Zobacz temat - SebastianS - [R25]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - SebastianS - [R25]

SebastianS - Czw Sie 09, 2012 15:49
Temat postu: SebastianS - [R25]
Witam ;) Dziś przyszedł czas żeby zaprezentować roverka. Jest to rover 25 z 2001r. i pojemności 2.0D. Mam go od nie dawna i już myślałem o jakiś drobnych modyfikacjach... Nie wiem dlaczego ale nie świeci mi kompetnie zegarek i będę musiał coś z tym zrobić, autko spisuje się jak narazie znakomicie i myśle, że będzie tak dalej ;)

Car Audio :

Skrzynia basowa Magnat Xpress 12'
Wzmacniacz boschmann 400w 2 kanałowy.

Plany :

Alufelgi 16' lub 17
Obniżone zawieszenie
Podłokietnik





leszczu - Czw Sie 09, 2012 16:54

Ładna sztuka. Przyciemnij przednie lampy, dużo lepiej będzie wyglądał. :grin:
SebastianS - Czw Sie 09, 2012 17:08

Właśnie kolego... Jak je odkleje (bo rozumiem, ze klosz jest klejony do obudowy?) To nie bedą mi potem parowały ? :smile: Bo miałem zamiar takie coś zrobić ;)
leszczu - Czw Sie 09, 2012 17:10

Cytat:
Jak je odkleje (bo rozumiem, ze klosz jest klejony do obudowy?) To nie bedą mi potem parowały ? :smile: Bo miałem zamiar takie coś zrobić ;)

Tak klosz jest przyklejony do obudowy. Jeśli dobrze potem skleisz to niema prawa pojawiać się para we wnętrzu klosza. :wink:

SebastianS - Czw Sie 09, 2012 17:14

Czyli rozkleić, środek który się maluje papierem na mokro 800 i potem czarny mat czy jak ? ;)
leszczu - Czw Sie 09, 2012 17:25

SebastianS napisał/a:
Czyli rozkleić, środek który się maluje papierem na mokro 800 i potem czarny mat czy jak ? ;)

Coś w tym stylu. :wink:

SebastianS - Czw Sie 09, 2012 17:35

Dobra jeszcze jedno pytanko.. Jak włączyć alarm ? :lol: Zamykam auto na pilot ale nie wiem czy alarm działa.
leszczu - Czw Sie 09, 2012 17:56

SebastianS napisał/a:
Jak włączyć alarm ? :lol: Zamykam auto na pilot ale nie wiem czy alarm działa.

Syrena alarmowa aktywuje się po przekręceniu kluczyka w zamku, albo tak jak ty robisz, po zamknięciu auta pilotem. Sprawdzisz to otwierając szybę przed zamknięciem auta, jak już zamkniesz to podnosisz cypel do góry i otwierasz drzwi. Alarm powinien zawyć. Potem dezaktywujesz go płaskim przyciskiem na pilocie. :wink:

SebastianS - Czw Sie 09, 2012 21:47

No i jutro to sprawdze :) Super, dzięki ;)

[ Dodano: Czw Sie 09, 2012 21:47 ]
Co macie pod wykładziną w bagażniku ? Bo ja nie mam nic i tam gdzie jest wnęka na koło mam zapadniętą podłoge... Chyba coś powinno być bo został klej na drugiej stronie tapicerki.

leszczu - Pią Sie 10, 2012 13:20

SebastianS napisał/a:
Co macie pod wykładziną w bagażniku ? Bo ja nie mam nic i tam gdzie jest wnęka na koło mam zapadniętą podłoge... Chyba coś powinno być bo został klej na drugiej stronie tapicerki.

Powinien być taki gruby na ok. 1 cm, filc.

SebastianS - Pią Sie 10, 2012 16:21

Nie mam tam nic... ;/ Jest może takie coś gdzieś do kupienia ? bo szukam, szukam i nic, a podłoga zapada mi sie tam gdzie jest koło zapasowe.
leszczu - Pią Sie 10, 2012 16:34

SebastianS napisał/a:
Nie mam tam nic... ;/ Jest może takie coś gdzieś do kupienia ? bo szukam, szukam i nic, a podłoga zapada mi sie tam gdzie jest koło zapasowe.

Pewnie, że jest.

SebastianS - Sob Sie 11, 2012 14:44

Wypatrzyłem na forum dobre felgi. Planuje takie felgi + obniżenie autka, ale tak żeby dało się normalnie jeździć + przyciemnienie lamp przednich. Co Wy na to ? nie będzie żadnej wsi ?



leszczu - Sob Sie 11, 2012 14:46

SebastianS napisał/a:
Wypatrzyłem na forum dobre felgi. Planuje takie felgi + obniżenie autka, ale tak żeby dało się normalnie jeździć + przyciemnienie lamp przednich. Co Wy na to ? nie będzie żadnej wsi ?

Kwestia gustu. Mi osobiście te felgi się nie podobają.

SebastianS - Sob Sie 11, 2012 14:52

Za bardzo nie wiem jakie by pasowały do R.. Szukam i szukam i nie umiem wypatrzeć dobrego wzoru.
leszczu - Sob Sie 11, 2012 14:56

SebastianS napisał/a:
Za bardzo nie wiem jakie by pasowały do R.. Szukam i szukam i nie umiem wypatrzeć dobrego wzoru.

To jest tylko moje zdanie. Patrz, aby tobie się podobały. :wink:

SebastianS - Sob Sie 11, 2012 15:06

Tak, oczywiście :) ale wole też naradzić się innych i podpatrzeć co proponują ;) Nie wiem czy pakować kasę w R czy za ok 2 lata kupić sobie e36(coupe)/e46 bo passat raczej już odpada... Musze sobie wszystko przemyśleć. Ale dobre R jest rzadziej spotykane od tych wszystkich bmek ;)
leszczu - Sob Sie 11, 2012 15:08

SebastianS napisał/a:
Nie wiem czy pakować kasę w R czy za ok 2 lata kupić sobie e36(coupe)/e46 bo passat raczej już odpada...

W tym przypadku masz dwa razy droższą eksploatację, niż w Roverze. :wink:

SebastianS - Sob Sie 11, 2012 15:15

W sumie racja. E36 z 2.0 silnikiem pali ok 12l. A mój rover na 100 km pali 7,2 przy baardzo oszczędnej jeździe. Części też droższe. Chyba wole pakować kasę w roverka bo rzadko spotykane i już wiem co w nim siedzi i co mam zrobione. Trafie na mine i znów pełno kłopotów i wydatków ;)
qrpkk - Sob Sie 11, 2012 17:40

Pomaluj sobie plastiki i wywal hak. :smile:
SebastianS - Sob Sie 11, 2012 18:20

Możemy skupić się teraz na felgach ? :D Jak możecie to podajcie jakieś przykłady fajnych felunków. Interesuje mnie 7,5J 16" 4x100. Podeślijcie jakieś ciekawe wzory które mogą pasować do mojego roverka bo ja szukam i szukam ;)
leszczu - Sob Sie 11, 2012 18:28

SebastianS napisał/a:
Możemy skupić się teraz na felgach ? :D Jak możecie to podajcie jakieś przykłady fajnych felunków. Interesuje mnie 7,5J 16" 4x100. Podeślijcie jakieś ciekawe wzory które mogą pasować do mojego roverka bo ja szukam i szukam ;)

Oryginalne z wersji "BRM" z Rovera 200.
http://allegro.pl/felgi-a...2526513950.html
Tutaj masz jak prezentuje się na aucie. Wprawdzie felga to "15", ale "16" dużo lepiej będzie wyglądać.
http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=20

pelson91 - Sob Sie 11, 2012 23:10

oj takie BRM 16" widziałbym i na swoim R400 :twisted:
SebastianS - Pon Lis 12, 2012 18:04

Jesienna sesja.. :mrgreen:








Glebson... :twisted:

Remigiusz - Pon Lis 12, 2012 18:57

:serduszka: Thaiti BLue :mrgreen: Fajna 25 :wink:
SebastianS - Pon Lis 12, 2012 19:21

Mam do Was takie pytanko. Gdzie można kupić gwint KW do rovera 25 ? lub jakiś inny ? nie interesują mnie sprężyny -40mm, a całe zawieszenie gwintowane.
bociannielot - Wto Lis 13, 2012 11:41

