Zobacz temat - Turbinka o zmiennej geometrii do R 420 D 99r. ??????
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Turbinka o zmiennej geometrii do R 420 D 99r. ??????

michu1123 - Wto Lut 03, 2009 23:42
Temat postu: Turbinka o zmiennej geometrii do R 420 D 99r. ??????
Witam
Jestem ciekaw czy jest możliwość zainstalowania turbinki o zmiennej geometrii do roverka diesla. Jeśli ktoś coś wie niech pisze lub podaje linki gdzie można o tym przeczytać (tylko do Roverków). Wiele jest opisane ale do VW, Seatów i Skody. A czy ktoś podjął się montażu do R.
Piszcie i przesyłajcie linki.

funfel - Nie Lut 08, 2009 17:19

ja tez bym sie podlaczyl do tego pytania, mam juz duzy przebieg i pewnie przydala by sie juz jakas regeneracja turbinki.. wiec pomyslalem zeby moze odrazu kupic cos większego? moze gt22 ? tylko czy bedzie pasowala bez wiekszego przerabiania? albo jakas co wchodzi idealnie w miejsce seryjnej.
Brt - Nie Lut 08, 2009 19:23

większa turbina = większa turbodziura .... ja bym nie szedł w tym kierunku. Jesli jest taka mozliwość to raczej lżejszy wirnik, żeby miała mniejszą bezwładnosc i szybciej reagowała na zmiany obciążenia silnika ..... ale to takie dywagacje ..... ktoś bardziej obeznany w temacie musiałby sie wypowiedzieć :ok:
funfel - Nie Lut 08, 2009 20:49

dolkadnie, montując wiekszą trzeba sie liczyc z wieksza turbodziurą.. Ale za to jak sie wkreci to chyba inny efekt jest niz z małej.. I tu trzeba znaleźć zloty środek :) A jak by pomóc turbinie i pare wiatrakow w dolot skierowac? ;]

na tygodniu podjade do speca od turbalek i popytam co i jak.

Pozdrawiam.

michu1123 - Pon Lut 09, 2009 16:51

Koledzy fajnie, że się podłączyliście pod temat ale chodzi mi czy jest możliwość zamontowania turbinki VGT Garrett 1549V o zmiennej geometrii łopatek :?: . Jeśli wiecie coś na ten temat to napiszcie bądź podeślijcie linka. Jeśli nie ma możliwości to jaka podejdzie prócz oryginalnej GT 1549 - takie są montowane do R - jeśli się mylę proszę poprawić.
hoosar - Pon Lut 09, 2009 16:57

Myśle, że ciezko bedzie Ci znalezc kogos z doswiadczeniem w tym temacie. Musisz poszukac dokumentacji technicznej obu sprezarek i na tej podstawie wyciągnąć wnioski, czy możliwa jest podmiana :) .
Brt - Pon Lut 09, 2009 17:59

Jeśli jest o tej samej wielkości i wydatku powietrza to pewnie podejdzie ... trzeba by było dorobić "tylko" sterowanie geometrią :roll: niestety to teoria ... najlepiej podjechać do jakiegoś szpeca od "śmigiełek" i podpytać :hm:
Kalah - Pon Lut 09, 2009 20:51

Z tego co się orientuję to turbosprężarki ze zmienną geometrią łopatek są sterowane podciśnieniem za pomocą pompki podciśnieniowej sterowanej przez komputer lub za pomocą silnika elektrycznego w nowszych konstrukcjach również sterowanych komputerem. Zatem nie jest to prosta sprawa, żeby to wysterować. Myślę, że nie ma co się zagłębiać w ten temat bo jest to zbyt skomplikowane, ale może ktoś ma inne zdanie.
pgrad - Pią Lut 13, 2009 15:50

Z tego co wiem to turbina do roverka ma cięgno do regulacji ciśnienia. Do roverka powinna podejść turbina od vw, lub skody (garet GT1749) W roverku siedzi chyba garet GT1549. Nie będzie żadnej turbo dziury bo po to się wkłada lepszą turbinę żeby lepsze ciśnienie było i jeżeli taki GT1749 będzie ustawiony tak jak w VW lub skodzie to nie powinno być żadnej turbodziury. Problem jest innego typu. Mianowicie ta turbina produkuje dużo większe ciśnienie przy tych samych obrotach co jej słabszy odpowiednik. Więc silnik będzie miał więcej mocy. Ile? a no pewnie tyle co VW czyli więcej niż 130KM (tyle ma 1.9TDI VW). Pojawia się tylko jeden jeszcze większy problem - skrzynia biegów, z tego co pamiętam to max 136KM przy silniku roverka w dieslu. Do tego dochodzi szybsze zużycie innych części (np sprzęgła).

[ Dodano: Pią Lut 13, 2009 16:30 ]
A turbina o zmiennej geometrii nie jest sterowana żadnym komputerem tylko ciśnieniem które produkuje, po prostu im większe ciśnienie tym łopatki wirnika ustawiają się bardziej pod kątem. wystarczy na google poszukać żeby się o tym przekonać. Może są jakieś jeszcze nowszej generacji sterowane komputerem, ale wątpię.

michu1123 - Sob Lut 21, 2009 09:39

Koledzy a co powiecie na to:
http://www.youtube.com/watch?v=Frs6aQGOrlo
VW 2 na mechanicznej pompie + VGT turbinka :rotfl: nieźle to koleś wykombinował.
A tutaj jak całość działa:
http://www.youtube.com/watch?v=XIKVn16Sh5k

Warte zachodu i pracy czy raczej sobie odpuścić :?: .

tetryk - Sob Lut 21, 2009 11:04

a sprawdziłes ile taka turbina kosztuje ? :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 11:12 ]
polecam porozumiec się z fachowcami z Motoremo-dystrybutor garreta na polskę....
przypuszczam ze jak usłyszysz cenę to dojdziesz do wniosku że jest to raczej nieopłacalny zabieg...to że silniki vw osiągają 130 km to nie tylko zsługa samej turbiny...kierownice w turbinach z kierownicami strug sa sterowane przez pneumatyczny siłownik ,który w niektórych autach dodatkowo jest sterowany przez elktropneumatyczny elektrozawów-słynny przekaźnik n93 z vw.......... :mrgreen:
w przypadku zwykłej turbinki najlepiej zregenerowac ją w jakimś dobrym zakładzie-np.motoremo ,nie są najtańsi,ale napewno są jednymi z najlepszych którzy regenerują turbiny w polsce....oczywiście regneracja vtg to fikcja-dlaczego ?,ano dlatego ze np.garret od trzech lat nie oferuje na sprzedaż zestawów napr.do tych turbin.....wiec czym są "regenerowane" ?pozatym turbiny vtg po regenracji powinny być wyregulowane i ustawione na specjalnym stanowisku do turbinek-przypuszczam że zaklada "regenerujący" turbine za 400 pln ("regenreacja polega chyba tylko na oczyszczeniu turbiny.... :mrgreen: )raczej nie ma takiego stanowiska..........

Remigiusz - Pią Lis 04, 2011 21:13

Montował ktoś w końcu inne Turbo :wink: Ja mysle nad GT2256 VNT
kolin - Pią Lis 04, 2011 21:31

Wsadzisz GT2256 i nawet nie starczy ci paliwa żeby tyle podlać i wykorzystać potencjał tego wiadra.

Wsadź sobie GT1749vb które starcza 180-190 KM. Cena jest dobra, nowa okolice 2000 pln. Używka poszukaj na allegro.

Remigiusz - Pią Lis 04, 2011 23:02

Ja czekam aż gostek z Irlandii odpali swoja L-serie z Gt2256, jakoś w SDi to daje ładnie rade i wyciąga az do 170km :wink: GT1749 w sumie by wystarczyło bo z 200km mi nie trzeba na razie :D
Firq - Sob Lis 26, 2011 17:48
Temat postu: Kilka słów na temat VNT
Tylko ze to jest ogranicznik momentu przeciążeniowy,,,, wiec lipa bo zabierze mi dużo niutków... co do sterowania VNT mam już kilka pomysłów i przy montażu po nowym roku zrobię obszerną fotorelacje na ten temat. Montaż samej turbiny to nie problem bo kupie VNT z kolektorem i z moim kolektorem połączę a co do sterowania to w trakcie podejmę decyzje czy sterowanie będzie podciśnieniem czy nadciśnieniem... Wiec dlatego sprzęgło chce mieć mocne nawet bardzo :)
Remigiusz - Sob Lis 26, 2011 17:59

Firq, Sterowanie nadciśnienie czyli Wastegate sobie wybij z głowy bo padnie tobie Turbina bo kilku miesiącach. Juz wiele razy testowane :neutral: Druga wada Wastegate w VNT to ze Turbo tylko z 80% sprawności będzie pracowało :neutral:

Jedynie µ-controller i podciśnienie żeby miało to dobra sprawność :wink: No jestem ciekaw jak to zrobisz :wink:

Ogranicznik jest w mapie trzeba zrobić chiptuning i wstawić sobie ograniczenie :wink: Moj plan jest GT1756V i dojść do 180KM i dać ograniczenie na 300NM albo 330NM nie więcej :wink:

Do tej mocy i momentu zwykle sprzęgło daje dalej rady :ok:

Jak w MG z KV6 tam tez jest sie da zrobić ok 200KM i jakieś 300NM i sprzęgło z PG1 zwykle lata jak talala :wink:

Firq - Sob Lis 26, 2011 18:12

ale to ograniczenie nie pogorszy czasami osiągów ?? bo koni będzie duzzooo a NM tylko 300..... GT1756V to jest z 2.5 tdi VW ?? a dlaczego mówisz ze padnie turbo sterowane nadciśnieniem ?? skoro będzie gruszka zamieniona bo w NVT zawór działa odwrotnie niz w naszych org z MG a zasada jest dośc podobna bo turbo NVT tak samo upuszcza nadciśnienie i steruje tym zawór na turbinie tak ?? jak działa µ-controller??
Remigiusz - Sob Lis 26, 2011 18:25

Firq, Wada Wastegate w VNT jest taka ze jak będziesz deptał na max w pedal to bedziesz miał bardzo szybko Overboost w VNT i bo jakimś czasie padnie ona :neutral: Niestety Wastegate ma za wolna reakcje.

µ-controller steruje w zależności od "położenia pedału gazu, RPM oraz ciśnienia doładowania" podciśnienie dla VNT i reguluje położenia geometrie łopatek.

Bo jak śmigasz np tylko z lekko wciśniętym pedale gazu to nie musisz miec wysokiego doładowania i dopiero jak się w ciśnie max w podłogę ma on ładować. Bo z Wastegate w VNT będziesz miał cały czas wysokie ciśnienie nie zależnie od stylu jazdy :neutral:

W Uk za niedługo ma wyjść dobrze opracowany µ-sterownik dla VNT i ja na to czekam :razz:

Cos takiego trzeba zbudować i sobie mapkę do VNt zrobić:
http://dmn.kuulalaakeri.org/vnt-lda/

Firq - Sob Lis 26, 2011 18:37

a nie wystarczyło by rozebrać siłownik i przełożyć sprężynę na drugą stronę. Sterowanie nadciśnieniowe przez mbc ??
Remigiusz - Sob Lis 26, 2011 18:42

Firq, Ja na początku tez myślałem żeby zrobić za pomocy Wastegate lub zrobić jak piszesz ale ma to straszne wady :neutral: I jak już się w to pakować to jedyne rozsądne rozwiązanie jest µ-sterownik podciśnieniem żeby to chodziło latami a nie padło po chwili.
Firq - Sob Lis 26, 2011 18:57

rozsądnie to chyba będzie jak zamontuje kompresor :D :mrgreen: :twisted: bo tez to jest jedna z opcji :) Chłopaki z forum VW w td zakładali właśnie VNT z odwróconą sprężyną na drugą stronę sterowaną nadciśnieniowo przez mbc i latali tak podobno kilka juz lat... wiec teraz mam mętlik w głowie. Ale logicznie myśląc jeśli będę normalnie spokojnie jeździł na codzien i łopatki turbiny bedą ustawione na maks ciśnienie jak mówiłeś to i tak nie bedzie pompowało na maksa cały czas bo ta turbina tez się żywi spalinami i jeśli ich będzie mało to mimo przygotowanych na szaleństwo łopatek szaleństwa nie będzie co nie ?? czy źle myśle ??
Remigiusz - Nie Lis 27, 2011 22:56

Firq, Ja duza krowa jak już to GT2259V ale to tez są problemy z miejscem i wężykami :wink: Ale na styk wchodzi :wink:
Firq - Pon Lis 28, 2011 21:09

hehe gt25 tez bym wsadził trochę rzeźby ale myślę ze by weszła... :D na jakim ciśnieniu chcesz latać na nowej dmuchawce ??
Remigiusz - Pon Lis 28, 2011 21:15

Firq, Na takim samym jak teraz :P
Firq - Pon Lis 28, 2011 21:16

czyli ile masz teraz ??
Remigiusz - Pon Lis 28, 2011 21:17

1.35 bara :mrgreen: Ja nie montuje z myślą większe Turbo żeby mieć większe ciśnienie doładowania. Bo to nie jest to o co chodzi w VNT :mrgreen:
Firq - Pon Lis 28, 2011 21:21

vnt chodzi o mocniejszy dolny zakres jeśli dobrze rozumiem tak? ja mam aktualnie 1.6 na seryjnej
Remigiusz - Pon Lis 28, 2011 21:38

Firq, No dokładnie i możliwość mieć zaraz pełne doładowanie jak trzeba :wink: W sumie na Vnt by można spokojnie na 1.6 bara i więcej śmigać :wink:
Firq - Pon Lis 28, 2011 21:42

http://www.youtube.com/wa...feature=related prymitywne ale działa :) vnt20 w 1.6 td
Remigiusz - Pon Lis 28, 2011 21:47

Firq, Dobre dla SD z mechaniczna pompa :wink:
Firq - Pon Lis 28, 2011 21:54

Remigiusz, wez mi tylko powiedz jedna rzecz w vnt gruszka odpowiedzialna jest za kierowanie spalin tak a w takim razie gdzie vnt ma zawór który upuszcza nadciśnienie z turbiny ?? czy ta gruszka jest dwufunkcyjna ? w idt tez jest linka po potencjometra :twisted: :twisted: hmmmmm
Remigiusz - Pon Lis 28, 2011 22:01

Z tego co ja rozumiem działanie VNT to nie ma czegoś takiego jak Wastegate :wink: Po prostu przy max otwartych łopatkach nigdy nie uzyska max boost :wink: I strona spalinowa jest większa :wink:
Firq - Pon Lis 28, 2011 22:04

czuje...:) http://allegro.pl/turbosp...1952323515.html zerknij poglądowo na ten model czyżby alternatywa ?? vnt sterowane nadciśnieniem :twisted: :twisted: :twisted:
Remigiusz - Pon Lis 28, 2011 22:11

Firq, Jaka alternatywa ja nie chce mieć sterowanie Wastegate już pisałem :wink:
Firq - Pon Lis 28, 2011 22:17

heh wiem ze nie chcesz ale ja sie moze skusze i pytam o opinie Twoją z tego względu ze chyba my tylko realnie sie przymierzany do VNT w IDT :D bo w 2.4 jtd w zmiennej geometrii jest org. sterowanie Wastegate czyli moze by to zagrało...?
Firq - Sro Lis 30, 2011 21:27

WItam pora ruszyć temat :) Bo z Remigiusz-em mały offtop zrobiliśmy w sprzegle :)
TUrbina ze zmienna geometrią... pomińmy montaż dopasowanie olejenie i takie tam bo to jest mało istotne gdyż najważniejsze jest wysterować VNT zeby wartość ciśnienia doładowania była od dołu po samą górę równa - stała bez przeładować i turbodziur ...;]
od paru dni szperam po necie i jest kilka sposobów na sterowanie VNT
1 Mechaniczne linką zalety prostota układu wady nie równa wartość doładowania od dolnego zakresu obrotów do maksymalnego bo linka ustawia łopatki ale na tak zwaną pałe ....
2 sterowanie nadciśnieniowe poprzez MBC (temat do rozwinięcia)
3 sterowanie podciśnieniem egr z mbc (trzeba pisać nowe mapy do egr)
4 http://img28.imageshack.u...ieniebezegr.jpg
5 sposób REMIGIUSZ przedstawi jeśli może :D
6 sposób do pole popisu dla WAS :) Macie pomysły piszcie :)

Remigiusz - Sro Lis 30, 2011 21:37

Firq, No EGR sterować tez można ale lepsze uważam jest urządzenia osobne gdzie można łatwo przez usb wgrać nowa mapę. Bo tak to zrobione fine tuning trzeba za każdym razem latać do kogoś kto nam zaprogramuje od nowa mapę :wink:

Co do 1. no dziala to ale tez nie ma to super sprawności

2. nie sterowanie MBC tylko Wastegate czyli tak jak zwykłej Turbinie :wink:

3. to to samo co µ-controllerem ( http://dmn.kuulalaakeri.org/vnt-lda ) cos takiego.

Powiem tyle ze w UK za chwile powinna się pojawić gotowe opatentowanego sprzętu do sterowania VNT jak w tym linku. Ja na to czekam bo gość 2 lata pracy w to włożył i naprawdę podoba mi sie myśl bo wszystkie fragmenty pracy dla VNt są w środku :lol:

Firq - Sro Lis 30, 2011 21:44

czyli czekasz na gotowca narazie tak ??
Remigiusz - Sro Lis 30, 2011 22:20

Firq, Tak bo po co kolo od nowy wymyślać jak będzie już gotowy patent który siedzi w Roverku :wink:

borek88 napisał/a:
alexi, i jak tam u Ciebie to sprzęgło zachowuje się przy obciążeniu po zmniejszeniu doładowania??

[ Dodano: Sro Lis 30, 2011 21:45 ]
a teraz ciągnąc waszego oftopa (czyli Firq, i Remigiusz, ) w moim temacie o SPRZĘGLE :D
Jak to jest z tą turbiną co najłatwiej wsadzić??
bo patrząc na turbo z tdi ARL czyli GT1749VB to gorąca strona jest jeśli dobrze widzę z kolektorem jednym odlewem
czy można przełożyć gorącą stronę od naszego gt 15 do jakiejś z zmienną geometrią co by bardzo ułatwiło montaż??
a może są jakieś firmy do której wystarczy zaprowadzić auto i turbo w pudełeczku i oni ja wsadzą i uruchomią popranie??
tylko ciekawe jaki to może być koszt
tyle ze wtedy to sprzęgło tylko u Radzikowskiego i


Chodzi o to ze gorąco strona musi być od VNT bo inaczej to wybuchnie. Bo w VNT nie ma takiej klapy którędy ucieka nadmiar ciśnienia. :wink:

Turbo np Gt2256 VNT :P






Firq - Sro Lis 30, 2011 22:27

wygląda zacnie
Remigiusz - Sro Lis 30, 2011 22:34

Tutaj są tez foty płytki adaptowej jaka trzeba wykonać. :razz:






Kawałek pytona z tej Turbiny :mrgreen:

Firq - Czw Gru 01, 2011 21:29

super sprawa czyli spawarka w moim głębokim wyobrażeniu odpada :D ciekawe czy turbawka przypasi do oryginalnych węży.... Wy w R45 macie wiecej miejsca pod maska u mnie troche gorzej z tyłu gdzie dmuchawka...;/

[ Dodano: Czw Gru 01, 2011 21:29 ]
pgrad napisał,
Cytat:
Ile? a no pewnie tyle co VW czyli więcej niż 130KM (tyle ma 1.9TDI VW). Pojawia się tylko jeden jeszcze większy problem

z jakiej racji ?? turbałka vnt nie podniesie mocy sama z siebie tylko zapewni mocny dolny zakres obrotów i szybszy max moment obr. chyba ze sie myle niech mnie ktoś poprawi....a moze bi turbo na WG :twisted:
:twisted: :mrgreen: :obłoki:

Remigiusz - Czw Gru 01, 2011 23:38

Akurat ta Turbina z zdjec powyzej jest w Mg ZR :mrgreen:
Firq - Pią Gru 02, 2011 19:13

hehe czyli tylko do przymiarki starej pod vnt tak ?
Remigiusz - Pią Gru 02, 2011 19:14

Firq, :?:
Firq - Sob Gru 03, 2011 18:16

albo źle zrozumiałem albo nie wiem co bo na foto jest turbałka ogr z MG ZR tak a ja i inni myśleliśmy ze to juz nowa turbałka i dlatego napisałem ze przymiarka przejściówki pod nową turbinkę... Remigiusz, kiedyś pisałeś gdzies ze algole na vnt dochodzą do 170KM ale dlaczego ?? przecież vnt daje tylko mocny dół prawda ?? ?
Remigiusz - Sob Gru 03, 2011 18:30

Firq, To na gorze jest GT2259V na silniku L-series który idzie do Mg ZR. To nie jest na zadym foto oryginalna Turbinka :roll:

Tu masz porównanie o wielkości strony gorącej wylotowej GT 2259 i naszej oryginalnej Turbiny:


Ja pisałem ze angole w SDI z VNT dochodzą do 160-170KM :razz: Tak VNt poprawia dol ale tez dalszy zakres bo nie ma takie długiego czekania za się Turbina wkręci :wink: Porównaj sobie wykresy z VAG'ow przed z zwykłą Wastegate Turbina i potem z VNT :wink:

Firq - Sob Gru 03, 2011 18:44

heh małe nie zrozumienie ale juz czaje :) aaaa czyli sdi do 170km a idt w takim razie ile ?? 150 160 ?? ciekaw jestem co mi jeszcze zabraknie zeby dojść do 160KM ?? wtryski z sdi mam kat off egr off teraz mam nadzieje ze dojdzie vnt i ?? co braknie zeby 160 pękło Remigiusz ??

