Zobacz temat - Lista nieoznakowanych pojazdów policji z fotoradarem :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Lista nieoznakowanych pojazdów policji z fotoradarem :)

jerzu - Nie Paź 28, 2007 22:28
Temat postu: Lista nieoznakowanych pojazdów policji z fotoradarem :)
Znalazłem taką listę z nieoznakowanymi pojazdami policji :) Jest tutaj marka kolor i nr rej. więc całkiem dokładne informacje :) Listę umieszczam za zgodą autora. Autor prosił tylko że jeżeli ktoś będzie wiedział o jakiś zmianach lub o czymś nowym to napisac do nich na forum :) Oto link: http://www.nieoznakowane.info/forum/index.php

A to jest ta lista :
http://rapidshare.com/fil...ychSamochod.pdf

Eddek - Sro Paź 31, 2007 07:21

Ta lista w pdf ma jakies 3-4 lata. I jest dosc bardzo nieautualna...
jerzu - Sro Paź 31, 2007 07:22

Na forum z ktorego ja sciagalem bylo napisane ze pochodzi ona z 27.10.2007 wiec nie koniecznie musi byc taka stra...
Eddek - Sro Paź 31, 2007 08:24

Jakos 2 lata temu scuagnalem ta sama liste i tez bylo napisane, ze jest aktualna ;) Dla ZG sa opisane ciagle te same samochody, nie zgadzaja sie tablice (juz chyba nie ma zadnego na czarnych tablicach wbrew tej liscie) i brakuje min 2 poldkow na blachac FG, min 1 Fabii tez na FG i chyba cos jeszcze jezdzilo, nie wiem czy nie Nissan.
String - Sob Lis 03, 2007 21:14

ten śliwkowy mondeo był na czarnych blachach.
Poza tym piszesz chyba o samochodach operacyjnych dla tajniaków - a tui chodzi o takie z videorejestratorem. Pamiętajmy, że wiele komend zostało zasilonych (niestety) przez mondeo z videoradarem :cry: więc miejcie się chłopaki, bo nie znacie dnia ani godziny :mrgreen: :mrgreen:

Eddek - Pon Lis 05, 2007 10:19

No wlasni eo to mi chodzi, ta lista jest bardzo stara.
Panna_Migotka - Pon Lis 05, 2007 10:22

:lol: :lol: :lol:

a co wam to daje? Pytam z zawodowej ciekawości?

String - Pon Lis 05, 2007 11:41

Czyżby stróż prawa ?? :mrgreen: :mrgreen:
Hmm... mi daje o tyle, ze działa na mnie prewencyjnie. Mianowicie - jak widzę na ogonie coś srebrnego i fordowatego, to zamieniam się poprawnego kierowce :mrgreen: :mrgreen:
Nie mówię, że jestem jakimś tam makabrycznym piratem i wariatem drogowym. Ale drażni mnie czasami ograniczenie prędkości ustawiane w sposób debilny lub pozostawione znaki ograniczające prędkość przez drogowców - po remontach.
Zresztą - przyznam się szczerze że uprawiam recydywę, jesli chodzi o przekraczanie prędkości (ale nie duże). :mrgreen: :mrgreen: :oops:

Panna_Migotka - Pon Lis 05, 2007 12:20

jeśli jedziesz za szybko i coś srebrnego jedzie za tobą, to jak zwolnisz to on to za szybko już ma nagrane - chyba że uwaznie czytasz tablice "cosi" które za chwile miniesz... to niezły jesteś :)

poza tym nie tylko mondeo jest szybkie... czasem można się zdziwić... :D

swoją drogą... roveropoldki do dziś mają swoją renomę w pewnej firmie i nie jednemu łaza się za nimi kręci... :roll:

arkadiuszta - Sob Sty 26, 2008 23:24

Lista nie jest stara, chyba jej nie oglądałeś :?: , codziennie są nowe informacje na forum na temat samochodów, a że nasza policja ma jeszcze stare 5-6 letnie auta, no coż zmieniają tylko tablice. Zresztą w tym roku kupili sporo nowych samochodów które już są tam w spisie, to tyle gwoli wyjaśnenia. Na tej liście są tylko samochody z kamerami a nie tajniakowozy jak gdzie indziej w interku.
giewu - Sob Sty 26, 2008 23:44

a po co Wam wszystkim jakaś lista z numerami ? :shock: ... zdążycie w ogóle zauważyć te tablice ? :twisted:
nie wystarczy Wam zwrócić uwagę na auto poruszające się za Wami, które "nagle wjechało Wam na plecy", w którym zazwyczaj siedzi dwóch facetów w dodatku z niezapiętymi pasami ? :rotfl: ... nie ma nic lepszego niż spostrzegawczość i troszeczkę rozwagi ;)

wolarz - Nie Sty 27, 2008 00:29

giewu napisał/a:
zazwyczaj

plus ekipa TVN Turbo :wink:

MaReK - Nie Sty 27, 2008 01:50

Sam jadac z kims udaje taki samochod ;)
Niesamowita sprawa... zapieprza gosc sobie 120 na 70-tce ;D
Minal mnie, wiec ja przyspieszam i siadam za nim ;)
Mija chwile... ok. 20 sek. gosc daje w heble, kierunek i zjezdza 80-tka na prawy pas ;)

Oczywiscie sam tez padam ofiarom takich zabaw ;)

A kiedys w trasie Wiolla fotografujac przyrode, zrobila przy duzej predkosci zdjecie z flashem... jak sie facet wystrachal... zjechal na prawy i jechal 50 km/h ;)

Pozniej widzielismy go jak zatrzymalismy sie na stacji ;)

[ Dodano: Nie Sty 27, 2008 01:51 ]
W ogole to po co sie bac. Nie lepiej jezdzic 10km/h nad predkosc ograniczenia?
Dzisiaj na TVNTurbo w piracie pokazywali taki radiowoz ktory ma kamerki z przodu i z tylu.
Shaltowali dwoch panow ;)

kolin - Nie Sty 27, 2008 11:09

Panowie i Panie zawsze od małego chłopca mnie to ciekawiło jak szybkie są radiowozy mają jakieś ukryte Dodatkowe konie pod maską :?: czy zwykła Np jednostka 2.5 V6 w mondku :?: czy coś bardziej...Kiedyś jak miałem z 12 lat jeździłem roverem po parku i widziałem Polonezy policyjne zaparkowane z oznakowanie 2.0 DOHC
hoosar - Nie Sty 27, 2008 17:56

Kolin, nieoznakowane radiowozy z kamerami maja podrasowane silniki, np. po wawie jezdza vectry, ktore maja podobno 5,6s do setki... Z pol roku temu mnie taka na trasie zatrzymala :/ ... Najdrozszy film mojego zycia ...
MaReK - Nie Sty 27, 2008 18:15

Zatrzymali Cie w Roverze ;D ?
hoosar - Nie Sty 27, 2008 18:22

Nie wtedy jeszcze jezdzilem panzerwagenem polo ;) ... Szkoda ze nie moglem nawet dostac tego filmu na cd czy cos, bo tak to w sumie bylo najdrozsze kino mojego zycia ;] - 10pkt i 400zl. Od tamtej pory, jak na trasie mijam jakis lepszy samochod z antena CB to patrze kto jest w srodku, tak samo jak ktos zaczyna mi siedziec na tylku to zjezdzam szybko.
andrzejziom - Nie Sty 27, 2008 18:38

hoosar napisał/a:
po wawie jezdza vectry, ktore maja podobno 5,6s


u mnie w Zamościu też są te nowe vectry przyciemniane szybki i dwie kamery z przodu i z tyłu ... widziałem jak od zera dają niezłe przyspieszenie .... A na CB sreberko sie kręci koledzy uważajcie ;) ....

kolin - Nie Sty 27, 2008 21:11

Może mają OPC 3.2 V6 ładnie to idzie i przekracza magiczne 250km/h bo aż 265km/h

0-100 6,7

hoosar - Pon Sty 28, 2008 20:00

Napewno nie sa fabryczne, czytalem kiedys w jakiejs gazecie jaka firma zajmuje sie rasowaniem policyjnych samochodow (artykul byl o vectrach).
KuBaB - Pon Sty 28, 2008 22:47

Czytałem kiedyś i chyba nawet była mowa o tym w TVN Turbo, że w policyjnym samochodzie nie może być CB Radia, zresztą zgodnie z nazwą jest to Civilian Band czyli pasmo cywilne. Ale zaraz pojawiła się szybka riposta, że może być radio prywatne policjanta. Czy tak faktycznie może być?

Pozdrawiam
KuBaB

kolin - Pon Sty 28, 2008 23:50

A czy samochód jest prywatny :?: radio se może mieć ale chyba wyłączone
maciej - Wto Sty 29, 2008 10:21

KuBaB napisał/a:
Civilian Band czyli pasmo cywilne

ZTCP to Citizen Band - pasmo obywatelskie, a policjant to też obywatel (nie oglądałeś "Mistrz kierownicy ucieka"? ;) ), a poza tym pamiętaj, że w tym kraju słowa nie zawsze znaczą to co powinny - np. szerokie pojęcie słowa "autostrada" (np. A4) lub jeszcze szersze "demokracja ludowa". :rotfl:

piter34 - Wto Sty 29, 2008 14:49

hoosar napisał/a:
Napewno nie sa fabryczne, czytalem kiedys w jakiejs gazecie

Kiedyś?
W jakiejś? ;-)
Rzuć linkiem na podparcie teorii.
Moim zdaniem Policja (autka "pościgowe") ma seryjne samochody z najmocniejszymi dostępnymi silnikami.

hoosar - Wto Sty 29, 2008 18:27

Hehe, no niestety nie jestem w stanie tego udowodnic, bo wyrzucam gazety po przeczytaniu :) .

[ Dodano: Wto Sty 29, 2008 18:40 ]
Znalazlem artykuł w sieci (chociaz to nie ten, ktory kiedys czytalem):
http://miasta.gazeta.pl/w...07,3830223.html
Na zdjeciu jest dokladnie ta Vectra, ktora mnie zatrzymala - jestem pewny bo zapisalem sobie jej rejestracje ;) .

michone - Wto Sty 29, 2008 18:42

Skoda superb DW7614F na 100% aktualne :) dwa tygodnie temu nagrali mi filmik :) predkosc przekroczona o 80... chcieli mi prawko zabrac :/ myslalem ze juz poza miastem jestem...
kolin - Wto Sty 29, 2008 20:52

Cytat:
predkosc przekroczona o 80... chcieli mi prawko zabrac :/ myslalem ze juz poza miastem jestem...


A za co ci zabrać prawko :?: przekroczyłeś tylko prędkośc


Osobiście raz mnie dupnęli na 70 gdzie miałem ponad 140km/h Puntem z ELKI hehe :wink:

Tekst pana władzy był dobry,ale ma pan szybki wóz :mrgreen: :mrgreen: a ja go tam na 4 katowałem bo na piątce czasami zwalniał :mrgreen: :mrgreen:

hoosar - Wto Sty 29, 2008 23:11

Policja sama w sobie nie moze odebrac prawa jazdy za predkosc (chyba ze sie ma przekroczona liczbe punktow ;)) . Natomiast jesli jedziesz conajmniej dwukrotnie za szybko, to policja czasem wysyla bodajże do prokuratury wniosek o odebranie Ci prawa jazdy. Kumplowi takie cos zrobili, ale w koncu nie odebrano mu prawka.
piter34 - Sro Sty 30, 2008 16:21

hoosar napisał/a:
Znalazlem artykuł w sieci (chociaz to nie ten, ktory kiedys czytalem):
http://miasta.gazeta.pl/w...07,3830223.html

Tam napisano, że ta Vectra ma 255KM. Na klapie z tyłu widać oznaczenie GTS. Wersja 2.8 Turbo Tempation miała 250KM (0-100 w 7,3s), natomiast wersja GTS OPC (Opel Performance Center) miała 280KM (6,3s). Na fotce w artykule na pewno nie jest OPC, bo ma inny bodykit.
Jak widać, to seryjne auta, nierasowane specjalnie dla Policji. ;-)

michone - Sro Sty 30, 2008 16:25

hoosar napisał/a:
Policja sama w sobie nie moze odebrac prawa jazdy za predkosc (chyba ze sie ma przekroczona liczbe punktow ;)) . Natomiast jesli jedziesz conajmniej dwukrotnie za szybko, to policja czasem wysyla bodajże do prokuratury wniosek o odebranie Ci prawa jazdy. Kumplowi takie cos zrobili, ale w koncu nie odebrano mu prawka.

dodam ze byla 6:30 byl to teren zabudowany (teoretycznie) padala lekki deszcz...
czyli zagrożenie życia a za to mogą zabrać prawko :) naszczęscie okazalo sie ze moje nazwisko co mu mówi :P i że chyba zna mojego ojca... nacisnął Delete na monitorku i powiedział ze nie chce mnie już wiecej widziec :P

piter34 - Sro Sty 30, 2008 16:27

michone napisał/a:
czyli zagrożenie życia a za to mogą zabrać prawko

Jaka jest podstawa prawna? :roll:

michone - Sro Sty 30, 2008 16:29

nie mam pojęcia...
maciej - Sro Sty 30, 2008 16:30

piter34 napisał/a:
Jaka jest podstawa prawna?

Nie pamiętam dokładnie, ale jest - można skierować sprawę do sądu grodzkiego.
Jak sobie przypomnę to napiszę.

