Zobacz temat - [R200, 98] opony toyo letnie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200, 98] opony toyo letnie

WojtekKrakow - Pon Mar 09, 2009 18:27
Temat postu: [R200, 98] opony toyo letnie
Witam Panowie,


http://www.allegro.pl/ite..._r_express.html

czy takie gumy będą pasować nastandardowe alusy od Rovera 200 ?

P.s jak dobrać szerokość opony do szerokości felgi ? wie ktoś może i podzieli się wiedzą ? ... te standardowe w Roverze są chyba 15" 5J ale niem co oznacza to 5J jaka to szerokość. HELP

MarioNH - Pon Mar 09, 2009 19:42

Tak jak z TEJ tabeli wynika to musialbys mies minimum 5.5j (to jest wlasnie szerokosc felgi w twoim przypadku 5j) mysle ze powinna wejsc, moge sie mylic :roll:
Brt - Pon Mar 09, 2009 19:47

Roverkowe 15" to mają pewnei minimum 5,5j szerokości i te opony wejdą :ok: sprawdzone ;) Tu masz zestaw felg z wypisanymi szeokościami:
http://www.roverki.pl/mod...showgall&gid=46

szukać Panowie szukać ......

WojtekKrakow - Pon Mar 09, 2009 19:54

Brt napisał/a:
Roverkowe 15" to mają pewnei minimum 5,5j szerokości i te opony wejdą :ok: sprawdzone ;) Tu masz zestaw felg z wypisanymi szeokościami:
http://www.roverki.pl/mod...showgall&gid=46

szukać Panowie szukać ......


nie mogę znaleźć tam mojej ... ale skoro tak piszesz to zamawiam te TOYO

Brt - Pon Mar 09, 2009 19:56

na feldze na bank jest napisane ;) prawdopodobnie od środka na powierzchni przylegania do piasty, lub na ramieniu jest wybite ;) jesli masz pod ręką to warto się upewnić :ok: :)
MarioNH - Pon Mar 09, 2009 20:00

no to sie wyjasnilo, teraz mozesz smialo je kupic :grin:
WojtekKrakow - Pon Mar 09, 2009 21:41

na feldze jest 5.5 albo 6.5 ... nie mogę się doczytać ale raczej 5.5 wiec kupuje te tojki
Brt - Pon Mar 09, 2009 21:48

:ok:
jar300 - Nie Mar 22, 2009 10:17

ja mam niestandardowe felgi w moim roverku 200, i założone 205x50x15r, wzrór opony jak w tokio drift i sie super trzymaja drogi, wejdzcie na strone dystrybutora toyo na polske ceny tam opon takie same jak na allegro macie na tej stronie a nie zapłacicie za przesyłke bo wysyłaja gratis, osobiscie kupiłem w firmie internetowej oponeo.pl i tez wysyłaja za darmo no i dostawa jak dobrze idzie to juz następnego dnia ;)
michone - Nie Mar 22, 2009 11:48

ale te toyo ponoc znikaja w mgnieniu oka. Przynajmniej na sr tak pisaleli
pietro - Nie Mar 22, 2009 12:18

michone napisał/a:
znikaja w mgnieniu oka

ze sklepu czy z felgi ? :)

michone - Nie Mar 22, 2009 13:48

pietro napisał/a:
michone napisał/a:
znikaja w mgnieniu oka

ze sklepu czy z felgi ? :)
bierznik z opony :)
Brt - Nie Mar 22, 2009 13:48

eee na moim koślawym zawieszeniu przód na 2 sezony (jakieś 30kkm) powinien wystarczyć, a nie jeżdżę na emeryta szczególnie w zakrętach ;) A tył zuzyty w bardzo niewielkim stopniu po 15kkm. Myslę, że duzo zależy od stylu jazdy. :) Ja w kazdym razie jestem zadowolony i polecam :) :ok:
Armandoo - Nie Mar 22, 2009 15:15

Ja też je mam u siebie i jedno co o nich mogę powiedzieć to , że są bajeczne :-)

Trzymają się jak przyklejone do asfaltu a jeżeli chodzi o zużycie to w granicach rozsądku.
Zapewniam , że odczujesz różnicę przy szybkim starcie. Zdecydowanie lepiej łapią i później mają uślizg.

Spokojnie kupuj.

bula21 - Nie Mar 22, 2009 16:08

a jak sie zachowują na mokrym ?
marcin8c - Nie Mar 22, 2009 16:21

tez je mam. jedziesz jak po szynach w deszczu jak i w sloncu
Armandoo - Nie Mar 22, 2009 16:39

Potwierdzam , na mokrym też są super.
Jak dla mnie najlepiej sprawujące się gumy na mokrym i suchym na jakich jeździłem a było ich trochę :-)

jar300 - Pon Mar 23, 2009 14:36

zurzycie nie takie duze na 2 sezony na 100% starcza przy agresywbiejszej jezdzie a przy subtelnej znacznie dłuzej
memphisto - Czw Mar 26, 2009 22:08

mi weszły na standardowe 15' rovera felgi a co do jazdy wypowiem się jak się ociepli bo sie grzeja i aż krzyczą 'załóż mnie' :D :mrgreen:
jar300 - Sob Mar 28, 2009 18:51

memphisto napisał/a:
mi weszły na standardowe 15' rovera felgi a co do jazdy wypowiem się jak się ociepli bo sie grzeja i aż krzyczą 'załóż mnie' :D :mrgreen:



dokładnie, kleją się do podłoża a przy tym pracuja dość cichutko, wielokrotne próby ruszenia z piskiem nie udane, nie da rady, parokrotnie przy tych próbach silnik sie dusił :)

memphisto - Sob Mar 28, 2009 23:07

to ciesze, się, że dokonałem takiego wyboru jak w Pon w bytomiu nie będzie Padać to montuję felgi :D
Kucza - Pon Mar 30, 2009 18:04

Koledzy a co myślicie o oponkach NEXEN 195/50/15 , poniżej zamieszczam mały opis (allegro):

Bieżnik w kształcie litery „V” ze specjalnym wyżłobieniem dla lepszego odprowadzenia wody ze środka do brzegu opony. Maksymalna przyczepność na mokrej nawierzchni, unikalny i sportowy bieżnik w kształcie „V” przystosowany do dużych prędkości.



Dynamiczny wzorzec bieżnika w kształcie litery „V”. System aquaplaningu został dopracowany do ostatniego szczegółu jak również zadbano o wygodę jazdy. Dodatkowo, komfort podczas jazdy jest potwierdzony przez redukcję hałasu i wibracji. A wszystko to przez nowy bieżnik zaprojektowany i doskonale wykonany również z myślą o wyglądzie zewnętrznym. Specjalny klocek bieżnika na środku opony poprawia jazdę i prowadzenie samochodu oraz zapewnia odpowiedni komfort jazdy z dużymi prędkościami na prostych oraz krętych drogach.

Cena: 160-180 zł

Jak myślicie co lepsze TOYO czy ten wynalazek ? Chodzi mi również bardzo o redukcję hałasu dlatego, że te co mam założone teraz buczą mi na asfaldzie jak walce jakies :/
Oczywiście mówię o oponkach 195/50/r15

Armandoo - Pon Mar 30, 2009 18:35

Witam


Ja nie miałem z nimi bezpośredniego kontaktu , więc wiele powiedziec nie mogę. Wiem , że produkowane są w Korei.
W testach wypadają średnio dobrze.
Są to opony z niższej półki.

Mając do wyboru między Toyo a Nexen postawiłbym na sprawdzone i wysoko oceniane Toyo.


Pozdrawiam

memphisto - Pon Mar 30, 2009 20:06

ja miałem styczność z nexenami - kolega ma świetnie się prowadzą nie wiem jak wypadają przy toyo gdyż dziś miałem nakłądać a cały dzień lało.. montaż przełożony na piątek do tego przy cofaniu do tyłu poszła tylna lampa i zderzak - ale już nowe są wystarczy zamontować.

na środku DUPNEGO placu ktoś postawił słup... 10m szeroki długi na 50.. na srodku słup. Akurat musiałem na cały plac przychaczyć w słup. ; P

Kucza - Pon Mar 30, 2009 21:37

memphisto Jak założysz te oponki Toyo to napisz czy jesteś zadowolony itp :grin:

a że mówimy o oponkach to przesyłam link z Reklamą oponki TOYO, bardzo fajna.

http://www.youtube.com/watch?v=bS2l2qVz0B8

Chyba dołożę te parę złotych i kupię toyo na allegro stoją po ok 190 zł więc kusi cena i opinie i nawet i z wyglądu zaczęły mi się bardziej podobać ;p

A co do stłuczki to współczuję , miałeś ogromnego pecha :P :/

Brt - Pon Mar 30, 2009 21:43

Armandoo napisał/a:
Mając do wyboru między Toyo a Nexen postawiłbym na sprawdzone i wysoko oceniane Toyo.

Popieram i polecam Toyki :ok: trzeba się mocno postarać żeby przy starcie zerwać przyczepność :]

memphisto - Wto Mar 31, 2009 12:20

mimo iż posiadam TOYO (które założe w piątek i nie mam o nich jeszcze zdania) będę bronił NEXENY : D na opony.com są całkiem dobre opinie o nich ja w porównianiu do moich poprzednich opon (kleber) + zimowych - frigo jestem zachwycony nexenami jeździłem nimi na Fiacie TIPO rocznik 94 czyli wg mnie auto głośniejsze, starsze bardziej trzeszczące i komfort jazdy (kierownica, hamulce, przyczepność) były lepsze moim zdaniem niż w moim R. jechałem również tym tipo na zimówkach barum polaris wtedy mój R. Bije na głowe te tipo w ogóle nie można porównywać natomiast na nexenach można. :)

to tyle nie zachęcam do nich jedynie wypowiadam się na ich temat sam posiadam TOYO i mam nadzieje, że był to dobry wybór jednak na nexeny złego słowa nie powiem :) :o :wink:

[ Dodano: Wto Mar 31, 2009 12:22 ]
ps. brt masz zdjęcie swojego R. bokiem ? bo na avantarze wygląda jakbyś mimo obniżenia miał przód wyżej, tył niżej, dysponujesz fotką z boku twojej R'ki ?

dobryziom - Wto Mar 31, 2009 15:28

ja zakupiłem sobie nowy zestaw NEXEN'ów na zimę polecił mi je handlarz od którego biorę opony dłuższy czas i do rożnych samochodów i nigdy się nie zawiodłem. Jestem bardzo zadowolony ponieważ się sprawdziły, bardziej zadowolony bylem tylko z zimówek Nokian ale to zupełnie inna liga i przedział $ . Co do letnich miałem brać w tamtym roku w siedemnastce ale znajomy handlarz dał mi dużo lepsza cenę na OEM Bridgestone (DURUN ) gdyby nie to pewnie bym mógł je obiektywnie ocenić. Jednakże patrząc na jakoś i właściwości jezdne mogę spokojnie stwierdzić ze opony są na poziomie :)
Brt - Wto Mar 31, 2009 23:12

memphisto napisał/a:
bo na avantarze wygląda jakbyś mimo obniżenia miał przód wyżej, tył niżej, dysponujesz fotką z boku twojej R'ki ?

tak tez jest w rzeczywistości ;) róznica minimalna .. przednie spręzyny czekają na założenie ;)

memphisto - Sro Kwi 01, 2009 10:44

to czyli przodu jeszcze w ogóle nie obniżyłeś :> ?

i widze fotki nie dasz :evil: zły brt oj zły ! :lol:

Brt - Sro Kwi 01, 2009 10:57

fotki są gdzieś po galeriach może, szczerze to nie kojarzę żebym robił taką z boku ;) mam obnizony przód i tył, tylko przód odrobinę mniej obnizony ;)
wild_weasel - Sro Kwi 01, 2009 11:14

Brt napisał/a:
tylko przód odrobinę mniej obnizony

Przód obniża waga klekoczącego silnika ;)

Brt - Sro Kwi 01, 2009 11:22

noo lekki "bocianek" nie jest ;) czerwone eibachy lezą dalej w garażu ... plan jest, żeby przed zlotem wymienić tez przód ;)
memphisto - Pią Kwi 03, 2009 23:36

obiecałem więc piszę, nie zrobiłem za dużo km ale kilka informacji :)

auto prowadzi się pewnie nie zamula mimo moich magicznych 75km na zakrętach zdecydowanie lepiej niż na zimówkach i poprzednich oponach niestety kolein nie testowałem w niedziele zlot mamy więc będzie okazja :) powiem jak się sprawują przy większych prędkościach, przy hamowaniu itp lekko je przetestuje :> tak więc na obecną chwilę, nie odczuwam różnicy między nimi a nexenami :) nie wiem jak deszcz nie wiem jak koleiny na nexenach są mocno odczuwalne (kierownica mocno skręca sama jak się w nią wjedzie itp) nie wiem jak na tych w niedzielę po zlocie napiszę coś więcej :)

zouza - Sob Kwi 04, 2009 00:14

Ja od wczoraj jeżdżę na toyo i auto wreszcie hamuje, zakręty jeszcze lepiej niz były. memphisto, teraz rondo możemy pojechać trochę szybciej.
memphisto - Sob Kwi 04, 2009 00:45

:orety: :szok2: aaaaaaaaaaaaaaaaaa !! !!!!! w życiu !! ja nie wiem czy z Tobą wejdę do auta jeszcze kiedykolwiek a ty mi o rondzie ! zapomnij haha ja mam dużo do zrobienia w życiu a siwy nie chcę być w wieku 35 lat a przy Tobie to możliwe !