[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 18:44 ]
gt 2259 była montowana w mercu 3.2 cdi tak czy w jakimś innym aucie??

Remigiusz - Sob Gru 03, 2011 18:47

Nie masz map mafless :?: Bo juz nie pamietam :mrgreen:

Zalezy jakie VNT ale w IDt z GT2259 i wtryskami SDi, i resztę modów dochodzą do 180 oraz 200km :razz: Tylko 200Km to taka granica gdzie długo to może nie pośmiga, ale wystroić to ładnie na 175KM i można śmigać bez obaw :wink: Ważny to torque limiter zeby jego w mapach ustawić na małe NM :razz:

[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 18:47 ]
Poszukaj sobie na http://www.dieselevante.it/

Firq - Sob Gru 03, 2011 19:00

może spiek u mnie wskoczy wiec ogranicznika na Niutki nie będę zakładał :)180 do 200 koni ?? ???? czyli 160KM nie jest nie do przeskoczenia granicą tak ?? a czy przy 160 170KM nie wyskoczy HGF ?? Remigiusz napisał,
Cytat:
Nie masz map mafless :?: Bo juz nie pamietam :mrgreen:
nie mam bo temat Twoj jest taki długi ze nie wystarczyło by mi weekendu zeby to przeczytać a co daje mafless tak w skrócie ?? bo na codzien dojezdzam autem do pracy 30 km w jedna strone i nie chce zeby zaczął palic 10l /100km
w jakich autach była montowana GT2259??

[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 18:56 ]
hehe z angielskiego to moge tylko powiedzieć ze z trzeciego dystrybutora zatankowałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: o co kaman na tej stronie ??

[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 18:58 ]
powoli ogarniam strone :) pokazane jest gdzie jaka turbinka była montowana tak ? :D

[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 19:00 ]
czy ja dobrze rozumiem GT 2259 była montowana w mercedesie 712 ATEGO????

Remigiusz - Sob Gru 03, 2011 20:09

Firq, No jak zrobisz porządnie wzmocnienie to w sumie nie warto z torque limiterem sie bawić. Z tym warto się bawić jak chce ktoś pozostać przy oryginalnym układzie skrzyni i sprzęgła :wink:

Przy 160 170 z VNT nie wyskoczy HGF ponieważ będzie strona gorąca większa i spaliny będą mogły szybko uciekać. W originale IDT to tylko ta za mala Turbina robi granice tych 150KM bo potem spaliny za wolno wylatują i robi się za duży EMP :wink:

Mafless czyli eliminuje skutki zepsutej przeplywki i daje trochę więcej koni :wink: To takie kropka nad i :) Czemu by miał palić 10litrow będzie prawie tyle samo palił ale przy większych prędkościach :razz:

Uzyj tam wyszukiwarki to tobie pokaże gdzie takie Turbo było montowane :razz:

Ahh sorki to powyzej nie jest 2259 tylko GT2256V :wink: mylą mi sie ciągle te 6 i 9 :razz:

Firq - Sob Gru 03, 2011 22:07

czyli Alfa BMW i Merc... juz czuje :) skoro mówisz ze zmieści sie w MG ZR to ja ci wierze na słowo ale chyba nie obędzie sie bez wyciągania silnika co nie...
Cytat:
Mafless czyli eliminuje skutki zepsutej przeplywki i daje trochę więcej koni

Wiecej tzn ile tak plus minus ?? a jak z dymieniem bedzie większe ??
to jest ten temat tak ?? http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

Remigiusz - Sob Gru 03, 2011 22:12

Firq, Nie silnika wyciągasz nie musisz trzeba odkręcić tylko kolektor spalinowy i dopasować tam Turbo i jakoś weze dorobić ale to się da z kanału zrobić bo jest tam dojście całkiem ok :wink:

Nie to jest ten temat:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66889

borek88 - Sob Gru 03, 2011 22:31

Firq napisał/a:
Wiecej tzn ile tak plus minus ?? a jak z dymieniem bedzie większe ??

jesteś z Pleszewa możesz podjechać do Mariusza w Dobrej Nadziei i zapytać o zielonego rovera i czy mapa i wykres był oki wykres ci pokaże lub możesz obejrzeć w moim temacie do 160 brakuje praktycznie tyle co błąd pomiarowy
dymić dymi ale nie ma strasznej tragedii on widział jak to kopci też, jedynie nie powie o odczuciach z jazdy bo nie jechał (no ale pewnie podług jego audi to jest tylko wolne auto)

Firq - Sob Gru 03, 2011 22:56

hehe Remigiusz a ja juz z tamtego tematu 10 stron przeczytałem i doszedłem do momentu gdzie napisałeś ze najlepsze wyniki hamownia pokazuje jednak na przepływce... Ale to nie ten temat wiec musze teraz tu poczytać :)Do Mariusza wybieram sie na rolki juz któryś miesiąc ale chce jeszcze bardziej ogarnąć maszyne a Twoje wykresy widziałem gdzies na forum wtryski mam z sdi ale nie pewne jakies bo słysze ze jeden kuje na wolnych obrotach bo kupiłem 3 i dokupiłem gdzies indziej jeszcze jeden ale do czego zmierzam mam seryjnie 113KM Wtryski z SDI Kat wywalony egr zaślepiony i z tego co mówi forum 140 powinienem mieć teraz a IBIZA nowa 101KM Po Chiptuningu idzie równo ze mną a nawet deczko mi ucieka ale ciut ciut.... i teraz nie wiem czy te konie nasze oszukane czy faktycznie czegoś mi jeszcze brakuje
borek88 - Nie Gru 04, 2011 10:54

w sprincie ważne też są przełożenia skrzyni
Firq - Nie Gru 04, 2011 14:37

domyślam sie ale mam nadzieje ze po mapkach od Remigiusza to sie zmieni :D nie przełożenia lecz przewaga koni i niutków nad przełożeniem ibizy :D
Remigiusz - Nie Gru 04, 2011 18:33

Tak myślę i myślę i ja jednak zostanę przy GT1749V. Patrzyłem an allegro i można je kupić nówki za 1.000 do 1.500zl a używki są już nawet od 700zl w przyzwoitym stanie.
Gt2256V strasznie drogie jest :neutral:

[ Dodano: Nie Gru 04, 2011 18:33 ]
Szukałem jeszcze z ciekawości i np w VAG autahc, VNT daje seryjnie +20KM w porównaniu do WG-Turbo :wink:

Firq - Nie Gru 04, 2011 21:20

GT1749V montowana seryjnie np w VW golf IV 110KM i tu sie zgodzę bo jest dużo łatwiej dostępna i tańsza.
Cytat:
VNT daje seryjnie +20KM w porównaniu do WG-Turbo :wink:
czyli 170 pęknie... :D Oby pękło 170KM a nie blok :D i żeby sterowanie pod VNT nie było droższe niz samo VNT :)
Remigiusz - Nie Gru 04, 2011 21:26

No ja obstawiam ze sterowanie to jakieś 400zl :wink: i To trzeba będzie w kalkulować :wink:
Firq - Nie Gru 04, 2011 21:35

coś czuje Remigiusz ze będziesz głównym kierownikiem Budowy tego sterowania w PL :)
Remigiusz - Nie Gru 04, 2011 21:39

Zobaczymy co tam Angole wyprodukują, trzeba będzie znów to rozpracować :mrgreen: Ja tego VNT na pewno nie planuje zamontować przed Kwietniem 2012 :wink: Zobaczymy co się jeszcze wydarzy :wink:
Firq - Pon Gru 05, 2011 21:29

trzeba będzie ogarnąć temat i zobaczymy jak to pójdzie :) Najwyżej będę królikiem doświadczalnym :)
Remigiusz - Pon Sty 16, 2012 21:23

Ja czekam az ruszy temat z sterowałem tych VNT w Anglii to zakupie i będzie można dalej myśleć od Turbinie :razz:

[ Dodano: Pon Sty 16, 2012 21:22 ]
Cos rusza montaż VNT w UK-ladni :mrgreen:

Tutaj został VNT 1852v z 2.2DCI Renault wmontowany: http://s276.photobucket.com/albums/kk11/zsphil/#!cpZZ1QQtppZZ32

Na razie gostek śmiga z całkiem otwartymi łopatkami i mówi ze mocy jest tyle samo jak na naszej Turbinie :D Czeka tez na sterowanie. Ale przy sterowanie to kurcze z naszej L-serii się zrobi Diabeł :mrgreen: :twisted:

Firq - Wto Sty 17, 2012 07:09

łopatki ma na max ciśnienei czy na minimalnym ?? na minimalnym tak ?? :twisted: :twisted: :twisted:
Remigiusz - Wto Sty 17, 2012 12:49

Firq, Jak masz z całkiem otwartymi łopatkami to masz min doładowanie :wink: Czyli silnik nie przeładujesz tylko masz jakieś tam min stale doładowanie na duzych obrotach np. 0.5 bara czy jakoś tak :wink:

A ma teraz w całym zakresie jest otwarte bo nic nie steruje ścięgnem Turba :razz:

Firq - Wto Sty 17, 2012 22:16

chyba nie stałe tylko na niskich bardzo małe na wysokich wyższe bo stałe by było jak by coś sterowało tą turbiną żeby od dołu do samej góry obrotów było np 1.5 bara ale wracając do tematu
Cytat:
Na razie gostek śmiga z całkiem otwartymi łopatkami i mówi ze mocy jest tyle samo jak na naszej Turbinie

0.5 to chyba nie tak jak nasze bo to 1/3 tego co nasza pompuje :) ale fajnie ze cos się ruszyło w temacie :)

Remigiusz - Sro Sty 18, 2012 07:34

Firq, Wiesz o co chodzi :D Zle to ująłem trochę :wink:
Firq - Sro Sty 18, 2012 18:54

hehe wiem wiem pisałeś na szybko ale wiemy o co chodzi :) ciekawi mnie jedna rzecz przy jakich obrotach jakie ciśnienie daje ta vnt bez sterowania ?? ? bo jak wartości były by podobne do tych co nasze dmuchaja to był bym skłonny zamontować vnt u siebie a jak przyjdzie z UK schemat sterowania to wtedy podłączyć sterowanie a narazie jeździć na min ciśnieniu tylko jakie ono jest.... miał bym montaż juz za sobą wtedy została by tylko kwestia sterowania a auto było by mobilne w każdej chwili
Remigiusz - Pią Sty 20, 2012 00:52

Firq, No niby goście twierdza ze się śmiga tal jak z nasza Turbina teraz. Ale ile ląduje to nie wiem bo nikt nie napisał :roll:
Firq - Pią Sty 20, 2012 07:18

szkoda właśnie... Remi jaki model turbiny bierzesz pod uwagę do swojego auta ??
Pływak - Pią Sty 20, 2012 07:50

Turbo ze zmienną geometrią bez terowania nie ma takiej samej charakterystyki pracy jak zwykłe turbo no ale angole słyną z tego, że dużo rzeczy u nich jest inaczej niż w reszcie świata :rotfl: Jeśli łopatki sa ustawione na niskie ciśnienie spalin cały czas to cały czas mamy niskie doładowanie ale od niskich obrotów czyli powiedzmy od 1,5K i w miarę wzrostu obrotów doładowanie niewiele się zmieni jeśli nie zmieni się kąt natarcia spalin.


Co do turbo to imo nie ma sensu wkładania nic większego niż GT1749VB w takim JTD w zupełności wystarcza w okolice 190-200KM.

Remigiusz - Pią Sty 20, 2012 13:05

Pływak, Pewnie tak jest :D

No ja myślę albo nad ta GT1749V lub GT1852V zależy w jakich cenach się ja da dorwać. Problem jest u nas ze z duza Turbina jest problem zamontowania węza powrotnego oleju. 1852 sie jeszcze ładnie na styk mieści.

Ale co jescze ciekawe jest to ze jak sie da np jakiś inny wężyk powrotny troche za dlugi i olej nie moze według grawitacji sobie spłynąć do miski oleju to strasznie Turbo kopci :neutral: Na to trzeba zwrocic uwagę przy montażu.

Pływak - Pią Sty 20, 2012 15:48

Jak ktoś chętny to na wiosnę będę miał do opchnięcia GT1749VA :mrgreen:
Firq - Pią Sty 20, 2012 18:59

Pływak, cena i stan ?? i z jakiego auta ??
Remigiusz, czyli wężyk powrotny oleju z turbiny maksymalnie krótki i bez zakrętów prosto w miche tak ?? ja myśle zrobić powrót tak ze zostawić oryginalne końcówki od turbo i michy i pod to zakuć wąż olejowy.... ale zastanawiam sie jeszcze czy przed nową dmuchawką nie wzmocnić wcześniej sprzegła.... bo tej mocy nie utrzymie to sprzęgło co nie ...

Remigiusz - Pią Sty 20, 2012 23:13

Hmm tak patrze na ta 1759VB i nie będzie do nas :D Problem w tym ze wylot powietrza w złą stronę kieruje oraz cześć gorąca tez trochę złe ułożona jest :sad:

Zostaje chyba tej od Laguny 2.2 dci bo pasuja wloty i wyloty i dobrze jest skierowana.

Firq, Najlepiej zrobić z orig. powrotu tylko końcówkę na nowe turbo dokuć i tyle. Ja sprzęgła nie będę wzmacniał nic. Zrobić tylko remap żeby ograniczyć Nm i tyle. :wink:

[ Dodano: Pią Sty 20, 2012 23:13 ]
Ok mam info, Turbo pompuje 1852V przy 4.000 rpm około 1.1bara :mrgreen: Przy spokojnie jedzie tak 120km/h ma zaledwie tylko 0.2bara a przy przyspieszaniu dochodzi czasem do 0,5 bara :razz:

Pływak - Sob Sty 21, 2012 13:52

Firq napisał/a:
Pływak, cena i stan ?? i z jakiego auta ??

Cena do dogadania jak ja dorwę takiej jak szukam to ta nie będzie mi potrzebna. Stan dobry bo nadal jeździ u mnie w aucie. Sterowanie zmienną geometria działa bez problemu i pompuje tyle ile ma pompować. Gadaliście może z ADIm? Zrobienie sterownika pod turbo sterowane z poziomu ECU nie powinno być mega trudne wystarczy odpowiedni algorytm zależności łopatek od obrotów i zrobić osobny układ, który obroty będzie odczytywał z ECU i sterował zmienną geometrią.

Firq - Sob Sty 21, 2012 15:01

Remigiusz, a ile pompuje jak geometria steruje turbawka ??
Remigiusz - Wto Sty 24, 2012 02:43

Pływak, brakuje jeszcze opcje ze jak nie kreci sie auta max pedal w podlodze zeby w tedy nie pompowala turbina max. doladowania tylko mniej. Trzeba brac pedal gazu jeszcze do alogarytmu w zaleznosci jak jest w cisniety, ile mamy rpm i ile jest doladowani w tedy sterowanie musi ustalic jak otowrzyc lopatki :)

Bo tylko miec sterowanie od rpm i doladowania to za malo bo bedzie turbina non stop pompowac max doladowanie a to nie wplywa na jej zywotnosc.

Firq, pompuje tyle na ile ja ustawisz sobie to juz od ciebie zalezy.

Firq - Wto Sty 24, 2012 21:39

wiem wiem ale pytam ile max może pompować zeby sie nie rozleciała ??
Cytat:
Zrobić tylko remap żeby ograniczyć Nm i tyle

remap zeby górkę wygładzić bardziej rozumiem ale te 375nm co mam teraz chciał bym zeby zostało jednak :D plan jest taki zeb założyć dmuchawke vnt i sprawdzić co hamownia powie .... potem myśleć co robić choć pewnie moment skoczy jeszcze bardziej pod 400nm ale to wtedy sie pomyśli co zrobić...

Remigiusz - Sro Sty 25, 2012 23:00

Ok jest już duzy postęp w UK-Landii :mrgreen:

O to nasz VNT controller będzie, ma na sobie już czujnik doładowania (to czarne małe coś z dzyndzlem) :razz:




I do tego będzie SOft ktory sie laczy przez COM-Port z controllerem i można sobie samemu zrobić mapkę na sterowanie Turbinka :wink:



Czekam na dalsze testy tego i na koszty cenowe :wink:

Firq - Czw Sty 26, 2012 21:50

czad :) cos sie dzieje ... fajnie bo mocy by sie wiecej przydało :twisted: :twisted:
Pływak - Czw Sty 26, 2012 22:03

Ten mod raczej nie idzie w moc, a w poprawienie/ wygładzenie wykresu żeby już z dołu łagodniej ładował i ciągnął od niższych obrotów. Jesli chodzi o samą moc to mu dmuchnij więcej jak ci brakuje bo zmienna geometria samej mocy nie podniesie :P
Firq - Pią Sty 27, 2012 19:22

no nie wiem czy dmuchnąć wiecej bo mi dmucha 1.75 bara wiec wiecej chyba nie da rady :) a jeśli chodzi o VNT to z tego co wiem to mylisz sie bo vnt daje od 20-40KM poprzez wieksza strone gorąca dmuchawki... ile w tym prawdy nie wiem ale Remigiusz potwierdzał to wykresami na forum z UK jeśli dobrze pamietam.... niech sie Remigiusz wypowie w temacie
Remigiusz - Pią Sty 27, 2012 23:52

Nm na pewno przybedzie i mocy tez powinno tak mi sie zdaje :) Wykresow w Uk jeszcze nie ma z VNt jest tylko kilka co twierdza ze daje tyle dlatego trzeba zamontowac i sprawdzic co to da.

ALe porownania np z innych for samochdowych wynnika ze cos mocy przybywa.

Firq - Sob Sty 28, 2012 15:02

coś.... byle to coś mieściło sie w okolicy 20KM :D
borek88 - Nie Lut 05, 2012 15:07

coś w tej materii się ruszyło??
jakieś filmy dane wykresy relacje czy cokolwiek z uk??

Firq - Nie Lut 05, 2012 16:18

mi wystarczył by tylko świstek z hamowni ze VNT doda wiecej KONI bo moment na chwile obecna u mnie jest zadowalający
Pływak - Nie Lut 05, 2012 18:15

Sama zmienna geometria przy takim samym ciśnieniu jak zwykłe turbo nie doda więcej koni, a jedynie spowoduje wzrost w niskich partiach obrotów. Moc maksymalna zostanie taka sama no chyba, ze podniesiesz ciśnienie ale to można i zrobić na zwykłej dmuchawie ;)
Firq - Nie Lut 05, 2012 18:24

chciał bym na vnt mieć ciśnienie około 1.8 bara ale jeśli to tylko pójdzie w moment to lipa troche i tak sie zastanawiam jak anglicy dochodza do 180 KM ??
Raptile - Pon Lut 06, 2012 09:38

Firq napisał/a:
jak anglicy dochodza do 180 KM ??


