Zobacz temat - Ceny paliwa, akcja na ich obniżenie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Ceny paliwa, akcja na ich obniżenie.

Nowal - Wto Mar 15, 2011 20:09
Temat postu: Ceny paliwa, akcja na ich obniżenie.
Witam, na wstępie napiszę, że jeśli nie podoba wam się dany pomyśl na piszcie głupot w temacie. Pomysł nie jest mój ale chętnie się do niego przyłączę bo ceny benzyny jak i ropy są troszkę za wysokie jak na moją kieszeń a do zatankowania mam moją 200 jak i quada na wypady leśne. Przy takich cenach będę musiał z czegoś zrezygnować a tego bym nie chciał. Jeśli pojawią się jakieś drobne błędy w tekście poniżej wybaczcie, co wyłapałem to poprawiłem :)

Do wszystkich kierowców. To dobry pomysł. Ceny paliwa poszybowały w gorę. Za chwilę zobaczymy 5 PLN za litr... a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzono kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Mając na względzie tamtą akcję powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Udostępnij albo prześlij do znajomych. Ceny paliw na naszych stacjach są tylko i wyłącznie tzw. "widzimisię" koncernu gdyż kontrakty paliwowe są wieloletnie! Nie chodzi o to ile kosztuje ... ( 80% ceny litra paliwa to i tak dzisiaj podatki, akcyzy i prowizje ) ale ile my, kierowcy jesteśmy w stanie płacić. Właśnie nadszedł moment kiedy trzeba powiedzieć STOP. Odprawa prezesa Orlen'u wynosi tyle samo ile nasz "Rząd" przeznacza w rocznym budżecie na przedszkola. ( naprawdę - sprawdź sam ) Płacimy za ich nowe wille, nowe limuzyny, imprezy, wyjazdy, kochanki ... Przy rosnących każdego dnia cenach paliw, my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest "trafienie w portfel" poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych koncernów paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość płatków śniegu. Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens - prześlij dalej lub udostępnij tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.3,5 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość dalej i nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na od tych dwóch producentów Ja popieram tę akcję i dlatego przesłałem dalej :)

KRYS - Wto Mar 15, 2011 20:40

No to moze zróbmy jeszcze ankiete kto gdzie tankuje bo np ja jeszcze nigdy nie tankowałem na w/w stacjach i nie będe :mrgreen:
Pawkaz - Wto Mar 15, 2011 20:55

Moze byc ankieta :) Ja osobiscie tankuje tylko i wylacznie na Statoilu, ale z checia poznam ulubione stacje ROVERkowiczow ;)
Perez - Wto Mar 15, 2011 21:03

Nowal napisał/a:
Za chwilę zobaczymy 5 PLN za litr... a potem może i więcej.

W Warszawie już jest 5zł na niektórych stacjach. Wczoraj słyszałem, że w wakacje ma być po 7zł, a potem sukcesywnie rosnąć do 9zł.
Na allegro wszystkie CC i Tico z LPG (do 1500zł) jeżeli nadawały się do jazdy są już sprzedane! Ja sam przeprosiłem się z komunikacją miejską i staram się jeździć wtedy kiedy na prawdę potrzebuję.

Akcja sama w sobie jest bardzo ciekawa, ale niestety wątpię, żeby coś dała.
Prędzej coś da zorganizowany protest na ulicach i ich blokada niż taka akcja, szczególnie, że o tej akcji słyszałem już przed wakacjami, a paliwa coraz droższe.

Proponuję inicjatywę na FaceBooku.

ADI-mistrzu - Wto Mar 15, 2011 21:03

A może syntetyczna benzyna? Pędzimy bimber i lejemy do baku, ewentualnie jak będziemy spragnieni to możemy się napić z naszym autkiem :mrgreen:

Ja tankuje na Shell'u, wiec mi tam pasuje.

Perez - Wto Mar 15, 2011 21:04

P.S. Nowal otwórz ankietę.
Pawkaz - Wto Mar 15, 2011 21:07

5,08 placilem w sobote a dzis na stronie stacjebenzynowe.pl widze, ze PB 95tka na Statoilu jest po 5,20
faecd - Wto Mar 15, 2011 21:11

Perez napisał/a:
W Warszawie już jest 5zł na niektórych stacjach. Wczoraj słyszałem, że w wakacje ma być po 7zł, a potem sukcesywnie rosnąć do 9zł.


Co k.... :O ?? ?

U mnie juz jest po 5,05 pb95... ale no żesz....

Oskar - Wto Mar 15, 2011 21:12

Ja też nigdy nie tankuje na tych stacjach więc chcąc nie chcąc popieram akcje, staram się tankować tylko na Shellu, w Szczecinie i nad morzem już dawno ponad 5 zł.
panwilli - Wto Mar 15, 2011 21:19

to ja widzę, że u mnei najtaniej obecnie jestem na Mazurach i tu 95 pb 4,95 disel 4,91
andrew0503 - Wto Mar 15, 2011 21:28

Ja tankuję tylko na Orlenie albo pod Carrefurem. Fajna akcja, też mam już dość ciągłych zwyżek w cenie paliwa motywowanych pierdołami, bo coś się stało i koncerny paliwowe podnoszą ceny a potem czytam o zarobkach prezesów :wnerw: . Może to i mała akcja, ale najważniejsze, że jest. Może ktoś wreszcie dostrzeże, że nie wszystko działa tak jak powinno, a płacą za to posiadacze aut, pozbawieni w dodatku normalnych dróg :bezradny:
Fajnie, że Nowal nie jest bezczynny, przyłączam się :ok:

Krzysi3k - Wto Mar 15, 2011 21:29

Ja też chyba na autobus się przesiąde... ruska ropa 3,80 zł kosztuje, zaraz ma 4 kosztować - koniec świata...
Nowal - Wto Mar 15, 2011 21:32

Akcja jest na FB link do mojego profilu
Ankieta zrobiona, niestety zapomniałem o LukOilu no nic następnym razem lepiej się postaram :)

maryba - Wto Mar 15, 2011 21:38

ciekawe jak BIO paliwo działa w naszych ROVERKACH - w 200 to jeszce może przepali , ale 75 pewnie nie da sobie rady na dłuższą metę, o ile się nie mylę przy wisłostradzie (Warszawa) jak sie na most gdański wjeżdza było BIO po 4.23 - moze to jest alternatywa ?
kruszan - Wto Mar 15, 2011 21:39

Muszę powiedzieć, że aukcje popieram, osobiście cały cały tankuje na bliskiej - choć by akcja przyniosła skutek musiały by przyłączyć miliony i to konsekwentnie ;/

prawdą jest, że kontakty są wieloletnie i to wszystko sztuczna propaganda, tak samo jak kryzys którego nie było - ale była super okazja żeby uciąć 1zł na godzinę bo co hmm bo jest kryzys ?! zawsze może się Pan zwolnić ale przecież nie ma teraz pracy bo co? hmmm bo jest kryzys? więc jak akceptuje Pan? hmmm no tak bo co? bo jest kryzys... a to cięcia socjalu, a to to a to tamto - SUPER sprawa!

cukier - magazyny pełne, ale co będzie po 5ke, a za 2 tygodnie proszę mamy 5ke! SUPER! ale po co kupować coś od rolników lepiej sprowadzać, a oni mając hektary pracują ale bynajmniej nie na roli żeby się utrzymać! kolega ma 5-6 hektarów, za kombajn 2,5tys a za zboże 2ty! 500 w plecy SUPER bo co? bo jest kryzys...

życie w tym kraju jest żałosne, niezależnie kto rządzi nic nie robi! pali się dom biegniesz do straży ale oni nie przyjadą choć to na przeciwko bo co? bo musi być przez telefon wezwanie?! ich wina? czy **** przepisów które w 10 dni po takiej akcji powinny być zmienione... itd itd itd bravo poparcie w sztucznych stymulowanych sondażach na życzenie rośnie dla TUSKA, hmmm dlaczego? a no tak zabrał rodzinne i wszystko inne co można była aha mamy też 23vat :D itd

można by pisać godzinami, a dodając mentalność polaka (wywołaną historią i latami ucisku) jako kombinatora czytaj zaradnego, złodzieja czytaj uczciwego...

heh, ubaw po pachy :/

Krzysi3k - Wto Mar 15, 2011 21:39

maryba, Bio do SDi da radę, ale do iDT niebardzo, nie mówiąc o common railu w R75.
Ja kiedyś zalałem pół na pół z ON dla testu i więcej spalił, więc nie taka znowu oszczędność ogromna.

Nowal - Wto Mar 15, 2011 21:40

ja jeździłem na BIO i powiem szczerze nie czułem za dużej różnicy, może nawet spalanie było troszkę mniejsze. A jeśli jest taka różnica w cenie to chętnie zmienię ropę na rzepak :P
Remigiusz - Wto Mar 15, 2011 21:44

Trzeba teraz opal tankować po 3,60 jest :wink:
ADI-mistrzu - Wto Mar 15, 2011 21:47

A ja motorynkę wygrzebałem i ją właśnie robię, to jest alternatywa, 1.5l na 100km :mrgreen:
kruszan - Wto Mar 15, 2011 21:48

Nowal napisał/a:
ja jeździłem na BIO i powiem szczerze nie czułem za dużej różnicy, może nawet spalanie było troszkę mniejsze. A jeśli jest taka różnica w cenie to chętnie zmienię ropę na rzepak :P


co prawda był to vw polo ale ja czułem spadek mocy, i w dodatku palił 1-2 litry więcej i szybko zrezygnowałem

azer - Wto Mar 15, 2011 21:51

Perez napisał/a:
Wczoraj słyszałem, że w wakacje ma być po 7zł, a potem sukcesywnie rosnąć do 9zł.
Nie siejmy paniki plotkami proszę, 3 lata temu tak samo było mówione i co? Niedługo potem spadło do normalności, dodam że wtedy baryłka doszła do 150$ i zaraz potem dołek

widać dokładnie tutaj http://www.bankier.pl/inw...&size=B&waluta=

andrew0503 - Wto Mar 15, 2011 21:55

A co najbardziej wkurza, że człowiek musi znowu kombinować, kiedyś za PRL-u trzeba było a teraz znowu w czasach szczęśliwej demokracji :/
Nowal - Wto Mar 15, 2011 22:01

kruszan napisał/a:
co prawda był to vw polo ale ja czułem spadek mocy, i w dodatku palił 1-2 litry więcej i szybko zrezygnowałem

ja nigdy nie lałem samego BIO do baku więc nie wiem jak się by to przełożyło.
Spadku mocy nie odczułem bo gdzie? Jadąc rano puławską do szkoły w stronę centrum w gigantycznych korkach...zresztą wracając też jest to samo tylko w drugą stronę.
A spalanie jak by mniejsze ;) nie jestem pewien tego w 100% tak tylko wnioskuje bo nie sprawdzałem ile pali na BIO

kruszan - Wto Mar 15, 2011 22:07

mi na normalnym ON paliło 4 max 5 litrów, zawsze każde auto tankuje do pełna, miałem poli 1.4D, na bio zrobiłem przeliczając po 1-2litry mniej na każde 100km, więc efekt tego TAŃSZEGO paliwa prysnął jak bańka, było to 2 lata temu było po 2,99zł aż miło wspomnieć :shock:
Tomek1212 - Wto Mar 15, 2011 22:08

Ja tam nie zauważyłem żadnych anomalii. W zimie tankowałem po 2,53 teraz tankuje po 2,42zł. Nie mam powodów do narzekań. Dodatkowo jeszcze na zewnątrz się ociepla więc silnik będzie palić nieco mniej.

Oczywiście jeżdżę na gazie.
Jeździłem do tej pory dieslem (e30 2,4d), ale nawet kupując gnojówę po 3,80zł to i tak sie nie opłaca. To auto spala w mieście jakieś 12-15l/100km, a rover teraz w lecie powinien zmieścić się w 20l/100km (gazu), więc wychodzi taniej.

Harry - Wto Mar 15, 2011 22:30

a przypadkiem nie powinno sie tankować na Orlenie skoro orlen ma Bliską i dostarcza paliwo do większości stacji ?
Perez - Sro Mar 16, 2011 02:14

azer napisał/a:
Nie siejmy paniki plotkami proszę, 3 lata temu tak samo było mówione i co? Niedługo potem spadło do normalności, dodam że wtedy baryłka doszła do 150$ i zaraz potem dołek

Cena Barylki spada, ale paliwo jeszcze nigdy nie kosztowalo 5zł.
Cena Barylki była 150, a paliwo powiedzmy te 4,8, potem Barylka po 50, a benzyna 4,75, potem Barylka po 100, a benzyna po 5 i tak w koło Macieju, byle drożej. Oczywiście ceny podałem z pupy, ale chodzi o to, żeby pokazać proporcje.

Jugol - Sro Mar 16, 2011 02:15

Ja też na w/w stacjach ani nie tankowałem, nie tankuję i raczej nie będę tankował, chyba że Shell padnie :mrgreen:
Głogów Shell- ON 4,99

Perez - Sro Mar 16, 2011 02:26

Poza tym jak zawsze na wakacje znowu benzyna zdrożeje i ile będzie wtedy kosztować jak na wiosnę przekracza 5zł?

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 02:18 ]
Ja bym zbojkotował Orlen, bo on trzyma w PL większość paliwa, a jak widać większość z nas tankuje na Orlenie.

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 02:20 ]
http://forsal.pl/surowiec/benzyna/1y/l// porównajcie sobie ceny benzyny z cenami Baryłek Ropy, to ma się nijak tak na prawdę.

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 02:23 ]
Tutaj jest ciekawy wykres http://moto.money.pl/ceny-paliw/#porownaj,0,pb95

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 02:26 ]
Wg. tego ostatniego wykresu to mniej więcej 3 tygodnie po tym jak cena hurtowa spada spada cena na stacjach. Cóż, nie pozostaje nic, jak być dobrej myśli, a ja zaczynam zbierać na instalacje LPG

sobrus - Sro Mar 16, 2011 07:34

Za LPG też sie wezmą, to kwestia czasu i popularności.

Koncerny już dawno chcą przełamać barierę 5zł. Pierwszy raz to było gdy ropa była rekordowo droga (wzrosła z 60 na 200 dolców za baryłkę). Ludzie ostro sie wkurzyli więc o ile pamętam PiS obniżył akcyzę.

Potem był krótki okres gdzie bena była po 3,5zł :shock:

A potem znowu poszło na 4,60. W styczniu próbowali przełamać 5 ale sie nie udało (obroty stacji bardzo spadły). Ale będą próbować. Codziennie zwiększają po grosik-dwa.
Nie ma dnia żeby cena na Neste była taka sama. Co dzień troszkę więcej.

btw Neste to chyba Statoil.

xROnx - Sro Mar 16, 2011 07:38

Gdzieś zdaje się na Węgrzech czy w tamtych okolicach ludzie(kierowcy) zmobilizowali się i zrobili jakiś protest - blokują drogi czy coś.
W PL wątpię żeby taka akcja doszła do skutku. Ludzie narzekają, kręcą nosem ale i tak płacą no bo co? Przecież muszę jeździć autem.
Wczoraj czy przed wczoraj wypowiadał się w TV jakiś specjalista i mówił że w ciągu kilku miesięcy (lub miesieczów - jak mawiał T.Kot) cena osiągnie kwotę 5.40pln/l więc ja obstawiam że w te wakacje 6pln/l jest bardzo realna.

sobrus - Sro Mar 16, 2011 07:39

To LPG pójdzie pewnie na 3zł. Masakra.
Tankowałem ostatnio na Tezet gaz. Zgadnijcie jakie fury stały przed siedzibą.
Infiniti, Porsche, Jaguar, Mercedes.....
za rok będą stać Bugatti, Maybach, Ferrari....

PTE - Sro Mar 16, 2011 09:08

Nie przesadzaj, jak kogoś stać na Bugatti, Maybacha czy Ferrari, to czy benzyna będzie po 5 czy czy 10zł/l nie ma dla niego większego znaczenia.
sobrus - Sro Mar 16, 2011 09:14

Mi chodzi o to, że firmy sprzedające paliwa zarabiają już kolosalne pieniądze, skoro pracowników stać na takie fury. A państwo bierze w podatkach pewnie drugie tyle.
I wciąż im mało, uważają że paliwa mamy za tanie.

Alexi - Sro Mar 16, 2011 09:55

http://moto.wp.pl/kat,121...,wiadomosc.html


Jak to mówią w kupie siła. Nadchodzi wiosna i 'cudowne' paliwa Verva, Ultimate, V-Power nie są już potrzebne. Więc można lać gdziekolwiek ;-) U mnie Litr zwykłej ropy na Orlenie 5,05 natomiast Verva 5,25 O_o

Markzo - Sro Mar 16, 2011 10:18

trzeba sie rozejżeć za kolegami z ukrainy...
tronsek - Sro Mar 16, 2011 10:21

Tylko LOTOS Dynamic ON w Jeleniej Górze 5,15zł/l
Alexi - Sro Mar 16, 2011 10:56

Zapomniałem dodać. Od 3 dni na stacji ORLEN wisi cena za ON 4.99 natomiast po zatankowaniu płacimy już nie te magiczne 4.99 a 5.05 !
dobryziom - Sro Mar 16, 2011 11:21

dzisiaj tankowałem jak zwykle na cerfie PB98 za 5,04 :(

ale niestety baryłka ropy już nie kosztuje 70$ tylko prawie 110$ więc musiało się to odbić...

Remigiusz - Sro Mar 16, 2011 11:44

Markzo, Benzyny z od chłopców za granicy bym nie tankował bo to przeważnie 88 lub 85 Oktanowe cudo :razz: Dobre do malucha i kosiarki oraz sprzętu ogrodniczego :wink:
sobrus - Sro Mar 16, 2011 11:57

Cena baryłki ropy ma minimalny wpływ na cenę benzyny.
To znaczy jak rośnie, to benzyna rośnie. A jak maleje to cena benzyny stoi w miejscu ;)
I niezaleznie czy jest po 60 czy 200 USD to benzyna jest mniej więcej po 5zł.

apples - Sro Mar 16, 2011 12:34

Nowal, ankieta fajna tylko dlaczego brakuje Rafinerii Gdańskiej - Lotos. :roll:
Osobiście tylko tam tankuje.

dobryziom - Sro Mar 16, 2011 12:40

sobrus napisał/a:
Cena baryłki ropy ma minimalny wpływ na cenę benzyny.
To znaczy jak rośnie, to benzyna rośnie. A jak maleje to cena benzyny stoi w miejscu ;)
I niezaleznie czy jest po 60 czy 200 USD to benzyna jest mniej więcej po 5zł.


jaka nowa teoria ekonomi :)

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 12:40 ]
Remi55 napisał/a:
Markzo, Benzyny z od chłopców za granicy bym nie tankował bo to przeważnie 88 lub 85 Oktanowe cudo :razz: Dobre do malucha i kosiarki oraz sprzętu ogrodniczego :wink:


nie wiem jak teraz ale parę lat temu jak jeździłem do rodziny za lublinem to benzyna od ruskich była 100 razy lepsza niż nasza do 70km więcej na baku...

Pawkaz - Sro Mar 16, 2011 12:51

Dzis placilem na Statoilu 5,09..pozwolilem sobie dzis tylko na 8 litrow :mrgreen:
Remigiusz - Sro Mar 16, 2011 13:01

dobryziom, Ja mam kiepskie doświadczenia co do benzyny :wink: Olej napędowy jak najbardziej jest lepszy niż Polskie :razz:

Z benzyna na Ukrainę jest ten problem ze maja rożne cuda od 85oktanow do naszych normalnych oktanowy. Zależy kto co przywiezie :mrgreen:

Markzo - Sro Mar 16, 2011 13:28

poszukam, jakby się udało po ~3zl to wezme ze 150l i tylo...
Remigiusz - Sro Mar 16, 2011 13:34

Markzo, po 3,00zl to raczej w naszych regionach nie znajdziesz, 2 lata temu to tak :razz:
sobrus - Sro Mar 16, 2011 13:35

Może troche przesadziłem, ale cena ropy w benzynie to jakieś 1,5zł (przynajmniej do niedawna było). Więc wzrost ceny ropy o aż 50% dałby wzrost o 75gr na litrze.

W lipcu 2008 roku cena za 1 barykłę ropy wynosiła prawie 150 dolarów za baryłkę.
http://www.money.pl/gielda/surowce/dane,ropa.html

W tym samym czasie benzyna była po 4,70zł.
http://www.mg.gov.pl/NR/r...639/paliwa1.jpg

W styczniu tamtego roku było to odpowiednio 90 dolarów i 4,30zł za Pb95.

Cenami ropy to powinni się martwić raczej amerykanie, bo tam benzyna kosztuje niewiele więcej niż ta ropa, a my raczej sie martwmy o obniżenie reszty czyli podatków...


PS. Ale jak cena spadła do 40 dolców to przynajmniej raz było wesoło - 3,70...

SyntaX - Sro Mar 16, 2011 13:37

Wracają stare czasy.
Po ropę warto się koło jednostek wojskowych pokręcić. :cool:
Ja kupiłem 50 litra po 3,50 + flaszka dla chłopaków.
Coraz poważniej myślę o zmianie landka na wersję 3 dzwiową benzyna +GAZ.
Tylko te uszczelki pod głowicą wtedy lecą strasznie szybko.

Nowal - Sro Mar 16, 2011 13:38

Cytat:
Nowal, ankieta fajna tylko dlaczego brakuje Rafinerii Gdańskiej - Lotos. :roll:
Osobiście tylko tam tankuje.


Robiłem na szybko a, że nie tankuje na Lotosie to o nim całkowicie zapomniałem tak jak i lukOil po prostu wypadły mi z głowy :)

PTE - Sro Mar 16, 2011 14:11

SyntaX napisał/a:
Ja kupiłem 50 litra po 3,50 + flaszka dla chłopaków.


...stając się tym samym paserem (art. 291 Kodeksu karnego). Gratuluję!

apples - Sro Mar 16, 2011 14:16

Nowal napisał/a:
Robiłem na szybko a, że nie tankuje na Lotosie to o nim całkowicie zapomniałem tak jak i lukOil po prostu wypadły mi z głowy
To dodaj. :wink:
Perez - Sro Mar 16, 2011 14:37

sobrus napisał/a:
To LPG pójdzie pewnie na 3zł. Masakra.

Z tego co pamiętam to LPG zawsze drożało na zimę, a na wakacje ceny spadały, więc raczej nie masz się o co martwić.
Ja zaczynam się martwić, bo pierwszy raz od dawna mam samochód bez gazu, do tego z turbo i przy okazji zaczynam nim jeździć za jakiś tydzień i właśnie w momencie kiedy benzyna najdroższa w historii :/

sobrus - Czw Mar 17, 2011 07:34

To pewnie zrobisz jak mój brat, który do Vectry 3.2 dokupił Clio 1.2 bo ostatnio się na beznynie jeździć nie da :/
Co do gazu to boję się, że jak więcej osób sobie zainstaluje LPG, to rząd po prostu zwiększy akcyze.
I jak ich znam to pewnie od razu o 100% ...

Zazwyczaj to jest tak, że starają się by nośniki energii miały podobną cenę. To znaczy węgiel był tylko nieznacznie tańszy niż gaz itd. Gaz w górę=węgiel w górę.
Jak tylko jakiś nowy rodzaj paliwa zyskuje na popularności (np pellet, ekogroszek) - jego cena automatycznie przestaje być atrakcyjna. Nawet śmieci (np. prasowane trociny, słoma) są dość drogie - jeżeli zaznaczymy że to na opał.

LPG jest tanie tylko dlatego, że mało osób na nim jeździ i jest powszechnie nielubiany. Panuje moda na TDI, mamy więc ropę droższą niż benzynę (co było nie do pomyślenia 10 lat temu). Ale co z tego, społeczeństwo nasyciło się prywatnymi dieslami - to niech teraz płaci i wyboru nie ma (i do tego wciąż z przyzwyczajenia myśli że diesel to oszczędność).
Temat "diesel czy gaz" nie ma już większego sensu, raczej trzeba pytać "diesel czy benzyna".

Oczywiscie zawsze LPG będzie tańsze niż Pb. Na tyle, aby opłacało się jeszcze montować instalacje. I na tyle drogie żeby za dużo nie stracić. Przy benzynie za ponad 6zł i ropie za 5zł nie ma moim zdaniem szans na utrzymanie ceny 2,50zł/l. Jeżeli oczywiście będzie popularny - czyli będzie z kogo zdzierać. Przy takich cenach na pewno jednak będzie.

liroy79 - Czw Mar 17, 2011 11:23

tankuję tylko na LOTOSIE ON DYNAMIC i zawsze mam spalanie poniżej 6L :mrgreen:
zagłosuję jak w ankiecie będzie Lotos :ok:

gustav.pl - Pią Mar 18, 2011 22:08

Ale to już było :neutral:
Ja tankuję tylko na BP. W ostatnią niedzielę ON kupowałem po 5.20 :cry: