Zobacz temat - [R75] Wyposażenie dodatkowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyposażenie dodatkowe

Kizashi - Sro Sty 14, 2009 21:21
Temat postu: [R75] Wyposażenie dodatkowe
Pomocy - próbuję się dowiedzieć kilku rzeczy i nie mogę:
- czy komuś pomoże to zdjęcie i mi podpowie, czy ten wóz ma:
a) ogrzewane lusterka? (jakiś włącznik)
b) ogrzewane fotele? (kabli pod fotelem moc - ale może do airbaga)
c) komputer? (brak guzika w szczycie dźwigni zmiany kierunków - ale pokazuje, za ile mam robić oil sevice)
d) i ciekawe, co ona jeszcze ma, a o czym ja nie wiem :?:

[ Dodano: Sro Sty 14, 2009 21:23 ]
druga fotka

[ Dodano: Sro Sty 14, 2009 21:25 ]
trzecia fotka

phuss - Sro Sty 14, 2009 21:26

On nic nie ma :bezradny:
a ogrzewanie lusterek chyba jest automatyczne, bez dodatkowych włączników, chyba
To twój??

Kizashi - Sro Sty 14, 2009 21:28

phuss,
Ano, mój ci on... Nie wymagam tempomatów itp. Po prostu chciałbym stwierdzić.
Dla mnie, jak ma klimę i elektrykę, to ma już wszystko. Do tego wygląd i osiągi. Wygląd ma, osiągi poprawimy ;-)

phuss - Sro Sty 14, 2009 21:37

No niestety kolego straszny "golas" ten twój nabytek.
Kizashi - Sro Sty 14, 2009 21:40

Czyli, "król jest nagi" - ale niedrogo go kupiłem. Gdyby nie ta cena, szukałbym dalej mazdy 6
Dam-Kam - Sro Sty 14, 2009 21:41

oj tam golas, ja nie mam klimatronika i szyb z tyłu a nie narzekam :P przynajmniej nie ma się co psuć :)
Kizashi - Sro Sty 14, 2009 21:43

Dam-Kam,
Nie masz szyb? Elektrycznych chyba? Czy w ogóle? :rotfl:

mimo66 - Sro Sty 14, 2009 21:46

Lusterka automatycznie razem z tylną szybą się włączają.
Fotele podgrzewane, włączniki na panelu środkowym pod sterowaniem klimą.
Komputer, włącznik w kierunkach.

Wychodzi na to że to faktycznie "golas", ale nie to jest najważniejsze, ważne żeby jeżdził i sprawiał radośc kierowcy :grin:

:wink:

Dam-Kam - Sro Sty 14, 2009 21:48

nie no w ogóle nie mam, klimatronik :D A tak serio to wiadome, elektrycznych :) Ale że jestem tylko ja i luba to na tyle w przeciągu prawie 2 lat siedziałem tylko raz na odcinku 2km a tak to pustki :)
Kizashi - Sro Sty 14, 2009 21:55

mimo66,
Nie łapię - mam grzane fotele??? chyba nie.... Jest za to webasto, niesprawne, ale mechanicy nie mieli czasu dla moich bajerów ;-(

phuss - Sro Sty 14, 2009 21:55

Wychodzi na to że to faktycznie "golas", ale nie to jest najważniejsze, ważne żeby jeżdził i sprawiał radośc kierowcy :grin:

zgadzam się z tym, ale kolega pytał więc trzeba było odpowiedzieć.

Kizashi - Sro Sty 14, 2009 21:56

Dam-Kam,
Jasne - żarty...
A co szyb z tyłu - przydają się, gdy wsiądziesz w upał. Warto włączyć klimę i na 5 min. uchylić 4 szyby na 2-3 cm w dół, żeby wrzątek wywiało...

phuss - Sro Sty 14, 2009 21:56

nie masz pdgrzewanych foteli
Kizashi - Sro Sty 14, 2009 21:58

Dzięki Phus - właśnie - nie czekałem na oklaski, ani na biadolenia, a na info - co ma, czego nie ma, żeby nie było, że mam, a nie użyłem ani razu ;-)))

Mam navi, ale własną :-))

phuss - Sro Sty 14, 2009 21:59

pod sterowaniem klimy na tym drewnopodobnym plastiku powinny być przyciski z rysunkami foteli, a ich nie ma...
zapal - Sro Sty 14, 2009 22:02

mysl pozytywnie mniej elektryki mniej problemow:D
Kizashi - Sro Sty 14, 2009 22:11

zapal,
Jasne - ale websto muszę jakoś rozkminić (nawet nie wiem, czy to firmowe, czy dorabiane - zasilania własnego nie ma, najprostszy system), bo zimno, panie, zimno....

zapal - Sro Sty 14, 2009 22:18

cokolwiek jest to webasto ( nie mam pojecia nie mialem z tym doczynienia) na forum bylo pelno postow o tym wiec raczej sobie poradzisz :)
Kizashi - Sro Sty 14, 2009 23:44

Sam sobie nie poradzę - bom nie-radek motoryzacyjny.
Webasto służy do ogrzewania kabiny, gdy silnik jeszcze zimny i podgrzania samego silnika (najczęściej dieselka), żeby miał lżej odpalać w mróz.
Ja mam opcję budżetową - bez drugiegio aku - powinna grzać mi kabinę od początku uruchomienia wozu.

gustav.pl - Czw Sty 15, 2009 01:49

I jakby co, to nie masz wstecznego lusterka samościemniającego, tylko wersję z "cyckiem" - ręczne przyciemnianie. "Oil service" pokazuje Ci na małym wyświetlaczu, natomiast informacje z kompa(zmieniane owym guziczkiem) ukazywałyby się na tym największym. Nie wiem do czego służą dwa przyciski przy włączniku świateł; ten duży ułożony jakby w poprzek(takiego u siebie nie mam) i mniejszy, od strony drzwi.
Pozdro. :smile:

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 02:03 ]
Kizashi napisał/a:
Ja mam opcję budżetową - bez drugiegio aku - powinna grzać mi kabinę od początku uruchomienia wozu.

Jeżeli to jest webasto fabryczne, to rozgrzewa tylko silnik - tak mi się wydaje

Stachu - Czw Sty 15, 2009 04:52

gustav.pl napisał/a:
Nie wiem do czego służą dwa przyciski przy włączniku świateł; ten duży ułożony jakby w poprzek(takiego u siebie nie mam) i mniejszy, od strony drzwi.

Światła przeciwmgielne.
Pozdrawiam

Zukowaty - Czw Sty 15, 2009 09:31

Witam! Lusterka wlaczaja sie automatycznie i niestety chodza caly czas co jest troche denerwujace w deszczu bo szubko sie szkla bludza. Dotknij szkla jak juz troche pojezdzisz,powinno byc cieple. Webasto takl jak kolegamowl sluzy tylko do podgrzewania silnika.
phuss - Czw Sty 15, 2009 10:40

A ten przycisk od świateł przeciwmgielnych u Kizashi to włącza od razu przód i tył czy jak?
Ja mam osobny na przód i osobny na tył.

Kizashi - Czw Sty 15, 2009 11:30

phuss,
nie mam z przodu przeciwmgielnych, stąd 1 guzik

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 11:45 ]
Zukowaty,
To jak działa to webasto? Ogrzewa blok silnika przed odpaleniem?
Jak sprawdzić, czy to w ogóle źyje?

Zukowaty - Czw Sty 15, 2009 12:44

Kizashi napisał/a:
Zukowaty,
To jak działa to webasto? Ogrzewa blok silnika przed odpaleniem?
Jak sprawdzić, czy to w ogóle źyje?

Webasto wlacza sie przy jakiejs temp. zenetrznej. Chyba 5 stopni albo minus 5,nie pamietam. poinno halasowac :wink: Ogrzewa tylko silnik zeby nagral szybciej temperatury a co za tym idzie bedziesz mial szybciej cieplo w srodku.

Kizashi - Czw Sty 15, 2009 12:49

Zukowaty,
dzięki - otworzę maskę, odpalę motor i będę patrzył / słuchał :szok2:

sogreg1 - Czw Sty 15, 2009 13:27

Kizashi napisał/a:
To jak działa to webasto? Ogrzewa blok silnika przed odpaleniem?


Jest też opcja webasto ogrzewająca kabinę, ale w tym przypadku ten bajer jest chyba niemożliwy (ubogie wyposażenie). Webasto to powinno mieć sterownik w podłokietniku i pilota.

Kizashi - Czw Sty 15, 2009 13:42

sogreg1,
Wiem, że to jest najprostsza opcja, a te z pilotem to mają zwykle drugi aku jako własne zasilanie...
pozdro

Rowan - Czw Sty 15, 2009 14:19

gustav.pl, od przeciwmgielnych, jednym włącza się tylne, a drugim przednie.
Kizashi - Czw Sty 15, 2009 16:04

A może ktoś z Roverzystów wie, gdzie można dostać do naszych 75 dywaniki - gumowe - beżowe...
Do innych aut są takie - estetyczne i praktyczne, ale do R75 nie znalazłem.

Rowan - Czw Sty 15, 2009 16:11

Kazashi, ja mam tylne od Astry 3, albo 2 nie pamiętam. A przednie to nie wiem. Dopasuj coś.
Kaze - Czw Sty 15, 2009 16:11

dywaniki to na allegro poszukaj :cool:
Dam-Kam - Czw Sty 15, 2009 17:23

oj koledzy źle jest... Rowan pisze sam ze sobą, ciekawe co brał ;>
gustav.pl - Czw Sty 15, 2009 18:40

Stachu napisał/a:
Światła przeciwmgielne.

Rowan napisał/a:
gustav.pl, od przeciwmgielnych, jednym włącza się tylne, a drugim przednie.

No właśnie, a w moim nie ma tego dużego przycisku; mam dwa tej samej wielkości(przód i tył) i trzeci do regulacji położenia świateł mijania.
Dam-Kam napisał/a:
oj koledzy źle jest... Rowan pisze sam ze sobą, ciekawe co brał ;>

Rowan dla nas to samo :taa: :grin:
Pozdrawiam :smile:

Dam-Kam - Czw Sty 15, 2009 19:07

nie odpisał, znaczy się odleciał :aniołek: ;)
Rowan - Czw Sty 15, 2009 20:45

Dam-Kam, kolego.... nie uczęszczam na dopalacze.com jakbyś to miał na myśli, a wcale nie pisze sam do siebie :wink: :razz:
A niby dlaczego sądzisz, że coś brałem :mrgreen: :?: Jakoś nie moge zajarzyć o co Ci chodzi :sad:

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 20:50 ]
Aaaa kurde już kapuje :mrgreen: Nie przeczytałem drugiej strony :terefere: :głupek2: ://

Dziadek - Czw Sty 15, 2009 21:14

Rowan napisał/a:
Rowan, ja mam tylne od Astry 3, albo 2 nie pamiętam. A przednie to nie wiem. Dopasuj coś.

He,może nie brałeś,ale tak faktycznie napisałeś.Intensywnie żyjesz i pewno się śpieszyłeś. :rotfl

Rowan - Czw Sty 15, 2009 21:17

Dziadek, aaaa, to o to chodziło. Chodziło o generacje Astry. Nie pamiętam ile jest kresek po napisie ASTRA, dwie czy trzy :mrgreen: Napewno z tyłu mam od Astry, a z przodu, to naprawdę nie wiem tata dopasowywał z gościem ze sklepu.
Dam-Kam - Czw Sty 15, 2009 21:22

a Rowan dalej na gazie (skoro nie bierze ;) ) więc Rowanie, chodzi o to że w swoim poście zamiast napisać Kizashi... napisałeś do siebie :lol: sam sobie dajesz rady ;>
Dziadek - Czw Sty 15, 2009 21:23