SebastianS napisał/a:
E36 z 2.0 silnikiem pali ok 12l. A mój rover na 100 km pali 7,2 przy bardzo oszczędnej jeździe. Części też droższe.
akurat części do e36 są tanie jak barszcz ;] a gwinta poszukaj użwyki - na allegro czasem idzie w dobrych cenach wyrwać, nowy do koszt kilku tyś nawet :roll:
SebastianS - Wto Lis 13, 2012 12:41

Koszt odgrywa mniejszą role. Gdzie można dostać nówke ? Spokojnie trafi sie w Polsce ?
leszczu - Wto Lis 13, 2012 12:59

SebastianS napisał/a:
Spokojnie trafi sie w Polsce ?

W Polsce raczej nie. Szukaj na ebay.uk.

bociannielot - Wto Lis 13, 2012 13:32

np:
http://www.ebay.de/itm/KW...=item5891f157e6
V2 są droższe ;)

SebastianS - Nie Lis 18, 2012 19:06

Panowie sprężyny które mają być na rok. Jamex -40mm na seryjnych amorkach i założone do diesla. Co z tego wyniknie ? samobójstwo ? Czym bedzie różnił sie diesel i benzyna jeśli chodzi o zawieszenie ?
leszczu - Pon Lis 19, 2012 15:36

SebastianS napisał/a:
Co z tego wyniknie ?

Nic dobrego. Gleba będzie, ale po jakimś czasie będzie auto bujało na każde strony.
SebastianS napisał/a:
Czym bedzie różnił sie diesel i benzyna jeśli chodzi o zawieszenie ?

Chyba twardością sprężyn.

SebastianS - Sob Lut 02, 2013 19:24

Witam, szykuje się troche zmian i udoskonaleń :) Pod koniec lutego przeprowadzę korekte lakieru 3 etapową, wraz z woskowaniem. Staram się o podłokietnik, obszyje go czarną skórą, zakładam nowy mieszek, piore wnętrze i jak wpadnie troche gotóweczki obniżam go o -35mm :) Zastanawiam się nad lampami ale jeszcze wszystko się zobaczy. Tak więc troche się pozmienia, pozdrawiam ! ;)
Julek - Sob Lut 02, 2013 20:17

wczesniej wyczytalem ze chcesz pakowac felge 7.5J bedzie obcierac za szeroka... chyba latwiej zamiast kombinowac z tym sprezynami kupic zawias mg zr bedzie jakies 20-25mm nizej od org r25 spokojnie ci wystarczy jak wlozysz felge 17" 7J zobaczysz bedzie cudo:) a taka zawieche dostaniesz za jakies 4 stowki wiec masz troche oszczednosci:) i jak napisales wczesniej ze ci pali 7.2l przy oszczednej jezdzie?? cos za duzo:D mi przy kolo 150km on pali max 6.8l ale w zime w mrozy na krotkich dystansach... btw jak ci sie sprawuje ta skrzynia magnata bo myslalem nad jej zakupem:) a tak ogolnie fajne r25;]
SebastianS - Sob Lut 02, 2013 20:58

Felg nie zmieniam. Zostaje ori 15' więc zawieszenie będzie -35mm. Szczerze skrzynka Magnata dla mnie jest idealna. Nie buczy tylko jest dosyć fajny bas, kupując do zestawu fajny wzmacniacz idzie to dobrze zestroić a skrzynka przy wyższym lvl głośności na prawdę potrafi zaskoczyć :razz: Kupiłem ją za śmieszne pieniądze i szczerze polecam :)
Julek - Sob Lut 02, 2013 21:35

wlasnie ost jak bylem w noraauto stala w promo za 240zl chyba i koles mowil ze juz 3 os specjalnie po nia przyjezdzali;p no coz dzieki zainteresuje sie tematem;p a ty cos kobminujesz w silniku?:) bo latwo mu wrzucic sporo mocy;p
SebastianS - Sob Lut 02, 2013 21:59

Ja kupiłem za troszkę ponad stówkę :D używana może pare tygodni :) W silniku nic nie gmeram. Wystarcza mi na razie to a gdzieś za 1,5 roku przesiadka więc lepiej sprzedać z silnikiem ori :)
Julek - Sob Lut 02, 2013 22:12

nie mow ze przesiadka na bmw;[ ?? roverem z 2001roku bez problemu przejzdzisz z 4 lata jesli spoko utrzymany:P czy ja wiem czy ktos bedzie wolal wsiadac do traktora niz do maszynki ktora sie zbiera jak v6;p i jest 2x cichsza od orginalu.
SebastianS - Sob Lut 02, 2013 22:52

Raczej tak. Jest upatrzona fajna E46. Wątpie, że zrobiłeś coś z idt zeby był cichszy :) Silnik moim zdaniem pracuje przyzwoicie ;)
Julek - Nie Lut 03, 2013 12:23

e tam bmw to juz przechodzona marka i niestety ogarnieta przez dresow wiec sie slabo kojarzy... wymiana samych wtryskow duzo dala na te od SDI potem mapka potem odpiecie przeplywki i silnik chodzi duzo lepiej i nie ma masazu na fotelu jak sie stoi;p
SebastianS - Nie Lut 03, 2013 13:54

Może i przechodzona, aczkolwiek bardzo mało dresów widuje w E46 ;) Ojciec ma 3 bmw i nie narzeka, piękne i niezawodne auta. Śmigałem E46 ostatnio troche i powiem Ci, żę komfort bardzo wysoki, zobaczymy ;) Narazie jest rover i na tym sie skupiam :)
kzrr - Pon Lut 04, 2013 23:18

E46 to dobry wybór :spoko: :)

Dresy to może jeżdzą w E36 i E30 ;P

bociannielot - Wto Lut 05, 2013 10:55

kzrr napisał/a:
Dresy to może jeżdzą w E36 i E30
tak sobie tłumacz przyszły nabywco e46 :D
Julek - Wto Lut 05, 2013 14:14

nom ja jakos roznicy nie widze;p jedzie bmw a za kierownica jakis dobry kark :P moze i ladne auta tj merc czy tam golf ale splamione sa dresami niestety;p
SebastianS - Sro Lut 06, 2013 12:39

Panowie podstawowe pytanie. Chce mojego klekota obniżyć o 35mm mam do wyboru : MTS Technik oczywiście do iDT i Lesjofors, co wybrać ? Ma ktoś te lesjofors ? ;)
bociannielot - Sro Lut 06, 2013 12:41

SebastianS, kup sobie używkę od iDT ZR, fajniej od razu leży
SebastianS - Sro Lut 06, 2013 13:33

Uważam, że zawieszenie od MG, 25 obniża bardzo mało... Uważam, że -35mm to i tak niewiele ale powinno wystarczyć.


EDIT : tymbardziej, że samochód stoi na 15'... ;)

bociannielot - Sro Lut 06, 2013 13:41

SebastianS, ja niedawno zmieniałem i wierz mi że daje radę, ale zrobisz jak chcesz :-) BTW w MG nawet 17-ki seryjnie montowali ;)
Markzo - Sro Lut 06, 2013 14:26

Lesjofors to podobno jakis dobry producent sprężyn, gadalem z znajomym z pewnej firmsy i mowil, ze czesto od nich rozne sprezyny zamawiaja do przemyslu i sa wysokiej jakosci.
SebastianS - Sro Kwi 10, 2013 22:45

bociannielot napisał/a:
SebastianS, ja niedawno zmieniałem i wierz mi że daje radę, ale zrobisz jak chcesz :-) BTW w MG nawet 17-ki seryjnie montowali ;)


No właśnie, montowali 17. Więc przestrzeń między kołem a błotnikiem była mniejsza ;) A ja mam 15 więc będzie większa i auto optycznie będzie stało wysoko.


I jeszcze jedna sprawa. Kto przerabiał lampy na soczewki w tej firmie ? chyba krzysi3k ale nie moge sie z nim skontaktować za pomocą pw, link zobaczyłem na forum i pomyślałem, że właśnie tam przerabiacie lampy na soczewki.

[ Dodano: Sro Kwi 10, 2013 22:45 ]
Samochód sprzedany, myślę, że nowy nabywca będzie zadowolony ! :)

Remigiusz - Sro Kwi 10, 2013 22:51

Co kupiłeś nowego :D