw Paź 25, 2012 15:07

Mnie nie stać ja pcham, matko co to za koleś? Dajcie sobie siana z tymi prostackimi tekstami o kasie, to żałosne poważnie. Napisałem Wam że ludzie odnoszą do marketu np. anteny czy odtwarzacze DVD bo TAK ROBIĄ, to nic niezwykłego. Choć z aku to byłoby rzeczywiście przegięcie, żeby ktoś potem używke kupował.

Ściągłem Rave z forum, powie mi ktoś gdzie tego szukać bo ciężko się w tym połapać, znalazłem to:


Brt - Czw Paź 25, 2012 15:13

Wieś to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania ;) .... ale jak widać nie wszyscy o tym wiedzą, a ... proponuję zamknąć ten temat bo i tak nic z niego nie będzie pożhytecznego. Kolega i tak "wie lepiej" :] więc nic mu po naszych radach :ok:

Niepozdrawiam

TheArt - Czw Paź 25, 2012 15:20

Czego żeście się uczepili? Pewnie że chcę porady, ludzie przestańcie. Jeden z drugim się oburzył że TheArt akumulatory z marketów zużywa i zaraz nagonka. To mówię wszem i wobec że u nas we wsi w Tesco codziennie jest kilkadziesiąt zwrotów, kuzyn pracuje na obsłudze więc wiem, pomysł z akumulatorem na pożyczenie był nietrafiony przyznaję i przepraszam za to. Już mnie nie kopcie a pomóżcie bo muszę z dzieckiem do Ligoty jechać a auto stoi.

Mam miejsca 20cm na długość, byłem dziś w sklepie technicznym gdzie mają akumulatory i były dwa które się zmieszczą. Centra Plus 44Ah 400A za 180zl i Euro Battery (ponoć to Varta?) 50Ah za 175zł. Jednak według mojego screena mam mieć 60Ah? Plis koledzy powiedzcie mi co wiecie, dzieki.

Brt - Czw Paź 25, 2012 15:28

Dla Ciebie wystarczy ten 50Ah ... w serii K po 2000 roku (R25/45) potrzebny był większy aku, ze względu na zmiany w układzie zapłonowym. Wcześniejsze auta z tymi silnikami fabrycznbie były obsługiwane przez akumulatory 45Ah. O ile kojarzę to 50Ah mają wymiary jak 45Ah wiec powinien wejsć do Ciebie pod maskę.
TheArt - Czw Paź 25, 2012 15:30

Mam teraz 45Ah z Centry i ona jest krotka 18cm, ten 50Ah ma 21cm i bedzie ciezko go wcisnąć, musiałbym tę blaszkę podtrzymującą (ten ząbek) odgiąć na płask, ino że wtedy nic go nie będzie trzymać.
Sajkel - Pon Lis 05, 2012 00:52

TheArt napisał/a:

Mam miejsca 20cm na długość, byłem dziś w sklepie technicznym gdzie mają akumulatory i były dwa które się zmieszczą. Centra Plus 44Ah 400A za 180zl i Euro Battery (ponoć to Varta?) 50Ah za 175zł. Jednak według mojego screena mam mieć 60Ah? Plis koledzy powiedzcie mi co wiecie, dzieki.


Centry moim zdaniem nie opłaca się kupować, one się bardzo popsuły ostatnio. To już np. lepiej kupić sporo tańszego jenoxa albo coś innego polskiego o ile Ci wejdzie.

TheArt - Pon Lis 05, 2012 01:33

Kupiłem Eurobaterię, produkuje je Varta.
dobryziom - Pon Lis 05, 2012 13:11

ja w zeszłym roku uśmierciłem już 3 akumulator a miałem varte, boscha oraz centre futurę która wytrzymała najdłużej i nawet uznali mi reklamacje :) Stwierdzałem że albo kupie żelowy albo coś po taniości… Z uwagi na ceny żelówek w PL i długi czas oczekiwania na zbiorowe zam. Na żelowe kolega polecił mi Specbat

http://moto.allegro.pl/ak...2699508798.html

jak do tej pory zero problemów odpala zawsze i wszędzie:)

PS z tego co sie dowiedziałęm to OEM'owa wersja aku jednego z czołowych producentów sprzedawana głownie na wschód.

desperado67 - Nie Lis 18, 2012 15:39

dobryziom napisał/a:
ja w zeszłym roku uśmierciłem już 3 akumulator


Widze ze jestes specjalista od usmiercania nie tylko T-16 ale i akumulatorow :mrgreen:

dobryziom - Nie Lis 25, 2012 23:27

desperado67 napisał/a:


Widze ze jestes specjalista od usmiercania nie tylko T-16 ale i akumulatorow :mrgreen:


jak byś się odrobione znał to byś wiedział ze każdy akumulator w samochodzie którym jeździsz raz na tydzień max 50km i go nie doładowujesz umrze w przeciągu roku (chyba że żelowy)

Alexi - Pon Lis 26, 2012 15:59

TheArt napisał/a:
Centra Plus 44Ah 400A za 180zl i Euro Battery (ponoć to Varta?) 50Ah za 175zł.


Chciałbym tyle płacić za akku :D a tak po roku mi się zrypał i muszę za 350 pln nowy kupić :/