Bardzo prosto wyobraź sobie komin lokomotywy na węgiel :)

Firq - Pon Lut 06, 2012 22:03

Raptile, diesel kopci diesel kadzi diesel nigdy sie nie zdradzi :D

powoli trace chętke na vnt jeśli ma iść tylko w moment

Remigiusz - Pon Lut 06, 2012 22:21

Firq, Ja czekam na 1. wykresy :wink:

Jak pójdzie tylko w moment to montuje Webasto :mrgreen:

Firq - Pon Lut 06, 2012 22:26

bardzo dobry pomysł Remigiusz, :D ale takie sa fakty jeśli sam moment to troche lipa...
Pływak - Pon Lut 06, 2012 22:50

Zapominacie o jednej istotnej rzeczy zmienna geometria nawet jeśli nie podniesie mocy ani momentu maksymalnego to i tak poprawi osiągi auta. Więcej mocy i momentu w niższych partiach, mniejszy lag a co za tym idzie lepsze przyspieszenie. Przy VNT nie chodzi o to aby dmuchać duża tylko aby dmuchać tyle samo co w zwykłym turbo ale w szerszym zakresie obrotów. Cyferki z hamowni to nie wszystko :]
Remigiusz - Pon Lut 06, 2012 23:00

Pływak, Ja wiem ze dol będzie lepszy i auto powinno ciągnąc jak szalone bo czuć to z nowych aut z VNT :D Maja nie cale 100km ale przyspieszeni jest rewelacja :wink:
Firq - Pon Lut 06, 2012 23:04

jak chce wiecej mocy :D :twisted: :twisted:
Pływak - Pon Lut 06, 2012 23:04

Wiec nie wiem co sie tak uparliście na tą moc :p wsadzić jakieś nieduże turbo ze zmienną geo np Gt17 które w zupełności wystarczy dobrze to wysterować i mimo, ze cyferki na hamowni wam się zbytnio nie zmienia to na pewno będzie czuć różnice podczas normalnej jazdy :)

Firq napisał/a:
jak chce wiecej mocy :D :twisted: :twisted:

Najtaniej i najszybciej będzie zmienić auto :D Smutna prawda ale prawda każde auto ma gdzies granice po osiągnięciu której dalsze modyfikacje sa nieopłacalne bo zysk jest niewspółmierny do wydatków.

Firq - Wto Lut 14, 2012 20:11

dobra zmiękłem 15KM i będę siedział juz cicho :D a MG jest i zostanie a następne auto tez bedzie ze stajni MG :D

[ Dodano: Wto Lut 14, 2012 20:11 ]
Remi u nas taka ma siedzieć bo najbardziej pasuje z umiejscowieniem tak ?? \
http://allegro.pl/nowa-tu...2068361521.html

Remigiusz - Wto Lut 14, 2012 23:44

No może siedzieć jaka tylko chcesz :wink: 3.5k zl za Trubinke lekka przesada :wink:
Firq - Sro Lut 15, 2012 19:24

nie nie nie Remi to tylko dla przykładu taką ładną wybrałem :D ale generalnie chodzi mi o to jaka podejdzie najlepiej wejściami i wyjściami ogólnie jaką najłatwiej będzie tam wsadzić ?? bo juz powoli sie biorę za zakup :)
Remigiusz - Sro Lut 15, 2012 19:57

Ta za Laguny jest ok, w sumie im mniejsza się kupi tym łatwiej będzie zamontować :wink: Do tych Gt18 można brać i bez obaw wejdzie. Jak GT22 wchodzi tylko ze juz wszystko jest na styk.

Ja nie wiem czy faktycznie nie pozostać przy Gt17 rodzinie jak radził Plywak :wink:

Firq - Sro Lut 15, 2012 20:09

mniejsza nie mniejsza chodzi o to że większość z VW tdików mają złe wejścia spalin i wyjścia powietrza i nie pasują i oglądam te dmuchawki z allegro i tylko ta z Laguny 2.2 dci pasi i nie moge natrafić na taką dla mojego MG
GT1749V tak ?? tez o takiej myśle bo ona w zupełności da rade do naszych maszyn

Remigiusz - Sro Lut 15, 2012 20:50

Firq, No dokładnie szukaj takich jak od Laguny z takim wyjściem, lepszego nie znajdzie bo jak sam napisałeś duza ilość VW ma całkiem inaczej wlot i wylot :wink:

Ja temat na razie odkładam bo mam inne wydatki w domu i do zakupy sie jeszcze nie zabieram. Ale myślę do letniego zlotu może by się udało już w montować :wink:

Firq - Sro Lut 15, 2012 20:55

krążą pogłoski że zlot ma być wcześniej wiec obyś zdążył :D ja juz planuje zakup żeby do konca marca VNT siedziało na grzbiecie IDT z pełną sprawnością :)
Remigiusz - Sro Lut 15, 2012 21:04

Firq, ahh to nic to jak nie zdarzę to nie zdarzę :wink: I tak na sterowanie trzeba czekać jeszcze :wink:
Firq - Sro Lut 15, 2012 21:09

:) a może i nie trzeba :D
borek88 - Sro Lut 15, 2012 23:18

Firq napisał/a:
:) a może i nie trzeba :D

znalazłeś jakiś patent lub kogoś kto to ogarnie??

Firq - Czw Lut 16, 2012 07:11

można tak powiedzieć ale narazie tez czekam... dam znać jak coś w temacie pójdzie :)
borek88 - Sob Lut 18, 2012 09:44

Firq, kiedy będzie się można spodziewać jakiś szczegółów??
Firq - Sob Lut 18, 2012 14:44

w marcu :) ale kiedy dokładnie to nie wiem :) borek88, a też zakładasz VNT ??
borek88 - Nie Lut 19, 2012 12:04

myślę o tym bedzie trzeba przeliczyć całkowity koszt
Firq - Nie Lut 19, 2012 17:38

no na pewno nie mały ale oby efekt był współmierny do kosztów :D
Raptile - Nie Lut 19, 2012 19:52

Tuning nigdy nie jest współmierny jeśli chodzi o koszt-moc ;P
borek88 - Nie Lut 19, 2012 21:05

Firq napisał/a:
no na pewno nie mały ale oby efekt był współmierny do kosztów :D

sama turbina to jest do zniesienia
teraz jaki koszt to ogarnąć
-montaż
-uruchomienie vnt

no i co mnie przeraza to robienie pewnie od nowa mapy pod to

Firq - Nie Lut 19, 2012 22:11

Raptile, mylisz sie bo chipsy od Remiego 100 wtryski sdi 200 i za 300 zł efekt super zadowalający :D ;)

borek88,
Turbina zależy jak kupisz ale używka w Dobrym stanie bez luzów 700 800 zł
Nowa mapa pod VNT 900 zł
Montaż licząc węże olejenie itp z 200 zł
sterowanie z 300 zl

I tak sie mówi ale z 2 tysie może pęknąć

Remigiusz - Nie Lut 19, 2012 22:43

No co wy :wink: Gdzie tam 2tys :mrgreen:

Turbinke za 600-800zl trzeba dorwać.

Sterowanie będzie może kosztować z 300zl ale może by się dało z kopiować i już dzielimy przez chętnych :mrgreen:

Mapa pod VNT kosztuje 400zl :wink: Za tyle bym mógł ja dostać :wink: Znów dzielimy :wink:

Myślę ze w 1.100zl można się zmieścić :wink:

Firq - Pon Lut 20, 2012 18:52

Cytat:
Turbinke za 600-800zl trzeba dorwać.
Można jak najbardziej
Cytat:
Sterowanie będzie może kosztować z 300zl ale może by się dało z kopiować i już dzielimy przez chętnych
jeśli sie da skopiować to super
Cytat:
Mapa pod VNT kosztuje 400zl

a może jak założe VNT i zrobimy zrzutę i Mariusz Nam zrobi mapy pod VNT ?? Bo bądź co bądź Mariusz to fachura i może lepiej dać u niego troche wiecej ale mieć to jak należy bo momentu po VNT dużo nam dojdzie i mapą może Mariusz tam nam zrobi że zbije bardzo wysoką górkę i rozłoży ją w szerokim zakresie obrotów co ??

Remigiusz - Pon Lut 20, 2012 20:52

Ja odpadam z VNT :neutral:

I koniec jazdy mi urwało dziś tez pasek rozrządu :neutral: Mogę tylko każdemu doradzić co ma auto po modach nie oglądnie sobie swoje paski. Bo nie pasujemy mi ze Krzystkowi i mi teraz urwalo pasek. A mam dopiero 40tys zrobione na tym :neutral:


Teraz trzeba kasę zbierać i silnik naprawiacz :/

kadzaf - Pon Lut 20, 2012 21:21

Remigiusz napisał/a:
I koniec jazdy mi urwało dziś tez pasek rozrządu Mogę tylko każdemu doradzić co ma auto po modach nie oglądnie sobie swoje paski. Bo nie pasujemy mi ze Krzystkowi i mi teraz urwalo pasek. A mam dopiero 40tys zrobione na tym


Teraz trzeba kasę zbierać i silnik naprawiacz

troszeczke przedobrzyłes sprawe.ale tez bym ryzykował dla takiej mocy :mrgreen:
jak silniki po 600zl :lol:

Firq - Pon Lut 20, 2012 21:30

Remigiusz, :pociesz: Wspłóczuje i jutro ide kupić do mojego nowy pasek bo na mojego juz czas.... Remi masz silnik na podmiankę ??
Remigiusz - Pon Lut 20, 2012 21:31

Firq, Nie mam silnika na podmianke, ale jak cos to bede naprawial co sie da i silnika nie bede wymenial :wink:
Firq - Pon Lut 20, 2012 21:35

zrzuć głowice i zobacz co sie stało i jak coś to daj znać bo jak by co to masz u mnie słupek z głowicą do przezbrojenia za czapkę śliwek W ramach dobrej znajomości :)
Remigiusz - Pon Lut 20, 2012 21:40

Firq, Thx, ja coś to się zgłoszę :)
kadzaf - Pon Lut 20, 2012 21:42

W sumie jak juz bedziesz miał wsyzstko na wierzchu to popronowałbym poprawic troche okielnka w głowicy i dolocie ,w alu łatwo bedzie sie rzeźbiło wiec duzo roboty nie bedzie .
Firq - Pon Lut 20, 2012 21:44

Remigiusz, nie ma za co i działaj żeby maszyna na zlot była gotowa ;)
Mundekk - Pon Lut 20, 2012 22:08

Remigiusz, a dlaczego auto po modach miało by być bardziej narażone na pęknięcie paska? przecież rozrząd chyba nie przenosi mocy tylko napędza wałek rozrządu tak? Jak pękł po 40 tys to ten ktoś kto Ci zakładał nie powinien brać za to odpowiedzialności? Jeśli wymieniło się kompletny rozrząd to warsztat chyba powinien dać gwarancje, że auto przejedzie na nim tyle ile ma przejechać
Firq - Pon Lut 20, 2012 22:16

Mundekk, żaden warsztat nie daje gwarancji na rozrząd i z każdego zerwanego paska warsztat sie wywinie
Remigiusz - Pon Lut 20, 2012 22:17

Mundekk, Co do paska to tak, ale robił to warsztat mojego ojca świętej pamięci na mich częściach.

Ja jutro zobaczę dokładnie co było przyczynna :neutral:

Firq - Pon Lut 20, 2012 22:21

czekamy za info
Markzo - Wto Lut 21, 2012 06:55

chyba, że po modach rozrząd jest bardziej obciążony i coś po prostu nie daje rady? troche dziwne, ale też ciężko uwierzyć w 2 takie same przypadki... Remi składaj maszyne ;)
Firq - Czw Lut 23, 2012 19:43

hello
zaproponujcie mi jakieś dmuchawki vnt do mojego MG bo z tego co przeglądam allegro to tylko od laguny 2.2 dci podejdzie wejściami i wyjściami .... bo turbiny nie można zamontować odwrotnie do góry nogami bo zasilanie i spływ oleju muszą być na oryginał tak ?

kolin - Czw Lut 23, 2012 20:16

Patrzyłeś z JTD 16v ? Stilo, Alfa 147, 156 ?

Tam siedzi Garret 1749 1,55 można w to ładować. ok 190-195 KM przy dobrym egzemplarzu.

Firq - Czw Lut 23, 2012 20:23

patrzyłem i nie pasują cześcią gorącą bo po założeniu gruszka sterująca wychodzi u dołu przy bloku...;/
borek88 - Sob Lut 25, 2012 21:59

Firq, na jaką się decydujesz?? GT1749V z 1,9dci czy GT1852V z 2.2dci??
do obu sterowanie vnt i adapter na kolektor będzie taki sam (czy w 17 i 18 pasują w lagunie na kolektor zamiennie)??
co tą zmienną geometrią steruje w lagunach?? komputer czy co

Firq - Nie Lut 26, 2012 18:27

GT1749 tez były w 2.2 dci ale powie ci ze te z 1.9 dci mają inaczej ciut ułożoną rurę od powietrza tzw stronę zimną a ja u mnie w pracy miałem turbawkę z espace 2.2 dci jutro sprawdze jej nr i ona mi najbardziej pasowała jeśli chodzi o strone zimną i gorącą i jutro ją jeszcze oblukam i dam znać co to za model :) ]
w 2.2 dci komp steruje zmienną geometrią
Cytat:
(czy w 17 i 18 pasują w lagunie na kolektor zamiennie)??

z tego co kojarze są ciut inaczej ukształtowane

Remigiusz - Nie Lut 26, 2012 21:45

A co powiecie od GT2052 :wink: Ma w sumie idealnie wyloty :wink:

Gostek co kreci ma ta VNT Turbinke :D

www.youtube.com/watch?v=DLDUtZJwReo


Firq - Nie Lut 26, 2012 22:19

Remigiusz, jak patrze na allegro to średnio GT2052 pasuje do nas... Chyba że o jakimś konkretnym modelu mówisz, podaj auto z którego pasują wloty ?
a ten filmik mi za wiele nie mówi :D

Remigiusz - Nie Lut 26, 2012 22:26

Firq, To taki nie był by:

http://allegro.pl/turbo-a...2123754039.html

Puszka tylko by w dol pokazywała ale to w sumie nie przeszkadza chyba :wink:

Firq - Nie Lut 26, 2012 22:32

ja nie mogze znaleźć odp na pytanie moje czyli jeśli turbina ma wlot i wylot oleju do smarowania to jeśli turbine obrócimy pod katem nie jak była montowana oryginalnie to czy mozna tak zamontować. Chodzi mi o to że np jak turbina oryginalnie zamontowana w aucie X miała wlot oleju u góry a wylot u dołu to czy jak by ta turbina wskoczyła do auta Y i na potrzeby montażu została by nieco obrócona i wlot oleju był by z boku a wylot z II strony to czy to bedzie grało ??
spora ta dmuchawa :)

Remigiusz - Nie Lut 26, 2012 22:40

Firq, Nie no powrót oleju musi być od dołu przy każdej i zasilanie od góry lub z boku . :wink:
Firq - Pon Lut 27, 2012 18:46

macałem dziś gt1852V i juz prawie podjąłem decyzje ze to bedzie ona :D
borek88 - Pon Lut 27, 2012 22:06

Firq, to chyba najlepszy wybór będzie
kiedy atakujesz montaż??

Firq - Pon Lut 27, 2012 22:24

w marcu a ty ?
borek88 - Wto Lut 28, 2012 06:15

ja nie wiem niestety bo teraz będę miał wyjazdy miesięczne lub kilku miesięczne i bym musiał wszystko komuś zlecić ale może w kwietniu jeśli coś zacznę robić
po pracy dziś się odezwę na pw

Firq - Wto Lut 28, 2012 22:20

ok spoko :)

[ Dodano: Wto Lut 28, 2012 22:20 ]
Remigiusz, w oryginale gruszka od vnt jak spi to jest wyciągnięta na maxa "wydłużone ramię" i wtedy ciśnienie jest minimalne tak a jak zaczynasz deptać autem to podciśnienie za pomocą gruszki skraca cięgno i ciśnienie idzie w górę tak ?? jak jest cięgno skrócone na maxa łopatki są pochylone na wirnik i idzie max ciśnienie tak ??

Remigiusz - Sro Lut 29, 2012 00:00

Firq, Dokładnie tak :wink: VNT działa na podciśnienie i dlatego musi zaciągnąć ścięgno żeby się łopatki zamknęły i było doładowanie :)

Odwrotnie do naszego Wastegate :razz:

Firq - Sro Lut 29, 2012 06:59

wielkie dzięki :) :P
Remigiusz - Pią Mar 02, 2012 01:09

Zapomniałem dodać ze można by przerobić nasza mafless mapę tak ze by był ogranicznik Nm do na przykład 320NM oraz pole od sterowania EGR'em przerobić na sterowanie VNT. Nikt z nas już nie używa prawie EGR wiec akurat to by można było w chipie wykorzystać żeby sterował ECU zaworem od EGR gdzie by była podpięta Turbinka VNT zamiast EGR :razz:

Odpadł by koszt sterowania i każdy by mógł to mieć w nowej mapę 3w jednym :wink:

Czyli mafless, ogranicznik Nm oraz sterowanie VNT :wink:

Firq - Pią Mar 02, 2012 20:27

dobry pomysł Remi ale ja najpierw przetestuje bez ogranicznika chyba:) chce aby górkę rozłożyć szerzej i tyle :)

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 20:01 ]
http://c-tronic.pl/image/evc2.jpg
chiptuning bez demontażu kości we Wrocku :)

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 20:27 ]
kto chętny na mapy pod VNT??
jeśli będą chętni podejmiemy decyzje kto nam to wykona;

Firq

Remigiusz - Pią Mar 02, 2012 20:29

Firq, Wy ustalcie najpierw co te mapy będą zawierać i co od tych map oczekujecie :wink:

Bo wariacji pod VNT jest wiele możliwych :wink:

Pływak - Pią Mar 02, 2012 20:39

Co do ogranicznika niutona to niestety przy wysokim ciśnieniu doładowania b. trudno zbić niuton bo to właśnie wysokie ciśnienie nabija nam moment w klekocie. Wystarczy spojrzeć na wyniki Friq i innych u niego niuton właśnie nabity jest przez turbo. Wystrojenie mapy tak aby niuton został, a poszła moc będzie bardzo trudne bo trzeba by zostawić ciśnienie, a podlać paliwem jak to zrobisz to nie wiadomo czy pompa i wtryski uciągną, a po za tym będzie generował więcej dymu niż mocy ;)

P.S Friq ty się jeszcze wozisz 2setka czy tylko ZRem?

Firq - Pią Mar 02, 2012 20:41

moc zostaje co jest tylko moment zmniejszyć i rozłożyć jak najszerzej na wykresie nic więcej... a pozatym narazie nie mam z kim ustalać bo narazie na VNT ja jestem tylko chętny :P

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 20:41 ]
Pływak, przemyślałem i mocy więcej nie chce tylko moment zmniejszyć i rozłozyć na wykresie

Pływak - Pią Mar 02, 2012 20:42

Friq bo tu większość czeka na gotowca podanego na tacy jak byś miał czekać to się możesz nie doczekać wiec lepiej działaj sam :D
Firq - Pią Mar 02, 2012 20:47

Cytat:
P.S Friq ty się jeszcze wozisz 2setka czy tylko ZRem?


ZR bo 200 jest temat tu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=73026

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 20:47 ]
Pływak,
Cytat:
Friq bo tu większość czeka na gotowca podanego na tacy jak byś miał czekać to się możesz nie doczekać wiec lepiej działaj sam

jak nie będzie chętnych to działam sam i założe VNT i spokojnie będę sobie smigał ;P i jak nie będzie chętnych na jakies podziały to sam zrobie mapy We Wrocku jak cene mi dobrą zrobią ;)

Remigiusz - Czw Mar 08, 2012 18:49

Wiec tak :D Chyba powrócę do montażu GT1852V z Laguna 2.2 dci bo jest najlepszy kandydat na to. :wink:

Co do sterowania trzeba sie teraz by zdecydować czy robić to zamiast mapy EGR czy osobny sterownik :?: Co ty Firq, wymyśliłeś :?:

Co do samego remap naszych chipow to trzeba by najpierw zobaczyć jak to ciągnie na hamowni i w tedy się decydować :wink:

Kilka fot montażu i muszę się postarać dorwać rysunki tych płytek:



Płytki maja 12mm
























[ Dodano: Czw Mar 08, 2012 14:08 ]
Tu jeszcze mamy pdf kołnierza od GT15

http://www.krismason.org/files/gt15flange.pdf

[ Dodano: Czw Mar 08, 2012 18:49 ]
Mam jeszcze kilka wynalazków na sterowanie:

Tutaj jest jeden ciekaw projekt:
http://www.vwdiesel.net/f...p?topic=19438.0

Lub można zrobić coś takiego:
http://sklep.avt.pl/go/_info/?id=42796

Czujnik MAP mpx4250ap

zawór N75

Zrobić coś takiego według tego schematu:

Firq - Nie Mar 11, 2012 15:15

Cytat:
Chyba powrócę do montażu GT1852V z Laguna 2.2 dci bo jest najlepszy kandydat na to.

Uuu Remi a jednak będzie w tym roku VNT :D Cieszy mnie to :D
Cytat:
Co do samego remap naszych chipow to trzeba by najpierw zobaczyć jak to ciągnie na hamowni i w tedy się decydować

Zgadzam sie w 100 %
niestety na ryskunkach nie wszystkie wymairy idzie odczytać mi udało się przenieść 80% wymiarów z tych fotek

[ Dodano: Sob Mar 10, 2012 18:45 ]

Wiec dziś poświęciłem troche czasu i zrobiłem sterowanie do mojej VNT :)
Zasada działania
linka na sprężynach po dodaniu gazu ciągnie cięgno VNT na max ciśnienie i po uzyskaniu go MBC puszcza zadane ciśnienie np 1.5 bara i gruszka WG puka w cięgno które jest na sprężynie i utrzymuje ciśnienie zadane :) W poniedziałek dorabiam linke i sterowanie będzie :D zobaczymy jak się sprawdzi na drodze :D mam w szafce oryginalną gruszke od VNT i jak będzie dobre sprawdzone elektroniczne sterowanie to zawsze moge zamienic gruszki i miec sterowanie nadciśnieniem :D W Międzyczasie Flansze pod Turbo i kolektor :D




[ Dodano: Nie Mar 11, 2012 13:42 ]
http://allegro.pl/ebc-hks...2181169147.html
Remi Cóż to za sterowanie ??

[ Dodano: Nie Mar 11, 2012 15:15 ]
Ps przed chwilą byłem przy aucie i patrzyłem ile miejsca mam za silnikiem i naprawde jest go bardzo mało w ZR ;/
Remi powiedz mi że z tymi flanszami 1852v wejdzie mi bez opierania sie o ściane grodziową bo jak tak patrze na to miejsce to wydaje mi sie ze jest go ciut za mało... ;/
Obym sie mylił bo pod koniec tego tygodnia co będzie planuje wsadzić VNT do IDT

Pływak - Nie Mar 11, 2012 16:43

Firq napisał/a:

http://allegro.pl/ebc-hks...2181169147.html
Remi Cóż to za sterowanie ??

Elektroniczny system sterowania doładowaniem. Działa podobnie jak MBC ale tu sobie ustawiasz wartość cyfrowo i komputer za pomocą elektrozaworu (którego nota bene w zestawie nie ma) steruje ciśnieniem. Z tego co wiem w zależności od wersji ma sporo różnych opcji do ustawienia.

Firq - Nie Mar 11, 2012 21:48

Pływak, dzięki za wyjaśnienie :) Myślałem że jakieś sterowanie do VNT :D
Remigiusz - Pon Mar 12, 2012 01:12

No to jest tylko elektroniczny MBC i tyle :wink:

Co do miejsca do w sumie te foty na gorze są od R 45 :neutral: Tam miejsca jest więcej ale jak powinno wejść bo gostek jestem wsadził GT2056 do Mg ZR wiec musi wejść :wink:

Co do twojego patentu ze sterowanie VNT to nie jest to w cale głupie z ta linka :wink: Ja niestety wole elektroniczne sterowanie uważam to za bardziej precyzyjne :wink: Aha co jeszcze chciałem dodać bo się okazało ze mój kumpel w swoim Passacie z 1998 roku to był chyba B3 ma silnik AFN i tam jest VNT Turbinka i od 50tys km mu padł elektrozawór od podciśnienie ai Turbo ma cały czas klapki otwarte. I mówił ze tragedii nie ma w czasie jazdy 140km/H można śmigać tylko pod góry wolno to jedzie ale tak to daje rade. :wink: Jechałem tym przez 200km i naprawdę nie ma tragedii :lol: Da się tak jechać trochę mało frajdy ale się da :wink:

Firq - Pon Mar 12, 2012 07:06

Remi tez uważam że elektroniczne jest bardziej precyzyjne z tym że narazie go brak m i zobaczymy jak bedzie sie sprawował mechaniczny patent :)
założe wskaźnik doładowania i zobaczymy co będzie pokazywał podczas jazdy jak będzie sie zachowywała vnt :)

Pływak - Pon Mar 12, 2012 07:18

Remigiusz napisał/a:
No to jest tylko elektroniczny MBC i tyle :wink:

To albo elektroniczny albo manualny bo nie moze byc elektroniczny manualny jednoczesnie xD Po za tym ma wiele ciekawych opcji miedzy innymi ustawianie cisnienia w zaleznosci od RPM czyli mozemy np. ciac moment i wygladzac jego przebieg sterujac cisnieniem :D



Cytat:
Co do twojego patentu ze sterowanie VNT to nie jest to w cale głupie z ta linka :wink: Ja niestety wole elektroniczne sterowanie uważam to za bardziej precyzyjne :wink: Aha co jeszcze chciałem dodać bo się okazało ze mój kumpel w swoim Passacie z 1998 roku to był chyba B3 ma silnik AFN i tam jest VNT Turbinka i od 50tys km mu padł elektrozawór od podciśnienie ai Turbo ma cały czas klapki otwarte. I mówił ze tragedii nie ma w czasie jazdy 140km/H można śmigać tylko pod góry wolno to jedzie ale tak to daje rade. :wink: Jechałem tym przez 200km i naprawdę nie ma tragedii :lol: Da się tak jechać trochę mało frajdy ale się da :wink:

Caly czas piszesz klapki otwarte/zamkniete i nie wiem o co chodzi przeciez klapki sa caly czas otwarte zmienia sie tylko ich kat pochylenia wzgledem wirnika. W JTD jak padnie sterowanie zmienna geometria auto ledwo co sie odpycha i kopci w cholere wiec nie wiem czy nie ma tragedi :p

Remigiusz - Pon Mar 12, 2012 10:44

Pływak, Nie mowie ze jest to zle :) Ale z tego co ja wiem to EBC sie bardziej to benzyny nadaje. Ale drogie to jest w cholerę :) Do VNt uważam EBC za złą opcje to się bardziej do Wastegate Turbo nadaje i do ze tylko ma opcje RPM to za mało i takie coś da się łatwo zrobić samemu :)

Klapki otwarte = nie ma doładowanie
klapki całkiem zamknięte = max doładowanie

To ze sie ich kat zmienia ja wiem ale tak mi jest to łatwiej opisać. To nie wiem może jest tak w Alfie w Passacie z AFN da sie tym całkiem fajnie śmigać tylko jak mowie pod górkę jest problem bo trzeba redukować ale kopcenia nie ma :wink: Na Autostradzie jak się chwile rozpędzi to podskoczy doładowanie na ledwo 0,3 bara i tyle. Kopci to bez pracy VNT mniej niz moje auto z nasza Turbina :D

Firq - Pon Mar 12, 2012 18:55

mam juz wyfrezowane otwory na flanszach i w tym tygodniu jak dobrze pójdzie to atak żeby wsadzić VNT :)
Remigiusz - Pon Mar 12, 2012 23:58

Ladnie idą prace do przodu :wink:

Niestety chyba z tymi 175KM trzeba zapomnieć :wink: Bo się rodzą w tedy nowe problemy jak przeguby, problem chłodzenia, kopcenie :wink: Tutaj mam wykres Rover 25 z 178KM oraz 412Nm :wink: Zamontowany ma GT2256VNT :wink:

Jedynie co uzyskami tym VNT to jest lepszy dol i przyspieszenie i na tym tyle :wink:

O to wykres z VNT:

Firq - Wto Mar 13, 2012 07:20

według wykresu 312 Niutków a nie 412 ?? ale lipa czyli vnt tylko w lepszy dół idzie ?? ;/

[ Dodano: Wto Mar 13, 2012 07:20 ]
na zwykłej turbinie max ciśnienie uzyskuje przy około 2 tys obr i utrzymuje i tylko powyżej tych obrotów generalnie jezdze wiec vnt da mi tylko to że auto lepiej pojedzie poniżej 2tys obr w tym przedziale gdzie nie jeżdze....;/ Lipa troche bo teraz sie okazuje że vnt wcale nie jest taka super bo tylko szybciej zrobi ciśnienie niż nasza.... Remi nadal plan założenia VNT ?? Angole maja juz sterowanie ??

bociannielot - Wto Mar 13, 2012 10:28

Firq napisał/a:
generalnie jezdze wiec vnt da mi tylko to że auto lepiej pojedzie poniżej 2tys obr w tym przedziale gdzie nie jeżdze....;/
może jak już będzie się tam lepiej odpychał to zaczniesz używać tego przedziału obrotów poniżej 2k rpm :wink:
Remigiusz - Wto Mar 13, 2012 10:51

Firq, 412Nm bo ten wykres jest w BHP oraz ft/lb :wink:

Problem w tym ze nie ma więcej opinii jeszcze jak vnt się będzie u nas zachowywać trzeba to u nas z weryfikować. Myślałem ze lepszy wykres wyjdzie :neutral:

Mi by się przydało akurat dolny zakres ale większą Turbina ma u nas jeszcze ten plus jak sie nie powiększy mapa Koni ze będzie mniej kopcił, większą Turbina będzie miała lepszy zakres pracy i będziemy w sumie mogli na 1.5 czy może nawet 1.8 bara śmigać.

Na razie jest cisza co do sterowania elektronicznego.

Pływak - Wto Mar 13, 2012 11:21

Firq napisał/a:
Lipa troche bo teraz sie okazuje że vnt wcale nie jest taka super bo tylko szybciej zrobi ciśnienie niż nasza.... Remi nadal plan założenia VNT ?? Angole maja juz sterowanie ??

Przecież dokładnie to samo Wam pisałem kilkukrotnie, zmienna geo poprawi jedynie lekko dół spowoduje, ze ciśnienie będzie rosło łagodniej od niższych obrotów bez nagłego bum w okolicach 2-2,5K nic więcej, ani mocy maksymalnej, ani maksymalnego niutona się nie zyska

dobryziom - Wto Mar 13, 2012 17:07

tylko ktoś zapomniał o jednym ze im wieksza turbina to tez wiekszy lag... to nie sa turbiny na kulkach... i żadne VNT znacznie tego nie poprawi...

dla mnie ten wykres jest mało wiarygodny nie uwazgledmnia zadnych parametrów...

Firq - Wto Mar 13, 2012 21:51

czemu na wykresie przed 4tys rmp nagle buum i i kreska w dół ??
Remigiusz,
Cytat:
większą Turbina będzie miała lepszy zakres pracy i będziemy w sumie mogli na 1.5 czy może nawet 1.8 bara śmigać

ja na naszej śmigam 1.75 hehe :D
Pływak,
Cytat:
Przecież dokładnie to samo Wam pisałem kilkukrotnie, zmienna geo poprawi jedynie lekko dół spowoduje, ze ciśnienie będzie rosło łagodniej od niższych obrotów bez nagłego bum w okolicach 2-2,5K nic więcej, ani mocy maksymalnej, ani maksymalnego niutona się nie zyska

no jednak to prawda a miałem taka małą nadzieje ze auto naprawde będzie sie lepiej zbierało...;/ czyli tak naprawde w no sprincie jakims nic nie nie da bo i tak w sprincie obroty cały czas powyżej 2.5tys rmp... ??

dobryziom,
Cytat:
tylko ktoś zapomniał o jednym ze im wieksza turbina to tez wiekszy lag... to nie sa turbiny na kulkach... i żadne VNT znacznie tego nie poprawi...


no ponoć zakładamy VNT żeby tego laga zmniejszyć ale teraz coraz mniej mi sie to wszystko podoba jeśli mam być szczery

Cytat:
dla mnie ten wykres jest mało wiarygodny nie uwazgledmnia zadnych parametrów...

zgadzam sie

Pływak - Wto Mar 13, 2012 21:56

No bo VGT nie wymyślili dla kogoś kto ciągnie do odcinki i po wrzuceniu wyższego biegu ma nadal te 3K obrotów i turbina dalej dmucha maxa tylko dla przeciętnych kowalskich, którzy śmigają po mieście i w trasach żeby silnik był elastyczniejszy i ekonomiczniejszy.
Remigiusz - Wto Mar 13, 2012 22:12

Dla mnie tez ten wykres jest taki sobie ale jakoś innych nie ma :neutral:

Cytat:
ja na naszej śmigam 1.75 hehe :D


Krzyśkowi się dziś już Turbina rozleciała :wink: Śmigał tez na 1.6bara chyba :wink: Zassało olej do dolotu i choroba wściekłych Diesli go dopadła :neutral:

Mi to cale tez sie coś zaczyna mało podobać i jak mam być szczery lepiej odłożyć kasę i jechać na jakieś wysypy i mieć to modzenie już gdzieś :roll:

[ Dodano: Wto Mar 13, 2012 22:12 ]
Aha, VNT obniży na pewno EMP :wink:

Firq - Sro Mar 14, 2012 21:47

powiem wam że ten wykres to jedna wielka ściema ze to na VNT jest bo patrze teraz na mój wykres z starej turbinie i na wykresie angoli to ja na starej naszej dmuchawie mam szerszy wykres niż oni na VNT.... Coś mi tu śmierdzi z tym ich wykresem
Pływak - Sro Mar 14, 2012 21:53

Ogólnie jak patrze na te ich wykresy z UK co remi wkleja to mam wrażenie jak by je w excelu ktoś rysował :lol:
Remigiusz - Sro Mar 14, 2012 21:55

Pływak, haha.. no ja nie wiem ale u nich to wykresy są zawsze jak by z Excelu lub z Painta :roll: Co ja im na to poradzę :D Potem trzeba u nas weryfikować na hamowni :mrgreen:
Firq - Sro Mar 14, 2012 22:13

Pływak, dokładnie tak jak mówisz :D o tym samym pomyślałem hehe :D
Remigiusz, zobaczymy co u nas wyskoczy

[ Dodano: Sro Mar 14, 2012 22:13 ]
i dlaczego na wykresie przy 3800 rmp bum i moc i moment upada na podłoge ?? ??

Pływak - Sro Mar 14, 2012 22:29

Nie dociągnął do odcinki, wygląda jak by robił pomiar na hamowni drogowej i brakło mu drogi ew nie wprowadzone korekta obrotów.
tuners - Czw Mar 15, 2012 17:54

Odkryłem już jak są robione wykresy w UK
Nagrywają filmik z jazdy wysyłają do Komik88 i on im rysuje w exelu ;D

Krzysi3k - Czw Mar 15, 2012 21:54

Ta, jednak Pływak z wtryskami też nie chciałeś wierzyć Angolom ;)
I co? :D
Skądś to się musi brać :)
Ja tam już pierdziele mody, zostawiam na remapie i fmic :)
Nowa turbina seryjna już zamówiona z UK :)

Pływak - Czw Mar 15, 2012 22:18

Nadal nie wierze ktoś na tym forum pisał o magicznych 30KM po samych wtryskach a jak podliczyłem, ze po wtryskach, wydechu, fmicu, i podniesieniu ciśnienia oraz remapie powinno wyskoczyć lekką ręką 170-180KM to cisza była i jak na razie mamy wyniki rzędu 140-150KM z czego kilku silnikom odbiły się mody czkawką u niektórych nawet podwójną :D
Mundekk - Czw Mar 15, 2012 22:23

Jaka czkawka przecież rozrządy to był przypadek a nie nadmiar mocy. Co do turbo to trudno oczekiwać, że będzie pompować 2x tyle co fabryka przewiduje i nic sie nie stanie. Krzysi3k można wiedzieć czemu na liście modyfikacji nie będzie wtrysków? Coś było nie tak? Bo u siebie planuje zamontować :twisted:
Pływak - Czw Mar 15, 2012 22:26

Wszystko można tłumaczyć jako przypadek :D
Mundekk - Czw Mar 15, 2012 22:30

To wytłumacz jak to jest możliwe że przez moc pękł, przecież on tej mocy nie przenosi a jedynie kręci wałkiem rozrządu i otwiera zawory
Pływak - Czw Mar 15, 2012 22:36

Na ten temat swoją opinie wyraziłem w odpowiednim temacie odnośnie zerwanych pasków jak chcesz to sobie poszukaj, może Ci to sprawę rozjaśni na czym powinna polegać kolejność modyfikacji bo na pewno nie powinna się zaczynać od podnoszenia mocy :]
Remigiusz - Czw Mar 15, 2012 22:44

Pływak napisał/a:
Nadal nie wierze ktoś na tym forum pisał o magicznych 30KM po samych wtryskach a jak podliczyłem, ze po wtryskach, wydechu, fmicu, i podniesieniu ciśnienia oraz remapie powinno wyskoczyć lekką ręką 170-180KM to cisza była i jak na razie mamy wyniki rzędu 140-150KM z czego kilku silnikom odbiły się mody czkawką u niektórych nawet podwójną :D


175KM nie jest problem teraz nawet zrobić re-mapa i mogę tyle tobie wyciągnąć :roll: Problem w tym ze wtryski od SDI max do 175km się nadają potem już nie wydalają. Ale pierwsza sprawa przy takiej mocy ciśnienie spalin oraz temp są za wysokie bo winna jest nasza turbina GT1549S.

Blokuje wylot spalin i dmucha uszczelki lub silnik się gotuje już o tym było wiele razy pisane na forum UK. Faktycznie przy mocy jak się obliczy wszystko według map Turbiny powinniśmy mieć Boost przy prawie 2barach przy 160km. Niestety trzeba sie cieszyć ze GT15 dalej rady przy takiej mocy i jak się nie pompuje więcej niż 1.3bara. Krzysiek śmigał na 1.6bara i ja mu o tym już wspominałem ze Turbo tak padnie :wink: To samo Firq wie :wink:

Dlatego większe Turbo i tym bardziej VNT obniżyć pewne problemy i można więcej mocy zapodać do 170km bez obaw.

Paski to przypadek, bo jakoś angolom nie zrywa i jest ich o wiele więcej z takimi modami co my teraz mam na forum.

Dla mnie na pierwszym miejscu stoi wydajność i ekonomia przy dodaniu więcej mocy.

Były już L-serie z 200km ale co z tego jak dmuchało uszczelki i się gotowało.

VNT na pewno doda lepsza dynamikę jazdy i pozostawi bezpieczne miejsce na dodanie jeszcze mocy przez mapę dostosowana :wink:

Pływak - Czw Mar 15, 2012 22:51

Remigiusz napisał/a:

175KM nie jest problem

Angole to mogą mieć nawet po 300KM z L seri, a zycie jak zawsze zweryfikuje prawdę dlatego czekam z niecierpliwością co wymodzi friq na nowej dmuchawie :D

Cytat:
Paski to przypadek, bo jakoś angolom nie zrywa i jest ich o wiele więcej z takimi modami co my teraz mam na forum.

Może dlatego, ze oni zaczynają od weryfikacji faktycznego stanu jednostki, a nie od zwiększania mocy o 50%. Jak się pasek zmieniało kilkadziesiąt tysięcy km wstecz i w dodatku na jakiś mało znany to to właśnie jest czkawka przez niedbalstwo właściciela.

Cytat:
Dla mnie na pierwszym miejscu stoi wydajność i ekonomia przy dodaniu więcej mocy.

