Zobacz temat - [R 400 1998 1,6 16v] alarm?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 400 1998 1,6 16v] alarm?

polofix - Pon Maj 03, 2010 11:31
Temat postu: [R 400 1998 1,6 16v] alarm?
witam. po pol roku od zakupu roverka okazuje sie ze ma cos w rodzaju alarmu.awiec tak.siedze sobie w domu a na podworku przerywanym dzwiekiem halasuje mi samochod.nie wiedzialem co mu sie stalo ale jak poszedlem po kluczyki to juz przestal wszystko ucichlo,zamki chodza,odpala jak gdzyby nic. co mu sie stalo?
dodam ze dzwiek byl przerywany podobny do klaksonu,lecz troszke inny.

leszczu - Pon Maj 03, 2010 11:32

Może ktoś próbował się włamać :mrgreen:
polofix - Pon Maj 03, 2010 11:45

nikt nie probowal.to bylo w dzien a na dodatek ojciec moj byl na podworku.
leszczu - Pon Maj 03, 2010 12:05

http://forum.roverki.eu/v...i%EA+bez+powodu
Spójrz na ten temat, może coś pomoże :wink:

polofix - Wto Maj 18, 2010 16:03

czy ktos pomoze mi unicestwic to cholerstwo? zalacza sie kilka razy dziennie i trabi.zanim dobiegne do okna juz przestaje. i tak w kolko.nieraz nie dzieje sie przez wiele dni ale to chwilowe. dodam ze to niezaleznie od pogody.jak jest sucho tez to samo.teraz akurat jest mokro i tez sie zalacza. ktos wlasnie pisal o kostkach w drzwiach ze zamakaja ale ja nie mam czasu sie w to bawic.chce to szybko i sprawnie usunac.
shilus82 - Wto Maj 18, 2010 21:12

mój też lubi sobie powyć, ale od dłuższego czasu mam spokój.Przesmarowałem zamek w tylnej klapie, rozebrałem wiązkę w od dachu do klapu, ale tam nic nie ma. W piątek jadę do elektryka magika bo mi pali bezpiecznik od wycieracze i szyb, to i może mi larum naprawi :)
swiru - Sob Maj 29, 2010 13:18

może Ci pomogę też tak miałem, i wyszło ze to wina czujnika zamknięcia drzwi nie było na jednym tej gumki
polofix - Sob Maj 29, 2010 16:11

a gdzie jest ten czujnik dokladniej i jaka to gumka.powiem wiecej. wycie;trąbienie alarmu jest bardzo rzadkie.teraz juz jest spokoj,ale i tak zatrzaskuje samochod nieuzywajac pilota.
czy zeby sie dostac do tej gumki to musze rozebrac drzwi?

Adrian - Sob Maj 29, 2010 16:18

To powinno Ci pomóc:

http://www.allegro.pl/ite...vic_accord.html

Szukaj tych elementów po otwarciu drzwi. :grin:

polofix - Nie Maj 30, 2010 22:44

dzieki wielkie,jutro patrze
bizon - Nie Maj 30, 2010 22:48

Moze uszkodzony czujnik ruchu wewnatrz. Wydaje mu sie ze widzi jakis ruch i zalacza alarm
polofix - Pon Maj 31, 2010 09:12

ten alarm jest oryginalny i z tego co widze to nie ma on czujnikow ruchu.
Adrian - Pon Maj 31, 2010 10:30

Nie masz przyczepionego czujnika na dachu między przednimi a tylnymi drzwiami pasażera?
bizon - Pon Maj 31, 2010 22:09

Ja tez mam oryginalny alarm i jest czujnik ruchu. Od wewnatrz na suficie przy prawym slupku
polofix - Wto Cze 01, 2010 08:49

jest czujnik.macie racje. a jesli chodzi o wylaczniki w drzwiach to sa sprawne i ani sladu wilgoci.co moze byc przyczyna wycia? a tak wogole to po zamknieciu to po jakim czasie alarm sie uzbraja?
truten23 - Wto Cze 01, 2010 08:57

polofix napisał/a:
a jesli chodzi o wylaczniki w drzwiach to sa sprawne i ani sladu wilgoci

Ale mogą poprostu czasem nie łączyć, ja tak miałem.

polofix napisał/a:
wogole to po zamknieciu to po jakim czasie alarm sie uzbraja?

Po około 30 sekundach :cool:

bizon - Wto Cze 01, 2010 09:14

Wykrec wszystkie krancowki w drzwiach i wtedy powinno zgasnac oswietlenie kabiny bo wtedy mysli ze wszystkie drzwi sa zamkniete. potem przykrecaj pokolei i przy ktorej krancowce sie zapali lampka i nie zgasnie po zamknieciu drzwi ta jest uszkodzona i samochod te drzwi traktuje caly czas jako otwarte

[ Dodano: Wto Cze 01, 2010 09:14 ]
truten23 napisał/a:
Po około 30 sekundach :cool:

A nie od razu? jak ja testowalem czy mi dziala alarm to wlaczal sie zaraz po zamknieciu

truten23 - Wto Cze 01, 2010 09:32

bizon napisał/a:
A nie od razu? jak ja testowalem czy mi dziala alarm to wlaczal sie zaraz po zamknieciu

A, pomyliło mi się z immo jak auto jest otwarte :oops:
Jak zamknie się samochód, to alarm uzbraja się po jakichś 3 sekundach, bo robi test czujników :razz:

aldona - Wto Cze 01, 2010 10:10

Dla uzupełnienia : ktoś na forum pisał, że czujniki ruchu zaczynają działać dopiero po około 3 minutach.
truten23 - Wto Cze 01, 2010 10:17

Jeśli zamkniesz auto z kluczyka, to ten czujnik sie nie uruchomi.
bizon - Wto Cze 01, 2010 10:20

Najlepiej zamykaj tylko kluczykiem a nie pilotem :D to Ci nie bedzie wyc w nocy
truten23 - Wto Cze 01, 2010 10:26

Jeśli szwankuje któryś czujnik krańcowy w drzwiach, albo zanknięcia bagażnika, to będzie wył. Jak zamykamy auto z kluczyka to nie działa tylko czujnik ultradźwiękowy :cool:
polofix - Wto Cze 01, 2010 11:25

zamykajac kluczykiem,uzbraja sie tak samo jak z pilota.jedyne wyjscie to zamykam wszystkie drzwi,otwieram tylne lewe,wciskam dzyndzel lewych przednich i zatrzaskuje tylne lewe,wtedy alarm sie nie uzbraja.
truten23 - Wto Cze 01, 2010 11:32

polofix napisał/a:
zamykajac kluczykiem,uzbraja sie tak samo jak z pilota.jedyne wyjscie to zamykam wszystkie drzwi,otwieram tylne lewe,wciskam dzyndzel lewych przednich i zatrzaskuje tylne lewe,wtedy alarm sie nie uzbraja.

No chyba nie bardzo... Kiedy zamkniesz z kluczyka, to możesz mieć otwarte okna i żadna mucha czy wiewiórka Ci alarmu nie włączy, bo nie będzie aktywny czujnik ultradźwiękowy. Ale alarm będzie dzialał. Jak w zamkniętych tak drzwiach wyciągniesz rygielek i otworzysz drzwi to zacznie wyć.
Gdybyś zamknął z pilota auto z uchyloną szybo, wsadził rękę i pomachał to wtedy zacznie wyć, wiesz już o co mi chodzi? :wink:

bizon - Wto Cze 01, 2010 11:34

polofix napisał/a:
zamykajac kluczykiem,uzbraja sie tak samo jak z pilota

Mi sie wydaje ze kluczykiem nie uzbraja czujnika ruchu. To gdyby kolega wyprobowal zamykac kluczykiem i by wylo to znaczy ze problem w krancowkach a jakby ustalo wycie to znaczy ze czujnik ruchu.

kasjopea - Wto Cze 01, 2010 11:36

Hej chłopcy, czujnik ruchu w środku auta działa jedynie po zamknięciu auta pilotem :grin: .
polofix - Wto Cze 01, 2010 11:37

czyli musze teraz zamykac kluczykiem i zobacze czy czujnik ultradzwiekowy nie nawala?
kasjopea - Wto Cze 01, 2010 11:48

Czujnik ultradźwiękowy sprawdzisz w ten sposób:
truten23 napisał/a:
Gdybyś zamknął z pilota auto z uchyloną szybo, wsadził rękę i pomachał to wtedy zacznie wyć, wiesz już o co mi chodzi? :wink:

:smile:

polofix - Wto Cze 01, 2010 11:56

no wiem.a mi chodzilo ze jak zamkne kluczykiem to ten czujnik bedzie nieaktywny i wtedy nie ma prawa zawyc alarm. ide sprawdzic na podworko,narazie dzieki
kasjopea - Wto Cze 01, 2010 11:59

Nie, to nie tak, nieaktywna będzie tylko ochrona ultradźwiękowa przedziału pasażerskiego, ale to nie cały alarm przecież :wink: .
bizon - Wto Cze 01, 2010 12:01

Czyli jak zawyje sam z siebie to winne beda krancowki, a jak nie bedzie wyl to znaczy ze wczesniej nawalal wewnetrzny alarm
polofix - Wto Cze 01, 2010 14:48

zatrzasnalem sie w samochodzie pilotem.czekalem ponad 5 min. i nie zadzialal na moje ruchy.
kasjopea - Wto Cze 01, 2010 14:50

Ale pilotem musiałbyś się zamknąć.
polofix - Wto Cze 01, 2010 14:54

no oczywiscie.bo tak to zatrzaskujac na zewnatrz nie zdazyl bym wsiasc.
kasjopea - Wto Cze 01, 2010 15:04

W takim razie chyba masz diagnozę :wink: .
polofix - Wto Cze 01, 2010 15:09

tzn ze czujnik nie dziala ruchu? no ale jak nie dziala to alarm ma sie wlaczac sam?
bizon - Wto Cze 01, 2010 15:16

Moze czasem nie dziala a czasem dziala az nadto co powinien :D .
A czy migaja Ci kierunki przy zamykaniu pilotem, bo jak nie to tez mozesz miec uszkodzona jakas krancowke i nie zalacza Ci sie wtedy wewnetrzny. kiedys tak mialem

polofix - Wto Cze 01, 2010 15:19

tak mrugaja awaryjki i to chyba ze 3 razy.potem dioda na cyferblacie bardzo szybko mruga,po chwili mruga troche wolniej,ale i tak szybko.a jak wloze kluczyk do stacyjki i przekrece to wyje.no i jak bym chciale drzwi od srodka otworzyc to tez.
bizon - Wto Cze 01, 2010 15:20

Czyli jak na moje oko nie dziala wewnetrzny a jak migaja Ci kierunki to powinien sie zalaczyc.
sTERYD - Wto Cze 01, 2010 23:01

tylko, ze te czujniki załączają się dopiero po ok minucie od zamknięcia auta...
to jest czas na skanowanie wnętrza, i jak w tym czasie znajdą jakieś ruchy w środku, to mogą się nie załączyć (jeśli centralka pomyśli, że dają jakieś niedorzeczne sygnały)

bizon - Wto Cze 01, 2010 23:28

To najpierw musisz sie minute nie ruszac a potem pokiwac do czujnika :D

[ Dodano: Wto Cze 01, 2010 23:28 ]
Nie, no zart, zalacz alarm z otwartym oknem i wsadz reke po paru minutach

polofix - Sro Cze 02, 2010 10:37

zamknalem samochod z lekko uchylona szyba i po czasie wlozylem reke.tez nie zadzialal
truten23 - Sro Cze 02, 2010 10:52

ale zamykałeś pilotem?
polofix - Sro Cze 02, 2010 11:01

tak zamykalem pilotem
kasjopea - Sro Cze 02, 2010 11:02

W takim razie czujka pewnie nie działa :/ .

A jak sprawdzałeś krańcówki to tą w bagażniku też sprawdziłeś?

bizon - Sro Cze 02, 2010 11:22

Jak migaja 3 razy kierunki to krancowki powinny byc ok, ta w bagazniku tez. Jak jest ktoras zj.... to nie migaja.
kasjopea - Sro Cze 02, 2010 11:27

bizon napisał/a:
Jak jest ktoras zj.... to nie migaja.
:>
bolec0000 - Sro Cze 02, 2010 21:15

witam zeby nie zaczynac nowego tematu z alarmem to sie podepnę a mianowicie w mojej 400 setce czy zamkne auto z pilota czy z kluczyka to i tak kierunki nie migają 3 razy a jak rozbrajam to migna raz alarm nie wyje sam z siebie ale jak jest zazbrojony to moge otworzyc klape bagaznika i alarm sie nie włączy,próbowałem tez sposobu zamykając z pilota siedząc w srodku czujki milczą a powinny włączyc alarm ,krancówki sprawdzałem miernikiem i są wporządku klapa bagaznika tez sprawdzona ,gdzie szukac przyczyny??? dodam jescze ze jak alarm zamykam z pilota to dioda w drzwiach napoczątku miga szybko a potem normalnie tak jakby było wszystko wporządku
sTERYD - Czw Cze 03, 2010 01:10

bolec0000 napisał/a:
w mojej 400 setce czy zamkne auto z pilota czy z kluczyka to i tak kierunki nie migają 3 razy a jak rozbrajam to migna raz alarm nie wyje sam z siebie ale jak jest zazbrojony to moge otworzyc klape bagaznika i alarm sie nie włączy

tak ma być. Poczytaj instrukcję :cool:

bolec0000 - Czw Cze 03, 2010 19:42

drogi kolego moze tak ma byc ale nie w moim roverku bo jakies 3 tygodnie temu własnie przestały swiecic(mrugac 3x] a przez cały okres uzytkowania mrugały wiec na pewno nie ma tak byc, a gdzie szukac tej instrukcji??
bizon - Czw Cze 03, 2010 20:49

Download/Dział techniczny na stronie roverki.pl
kasjopea - Sob Cze 05, 2010 08:24

bolec0000, sTERYDowi chodziło zapewne o to, że R ma migać raz przy zamykaniu oraz bagażnik można otwierać przy uzbrojonym alarmie.
Instrukcję auta powinieneś dostać, gdy je kupowałeś :wink: . Na stronie klubowej jest instrukcja po polsku do pobrania, ale tylko dla Klubowiczów. W rave po angielsku też znajdują się te informacje co w instrukcji. Niestety nie wiem czy rave jest już dostępny na nowej stronie :/ .

ArekL - Nie Cze 06, 2010 15:20

Też czytałem w instrukcji o tym, że przy uzbrojonym alarmie da się otworzyć klapę. Poszedłem to sprawdzić i obudziłem sąsiadów :mrgreen:

Także nie wiem czy to zależy od rocznika czy od czego, ale u mnie normalnie alarm się włącza jak otwieram klapę.

Poza tym wszystko działa, kierunki migają 3 razy, immo działa, lampeczka w drzwiach miga zgodnie z tym co w instrukcji, czujniki ruchu działają.

bolec0000 - Nie Cze 06, 2010 22:48

witam jeszcze jedno pytanie wzgledem alarmu ,jak zamykacie auto z kluczyka to zamykając drzwi kierowczy automatycznie zamykają sie wszystkie drzwi? bo u mnie nie , jak zamykam drzwi kierowcy to reszta rygli jest do góry i tak podejrzewam ze stąd ten problem z miganiem kierunków .Gdzie ewentualnie szukac przyczyny??
kasjopea - Nie Cze 06, 2010 22:49

To pewnie masz "mastera" uszkodzonego.
bolec0000 - Pon Cze 07, 2010 11:45

master znaczy cały silownik w drzwiach kierowcy ,czy to mozna naprawi czy tylko wymiana na nowy egzemplarz??