Zobacz temat - [R200] Muszę się pochwalić :) zabudową :D
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R200] Muszę się pochwalić :) zabudową :D

kris_1987 - Pon Lis 30, 2009 21:35
Temat postu: [R200] Muszę się pochwalić :) zabudową :D
Witajcie forumowicze (proszę o wyrozumiałość oczywiście, to jest moja pierwsza taka zabudowa w życiu, ale chyba nie wyszła najgorzej), jakoś nie mogę dłużej zwlekać, ostatnio z kolegą męczyłem się z zadubową bagażnika w moim aucie, całe 5 dni, ale uważam, że było warto, jest jeszcze kilka niedociągnięć i troche do dokończenia, ale to już kosmetyczne sprawy :)
powiedzcie jak Wam się ona podoba... trochę tam jeszcze brudno itd, ale są, jak będę miał chwile wolnego to wrzucę jakieś lepsze zdjęcia, a wogóle to najlepiej na żywo zobaczyć...
[/center]
jeżeli chodzi o to co tam ciekawego jest to:

Radioodtwarzacz: JVC AVX 11
Systemy przód: POWERBASS LC60
Wzmacniacz do systemów: CRUNCH GTR 2 (75rms x2)
Subwoofer: spaliła się cewka ;) czekam na następny
Wzmacniacz: CARPOWER HPB 1502 (500rms)
Kable: DIETZ 20mm
Kondensator - DIETZ 1F

Pozdrawiam :)

ADI-mistrzu - Pon Lis 30, 2009 21:52

Witam mieszkańca Legionowa :grin:
Ze startu zapytam: czy wiesz że słuchanie głośnej muzyki przy niskich tonach w samochodzie powoduje samoczynne odkręcanie się śrub ?
Tak pytam, bo czasem ludzie mnie się pytają czemu jak jadą to im samochód cały trzeszczy, świszczy, chrupocze itp. zaglądam a tam zestaw car-audio (lub tylko coś takiego z nazwy typu rura kanalizacyjna z głośnikiem).

Ale ogółem zabudowa naprawdę ładnie Ci wyszła. Oświetlenie to UV czy niebieski ?
Z czego zrobiłeś zabudowę ?
Gdzie można zobaczyć Roverka :grin: ?

Lelobass - Pon Lis 30, 2009 21:55

No żeczywiście jest jeszcze dużo kosmetycznych poprawek do zrobienia i dobór komponentów zestawu też nie za szczęśliwy, ale + za inwencję twórczę i chęci samodzielnego wykonania.
greg-si - Pon Lis 30, 2009 21:57

Cytat:
Ze startu zapytam: czy wiesz że słuchanie głośnej muzyki przy niskich tonach w samochodzie powoduje samoczynne odkręcanie się śrub ?

ADI-mistrzu, buahahaha
ale się uśmiałem :lol:
Widać że nie masz w ogóle pojęcia o tym co piszesz.

kris_1987 - Pon Lis 30, 2009 22:02

jak jest wyciszenie to daje radę ;)

ADI-mistrzu, można się spotkać nawet jutro w LWO, nie ma problemu ;)

jLelobass, jeżeli chodzi o części to one są narazie, jak będzie kasa to się zmieni :) carpower na mono CRUNCH-a i wogóle ;)

ADI-mistrzu - Pon Lis 30, 2009 22:02

greg-si a nie powiesz mi że podczas wstrząsów i drgań nie następuje luzowanie śrub.

kris_1987 w tym tygodniu mam trochę kolosów, ale może pod koniec :wink: Albo może być na zjazd przyjechał i pokazał większemu grono :grin: ?

Konix - Pon Lis 30, 2009 22:07

ADI-mistrzu ma rację z samoistnym odkręcaniem się śrub. Żeby temu zapobiec należy wszystkie śruby wymienić na takie z lewym gwintem, albo słuchać muzyki od tyłu. Problem ten nie dotyczy samochodów Rover, bo jak wszyscy wiedzą angielske samochody mają śruby calowe z lewym gwintem montowane fabrycznie ;)
Lelobass - Pon Lis 30, 2009 22:08

No więc czekam na efektowne brzmienie po wymianie sprz ętu na coś konkretnego. Pozdrawiam i oby tak dalej :)
kris_1987 - Pon Lis 30, 2009 22:08

no się pomyśli, bo kurde jakiś zapracowany jestem, ale postaram się, bo mimo kilki niedoróbek jestem dumny jak paw :)
Lelobass - Pon Lis 30, 2009 22:10

I to jest istota zabawy w DIY, ta satysfakcja :)
kris_1987 - Pon Lis 30, 2009 22:11

myślę, że do kolejnego zlotu dam radę wszystko zebrać i się wtedy pochwale... ;)
greg-si - Pon Lis 30, 2009 22:13

ADI-mistrzu, tylko jakie wstrząsy emituje sprzęt audio a jakie zwykłe przemieszczanie się autem po np. bruku czy kostce. Nie wspomnę tutaj o drganiach z silnika.
Dlatego nie pisz takich bredni.

kris_1987, ogólnie ok. Ja bym przykleił materiał do tego MDFu bo widać że w niektórych miejscach marszczy się.

kris_1987 - Pon Lis 30, 2009 22:22

wiem wiem, to są jeszcze rzeczy do poprawek, jak zrobie to wszystko to będzie już super, ale narazie chciałem wstawić zdjęcia i ogólnie pokazać efekt mojej pracy, a tą resztę powoli się ogarnie :)
ADI-mistrzu - Pon Lis 30, 2009 22:27

greg-si niema co mówić że od razu brednie, bo muzyka owszem, powoduje odkręcanie się śrub. Chyba słyszałeś czasem jak podjeżdża samochód i mimo że jest szczelnie zamknięty to łupi strasznie ze środka.
Tak, wtedy właśnie następuje luzowanie się śrub. Nie mówię przecież o jakimś w miarę rozsądku głośnym słuchaniu muzyki, bo to fakt faktem nie szkodzi (no chyba że mowa o słuchu, ale to inny temat), ale jak ktoś odkręci tak że słychać tłuczenie z daleka mimo zamkniętych okien...

kris_1987 - Pon Lis 30, 2009 22:30

w porządnym audio chodzi o to żeby przy zamkniętym samochodzie nic nie było słychać :) dopiero jak się uchyli szybkę albo drzwi to łupie ;)
czekam na kolejne Wasze opinie... są bardzo ciekawe i dziękuje za każda z nich :)

greg-si - Pon Lis 30, 2009 22:30

pewnie. Nie od razu Kraków zbudowano ;)
Ja już rok ćwiczę swojego i skończyć nie mogę.

Dk-san - Pon Lis 30, 2009 22:33

jest na co patrzec amatorsko i zajefanie ;) najbardziej mi sie podoba ten schowek na dojazdowke i osprzet auta :) jak rozwiazałes problem z wneka na kolo zapasowe ?? i podloge bagaznika podniosles do gory ?
kris_1987 - Pon Lis 30, 2009 22:36

ja mam niestety gazownie, a chciałem mieć wszystko "pod ręką" więc wymyśliłem, żeby podnieśc podłogę, wrzuciłem tam dosłownie wszystko ;) od dojazdówki porzez kable wysokiego napięcia, linka holownicza do małego karnisterka (tak na wszelki wypadek;) ) i dodatkowo różne klucze itp itd ;)
greg-si - Pon Lis 30, 2009 22:43

ADI-mistrzu, coraz bardziej się kompromitujesz :) Na prawdę...
Powiedz z iloma autami dobrze nagłośnionymi miałeś styczność? To że coś trzeszczy to wcale nie jest efekt 'odkręcania' śrub.
Pierwsza rzecz która stuka w większości aut to tablica rejestracyjna.
Druga to plastiki na drzwiach
Trzecia to blacha która stuka o jakieś cięgna, kable...
itp.
Mógłbym Ci tak wymienić jeszcze kilka kilkanaście rzeczy które lubią 'grać' i nie jest winą odkręcanie się śrub od audio. To jest efekt eksploatacji auta wyrabiania się danych elementów. Jakby tak śruby się odkręcały to po 100kkm samochód byłby jedną wielką stertą nakrętek i śrubek.
Dużo większe drgania przechodzą przez źle wyważone koła, silnik, nierówną nawierzchnię. Dla mnie to są brednie i już.