Ekonomia w sensie "zrobić tanio" czy w sensie "żeby paliło mało" bo jeśli to drugie to jak najbardziej idzie też robić tylko jak pisałem trzeba to zrobić porządnie, a nie cieszyć się, ze kopci jak lokomotywa bo dym to nic innego jak produkt nieoptymalnego spalania i paliwo zamiast w moc idzie w sadze :D

Remigiusz - Czw Mar 15, 2012 23:04

Pływak, Ja wiem ze Angole rożne bajki drukują :mrgreen:

Cytat:
Jak się pasek zmieniało kilkadziesiąt tysięcy km wstecz i w dodatku na jakiś mało znany to to właśnie jest czkawka przez niedbalstwo właściciela.


To akurat jest winna mojego ojca świętej pamięci bo chciał mi zrobić przysługę i ze mechanicy spaprali sprawę to już nie poradzę. :neutral:

Ekonomia w sensie żeby palił adekwatnie to swojej mocy a nie z 14litrow np :mrgreen: Ale do tych mapek co mamy teraz akurat i tak palił tyle co fabrycznie wiec to ze trochę kopci średnio wpływa. Kopci tez bo za mało powietrza dostaje i dlatego uważam ze VNT da sie większy potencjał wykorzystać :wink:

Jak się czegoś nie wypróbuje i samemu nie zweryfikuje to można teraz gdybać. :ok: :grin:

Pływak - Czw Mar 15, 2012 23:15

Dlatego jeśli sam tego nie robiłeś to takie rzeczy trzeba sprawdzać to tak jak z kupnem auta. Ja osobiście od razu po kupnie wymieniłem kompletny rozrząd żeby mieć spokój bo jak ja to mówię jestem za biedny żeby oszczędzać. Z resztą gość u którego będę stroił makarona od razu zanim przyjadę chciał znać przebieg, kiedy był wymieniany rozrząd, dodatkowo prosił o podesłanie logów dynamicznych z najważniejszymi wartościami oraz dostał wykres serii z hamowni żeby mieć pewność ze auto w pełni sprawne abym nie został odesłany ponad 200km z kwitkiem bo coś się okaże nie tak :)
Remigiusz - Czw Mar 15, 2012 23:20

Pływak, Myślisz ze ja tak nie robię :roll: Miałem 220 robiłem paski sam, w 25 tez i 45 zaufałem komuś innemu i teraz znasz rezultat :wink: Byl to ostatni raz :wink:

Na pewno nie nalezę do ludzi co zaniedbują auto bo robię za daleki trasy nim żebym mi się coś tutaj za granica miało stać. :wink:

Pływak - Czw Mar 15, 2012 23:23

W dzisiejszych czasach żeby ufać mechanikowi trzeba być niezłym hardkorem albo mieć jednego sprawdzonego od lat w innym wypadku zawsze niestety trzeba im patrzeć na ręce.
Remigiusz - Pią Mar 16, 2012 11:21

Wiec tak kilka nowych info z mojej strony.

W zakładzie od regeneracji dostałem maila ze GT1856V jak się im da stara można dostać za 500zl lub jak jej brak albo się nie nadaje na regeneracje kosztuje 900zl. Roczna gwarancja bez limitu km :wink:

Co do przeróbki mapki to się tez da :wink: Mam jeszcze dostać szczegółowa odpowiedz :wink:

szoso - Pią Mar 16, 2012 12:34

Remigiusz, powiem ci że i tak dużo zrobiłeś na tym pasku, w sklepie też mi oferowali ten Kupayoshi ale kumpel mi powiedział od razu żeby przy 50tyś km zastanowić już nad jego wymianą, składasz winę na mechaników a winny pewnie był sam pasek ale ty nie dopuszczasz tej myśli tylko składasz na człowieka :wink:
bociannielot - Pią Mar 16, 2012 12:45

szoso, jakbyś dobrze pamiętał, to pasek miał być inny a inny został założony, pasek zakładał człowiek, wiedząc że jest nieodpowiedni :ok:
szoso - Pią Mar 16, 2012 12:57

faktycznie zapomniałem że pasek był węższy
Remigiusz - Pią Mar 16, 2012 21:39

szoso, Jak już mówiłem możliwe jest zmęczenie materiału bo był nie właściwy pasek lub mechanik tez coś pokombinował przy montażu :neutral: Trudno stało się naprawiło się znów i na przyszłość mamy nauczkę :wink:

Dzis bylem kumplowi pomoc przy naprawie jego VW Pasata z tym VNT. MA silnik AFN i tam siedzi GT1549VA w środku :wink: Czyli w sumie jak nasz tylko ze z zmienna geometria :wink: Udało mi się w końcu odkryć problem zepsutego zaworu podciśnienia N75 który jakoś nie otwierał się. Zmieniliśmy go i działa znów wszystko :wink: Oczywiście się przejechałem on ma jakieś 135km u siebie po chipach i muszę powiedzieć ze Turbo dziura jest bardzo mala w porównaniu do naszego GT1549 :wink: Lepiej się to zaczyna rozpędzać niż mój :wink: On śmiga na 1.5bara :wink:

Na pierwsza probe podłączyłem VNT od razu pod podciśnienie i łopatki były zamknięte na maxa do dmucha jak się da nogę w podłogę az 2bary :mrgreen: Przynajmniej dobrze go przedmuchało z sadzy :wink:

[ Dodano: Pią Mar 16, 2012 21:39 ]
Chyba nic nie będzie z tej płytki z UK :wink: Gościowi się non stop pali kość i wiesza cale ustrojstwo i się wyłącza :mrgreen:

Firq - Pią Mar 16, 2012 23:00

Witam i powiem wam ze dopiero wróciłem do domu z warsztatu.... wczoraj to samo... Walka z VNT trwa i VNT juz siedzi na MG :) Ale bo zawsze jest jakieś "ale" co moge powiedzieć to powiem, że nie mam pojęcia jak Angole do MG ZR czy R25 wsadzili Gt2256 bo nie moge tego sobie wyobrazić patrzac jaka walka była u mnie z montażem...
sterowanie które miałem na VNT musiałem całkowicie zdemontować i zrobić je na nowo bo Turbawka jest 2-3 cm od wózka i nawet oryginalny zawór od sztangi zmiennej geometri by tam nie wszedł wiec nie wiem jak Angole tam Gt2256 wsadzili bo jedyne co mi na myśl przychodzi to to że kawałek wózka musieli wyciąć...:D JA to przerobiłem i sterowanie mam teraz od góry :)
pozostała mi kwestia węży zakucia ale i tu następne "ale"
Byłem w Oringu w ostrowie i mówie żeby mi zakuli wąż olejowy takiej i takiej długości i przy końcach kolanka 90* na śrubunkach to gość mi mówi że to jest nie możliwe że jak to zrobić i ogólnie powiedział że to jest raczej niewykonalne i na to przygotowany Bartek wyciaga z kieszeni foto (foto zakutego węża od angoli z postu Remiego) i mówie jak się nie da jak sie da.... gość patrzy czai i nadal nie wie jak to zrobić to się wkurzyłem zabrałem zabawki i wyszedłem bo juz mi nerwy puszczały.... W poniedziałek chyba wezme wolne w pracy i w Pleszewie pojade do oringa i może tu mi zrobią bo generalnie te węże mnie najbardziej trzymają...
Generalnie tak się mówi bo miałem juz kolektor na Plusie i dmuchawe skręciłem na stole flanszami ale roboty przy tym masa...
Zs i 45 mają dużo więcej miejsca wiec tam problemu nie będzie ale ZR jest masakra.... Jutro walki ciąg dalszy myśle że w przyszłym tygodniu maszyna będzie juz śmigać :)

Remigiusz - Pią Mar 16, 2012 23:16

Firq, A gdzie foty :mrgreen: To jak już siedzi to postęp ładny :wink: :ok:

Ale z tymi węzami to mnie zadziwiło ze nie umieją tego dorobić :neutral: Trzeba było kupić osobno końcówki do zakucia i waz i na drugi dzień przyjść nie to zakują :mrgreen:

Ja jestem ciekaw pierwszych testów z jazdy :mrgreen:

Firq - Sob Mar 17, 2012 19:35

i tak jak ci pisałem na gadu 150 zł za wąż czyli sumujac 300 zł węże ;/ i tak jak pisałem kilka stron wcześniej że z programem sie koło 2 tys zakręci u mnie :)

[ Dodano: Sob Mar 17, 2012 19:35 ]
Dla przyszłych monterów vnt kilka fotek i porad



rura fi 50 z kolanem 90*

Tu widać ile miejsca jest w ZR :D 2 cm od wózka

Tu jeszcze lepiej widać ile tego miejsca jest, wszystko na styk

kolejna wizualizacja miejsca za VNT

żeby zimna strona dmuchająca była jak u mnie trzeba popuścić 5 śrubek na klucz 8 i obrócić muszle o jakieś 40* (muszle można obracać o 360*) bo normalnie wychodzi 2 cm od kolektora wydechowego

wyjście zimnej strony fi 50 i rura też musiała by być fi 50 jak u mnie

wlot powietrza z filtra na VNT fi 50 na naszym org wężu fi 42

tu widać ile na oryginale cm wychodzi zimna strona od kolektora dlatego trzeba obracać muszle

po lewej nasza śruba po prawej org z vnt i trzeba założyć org z vnt bo większy przepłym ma ta sruba a vnt potrzebuje wiecej oleju niż nasza :D


i olejny przykład dlaczego należy założyć srube od VNT w naszej po lewej jest jedna driurka do przepływu oleju a z VNT 4 dziurki dużo wieksze. Koncówka pasuje nasza org tylko trzeba wąż olejowy skrócić i zakuć

myśle że w przyszłym tygodniu auto wyjedzie ale co moge powiedzieć roboty co nie miara nie przypuszczałem że tak będzie :D ale to nic :)

tuners - Sob Mar 17, 2012 20:24

kawał dobrej roboty ciekawe jak wykres wyjdzie

Zimne piwko na koniec roboty musi być ;d

Firq - Sob Mar 17, 2012 20:57

sam jestem ciekaw jaki będzie wykres
a Piwko obowiązkowo :)

Remigiusz - Nie Mar 18, 2012 20:25

Ladnie ladnie idzie progres jak już to siedzi to git :wink: Teraz węże i można śmigać. Ale skąd masz ta rurę od Turbo do IC co u nas jest czarna :D Chcial bym taka :mrgreen:
Firq - Nie Mar 18, 2012 20:35

wiec rure mam z nowego układu wydechowego fi 50 :) koszt około 30 zł u każdy tłumikarz bedzie miał takie rzeczy :) ja do 220 sdi kupiłem cały okład wydechowy nowy z jakiegoś auta bez tłumików za 70 zł i miałem rurki proste kolanka jakie tylko chciałem bo wybrałem najbardziej pozawijany układ :D
powiem Ci Remi że juz 3 dzien walcze z tymi wężami i nikt mi nie chce zrobić tak jak ja chce... nie wiem czy zam czegoś nie wysmycze na ten spływ.
potrzebuje tylko kilku info
Wiem że musi być spad grawitacyjny tak?
cały spłym powinien być jednej średnicy tak ?
można dać kolanka 90* ??
czy moge wstawić do koncówek małe śrubunki ??
jaki przekrój powinien mieć ten wąż od spływu ??
czy musi być w metalowym oplocie ?? :D

Remigiusz - Nie Mar 18, 2012 20:41

aha :D

Wiec tak ma być w grawitacji, średnica powinna być taka jaka jest w wylocie od Turbiny może być większa ale nie mniejsza. Czemu ty nie dospawasz kawałek do naszego orig. odpływu coś żeby pasowało ?
Metalowy oplot nie musi być może być tez cały z metalowej rury jak u nas orig było :wink:

tuners - Pon Mar 19, 2012 21:18

co do węża odpływowego ostatni walczyłem z nimi przy koparkach przy obydwu były całe po strzelane gdyż mało jest węży odpornych na tak wysoką temp i niewielkie ciśnienie nie wiem jaki ti potrzebujesz ale tam wstawiłem 10cm węża specjalnego spiralnego i zaciśnięty po obydwu stronach opaskami na śruby fi 8 dość szerokie więc u nas najlepiej by było metalowe na stałe
Firq - Pon Mar 19, 2012 22:31

właśnie wróciłem z placu boju i
załatwiłem węże załozyłem zalałem vnt olejem i odpaliłem auto i recznie zmieniając położenie łopatek dmuchała aż miło :) ale nagle coś się stało? patrze jak dodaje gazu z zimnej strony wydobywa się olej ;/ :( normalnie załamałem się i ręce mi opadły ;/ aż mi się szzerze powiem odechciało tego vnt ;/ tyle pracy co ja juz włożyłem w to wszystko i teraz na ukonczeniu turbina olej puszcza :( nie wiem czy to jest jakis stary zastany z odmy ale raczej nie ;/ auto miałem odpalone na może 2 minuty i zgasiłem bo późno było a wydechu nie mam i jutro wywale auto z warsztatu odpale na godzine i zobacze czy ustanie ten olej ale szczerze wątpie ;/ jeszcze teraz jak popłyne na regeneracje to juz się całkiem załamie...;/ ech szkoda gadać

Remigiusz - Pon Mar 19, 2012 22:40

Firq, Ohh kurde jak idzie olej z zimnej strony to nie dobrze :neutral: Odpływ masz jak trzeba grawitacyjne zrobiony :?:

Oby to były jakieś resztki ale faktycznie nie fajnie jak by się miało okazać ze Turbinka jest felerna :sad:

Firq - Pon Mar 19, 2012 22:43

tak z tym ze w oringu mili mi serdnice zrobić wieksza a zrobili 9.2 mm a miała być ciut większa ale to raczej nie wina tego spływu ;/ Naprawde odechciało mi sie nagle jak to zobaczyłem ;/ :(
Pływak - Pon Mar 19, 2012 22:49

To kaszanka, a najgorsze jest to, ze jak dmuchawa felerna to trzeba szukać innej bo nikt dobrze nie regeneruje VNT od Garreta :/
Firq - Pon Mar 19, 2012 22:58

a w Pleszewie regenerują koło sevy słyszałem nie dawno...
szkoda gadać Pływak, dam jutro znać czy bedzie poprawa jak chwile dłużej pochodzi

Pływak - Pon Mar 19, 2012 23:19

Firq, nikt nie regeneruje VNT dobrze bo koncern Honeywell (właściciel garreta) nie produkuje już oryginalnych zestawów naprawczych do swoich sprężarek VNT ani nie udostępnia dokumentacji serwisowych tłumacząc to tym, ze budowa jest zbyt skomplikowana aby pan zdzichu mógł regenerować sprężarki u siebie w garażu tak wiec regeneracja nie odbywa się na nowych oryginalnych częściach jak w przypadku zwykłych sprężarek tylko na używkach lub innych niewiadomego pochodzenia :/
Remigiusz - Pon Mar 19, 2012 23:27

Hmm dobrze ze to napisałeś Pływak, bo ja chciałem kupić VNT po regeneracji i teraz mam tez swoje obawy co do tego :neutral:
Firq - Sro Mar 21, 2012 21:36

Opowiem troche na temat montażu vnt.
Pracuje 30 km od miejsca gdzie mieszkam i codziennie dojeżdżam do pracy i pracuje do 18 wiec robiłem przeszczep vnt po godzinach dodam ;] w robocie mamy podnosnik wiec i zaplecze narzędziowe wiec dużo łatwiej pracować.
na początku zeszłego tygodnia było dorabianie flanszy pod kolektor i turbine jak juz miałem wszystko montaż kolektora z vnt do IDT poszło to jakoś ale w MG ZR jest napeawde mało miejsa bo turbina jest około 2 - 3 cm od wózka i trzeba było zawór sterujący zmienna geometrią przerobić od góry bo wyszedł by na wózku.
Po założeniu vnt przerobiłem sterowanie od zmiennej geometrii od góry oraz dorobiłem rury łączące zimną strone z IC i tydzien uciekł a robiłem od 18 - do około 23 po pracy. i tydzien się skończył.
Poniedziałek zawiozłem przed pracą węże olejowe do Oringa żeby zakuli i mówiłem zeby zostawili ogyginalne średnice węży i jak wieczorem odebrałem to wąż zasilający był ok ale powrotny zamiast 15 mm zrobili 9 i jeszcze na wprost króćce i muiałem palnikiem grzać rurki i doginać tak aby pasowały (przy przeginaniu zawsze średnica się zmniejsza) i jeśli ta śerdica się zmniejszyła o około 1 mm to juz była 8 mm a nie 15 na oryginale. Założyłem wąż zasilający i powrotny nieszcześliwy odpaliłem auto i okazało się, że turbina dmucha olejem z zimnej strony .... załamałem się ;/ ale mówie sobie może musi się uszczelnić i następnego dnia wyjechałem atem na zewnątrz i odpaliłem na około godzine auto i po godzinie patrze al po dodaniu gazu turbo wali olejem z zimnej jak i ciepłej strony (kolejna załamka) pytałem kilku osób i powiedzieli że być może wali olejem przez zbyt małą średnice powrotną oleju bo olej po ciśnieniem wyciska się przez zimeringi na turbinie.
Po pracy zrobiłem układ wydechowy musiałem ominąć pół oś wózek ogólnie bardzo mało miejsca ale jakoś poszło z pomocą kolegi blacharza. Wziąłem się za spływ oleju z tym że u mnie spływ oleju z vnt wyszedł około 1 cm wyżej niż wejście do bloku wiec trudno tu o grawitacje ogólnie jest miejsca na tyle mało że ciężko było by u mnie założyć opaske na waż gumowy wiec musiałem coś wymyślić.
Pomysł przyszedł mi około godziny 22.30 ze spływ zrobie do miski jak w 620 sdi w tym celu zdemontowałem miske olejową nalałem olej z silnika zeby zobaczyć na jakiej wysokości jest olej i powyżej tego zrobiłe otwór i 15mm i 2x6mm przykręciłem org koncówke z wierzchu miski na uszczelke i skręciłem nakrętną od środka była juz godzina po 23 i nie przyłozyłem sie do montażu miski za bardzo bo tu spać się chce a z warsztatu musiałem rano wyjechać żeby było miejsce na auta wiec musiałem tą miske założyć i dziś odpalam auto i wyszedł mój pośpiech czyli k olej kapię z miski w kilku miejscach tak się zdenerwowałem że po pracy wziołem najazd i przywiozłem auto do domu i wziąłem urlop i w domu na spokojnie będę sobie dłubał jutro od rana bo po 18 jestem na tyle zmeczony po pracy że później wychodzi mój pośpiech. Ogólnie co moge powiedzieć wytrwałem co doczytali to do konca że nie myślałem że to aż tyle roboty z tym przeszczepem vnt i radze uzbroić się w baaaaaaaardzo dużo cierpliwości i samozaparcia bo juz było kikla momentów u mnie że chciałem się poddać ale jak juz zacząłem to skoncze to :) jutro od rana atak zobacze gdzie leci olej i zobaczy czy z turbiny juz nie cieknie. zdam relacje jutro wieczorem jak idzie robota i może wrzuce kilka fotek. Przepraszam za błedy ortograficzne ale jestem tak wymeczony tym przeszczepem po pracy więc musicie mi wybaczyć :)

Remigiusz - Sro Mar 21, 2012 22:10

No 6mm to spore zmniejszenie w sumie ale oby to był winny ten spływ i nie dmuchało już tego oleju :wink:

Wytrwania to ty masz i jak widać jest to czasochłonne bo jak nie ma się żadnych wzorów i trzeba robić od podstaw to tak to jest :wink:

Czekamy na finał :wink:

Firq - Sro Mar 21, 2012 22:14

no tez mam nadzieje ze to ten spływ jest winny i okaże sie jutro.
sam czekam na finał bo jedynym jak dotąd miłym momentem było to że jak odpaliłem auto dodałem gazu to muzyka leciała z VNT :) niezły gwizdek z niej :)

Pływak - Sro Mar 21, 2012 22:37

Trzymam kciuki za to żeby było ok ale szczerze Wam powiem, ze nie najlepiej wybraliście sobie pacjenta do przeszczepu. Turbina w Lagunach to jeden z najsłabszych punktów tego auta, przez lokalizacje miała kiepskie smarowanie i lubiła się przegrzewać wiec łatwo w poprzednim aucie nie miała :/
pelson91 - Sro Mar 21, 2012 22:42

dokładnie jak pisze Pływak. Niestety szybko się zużywają turbiny z Laguny, czy to DTI czy DCI, ale zobaczymy ile pociągnie tym razem.
Firq - Czw Mar 22, 2012 19:30

no nie pomyślałem o tym wcześniej bo tylko ta dmuchawa najbardziej pasowała wejściami i wyjściami dlatego taka decyzja.... ;] moja dmuchawa jest z Espace ale to przecież ten sam silnik rózni się paroma szczegółami ale wątpie zeby olejeniem ;] Oby było dobrze i miejmy nadzieje że tak będzie. Jutro dam znać jak poszło

[ Dodano: Czw Mar 22, 2012 19:30 ]
jestem po 1 tyestach na drodze z vnt. ale opisze wszystko za 15 minut :)

Remigiusz - Czw Mar 22, 2012 19:40

Firq, Czyli jednak był odpływ za mały :wink: Ja dostałem info od Angoli żeby ten odpływ pod żadnym pozorem nie zmniejszać i zoastwic ta srednice co jest oryginalnie u nas.

porób kilka testów jak 60 do 100 na 4. biegu i o-100 :D

[ Dodano: Czw Mar 22, 2012 19:40 ]
Nakręć film :D :mrgreen:

Firq - Czw Mar 22, 2012 19:42

spokojnie Remi :) jutro walki ciąg dalszy :)
zrobiłem spłym w miske olejową i tam mam nieszczelność przy misce i kapie mi tam olej i jutro musze miske zdjąć i poprawić to ale do rzeczy
coś jest nie tak skalibrowane bo wskaźnik ciśnienia mam do 2 barów i jak spokojnie ruszałem podskakiwał do 1.5 bara a jak deptałem to aż skale minął jakoś do 3 barów a to raczej nie możliwe bo opaski na IC by nie wytrzymały wiec coś musze jutro wymyslić żeby to zadziałało jak należy.

[ Dodano: Czw Mar 22, 2012 19:42 ]
przy jakim ciśnieniu mapsensor odcina dawke paliwa ??

Remigiusz - Czw Mar 22, 2012 19:51

Firq, hehe to ładnie pompuje :D Loptaki się nie otwierają cos :neutral:

[ Dodano: Czw Mar 22, 2012 19:51 ]
Teoretycznie powinno być odcięcie dawki ale nie wiem jak to w naszych mapach jest teraz :neutral:

Firq - Czw Mar 22, 2012 19:53

w 220 sdi mi odcinało przy 1.8 bara a tu nic nie odcina.
musze dopracować jutro to żeby się otwierały bo narazie mam na max ciśnieniu albo wskaźnik mi oszukuje...

Remigiusz - Czw Mar 22, 2012 20:00

Firq, I jak 1. wrażenia z jazdy :wink: Jak czekam na foty i film jakiś :mrgreen:
Firq - Pią Mar 23, 2012 19:11

no napewno nizej bierze ale tak naprawde dziś była przejażdżka a nie testy bo testy będą jutro i jakieś foty i filmiki :)

[ Dodano: Pią Mar 23, 2012 19:11 ]
hello Foty mam i wrzuce je później ie mam jeszcze filmików bo aparatu nie mam dziś a telefonem lipne wyjdą.
Powiem Wam tak jeśli chodzi o trase to nie ma znaczącej różnicy jeśli chodzi o nasza stara turbine a VNT ale jak maszyna poszła na miasto to jest duuuuża różnica na PLUS :D maszyna zbiera sie aż miło :) może nie łapie tak nisko jak myślałem że będzie ale od 1800 rmp juz ciśnie :) na 3 biegu przy wyprzedzaniu zerwał koła :) i tak jak mówiłem na trasie porównywalnie do naszej starej a na mieście różnica mocna :D testowałem jakieś 10 minut i teraz sie troche musze ogarnąć wziąć prysznic i jechać postestować dalej :)
Ps. Vnt tak gwizda że co 2 przechodzień się patrzył jak jechałem sobie równo i spokojnie hehe

Remigiusz - Pią Mar 23, 2012 21:15

Firq, hehe.. no gwizd na pewno jest fajny przy wolnym przelocie :wink: Czekamy na filmy i jak tam czas 60 do 100 ??

Ważne ze to już hula i ma się dobrze i jest frajda :wink: Fajnie by było jeszcze wykres z hamowni :mrgreen:

Z mojej stroni gratki dla ciebie :wink:

Firq - Pią Mar 23, 2012 23:18


wspawane kolanko 90* w miske do spływu oleju z turbiny

Mały bałagan nad turbiną węże wężyki rurki itp itd :)

obrócona muszla od zimnej strony

układ wydechowy z kolanek hamburskich :)

rura troche krzywo idzie bo na oryginalnym wężu załozyłem ale będę przerabiał żeby normalnie prosto szła

wizualizacja miejsca vnt od wózka :) sami widzicie ile miejsca :)

A Tu foto mojego IDT z wariatem pod maską :D

Powiem Wam tak polatałem dziś troche na VNT i idzie maszyna jak talala ale kumple co jeżdzili za mną mówili ze mocno dymi i chyba to puszczanie oleju przez turbine nie ustało i Plan mam taki że jesli się to nie poprawi to w kwietniu dam ją do uszczelnienia nie jakaś wielka regeneracja tylko uszczelnienie :) Gwarancje dają na kok wiec zaryzykuje jesli to nie ustanie. Aha Sterowanie musze poprawić bo za wolno działa i turbodziury łapie chwilami :)
Kopa czuć dokłądnie przy 1750 RMP :)
Powiem Wam szczerze ze różnica na mieście jest na duzy PLUS ale jeśli chodzi o SWAP to roboty co nie miara;] miske olejowa ściągałem z 5 razy a żeby to zrobić dobrze wiecie trzeba filtr oleju wykręci łape dolną tak wiec roboty Maaaaasa :) Wiec radzie odrazu po zakupie VNT zakupić sobie Melise :) i zaparzać co godzine :D

Remigiusz - Pią Mar 23, 2012 23:38

hehe.. fota fajnie i widzę ze kurcze miejsca to tam nie ma wiec jakoś pomału wątpię ze Angole GT22 pchają do ZR :neutral:

To ty umiesz spawacz Alu :wink: :?:



Czekamy na hamownie :wink: I ładny kolor ma twój ZR :mrgreen: Ale jak już jest moc przy 1800rpm to ładnie :wink: Zabawy jak widać z tym jest naprawdę co niemiara :neutral:

Firq - Sob Mar 24, 2012 07:00

Dzięki :) Alu byłem spawać u gościa co spawa :) 20 zł i króciec juz miałem wspawany :) Hamownia bedzie jak ogarne wszystko na tip top i dopiero bedzie hamownia :) a zabawy jest masakrycznie dużo :) wierzcie mi na słowo
Bumelant - Sob Mar 24, 2012 16:36

gratki!
Remigiusz - Pon Mar 26, 2012 22:00

I co się dzieje w temacie jakieś filmy :?: :mrgreen:
Firq - Pon Mar 26, 2012 22:14

Remigiusz, narazie filmów nie będzie bo sterowanie jest za wolne i boost za szybko narasta do ponad 3.5 bara a wyczytałem że to wiecej mocy zabiera niż daje jeśli ciśnienie jest wyższe niż silnik może przyjąć i musze sterowanie przerobić i dopiero będą filmiki i hamownia bo na chwile obecna jest tak że jade depne w pedał auto zbiera sie az miło ale dosłownie po 3 sek bost juz przeładowuje na ponad 3 bary ;/ za wolne mam sterowanie albo VNT jest za szybka :) dajcie mi troche czasu żebym ogarnął sterowanie i będą filmiki. Na chwile obecną pare razy silnik wręcz sie zadusił powietrzem z VNT bo tylko go zrobiła :)
Remigiusz - Pon Mar 26, 2012 22:16

Firq, hehe.. oki :wink: Sie to ładnie widzę wkręca :mrgreen:
Firq - Wto Mar 27, 2012 22:11

no musimy troche poczekać :) i wtedy będą testy i hamownia :)

[ Dodano: Wto Mar 27, 2012 21:43 ]
Troche sie oczytałem na temat VNT i Jeśli Turbina będzie pompowała więcej niż silnik jest w stanie przyjąć wtedy powietrze cofa się aż do filtra powietrza bo gdzieś to powietrze musi ujść i wtedy może się nawet wirnik turbiny ukręcić co za tym idzie to za duże ciśnienie przekłada sie na moment i moc ale na minus wiec trzeba dobrać odpowiednie ciśnienie do silnika u mnie pompuje bez sterowania na max ciśnieniu około 3.5 wiec za dużo i co ciekawe auto dymi na czarno... dziś zrobiłem VNT na minimalne ciśnienie i powiem Wam że ten gość z UK co remi pisał że na minimalnym ciśnieniu vnt jeździ tak samo jak nasza stara GT15 to pic na wode :) na minimalnym ciśnieniu porobiła by mnie zdrowa seria SDI :) mimo że mam prawie 160 KM :) nawet na wyższych obrotach cieżko rozbujać na minimalnym ciśnieniu VNT :) Kawał Krowy z niej wiec nie ma co się dziwić :) Być może ja się przyzwyczaiłem do mocnego kopa i teraz na minimalnym ciśnieniu takie odczucia mam ale naprawde muł jakich mało jak dla mnie :) Ponoć tez jak sterowanie jest na WG przez MBC to mówią że lokomotywa sie z auta robi a dlaczego ? nie wiem bo nie doczytałem :) ale ponoć tak jest :) Ja niedługo będę miał odpowiedz na temat Elekronicznego sterowania VNT z możliwością regulacji ciśnienia potencjometrem ale to nic pewnego :) A Ty Remi masz juz ajkieś info na temat sterowania pod VNT ??

[ Dodano: Wto Mar 27, 2012 22:07 ]


[ Dodano: Wto Mar 27, 2012 22:11 ]
i powiedzcie mi jeszcze na jakiej zasadzie działa sterowanie VNT w Alfie 156 2.4 JTD skoro tam jest nadciśnieniowe ?? bo za chiny nie moze tego rozkminić...;/

Remigiusz - Sro Mar 28, 2012 22:32

Firq napisał/a:
Wam że ten gość z UK co remi pisał że na minimalnym ciśnieniu vnt jeździ tak samo jak nasza stara GT15 to pic na wode


Dobrze wiedzieć ze jednak Angole przesadzają :mrgreen: Albo ja to źle zrozumiałem z ich slangu :neutral:

Ja info o sterowaniu VNT nie mam, to co miało byc z UK wisi w powietrzu bo back to the roots bo jedno układ na płytce nie wyrabia i się wiesza elektronika :neutral:

Firq - Czw Mar 29, 2012 18:40

układ sie nie wyrabia czyli że nie utrzymuje ciśnienia tak ?
Ja mam plan taki że jak będę miał sterowanie założone to wtedy wrzucę jeszcze FMIC i dopiero hamownia :)
Tu na foto wyżej jest ponoć proste sterowanie do VNT ale jakas anglojęzyczna głowa musiała by to przetłumaczyć dość dobrze :)

Remigiusz - Czw Mar 29, 2012 22:40

Firq, Trzyma tylko jak za często się wdepnie w na gaz i znów puści i znów depnie to się układ wiesza i wchodzi w standby :razz:
Firq - Pią Mar 30, 2012 20:23

to lipa troche ;/ zobaczymy jak moje sterowanie nowe sie sprawdzi ale FMIC musze załozyć bo ten nasz jest za mały
Remigiusz - Pią Mar 30, 2012 21:00

Firq, No lipa :/ Ja FMIC montował tez już nie będę bo oglądałem wczoraj jak wyciągałem IC na mycie to tam nie ma gdzie rury puścić bo idą przewody od klimy :neutral: A ciąć ściany nie chce :neutral: W 25/ZR jest o tyle lepiej ze po wyjęciu IC masz otwór :wink:
Firq - Sob Mar 31, 2012 00:49

No pewnie masz racje i dlatego u mnie FMIC wskoczy :) i zobaczymy co pokaże Hamowania :)
Krzysi3k - Sob Mar 31, 2012 12:19

Remigiusz, ja też musiałem lekko ciąć przez przewody od klimy, więc w 25/ZR wcale nie jest lepiej :)
Firq - Sob Mar 31, 2012 15:17

Krzysi3k, ile masz Niutków ?
Remigiusz - Sob Mar 31, 2012 15:52

Krzysi3k, Ahh no racja :wink: hmm mi szkoda ciąć tej blachy :mrgreen:
Firq - Sob Mar 31, 2012 15:54

szkoda idzie w pożytek znaczy sie moment :D
Remigiusz - Sob Mar 31, 2012 16:01

Firq, Bo co nam jeszcze moment :roll: :mrgreen: :lol: 350-370Nm wystarcza :razz:
Firq - Sob Mar 31, 2012 16:03

:twisted: :twisted: 400 :twisted: :twisted:
Remigiusz - Sob Mar 31, 2012 16:04

Czekamy na post robię swapa skrzyni :razz: Ja bym myślał u ciebie i Torsenie :wink:
Firq - Sob Mar 31, 2012 16:16

tez o tym mysle ale nie wiem czy ogarnął bym zamontowanie togo w PG1 :D odrazu sprzęgło by poszło mocniejsze :) ale tez ciężko wychaczyć Tornsena w dobrej cenie
Remigiusz - Sob Mar 31, 2012 16:19

Firq, Dal byś rade nic strasznego to nie jest i są dobre fotodokumentacje jak to zrobić :wink:
Firq - Sob Mar 31, 2012 16:22

i spiek na to to wtedy by grało
Markzo - Sob Mar 31, 2012 16:28

spiek do jazdy na co dzień to średni pomysł :/ jak szaleć to szaleć, wsadzić haldexa 4x4 :P
Bumelant - Sob Mar 31, 2012 17:48

Załóż sobie torsen, dobrą oponkę i będzie git.

http://allegro.pl/rover-2...2204154743.html

Ze sprzęgłem coś trzeba będzie porzeźbić - najmocniejszy taki gotowiec z AP jak ja mam producent podaje do 240 Niutonów. Chociaż w sumie to macie w serii ze 260 ich i zwykły badziew fabryczny dawał radę - może by tragedii nie było.

Firq - Sob Mar 31, 2012 18:53

co mi sie podoba to to że na aukcji gosc pisze ze ta skrzynia pasuje do każdego typu R :) Benzyna Diesel :)
Markzo, na 6 łopatkach ponoć cywilizowany jest
A tak wracajac do tematu VNT powiem Wam ze niebawem Vnt demontuje i daje do uszczelnienia bo jednać bierze ciut wiecej niż norma oleju i dam ją do uszczelnienia i bedzie Git juz myśle :) Sterowanie mam mieć w przyszłym tygodniu.

[ Dodano: Sob Mar 31, 2012 18:52 ]
Aha i w jakich modelach R występował torsen i jak poznać czy skrzynia ma torsena czy nie ??

Bumelant - Sob Mar 31, 2012 20:09

Było już na forum wsjo. Szukajka się kłania nie będziemy dublować. Musisz zrobić hybrydę swojej i takiej. Masz wszystko opisane co i jak. BTW Kozik wrzucał też ostatnio pogadaj sobie. W 620ti oraz 220 Turbo Coupe.
Krzysi3k - Nie Kwi 01, 2012 21:19

Firq, nie mam pojęcia, nie robiłem pomiarów po FMIC :P
Firq - Nie Kwi 01, 2012 21:39

a po chipie ??
Krzysi3k - Pon Kwi 02, 2012 12:06

Ostatni pomiar to było 135 KM i 285 NM
Firq - Pon Kwi 02, 2012 22:15

ahha :)ez planów na coś wiecej ?
Krzysi3k - Pon Kwi 02, 2012 22:34

Raczej nie, dalej to już jest ostre ładowanie się w koszty ;)
Firq - Czw Kwi 05, 2012 22:04

no musze ci racje przyznać ;]
u mnie VNT jeszcze nie chodzi na pełnych obrotach a pochłonęła już 4 cyfry

[ Dodano: Czw Kwi 05, 2012 22:04 ]
Witam dziś mi doszedł układ sterujacy VNT w sobote zamontuje i dam znać jakie odczucia będą :)

Remigiusz - Pią Kwi 06, 2012 01:00

Firq, Juhu :) To czekamy na nowe relacje :wink: Prosił bym o jakieś foty :mrgreen:
Firq - Wto Kwi 10, 2012 21:58

foty wrzuce wieczorem bo zaraz lece do pracy :)

[ Dodano: Wto Kwi 10, 2012 21:58 ]



Sory Panowie za jakość ale chciałem czymś sie podzielić a na szybko miałem tylko telefon i wskaźnik wyskalowany jest do 2 barów i takie mniej wiecej ciśnienie mi odpowiada :) powyżej 2 barów rury od powietrza sie robią gorące od ciśnienia a wiadomo że chodzi o to żeby powietrze było jak najbardziej zimne :) aha i powiem że dziś założyłem wskaźnik doładowania dopiero i wcześniej nie widziałem jakie mam ciśnienie i intercooler mi pekł bo strasznie syczy ;] ale przynajmniej teraz musze założyć wiekszy i centralnie na wlocie :) po tym przejeździe na filmach hamulce i tarcze mi sie zapaliły normalnie ogien sie palił jak wjechałem na podwórze ojciec wyleciał z wiadrem wody :) ale go powstrzymałem mam tylko nadzieje że mi się wężyki hamulcowe nie spaliły ;] Po tym spaleniu hamulców poraz enty Bo zacisli pod wentyl mam wchodze zaraz na allegro i zamawiam wentylowane tarcze :) na zime nie zakładałem wentylowanych bo nie było potrzeby ale teraz to juz konieczne :)

kolin - Sro Kwi 11, 2012 17:03

Sądzę że te 2 bary z powoduje że to turbo się rozleci przy pierwszym porządnym upalaniu. Ale niech jeździ jak najdłużej.
Remigiusz - Sro Kwi 11, 2012 17:46

Masakra 2 bary to już sporo ja bym to uregulował na max 1.7bara :wink: Filmiki fajnie i odgłosy turbo fajne :wink:
Firq - Sro Kwi 11, 2012 18:42

kolin, dlaczego tak mówisz skoro to turbo normalnie może chodzić na ciśnieniu 2.2 bara ?? a pompuje az do 3.5 wiec 2 bary to chyba nie duzo....
Remigiusz, nagram ci odgłosy aparatem bo tu słychać ale delikatnie a normalnie to to jest gwizdawka jak nie wiem co :)

tuners - Sro Kwi 11, 2012 20:41

Firq a myślałeś o intercoolerze z rovera 75
Firq - Sro Kwi 11, 2012 22:23

tuners, hmmm myślałem o IC z 3 litrowego sprintera :D i chyba założe :D
kolin - Czw Kwi 12, 2012 09:50

Dmuchnąć w to możesz ile chcesz jak w każde turbo, pytanie kiedy się to rozleci, przy jakich obrotach jest zadane doładowanie. Bo z tego co tu czytam to masz wsadzone coś, ustawione jakieś doładowanie i co dalej ? Na czym ustawiłeś te 2 bary ?

Zaglądał tam ktoś kto się zna ?