nigdzie z Tobą nie jadę piracie :!: :twisted:

yoshi - Sob Kwi 04, 2009 09:09

Mam takie kapcie i jak najbardziej pasują :D rzekłbym jedyny słuszny wybór :D
Brt - Nie Kwi 05, 2009 00:35

i ja od dzisiaj mam spowrotem moje Toyki :twisted: .... teraz jeszcze spręzynki na przód w koncu muszę zmienić i ... pewnie dalej mi będzie coś brakowac :D :P ... ale racja w końcu hamuje i skręca przyzwoicie :D :]
memphisto - Nie Kwi 05, 2009 09:26

brt moze chcesz sprzedac te sprezynki ^^ ?
Brt - Nie Kwi 05, 2009 10:34

o nie nie :mrg: .... ronda i inne piękne zakrętasy czekają :]
memphisto - Nie Kwi 05, 2009 13:42

Brt, a masz minus ile?
Brt - Nie Kwi 05, 2009 13:48

teoretycznie -30 ... praktycznie to chyba odrobinę więcej :roll:
memphisto - Nie Kwi 05, 2009 13:55

:ok: już nie zamulam :mrgreen:
zeus832 - Pon Kwi 06, 2009 17:04

Co do opon Toyo Proxes T1R to od 2 dni na nich jeżdżę i powiem, że są super (przynajmniej na suchym na mokrym jeszcze nie miałem przyjemności). Mam H&R-y -35mm, oponki 195/50 R15 i Roverek po zakrętach niesamowicie lata. Jedyne co jest na minus (ale nie tych opon tylko drogowców) jest trochę nerwowe prowadzenie na naszych polskich szynach autostradowych. Przy dużych prędkościach pewnie się prowadzą.
jar300 - Pon Kwi 06, 2009 20:43

ja już mam troszke czasu je zalożone, udało mi sie ostanio w niezłej ulewie je przetestować. Efekty: specjalne wjeżdzanie w kałuże z wodą, jazda w rowku na drodze po której płyneła woda, odczucie super, nie chamuje auta zbytnio jak to inne opony robią
luk7 - Sob Kwi 11, 2009 13:22

Witam spodobaly mi sie rowniez te oponki a ze niechce zakladac nowego tematu czy do tych oponek wejda te alu Roverka ? http://moto.allegro.pl/it...da_golf_15.html .
Nieznam sie za bardzo na tym moja przygode z samochodami dopiero zaczynam czy sa to opony niskoprofilowane (chyba tak sie nazywaja) ?chodzi mi o dobry efekt koncowy :) .
Oczywiscie mam tez inne pomysly na alu ale chcialbym wiedziec czy originalne wejda na ta oponke czy moze jeszcze wieksze dadza rade :)
Rover 214 103KM

memphisto - Nie Kwi 12, 2009 17:20

wejda szerokosc opony max 195 i wskoczy :)

[ Dodano: Nie Kwi 12, 2009 17:22 ]
Brt napisał/a:
Roverkowe 15" to mają pewnei minimum 5,5j szerokości i te opony wejdą :ok: sprawdzone ;) Tu masz zestaw felg z wypisanymi szeokościami:
http://www.roverki.pl/mod...showgall&gid=46

szukać Panowie szukać ......


potwierdzenie mojej teorii. Twoje felgi są dostępne pod tym adresem wyższym.

5,5J więc 195 bez problemu wskoczą :)

maciekwawa - Nie Kwi 12, 2009 23:07

ja mam te opony od zeszłego roku 15 i 17 i jak sie jezdzi okolo 100km dziennie to nie starcza na dłuzej niz na sezon.
jar300 - Czw Kwi 16, 2009 19:49

tak te opony sa już niskoprofilowe, ostrzeżenie: przy oponach niskoprofilowych należy bardzo uważać na wjazd na krawężniki można uszkodzić felge zwłaszcza alu. Piszę bo widziałem już niezłe cyrki na drodze a potem że uszkodzenia w aucie bo złe drogi;)
memphisto - Pią Kwi 17, 2009 00:40

Nie wiem czy nie uszkodziłem felgi właśnie.. mam następujące objawy:

Po 3 dniach powietrze w kole na zero, auto stoi na feldze.

Byłem dziś u wulkanizatora. Najpierw:

1. Obejrzał dokłądnie koło, następnie je spłukał, i znów dokłądnie obejrzał - wszystko gra.
2. wsadził do takiego czegoś z wodą obracał delikatnie itp ogólnie pona 5 min na koniec zanurzył desperacko całe koło - zero baniek w wodzie.
3. posprawdzał wentyl, miejsca odważników itp.
4. zdjął oponę i ?sprawdził ją ciśnieniowo? nie wiem co zrobił coś zrobił po czym stwierdził, że wg niego opona stan BDB.
5. stwierdził, że wina felgi.

Możliwe, że przez felgę ucieka mi powietrze.. ? jakim cudem w wodzie nie było nawet bańki małej uciekającego powietrza a w 3 dni schodzi na 0.. hmm?

oczywiście skasował 50 zł nie robiąc nic :) aa dał nowy wentyl i wywarzył koło bo cośtam.