Nie,nie o Astrę chodzi,tylko Dam-Kam zauważył,że zacząłeś zdanie od swojego nicka!,a tak w ogóle ktoś tu napisał,że lusterka mu się włączają razem z tylną szybą.U mnie chodzą cały czas,nawet w lato,jeśli tylko pracuje sinik.I tak chyba musi być?

Chyba dzisiaj z Wami nie pogadam!internet chodzi mi dzisiaj jak d...a mój syn jest operatorem sieci,ale robi remont u siebie w domu,więc nie będę dzwonić z reklamacją,bo spadnie smarkacz z drabiny,a w jego wieku(31) trzeba uważać na kośći!

Rowan - Czw Sty 15, 2009 21:25

Dam-Kam, kurde, nie zauważyłem, ale głupek ze mnie :mrgreen: Jak ja to zrobiłem :?: :lol: :shock:

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 21:27 ]
Dobra już wyedytowane... :mrgreen:

Dam-Kam - Czw Sty 15, 2009 21:29

w klimatroniku chodzą cały czas, wiosna, lato, jesień, zima ;) a manualnej klimie włączają się same wraz z włączeniem ogrzewania tylnej szyby które włącza się samo jak są mrozy :)
Dziadek - Czw Sty 15, 2009 21:41

O!!! To cenna informacja.Jak im się chciało robić tyle wersji i tyle możliwości programowania całokształtu?Swoją drogą,kiedyś marzyłem,żeby mieć autko z kupą gadżetów,ale to było przed wojną,kiedy posuwałem Syrenką 105.Tam był jeden zasadniczy gadżet-Spryskiwacz przedniej szyby z gumową gruchą!A na marginesie,jak jechałem we wrześniu do PHJOWI,to była straszna mgła i wtedy jeszcze miałem uwalone jedno lusterko i było zaparowane,a drugie OK,więc grzanie przydaje się nawet latem!
Dam-Kam - Czw Sty 15, 2009 21:53

Kolega Zukowaty zrobił dziś wielkie come back i już napisał
Zukowaty napisał/a:
Lusterka wlaczaja sie automatycznie i niestety chodza caly czas co jest troche denerwujace w deszczu bo szubko sie szkla bludza

a ja się nie zgodzę po części... bo co prawda brudne ale coś widać a jak są mokre to g***o widać ;) No a mój bajer z lusterkami też jest good - tzn. z całym ogrzewaniem tylnej szyby. Ale nie wyczaiłem przy jakich temp. zaczyna się załączać...

Zukowaty - Czw Sty 15, 2009 22:26

Dam-Kam napisał/a:
Kolega Zukowaty zrobił dziś wielkie come back

:cool:
Co do lusterek to denerwuje mnie to ze jak wsiadam do ayta i mam do przejechania 1000km to po kilku godzinach jazdy w ogole ni w nich nie widac,Trzeba czyscic. Nie smiac sie,czasem nawet udaje mi sie te 1000km bez awarii przejechac :razz:

Dam-Kam - Czw Sty 15, 2009 22:48

Ty weź przestań obrażać tutaj 75 ;) ja moim bez awarii- awarii jeżdżę od 7 lipca !! :D
se7en86 - Czw Sty 15, 2009 23:08

Dam-Kam jeździmy podobnie :) Bo ja od 8 lipca :) Szczęśliwy miesiąc mam nadzieje dla nas :) Chociaż już niedługo będę musiał się z nim rozstać i dam na licytowanie :( Chociaż zakochałem się w 75 :) Ale siła wyższa.
Kizashi - Czw Sty 15, 2009 23:45

Panowie się za słówka łapią a ja serio pytam: OD JAKIEGO MODELU DYWANY pasują do R75... Muszą być GUMOWE i BEŻOWE...
Na allegro jest mnóstwo czarnych- gumowych, albo kolorowych - szmacianych...
Beżowych do R75 N I E M A :pisze2:
Ot co! Chyba nikt mi za złe nie weźmie, że chcę dywaniki pod kolor. W końcu noblesse oblige :nono:

Za to dziś w Norauto spredawca wyszedł ze mną na plac, zajrzał do wozu i mówi: "Mam coś dla pana", po czym przyniósł mi takie gumowe SREBRNE... Trochę wiejskim tuningiem zapachniało, więc mówię mu "Wie pan, to by pasowało do tej silverstone edition..." :diabeł:

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 23:47 ]
se7en86,
A co to za siła wyższa, jeśli nie tajemnica?

[ Dodano: Pią Sty 16, 2009 00:08 ]
Jest takie mało atrakcyjne coś, z czego mam sobie wyciąć swój kształt....
http://allegro.pl/item517...dz.html#gallery

A w ogóle beżowe gumowe na allegro są następujące:
http://allegro.pl/search....untry=1&order=t

maciekmpl - Pią Sty 16, 2009 00:13

Kizashi napisał/a:
Panowie się za słówka łapią a ja serio pytam: OD JAKIEGO MODELU DYWANY pasują do R75... Muszą być GUMOWE i BEŻOWE...
Na allegro jest mnóstwo czarnych- gumowych, albo kolorowych - szmacianych...
Beżowych do R75 N I E M A :pisze2:
Ot co! Chyba nikt mi za złe nie weźmie, że chcę dywaniki pod kolor. W końcu noblesse oblige :nono:






Teraz nie ma, ale jak szukałem w listopadzie, to były. Około 170 PLN za komplet. Kupiłem czarne za połowę tej ceny :razz:

M

Kizashi - Pią Sty 16, 2009 00:17

Chyba coś znalazłem.... universalne, ale chyba w miarę wygląd i cena ujdzie
Adrian - Pią Sty 16, 2009 00:19

Może TE ?
Kizashi - Pią Sty 16, 2009 00:24
Temat postu: A takie?
AdrianWWL,
Wow! Dzięki - nie dość, że szybka porada, to jeszcze od Ziomka. W każdym razie powiat ten sam...
Ja się chwilowo zastanawiam nad tymi, ale pewnie się złamię i kupię "oryginały"

[ Dodano: Pią Sty 16, 2009 00:25 ]
Wiesz - 1/3 ceny...

[ Dodano: Pią Sty 16, 2009 00:26 ]
Ha.... A do tego Adaszo właśnie puściłem maila z pytaniem (z allegro), czy nie mają do rovera :-)

Adrian - Pią Sty 16, 2009 00:30

Kilka osób kupowało w tamtym sklepie dywaniki i chyba wszyscy byli zadowoleni. Podobno niektóre modele pasują lepiej od oryginałów :mrgreen: . Jakość też na wysokim poziomie. No i na takich pewnie dłużej pojeździsz niż jeden sezon :wink:
Kizashi - Pią Sty 16, 2009 00:34

AdrianWWL,
Tak się waham, bo staram się zaoszczędzić, ale wiem, że jak kupię teraz te tanie, to za miesiąc się wkurzę i kupię te droższe, więc - po co płacić dwa razy ;-)

[ Dodano: Pią Sty 16, 2009 14:41 ]
AdrianWWL,
Hm, Z tego Adaszo odpisali mi, że w tej chwili nie mają i nie wiadomo, kiedy będą... :mur:

[ Dodano: Pią Sty 16, 2009 22:49 ]
Panowie, a po czym poznać, czy ma ASR ?? ?
Czy ogrzewane lusterka są w każdym egemplarzu?
Dziś się zdziwiłem, bo podobno są R75 bez elektrycznych szyb z tyłu. A Mazda na to "niemożliwe" :-)