Zobacz temat - [75 2.0 CDT '03 - automat] Proszę, oceńcie to auto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [75 2.0 CDT '03 - automat] Proszę, oceńcie to auto

tobi - Wto Lis 13, 2012 17:47
Temat postu: [75 2.0 CDT '03 - automat] Proszę, oceńcie to auto
Będę wdzięczny szczere słowo o tym modelu. W sieci i na forum mało informacji o roverku-dieslu w automacie.

1. Jak się takowy rover w automacie sprawuje?
2. W razie awarii skrzyni gdzie w mazowieckim znajdę dobrego speca?
3. Czy w Płońsku istnieje godny polecenia zakład diagnostyczny, także pod kątem skrzyni?
4. Ile to złotko może palić? (czy zarobię na paliwo?:)

Dziękuję!
link do auta: http://moto.allegro.pl/ro...2769012694.html

Vigoslaw - Wto Lis 13, 2012 19:46

Samochód z Płońska, czyli podwyższone ryzyko...
Spali to w granicach 7 do 8 litrów po mieście (jeżeli mówimy o aktualnej aurze)
Co do diagnostyki, to nie znam się w Woj. mazowieckim
Jedyne co wiem, to, żeby zepsuć automat, to trzeba mieć umiejętności :razz:

ładnie wygląda, ma standardowy przebieg na allegro, wersja dobrze wyposażona, ale nie max.

Pozdrawiam,

V.

dukat11 - Wto Lis 13, 2012 21:26

Vigoslaw napisał/a:
Spali to w granicach 7 do 8 litrów po mieście (jeżeli mówimy o aktualnej aurze)


raczej nie w automacie. W mieście to 10l a w trasie 7-8

encor - Sro Lis 14, 2012 16:42

dokładnie, po mieście spodziewaj się spalania około 10L bo 7-8 to pali manual.

Może się mylę, ale w 2003 roku nie powinien być już nowy typ blendy z logiem Rovera na blendzie ? Dla potwierdzenia przydałby się numer VIN...

tobi - Sro Lis 14, 2012 17:15

Pojutrze będę miał VIN. chyba do czorta to nie składak...
:???:
ps. Dzięki wszystkim za wsparcie.

0L0 - Sro Lis 14, 2012 19:09

encor napisał/a:
Może się mylę, ale w 2003 roku nie powinien być już nowy typ blendy z logiem Rovera na blendzie ?

Dokładnie. Nie powinno też być oznaczenia pojemności silnika na drzwiach.

O ile mnie wzrok nie myli to na desce jest też najprawdziwsze drewno, co również sugerowało by nieco starszy egzemplarz.

SeniorA - Sro Lis 14, 2012 20:35

To wszystko wskazuje na 2001r. ( drugi kwartał ).
dukat11 - Sro Lis 14, 2012 22:09

0l0 napisał/a:
O ile mnie wzrok nie myli to na desce jest też najprawdziwsze drewno, co również sugerowało by nieco starszy egzemplarz


Może stał jako wystawowy w salonie i sprzedany w 2003. Tak czy inaczej ładnie wyposarzona wersja. Etui firmowe na dokumenty chyba też w 2002 zastąpiono plastikowym

0L0 - Czw Lis 15, 2012 08:44

W treści ogłoszenia wyraźnie jest napisane o roku produkcji, nie pierwszej rejestracji ;) Gdyby tak było to nie było by się czego przyczepić.
SeniorA - Czw Lis 15, 2012 09:13

dukat11 napisał/a:
Etui firmowe na dokumenty chyba też w 2002 zastąpiono plastikowym
tak , w grudniu 2001 , a także dano jedną naklejkę na pasie przednim ( tu są trzy ) czy też przycisk pilota bez logo.
tobi - Czw Lis 15, 2012 21:41

Sam już nie wiem.. Poza paliwożernością automatu pozostaje problem rozkraczenia się go na drodze, wtedy laweta i naprawa/regeneracja, ale gdzie? Czy w centrum kraju są jacyś specjaliści od automatów roverowych? :bezradny:
SeniorA - Czw Lis 15, 2012 22:02

Cytat:
Czy w centrum kraju są jacyś specjaliści od automatów roverowych?
tobi, to jest skrzynia montowana w wielu markach np. Mazdach ,Fordach , VW a prawidłowo eksploatowana jest wytrzymalsza od skrzyń manualnych. Problem w tym żeby trafić na taką albo żeby przed kupnem sprawdził ją specjalista.Większość awarii dotyczy silników a mechanicy z przyzwyczajenia szukają przyczyny w skrzyni.Z tą paliwożernością to też przesada , wszystko zależy od techniki jazdy , za to komfort jazdy zwłaszcza w mieście nie do porównania z manualem.
tobi - Czw Lis 15, 2012 22:12

Dzięki za otuchę:). Tak to jest jak laik od xantii '95 napali się na roverka.
Pomęczę jeszcze z tym specjalistą od skrzyni. Jakiego rodzaju stacji mam szukać, żeby mi rzetelnie skrzynkę przejrzano?

SeniorA - Czw Lis 15, 2012 22:35

Pierwsze , to sprawdzić czy są dowody na wymianę oleju po max 80-90 tyś. km i później co max 40 tyś. i to oleju Texaco N402 lub ATF 402, LNR 402 ,MG Rover 403 . Skrzynię sprawdzać w serwisie specjalistycznym zajmującym się konserwacją i naprawami skrzyń automatycznych .
A ja się oglądam za Xantiami.

Vigoslaw - Pią Lis 16, 2012 07:54

Czyli mówicie, że diesel + automat ok 10 l ON
A 2,0 T benzyna też spali w okolicach 10 PB ?

To mnie zastanawia...

Co do Xantii to miałem i sobie chwale, najbardziej chorowałem na 3,0 V5, albo 2,0 T oczywiście tylko Activa :mrgreen:

Pozdrawiam,

V.

dukat11 - Pią Lis 16, 2012 20:59

tobi napisał/a:
Sam już nie wiem.. Poza paliwożernością automatu pozostaje problem rozkraczenia się go na drodze, wtedy laweta i naprawa/regeneracja, ale gdzie? Czy w centrum kraju są jacyś specjaliści od automatów roverowych?


bez przesady. Ja mam 4 lata automat i daje radę. Jak ci padnie sprzędło w manualu to też laweta.

tobi - Pią Lis 16, 2012 23:49

Księżniczka to prawdziwy poduszkowiec - to jej główna zaleta.
A co do Roverka - oglądałem dziś. Wszystko na oko w porządku. Zmartwiły mnie jedynie nie do końca świecące się diody (?) w wyświetlaczu lcd (?) komputera pokładowego. Podobną sytuację widziałem w nie jednym Oplu. Jest jakaś rada? Można wymienić ten "układ świecący".
:roll:

rafalmis1 - Sob Lis 17, 2012 07:27

Wypalone linie na wyświetlaczy, to jedynie wymienić wyświetlacz, bo to nie wina podswietlenia
SeniorA - Sob Lis 17, 2012 08:37

dukat11 napisał/a:

SeniorA napisał/a:
Sam już nie wiem.. Poza paliwożernością automatu pozostaje problem rozkraczenia się go na drodze, wtedy laweta i naprawa/regeneracja, ale gdzie? Czy w centrum kraju są jacyś specjaliści od automatów roverowych?


dukat11, ja tego nie pisałem

dukat11 - Sob Lis 17, 2012 12:49

SeniorA napisał/a:
dukat11, ja tego nie pisałem


Sorki jakiś błąd w cytowaniu, poprawiłem :wink:

michalie - Sro Lis 21, 2012 12:04

tobi, Sprawdź czy nie szarpie czy płynnnie zmienia biegi, robi kick dałna :) , czy każda zmiana pozycji lewarka wyświetla sie na wyświetlaczu i tak samo tryby sportowy i zimowy bo ekonomiczny nic nie wyświetla, no i jak masz na D to bez gazu powinien sam ruszyć
co do spalania to ja po chipie mam na trasach "miejsko wiejskich" 7,5 a na typowych trasach 150 km w 1 stronę wyszło mi 6,5 i nawet go cisnąłem.