ADI-mistrzu - Pon Lis 30, 2009 23:07

Temat nie jest po to by się kłócić i w sumie nie chce mi się :wink:
Kiedyś była taka honda civic, z 2006r. z nagłośnieniem nawsadzanym wszędzie jako że miała reprezentować nowy model. Pierwsze co to klapa bagażnika przestała tak dobrze pasować, luzów dostała. Dalej klatka w środku zaczęła trzeszczeć i latać (ale tego nie ma co brać pod uwagę, to nie było seryjnie montowane), coś tam jeszcze podobno trzeszczało, ale dalej już nie miałem z tym samochodem styczności.
Ale plaga to golfy, ale to może przez "audio" (bo zazwyczaj to co tam zamontowali to raczej bajer nie audio) a może coś klient kombinuje i tak się robi :wink:

Dobra, mniejsza z tym, nie róbmy offtopica :wink:

Mayson - Wto Gru 01, 2009 17:27

kris_1987, poważna i dobra robota :) Jedyne do czego JA bym sięprzyczepił, to pojemność bagażnika, obecnie pewno mniejsza niż w sejczento ;)
Pytanie; nie klapie Ci ta ruchoma podłoga w rytm basów?

kris_1987 - Wto Gru 01, 2009 18:12

dziękuję :)
nie ma możliwości żeby klapnęła, ponieważ jest wzmocniona 2 ściankami, a poza tym jest tak sporo rzeczy pod spodem, więc ciężko by jej było spaść hehe ;)
szczerze mówiąc to nie jest aż tak mało miejsca jak się wydaje, spokojnie 2torby podróżne wejdą jak nie 3 mniejsze :D

dudus87 - Wto Gru 01, 2009 20:18

A mi się nie podoba, szacunek za prace ale:

- te profesjonalne rozdzielacze aż się proszą o pożar
- masa od śrubki świateł to tragiczny pomysł, za mało tam tej masy, trzeba było brać od siedzeń, sa wielkie śruby z mocną masą.
- kable się przecinają raczej, chociaż nie widze finanlnego podpięcia
- z kondensatora nie za daleko do drugiego wzmacniacza?
- obicie, hmm taker tutaj nie pasuje :)

duzy plus za chęci i kawał cięzkiej roboty.

kris_1987 - Wto Gru 01, 2009 22:07

dzięki, każdy może mieć swoje zdanie, jak wcześniej nie pisałem to jeszcze nie jest skończone, jest kilka poprawek i właśnie dlatego zamieściłem ten temat tutaj żeby ew dodatkowe uwagi wziąć do serca i zrobić tak jak być powinno... ;)
pietro - Sro Gru 02, 2009 08:47

przez takie mocowanie masy mogą później jakieś zakłócenia się wkraść, dobrze by było poprawić ;)
jak mocowałeś konstrukcję do nadwozia? skrzynia na suba ma jakiś litraż czy tak "na oko"? :) z tyłu jest zamknięta czy gra w nadwozie. Jak zamontujesz suba to nie będzie Ci podskakiwać i trzeszczeć?
liczą się chęci i zadowolenie autora :ok:
ja się przymierzam do zabudowy w żywicy głośnika niskotonowego w bagażniku we wnęce.

dudus87 - Sro Gru 02, 2009 09:49

u mnie właśnie taka zabudowa sie tworzy, jeden boczek na suba, drugi na zmieniarke, wzmacniacz i kondensator. jak bedzie skonczone pokaże efekty. Myślę, że po świętach.

co do boczku to za duzo litrów tam nie ma, dokładnie wyliczyłem 16.7l od strony pasażera, bo o drugim nie mówie :]

kris_1987 - Sro Gru 02, 2009 09:52

skrzyna ma około 35l, z bass reflexem, jest po części wykonana z żywicy i maty szklanej, bo przeszkadzał kielich amora i tam już mdf-em się nie dało :) myślę, że nic nie będzie podkakiwać i trzeszczeć, ponieważ wszystko jest naprawde na styk zrobione i nie powinno, poza tym jak grał chwile ten głośnik, który był :P to nic się strasznego nie działo, więc myślę że będzie ok!!
a masę to ja mam do śruby amora a drugą do śruby siedzeń ;)

[ Dodano: Sro Gru 02, 2009 09:52 ]
dudus87, z miłą chęcią zobaczę Twoją zabudowę, może coś podkradnę jak mi się spodoba :P hehe

greg-si - Sro Gru 02, 2009 15:06

ja u siebie też zabudowałem wnękę
tylko jeszcze nie skończyłem tego z zewnątrz

hertz25 - Sro Gru 02, 2009 16:30

Cytat:
kris_1987
a jaki bedzie glosnik wstawiony tak pytam z ciekawosci :grin:
kris_1987 - Sro Gru 02, 2009 17:19

to jest ciężkie pytanie ;)
mam kilka na oku, rockford punch (starszy model ale najlepszy:P ) audiobahn, focal, ew mtx to firmy które biorę pod uwage ;)

hertz25 - Sro Gru 02, 2009 17:42

a bass reflex juz zrobiles czy dopiero bedziesz wycinal :?:
kris_1987 - Sro Gru 02, 2009 17:54

znaczy otwór mniej więcej jest wycięty, ale to jeszcze muszę poczekać na konkretny głośnik wtedy się już włozy taki jaki będzie trzeba... ;)
Botanix - Czw Gru 03, 2009 17:35

Cytat:
znaczy otwór mniej więcej jest wycięty, ale to jeszcze muszę poczekać na konkretny głośnik wtedy się już włozy taki jaki będzie trzeba... ;)


To bardzo odtylne podejście. Najpierw robisz obudowę o konkretnym wymiarze, potem wycinasz bass reflex a na koniec dobierasz głośnik? Toż to się w odwrotnej kolejności robi. Do głośnika dopiera się obudowę z bass-reflexem a dlaczego... Dlatego, że czasem aby dobrze zestroić potrzeba na prawdę długiego bass-reflexu o przykładowo dużej średnicy. W momencie gdy już masz obudowę trzeba albo kombinować ze zgiętymi rurkami albo pogodzić się z kiepskim zestrojeniem do tego jeśli taki b-r wymaga średnicy zbyt dużej możesz go nie zmieścić. Bardzo mocno ograniczyłeś sobie pole wyboru. Mało który głośnik może się wpasować do 35l b-s do tego o ograniczonej średnicy i długości...

Co do samej konstrukcji, duży plus za chęci ale minus za wykonanie. Przed takim zabiegiem dobrze jest zastanowić się porządnie jak coś zrobić, żeby wyglądało i grało.

kris_1987 - Czw Gru 03, 2009 20:34

Botanix napisał/a:
Co do samej konstrukcji, duży plus za chęci ale minus za wykonanie. Przed takim zabiegiem dobrze jest zastanowić się porządnie jak coś zrobić, żeby wyglądało i grało.


ale co jest nie tak już nie napisałeś...

ta skrzynia jest skrzynią "przykładową" trochę znam się na car audio i wiem, że najpierw trzeba mieć głośnik i później można dopiero kombinować ze skrzynią bass reflexem itd, nie mam narazie kasy, będę miał to zrobię tak jak powinno być,
po ostatnich kilku komentarzachj zauważyłem, że średnio jesteście przychylni, napisałęm na początku, że ta zabudowa jest moją pierwszą zabudową w życiu a poza tym NIE JEST skończona jeszcze, chciałem tylko subiektywne opinie się dowiedzieć co sądzicie o ogóle i jakie ew macie dodatkowe uwagi...

hertz25 - Czw Gru 03, 2009 21:14

Cytat:
kris_1987
a jakies wyciszenie dawales,np klapa bagaznika bo jak nie to bedzie fajnie slychac z zewnatrz brzeczenie :razz:
kris_1987 - Czw Gru 03, 2009 21:55

miałem dać Dynamaty, ale jak zobaczyłem cenę to się obudziłem odrazu ;) dałem maty wyciszające, nie pamiętam firmy, ale też nie tanie bo płaciłem 15zł za kawałek 20cm na 30cm... jeszcze tylko będę musiał ogarnąć sprawę z tym plastikiem, który jest jak sie otwiera bagażnik, bo z tym nic jeszcze nie robiłem, a już wiem że będę musiał :)
dudus87 - Czw Gru 03, 2009 22:05

pewnie STP
hertz25 - Czw Gru 03, 2009 23:45

watro tez wytlumic daszek :razz: u mnie strasznie brzeczal :evil: ale nareszcie to zrobilem i jest git
kris_1987 - Pią Gru 04, 2009 15:56

no no STP ;)
też nad tym myślałem żeby ogarnąć bo może być kiepsko, a jak to zrobiłeś?? mówisz o podsutitce czy półce?

hertz25 - Pią Gru 04, 2009 16:33

chodzi mi o zewnetrzny daszek :mrgreen:
Botanix - Pią Gru 04, 2009 18:10

Kod:
ale co jest nie tak już nie napisałeś...


OK co bym proponował. Na początek wytłum porządnie bagażnik, nie tylko klapę ale i całą podłogę. Tam blacha jest naprawdę cieniutka i dobrze jest to mieć zrobione. Mniej basu ucieka na zewnątrz to więcej go zostaje w środku. Później napiszę resztę...

kris_1987 - Pią Gru 04, 2009 23:01

to nie możesz od razu napisać co jest nie tak?? tylko musisz się namyśleć?? nie rozumiem...
Brt - Pią Gru 04, 2009 23:43

Pewnie czasu nie ma na dłuższe wywody akurat ;)
Botanix - Sob Gru 05, 2009 01:25

kris_1987,
Cytat:
to nie możesz od razu napisać co jest nie tak?? tylko musisz się namyśleć?? nie rozumiem...

Brt,
Pewnie czasu nie ma na dłuższe wywody akurat ;)


Dokładnie :) . W pracy pisałem i akurat mnie zawołali...

Mam wątpliwości co do kilku rzeczy. Niestety fotek dałeś mało i muszę się domyślać jak rozwiązałeś pewne rzeczy.

Tak jak napisałem wcześniej wytłumienie wnętrza, maty ale w zasadzie coś lepszego jest na to. Najlepiej całą podłogę bagażnika wysmarować masą bitumiczną dość grubą warstwą. Jest ona tania, kilku kilogramową puszkę można dostać za kilkadziesiąt złotych do tego nakłada się jak farbę... łatwizna. Taką masę możesz również użyć wewnątrz obudowy co zredukuje drgania ścianek i oczywiście wytłumi dodatkowo. Piszesz, że jeszcze nie skończone. Tylko, że od tego się zaczyna. Ktoś tu już napisał, że dobrze zrobione audio to takie kiedy przy zamkniętych oknach niemalże nic nie słychać z zewnątrz i to jest super sprawa. Cała zabawa zaczyna się gdy uchylasz okno. Wtedy z niego wylatuje basik nie zniekształcony zgrzytami karoserii a to na prawdę super brzmi. Nie zrozum mnie źle, nie żebym był nieprzychylny jak napisałeś, staram się coś doradzić.

Kolejna sprawa to estetyka. Widać spore niedociągnięcia, wybrzuszenia na materiale. Znaczy to, że był słabo naciągnięty. W jaki sposób go nakładałeś i jakiego kleju użyłeś? Kolejne co mi się na oczy rzuca to szczeliny. Inna sprawa to dwukolorowy subwoofer. Ni jak mi to nie pasuje kolorystycznie ale to już kwestia gustu :)

Co do rozwiązań technicznych to wymiary subwoofera o czym już napisałem. W tej sytuacji albo możesz długo szukać optymalnego głośnika albo zamknąć skrzynkę i poszukać coś do zamkniętej. 35 litrów to akurat dla większości 12 calówek... a gra to ładniej. Kondensator przesunąłbym na miejsce chrunch-a. Im bliżej do wzmaka tym lepiej.

Czy ta konstrukcja jest rozbieralna, czy też w założeniu ma być na stałe? Jeśli na stałe to odpuść sobie materiał na obszycie. O wiele efektowniej będzie posmarować wszystko kitem, szczeliny również. Następnie wyszlifować i pomalować spray-em + lakier.

greg-si - Sob Gru 05, 2009 10:43

Botanix napisał/a:
Tak jak napisałem wcześniej wytłumienie wnętrza

Ciekawe rzeczy. Szczerze nie jeździłem dużo 200 ale nie wydaje mi się żeby była ona sporo głośniejsza od 400. Wyklejanie całego wnętrza jakimś badziewiem to przerost formy nad treścią w tym wypadku. Ludzie tego nie robię przy audio za 10k bo lepiej te pieniądze które wywalimy na wygłuszenie wydać na lepsze elementy toru audio.

Botanix napisał/a:
Jeśli na stałe to odpuść sobie materiał na obszycie. O wiele efektowniej będzie posmarować wszystko kitem, szczeliny również. Następnie wyszlifować i pomalować spray-em + lakier.

A co ma do tego czy ma być na stałe czy nie? Ładowanie lakieru na zabudowę nie to że według mnie wygląda komicznie to jeszcze trzeba się nieźle narobić żeby to wyglądało jak trzeba. Powierzchnia pod lakier musi być idealnie równa.
Nie mówiąc o kwestii praktycznej bo lakier łatwo jakimś badziewiem zadrapać. Wystarczy że wrzucisz coś do bagażnika podczas jazdy się przesunie i może być lipa z całego szpachlowania i malowania.

kris_1987, sorry za spam w Twoim temacie ale musiałem się ustosunkować

Botanix - Sob Gru 05, 2009 14:22

Cytat:
Szczerze nie jeździłem dużo 200 ale nie wydaje mi się żeby była ona sporo głośniejsza od 400.


Ale niestety jest głośniejsza. Jeśli wydanie 30-50zł to wg. Ciebie przerost formy nad treścią gdzie taka puszka wystarczy na większą część samochodu to Twoja sprawa. Ja robiłem i różnica jest duża, zwłaszcza na zewnątrz. Przy pełnej mocy nic nie trzeszczy. Ci co mają audio za 10k nie używają masy, stosują droższe rzeczy a nie całkowicie pomijają temat.

Cytat:
A co ma do tego czy ma być na stałe czy nie?


A to, że można zrobić to w sposób rozbieralny bądź nie, dlatego pytam.

Cytat:
Wystarczy że wrzucisz coś do bagażnika podczas jazdy się przesunie i może być lipa z całego szpachlowania i malowania.


Dlatego na początku napisałem, że przed robotą dobrze jest się zastanowić i przemyśleć wszystko. Nie trudno jest zabezpieczyć rzeczy przed przesuwaniem...

kris_1987 - Nie Gru 06, 2009 18:00

zanudowa jest w pełni rozbieralna, w zasadzie jest złożona z kilku skryznek ;) bez problemu można ją zdemontować...
hertz25 - Nie Gru 06, 2009 19:07

pochwal sie jak wstawisz juz glosnik i wzuc foty :smile:
kris_1987 - Nie Gru 06, 2009 19:30

jeszcze trochę to potrwa bo idą święta, a głośnik trochę kosztuje :P chyba, że może Św Mikołaj by go przynióśł :)
ADI-mistrzu - Sro Gru 30, 2009 23:13

Widziałem dziś ten sprzęcik i powiem wam że na żywo to naprawdę dobrze wygląda, szczególnie to połączenie białej skóry z czarną.
Co prawda bagażnik naprawdę mały się zrobił, ale za to jak wygląda :grin:

kris_1987 - Czw Gru 31, 2009 00:45

mówiłem, że na żywo jest inaczej :)
jarekb - Pią Sty 01, 2010 17:33

kris_1987 jak dla mnie bardo ladna zabudowa zwlaszcza polaczenie kolorow i dosc funkcjonalna bo mimo ze zmniejszyl sie bagaznik to pod spodem mozna zmiescic sporo drobnych zeczy a przydatnych, naciag tylko ten material w niektorych miejscach i bedzie ok
kris_1987 - Pią Sty 01, 2010 19:31

jarekb, dzięki ;)
no teraz niestety pogoda nie sprzyja na poprawki, ale jak tylko się cieplej zrobi to napewno będzie zrobione, że będzie dobrze :D