Zobacz temat - [R75] - kiedy wymienia sie poduszke "osemke"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] - kiedy wymienia sie poduszke "osemke"

R75 - Wto Wrz 23, 2014 22:05
Temat postu: [R75] - kiedy wymienia sie poduszke "osemke"
hej,

wizualnie wyglada ok, ale to co zaobserwowalem:

- mocno wyczuwalne drgania przy ok 1tys obrotow (niezaleznie czy zimny cieply, mocno drga)
- delikatne na nizszych i wysokich obrotach

kiedys drgan nie bylo, czy to kwalifikuje poduszke do wymiany?

ogolnie to rozwazam zakup oryginalnej http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-KKH101385 bo widze ze rozne sa opinie na temat zamiennikow, co oryginal
to oryginal :)

paolinio - Wto Wrz 23, 2014 22:36

Czemu akurat ta poduszkę obstawiasz? U mnie była pęknieta ,ale nic nie drgało tylko pierdziała decha.
R75 - Wto Wrz 23, 2014 23:02

czesto w temacie drgan pojawia sie wymiana wlasnie tej poduszki - chyba tylko tym sie kierowalem, nie bardzo wiem gdzie szukac przyczyny opisanych drgan

nie znam nikogo kto potrafilby jednoznaczne powiedziec: wymien to i bedzie ok, chyba ze znacie jakiegos "magika" ktory tak potrafi, to chetnie podjade :D

Punx - Sro Wrz 24, 2014 13:22

Lepszy byłby magik który by dał rade zamontować nowoczesne poduszki i uruchomić/zautomatyzować sterowanie tymi jaśkami, np. coś takiego

http://www.bwigroup.com/pl/pshow.php?pid=50
http://motofocus.pl/nowos...lnika-lemforder

Ale to pewnie kosztowałoby więcej niż średnia cena 75-tki :)

czort - Sro Wrz 24, 2014 14:51

Ja jestem po wymianie tej poduszki. Duża tuleja była całkowicie urwana..

Co do drgań, mi nic nie drgało, ani kierownica, ani deska,

Szarpał, na 1 biegu, przy wciskanu sprzęgła, puszczaniu gazu, szarpał mocno tak jakby tuleje wahaczy.
Wymiana prosta, najlepiej robić to z kanału....

Ponoć jak szarpie w kabinie, to poduszka gruszka, ta co jest pod maską widoczna, Ponoć ta...

R75 - Sro Wrz 24, 2014 21:03

po konsultacji Punxem, dochodzimy do wniosku ze to nie moze byc poduszka

dlaczego wiec tak wyraznie czuc drganie przy 1tys obrotow (przy nizszych, wyzszych sa minimalne, ale kiedys nie bylo wcale) ?

mial ktos cos podobnego w V6?

cin1391 - Czw Lip 23, 2015 09:27

czort napisał/a:
Ja jestem po wymianie tej poduszki. Duża tuleja była całkowicie urwana..

Co do drgań, mi nic nie drgało, ani kierownica, ani deska,

Szarpał, na 1 biegu, przy wciskanu sprzęgła, puszczaniu gazu, szarpał mocno tak jakby tuleje wahaczy.
Wymiana prosta, najlepiej robić to z kanału....

Ponoć jak szarpie w kabinie, to poduszka gruszka, ta co jest pod maską widoczna, Ponoć ta...


Czy do wymiany tej poduszki konieczne jest lewarowanie silnika?

longer86 - Czw Lip 23, 2015 09:32

najlepiej podeprzeć na lewarku żeby się nie ruszał po wyciagnięciu, wyciągniesz starą, wstawisz nową i po zabawie ;)
AdaskoC - Czw Lip 23, 2015 09:52

Nigdy nic więcej mi nie było potrzebne do wymiany tej poduszki jak klucz płasko -oczkowy 15mm i ewentualnie kanał/podnośnik dla wygody. Jak silnik sie poruszy to przy montażu wystarczy go ręką odciągnąć w swoje miejsce.
cin1391 - Czw Lip 23, 2015 10:19

Spoko, tak też myślałem. :) Dzięki za odpowiedzi.
Poprzednio wymieniał mi mój magik, nie zdążyłem zapytać, czy podpierał silnik.. :)

R75 - Czw Lip 23, 2015 19:34

w dieslu mozliwe ze tak, ale w v6 dostep jest utrudniony, mechanik musial podnosci silnik, nie bylo innej mozliwosci/opcji wymiany

ps.
co do tych drgan przy 1tys bylem nawet kiedys u Mariusza w Morach, nic nie znalazl i powiedzial aby dac sobie z tym spokoj

zedziczek - Czw Lip 23, 2015 20:01

Jeśli mowa o v6 to wymiana bez problemu nawet bez kanału, co do silnika to trzeba go jedynie podeprzeć ale to normalne.
prebenny - Czw Lip 23, 2015 21:38

cin1391 w klekocie wymiana to tak na prawdę 10-15 minut + czas poświęcony na wbijanie PU w łapę :p Longer potwierdzi ;)
janio - Czw Lip 23, 2015 22:30

Co prawda mowa jest o ósemce ale podepnę się do tematu, w linku poniżej oferują gruszkę do klekota w dobrej cenie. Kupował już ktoś od nich?
http://allegro.pl/rover-7...5022728397.html
A tu nowy wentylatorm ciekawe jak to chodzi i gdzie robione?
http://allegro.pl/rover-7...5296516133.html
No i jeszcze ta ósemka:
http://allegro.pl/rover-7...5012611374.html

sebol11 - Czw Lip 23, 2015 23:16

prebenny, tyle samo czasu zajmuje wymiana tej poduszki w v6
Ricardus - Pią Lip 24, 2015 07:05

Wymieniałem w V6i potwierdzam, że wymiana prosta, ale trzeba delikatnie podnieść silnik. U mnie objawy jakie występowały to stukot i delikatne szarpanie przy ruszaniu. Wibracjii nie było. Jeśli dobrze pamiętam, to chyba jeszcze sondę z wydechu musiałem wykręcić bo mi przeszkadzała.
longer86 - Pią Lip 24, 2015 09:18

mówimy o 15 minutach z wmontowaniem nowych tulei PU w 8, bez prasy :P i dopiero montaż :P
adam_26 - Sro Wrz 30, 2015 20:40

Takie pytanie do was. Wymieniałem dzisiaj olej i przy dokręceniu śruby spustowej lekke dociśnięcie klucza powoduje ruch całego silnika nawet do 3 cm. Silnik się rusza na dużym wkładzie 8. W ubiegłym roku przy okazji rozrządu mechanik mi wymienił ten wkład dopasował jakiś z innego auta. Czy aż taki luz ma tam być na 8 :?: scareface mówił że u niego jest sztywno i jest tylko minimalny ruch silnika. Może po prostu jest tam zbyt miękka guma.
kremozel - Sro Wrz 30, 2015 22:49

Wożę się ostatnio z podobnym tematem...Objawy...bujnięcia autem przy mocniejszym ruszeniu i puszczeniu gazu (wtedy czasami pojawiało się puknięcie) i delikatne drgania w kabinie na wolnych. Wymieniłem ósemkę, ale drgania na wolnych są bardziej odczuwalne, bujnięcia pozostały, a puknięcia pojawiają się dużo rzadziej. Drążąc temat postanowiłem sprawdzić jak zachowuje się silnik w momencie ruszania...kamerka poszła w ruch...nagrałem krótki filmik co się dzieje pod maską podczas ruszania.
No i okazało się, że silnik wychyla moim zdaniem trochę więcej niż powinien, ale znajomi twierdzą, że OK. Tak czy owak postanowiłem wymienić gruchę, sprawdzę jak będzie po jej wymianie.

prebenny - Sro Wrz 30, 2015 22:55

adam_26 jak zdejmiesz osłonę silnika na dole to będziesz miał ładny dostęp do 8 żeby ocenić jej stan. Ja jak miałem ją do wymiany to przy zmianie biegów (generalnie dodawanie/odejmowanie gazu, wysprzęglanie) kończyło się szarpnięciem. Może jak dopasował 8 z innego samochodu to włożył za miękką?
longer86 - Czw Paź 01, 2015 09:37

kremozel, nie masz Ty gruchy rozerwanej? jeśli była by to 8 to silnik chyba bardziej by dołem pracował, tu widać tak jakby gruszka nie trzymała ale mogę się mylić
kremozel - Czw Paź 01, 2015 21:03

longer86 napisał/a:
kremozel, nie masz Ty gruchy rozerwanej? jeśli była by to 8 to silnik chyba bardziej by dołem pracował, tu widać tak jakby gruszka nie trzymała ale mogę się mylić


Też tak obstawiam, szczególnie, że ósemkę na dole wymieniłem. Poducha dzisiaj przyjechała, jutro wymiana. Może nagram filmik jak się zachowuje silnik po wymianie.