Firq - Czw Kwi 12, 2012 20:34

kolin napisał,
Cytat:
Dmuchnąć w to możesz ile chcesz jak w każde turbo

nie każda bo nasza poprzednia max co mogła dac to 1.9 bara i wiecej nie chciała wiec nie każda turbina może dmuchać ile chce to zmienna gemoetria daje te możliwości...
Cytat:
pytanie kiedy się to rozleci

Fajnie twój pierwszy czy drugi post w temacie i jak juz ktoś coś zrobi coś co jest trudne to najlepiej skrytykować ;]
Cytat:
przy jakich obrotach jest zadane doładowanie

powyżej 2 tys RMP
Cytat:
Bo z tego co tu czytam to masz wsadzone coś

to słabo czytasz albo co drugą strone bo w temacie jest wszystko napisane co mam co założyłem i czym to ustawiam i kto był bardziej zainterere tematem jak np. Remigiusz, wszytsko wiedza z tematu
Cytat:
Na czym ustawiłeś te 2 bary

na potencjometrze i wskaźniku ciśneinia o którym tez była mowa ;]

Remigiusz - Czw Kwi 12, 2012 20:49

Firq, Ja żałuje sie chyba na złota nie wpadnę bo bym chciał to oglądnąć na żywo będzie jeden z najciekawszych ZR'ow :mrgreen:
Firq - Czw Kwi 12, 2012 21:54

Taki ps-ik do kolin, i na marginesie to były momenty na początku że chciałem się poddać bo roboty z tym co nie miara i cieżko tak naprawde w to uwierzyć że aż tyle roboty ale tak jest i gdyby nie Remigiusz, to pewnie bym odpuścił mimo ze juz miałem turbine kupioną tak wiec wielkie dzięki dla Remigiusza, :) Jeśli by ktoś montował VNT w IDT to służe pomoca bo pewne rzeczy robiłem kilkukrotnie metodą prób i błędów bo np zeby zmieścić połoś miedzy wydechem musiałem robić przez 2 godziny rekonstrukcje czyli maksymalne zamknięcie amortyzatora max otwarcie wychylenie silnika przy mocnym dodawaniu gazu o reszcie nie wspomne wiec naprawde przy takich działaniach radze się uzbroić w dużo spokoju i melisy :)
Remigiusz, No wielka szkoda że Cię nie będzie bo wielka zasługa za to wszystko co jest i powiem ci że przed zlotem chciałem ogarnąć troche maszyne bo mam maske do pomalowania i zderzak tylni ale nie dam rady bo VNT pochłoneło tyle kasy około 80% wiecej niż przewidywałem ;] ale to nic jest VNT a Vizualnie nie jest żle z moim ZR-em ale juz przed zlotem nie pomaluje ;] Na Jesiennym zlocie bedzie juz maszyna doprowadzona do perfekcji :)
Ogólnie Remigiusz, Robie mały Turtial na temat przeszczepu VNT i jak wszystko przygotuje wrzuce na forum bo teraz non stop coś roboty dużo i nie mam kiedy ale będzie napewno :)

Pływak - Czw Kwi 12, 2012 22:03

Firq napisał/a:

nie każda bo nasza poprzednia max co mogła dac to 1.9 bara i wiecej nie chciała wiec nie każda turbina może dmuchać ile chce to zmienna gemoetria daje te możliwości...

To nie zmienna geometria to daje w wirnik po stronie kompresji który zapewne jest większy niż w seryjnym turbo z l-seri.

Remigiusz - Czw Kwi 12, 2012 22:10

Firq, Ja uważam ze tobie się nalezą gratki bo zrobiłeś dobry postęp i otworzyłeś jak to się mówi drogę na nowe fronty w dziale Diesla IDT :wink:

Powinni tobie dać teraz dopisek przy awatarze " Master of VNT " :mrgreen:

Ja się jakoś postaram być na zlocie ale szanse będą raczej trochę marne kurcze :neutral: Bo naprawdę tyle co w to wsadziłeś kasy i pracy to podziwiam :wink: Juz żeśmy wszystko co tylko możliwe przetestowali :wink: Chyba ze ktoś ma pomysł na Common Raila jak w G-serii :mrgreen:

Ja niestety należę to tych ludzi ze ma być wszystko sprawnie technicznie wizualnie to niestety trochę mało zwracam uwagi na to :wink:

Firq - Czw Kwi 12, 2012 22:24

Pływak, Pewnie masz racje ale chodziło mi o to że to co kolin, napisał nie było prawdą że każda turbina może dmuchać ile chce :) ale dzięki za poprawke :)
Remigiusz, no mam nadzieje że dasz rade być chociaż na jakiś czas na zlocie :) i tak jak mówiłem wcześniej ZR-a dostaniesz na testy ale ja biore 45 :D
Cytat:
Bo naprawdę tyle co w to wsadziłeś kasy i pracy to podziwiam
Pracy to sam widziałeś jak pisałem do ciebie o 23 -24 w nocy jak z warsztatu wracałem wiec pracy było bardzo dużo a kasy hmmm :) jesli chodzi o koszta to starałem się je ciąć czyli flansze sam robiłem rurki sam dorabiałem i takie tam bo jak miał bym wszystko dać do zrobienia to ohoho poszło by dużo wiecej $ :)
Cytat:
Juz żeśmy wszystko co tylko możliwe przetestowali

hmm na chwile obecna tak ale może przyjdą do głowy jakieś nowe pomysły :) Common Raila hmmmm ciekawie by było :)
Cytat:
Ja niestety należę to tych ludzi ze ma być wszystko sprawnie technicznie wizualnie to niestety trochę mało zwracam uwagi na to

No tak ale są tacy co powiedzą "hmmm Tyle koni tyle rzeźby pod maską tyle kasy po maską a maski i zderzaka nie umie sobie pomalować" ale co tam :)

kolin - Czw Kwi 12, 2012 23:26

Firq

Wiadomo że każde turbo ma ograniczone ciśnieni doładowania ale ustawiasz je ty sam. Więc teoretycznie dmuchasz na tyle ile uważasz za słuszne. Nie krytykuje twojego pomysłu i jego realizacji, tylko próbujesz mi tutaj wmówić że 2,0 bary dla tego turba to nic takiego. Zadane ciśnienie doładowania to jest coś innego niż maksymalną wartość jaką uzyskuje bo z tego można wywnioskować co napisałeś. Tak samo opisujesz że jak dmuchniesz więcej niż 2 bary to się rury od dolotu robią gorące, co się dziwić jak strona gorąca jest za mała i nie nadąża wyrzucać spalin. Dlatego też ci piszę to się rozleci przy dobrym papciu.

Skoro w to można walić po 3,5 bara to po co nam GT20 i inne wiadra ?

Wystroił ci to ktoś ? Wyregulował turbo odpowiednio ? Poskładać to jedno, ogarnąć wystrojenie to drugi sukces.

Firq - Pią Kwi 13, 2012 07:23

kolin, 2 bary to normalka dla tego turbo espace velsatisy i takie tam właśnie na takim ciśnieniu jeżdzą pozatym wcześniej była mowa o ciśnieniu na jakim ta turbina może śmiało śmigać wiec sory ale po temacie jak dla mnie.... rura powyzej 2 barów np przy 3 robi się gorąca nie przez to że nie nadaża wyrzucać spalin tylko przez to że ciśnienie jest wieksze niż silnik może przyjąć i tworza się tzw wsteczne fale cisnienia.... i przez nie robi się gorąca rura a nie przez zbyt małą strone gorącą.... ;]
Cytat:
Skoro w to można walić po 3,5 bara to po co nam GT20 i inne wiadra ?
czytaj ze zrozumieniem bo nie chce mi się odpowiadać ale odpowiem ostatni raz bo dla 1852v 2 bary to takie nominalne ciśneinie a 3.5 to max a na maxie długo nie polatasz dlatego sa takie VNT jak gt 22 ;]
Pływak - Pią Kwi 13, 2012 08:40

Firq napisał/a:
kolin, 2 bary to normalka dla tego turbo espace velsatisy i takie tam właśnie na takim ciśnieniu jeżdzą

2 bary ciśnienia względnego?? Wątpię chyba, ze mowa o bezwzględnym wtedy może być nawet lekko powyżej 2 barów.

maniu48 - Pią Kwi 13, 2012 09:46

Ciekawi mnie jak by takie coś wyglądało w sersji SD.Pompe ladnie rozkrecic, zmienić kolo zamachowe i sprzęgło.............. :hm: :mrgreen:
kolin - Pią Kwi 13, 2012 12:29

Panie "Renówki" mają normalne doładowanie na poziomie 1,0-1,1 Bara ciśnienia. 2-2,2 z atmosferycznym. Nie wiem skąd ty bierzesz takie wartości doładowania dla seryjnych samochodów z normalnymi sprężarkami. Skoro piszesz że można w to ładować max 3,5 bara to uważam że piszesz to po to że można tak robić i jest to bezpieczna wartość.

Wsteczna fala - dalej się upieram że strona gorąca już przy górze nie wyrabia. Sam ostatnio robiłem hybrydę gt 18/20 i wiem w czym leżał problem przy większym ciśnieniu doładowania w górnych partiach obrotów. Silnik zwyczajnie jak nie znosi ciśnienia doładowania to się rozpada, gną się korby etc...

Turbo większe lub hybrydowe robi się po to żeby za pompować te same wartości lub podobne dla zmniejszenia oporów sprężarki i lepszej jej wydajności. A nie dla uzyskania monstrualnego doładowania w seryjnym silniku :roll:

Firq - Pią Kwi 13, 2012 19:05

Cytat:
Panie "Renówki" mają normalne doładowanie na poziomie 1,0-1,1

chyba 1.5 dci bo 22 dci jak w robocie patrzymy ile razu kompem to ciśnienie na postoju przy gazowaniu jest w granicach 1.8 bara wiec nie wiem skąd te dane od 1.1 bara...
Cytat:
Skoro piszesz że można w to ładować max 3,5 bara to uważam że piszesz to po to że można tak robić i jest to bezpieczna wartość.

a gdzie ja napisałem że 3.5 bara jeste bezpieczne dla L-seri ?? mówiłem że to turbo tyle potrafi dmuchnąć a ja mam ustawione na 2.2 bara wiec jakieś 60% tego... dobrze wiem że 3.5 bara szybko by rozsadziło silnik ;]
Cytat:
A nie dla uzyskania monstrualnego doładowania w seryjnym silniku

na poptrzedniej jeżdziłem na ciśnieniu 1.8 bara na gt15 i nie było problemów wiec nie dużo poszła wartość w góre...
ale dobra skonczmy temat bo w każdym wątku czy to Offtop czy zloty i spotkanie nasze auta itd są jakieś spory a to nie o to chodzi...

Pływak - Pią Kwi 13, 2012 19:08

Firq napisał/a:

chyba 1.5 dci bo 22 dci jak w robocie patrzymy ile razu kompem to ciśnienie na postoju przy gazowaniu jest w granicach 1.8 bara wiec nie wiem skąd te dane od 1.1 bara...

No widzisz jak mało jeszcze wiesz friq :) Map sensor w większości programów odczytuje ciśnienie bezwzględne czyli ciśnienie atmosferyczne + ciśnienie doładowania, twój wskaźnik analogowy natomiast pokazuje tylko ciśnienie względne samego doładowania :)

Remigiusz - Pią Kwi 13, 2012 19:56

Dokładnie u nas jak się podłączy ELM lub coś innego pod OBD to tez pokazuje na wolnych np 0.9bara i to jest atmosferyczne i jak śmiga się do pokazuje 2.22bara :mrgreen: Ale chyba jasne jest ze trzeba odjąć te 0.9 od tego :wink:

Pływak, ale to Firq raczej wie :wink:

Firq, A co w ogóle u ciebie z sterowaniem nowym co miało przyjść :mrgreen:

Firq - Pią Kwi 13, 2012 21:10

no sterowanie dostałem i założyłem :) działa utrzymuje ciśnienie :) i potencjometrem moge sobie ustawiać ciśnienie jakie chce :) fotki wrzuce w turtialu :)
Pływak wiem o tym z tym że Org. serwisówka pokazuje kilka wartości miedzy innymi atmosferyczne z doładowaniem i doładowania :) Pozatym Remigiusz, kiedyś tez gdzies znalazłeś info na temat ile ta dmuchawa może dmuchać co ?

Pływak - Pią Kwi 13, 2012 21:49

Ile może dmuchać to inna sprawa ale w serii w dci na pewno nie dmucha 2barów :)
Firq - Pią Kwi 13, 2012 23:50

hmm mówię co widziałem czyli przy pełnym gazie 1.8 bara 150konny 2.2 dci chyba że coś grzebane było bo historii auta nie znam :) mniejsza o to :)
Remi wrzuć te dane o których rozmawialiśmy kiedyś na temat ile 1852 może dmuchać :)

Pływak - Sob Kwi 14, 2012 08:17

Firq napisał/a:
hmm mówię co widziałem czyli przy pełnym gazie 1.8 bara 150konny 2.2 dci
Ja opieram się o inne silniki (JTD, TDI), w których przy takich mocach nie uświadczysz 2barów baa nawet najmocniejsze 210KM 2,4JTD ma w serii niższe ciśnienie :)

Cytat:
Remi wrzuć te dane o których rozmawialiśmy kiedyś na temat ile 1852 może dmuchać :)

Byle te dane nie były z forum UK bo tam to wszystko możliwe ;)

Firq - Sob Kwi 14, 2012 14:17

Cytat:
Byle te dane nie były z forum UK bo tam to wszystko możliwe

hehe masz racje :)

Remigiusz - Sob Kwi 14, 2012 15:12

Ze ja takie dane miałem :?: Skleroza mnie chyba bierze bo sobie nie mogę przypomnieć :/ Ja tobie tylko pisałem ile powinno dmuchać przy takiej mocy i wielkości Turba :wink:
Pływak - Nie Kwi 15, 2012 14:50

I tak właśnie powstają internetowe teorie ;) Pojawi się jakieś informacja, pójdzie w świat, a później się okazuje, ze nie wiadomo jakie jest jej źródło i czy w ogóle jest prawdziwa :mrgreen:
kolin - Nie Kwi 15, 2012 15:47

A jednak :]
Firq - Nie Kwi 15, 2012 19:21

Cytat:

Remi (34436877)
2012-03-16 23:18:14
hehe.. :)
2012-03-16 23:18:30
bo byl opis turbin i bylo ze GT15 max 1.3bara
2012-03-16 23:18:35
GT17 cos 1.6
2012-03-16 23:18:42
i GT18 2.2 bara



Fragmetn rozmowy na gg Remi :)
hmmm

Remigiusz - Nie Kwi 15, 2012 19:39

Skąd ja to miałem :mrgreen: Sobie nie mogę przypomnieć ale teraz kojarzę czytałem o tym gdzieś i to były wartości max. bezpiecznego doładowania dla tych Turbin :)
Firq - Nie Kwi 15, 2012 19:42

Cytat:
i to były wartości max. bezpiecznego doładowania dla tych Turbin
czyli jak jest w koncy może 1852 dmuchać te 2 bary czy nie bo sie juz zagubiłem ??
Pływak - Nie Kwi 15, 2012 19:49

Cytat:

Remi (34436877)
2012-03-16 23:18:14
hehe.. :)
2012-03-16 23:18:30
bo byl opis turbin i bylo ze GT15 max 1.3bara
2012-03-16 23:18:35
GT17 cos 1.6
2012-03-16 23:18:42
i GT18 2.2 bara


Z tym, ze np takie GT17 to ma kilka różnych wersji jedna może dmuchać maks 1.4bar inna 1,6bar wiec pisanie tak ogólnikowo jakie może być ciśnienie doładowania jest mało wiarygodne :)

Remigiusz - Nie Kwi 15, 2012 19:50

Według tego tak :wink: Żebym ja pamiętał skąd to wziąłem :sad:
Firq - Nie Kwi 15, 2012 20:06

Pływak, ale slprp gt 17 moze dmuchać w granicy 1.4 - 1.6 bara a gt 18 nie ukrywajmy jest wieksza bo porównywałem te turbiny to chyba gt 18 może wiecej dmuchnąć co nie ? ile hmmm Remi gdzieś kiedyś znalazł ze 2.2 bara może dmuchać wiec jesli 1852v była by jakaś gorsza i mogła by mniej dmuchać to chyba mieściło by się to w granicy 1.8 - 2.0 bara co nie ? Teoretycznie tak jest a praktycznie się okaże :) ale najlepiej jak Remi znajdzie to źródło gdzie znalazł te info i najlepiej konkretnie do dmuchawy którą mam :) ale poczekajmy jak Remigiusz znajdzie te info :)
Pływak - Nie Kwi 15, 2012 20:17

Dla GT18 2bary to imho już trochę za dużo hybryda GT18/20 może dmuchać te 2 ale to już jest właśnie hybryda, a nie gołe GT18.
Firq - Nie Kwi 15, 2012 20:28

hmm to może zejde na ciśnienie jakie miałem na gt15 czyli około 1.8 ;]
kolin - Nie Kwi 15, 2012 21:15

GT 17 u mnie na doładowaniu 1,55 bara polatało pół roku. Jazdy torowe, kartingowe, 1/4. Skoro jeździłeś na GT 15 na 1,8 bara to GT 18 przy tym samym ciśnieniu powinno ci dawać o wiele lepsze rezultatu w założeniu że wszystko jest sprawne.
Firq - Nie Kwi 15, 2012 21:43

kolin, na gt 15 jeździłem około 7 miesięcy i teraz po swapie na gt 1852v jak zdemontowałem gt15 i sprawdzałem ją to jest w naprawde dobrym stanie z tym że auta generalnie nie pałuje nie ścigam się ani nic z tych rzeczy tylko czasem jak mi coś odbije to lubie poświrować ale to nie czesto :)
Jutro sprawdze na 1.8 bara co będzie sie działo i dam znać

Pływak - Nie Kwi 15, 2012 22:59

Firq, z wydechem coś robiłeś?
Firq - Pon Kwi 16, 2012 19:04

nie a dlaczego ?
Pływak - Pon Kwi 16, 2012 19:18

Bo tak się zastanawiam czy ktoś z Was po modach i przy dużym doładowaniu zainteresował się EGT czy wszyscy zlali?
Firq - Pon Kwi 16, 2012 22:29

hmmm szczerze to wątpie czy po naszych modach i przy naszych ukłądach wydechowych w dieslu EGT mogło by drastycznie podskoczyć bo u nas układ wydechowy jest na dość grubej rurze nie pamiętam dokładnie fi ale zmierze i mamy tylko jeden tłumik koncowy bo kazdy po modach kata juz nie ma pewnie wiec chyba EGT nie powinno nam podskoczyć chyba że źle rozumiem co oznacza EGT to mnie popraw :D
Pływak - Pon Kwi 16, 2012 22:39

Dobrze rozumiesz ale właśnie pytam czy ktoś sprawdzał czy wszyscy przyjmują, ze jest ok bo mnie to właśnie ciekawi. Turbo na 2 bary ostro podlane paliwem i seryjny wydech to na pewno EGT jest sporo wyższe niż w serii ciekawi mnie tylko o ile. W JTD tez super cienki nie jest, a pierwsze co trzeba zrobić przy większych modach to właśnie rozluźnić wydech bo EGT leci w górę.
Firq - Pon Kwi 16, 2012 22:46

hmmm mierzymy to w najgorętszym punkcie czyli zaraz za turbiną tak ?? musiał bym zakupić wskaźnik i zmierzyć z ciekawości... a ile powinno być normalnie ?

[ Dodano: Pon Kwi 16, 2012 22:46 ]
a ile masz tłumików ?

Pływak - Pon Kwi 16, 2012 23:14

Zależy od auta i modyfikacji myślę, ze jak będziesz się trzymał w granicach 850 powinno być ok. Zbyt wysokie EGT może właśnie ubić turbo.

Aktualnie mam tylko jeden końcowy.

Piter91 - Wto Kwi 17, 2012 12:47

Zbyt wysokie EGT przede wszystkim może ubić tłoki jak i powypalać zawory... Teoretycznie egt, powinno się mierzyć na każdym tłoku osobno. Już tłumaczę dlaczego. Załóżmy, że mamy jeden czujnik tylko przed turbiną (na zejściu 4 kanałów). Na 3 cylindrze, dzieje się coś niedobrego, np wtryskiwacz ni stąd ni zowąd zaczyna podlewać mniej, tylko i wyłącznie na tym tłoku rośnie temperatura spalania o 100stopni, więc zbliżamy się do bardzo niebezpieczniej granicy. A uśredniając, na naszym wskaźniku wzrośnie temperatura zaledwie o 25stopni, tak więc nawet tego nie zauważymy, a jeżeli zauważymy tak minimalną różnicę, to ją olejemy... Oczywiście, można zakupić taki czujnik, i zamontować go tuz przed turbiną ! Nie za turbiną tak jak napisał to kolega Firq, ale tylko i wyłączonie dla badania ogółu a nie żeby tylko się nim sugerować.

Tańszym zabiezpieczeniem przed wysokim egt jest kupno czujnika AFR, z takiej racji, że w momencie kiedy stosunek paliwa do powietrze, jest odpowiedni, nie ma bata aby EGT było zbyt wysokie ;) No chyba, że zawiedzie nas jakiś wtryskiwacz, no ale na to już nic nie poradzimy...

Pływak - Wto Kwi 17, 2012 12:53

Piter91, wszystko pięknie ładnie ale to jest DIESEL, a nie turbo benzyna - inna zasada spalania mieszanki :]
Piter91 - Wto Kwi 17, 2012 13:02

Ojj wybaczcie, jakoś z rozpędu zacząłem pisać o zależności afr do egt, fakt w dieslach wartość afr nie ma znaczenia na temperaturę spalania. Za duzo czasu grzebię przy turbo benzyniakach ;)
Remigiusz - Wto Kwi 17, 2012 23:08

U nas jest prawie 2.5 cala i 850°C w Dieslu to już za dużo. Jak z 650°C ma max to jest max granica dla Diesla to nie Benzyna :neutral:

Ogólnie EGT problemów nie robił w Roverku IDT nawet przy 180km maszynach i GT1549 z tego co angole mierzyli. EMP jest większym problemem bo jest kilka tematów z gosciami co mieli podpięte wskaźniki EGT i EMP. Musiał bym odgrzebać temat.

Pływak - Sro Kwi 18, 2012 10:52

Za dużo ale na na jakiej podstawie to stwierdzasz? W modzonych klekotach EGT tez dość sporo wzrasta i wyniki rzędu 850-900 stopni to nic szczególnego no ale oczywiście angole mają po 200KM z L-seri, a EGT 650 - standard :mrgreen:
kolin - Sro Kwi 18, 2012 15:58

Kiedyś też byłem zaślepiony tym co Angole robią, ale tam jest dużo bajek i nieprawdy. EGT 850-900 to nie dużo w Dieslu.

Mocno wam to wali sadzą ?

Markzo - Sro Kwi 18, 2012 16:39

Remiego bez VNT kopci na potęge, jak z dobrej lokomotywy :D
Firq - Sro Kwi 18, 2012 18:38

Jak się pali w piecu to i dym musi iść :D
Remigiusz - Sro Kwi 18, 2012 18:47

Kopci ale ja uważam bez dymu nie ma mocy w L-serii :razz: Pływak, wiem wiem nic nie mów :mrgreen:

Jak wsadziłem orig. mapy to od razu czuć spadek mocy ze jest mało ale dymu nie było :P Więc wole kopcić przynajmniej widać ze coś się pali kalorycznego :wink:

Firq - Sro Kwi 18, 2012 19:19

zasłona dymna żeby inni nie widzieli kto ich wyprzedził :D
maniu48 - Sro Kwi 18, 2012 22:53

Ja zostawiam czarne krechy na asfalcie ale chociaz wiem dlaczego :mrgreen:
dymek musi byc :mrgreen:

Mundekk - Sro Kwi 18, 2012 23:32

A ja musze powiedzieć, że na oryginalnych wtryskach po zmianie samej mapy nie poleci żaden najmniejszy dymek :) Nawet jak auto stoi w miejscu i sie przegazuje na prawie 5 tys to spaliny całkowicie przezroczyste żadnego czarnego dymu. Więc to raczej od sdi wtrysków sie robi dym
Firq - Czw Kwi 19, 2012 07:16

bez dymu nie ma ognia :D i masz racje wtryski z SDI dają ten dymek ale za to jaka jest różnica po zmianie tych wtrysków :)
Remigiusz - Pią Kwi 20, 2012 13:20

Firq, Przeszukałem jeszcze raz internet :wink: i te GT1852V max doładowanie wytrzymują do 2barow :neutral: ale są w tym zakresie nie wydajne :neutral: Granica wydajności i żywotności leży przy 1.75bara :wink:

Z tymi 2.2bara mi się pomieszało chyba z silnikiem 2.2 litrowym z Laguny coś :neutral: Bo nie mogę tego odszukać tej strony. Ale były tam tez wykresy pracy tych Turbin.

Firq - Pią Kwi 20, 2012 18:59

czyli 1.8 bara ustawie i będzie git :)
Cytat:
Z tymi 2.2bara mi się pomieszało chyba z silnikiem 2.2 litrowym z Laguny coś

w Lagunie 2.2 tez jest 1852v wiec raczej nie z laguną Ci się pomieszało tylko z jakaś inna furą :)

Raptile - Pią Kwi 20, 2012 19:05

Firq, Pany kunia ile mata ? ;)
Pływak - Pią Kwi 20, 2012 19:40

Firq napisał/a:

w Lagunie 2.2 tez jest 1852v wiec raczej nie z laguną Ci się pomieszało tylko z jakaś inna furą :)

Pewnie pisał w sensie takim, ze mu się pojemność z ciśnieniem pomyliła :lol:

Firq - Pią Kwi 20, 2012 20:46

Raptile, nie wiem bo jeszcze na rolkach nie byłem bo tak naprawde cały czas dopracowuje ten swap :)
Pływak, mogło tak być :D ale to nic :D ja tez kiedyś klientą na warsztacie powiedziałem po szybach że auto 2001 rok a było 2011 hehe tak że z tymi cyferkami bywa różnie :) byle by umieć pieniądze liczyć dobrze :D

Remigiusz - Sob Sie 18, 2012 01:25

I teraz tak dylemat mam czy kupić Gt1852V czy Gt1759V od Hondy Civic :roll: Ta od Civica by lepiej pasowała i z tego co wiem to te Turba dają rade do 180KM w VAG :/

Mnie trochę tylko przeraza ta Gt18 z Laguny ze tam padają one dość często :neutral:

bociannielot - Sob Sie 18, 2012 09:55

Remigiusz, to w czym problem z Tą od civica? Chyba że chcesz więcej niż te 180 km atakować :D .
Remigiusz - Sob Sie 18, 2012 11:08

bociannielot, Problem ze może być za mala na 190KM :neutral:
Markzo - Sob Sie 18, 2012 11:12

to zrób BiT :)
Remigiusz - Sob Sie 18, 2012 11:20

Markzo, Na to nie ma miejsca VNT w zupełności wystarcza :wink:
Firq - Sob Sie 18, 2012 13:14

Remigiusz, to moze gt22 :P
bit nie wejdzie w ZR napewno a nie wiem jak w 45 ?? jak by u mnie było miejsce to juz by dwie vnt śmigały :) ale u mnie ledwo jedna weszła ;]
a tak w ogóle to Remi zależy jaki masz plan na auto bo jak na 200 KM to musi być suszara konkretna a jak na spokojnie ze 170km to i 17 wystarczy :) Ale coś Ci widze po głowie chodzi :)

Remigiusz - Nie Sie 19, 2012 00:30

po głowie to mi chodzi to żeby wyciągnąć ile się da :mrgreen: Na mapach chce jeszcze +15km ugrać i reszta musi VNT nadrobić i tyle żeby tak dojść do 190KM i z 300NM :wink:

Sam już nie wiem najlepiej bym miał spokojna głowa jak by była kasa na nowke GT1852V :wink: Jednak chyba kupie po regeneracji Turbinke bo kosztują 800zl :wink: Zaryzykuje najwyżej stracę, bo używkę gdzieś w okolicy kupić to cud :neutral:

maniu48 - Nie Sie 19, 2012 01:21

Na regenerowaną zazwyczaj jest gwarancja takze najwyzej wymienisz
Firq - Nie Sie 19, 2012 13:50

maniu48, jest gwarancja ale ona nic nie obejmuje uwierz bo gdyby sie coś stało to powiedzą że źle uzytkowałeś turbine że olejem nie zalałeś albo że za mało zalałeś i w ogóle zawsze się wykręcą ;]
Remigiusz, Plan zacny ale mało niuta troche

maniu48 - Nie Sie 19, 2012 14:14

Niutka dowal chociaż te 350Nm :wink:
Firq - Nie Sie 19, 2012 14:18

:twisted: :twisted: 400 :twisted: :twisted:
dobryziom - Nie Sie 19, 2012 16:10

ciekawe co na to podzespoły :)
Firq - Nie Sie 19, 2012 21:49

tu juz jest grubszy temat na te 400 nm
ale ciężko strasznie będzie z 300NM zrobić 200km w dieslu niestety wiec albo spokojne 170 - 180 km i 300 nm albo 200km i niut pod 400 :)

dobryziom - Nie Sie 19, 2012 22:18

Firq napisał/a:
tu juz jest grubszy temat na te 400 nm
ale ciężko strasznie będzie z 300NM zrobić 200km w dieslu niestety wiec albo spokojne 170 - 180 km i 300 nm albo 200km i niut pod 400 :)


i zaczną lecieć po kolei wszystkie podzespoły zaczynając od sprzęgła..

Firq - Nie Sie 19, 2012 22:22

tak masz racje ja tylko mówiłem że nie zrobi się 200 km z takim małym momentem w dieslu bo obrotów brakuje niestety ;/
podzespoły poleca ale jesli będzie się atakować 200KM to trzeba sie w tym liczyć że trzeba skrzynie wzmocnić sprzegło wzmocnić zawieszke przeguby i takie tam :)

Remigiusz - Nie Sie 19, 2012 23:06

Więcej jak 350NM nie chce wyciągnąć bo jak na razie na tych 350NM skrzynia daje rade :wink: Mnie tam 300Nm zadowoli 400NM nie chce bo zabije skrzynie to to mija się z moim celem :wink:

180 do 190KM taki jest cel na 200KM zabraknie siły w wtryskach wiec nierealne to jest niestety :wink: Ale 180 do 185 w zupełności mnie zadowoli już :wink:

[ Dodano: Nie Sie 19, 2012 23:06 ]
Firq, Aha, a co w końcu z tymi wężami do oleju :wink:

Firq - Pon Sie 20, 2012 21:39

kurcze dobrze że mi przypomniałeś zaraz zamawiam bo wtedy dzwoniłem i urlop firma miała i powiedziałem ze zamówie po ich urlopie i zapomniałem :)
Remigiusz - Pon Sie 20, 2012 21:51

Spoko spoko, tylko ja ten waz mial wygladac bo juz zapomnialem troche.
Firq - Pon Sie 20, 2012 21:57

to jest metalowa rurka tylko cała spiralna że można ją recznie wyginać ze wszystkie strony a średnica sie nie zmienia :) jak masz oryginalny spłym w miejscu zakrętów jest taka Harmonijka to to ta rurka jest cała z takiej harmonijki :) fi 16 zaspawać koncówki i jest na oryginał :)
Remigiusz - Pon Sie 20, 2012 22:06

Firq, ahh to git :wink:
Firq - Pon Sie 20, 2012 22:09

tez sobie odrazu założe :)
Remigiusz - Pon Sie 20, 2012 22:39

Tylko ja będę modził żeby spływ oleju zostawić na originale :wink: Musi się to dać zrobić :wink:
michu1123 - Pon Sie 20, 2012 22:57

Remigiusz napisał/a:


180 do 190KM taki jest cel na 200KM zabraknie siły w wtryskach wiec nierealne to jest niestety :wink: Ale 180 do 185 w zupełności mnie zadowoli już :wink:

[ Dodano: Nie Sie 19, 2012 23:06 ]


O wtryskach pisałem już wcześniej i ładnie drążyliście temat - ale widzę, że coś upadło. W ramach przypomnienia.

Temat w linku poniżej jest poświęcony tzw. końcówką wtryskiwaczy 0.216 które koledzy w VW montują w celu zwiększenia mocy + pompa mechaniczna na wałku średnicy 11mm.

Otóż nasi koledzy z Portugalii również przerabiają roverki i znalazłem stronę na forum www.mg-rover.org na temat wtryskiwaczy (końcówek)

"Yeah i know it is,but i'll try to get some more info about it.I've also been told that in portugal they don't swap injectors for Wingy spec or SDI ones,but they change the nozzles for SEAT Ibiza ones,off the 1.9 Tdi 110bhp version.Nice to hear that people around the world are modding the L-series with alternative options."

Czy dobrze rozumiem powyższy tekst. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Nasi koledzy montują końcówki wtrysków od Seata Ibizy 1.9 TDI silnik AFN. Czyli jest możliwość zmiany końcówek jeśli wtryski pochodzą od Ibizy??

A oto porównanie wtryskiwaczy Rover 400 SD i Seat Ibiza 1.9 TDI ze sklepu iParts z częściami:



W linku poniżej wątek:

http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=80

Remigiusz - Pon Sie 20, 2012 23:01

michu1123, Problem jest taki już kiedyś pisałem ze od Ibizy maja inny kat rozpylania niż od Rovera upali to tłoki :wink: Byl o tym temat drążony dalej na MG Rover forums ale jak sie to na dłuższa metę zachowują nie wiadomo, wiem tylko tyle ze zly kat rozpylania jest :wink:
michu1123 - Pon Sie 20, 2012 23:08

Remigiusz
Szkoda. Możesz mi przesłać linka gdzie to było opisywane?. Trochę poczytam.

Remigiusz - Sro Paź 10, 2012 18:03

michu1123, Bylo tam co ty znalazłeś ten text angielski :wink:

[ Dodano: Sro Paź 10, 2012 18:02 ]
Jest pierwszy śmigający VNT z tym sterownikiem co robiłem w UK :wink: Dziala to bardzo fajnie tylko nie rozumiem anglików czemu oni dalej na 1.3bara GT1852V utrzymują :roll:

Firq - Czw Paź 11, 2012 00:03

nie wiem ;] Zapytaj ich najlepiej :)
Remigiusz - Wto Sty 01, 2013 16:36

Chciałem dodać kilka info jeszcze co do wtrysków bo była mowa na początku:

Wtryski mg zr maja 5 dziurek o średnicy 0.174mm

Wtryski sdi maja 5 dziurek o średnicy 0.22mm

MGZR = DSLA145P870 2s = 5x0.174 (0.11883)
Freelander = DSLA145P682 2s = 5x0.2 (0.157)
SDI = DSLA145P446 2s = 5X0.22 (0.18997)
200TDI = DSLA145P208 2s = 5X0.24 (0.22608)
300TDI = DSLA145P366 2s = 5X0.26 (0.26533)

---------------------------------------------------------------------------------------------

Jest tez kilka nowych info o EMP=Exhaust Manifold Pressure czyli ciśnienie kolektora wydechowego miedzy głowicą a Turbina.

Ratio jakie my szukamy przy VNT jest idealnie 1:1

MG ZS 115 z wtryskami SDI tylko, reszta standard.

Standard Turbo: 1.35bar, EMP max 2,21bar
VNT: 1,35bar, EMP nigdy nie rosło wyżej niż 1.35bar, obojętnie jaki bieg jakie obroty i jak się przyspieszało.

Mundekk - Wto Sty 01, 2013 17:18

Remigiusz, tzn po wsadzeniu wtrysków 300TDI będzie jeszcze większa dawka i jeszcze więcej mocy? :twisted: Testował ktoś te wtryski już?
Remigiusz - Wto Sty 01, 2013 21:25

Wtrysków od 300TDI się nie wsadzi bo maja inny korpus, jedynie końcówki da się wsadzić z tego . Górne numery są NR końcówek według katalogu

Z czego ja się dowiedziałem i widać to w naszych autach no paliwa mam i tak pod dostatek bo kopci a przy 300TDI końcówkach to stare lokomotywy wymiękają :P Problem jest taki ze te końcówki maja jak by bardziej grubsze rozpylanie ropy i leja za bardzo po ściankach cylindrów i skutek jest taki ze zatrzeć się może silnik lub coś wypali a po kilku kilometrach takie coś się dzieje na końcówkach:



Jak ktoś chce moc powyżej 250KM niech te końcówki pakuje ale od SDI spokojnie do 200KM wystarczają. Inne kwestia jest znów pompa :mad:

Dlatego trzeba by najpierw doprowadzić tyle powietrza żeby było czyste i proporcjonalne spalanie co idzie w prara ze dodaje to automatycznie mocy.

Jak znam życie posłucham rady Plywaka i postaram się gada tak wystroić z VNT ze by nie było dymu :razz:

Chyba jeszcze pójdzie FMIC :mrgreen: Tylko jak na razie krucho z kasa :neutral:

tuners - Sro Sty 02, 2013 07:52

A jakby zamoncic koncowki z 200tdid
?

Remigiusz - Pią Sty 11, 2013 18:24

Zamontujecie najpierw VNT albo większe Turbo a potem gdybajcie nad podlewaniem jeszcze bardziej wtryskami. Na mapach tez można go jeszcze podkręcić żeby więcej dawkowało :mrgreen:

[ Dodano: Pią Sty 11, 2013 18:23 ]
Co myślicie o takiej instalacji kolegi Naki17 :P Ciekawy patent bez płytki :





tuners - Pią Sty 18, 2013 06:02

Remi odnośnie tego co wczoraj Ci pisałem bo może się źle zrozumieliśmy
Tak wyjście kolektora u nas wygląda


Tak wygląda on we freelandku





Jak widzisz to 20t2n a nie td4 według mnie dużo łatwiej będzie podciągnąć tu wydech niż tam wciskać turbo na styk i kombinować z dopływem oliwy nie mówiąc już o walorach estetycznych ;) xd

kadzaf - Sob Sty 19, 2013 10:47

Mogłoby to miec sens. koszt takiego kolektora ok 50zł ,nie byłby problemu ze spływem,jedynie to troche moze byc gimnastyki z polaczeniem fitra powietrza ale i tak wiecej + jak - :mrgreen:
Pod warunkiem ze podpasuje sie odpowiednia pod ten koletor turbejke.,bo ta z laguny raczej nie podjedzie bez ingerencji.(musiałby obrocic równiez i goraca strone(o ile jest taka mozliwosc) ,by spływ oleju był odpowiedni)

Alexi - Sob Sty 19, 2013 18:18

A dało by to coś na + na seryjnej turbinie? Czy tylko robotę daremną? ;-)
tuners - Sob Sty 19, 2013 22:28

Tu nie o koszt kolektora chodzi bo to orginalny kolektor z freelandera 2.0itd 20t2n i tak samo nasza turbina i silnik tylko we lr jest to innaczej rozwiazane prawdopodobnie przez wezsza komore silnika
Remigiusz - Czw Sty 24, 2013 17:48

hmm troche to jest cos innego jak o tym co ja widzialem tylko pytanie teraz czy sie maska zamknie na GT18 :P

Splyw oleju byl by super :D

tuners - Pią Sty 25, 2013 20:36

Remi jak będziesz mieć obydwie dmuchawki na wierzchu to z wymiaruj bo ze zdjęcia co widzę to około 6-7cm jest od górnego punktu fabrycznej dmuchawy do maski
kadzaf - Sob Sty 26, 2013 11:18

ta dmuchawka co na fotach jest na wysokosci silnika wiec chyba nie powinno byc problemu z zamknieciem maski.
Po za tym przy tym kolektorze nie trzeba ogranicznac sie do dmuchawki jedynie od laguny II ,bo w tym polozeniu mozna podpasic rowniez inne vnt

tuners - Sob Sty 26, 2013 14:36

Wiem dlatego glownie to zasugerowalem
Remigiusz - Sro Mar 26, 2014 08:27

Chciałem coś dodać bo nie było jasno do tej pory, śmigałem seryjna bez modów Laguna II z ta nasza Turbina GT1852V i tam mierzyłem doładowanie przez OBD i jak się śmiga to pompuje do 1.5bara :wink:

Wiec mieliśmy raczej ze seryjne do 1.6 bara nie cale jest Turbinka ustawiona. Tak ze 1.6 do 1.7bara można moim zdaniem spokojnie ustawić i będzie dobrze :razz:


[ Dodano: Wto Lut 12, 2013 20:48 ]
Aha jeszcze jedno.

Nr katalogowy Renault śruby Banjo do Turbo:

82 00 547 218


koszt jest ok 10zl :wink:

[ Dodano: Pią Mar 14, 2014 21:53 ]
i jak kos może testował większe wtryski oprócz mnie :mrgreen: :P

[ Dodano: Sob Mar 22, 2014 19:04 ]





[ Dodano: Sro Mar 26, 2014 08:27 ]
Jazda na tych wtryskach jest mega fajna :mrgreen: Banan na gębie :P :mrgreen: Ciagnie to lepiej niż na wtryskach SDI :wink: