Zobacz temat - [R200 Coupe] mała zmiana ;)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200 Coupe] mała zmiana ;)

Markzo - Pią Maj 15, 2009 23:11
Temat postu: [R200 Coupe] mała zmiana ;)
Witam!
mała zmiana w kokpicie mojego przecinaka ;) drewno (prawdziwe! nie mogłem uwierzyć, ale drewno na półeczką jest prawdzie, to nie plastik!) pomalowałem 4 warstwami czarnego lakieru + 3 warstwy bezbarwnego. Efekt jest taki jak oczekiwałem, nie błyszczy się jak psu jaja, tylko jest delikatnie matowe ale miłe w dotyku, a przedewszystkim w czasie jazdy nie odbija się w przedniej szybie! :wink: jak Wam sie podoba? wg mnie idealnie pasuje do wnętrza, które jest stonowane;) drewno odrazu raziło, kiedy sie spogladało do wewnątrz, teraz wsio gra ;)



fearless - Pią Maj 15, 2009 23:14

A mi tego drewienka brakuje :( Autko straciło na klasie. Zrobiło się jak w środku audi 80 B3.
Hrabia - Pią Maj 15, 2009 23:16

Ot i zlikwidował meblościankę :D
fearless - Pią Maj 15, 2009 23:18

Hrabia napisał/a:
Ot i zlikwidował meblościankę :D

:hahaha: a taka była ładna, amerykańska - OT

Markzo - Pią Maj 15, 2009 23:21

Fear, też jest taka sprawa, drewno to luksus, nieprawdaż? :wink: czyli 400,600,800, 75 etc, auta które mają nam dać odrobine luksusu ;) moje Coupe to nie limuzyna, to auto o sportowym zacięciu ;) dlatego w środku jest polerowane aluminium (gałka i ramka) i dojdą jeszcze aluramki na pokrętła oraz zegary ( tutaj muszę wymyślić jakieś tarcze fajne, podobaja mi się z lexusa - metalowe :cool: ). Drewno nie pasowalo tutaj do niczego.... a mnie osobiście raziło...i wkurzające były jego odbicia w przedniej szybie :razz:
fearless - Pią Maj 15, 2009 23:27

Markzo napisał/a:
Drewno nie pasowalo tutaj do niczego.... a mnie osobiście raziło...i wkurzające były jego odbicia w przedniej szybie :razz:


A ja waśnie poluję na R 220T Coupe, tak dla siebie, bo już w wakacje małżonka przejmuje R 416 :( i nie wyobrażam sobie Rovera bez wstawki drewienka :) Jak dla mnie to nawet R 220T z drewienkiem to luksusssss ;)
Markzo napisał/a:
drewno to luksus, nieprawdaż? :wink: czyli 400,600,800, 75 etc

E tam luksus 400....(co innego drewno-imitacja w 400) to taka puszka Pandory ;) Co się nie dotkniesz to popsute :d Te wyżej to pewnie luksus ;)

Markzo - Pią Maj 15, 2009 23:34

ocenisz na żywo już niedługo :razz:
Wojtek88 - Pią Maj 15, 2009 23:49

Na zdjęciach to cienko wygląda.. Może przyjadę na zlot i pokarzesz :>
Markzo - Sob Maj 16, 2009 09:27

cienko tzn??
ywis - Sob Maj 16, 2009 09:37

Dla mnie zmiana na lepsze, o wiele bardziej podoba mi się zabieg kolegi aniżeli ten odblask drewienka. Sam w swojej 200-setce myślę nad tym, bo nijak ma się to drewno do tego modelu auta i klasy. Takie moje zdanie, ale o gustach się nie dyskutuje jak wiadomo.

Markzo, piątka, bardzo dobra robota :papieros:

Markzo - Sob Maj 16, 2009 09:50

Ktoś mnie w końcu zrozumiał :razz: :mrgreen: spokojnie Panowie, na żywo wygląda to bardzo fajnie, tacie i mamie się bardzo podoba :lol: zastanawiałem się nad oklejeniem tego carbonową folią ale jakoś mam mieszane uczucia....coś jak w zr'ce :wink:
camaro17 - Sob Maj 16, 2009 10:49

Markzo najważniejsze że mamie i tacie się podoba, u mnie też jest ten ból, chociaż jestem starszy od ciebie aż o 5 lat, to jak chcę coś oficjalnie zrobić w swoim R to muszę się namęczyć w szczególności do mamy że będzie dobrze. Dlatego teraz stawiam ich przed faktem dokonanym i kupuje jak kurier przynosi to nie mam zmiłuj się trzeba zakładać :mrgreen: Także nie martw się.

A co do okleiny to nie jest taki zły pomysł, ja sam dokładałem plastikowe drewienko na konsoli centralnej w postaci okleiny, jest spoko ładnie wygląda, lecz pamiętaj że musisz dobrze odtłuścić i dokładnie naciągnąć bo wychodzą te cholerne pęcherze u mnie gdzie nie gdzie się pojawiły, ale ich nie widać.

Zegary najlepiej przywal białe z MG ZR, z czerwonymi wskazówkami.

Markzo - Sob Maj 16, 2009 10:57

najważniejsze, że mi się podoba :mrgreen: spoko, wiem jak się z tym obchodzić :ok: tylko jakoś ten kolor mi się bardziej widzi :razz: od zr'ki nie podejdzie, bo tam są budziki jak w poliftowej 200 ja mam kanciaka i inne zegary, konkretnie teperatury i paliwa :/ białe odpadają....podoba mi się grafit/gun metal ;)
camaro17 - Sob Maj 16, 2009 11:02

to tylko na zamówienie ci zostaje robienie żagarów
Markzo - Sob Maj 16, 2009 11:19

eee tam, odrazu zamówienie....skaner, ps i damy rade :wink:
dobryziom - Pon Maj 18, 2009 09:08

dobra robota chłopaku ja muszę się wreszcie zebrać i okleję ta listewkę folia z carbonu tez powinno być oki
Markzo - Pon Maj 18, 2009 17:20

link do ogloszenia, w ktorym jest folia carbonowa na tym drewnie :)
http://suchen.mobile.de/f...ng=&tabNumber=2

dobryziom - Wto Maj 19, 2009 09:25

gdyby nie spaprał łączenia na środku to wygląda fajnie, będzie trzeba to zrobić z jednego kawałka.
Tomi - Wto Maj 19, 2009 09:32
Temat postu: Re: [R200 Coupe] mała zmiana ;)
Markzo napisał/a:
Witam!
mała zmiana w kokpicie mojego przecinaka ;) (...)
jak Wam sie podoba?


Wygląda jak najprostsze, najuboższe wersje kanciaków, które zamiast drewienka miały czarną, plastikową listwę.

Osobiście wydaje mi się, że teraz wnętrze nie różni się znacząco od starych AUDI i VW... ot całe czarne bez jakiegokolwiek akcentu :(

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 09:39 ]
Markzo napisał/a:
Ktoś mnie w końcu zrozumiał :razz: :mrgreen: spokojnie Panowie, na żywo wygląda to bardzo fajnie, tacie i mamie się bardzo podoba :lol: zastanawiałem się nad oklejeniem tego carbonową folią ale jakoś mam mieszane uczucia....coś jak w zr'ce :wink:


Właśnie ta okleina jest moim zdaniem największą żenułą we wnętrzu ZR :( .

Osobiście uważam, że najfajniejsze wnętrze (z wyjątkiem R75) montowane są w Roverach 45 z roczników 03-04. Drewno jest matowe, a deska dwukolorowa. Niech kolega Ley się pochwali.

Markzo - Wto Maj 19, 2009 09:48

Tomi, co kto lubi :) nie ma żadnego drewna w środku, tylko ten pasek i nie pasuje on do niczego....w 200 przynajmiej są wstawki w boczkach czy na panelu klimy i to ładnie współgra :) spokojnie, dojdą aluramki i nie będzie smętów ;)
Tomi - Wto Maj 19, 2009 09:56

Markzo napisał/a:
najważniejsze, że mi się podoba :mrgreen: spoko, wiem jak się z tym obchodzić :ok: tylko jakoś ten kolor mi się bardziej widzi :razz: od zr'ki nie podejdzie, bo tam są budziki jak w poliftowej 200 ja mam kanciaka i inne zegary, konkretnie teperatury i paliwa :/ białe odpadają....podoba mi się grafit/gun metal ;)


W kwestii zegarów, spróbowałbym zegary od MGF. Wydaje mi się, że są takie same jak w Kanciakch przed liftem.

Markzo - Wto Maj 19, 2009 10:17

faktycznie są takie same ;)
jednak nie pasuja mi, ponieważ:
-są białe :nook:
-znaczek MG, ja mam Roverka ;)
-czerwone wskazówki....

Wizja wnętrza coupe jest taka:
-deska z 200 ( pasuje na 99% z tego co sprawdzalem)
-panel środkowy również z 200
-aluramki + zegary z metalowymi tarczami...chyba lexus ma coś takiego, czarne tarcze z metalu z ciekawą faktruą materiału ;)

żadnych białych tarcz, neonów itd...

maniaq - Wto Maj 19, 2009 10:23

poszukaj na aledrogo, bo bylo coupe do sprzedania .... ze srodkiem od 200 :D

skoro ktos juz wlozyl, to pewnie sie da ;)

Tomi - Wto Maj 19, 2009 10:29

Tradycyjna droga :(

A nie uważasz, że okrągła deska do kanciastego nadwozia nie do końca pasuje??

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 10:31 ]
maniaq napisał/a:
poszukaj na aledrogo, bo bylo coupe do sprzedania .... ze srodkiem od 200 :D

skoro ktos juz wlozyl, to pewnie sie da ;)


Maniaq, Coupe po lifcie ma fabrycznie okrągłą deskę. Zaglądałeś do wnętrza Kruchego Tomcia?

maniaq - Wto Maj 19, 2009 10:39

tomi, ale ja to pisalem z ;)

pasuje jak piesc do oka :D ale co mi sie podoba nie musi sie podobac innym ;) niech sami zobacza i ocenia :)

Tomi - Wto Maj 19, 2009 10:44

Markzo napisał/a:
faktycznie są takie same ;)
jednak nie pasuja mi, ponieważ:
-są białe :nook:
-znaczek MG, ja mam Roverka ;)
-czerwone wskazówki....


Nie białe, tylko beżowe i pewnie z tego powodu zdecyduję się wcześniej czy później na taką modyfikację.
Logo MG jest już na felgach, więc na zegarach też może być... może by zmienić również loga na masce i tylnej klapie :)
W kwestii koloru wskazówek, zawsze można je przemalować :)

Markzo napisał/a:
Wizja wnętrza coupe jest taka:
-deska z 200 ( pasuje na 99% z tego co sprawdzalem)
-panel środkowy również z 200
-aluramki + zegary z metalowymi tarczami...chyba lexus ma coś takiego, czarne tarcze z metalu z ciekawą faktruą materiału ;)


Jedno mnie odrzuca w takich wnętrzach. Na samą myśl widzę plastiki pomalowane "srebrzanką"... i właściciel z pewnością będzie twierdził, że wygląda świetnie... wręcz fenomenalnie... a pozostali ze względów dyplomatycznych przyznadzą mu rację i pokiwają głowami. Najwyżej podczas zlotowej integracji ktoś pod wpływem alkoholu powie:" Tak naprawdę to totalna wiocha." Jednak właściciel jest również zintegrowany, więc następnego dnia nie będzie pamiętał :)

Markzo - Wto Maj 19, 2009 10:54

Tomi, czy widzisz gdziekolwiek w planach czy mojej furce "srebrzanke" czy coś w tym stylu? bo troche nie ogarniam tego co piszesz :/ więc powoli, od początku ;)
1) to jest Rover Coupe, nie MG, dlatego nie będzie żadnych zmian znaczków, nie widze takiej potrzeby:)
2)auto robię pod siebie, nie przejmuje sie za bardzo opiniami innych, choć miło jak komus podba się moja praca:)
3) dając fotki do oceny zgadzam się an krytykę i nie traktuje jej jako obelgi czy coś.
4) z deską to są narazie odległe plany :) oglądałem foty Coupe z taką deską i wygląda to bardzo ciekawie ;)
5) zapytaj się Tigera, on w niedziele widział środek tomcata na spocie ;) nie ma powodów, żeby mnie okłamywać i na wioche to podobno nie wygląda :)
6) za zdjęciach MGF z allegro, zegary wyglądają na białe....nie widziałem ich z bliska, więc możliwe, że są kremowe :) jednak mi nie odpowiada żaden z tych koloró ;) u siebie chce mieć tarcze takie jak te: http://www.mototype.com/p...gs450h_tach.jpg
wg mnie to nie jest wiocha...i powinno pasować do wnętrza ;)
7) jestem pokojowo nastawiony do wsyztskich i jak komus sie cos nie podoba może mówić śmiało ;) nie obraże się ani nic takiego ;)
Na zlot się zapisałem, więc będziesz miał okazje zobaczyć na żywo i wtedy ocenisz ;)

Tomi - Wto Maj 19, 2009 10:55

Markzo napisał/a:
spokojnie, dojdą aluramki i nie będzie smętów ;)


Dojdą aluramki i będzie wyglądał jak AUDI czy VW po "tiuningu" :)

No i potem alumiowe wstawki srebrzanką i metalowe tarcze z ZR... a do tego okraszone listwą z okleiną z "carbonu"...

Tomcat to klasyk. Piękny taki jaki jest, z kaciastą deską, ze sklejką przy zegarach. W Twoim wnętrzu zmieniłbym jedynie tapicerkę foteli na beżową skórę i taką samą skórą obił tą blachę w panelach drzwiowych, założył delikatne aluramki drewnianą gałę zmiany biegów. Gdyby pasowała kierownica drewniana z R200 dorzuciłbym do całości. Rover właśnie kojarzy się z klasyką, drewnem i chromem. Tradycyjne materiały a nie srebrzanka i imitacje "carbonbu".

Markzo - Wto Maj 19, 2009 11:00

Tomi weż Ty mi powiedz gdzie Ty widzisz u mnie srebrzanke? :shock: a dla mnie, całośc ma do siebie pasować, tak jak w 600 są drewnianie wstawki na drzwiach, konsoli. To wszytko ładnie pasuje. U mnie jest 1 kawałek...i mi sie on nie podoba :) teraz jest czarny i jest o niebo lepiej:) mówie co myślę i fajnie, że pokazujecie swoje poglądy ;) na Roverku jak widać na fotach nie ma żadnych "naklepków" " szpachlexów" "siatexów". jest lpg, no ale to musi być....dlatego nie do końca rozumiem, czemu walisz odrazu z takimi tekstami....
Tomi - Wto Maj 19, 2009 11:03

Popatrz na Rovera 75. Jest kwintesencją stylu Rovera. Klasyka, chrom, drwno i skóra.
camaro17 - Wto Maj 19, 2009 11:05

Jeżeli chodzi o moje zdanie w tej kwestii, ale mówię od razu nikt z nim nie musi się liczyć, to Tomi ma jaj odpowiedniejsze wnętrze do starych kanciastych 200-tek (cabrio,coupe). Ładna skóra i to beżowa z wysmakowanymi dodatkami. Moje zauroczenie beżowym wnętrze pewnie jest od tego że u siebie też takie mam lecz w welurach i wiem że następne auto za którym się rozglądam tj. Rover 216 coupe z silnikiem Hondy musi być w beżach i z kanciastym środkiem-OBOWIĄZKOWO. Tak ostatnio przeglądam angielskie fora poświęcone Roverowi Coupe i można stwierdzić że przeważają kanciaste wnętrza utrzymane w jak najlepszym porządku z wysmakowanymi gadżetami i jasnymi tapicerkami. A jak wiadomo w anglii te model Rovera jest owiany mianem kultu. :wink:
Tomi - Wto Maj 19, 2009 11:06

Markzo napisał/a:
czemu walisz odrazu z takimi tekstami....


Spłycam Twoją wypowiedź dla kontrastu, aby uwypuklić swój punkt widzenia :)

Markzo - Wto Maj 19, 2009 11:13

i tu niestety robisz błąd...nie znasz mnie i nie wiesz co dla mnie znacyz to auto. Nie będzie tu żadnego wieś tuningu ;) możesz prześledzić moje posty o zmianach i zauważysz, że starm się go utrzymac w jak najlepszym stanie ;)
odnośnie jasnego wnętrza, pomysł taki pojawił się już na samym początku ;) jednak jak jasne, to całe ;) wykładzina boczki przód/tył decha i skórki ;) przez rok przepatrywania allegro, nie było ani jednego jasnego kompletu skór...tylko czarne i to skatowane oraz jeden komplet czerwono-czarny, wylądował on w tomcacie made by ssg.pl ;) raz pojawił się środkowy panel w jasnym kolorze ;) poporstu bez ściagania części z UK nie ma szans...a tam one nie sa tanie....

Tomi - Wto Maj 19, 2009 11:17

Markzo napisał/a:
i tu niestety robisz błąd...nie znasz mnie i nie wiesz co dla mnie znacyz to auto. Nie będzie tu żadnego wieś tuningu ;) możesz prześledzić moje posty o zmianach i zauważysz, że starm się go utrzymac w jak najlepszym stanie ;)
odnośnie jasnego wnętrza, pomysł taki pojawił się już na samym początku ;) jednak jak jasne, to całe ;) wykładzina boczki przód/tył decha i skórki ;) przez rok przepatrywania allegro, nie było ani jednego jasnego kompletu skór...tylko czarne i to skatowane oraz jeden komplet czerwono-czarny, wylądował on w tomcacie made by ssg.pl ;) raz pojawił się środkowy panel w jasnym kolorze ;) poporstu bez ściagania części z UK nie ma szans...a tam one nie sa tanie....


Coupe nie miały chyba jasnej deski. W Coupe deska jest czarna, a wnętrze dwukolorowe. Jasne fotele i wstawki w boczkach, a reszta jest czarna... w końcu to auto o sportowym zacięciu.

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 11:20 ]
Markzo napisał/a:

odnośnie jasnego wnętrza, pomysł taki pojawił się już na samym początku ;) jednak jak jasne, to całe ;) wykładzina boczki przód/tył decha i skórki ;)


W Cabrio wykładzina na podłodze jest czarna, podobnie jak i fabryczne dywaniki.

kzrr - Wto Maj 19, 2009 11:21

A tak się podepne pod temat... co byście proponowali żeby wstawić w miejsce plastikowego drewna w 200 ? Srednio mi się podoba, chce sobie niedlugo aluramki na zegary wstawic, i na pewno nie bede ramek zakladal w miejsce pokreteł (kiepsko to bedzie wygladac wedlug mnie w R200)
Markzo - Wto Maj 19, 2009 11:23

i tu właśnie nie jestem pewien, bo widziałem cały panel środkowy razem z kratkami w jasnym kolorze ;)
Młody jestem i patrze na pewne rzeczy inaczej ;) drewno w aucie, którego żywiołem są zakręty a nie luksus i salony nie pasuje mi....

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 11:24 ]
może ori wstawka z ZR'ki?

dobryziom - Wto Maj 19, 2009 11:30

a ja jestem po stronie jednego i drugiego :) w swoim Tomciu jedyne mody wnętrza to nowe dywaniki od Tomiego oryginał do coupety oraz EBC w miejscu szufladki na drobniaki po lewej oraz dwa wskaźniki u góry na tej malej polce. Na dobra sprawę te elementy byly raczej konieczne i nie miały na celu wzbogacić wyglądu. Środek coupe jest dość surowy ale zarazem funkcjonalny. Jedyne co można tam zrobić to faktycznie odświeżyć tapicerkę, mieszek ewentualnie galke która jest plastikowa i mało ciekawa np. od MG ZS Odnośnie listwy to moja popękała w paru miejscach i mało ciekawie wygląda wiec dlatego pomyślałem o listwie z carbonu najpierw zrobię probe , druknę na papierze i przykleję taśmą jak sie spodoba to zostanie jak nie to szukam drewna :)
Tomi - Wto Maj 19, 2009 11:39

Markzo napisał/a:

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 11:24 ]
może ori wstawka z ZR'ki?


Czyli jednak "srebarzanka" i imitacja "carbonu" :)

Mam nadzieję, że się nikt nie obrazi... ale MG ZR i ZS mają najbardziej żenujące deski chyba ze wszystkich modeli MG Rover, które były produkowane. Nie bardzo rozumiem rady aby czerpać do wnętrza Roverków cokolwiek z wnętrza MG... z wyjątkiem foteli... Maniaq ma akurat chyba najfajniejsze jakie były w ZR-ach.

dobryziom - Wto Maj 19, 2009 12:46

ja poluje na gałkę z MG bo jest naprawdę elegansio :)
Tomi - Wto Maj 19, 2009 14:13

dobryziom napisał/a:
ja poluje na gałkę z MG bo jest naprawdę elegansio :)


A ile dla Ciebie warta taka nowa gałka? :)

dobryziom - Wto Maj 19, 2009 14:16

mam do zakupienia gałkę z mieszkiem używana ale w stanie niemal idealnym za 89pln wiec nowa musi być max 20% droższa :)
Markzo - Wto Maj 19, 2009 15:07

Tomi, kolega zapytał się, co wstawić zamiast drewienka :) to co, może żółtą okeline z allegro?? :> wydaje mi się, że carbon jak wygląda, tak wygląda, ale jak to będzie oryginał z zr'ki, to przynajmiej będzie dobrej jakośći i pasował, anie wyglądał jak wiecie co...
Tomi - Wto Maj 19, 2009 18:04

dobryziom napisał/a:
mam do zakupienia gałkę z mieszkiem używana ale w stanie niemal idealnym za 89pln wiec nowa musi być max 20% droższa :)


Widziałem też gdzieś używane klocki hamulcowe :P

kzrr - Wto Maj 19, 2009 18:07

Markzo, co masz na mysli piszac zółtą okleinke z allegro ?
Markzo - Wto Maj 19, 2009 18:19

jeśli dobrze zakumałem, chcesz się pozbyć drewienka z deski rozdzielczej, tak? Tomiemiu nie podoba się imitacja carbonu z ZR, którą Ci zasugerowałem :) jeśli chcesz zmieniać, to ja bym zmieniła na to:) przecież nie doradze jakiejśc kolorowej okleiny z allegro.pl bo to jest właśnie wieś tunig :/ carbon wychodził seryjnie w ZR'ce i na moje oko, przynajmiej będzie to wykonane porządnie ;)
dobryziom - Wto Maj 19, 2009 18:26

Tomi napisał/a:
dobryziom napisał/a:
mam do zakupienia gałkę z mieszkiem używana ale w stanie niemal idealnym za 89pln wiec nowa musi być max 20% droższa :)


Widziałem też gdzieś używane klocki hamulcowe :P



gałka to nie klocki to tak ja by powiedziec ze uzywane felgi to strata pieniedzy :) nie popadajmy w skrajności...

jak masz atrakcyjna to poprosze na PW :)

Tomi - Wto Maj 19, 2009 19:17

dobryziom napisał/a:
Tomi napisał/a:
dobryziom napisał/a:
mam do zakupienia gałkę z mieszkiem używana ale w stanie niemal idealnym za 89pln wiec nowa musi być max 20% droższa :)


Widziałem też gdzieś używane klocki hamulcowe :P



gałka to nie klocki to tak ja by powiedziec ze uzywane felgi to strata pieniedzy :) nie popadajmy w skrajności...


Używane to nie nowe... porównanie ceny części używanych do nowych ma się nijak do rzeczywistości... gdyż ta pierwsza najczęsciej zależy od "widzimisię" sprzedającego :P

dobryziom - Wto Maj 19, 2009 20:24

oczywiscie nie mowie ze nie :)
AndrewS - Pon Maj 25, 2009 14:30

Markzo napisał/a:
drewno (prawdziwe! nie mogłem uwierzyć, ale drewno na półeczką jest prawdzie, to nie plastik!)


do tego samego wniosku doszedlem rozbierajac swojego kanciaka

kaaaziuu - Sob Maj 30, 2009 17:12

Bedzie fajnie wygladalo z tym karbonem, ja mam tak w moim MG-iku :grin: z tym ze moze ciekawie wygladal by taki jasny carbon :?: :http://www.allegro.pl/item640740192_folia_do_oklejania_kokpitu_termokurczliwa_okleina.html
Markzo - Pon Cze 29, 2009 16:39

kolejna mała zmiana ;) no i jak?




dobryziom - Pon Cze 29, 2009 16:59

Bardzo fajnie to wygląda trochę gorzej z użytkowaniem w lato :)

Ps z boku samochodu masz naklejkę TomaTeam?

Markzo - Pon Cze 29, 2009 17:16

jak narazie to komfort sie zwiększył - fotele są delikatnie miększe i jeździ się wygodniej ;) mam jeszcze całe boczki na drzwi w tym kolorze ale ich nie założe, boczki zostaną czarne a zmienie tylko te materiałowe wstawki :) no i 2 kolorowa kierownica + mieszek ;)

Tak, po obu stronach mam naklejki TomaTeam na dole błotnika, a na drzwiach naklejeczki MG xpower ;)

wild_weasel - Pon Cze 29, 2009 18:37

Markzo, rewelacja!
Skąd wziąłeś fotele w takim stanie?
Teraz wnętrze wygląda jak w starej stylowej coupecie ;) Powinieneś doposażyć je w elementy z plastikowego drewna, a nie zdejmować :P

faecd - Pon Cze 29, 2009 19:17

Markzo, pogratulowac:)

Tez bym chcial skore w aucie:) najlepiej z opcja wentylowania:) jakos poprowadzic pod tunelem srodkowym rury plastikowe...tak na oko fi40 i jakos je w fotel wcisnac;) hehe

Markzo - Pon Cze 29, 2009 19:57

przeglądając allegro.pl zauważyłem kompletne wnętrze od cabrio....1 telefon i było moje:) stan - jak nowe ;) wyczyszczone i nakremowane, miodzio jest ;) a drewienko pewnie wróci, może nie teraz ale razem z kierownicą ;) i tu mam zagowzdke i proszę o pomoc, czy kupić kieraka z drewnianymi wstawkami od R200, czy obszyć moją 2 kolorowo - czarno beżowo. jak myślicie??
dobryziom - Pon Cze 29, 2009 20:07

zadnego drewna na kierownicy bleee
camaro17 - Pon Cze 29, 2009 20:53

Markzo zapodaj jakąś fotkę z tymi naklejkami MGXpower i TomaTeam, a że tak się spytam gdzie zakupiłeś Xpowet też u Tomiego z Wawy????
Wojtek88 - Pon Cze 29, 2009 23:39

Fajnie wyglądają te fotele dobrze wyglądają i są pewnie wygodne, obszyj kiere!!! Fotele w takim stanie to cud.
Markzo - Wto Cze 30, 2009 10:36

naklejeczki - TomaTeam & MG ;)



Naklejki dostał mój tato od Tomiego na Zlocie ;) na autku znalazły się z wiadomych powodów ;) skórki to była okazja - nie mogłem sie oprzeć po prostu ;) za 500zł a stan jest bardzo dobry ;)

Czekam na jakieś pomysły co zrobić z kierownicą :P

A i odnośnie wentylowanej skórki... cały środek foteli jest z dziurkowanej skórki, pod fotelem są nawiewy na nogi pasażerów z tyłu....jakby poprowadził jakieś przewody powietrzne od spodu foteli? włączając klime i nadmuch na nogi chłodne powietrze dmuchało by w skórki od spodu, ma to jakiekolwiek szanse powodzenia?

AndrewS - Wto Cze 30, 2009 13:04

Markzo napisał/a:
jakby poprowadził jakieś przewody powietrzne od spodu foteli?


siadajac na fotel mocno utrudniasz przeplyw powietrza , ale nawet gdyby to dzialalo, to odradzam ze wzgledow zdrowotnych, chlodny nawiew na spocone plecy to raczej kiepski pomysl, przy okazji mozna przemrozc tez najcieplejsze miejsce u faceta :mrgreen:

Markzo - Wto Cze 30, 2009 19:11

proszę o jakieś wskazówki... dostałem ze skórkami całe boczki pod kolor ale od angola, tato podpowiedział mi żebym pokombinował z innymi elementami, takie cuś mi wyszło, które wybrać? :roll:
1)
2)
3)
4)
5)

Kruchy - Wto Cze 30, 2009 19:26

Z ciemna raczka i ciemnym plastikiem klamki wyglada duzo lepiej :)
Tomi - Wto Cze 30, 2009 20:07

Markzo napisał/a:
może nie teraz ale razem z kierownicą ;) i tu mam zagowzdke i proszę o pomoc, czy kupić kieraka z drewnianymi wstawkami od R200, czy obszyć moją 2 kolorowo - czarno beżowo. jak myślicie??


Muszę Ci zasmucić, do Twojego auta nie pasuje ani kierownica od R200 ani od 400. Pozostaje Ci jedynie obszycie.

[ Dodano: Wto Cze 30, 2009 20:10 ]
Markzo napisał/a:

Czekam na jakieś pomysły co zrobić z kierownicą :P


Ja nie będę Ci sugerował, bo nie zasugeruję nic innego, niż sam zrobiłem :)

... + drewienko :)

[ Dodano: Wto Cze 30, 2009 20:11 ]
Markzo napisał/a:
proszę o jakieś wskazówki... dostałem ze skórkami całe boczki pod kolor ale od angola, tato podpowiedział mi żebym pokombinował z innymi elementami, takie cuś mi wyszło, które wybrać? :roll:


Ciemna rączka.

[ Dodano: Wto Cze 30, 2009 20:12 ]
klamka również ciemna :)

Markzo - Wto Cze 30, 2009 20:14

ja zastanawiam się nad opcją 1 lub 2 ;) czyli tylko jasna ramka guzika ;)

Tomi, płakał nie będe pewnie :razz: mam do Ciebie prośbę, czy mógłbys podesłać foto swojej kierownicy? BTW dzięki za podpowiedź z licznikiem od MGF :wink: bardzo mi się podoba :oops: tylko czy wtyczki (oczywiście wersja z prędkościomierzem na linke) będą do mojego pasować? bo między obrotkiem a prędkościomierzem są w MG 3 kontrolki, których u mnie nie ma....czy może przełożyć same tarcze i wskazówki od MG ?

hy hy, widzę, że mamy podobny gust wszyscy :mrgreen: rozważam powrót drewienka ;) akurat farbe da się zmyć bardzo łatwo ;) a jak trochę się rozjaśni wewnątrz, to może i to drewienko spasuje ;)

Kruchy - Wto Cze 30, 2009 20:40

Heh, wlasnie, jeszcze ramka przycisku mi umknela ;) Tez ciemna :P
dobryziom - Sro Lip 01, 2009 09:03

jak dla mnie wymienić wyłącznie boczek na skórzany reszta seria i będzie wypas :)
wild_weasel - Sro Lip 01, 2009 09:46

Markzo, wersja nr 1 (zgodnie z wolą większości :mrg: )
Markzo napisał/a:
rozważam powrót drewienka ;) akurat farbe da się zmyć bardzo łatwo ;) a jak trochę się rozjaśni wewnątrz, to może i to drewienko spasuje ;)

Będziesz musiał swojego Tomcata przeprosić za pozbawienie go drewienka :rotfl:

Markzo - Sro Lip 01, 2009 09:53

w przeprosinowym prezencie te skórki dostał.... :razz: zastanawiam sie czy da rade dobrać mieszek pod kolor...bo to nie jest beż tylko taki lekko szarawy kolor...
dobryziom - Sro Lip 01, 2009 09:58

mieszka nie zmieniaj będzie się tak głupio wyróżniał :/
Wojtek88 - Nie Lip 05, 2009 16:02

Wg mnie wersja 1, widzę, że większości się podoba :)
comar_pl - Nie Lip 05, 2009 18:18

Markzo nie bardzo cie rozumiem, wczesniej piszesz ze nie chcesz luksusu (drewna) w aucie ktorego zywiolem sa zakrety a tu wkladasz te skory... nie powiem bardzo ladne i swieze, ale dupa sie po nich slizga, grzeje sie i wyglada luksusowo. nie ma jak stara dobra polskora.
co do zegarow to jest gdzies temat o 400/600 - imo ladnie to wyglada.
deska - ta kanciasta ktora najlepiej pasuje do coupety nie bylo jasnej, tylko czarna. wnetrze z 200 oczywiscie ze mozna wsadzic do coupe, w koncu seryjnie kladli je w koncowce produkcji. nie wiem tylko jak sie to ma do drzwi z kanciaka, bo r25/r200 trzeba razem z drzwiami ponoc zmieniac.
ps. ja mialem w coupe drewniana listwe, drewniana galke i do tego pasowalaby drewniana kiera, ale oryginalna tylko obszyta tez swietnie wyglada.

Markzo - Sob Sie 15, 2009 10:36

wczoraj skończyłem montaż wstawek w boczki :) przepraszam za jakość zdjęć, ale tylko taki aparat był pod ręką :/ kolor sie kapke różni, ale podobno dlatego ze to nowa skórka i za jakiś czas się wyrówna :)







i jak?

wnętrze jest prawie gotowe, jeszcze kiera do obszycia (czarna skórka :) ), aluramki i jasne dywaniki z logo R. :)

Pływak - Sob Sie 15, 2009 14:31

Szczerze to bez tego przeszycia wygląda nijak nie jest źle ale czegoś brakuje. Sam miałem robić skórą na gładko ale przemyślałem sprawę i albo dobiorę materiał taki jak na fotelach albo skóra z jakimiś przeszyciami ew. perforowana.
Jugol - Sob Sie 15, 2009 22:07

Markzo napisał/a:
wczoraj skończyłem montaż wstawek w boczki :) przepraszam za jakość zdjęć, ale tylko taki aparat był pod ręką :/ kolor sie kapke różni, ale podobno dlatego ze to nowa skórka i za jakiś czas się wyrówna :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i jak?

wnętrze jest prawie gotowe, jeszcze kiera do obszycia (czarna skórka :) ), aluramki i jasne dywaniki z logo R. :)


...widzę, że opcja z dywanikami z logo klubu i aluramkami spodobnęła Ci się rówieśniku :ok: :brawo:

Markzo - Wto Wrz 22, 2009 10:02

niekończąca się opowieść ciąg dalszy....
było:

jest:



ori halogeny :) ramki malowałem sa, jakby ktoś potrzebował kod lakieru to jest to sprej Motip, kolor.... uwaga :D Daewoo 72U - orange red :D ja mam kolor Night Fire Red II bodajże ;)

Botanix - Wto Wrz 22, 2009 10:07

Cytat:
i jak?

wnętrze jest prawie gotowe, jeszcze kiera do obszycia (czarna skórka :) ), aluramki i jasne dywaniki z logo R. :)


Będę szczery mi się nie podoba. Nie mogę jednak zarzucić, że nieprofesjonalna robota. Widać, że się ostro przyłożyłeś i robi wrażenie - po prostu nie w moim stylu.

Markzo - Wto Wrz 22, 2009 10:08

hmm..szkoda :( a czemu, jeśli moge wiedzieć ? :)
Botanix - Wto Wrz 22, 2009 10:26

Chyba już ktoś wyżej wspomniał. Troszkę nie trzyma się to tematu. Jakby to określić, robisz parę rzeczy w różnych stylach i co gorsza, w różnych kolorach. Wg. mnie dobrze pasują do siebie kolory przeciwne np. biały z czarnym itd. Fotele skórzane - fajne ale obszycia na drzwiach do nich nie pasują. Jest to podobny kolor o jaśniejszym odcieniu. Wg. mnie powinien być taki sam. Do tego fajnie jakbyś miał więcej takiego koloru w samochodzie, coś jeszcze obszyć skórką w kolorze siedzeń.

Hmm coś jeszcze mi nie pasuje.... o już wiem. Brakuje mi tego co masz już w planach.

Cytat:
wnętrze jest prawie gotowe, jeszcze kiera do obszycia (czarna skórka :) ), aluramki i jasne dywaniki z logo R. :)


I raz kolejny, ciut za mało jasnych kolorów. Siedzenia wyglądają extra, ale za mało tego koloru w samochodzie i powszechna czerń je przytłacza.

Markzo - Wto Wrz 22, 2009 10:36

czasem dobrze kogoś posłuchać ;) masz racje, jednak na żywo, wygląda to chyba lepiej, dzięki tym jasnym wstawkom na drzwiach i jasnym fotelom w wnętrzu zdecydowanie pojasniało ;) problem róznych odcieni wynika stąd, że nie dało się dobrac idealnie tego samego koloru :( bo fotele są ori roverkowe, a wstawki robiłem sam....
Botanix - Wto Wrz 22, 2009 10:43

Faktycznie różnica w odcieniach na żywo może być mniej widoczna. Co do dobierania koloru, sam przez to przechodziłem i nie łatwa sprawa, czasem niewykonalna. Tak teraz sobie myślę, że beżowe ( nie białe ) zegary ładnie by się wkomponowały. Generalnie z zewnątrz wygląda na 5+ :)
Markzo - Wto Wrz 22, 2009 11:38

a jak się chce to zrobić za przyzwoitą kase a nie chore pieniądze u tapicera to już wogle kosmos :( Zegary od MGF (właśnie kremowe :D ) już chwile chodzą mi po glowie tylko problem jest taki, że wszstkie na allegro.pl są z anglików....czyli z milami :/ jak sie pojawi wersja EU to się znajdą u mnie ;) właśnie dlatego czekam jeszcze z aluramkami na zegary... dzięki :) a środek? :lol:
camaro17 - Wto Wrz 22, 2009 12:47

Markzo, ładnie z tymi org. halogenami, teraz pewnie lepiej ci świeca niż tamte niebieskie soczewki :wink:
Markzo - Wto Wrz 22, 2009 12:49

nie wiem jeszcze jak świecą - chce je podpiąć tak jak oryginalnie były, czyli przez przekaźnik z bezpiecznikiem ;) a te soczewki to rarytas.... są niebieskie a świecą na żółto przy białych żarówkach :lol:

nu i fotki święcącej już "elektrowni" ;) wszystko chula pod przekaźnikiem + bezpiecznik ;) bardzo mnie zaskoczyła regulacja wysokości świecenia halogenów ;) naprawde jest :ok:

tak świecą postojówki + halogeny

Senn - Sro Wrz 23, 2009 23:41

No regulacja pewnie na wkrecie tak jak w R800. Proponuje pozbyc sie tych soczewek bo wygladaja delikatnie mowiac nieciekawie :)
Markzo - Czw Paź 08, 2009 10:54

było:

jest:


dziura w zderzaku zniknęła ;)

Brt - Czw Paź 08, 2009 11:54

ładny ten siatex :] :ok:
camaro17 - Czw Paź 08, 2009 17:54

Markzo, elegancko :mrgreen:
Markzo - Pią Paź 16, 2009 20:19

i kolejna zmiana we wnętrzu ;) jak widać, zagościły tweeterki przy lusterkach, a w ori miejscach siedzi reszta ;) Pioneer TS-1785 ;)

camaro17 - Pią Paź 16, 2009 20:24

Markzo, trzeba było atakować słupki i elegancko to obić :mrgreen:
Markzo - Pią Paź 16, 2009 22:52

nie ma takiej potrzeby ;) nie jestem audiofilem a po drugie nie chce inwazyjnych zmian...
Pływak - Pią Paź 16, 2009 23:24

Widzę, że odstająca po jednej stronie klapa od schowka to standard w kanicakach :rotfl:
Markzo - Pią Paź 16, 2009 23:26

tego się chyba nie da wyeliminować :lol:
camaro17 - Nie Paź 18, 2009 19:41

Markzo, a odczuwasz jakąś różnicę w muzyce po montażu tych tweeterków, są one jakiś specjalne czy najzwyklejsze ?? ?
Wojtek88 - Nie Paź 18, 2009 19:52

Markzo, zmień teraz avatara skoro masz oem'owe halogeny :)
Markzo - Sro Paź 21, 2009 21:04

Camaro zmiana jest ogromna ;) zamiast 2 buszmenów mam 4 pioneery z przodu i 2 buszmeny z tyłu ;) bardzo fajnie to gra ;)
Wojtku musze się zebrać wreszcie:D i walnąć fote razem z 17'tkami i halugenami ;)

[ Dodano: Sro Paź 21, 2009 21:04 ]



jak Wam się widzi takie cuś? :)

Jugol - Sro Paź 21, 2009 21:13

Markzo napisał/a:
jak Wam się widzi takie cuś?

Markzo- pełen podziw :ok: Mnie się bardzo podobuje rówieśniku :wink:

f1x - Sob Lis 21, 2009 16:52

Hehe, moze zrobie to samo ze swoim drewienkiem :) . Jestem posiadaczem Cabrio w takim samym kolorze jak kolegi i chetnie nabylbym takiego Coupe - przepiekny :) . Najlepiej 2.0 Turbo :> .
Markzo - Nie Lis 22, 2009 13:05

Dzięki ;) z Lublina jestes... tak się składa, że mam w Lubartowie bliską rodzinke ;) w piątek u nich byłem, co prawda R75, ale często goszcze u nich Coupe ;) także można jakiegoś spota zmajstrować jak coś ;)
hvil - Nie Lis 22, 2009 21:38

to w niedzielki wbijaj na nasze rgionalny zlocik:-D duuuzo tam ludzi bywa czasem:-)
f1x - Wto Lis 24, 2009 20:35

hvil napisał/a:
to w niedzielki wbijaj na nasze rgionalny zlocik:-D duuuzo tam ludzi bywa czasem:-)


A gdzie dokladnie ten zlocik ;) ?

borsi - Sro Lut 24, 2010 08:58

Tomi napisał/a:
Markzo napisał/a:
może nie teraz ale razem z kierownicą ;) i tu mam zagowzdke i proszę o pomoc, czy kupić kieraka z drewnianymi wstawkami od R200, czy obszyć moją 2 kolorowo - czarno beżowo. jak myślicie??


Muszę Ci zasmucić, do Twojego auta nie pasuje ani kierownica od R200 ani od 400. Pozostaje Ci jedynie obszycie.


Mam cichą nadzieję że mi odpowiesz Tomi na moje pytanie.
Chciałbym wymienić kierownice w moim kanciaku.
Lecz jest problem nigdy nie mogę dostać z takim samym wejściem jak w kanciaku kanciak z tyłu kierownicy ma taką metal który dotyka tyłu kierownicy . a naciśniecie klaksonu powoduje zamknięcie obiegu i w efekcie....trąbienie.
szukałem już w cabrio 216 96 rok
111 96 rok i wszystkie mają takie połączenia jak na zdjęciu .
Gdzie mam tego szukać :(
Moja kierka już jest wypalona pokruszyła sie itd.
zdjęcie pokazuje kierownice której nie chce która u mnie nie podejdzie.

AndrewS - Sro Lut 24, 2010 10:47

jak by co, to ja mam kierownice (i wiele innych czesci tez) od swojego kanciaka moge zrobic fotki
borsi - Sro Lut 24, 2010 11:34

proszę zrób jeśli możesz.

lecz bardziej interesuje mnie możliwość by jakoś nie wiem przerobic ta kierownice czy coś żeby ta nowa pasowała...:(

Markzo - Pią Kwi 16, 2010 12:03

Yo :)
nowe kierunki + dekielki do alufelg:




Pytanie do Was :) co zrobić z dekielkami? założyłem je, bo lepsze takie niż dziura :/ może je pomalować na czarno? (nie dobiore koloru pod alufelgi, bo nie ja je malowałem :/ ) może jakiś pomysł? myślałem nad czaarnymi naklejkami z logiem Rovera, może sama literka R? doradźcie coś :)

Pływak - Pią Kwi 16, 2010 15:20

Też miałem dylemat co zrobić z dekielkami stwierdziłem, ze 200zł na oryginalne BBS wywalał nie będę więc pojawiły się na razie dwie opcje:

A) bardziej normalna


B) mniej normalna ;)

Markzo - Pią Kwi 16, 2010 15:37

Gdzie te drugie moge dostać? Jakie wymiary? kapsel u mnie ma średnicę 61 lub 62mm...
Pływak - Pią Kwi 16, 2010 15:41

Te drugie to home made :mrgreen:
Markzo - Pią Kwi 16, 2010 16:04

no to uruchamiam wyobraźnie :D
camaro17 - Pią Kwi 16, 2010 19:43

Markzo, bardzo ładne kierunki :) a co do dekielków to bym proponował org. z logiem rovera.

Pływak, zacne felgi, czyżby z Golfa GTi Mk IV? :mrgreen:

Pływak - Pią Kwi 16, 2010 19:52

camaro17 napisał/a:

Pływak, zacne felgi, czyżby z Golfa GTi Mk IV? :mrgreen:


MK4 GTI i MK3 20 Jahre mają 5 śrub :mrgreen:

Co do kierunków całe szczęście nie kupiłeś tych śmiesznych/dziwnych co kiedyś pokazywałeś ;)

faecd - Pią Kwi 16, 2010 20:55

Markzo, mnie tam najbardziej sie rzuca w oczy nie zaimpregnowana szopka w tle z plyty OSB ;P

Reszta spoko, szkoda, ze dekielki felg bez logo R czy jak ;)

Markzo - Pią Kwi 16, 2010 22:20

ta sklejka jest podobno wodoodporna xD
co do dekielków..

AndrewS - Pią Kwi 16, 2010 22:51

Markzo napisał/a:
może jakiś pomysł? myślałem nad czaarnymi naklejkami z logiem Rovera


logo rovera musi byc, moglo by byc wypukle, musisz popatrzec po parkingach, taka z drzwi bylaby idealna :mrgreen: :twisted: :lol:

Matius - Pon Kwi 19, 2010 17:26

Markzo napisał/a:
ta sklejka jest podobno wodoodporna xD


tylko tak trochę :) mi napęczniała i się rozwaliła... potem pytałem w OBI chyba dlaczego tak się stało a on powiedział że są specjalne płyty OSB na dwór i mi pokazał co się okazało wygląda identycznie tylko że zielona :) zaimpregnowana pewnie a cena 2x :)



co do dekielków to z logiem rovera jest :ok:

LU - Pon Kwi 19, 2010 21:25

Osobiście uważam, że kierunki nie pasują - są za małe..
A co do dekielków, to na allegro widziałem ostatnio naklejki na dekielki niemieckiej firmy tuningującej tylko Rovery i Land Rovery.

AndrewS - Pon Kwi 19, 2010 22:04

LU napisał/a:
Osobiście uważam, że kierunki nie pasują - są za małe..


yyy, takie same ma R800 :roll:

Markzo - Pon Kwi 19, 2010 22:23





Stożek out, jest seryjna puszka + dolot zimnego powietrza spod lampy ;) dziś było strojonko u gazownika i różnica względem stożka jest sporo na plus ;)

no i kosmetyka w komorze silnika = pędzelek+nafta/rozpuszczalnik + papier ścierny:



camaro17 - Wto Kwi 20, 2010 11:34

Markzo, podoba mi się bardzo jak dbasz o szczegóły, rzeczywiście musimy się kiedyś spotkać i na żywo pooglądać nasze furki :mrgreen: Będzie na pewno dużooooo do obgadania w temacie. :wink:
Markzo - Wto Kwi 20, 2010 19:14

Dzięki! :) więcej fotek może w piątek wieczorkiem, bo mam pewien plan co do komory silnika ;)
Zlot Ogólnopolski niebawem, będzie okazja do spotkania :D
PS. pilnuj swojego podświetlenia nóżek w kabinie :twisted:

camaro17 - Wto Kwi 20, 2010 19:33

Markzo, będę miał dla ciebie 2 szt. listew LED oraz lutownice i z przyjemnością ci zrobię takie samo podświetlenie jak moje :mrgreen:
Markzo - Pią Kwi 30, 2010 15:53

mods never end ;)




Podziękowania dla Ownstlr'a za nakładeczki ;) musze kupić 2 śrubki, bo nie znalazłem u mnie w miasteczku ani w garażu :(

camaro17 - Pią Kwi 30, 2010 20:06

Markzo, zacnie to wygląda, teraz widać charakterek, ja dla swego R też już kupiłem ale czekają na montaż :mrgreen:

Przydała by się jakaś podstopnica dla kompletu, ja mam jedną upatrzona u siebie we Wrocku ale jeszcze się nad nią zastanawiam.

Używasz ty jakiegoś nabłyszczacza do desek rozdzielczych np.Plakt?? Bo kierownice to masz strasznie wytartą :razz:

Markzo - Pią Kwi 30, 2010 22:55

plaka staram się nie używać :) kierownica to zasługa mamy... jakimis pierścionkami zmasakrowała jej lewą stronę :/ w naszej byłej vectrze i coupe :/ musze się zebrać i ją obszyć :)
Dydo - Pią Kwi 30, 2010 22:59

Markzo napisał/a:
plaka staram się nie używać :)


Ja plaka też nie używam, ale ściereczki do kokpitu jak najbardziej :)

hvil - Pią Kwi 30, 2010 23:29

a czemu niewolno uzywac preparatow do nabyszczania?? bo nie rozumiem?
Markzo - Pią Kwi 30, 2010 23:43

czemu nie wolno?? wolno! tylko drażni mnie zapach plaka, używam na codzień takich szamtek do kurzu i jest spoko :) a plak raz na jakiś czas, jestem alergikiem i potem kicham i prycham :/
hvil - Pią Kwi 30, 2010 23:45

ja t uzywam cos plako podobne innej firmy, takie zolte ale w spryskiwaczu jak ajax a nie w spray i ladnie achnie:) lubie jego zapach, juz sie balem ze tak ise dopytujecie o plak ze cos on szkodzi:-)
camaro17 - Sob Maj 01, 2010 09:49

Markzo, co z ta komora silnika już skończyłeś, dasz jakieś fotki?
Markzo - Sob Maj 01, 2010 11:00

jeszcze nie :P cierpliwości :P
apples - Pią Maj 07, 2010 14:19

:arrow:
Markzo - Pią Maj 07, 2010 14:23

Oto obiecane fotki :)





Kozik - Pią Maj 07, 2010 14:28

śliczotnie, tylko parownik widać :P
camaro17 - Sob Maj 08, 2010 14:41

Markzo, bardzo ładnie to teraz wygląda, a zdradź nam jaką farbę użyłeś do malowania? Czy to czasem nie jest ta legendarna VHT z Hond,ale coś za mało chropowata powierzchnia jest u ciebie. No chyba że się mylę.

A kiedy będzie rozpórka przednich kielichów, teraz ewidentnie jej brakuje pod maską :mrgreen:

Markzo - Sob Maj 08, 2010 17:18

nieeee żadna vht :D oryginalna pokrywa z dohc'a jest chropowata i czarna, minimalnie ją zmatowiłem i dobrze odtłuściłem :) i teraz farba nie powinna schodzić, bo ma dobra izolacje termiczną w postaci ori farby :) co do rozpórki to narazie nie planuje, nie mam kozackiej gleby i rozpórka nie ma tutaj sensu raczej a górny pałąk nie polepsza jakoś bardzo prowadzenia, dużo bardziej interesuje mnie rozpórka dolna na prżód i tył :) zresztą rozpórka narazie by mi bardzo utrudniała planowane na najbliższe dni zadanie :P
camaro17 - Sob Maj 08, 2010 19:17

Markzo, no tak, ale nie napisałeś dokładnie za jaką farbą się rozglądać po sklepach bo to co zrobiłeś jest nade interesujące i ładne dla oka. Jestem ciekaw czy w dłuższym czasie użytkowania i temperatur panujących na pokrywie zaworów nie będzie się łuszczyć.?
Markzo - Sob Maj 08, 2010 22:30

Spey firmy Motip :) w kolorze karoserii czyli night fire red :) dekiel od rozrządu miałem już 2 lata pomalowany i nic nie schodziło, z zacisków tak samo nic nie schodzi więc wątpie, żeby cokolwiek się tu działo :) :) :)
olek997 - Pon Maj 10, 2010 00:26

Markzo, tak jest produkty motipa są naprawde godne polecenia! sam używam do zacisków no i lakieru transparentnego do przyciemnienia tylnej lampy (kiernki +wsteka)
Gonia - Pią Maj 14, 2010 22:17

hvil napisał/a:
a czemu niewolno uzywac preparatow do nabyszczania?? bo nie rozumiem?


Choćby dlatego, że w słoneczny dzień po nabłyszczeniu deski, w przedniej szybie nie widzisz nic więc poza odbiciem deski rozdzielczej... ona powinna być matowa. ZTCW Tomi myśli na wyflokowaniem deski w ZSie.

Markzo - Czw Lip 08, 2010 12:49

:arrow:




;)

bastek - Czw Lip 08, 2010 13:19

Pędzelkiem malowane?
Markzo - Czw Lip 08, 2010 13:56

lakierem do paznokci :rotfl: to tak na próbe, czy mi się spodoba ;) pojeżdżę tak chwilke i jeśli się zdecyduję to będą podświetlane wskazówki i inne podświetlenie zegarów + kilka moich patentów ;)
bastek - Czw Lip 08, 2010 16:15

Markzo napisał/a:
akierem do paznokci

niestety to widać, kiedyś na ibeju widziałem specjalne spreje fosforyzujące do wskazówek. A najprostsze rozwiązaniem to siknąć je zwykłym sprejem, wybierasz kolor i jedziesz :mrgreen:

Markzo - Czw Lip 08, 2010 16:22

wiem, że widać, lakier do paznokci to nie był mądry pomysł :D sprejem nie bardzo jest jak, musiałbym wyjąć wskazówki to pewnie skończyło by się zakupem nowych :D
Remigiusz - Czw Lip 08, 2010 16:44

Markzo, Wystarczy dobrze obkleić wskazówki taśma maskująca od spodu, gdzie ma byc czarne i trochę gazety na zegary i można sprajem ciągnąc farbę na wskazówki :wink:
leszczu - Czw Lip 08, 2010 16:52

Kurde, ładnie to wygląda, nawet tym pomalowanym lakierem do paznokci, Będę musiał u siebie coś takiego wykombinować.
bastek - Czw Lip 08, 2010 17:43

Markzo, tak jak pisze Remi55, najprostszy sposób. Ja też bym ich nie wyciągał bo wiem co to znaczy :roll:
Remigiusz - Czw Lip 08, 2010 18:46

Camaro17 malowal pamietam lakierem z allegro który w nocy świeci :wink: I fajnie to wyglądało, ale ja bym jak już sobie dal biały fluorescencyjny lakier :wink: Mi się te orig. wskazówki akurat podobają :wink:

[ Dodano: Czw Lip 08, 2010 18:46 ]
Tu to jest:
http://www.allegro.pl/ite...ek_6_kolor.html

camaro17 - Czw Lip 08, 2010 20:15

Tak, tak dobrze prawisz Remi55, stosowałem taką farbkę z tym że aby miało w 100% zastosowanie trzeba zamontować dodatkowe oświetlenie UV z góry na wskazówki :)

Markzo, jestem ciekaw tych podświetlanych wskazówek, czy będziesz aż tak drastycznie przerabiał zegary?? Czekam z niecierpliwością, a jak dobrze pamiętam to kiedyś coś przebąkiwałeś o białych zegarach z MG TF.
A to co zrobiłeś obecnie to daje nawet rade na stan przejściowy oczywiście się nadaje :)

Markzo - Czw Lip 08, 2010 22:26

akurat noc mnie zaskoczyła, światło się ładnie układa na wskazówkach i wyglądają w czerwieni bardzo elegancko, także na 100% zostają czerwone i działamy z podświetleniem ;) zegary z MGF odpadają, nijak nie mogę sobie wyobrazić tego kremiku w moim wnętrzu :| jest pomysł na tarcze zegarów :D ale narazie ciiiiicho, jak coś się wykluje to dam znać, bo troche pracy i $$ to pewnie pochłonie ;)
Matius - Czw Lip 08, 2010 23:58

dla mnie super a jak w nocy?
leszczu - Sob Lip 10, 2010 12:57

A ja mam takie pytanko, bo tak mi się spodobały te czerwone wskazówki u Markzo, że postanowiłem u siebie takie coś wykombinować no i teraz moje pytanie odnosi się do zdjęcia zegarów. Jak to jest, czy przed zdjęciem muszę odłączać akumulator, czy jak odłączę te zegary z tylnych kabelków czy mi nic się nie pokasuje np.: ilość paliwa zbiornika ??
bastek - Sob Lip 10, 2010 13:27

leszczu19901 napisał/a:
przed zdjęciem muszę odłączać akumulator

nie

leszczu19901 napisał/a:
czy jak odłączę te zegary z tylnych kabelków czy mi nic się nie pokasuje np.: ilość paliwa zbiornika

nie, ponieważ to nie wskaźnik paliwa odczytuje stan ze zbiornika

Markzo - Nie Lip 11, 2010 01:48

zegary to jakieś 15min w przypadku coupe, bo trzeba się ciut z linką nagimnastykować, potem zdjąć przedni panel zegarów, zmotać co trzeba i się cieszyć :) w nocy efekt jest bardzo fajny, światło z górnego podświetlenia licznika ładnie rozkłada się na wskazówkach i wygląta to oki :)
tronsek - Pon Sie 30, 2010 20:12

UP
Markzo - Pon Sie 30, 2010 20:14

tak to teraz wygląda ;)



leszczu - Pon Sie 30, 2010 20:17

Bardzo ładnie :wink: :grin:
Jugol - Pon Sie 30, 2010 20:21

Markzo, normalnie jako w Kochanicy teraz masz ;>
tronsek - Pon Sie 30, 2010 20:22

Zegary EXTRA !! Jeszcze tylko aluramixy na pokrętła i będzie SUPER EXTRA !!
camaro17 - Pon Sie 30, 2010 21:48

Markzo, znasz moje zdanie na temat alu ramek :wink: super to u ciebie wygląda wielkie :brawa:
Wojtek88 - Czw Wrz 02, 2010 18:53

Fajnie to wygląda ja u siebie w Ciffie chyba pomaluję na pomarańczowo, żeby był i-VT look ;) Jakim lakierem to robiłeś, takim normalnym jak do paznokci :?:
Markzo - Czw Wrz 02, 2010 19:09

tak, ale jak masz lakierować, to pomaluj je sprejem, lakier do paznokci jest oki, ale da się to lepiej zrobić :ok:
VanOrtega - Pią Wrz 03, 2010 00:05

a ja mam takie pytanie, troche z innej beczki.
Chcialem sobie kupic tarcze indiglo do swojej 25'tki ale do 25'tki niestety nie ma.
Sa tylko do 200.
i tutaj moje pytanie, czy tarcze indiglo sa takie same do 25'tki jak i 200'ki ?
pozdrawiam

Krzysi3k - Pią Wrz 03, 2010 00:18

VanOrtega, nie.
W R200 jest analogowe liczenie przebiegu i tripu, a w R25 przecież jest cyfrowe :)

Markzo - Pią Wrz 03, 2010 00:19

a nie prosciej wsadzic zegary od zr'a ?
VanOrtega - Pią Wrz 03, 2010 11:00

Markzo napisał/a:
a nie prosciej wsadzic zegary od zr'a ?


w ZR'ce sa białe zegary, co mi sie nie podoba:/

thx Krzysiek za odpowiedz

Markzo - Pią Wrz 03, 2010 11:39

białe?? przecież one są srebrne...
Krzysi3k - Pią Wrz 03, 2010 12:07

Poza tym mówisz o inglido, a zegary z ZR już nie pasują? :P
Ja zamontowałem i jest bajer ;) Jeszcze podświetlenie na biało zrobiłem ;)

VanOrtega - Pią Wrz 03, 2010 12:10

pokaz jak to wygląda, ja narazie tarczy nie zmieniam.
Kupiłem jak narazie lakiery fluorescencyjny niebieski i czerwony (pod kolor podswietlenia zegarów) i bede malowal wskazówki i elementy na tarczy.

Krzysi3k - Pią Wrz 03, 2010 12:19

Farbą fluorescencyjną może średni efekt wyjść niestety... Zacieków nie porób.
camaro17 - Pią Wrz 03, 2010 13:53

VanOrtega, tylko musisz sobie zrobić oświetlenie z diod UV od góry aby uzyskać zamierzony efekt z tą farbą, bez takiego myku z diodami nie będzie efektu.
Ja też to przerabiałem i gdzieś są nawet zdjęcia w moim temacie przerabiania oświetlenia zegarów.

memphisto - Pią Wrz 03, 2010 23:46

indiglo ma bobasNH ale średnio to wygląda bo w nocy gubią się wskazówki :P
zuber84cool - Sob Wrz 04, 2010 19:33

Co do malowania wskazówek, może niektórym wyda się głupie takie pytanie, czy próbował ktoś z kolegów malować wskazówki markerem fluorescencyjnym lub permanentnym np. czerwonym itp.? Jestem ciekaw takiego zabiegu oraz efektu, czy w ogóle ma to sens.
Krzysi3k - Sob Wrz 04, 2010 19:40

Markerem może niedokładnie pokryć jak na mój gust...
zuber84cool - Sob Wrz 04, 2010 19:46

Krzysi3k napisał/a:
Markerem może niedokładnie pokryć jak na mój gust...
wiesz, tak się zastanawiam, w sumie na wskazówce nie ma dużo do krycia, więc za jednym pociągnięciem powinno wyjść i drugi raz poprawić, no ale czy ktoś już tego próbował? i jak to może potem wyglądać?
Pierwsze lepsze znalezione w sieci:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=12196
http://www.civic4g.pl/php...&sd=a&start=144

VanOrtega - Sro Wrz 08, 2010 13:16

Powiem tak, markerem nie probowałem ale wiem jak jest z lakierem.
Dostałem dzisiaj paczke z tymi lakierami i zabralem sie do roboty.
Wskazówki pomalowalem i oczywiscie nie obylo sie bez zacieków.
Oczywiście czym predzej je zmazałem.
Dorobiłem jeszcze pare elementów na tarczy i teraz wyglada ok.
foto wystawie jakos jutro wieczorem.

po zabawie z modyfikacjami milymi dla oka biore sie za cos mechanicznego:)
Pozdro

[ Dodano: Sro Wrz 08, 2010 13:16 ]
camaro17, jak mozesz to podaj linka do tego tematu z przerobkami podswietlenia UV do wskazówek:)

Palkerson - Pią Wrz 10, 2010 15:51

Markerem robi się to ok nie ma zacieków tylko jedynym problemem jest wielkość końcówki ..nie zawsze można wszędzie z tym dojść a o lakier si.e nie martw :P to po jakimś czasie ( 5 min się rozlewa ;) i mazów nie ma :)
dobryziom - Czw Wrz 23, 2010 20:53

Markzo na co zmieniasz coupe?
memphisto - Pią Wrz 24, 2010 00:09

dobryziom, a gdzie on napisał, że zmienia coupe :P ?
Krzysi3k - Pią Wrz 24, 2010 09:54

memphisto, ogłoszenie w dziale sprzedam itd.
memphisto - Pią Wrz 24, 2010 10:22

aaaa to rozumiem :P
Wojtek88 - Pią Wrz 24, 2010 17:44

Muszę aż pospamować..

http://moto.allegro.pl/ro...1245830855.html

Co się stało się ?

Markzo - Pią Wrz 24, 2010 17:46

nie stało się nic, po prostu chciałbym się przesiąść do MGF'a :) jednak mody cały czas trwają, może jutro coś pokaże ;)
desperado67 - Sob Wrz 25, 2010 03:04

Markzo napisał/a:
nie stało się nic, po prostu chciałbym się przesiąść do MGF'a :) jednak mody cały czas trwają, może jutro coś pokaże ;)

Nie szkoda ci, to coupe to już classic , w samym UK jest ich niewiele. MGF nie grzeszy nawet wygladem a i jeszcze lipny silnik vvc , ale to twój wybór.

Mad - Czw Paź 07, 2010 23:52

desperado67 napisał/a:
MGF nie grzeszy nawet wygladem a i jeszcze lipny silnik vvc , ale to twój wybór.


Ej ej, bez takich

nie powiem kto tu nie grzeszy wyglądem:D

a silnik za to centralnie :)

desperado67 - Pią Paź 08, 2010 03:34

Bez obrazy Mad ale dla mnie coupe 216 ma dużo ładniejszą o opływową bryłę od MGF
a porównując silnik 1.8 i 120 KM, a hondy 1.6 i 122KM to duża różnica. Nie wspomnę o przyśpieszeniu.

Cris - Pią Paź 08, 2010 09:54

desperado - silnik hondy lepsiejszy :) nie wiem czy dokładnie o tym mówisz, ale sugerując się pojemnością i mocą chodzi pewno o niemal klasyczny 1.6 V-tec 124 km w serii, który np: w CRX'ie robi szał (nie wyobrażam se CRX'a z innym silnikiem, chyba, że większym na v'tecu :D ) :D
Poza tym, nie oszukujmy się, silniki rovera do super udanych nie należą... łożyska w skrzyni biegów się sypią, uszczelka pod głowicą, popychacze zaworów szybko się odzywają, na dodatek silnik średnio lubiany przez mechaników, przez to, że angielscy inżynierowie spieli go długimi szpilami, że jak odkręcasz głowicę to nakrętki do misy wpadają :)
Ale i tak uwielbiam "dwieście czternastkę" mimo wszystko (mimo iż już kilka K było trzeba włożyć), jednak porównywanie silników hondy do silników rovera jest dla mnie trochę nie na miejscu :)

Wracając do tematu to Markzo miałeś już oryginalnie czarne wnętrze, czy oklejałeś/malowałeś? Jeśli to twoja robota to mógłbyś mi powiedzieć jak tego dokonałeś? Jeśli już wcześnie pisałeś to przepraszam, ale leń trochę jestem i nie chciało mi się 10 stron czytać :P

desperado67 - Pią Paź 08, 2010 13:26

Cris napisał/a:
łożyska w skrzyni biegów się sypią, uszczelka pod głowicą, popychacze zaworów szybko się odzywają, na dodatek silnik średnio lubiany przez mechaników, przez to, że angielscy inżynierowie spieli go długimi szpilami, że jak odkręcasz głowicę to nakrętki do misy wpadają

Nie wszystkie silniki rovera mają takowe szpile, jak i nie wszystkie skrzynie sie sypią.
Co do reszty się zgodzę , dotyczy to roverowskich silników serii K.
Dlatego u siebie pod maską mam serie T,która jest najlepszą jeśli chodzi o rovera.

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 12:26 ]
Cris napisał/a:
Wracając do tematu to Markzo miałeś już oryginalnie czarne wnętrze, czy oklejałeś/malowałeś?

W oryginale jest czarne jak dobrze pamiętam to tylko hebanową listwe przemalował.

Cris - Pią Paź 08, 2010 14:21

bo mi się strasznie czarne wnętrze podoba, tak samo jak te czarne zegary z białą czcionką :) myślałem nad pomalowaniem, ale kupa roboty, a efekt może wyjść mizerny... drugim rozwiązaniem jest przekładka, z wersji z czarnym wnętrzem, tylko ja mam 98r i nie wiem czy się znajdzie i ile to może kosztować. Trzecia opcja to komplet oklein z allegro, tylko czy to aby jest kompletne? Cena nawet nawet, bo 170 zł, ale i tak na razie mam inne wydatki (olej do skrzyni, bo puki co chwilowo hipol wlany, szukam przepustnicy większej, czekam na stożek, wycinam kata, ale za jego sprzedaż chcę jakiś tłumik końcowy), więc to raczej tak odchodzi na drugi plan.
Pozdrawiam

Mad - Pią Paź 08, 2010 20:24

desperado67 napisał/a:
Bez obrazy Mad ale dla mnie coupe 216 ma dużo ładniejszą o opływową bryłę od MGF


Zwłaszcza ten z Twojego awatara :rotfl:

Dobra koniec OT, każdy broni swojego.

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 20:24 ]
A poza tym jakie coupe ma przyspieszenie od 0-100? W necie cięzko w tej wersji znaleźć jakieś dane, stosunek moc/masa ma gorszy o 2 konie od MGFa

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 20:24 ]
mniejszy moment obrotowy

tronsek - Pią Paź 08, 2010 20:29

Mad napisał/a:
A poza tym jakie coupe ma przyspieszenie od 0-100?
Coupe z silnikiem D16A8 (122KM) wg danych fabrycznych ma przyspieszenie od 0-100 na poziomie 8,6s.
Mad - Pią Paź 08, 2010 20:43

aż dziwne bo z wszystkich innych danych wynika że powinien byc wolniejszy..

No nic, w każdym razie MGF w zależnosci od strony na której są dane ma przyspieszenie od 8,9s do 9,5s do setki, ale raczej się podaje 9s. wiec porażającej róznicy nie ma.

tronsek - Pią Paź 08, 2010 21:27

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że Coupe'ty mają "krótkie" przełorzenia skrzyni biegów. Przy 100km/h na obrotomierzu jest ok. 3300obr/min.
Mad - Pią Paź 08, 2010 21:30

to się wyjaśniło:)

czyli jadąc dluzą trasę z predkoscia 100-120km/h troche spalimy? Czy te sliniki tak lubią?

tronsek - Pią Paź 08, 2010 21:36

Mad napisał/a:
Czy te sliniki tak lubią?
Na to wychodzi, że tak. Jeżeli chodzi o spalanie, to nie ma tragedi. Jakiś czas temu zrobiłem Coupe'tką trasę Lubań-Wrocław-Lubań, dystans 330km, z czego 280km autostradą z prędkością 130-150km/h i spalanie wyszło mi 10,7l/100km LPG.
Mad - Pią Paź 08, 2010 21:38

no to fajnie, swego czasu myslalem czy nie fajniej by było mieć krókie skrzynie w samochodach, i np. zamias 9s do setki i 200km/h maksymalnej to 7s do setki a 150 maksymalnej, ale strzasznie duzo wachlowania biegami by bylo no i jazda non stop na wysokich obrotach.
tronsek - Pią Paź 08, 2010 21:55

Mad napisał/a:
ale strzasznie duzo wachlowania biegami by bylo no i jazda non stop na wysokich obrotach.
Powiem Ci, że w Coupe to tak nie jest. Silnik jest tak elastyczny, że na piątce da się normalnie jechać już nawet 40km/h. W diesel'ach więcej się biegami miesza niż w Coupe.
desperado67 - Pią Paź 08, 2010 22:09

Mad napisał/a:
desperado67 napisał/a:
Bez obrazy Mad ale dla mnie coupe 216 ma dużo ładniejszą o opływową bryłę od MGF


Zwłaszcza ten z Twojego awatara

Pisałem o coupe ogólnie, bo do tego z awatara to nie ma co, no chyba że zejdziesz poniżej
5sec. do 100km/h :lol:

borsi - Pią Paź 08, 2010 22:27

sprzedany ?
Markzo - Pią Paź 08, 2010 22:43

we wtorek się sprzedał, dziś kupiony MG ZS 180 :)
borsi - Pią Paź 08, 2010 22:48

w jakie ręcę oddałeś ?
Co to za bryka ? poka poka

Markzo - Pią Paź 08, 2010 23:01

w ręce kumpla, na letnim pewnie pojawimy się obaj :)
Daniel530 - Wto Sty 04, 2011 19:46

Mi się podoba :)
Markzo - Wto Sty 04, 2011 22:25

Czy Ty przypadkiem nie byłeś na letnim zlocie na lotnisku? :idea: