Zobacz temat - [R620SDi] Kierownica od MG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R620SDi] Kierownica od MG

RoBBoD - Sob Paź 31, 2009 23:04
Temat postu: [R620SDi] Kierownica od MG
Skóra na mojej kierownicy niestety się rozsypała, ją obszyć. Gdy grzebiąc na allegro znalazłem:

http://allegro.pl/item793...0km_zobacz.html

Wie ktoś od jakiego modelu to kiera?? Albo czy pasuje kiera od 200, 400 do 600 ??

kasjopea - Sob Paź 31, 2009 23:20

W 400 jest inna niż w 600. Ale ta na zdjęciu w sumie wygląda podobnie jak moja :hm:
RoBBoD - Sob Paź 31, 2009 23:45

kasjopea, Z tego co przegrzebałem neta i forum to wiem ze 200 i 400 mają taką samą. ale w linku jest od MG pyt jakiego, kształtem odp kierownicy z 400. Poza tym jest mniejsza od tej w 600. Niestety właściciel nie jest zbyt miły i nie odpisuje na maila. Więc liczę na Was! :)
kasjopea - Sob Paź 31, 2009 23:53

Wydaje mi się, że w ZT jest inna. Więc ta będzie pewnie od ZR lub ZS.
RoBBoD - Nie Lis 01, 2009 00:04

kasjopea, Dokładnie jednak identycznej jeszcze nie widziałem. Właśnie oglądam MG na allegro ale kiepsko. Pytanie czy to kwestia zamiany czy jakiś wielkich przeróbek...

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 00:01 ]
Znalazłem kiepska sprawa to kiera z MG TF, pasuje ona do 200 albo 400 ??

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 00:04 ]
Już się nie upieram na taką z logo MG ale może ma ktoś możliwość porównania ??

kasjopea - Nie Lis 01, 2009 00:06

A dlaczego zależy Ci na tej akurat kierownicy?

Jugol ostatnio obszywał kierownicę, może poleci Ci kolesia, który mu to zrobił.

RoBBoD - Nie Lis 01, 2009 00:09

kasjopea, Jest mniejsza i trójramienna. :) Poza tym z tego co słyszałem to to też ok 100zł kosztuje. Więc wole dać ciut więcej i mieć mniejszą :)
kasjopea - Nie Lis 01, 2009 00:13

Nie przeczę, fajna jest :grin: . No nic, może ktoś będzie wiedział. Powodzenia
Jugol - Nie Lis 01, 2009 01:04

...powiem tyle co wiem, z wyglądu róznice są prawie niewidoczne jeśli chodzi np. o kierę z 45-ki i 400-ki , ale jednak są i mają one zasadnicze znaczenie, po założeniu od 400 do mojej Kochanicy kierunki mi nie odbijały jak prostowałem kierownicę- inny układ wyfrezowanych fasolek od spodu kierownicy- a wielowpust identyczny jak u mnie. Więc nie wiem czy jest sens kupować w ciemno kierę od TF do Twej 600-ki, bo może być lipa :taa:

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 01:04 ]
RoBBoD napisał/a:
Już się nie upieram na taką z logo MG

a z samym logo nie ma problemu- u Tomaszi'ego i IKS jest to do kupienia- mieli na zlocie :ok:

RoBBoD - Nie Lis 01, 2009 02:00

Jugol, Chodzi o wielkość i kształt nie logo :)
camaro17 - Nie Lis 01, 2009 08:26

RoBBoD, widzę że cię na poważnie zainteresował temat tej kierownicy :mrgreen: Ale i dobrze. To może Ci pomogę w rozstrzygnięciu co i jak.

A więc kierownica z aukcji tej 600-tki to ewidentnie z jakiegoś Rovera serii 200/400 lub 25/45 jednej bardzo ważnej kwestii nie wiem musi ktoś inny się wypowiedzieć na ten temat. A mianowicie kierownica np. z 200 nie pasuje do 400 są inne ząbki na prowadnicy i tak samo z 25 do 45. Natomiast jest inna ważna rzecz bo kierownica z MGF pasuje do 25 i 200 bez żadnego ale są nawet tutki jak sobie przełożyć na U.K. forach.

Co do zdjęcia na aukcji to kierownica tak jak wyżej napisałem ze środkiem czyli samą poduszką od jakiegoś MG. Samą poduszkę można dopasować do kierownicy bez problemu.
Teraz ci pokaże zdjęcia jak wyglądają z danych modelach, ta od MGF łatwo rozpoznać bo jest stanowczo mniejsza niż na na zdjęciu i ma obniżone lewy/prawy chwyt.

Kiera od MGF (chyba trzeba być zalogowanym)

http://gallery.mg-rover.o.../16551/size/big

http://gallery.mg-rover.o.../19969/size/big

http://gallery.mg-rover.o.../20646/size/big

Kiera od ZR-ki

http://gallery.mg-rover.o.../10677/size/big

Co do znaczka MG na tej aukcji od 600-tki coś tak nie za bardzo wygląda, no ale może to z jakiejś biedniejszej wersji :mrgreen:

Mam nadzieje że teraz wiesz co i jak, najważniejsze w twoim wypadki dowiedzieć się które mocowanie do 600 podejdzie czy z 400/45 czy z 200/25 jak z 200/25 to bardzo fajnie bo możesz sobie szukać z MGF.

RoBBoD - Nie Lis 01, 2009 12:58

camaro17, Właśnie zwróciłem uwagę na to że mają ciut inny kształt. Więc twierdzisz że jasiek jest od MG a kiera z czegoś innego o ile dobrze zrozumiałem. Hmmm szukamy dalej odp.
camaro17 - Nie Lis 01, 2009 14:29

RoBBoD, tak,tak dokładnie tak, poducha jest z MG a sama kiera z jakiegoś Roverka. Najważniejsze to dowiedzieć się z jakiego modelu można dopasować kierownice, chodzi o zębatki mocujące.
Marrkus - Nie Lis 01, 2009 18:35

camaro17 napisał/a:
RoBBoD, tak,tak dokładnie tak, poducha jest z MG a sama kiera z jakiegoś Roverka. Najważniejsze to dowiedzieć się z jakiego modelu można dopasować kierownice, chodzi o zębatki mocujące.


Mnie tylko zastanawia czy tam w ogóle jest poduszka powietrzna?? o ile samą kierownicę jak się nie da wcisnąć po dobroci to można ją młotkiem na chama wbić o tyle podłączenie poduszki powietrznej to chyba nie będzie p&p - w r600 jest całkowicie inny układ SRS niż w pozostałych autach tej marki. Korzenie tego systemu sięgają czasów współpracy z hondą. Dodam tylko że systemy te stosowane były w accordach i civicach. Możecie sprawdzić że accord i civic z końca lat 90 ma jaką samą kierownicę w dodatku jest ona b.podobna do tej z R600 po '96r (różnią ją jedynie drobne detale)

Jugol - Nie Lis 01, 2009 20:36

camaro17 napisał/a:
można dopasować kierownice, chodzi o zębatki mocujące

...i tu jest pewna nieścisłość, właśnie zębatka mocująca od 400, pasowała idealnie do 45-ki, ale układ frezów odpowiadających za odbijanie kierunków przy prostowaniu kiery był zupełnie inny i lipa :wink: , no chyba , że komuś odbijanie kierunków jest zbędne :ok:

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 20:36 ]
P.S.
Sklerozę mam chyba, przecież już to napisałem wyżej :głupek2:

RoBBoD - Pon Lis 02, 2009 08:30

A ja nadal oglądam te kierownice i doszedłem do wniosku ze to kiera od 45. Gdyby właściciel raczył odpisać by było prościej ale niestety a dzwonić do gościa nie będę.

Jugol, Podobno obszywałeś kiere niedawno, masz fotki? Chyba na tym będę musiał poprzestać.

Brt - Pon Lis 02, 2009 10:24

RoBBoD, daj do obszycia 150PLN i po kłopocie :ok: a efekt z nowym obszyciem pierwszorzędny :ok:
Jugol - Pon Lis 02, 2009 10:49

RoBBoD napisał/a:
Jugol, Podobno obszywałeś kiere niedawno, masz fotki?

...właśnie ruszam :dupa: i idę pofocić, za krótką chwilę będą na picasa do wglądu ;) , ale efekt jak napisał Brt- pierwszorzędny :ok2:

Krzysi3k - Pon Lis 02, 2009 11:43

Ja też obszywałem - polecam. Fotki w garażu.
Jugol - Pon Lis 02, 2009 11:54

RoBBoD na Twe specjalne życzenie, pofocone, jeszcze ciepłe:
http://picasaweb.google.c...452881556780002

Gość ma nick na allegro : lukasz334cn , młody, zdolny człowiek godny polecenia :ok2:
Powodenia RoBBoD ;)

RoBBoD - Pon Lis 02, 2009 12:43

Jugol, Super rewelka, ale jak zmniejszyć to koło sterowe w 600? :(
Jugol - Pon Lis 02, 2009 12:47

RoBBoD napisał/a:
Jugol, Super rewelka, ale jak zmniejszyć to koło sterowe w 600?


Innego sposobu jak przymiarka i sprawdzenie czy wsio chodzi jak należy nie widzę, bo po co wywalić kasę i być nie happy ??

RoBBoD - Pon Lis 02, 2009 12:51

Jugol, Zaczyna bardzo korcić mnie by wykonać telefon do kolesia od tego Roverka, chyba mnie nie zje.
Brt - Pon Lis 02, 2009 12:56

RoBBoD napisał/a:
ale jak zmniejszyć to koło sterowe w 600?

do R600 podobno pasuje bez przeróbek koło od R400 ... ale tylko od R400 ... niestety nie jest to informacja potwierdzona na 100% ... najlepiej by było po prostu przymierzyć jakieś .... :roll:

Jugol - Pon Lis 02, 2009 12:58

...jasne, dzwoń, bo kto pyta nie błądzi, najwyżej powie Ci, że Ci nie powie :mrgreen:
RoBBoD - Pon Lis 02, 2009 13:08

Brt, No i takie podejście mi się podoba ;) Nadzieja powraca :)

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 13:08 ]
Może ten kolo co obszywa będzie w temacie przypadkiem, a napewno będzie w posiadaniu kierki do 400 :)

Jugol - Pon Lis 02, 2009 13:16

RoBBoD napisał/a:
Może ten kolo co obszywa będzie w temacie przypadkiem, a napewno będzie w posiadaniu kierki do 400

... w temacie nie jest na 100% - efektem tego było to, że jechałem po pięknie obszytą kierę do 45-ki, która okazała się kierą do 400-ki, ale sprawę załatwił po swoich kosztach i w końcu mam to po co tam jechałem, a kierę do 400- ki miał wtedy obszytą jak moja, czyli ze wstawkami kropkowanej skóry, ale chyba miesiąc już minął, mogła pójść.

RoBBoD - Pon Lis 02, 2009 13:22

Jugol, Właśnie dzwoniłem do majstra od obszywania który twierdzi że są w tych kierkach różne sworznie.

A kolejny telefon do majstra od 600 z kierą MG ale wielka tajemnica... "Swoich przeróbek nie zdradza" Ale nie jest lekko podobno i żadna standardowo nie pasuje to jego wersja.

D*** blada :(

Jugol - Pon Lis 02, 2009 13:32

http://www.allegro.pl/ite..._nowa_skor.html

ta np. jest na 100% od 400-ki, bo na jednym ze zdjęć widać omawiane wcześniej przezemnie frezy odpowiadające za odbijanie kierunków- w 400-ce są one prostopadle do ramion kiery, a w 45-ce są równolegle do ramion. I gość zauważ , wymienia w jednej aukcji kilka modeli R- myśląc, że to to samo- uświadomiłem go po krótce na miejscu, że tak nie jest :mrgreen: , znał tylko róznicę jeśli chodzi o kierę od 75-ki, że jest inna, ale on w końcu nie musi mieć takiego chyzia na punkcie marki jako my :lol: Ale jeśli chodzi o jego robotę- to wg. mnie należy mu się 6-ka :taa:

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 13:32 ]
...gdzieś wyżej napisał ktoś, chyba nawet Ty, że to kiera od MG TF, ja był zrobił tak jakby mi zależało, zdemontnął kierę swą od 600-ki, zmierzył średnicę z wielowpustami i oblukał jak te fasolki, wys. tego odlewu alum. następnie napisałbym maila do gościa :

http://www.allegro.pl/ite...ag_polecam.html
i poprosił o fotę od spodu i zmierzenie dwóch, trzech rzeczy. Jak mu zależy na sprzedaży, to to zrobi. Tako rzeczę ja - Jugol.
Amen.

camaro17 - Pon Lis 02, 2009 14:00

To może komuś się przyda, co prawda operacja jest przeprowadzona na MGZR ale są fotki co i jak w tym temacie z kierownicą. Trzeba się zalogować.

http://www.themgzs.co.uk/vb/showthread.php?t=133

RoBBoD - Pon Lis 02, 2009 14:38

camaro17, Bardzo cenne info, wielkie THX także dokładamy do puli i jedziemy dalej z rozkminką tematu.

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 14:38 ]
Szkoda że tamta pasowała bez modów w moim przypadku pewnie nie będzie tak prosto...

Jugol - Wto Lis 03, 2009 07:32

RoBBoD zamiast tego : ,, wielkie THX '' wystarczy : pomógł kliknąć i szybciej i sprawniej :wink: i informuj na bierząco co i jak ze zmniejszeniem koła sterowego :mrgreen:
shilus82 - Czw Lip 15, 2010 10:55

a ja mam pytanie o poduszkę powietrzną, czy ma ona takie samo podłączenie w 200/25 i 400/45?bo kupiłem cała kierownicę i nie wiem, czy mi to będzie pasować. Przykręcić się da na pewno, ale jak z podłączeniem?czy poduszka dajmy na to z 25 pasuje do 400?Bo już mnie to nurtuje, na szczęście kółko było tanie, bo po licytacji stanęło na 26 zeta. Gościu sprzedaje gry na konsole a to mu się znalazło jakimś dziwnym trafem :)
Krzysi3k - Czw Lip 15, 2010 11:00

Poduszki od R25 pasują do R45 i odwrotnie, tak więc do R400 też powinna dać radę;)
shilus82 - Sro Sie 04, 2010 10:41

poduszka wlazła, ale trzeba było wtyczkę przymocować magicznym sposobem, żeby wtyczka nie wylatywała z gniazda. A sama kierownica pasowała (troszkę głębiej wchodziła)ale kierunki nie odbijały i zastanawiam się, czy nie dać tej kiery do jakiegoś ślusarza tokarza czy kogoś,kto mi wypiłuje w tym trzpieniu z tyłu na półksiężycach poziome nacięcia, bo pionowe są :)
EquinoX - Sro Lis 03, 2010 22:47

Panowie i Panie odgrzewam kotleta ;p
Czy ktoś już rozkminił jaką mniejszą kierkę można wsadzić do r600/r623 ?
Pozdrawiam

Znalazłem podpowiedź parę tematów niżej :ok:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=47939

_papa_ - Wto Lis 30, 2010 00:00

EquinoX napisał/a:
Panowie i Panie odgrzewam kotleta ;p
Czy ktoś już rozkminił jaką mniejszą kierkę można wsadzić do r600/r623 ?

Ja! Ale to nie jest i raczej nie będzie plug & play.
Tak się stało, że moja kochana luba sprawiła mi niedawno taki oto prezent (kierownica od MGF Prawdziwe drewno i skóra) No i musiałem rozkminić jak to podłączyć. Na całe szczęście mam dostęp do warsztatu tokarskiego.

Ale do rzeczy. Kierownica od MG F różni się od kiery R600 sposobem odbijania kierunków, głębokością osadzenia, oraz sterowaniem klaksonem. O ile z założeniem nie ma problemu wielowypust pasuje bez przymiarki, to schody zaczynają się z podłączeniem elektryki. Moja stara kierownica była brzydka trójramienna bez poduszki. Klakson był podłączony na ślizgaczu (plus, minus na kolumnie) a w tej kierownicy za pomocą taśmy. Airbag mnie nie interesował, bo go i tak nie posiadam. Wymieniłem za to poduszkę na takią z logo Rover o R45, swoją drogą bez przeróbek też nie pasuje (W MG poduszka ma taki sam kształt, tylko jest mniejsza, trzeba szlifować).

Zabawy co nie miara ale efekt powala. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia wnętrza jak to wygląda.

zuber84cool - Sro Gru 01, 2010 16:14

_papa_, pokaż tę kierę w środku :razz: , piękna jest.
_papa_ - Pią Gru 03, 2010 10:37

zuber84cool napisał/a:
_papa_, pokaż tę kierę w środku :razz: , piękna jest.


Oto obiecane zdjęcia:
(robione telefonem, więc trochę słaba jakość)

Link do galerii ze zdjęciami w lepszej jakości:

http://picasaweb.google.c...feat=directlink

seyfer - Pią Gru 03, 2010 11:35

ile ty masz tam tych gwizdków ? :mrgreen: :mrgreen:
leszczu - Pią Gru 03, 2010 11:45

Bardzo ładnie się kierownica komponuje. :grin:
zuber84cool - Pią Gru 03, 2010 12:59

_papa_, taka kiera powinna być montowana w każdej 600, jest po prostu rewelka, ze wszystkich najlepiej pasuje i ta imitacja drewna... pięknie :ok: .
_papa_ - Pią Gru 03, 2010 14:15

seyfer napisał/a:
ile ty masz tam tych gwizdków ? :mrgreen: :mrgreen:

Proszę się nie śmiać :wink: Miałem klejone do fabrycznych siatek, ale się odkleiło i musiałem wyciągnąć bo strasznie hałasowało. :mrgreen: . Proszę oceniać kierownicę.
zuber84cool napisał/a:
ze wszystkich najlepiej pasuje i ta imitacja drewna... pięknie :ok: .
Ręki nie dam sobie uciąć, ale jak nakłuwałem to drewno to mi to nie wyglądało na imitację..... Trochę ten "ster" kosztował. Gałeczka jest własnoręcznie rzeźbiona z dębiny. Jeszcze tylko listwy drewniane muszę poprawić bo strasznie brzydko wyglądają.
Mazak - Pią Gru 03, 2010 19:46

ślicznie wygląda zupełnie inaczej się autko prezentuje w środku :smile:
Markzo - Sob Gru 04, 2010 14:15

Elegancko, bardzo bardzo bardzo ładnie :)
zuber84cool - Sob Gru 04, 2010 15:23

_papa_ napisał/a:
ale jak nakłuwałem to drewno to mi to nie wyglądało na imitację.....
to tym bardziej mnie się podoba, jest taka prestiżowa :razz: .
Balas87 - Nie Gru 12, 2010 18:01

Że się tak spytam gdzie taką kierownice można dostać i ile taka przyjemność może kosztować ?? ? jeśli można wiedzieć :D :D
_papa_ - Nie Gru 12, 2010 19:11

Balas87 napisał/a:
Że się tak spytam gdzie taką kierownice można dostać i ile taka przyjemność może kosztować

Na alledrogo.pl tylko, że to było 4 miesiące polowań mojej kochanej połówki. Sama kierownica kosztowała 300zł. Podobnych kierownic można znaleźć kilka, ale ta z drewnem na górze i na dole była jedna....