Paul - Sro Sty 30, 2008 19:41

Obawiam się, że przypadki odebrania PJ są ściśle określone.
- alkohol/narkotyki
- wypadek z ofiarami + ucieczka
- przekroczone punkty + decyzja o cofnięciu PJ
- stan zdrowia + jw
- uzasadnione podejrzenie przeróbki/fałszerstwa PJ
- dokument nieczytelny/zniszczony
- minął termin ważności PJ
- kierujący jest podejrzany o przestępstwo, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia

Swoimi słowami za PoRD (Art. 135.1) :P :D

kolin - Czw Sty 31, 2008 00:29

czyli smerfy bezpodstawnie chciały mu buchnąć prawko i dać gire...
maciej - Czw Sty 31, 2008 10:17

kolin napisał/a:
czyli smerfy bezpodstawnie chciały mu buchnąć prawko i dać gire...

Poczekaj, poczekaj, bo Paul właśnie napisał co było podstawą:
Paul napisał/a:
kierujący jest podejrzany o przestępstwo, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia

To jest podstawa - wystarczy przedstawić jazdę 2*prędkość dozwolona jako spowodowanie szczególnego zagrożenia na drodze - Policja kieruje sprawę do sądu i na czas do rozprawy zatrzymuje Ci prawko.
O ile pamiętam taką wykładnie z MS dostali policjanci i prokuratorzy jakieś chyba 3 lata temu.

kolin - Czw Sty 31, 2008 10:50

Nie wiedziałem,że szybka jazda samochodem to przestępstwo...Myślałem,że to wykroczenie drogowe,no ale teraz już wiem...

I znowu człowiek trochę bogatszy w wiedzę :mrgreen:

maciej - Czw Sty 31, 2008 11:16

kolin napisał/a:
Nie wiedziałem,że szybka jazda samochodem to przestępstwo...Myślałem,że to wykroczenie drogowe,no ale teraz już wiem...

Sama szybka jazda to wykroczenie, ale przy "dobrych chęciach" można do niej dopisać to i owo...

Polecam Rozdział XXI Kodeksu Karnego, a szczególnie Art. 174 KK:
"Art. 174. § 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."


Warto też przeczytać ten artykuł:
http://prawoity.pl/wiadom...kodeksu-karnego

Co prawda za to nie można orzec odebrania prawa jazdy, ale zdaję się, że na to też jest sposób...
Jak spotkam znajomą panią prokurator, to zapytam (ostatnio zajmuje się przestępstwami motoryzacyjnymi - ustawione stłuczki, oszustwa ubezpieczeniowe, paserka, przebijanie nr, przestępstwa popełniane przez diagnostów itp).

Paul - Czw Sty 31, 2008 12:23

maciej napisał/a:
"Art. 174. § 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

IMHO sama, nawet bardzo szybka, jazda nie wystarczy. Musiałaby być kumulacja :P np. z wyprzedzanem z prawej, czerwone światła itp., czyli tzw. brawura.
Ale znając falandyzację, ziobryzację tudzież kaczyzację prawa - wszystkiego można się spodziewać po Policji i prokuraturze. Przed sądem to już trochę co innego (mam nadzieję) :]

maciej - Czw Sty 31, 2008 12:28

Paul napisał/a:
IMHO sama, nawet bardzo szybka, jazda nie wystarczy. Musiałaby być kumulacja np. z wyprzedzanem z prawej, czerwone światła itp., czyli tzw. brawura.
Ale znając falandyzację, ziobryzację tudzież kaczyzację prawa - wszystkiego można się spodziewać po Policji i prokuraturze. Przed sądem to już trochę co innego (mam nadzieję)

Wystarczy i bez "ziobryzacji" - wyobraź sobie jazdę 110 km/h w terenie zabudowanym (nominalne 50 km/h), gdzie są parkingi wzdłuż ulicy (np. wyjazd z mojego parkingu w pracy i z większości parkingów koło biurowców w Wawie) - wyjeżdżając z parkingu nie masz szans zauważyć kogoś jadącego 110 km/h, a on nie ma szans na zahamowanie...
Przy 50 km/h Ty masz czas, żeby przyspieszyć jak już ruszysz z boku, a on, "w razie czego" zdąży zhamować.

Dodaj jeszcze ten wypadek na Trasie Toruńskiej w Wawie, gdzie gość zabił 5 ludzi stojących na przystanku - jechał koło 80 km/h na śliskim, ale w tym miejscu jest tak zły stan drogi, że podobne efekty można uzyskać przy 140 km/h na suchym.

kolin - Sob Lut 02, 2008 19:57

Dzisiaj w uwaga pirat było pokazane jak po autostradzie gonią Mercedesa ML który ma 330KM policyjne Audi nie dawało rady ML oddalał się jak na jego moc przystało :mrgreen: :mrgreen: Sadził ponad 200km/h ale później się zatrzymał powiedział,że ich nie widział :mrgreen: :mrgreen: Dostał 500 i 10

Dodam że przez bramki graniczne przejechał z prędkością 117 km/h gdzie jest 40 dobry typ co nie :?: :mrgreen: