Zobacz temat - [Rover Streetwise] pekl pasek rozrzadu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover Streetwise] pekl pasek rozrzadu

yogier123 - Wto Wrz 30, 2014 08:30
Temat postu: [Rover Streetwise] pekl pasek rozrzadu
Jak w temacie pekl mi pasek rozrzadu. Szukam silnika do kupna tylko mam problem... Otoz na alledrogo sa rozne te silniki i sam nie wiem juz jaki mam kupic.. w dowodzie od auta 74kw mocy wiec 101km.. moglby ktos laskawie pomoc i podeslac model silnika do tego autka.. z gory dziekuje. A moze jakies pomysly na wieksza moc przy okazji bo i tak szykuja sie koszta wysokosci okolo 3,5k zl... Pozdrawaim
Adrian - Wto Wrz 30, 2014 11:15

Sam słupek jest taki sam w każdym IDT. Także można brać jakikolwiek. Resztę (osprzęt) zostawiasz swoją i tyle.

yogier123 napisał/a:
bo i tak szykuja sie koszta wysokosci okolo 3,5k zl
A za co aż tyle?

yogier123 napisał/a:
A moze jakies pomysly na wieksza moc
Przejrzyj dział "Tuning Mechaniczny" ;)
bociannielot - Wto Wrz 30, 2014 11:18

Adrian dobrze gada, a czemu pasek Ci pękł :?: nie chciało się wymienic :?: podniesc moc można znacznie już za kilkaset zł, wszytsko jest na forum właśnie we wskazanym przez Adriana dziale
yogier123 - Wto Wrz 30, 2014 11:28

Koszt uzywanego silnika (calego) to okolo 1200zl, do tego nowy rozrzad + oleje filtry, przekladka itp i tak kolo 3k wyjdzie...
Pasek strzelil z mojej winy - zasugerowalem sie informacja od poprzedniego wlasciciela ze rozrzad zmienil i po 3 latach uzytkowania pasek zrobil papa.
Nie znam sie na mechanice, cos tam staram sie googlowac szukac ale nie moge znalezc konkretu :/ silnik mam juz wyciagniety znaczy sie mechanior wyciagnal dlatego szukam jakiegos pewnego zeby sobie pojezdzic jeszcze.

Słupek czyli mam rozumiec goly silnik bez osprzetu taki jak np tu
http://allegro.pl/silnik-...4633778816.html
dobrze rozumuje??

bociannielot - Wto Wrz 30, 2014 11:52

ten silnik jest z 600-ty, czyli starszy od Twojego - tzw SDi - zaadaptujesz go spoko ale ja bym wolał nowszy szczerze mówiąc, choc jakby był z wtryskami w komplecie to by Ci odpadł koszt nabycia takowych do tuningu :D (praktycznie podstawa w iDT to zakup wtrysków z SDi ;-) )
yogier123 - Wto Wrz 30, 2014 12:20

heheehe cos mi sie wydaje ze odpuszcze sobie ten tuning bo pojecia o nim to ja niemam :/ moze pomysle o jakims programie..
a ten jest wlasciwy niby to idt i liczba kw sie zgadza...
http://allegro.pl/silnik-...4655998942.html
dzieki za wyrozumienie i pomoc

bociannielot - Wto Wrz 30, 2014 12:30

ten jest idt, bez przesady i bez obrazy ale zasady tuningu idt to kazdy głupi ogarnie, a wiecej dają wtryski niż program :ok: wyciagasz seryjne wkładasz komplet z SDi na 200bar i smigasz :ok:
yogier123 - Wto Wrz 30, 2014 12:44

Dziekuje Kolego za cierpliwosc i pomoc. Zaraz dzwonie po serducho dla mojego Rovera.
A jeszcze cos kiedys o jakichs maffles czytalem czy jakims takim ustrojstwie... :D

bociannielot - Wto Wrz 30, 2014 13:04

maffless + wtryski jako pakiet większość z nas montuje :ok:
Raptile - Wto Wrz 30, 2014 14:10


yogier123 - Wto Wrz 30, 2014 14:25

bociannielot napisał/a:
maffless + wtryski jako pakiet większość z nas montuje :ok:


a czy sam ten maffles cos da?? i czy ciezko to ogrnac?? czytalem ze cos trzeba przelutowac itp
prawdopodobnie silnik bedzie od zr z 2005r wiec juz chyba poliftowy czy to problem...

bociannielot - Wto Wrz 30, 2014 14:40

yogier123, pytaj Raptile, on Ci wszystko ładnie wytłumaczy ;-)
yogier123 - Wto Wrz 30, 2014 14:57

bociannielot napisał/a:
yogier123, pytaj Raptile, on Ci wszystko ładnie wytłumaczy ;-)


tak zrobie przy okazji zakupu silnika ;)

tronsek - Wto Wrz 30, 2014 15:18

Raptile napisał/a:
leży w sulejówku
Pamiętaj o bagnecie ;-)
yogier123 - Czw Paź 16, 2014 10:47

Witam!!
Silnik wlozony. Ale niestety nie gada... tzn gada tylko na palka.. - sprezanie tak jak mowiles igielka :) bledow w kompie brak.. paliwo z wtryskow delikatnie leci, na przelewie sie pojawia, wiec czy to niestety pompa i az taki pech?? :| ... moze jakies sugestie ;) ?? moze pompa zapowietrzona a jak tak to jak pozadnie odpowietrzyc to ustrojstwo?? Przed zerwaniem paska auto palilo i jezdzilo.
Rece opadaja powoli....
Pozdrawiam

Raptile - Czw Paź 16, 2014 12:30

spróbuj tak jak rozmawialismy, poluzować wtryskiwacz i krecic , ew plaka zapodac zeby szybciej zaszkoczyl , i pytanie czy rozrzad jest ustawiony dobrze , inaczej tez moze nie odpalic
yogier123 - Czw Paź 16, 2014 12:47

ale jak zagada na plaka a rozrzad bylby zle ustawiony to chyba i tak powinien juz dalej sam pracowac...
Raptile - Czw Paź 16, 2014 17:32

nie koniecznie ,
maniu48 - Czw Paź 16, 2014 17:40

niech jedna osoba psika plakiem a druga kreci rozrusznikiem-i i niech przestanie psikac dopiero jak sam zacznie pracować . i nie wystrasz sie jak na plaku tak jakos glosno bedzie pracowal
yogier123 - Czw Paź 16, 2014 19:46

a dlugo tego plaka instalowac?? nawet cala puche?? Reptile jak niedam rady to odezwe sie.. mechanik mowi ze kat wtrysku dobrze ustawiony, jak zalapie silnik na plaku to zaden check sie nie pali....
Raptile - Czw Paź 16, 2014 19:57

yogier123, niech sproboje tak jak mowilem poluzować ostatni wtrysk , albo walic plakiem i krecic innej opcji niema
maniu48 - Czw Paź 16, 2014 21:07

nie no bez przesady nie calą puchę: 4-6 pięciosekundowych psiknięć i powienien sie odpowietrzyc.
m166 - Pią Paź 17, 2014 05:01

pod pompą wtrysku są dwie kostki elektryczne z przewodami - poruszaj nimi możesz je rozpiąć i przeczyści styki miałem też taki problem że palił tylko na „plaka” i to pomogło
Raptile - Pią Paź 17, 2014 09:45

kolego w Sdi masz inną pompe
yogier123 - Pon Paź 20, 2014 10:18

Dzieki za podpowiedzi. Jak sie uporam to napisze co i jak dla potomnych.. paliwko jest na powrocie tylko martwi mnie to ze hm niema cisnienia na pompie. Ona ledwo sika ropka a chyba powinna napierdzielac pozadnie... dzis wroci sterownik po regeneracji bo jego tez podejrzewano. Zobaczymy co dalej..

[ Dodano: Pon Paź 20, 2014 10:18 ]
No i wyszło szydło z wora... Padnięta była jednak pompa. Udało się to stwierdzić dzięki uprzejmości Raptile, który pierwotnie pożyczył mi pompę do sprawdzenia a finalnie sprzedał mi ją w satysfakcjonującej nas obu cenie... Tak więc roverek właśnie się składa i oby już nie robił przykrych niespodzianek bo koszta naprawy okazały się znaczne...
Dla potomnych niema co wierzyć w faktury wymiany rozrządu wystawiane przez handlarzy, można się mocno przejechać.. :twisted:
Jeszcze raz wielkie dzięki kolego Raptile za profesjonalne podejście do tematu, pomoc i życzliwość. Pozdrawiam