Zobacz temat - [R-Kochanica]Pytanko odnośnie konkretnych głośników
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R-Kochanica]Pytanko odnośnie konkretnych głośników

Jugol - Nie Kwi 19, 2009 00:02
Temat postu: [R-Kochanica]Pytanko odnośnie konkretnych głośników
Proszę o opinię na temat tych głośniczków,jeśli je kupię będą grały oczywiście w przednich drzwiach Kochanicy i tylko pod radiem SONY-MEX-BT2600 -żadnych wzmaków.Poproszę o szczere wypowiedzi.Dzięki z góry :wink:

http://www.allegro.pl/ite...ctra_omega.html

hubosza87 - Nie Kwi 19, 2009 00:22

sony x-plod z tego co wiem to ta seria - bez rewelacji, może lepiej jakiś odseparowany zestaw?
Jugol - Nie Kwi 19, 2009 08:57

Posłuchaj ,mi chodzi o to,żeby to zagrało lepiej niż fabryczne,ale bez popadania w przesadyzm :wink:
Botanix - Nie Kwi 19, 2009 09:01

Głośników nie słyszałem ale jeśli jest sprzęt dobry to już nieco można powiedzieć po samych jego parametrach. Po podanych parametrach tego zestawu np. Pasmo przenoszenie 30 - 22000 Hz jestem w stanie stwierdzić, że ktoś tu ściemnia... teraz kto producent, czy sprzedawca?

Jeśli zależy Ci na różnicy między tym co masz teraz a nowym sprzętem to ich nie bierz bo niewiele tej różnicy doświadczysz. Dołóż może 80zł do helix dark blue 62.1, jeśli lubisz dobry dźwięk to nie pożałujesz.

Pozdro

Jugol - Nie Kwi 19, 2009 09:08

Dzięki ziomal za krótką,fachową radę,doskładam kasiorki i tak też uczynię.To może poczekać.Jak możesz ,to napisz po ile te helix dark blue 62.1 stoją w Anglii,bo jak by było taniej niż u nas,to poproszę szwagierkę ,to mi w maju przywiezie zza kałuży.Pozdrówka :ok:
Botanix - Nie Kwi 19, 2009 11:59

Emmm się zdziwisz bo tutaj nie ma helixów zwłaszcza na ebay :D . Za to w tej cenie.... ho ho kupisz 2-3 razy lepszy sprzęt niż te helixy :) . Nieraz widywałem Rockford Fosgate p162s w cenie około 250zł... nowe... kosztujące 3 razy tyle w Polsce :wink: . Tylko, że trzeba upolować okazję oczywiście.
pietro - Nie Kwi 19, 2009 16:24

Jugol napisał/a:
Posłuchaj ,mi chodzi o to,żeby to zagrało lepiej niż fabryczne,ale bez popadania w przesadyzm

same fabryczne głośniki potrafią pokazać pazur jak się im stworzy do tego warunki ;)
Chodzi mi tu o wygłuszenie. Robiłeś już coś w tej kwestii? matami można zrobić drzwi taniej niż kupując nowe głośniki.
Kupując nowe głośniki i tak dużej różnicy pewnie nie zobaczysz bez wygłuszenia.
Zależy Ci na niskich tonach czy wysokich?

Raptile - Nie Kwi 19, 2009 18:18

ja dałem 199 zł z przesyłką kurierem za pobraniem :) zaraz znajdę użytkownika

http://www.allegro.pl/sho...php?uid=9768618 napisz do niego na gg czy mają jeszcze te helixy

Jugol - Nie Kwi 19, 2009 21:37

pietro napisał/a:
Jugol napisał/a:
Posłuchaj ,mi chodzi o to,żeby to zagrało lepiej niż fabryczne,ale bez popadania w przesadyzm

same fabryczne głośniki potrafią pokazać pazur jak się im stworzy do tego warunki ;)
Chodzi mi tu o wygłuszenie. Robiłeś już coś w tej kwestii? matami można zrobić drzwi taniej niż kupując nowe głośniki.
Kupując nowe głośniki i tak dużej różnicy pewnie nie zobaczysz bez wygłuszenia.
Zależy Ci na niskich tonach czy wysokich?


Od wygłuszania zaczynam,a następnie w przypływie gotówki chcę kupić coś lepszego niż te fabryczne,a co do pazura fabrycznych,podzielam Twoje zdanie :ok: Jeśli chodzi o tony,to ciężko mi odpowiedzieć-słucham każdej muzyki :bezradny:

michone - Nie Kwi 19, 2009 22:47

pod samo radio to wzial bym tesle:
http://www.aphelektra.com...54ohm+2-dr.html albo
http://www.aphelektra.com...erokopasm-.html

glosniki naprawde fajne i cena/jakosc to chyba lepsze rozwiazanie niz helixy, mozna dodac missiony i bedzie naprawde ciekawie za male pieniadze.

Jugol - Nie Kwi 19, 2009 22:51

michone ,jakie missiony ?? nie kumam :bezradny:
michone - Pon Kwi 20, 2009 12:00

http://allegro.pl/item606...r_1_2_5_cm.html
Jugol - Pon Kwi 20, 2009 22:57

michone w miejsce tych oryginalnych,które mam ?? ,te twetery ??
Botanix - Pon Kwi 20, 2009 23:13

A czy oryginalnie masz zamontowane tweetery?
Jugol - Pon Kwi 20, 2009 23:15

tak-mam zamontowane
:ok:

michone - Pon Kwi 20, 2009 23:17

kwestia co tam siedzi, bo te misiony sa tanie a graja fajnie.
Jugol - Pon Kwi 20, 2009 23:21

,,na pewno coś tam jest i nie jest to legendą'',trza sprawdzić przy wyciszaniu zerknę co tam siedzi :wink:
Deamian - Pon Kwi 20, 2009 23:25

Sory że się wtrące ,ale też właśnie szukam jakiś głośników wysokotonowych do mojego Rovera i mam pytanie. Czy do tych głośniczków trzeba jeszcze jakieś zwrotnice lub kondensator :?: Przewody do tweeterów mam oryginalne pociągnięte ale nie mam tam głośniczków :sad:
Jugol - Pon Kwi 20, 2009 23:28

...a jeszcze jedno,żeby nie zakładać nowego tematu,jaką średnicę mają glośniki w tylnej półce R-45 SEDAN ??
Botanix - Pon Kwi 20, 2009 23:44

Cytat:
Czy do tych głośniczków trzeba jeszcze jakieś zwrotnice lub kondensator :?:


Trzeba

[ Dodano: Pon Kwi 20, 2009 22:47 ]
Jugol

Tak dla pewności spytam decydujesz się na tesle + missoiny + zwrotki? Wyjdzie Cię około 200zł z wysyłkami zapewne. Nie lepiej wziąć ten sprzęt z Anglii, do maja nie daleko...

Deamian - Pon Kwi 20, 2009 23:48

Botanix napisał/a:
Cytat:
Czy do tych głośniczków trzeba jeszcze jakieś zwrotnice lub kondensator :?:


Trzeba


A jak by ktoś jeszcze napisał jaki albo podał link to było by już naprawde super :oczy:

Jugol - Pon Kwi 20, 2009 23:53

Botanix napisał/a:
Cytat:
Czy do tych głośniczków trzeba jeszcze jakieś zwrotnice lub kondensator :?:


Trzeba

[ Dodano: Pon Kwi 20, 2009 22:47 ]
Jugol

Tak dla pewności spytam decydujesz się na tesle + missoiny + zwrotki? Wyjdzie Cię około 200zł z wysyłkami zapewne. Nie lepiej wziąć ten sprzęt z Anglii, do maja nie daleko...


Ziomal mam sporo czasu na przemyślenia-w piewszej kolejności wyciszenie,później zbieram kasiorke na resztę,ale jak czytam o wychwalaniu pod niebiosa tych helixów,to zbieram chyba na nie :ok:

Botanix - Pon Kwi 20, 2009 23:59

Cytat:
A jak by ktoś jeszcze napisał jaki albo podał link to było by już naprawde super :oczy:


Nie pytałeś jakie tylko czy :) . Michone ma zapewne doświadczenie z tymi missionami to się pewnie wypowie, ja ich nie słyszałem.

Cytat:
Ziomal mam sporo czasu na przemyślenia-w piewszej kolejności wyciszenie,później zbieram kasiorke na resztę,ale jak czytam o wychwalaniu pod niebiosa tych helixów,to zbieram chyba na nie :ok:


OK, ok Twój wybór :) . Wychwalane są w pewnym przedziale cenowym. W istocie w Polsce trudno dostać lepsze głośniki do 250zł. Weź tylko pod uwagę, że za 250zł kupisz w Anglii sprzęt warty w Polsce 2-3 razy tyle. Wtedy helixy wyglądają raczej blado.

Jugol - Wto Kwi 21, 2009 00:06

Botanix,a orientujesz się jaka jest średnica głośników w tylnej półce ??
Botanix - Wto Kwi 21, 2009 00:15

Niestety nie pamiętam, ale zapewne ktoś na forum gdzieś pisał.
pietro - Wto Kwi 21, 2009 09:36

Jugol napisał/a:
orientujesz się jaka jest średnica głośników w tylnej półce ??


chcesz tam wkładać głośniki? ;)
Trochę masz trudną karoserię do Car audio bo można by pomyśleć o skrzynce w bagażniku. tylko, że w sedanach bas z bagażnika ma trudności do przedostania się do kabiny.

michone - Wto Kwi 21, 2009 10:29

2x tesle arx - 84zl +10 wysylka
2x mision - 20zl +8 wysylka
2x kondensator na misiona - 5 zl
komplet - 140zl

zaleta jest jedna wg mnie najwieksza - bez problemu wysterujesz z samego radia...

Deamian - Wto Kwi 21, 2009 14:19

michone napisał/a:
2x kondensator na misiona - 5 zl


A mógł byś jeszcze napisać jakie to mają być te kondensatory albo gdzie je można kupić :?:

michone - Wto Kwi 21, 2009 15:10

Deamian napisał/a:
michone napisał/a:
2x kondensator na misiona - 5 zl


A mógł byś jeszcze napisać jakie to mają być te kondensatory albo gdzie je można kupić :?:
mozna kupic kilka 1,5uF 2,2uF 3uF. Wysokotonowy podlaczasz równolegle do niskotonowego i w szereg dajesz kondensator. Sprawdzasz ktory kond najbardziej Ci odpowiada.


tutaj masz charke missiona


Ja bym ucial go na 5khz i powinien ladnie sie zgrac z arx. 3,3uF+0,33mH


Polecam temat : http://diyaudio.pl/viewto...ght=arx+zwrotka fakkt ze stary ale ciagle na czasie

Deamian - Wto Kwi 21, 2009 22:25

Wielkie dzięki :smile: teraz to chyba dam sobie z tym rade :grin: A jeszcze jedno. Czy te wysokotonowe muszą być podłączone pod niskotonowe :?: Bo mam już pociągnięte oryginale okablowanie do tweeterów ale ktoś się nie bał i je same zaj**** :razz: i ono chyba idzie od radia :/ Jutro jeszcze dokładnie sprawdze
michone - Wto Kwi 21, 2009 22:43

mozesz dac wysokie przez filtr na jeden kanal a tvm a drugi kanal. Zaoszczedzisz pare W :P
pietro - Wto Kwi 21, 2009 23:01

michone napisał/a:
mozesz dac wysokie przez filtr na jeden kanal a tvm a drugi kanal. Zaoszczedzisz pare W :P

jeśli dobrze rozumiem to pseudo biamping? w sumie nawet nie pseudo ;)

Jugol - Czw Kwi 23, 2009 15:48

pietro napisał/a:
Jugol napisał/a:
orientujesz się jaka jest średnica głośników w tylnej półce ??


chcesz tam wkładać głośniki? ;)
Trochę masz trudną karoserię do Car audio bo można by pomyśleć o skrzynce w bagażniku. tylko, że w sedanach bas z bagażnika ma trudności do przedostania się do kabiny.


Pietro chcę wywalić oryginalne głośniki z tylnej półki i w ich miejsce dać coś lepszego-po prostu :wink:

[ Dodano: Pon Kwi 27, 2009 21:21 ]
A co sądzicie o tych głośnikach w tylną półkę, zamiast fabrycznych ??

http://www.allegro.pl/ite...na_sprawdz.html

remo_78 - Nie Maj 24, 2009 18:47

michone mozesz podsunąć mi jakis pomysł żeby zamontować missiony w miejsce gdzie powinny być tweetery. Kupiłem missiony ale są gołe bez żadnych uchwytów i nie bardzo mam pomysł jak to zmontować. Może jakieś gotowe rozwiazania???
michone - Nie Maj 24, 2009 19:04

niestety pozostaje rzeźba :)
Botanix - Nie Maj 24, 2009 21:39

Cytat:
michone mozesz podsunąć mi jakis pomysł żeby zamontować missiony w miejsce gdzie powinny być tweetery. Kupiłem missiony ale są gołe bez żadnych uchwytów i nie bardzo mam pomysł jak to zmontować. Może jakieś gotowe rozwiazania???


Masz miejsce koło klamki, nie masz uchwytów to na klej i po sprawie.

Tomaszi - Sro Maj 27, 2009 22:50

Jugol napisał/a:
Botanix,a orientujesz się jaka jest średnica głośników w tylnej półce ??
Dogi Panie J. zapraszam do tematu :D
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#258947

Jugol - Nie Kwi 04, 2010 23:33

I tak prawie nam minął rok, od naszej dyskusji, ale projekt w dalszym ciągu w toku :) Tak się złożyło, że zając mnie na święta te upragnione Helixy Dark Blue 62.1 przyniósł, więc akcja poprawa nagłośnienia w Kochanicy rusza po świętach. Mianowicie :
środa- wyciszanie prawego przodu
czwartek- wyciszania cd.
piątek- montaż Helixów :muzyka:

[ Dodano: Nie Kwi 04, 2010 23:33 ]
P.S.
Pytanie również przyszłościowe- tył będzie też zmieniany, jeśli chodzi o fabrykę, i teraz mam pytanie do fachowców, czy na tył podać Helix Dark Blue DB 6.1- dwudrożne, czy może szukać o podobnych parametrach i średnicy głośników trójdrożnych ??

marcinZG - Pon Kwi 05, 2010 03:16

Fachowcy to pewnie powiedza, ze w tylna polke to w ogole szkoda pchac kase :)
Zrob najpierw przod, posluchaj i stwierdzisz czy Ci ta polka w ogole potrzebna.

Jugol - Pon Kwi 05, 2010 08:50

marcinZG, tych opinii o tylnej półce już kilka słyszałem, przód to priorytet, ale do tyłu też się dobiorę.... w przyszłości i dlatego proszę o rady, co by było lepsze :taa:
greg-si - Pon Kwi 05, 2010 11:11

Jugol, pomijając to co napisał marcinZG
Dlaczego chcesz wsadzić głośniki na tył? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć jaką funkcję mają one tam na tyle spełniać bo od tego zależy czy mają być 3way czy coś innego.

marcin316 - Pon Kwi 05, 2010 11:50

Nie wiem czy we wszystkich 45-tkach zastosowano jednakowe głośniki, ale u mnie te co są z przodu grają co najmniej przyzwoicie, natomiast te z tyłu są tragiczne i będę je w najbliższym czasie wymieniał.

Co do sensu wkładania głośników na tył powiem, że mój znajomy do R200 włożył na przód odseparowany zestaw Blaupunkta (chyba 16 cm) i przy oryginalnych głośnikach z tyłu konieczne było wspomaganie zestawu subem. Po założeniu na tył podobnego zestawu (13 cm) sub okazał się zbędny. Wiem że powiecie, że taka mała średnica nie może zagrać basem, ale jakbyście posłuchali, to zmienili byście zdanie ;) Słucha się bardzo komfortowo i nie odczuwa się braków w paśmie. Wcześniej miał też odseparowany zestaw Clariona, ale wysokie kuły w uszy a i basu było mniej.

Każdy głośnik jest przewidziany do pracy w obudowie o konkretnej pojemności, dlatego też sądzę, że głośniki które prawidłowo grają w boczkach drzwi mogą się nie sprawdzić w tylnej półce i na odwrót.

Jugol - Pon Kwi 05, 2010 12:56

marcin316, zgadzam się z Tobą co do przodu i fabryki- ale potwierdzam ten fakt dopiero po wyciszeniu drzwi- jest naprawdę przyzwoicie, ale będzie przyzwoiciej ;) Co do tyłu, to jeśli chodzi o fabryczne jest porażka.
greg-si napisał/a:
Dlaczego chcesz wsadzić głośniki na tył? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć jaką funkcję mają one tam na tyle spełniać bo od tego zależy czy mają być 3way czy coś innego.

...mają zagrać lepiej niż ta fabryka z tyłu, o to mi przede wszystkim chodzi, ale nie jestem specem w dziedzinie i prosze o doradzenie, czy w przyszłości zapodać dwu, czy trójdrożne ??

greg-si - Wto Kwi 06, 2010 11:37

ja bym brał jednodrożne które przenoszą tylko niskie częstotliwości
Jugol - Pią Kwi 09, 2010 00:23

Będę z tyłu pakował jednak Helix Dark Blue DB 6.1, decyzja zapadła :taa:

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2010 00:23 ]
Właśnie została zakończona pierwsza faza projektu audio w Kochanicy. Helixy Dark Blue 62.1 grają cudnie na przedzie :muzyka:

Tomaszi - Pią Kwi 09, 2010 03:52

Jugol napisał/a:
Będę z tyłu pakował jednak Helix Dark Blue DB 6.1, decyzja zapadła :taa:
Jak dobrze pamiętam masz sedana, tak z ciekawości zapytam, wejdą na tylną półkę głośniki o tej średnicy 16,5 ??
Pytam bo 5" sub znalazłem tylko z focala http://www.vangelion.com....opia-p-228.html ale cena nie dla mnie :>

Wynalazłem ostatnio takiego subika JL Audio: JL 6W3v3-4 - 6.5"
-zna ktoś tą firmę, lub miał styczność z tą marką (wygląda na profeskę sprzęt, ale to tylko moje oko laika)
http://mobile.jlaudio.com...hp?series_id=29
jakiś sklep http://caraudiosecurity.c...s_id/12627.html
u nas http://www.rpmotorsport.p...li-p-12391.html

ja od dłuższego czasu nie mogę dorobić się żądnego nowego CA -zawsze znajdą się jakieś priorytety- a im bardziej upływa czas tym więcej możliwości i pomysłów ;)
ostatnia inwestycja była w CB ale rozglądać się trzeba :cool:

Jugol - Pią Kwi 09, 2010 15:43

Tomaszi napisał/a:
Jak dobrze pamiętam masz sedana, tak z ciekawości zapytam, wejdą na tylną półkę głośniki o tej średnicy 16,5


Tomaszi cosik widzę skleroza dopada kolegę, w końcu sam prawie przed rokiem podpowiedziałeś mi jaka jest średnica głośników w tylnej półce ;) ...
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#258947

...a poza tym już zaglądałem i mierzyłem u siebie- sytuacja jest pod kontrolą i 165 Helixy wlezą :taa:

marcin316 - Sro Kwi 14, 2010 20:21

Dzisiaj zakupiłem na tył głośniki Hertz'a DCX 165. Było troszkę problemów z montażem, ale jakoś dało radę. Nawet oryginalne maskownice zostały.

Co do pierwszego wrażenia jeśli chodzi o dźwięk, to brak jest jakiegokolwiek porównania do oryginału. Świetny bas, przyjemne wysokie tony.

Kupowałem w biegu i jeszcze długo po zakupie (nie mówiąc o tym że w trakcie) myślałem że są to Helixy DB :/ Jakieś chwilowe zaćmienie i zdenerwowanie związane z poznaniem wstępnych kosztów naprawy klimatyzacji...
W sumie dzięki tej mojej niezamierzonej pomyłce udało mi się w sklepie wytargować przyzwoitą cenę.

BoloSr - Sro Kwi 21, 2010 18:01

marcin316 napisał/a:
Dzisiaj zakupiłem na tył głośniki Hertz'a DCX 165. Było troszkę problemów z montażem, ale jakoś dało radę. Nawet oryginalne maskownice zostały.

Co do pierwszego wrażenia jeśli chodzi o dźwięk, to brak jest jakiegokolwiek porównania do oryginału. Świetny bas, przyjemne wysokie tony.

Kupowałem w biegu i jeszcze długo po zakupie (nie mówiąc o tym że w trakcie) myślałem że są to Helixy DB :/ Jakieś chwilowe zaćmienie i zdenerwowanie związane z poznaniem wstępnych kosztów naprawy klimatyzacji...
W sumie dzięki tej mojej niezamierzonej pomyłce udało mi się w sklepie wytargować przyzwoitą cenę.


poprosze o sposob jak to zrobiles bo ja musialem dorobic trzymanie do glosnika zeby mozna bylo go zamocowac na tych 3 orgianlnych mocowaniach i niesttey maskownica orginala z MG nie jest zamontowana tylko ta z glosnikow :)
a zrobilem takak blaszke do mocowanai glosnikow :)
w otworach fi 5 dalem dystanse fi 6.5 o wyskosci 12 mm i z jednej strony gwint wewnetrzy M4 do mocowania tej blachy a z drugiej M5 na zewnatzr jakies 7 mm do przykrecenia tego do budy :)
potem na ta blache poszła gąbka i glosnik ktory przykrecilem przez jej orginalna maskownice do tej blachy i wszystko ładnei pasuje :)

marcin316 - Sro Kwi 21, 2010 20:38

Napisałem już co nieco w innym temacie ale zamieszczę i tutaj:

1) kupujemy głośniki o średnicy standardowej 165 mm, pasują bez problemów do oryginalnego otworu, oczywiście nie jeśli chodzi o rozstaw otworów na śruby i maskownice

2) od spodu oklejamy głośnik gumową uszczelką do okien (krawędź zewnętrzną na której głośnik się będzie opierał)

3) jeśli głośnik ma przewidziane mocowanie na cztery wkręty, to przykręcamy głośnik (lekko) w docelowym położeniu jedną śrubą do otworu znajdującego się najbliżej dolnej krawędzi szyby

4) trzema wkrętami przebijamy się przez wykładzinę tylnej półki (otwór w wykładzinie jest mniejszy niż w blasze znajdującej się pod spodem)
wkręty przebijają się blisko metalowej części półki, dzięki czemu można zastosować specjalne blaszki, które opierają się o metalową krawędź (od spodu) i pozwalają docisnąć wkrętami głośnik

5) następnie dokręcamy z wyczuciem śrubę z punktu 3

6) głośnik powinien schować się na tyle głęboko w otworze, że bez problemu powinno dać się założyć oryginalną maskownicę przyklejając ją np taśmą dwustronną


BoloSr, napisałeś coś o dystansach. Czy jesteś pewien że nie powstała szczelina przez którą powietrze z kabiny wędruje do bagażnika? Znacząco pogorszyło by to działanie głośników w zakresie niskich częstotliwości.

BoloSr - Sro Kwi 21, 2010 20:41

marcin316 napisał/a:

BoloSr, napisałeś coś o dystansach. Czy jesteś pewien że nie powstała szczelina przez którą powietrze z kabiny wędruje do bagażnika? Znacząco pogorszyło by to działanie głośników w zakresie niskich częstotliwości.


moje glosniki sa tak samo zamontowane jak orginalne tylko maskownica jest Helixowa a nie roverowa a dzialaja idealnie :)

marcin316 - Sro Kwi 21, 2010 20:46

Ja bym mimo wszystko sprawdził czy połączenie głośnik - półka jest szczelne. Oryginalnym głośnikom które miałem wcześniej dużo do szczelności brakowało...
BoloSr - Sro Kwi 21, 2010 20:51

marcin316 napisał/a:
Ja bym mimo wszystko sprawdził czy połączenie głośnik - półka jest szczelne. Oryginalnym głośnikom które miałem wcześniej dużo do szczelności brakowało...


jest dobrze :)
sprawdzilem to na swoich ulubionych utworkach i niebo a ziemia jest teraz tylko przod przerobie i bedzie cacy :)

Jugol - Czw Maj 13, 2010 18:01

Mam prośbę do kolegów obcykanych w temacie car audio. Po zamontnięciu Helixów na przedzie, apetyt u mnie wzrósł troszkę :mniam: :muzyka: W niedalekiej mam nadzieję przyszłości będę się zabierał za tył, ale jest kilka ale. W pierwszej wersji miałem w półkę zapodać Helixy Dark Blue 6.1 dwudrożne głośniki. Ale ze wzgledu na rodzaj słuchanej muzy, wydaje mnie się, że mam potrzebę większej ilości basu- przyzwoitego basu. I teraz kilka pytań, czy wpakować w półkę woofery na wzmaku, suba aktywnego pod siedzenie, czy suba aktywnego w bagażnik? Sedan ma tą wadę, że ten sub z bagażnika bedzie miał ciężko sie przebić do kabiny. I jak spełniają swoje zadanie te suby pod fotel i czy jest sens wywalać na to kasę ? Fachowcy doradźcie :)
GREG. - Pią Maj 14, 2010 00:22

Kolego Jugol slyszalem juz kilka aktywnych subow i nie jestem do nich przekonany. Jesli chodzi o sub pod siedzenie to nie mam pojecia jak to zagra. Radzilbym mala skrzynke w bagaznik i jakis wzmak i bedzie naprawde duzo lepiej niz aktywny sub :wink:


Tomaszi: Zmieniłem format liter z KRZYCZĄCYCH na ogólnie uznane za normalne w wypowiedzi. ;)

greg-si - Pią Maj 14, 2010 20:25

Jugol, aktywny pod siedzenie to lipa
jak coś to wzmacniacz plus głośniczek w zrobionej pod to skrzynce.

Jugol - Pią Maj 14, 2010 20:40

...czytając intensywnie od kilku dni fora car audio, koledzy doszedłem do tego samego wniosku- skrzynka+ dobry sub+ wzmak. Decyzja zapadła, teraz tylko na spokojnie przemyśleć co, i za ile, żeby jakiegoś chłamu nie zakupić. Jak macie jakies konkretne pomysły, to proszę o Waszą pomoc w tym temacie :)

P.S.
Aha, a w sprawinie tylnej półki i głośników, głośniki z półki zostaną zdemontnięte- są strasznie dowalone przez poprzedniego właściciela- sam przód ładnie daje radę ( na razie ;) ), pozostaną maskownice, i sub nie będzie miał kłopotu z przebiciem się do kabiny.

GREG. - Pią Maj 14, 2010 22:01

Zalezy ile chcesz wydac na taki zestaw. Licz sie z tym im wiecej watowy glosnik tym drozszy do niego wzmacniacz :wink:
Jugol - Pią Maj 14, 2010 22:24

...na chwilę obecną sprawa otwarta jeśli chodzi o $$$, ale myślę, że max 700- 900 pln, z tym, że skrzynkę raczej będę robił sam pod moje potrzeby w bagażniku.

P.S.
GREG, nie krzycz, pisz bez capslocka ;)

GREG. - Pią Maj 14, 2010 22:41

Sorki za capslocka :wink: mysle ze sub hertza dosc ladnie gra moze jbl.Mialem kiedys jbl gt4-12 dosc dawno temu i naprawde za te pieniadze gral milym glebokim basem tylko ze jest strasznie pradozerny :wink: nowsza wersja tego glosnika to jbl gt5-12 do tego jakis wzmacnicz jesli chodzi o tansze to carpower lub mac audio oczywiscie monoblok :wink: pioneera nie polecam chyba ze lubisz twardy bas.myle ze zamkniesz sie w kwocie 700zl oczywiscie za nowy sprzet :wink:
greg-si - Pią Maj 14, 2010 22:53

GREG. napisał/a:
Mialem kiedys jbl gt4-12 dosc dawno temu i naprawde za te pieniadze gral milym glebokim basem tylko ze jest strasznie pradozerny :wink: nowsza wersja tego glosnika to jbl gt5-12 do tego jakis wzmacnicz jesli chodzi o tansze to carpower lub mac audio oczywiscie monoblok :wink: pioneera nie polecam chyba ze lubisz twardy bas.myle ze zamkniesz sie w kwocie 700zl oczywiscie za nowy sprzet :wink:

Całkowicie nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Seria GT jest cienka.

Jugol, ja nie będę Ci doradzał konkretnych marek i modeli.
Najlepiej podjechać do jakiegoś zakładu CA w którym będziesz mógł wrzucić różne skrzynki i posłuchać która według Ciebie jest najlepsza a później samemu kupić głośnik i sklepać skrzynkę. Tylko oczywiście musiałbyś mieć już wzmacniacz.
Jak jesteśmy przy wzmacniaczu to ważna sprawa. Nowy czy używany?
Sugerowałbym tylko tyle by kupić używany czterokanałowy by przód poleciał ze wzmacniacza.

GREG. - Pią Maj 14, 2010 23:01

Kazdy ma prawo do swojego zdania ale ten glosnik kosztuje lekko ponad 200zl a slyszalem juz wiele glosnikow i mam dosc duze porownanie.przebija nie jednego za 400zl.seria gt jest cienka zgadzam sie ale w glosniczkach 165mm w subach daje rade :wink:
Jugol - Pią Maj 14, 2010 23:13

Fajno, że już mnie tu porady kolega zapodaje, może jeszcze określę jakiej muzy słucham i kolega będzie miał pełniejszy obraz o jaki mi ten bas chodzi.

http://www.youtube.com/watch?v=EbF8OhBVnlY

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=xDKB-kXlvTc

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-f1cwycSWq0

...mniej więcej takie klimaty, z naciskiem na więcej :mrgreen:

GREG. - Pią Maj 14, 2010 23:28

Ja tu slysze miekki bas dosc gleboko zchodzacy.wiec glosnik musi byc miekki z dosc duzym wychylem zeby to ogarnac :wink: twardy glosnik nie zdazy przerobic tego basu bo jest zbyt 'czesty'a poza tym twardy bardziej tlucze niz gra :wink:
Jugol - Pią Maj 14, 2010 23:39

Poproszę o oświecenie, w kwestii miękki :hm: , jestem cienki w tym temacie. Podaj jakiś przykład takiego suba miekkiego, żebym wiedział w czym szukać.
GREG. - Sob Maj 15, 2010 12:15

Miekkie glosniki to np:jbl,jl audio, alpine(tylko nie free air bo sa do niczego) twrdy glosnik to pioneer,bochmann,kenwood gra tez dosc dziwnie jak dla mnie :wink: jesli chodzi o wyzsza klase to polecam mtx,rockforda ale to juz sa dosc drogie suby :wink: najlepiej jak bys odsluchal jakies bo dla innych moze byc dobrze a dla ciebie moze czegos brakowac :wink: Ja wymienialem 4 suby az trafilem na taki bas o jaki mi chodzilo :wink:
Jugol - Sob Maj 15, 2010 14:13

GREG, dzięki za podpowiedzi, będę się rozglądał za jakimś dobrym JBL-em, sprawa rozwojowa i jak znam siebie i życie trochę czasu minie zanim to zakupię i poskładam do kupy ;) , ale się pochwalę jak zawsze :taa:
GREG. - Sob Maj 15, 2010 20:59

Czekam na wrazenia z odsluchu :wink:
Jugol - Sob Maj 15, 2010 21:13

Wstępnie już mam projekt w głowie. Jeszcze się waham, czy zapodać dwa mniejsze głośniki w tylne narożniki bagażnika, czy jeden większy z jednej strony :hm: I jeszcze kwestia płyty MDF, jak widzę jest z tym problem, a skrzynki planuję sam stworzyć pod swoje wymiary :taa:
GREG. - Sob Maj 15, 2010 21:19

Jedna 30-stka i wystarczy w zupelnosci :wink: najwazniejsze pamietaj o litrazu skrzynkijesli ma byz zamknieta to mala ale jesli dasz z bass reflexem to zazwyczaj 50-60 litrow wystarczy no i kwestia wystrojenia skrzynki bass reflexem zazwyczaj 30-40hz :wink:
Jugol - Sob Maj 15, 2010 21:23

litraż muszę wyliczyć, ale wyjdzie ok 30l jak mierzyłem przed chwilą klinik w bagażniku, czyli będzie zamknięta na to wychodzi.
GREG. - Sob Maj 15, 2010 21:25

Dokladnie taki litraz to tylko zamknieta :wink:
Jugol - Sob Maj 15, 2010 21:59

...a czy to się na miękki bas nada ??

http://www.audiosklep.pl/?zobacz=2466

GREG. - Sob Maj 15, 2010 22:11

Nie slyszalem suba helixa nie wiem jak on zagra :neutral: moze ktos sie wypowie kto slyszal jak gra :wink:
Jugol - Nie Maj 16, 2010 13:16

Teraz jak już zrobiłem wjazd na działkę dla Kochanicy, muszę załatwić sprawę pojawiającej się wody w bagażniku, zanim zapakuję ten planowany sprzęcik.
michone - Pon Maj 17, 2010 17:06

Nie sądze aby JL był miękki... jest bardziej kluskowaty przeznaczony pod czarne rytmy. Wiem bo sam mam 12w3d2 i w szybszej muzyce mimo 300rms i skrzynki closed gubi się niemiłosiernie. JBL z serii GT to dla mnie porażka... typowa pompka do robienia ciśnienia.

Niestety wiele tutaj pojęć i teorii z którymi bym się nie zgodził. Trzeba pamiętać, że nie ma głośnika uniwersalnego. Jugol określ jakiej muzyki słuchasz.

Jugol - Pon Maj 17, 2010 17:11

michone napisał/a:
Jugol określ jakiej muzyki słuchasz.


michone masz 13 postów wyżej przykłady czego słucham, w większości metal

michone - Pon Maj 17, 2010 18:55

do takiej muzyki to jbl odrazu odpada... Pierwsze co moge zaproponowac na suba to ravemaster BSW 124 II do takiej muzyki ideał.

z innych opcji dostępnych na allegro to :
http://allegro.pl/item103...rszawa_bcm.html
http://allegro.pl/item103...er_ei_1054.html

możesz szukac hertza z serii HS z nowych do 400zł będzie ciężko. Do takiej muzyki trzeba bedzie dobrać też odpowiednie wzmaki i przód.

GREG. - Pon Maj 17, 2010 21:56

Kazdy jbl to prawie pompka do robienia cisnienia :wink: kolego michone to co wiem z doswiadczenia jbl-e nie lubia zamknietej skrzyni bo dla nich zeby dobrze glosno zagraly musi byc bass reflex :wink: ale kazdy lubi co innego dla mnie jbl zamkniety zawsze sie glubul bez roznicy jak to byla muzyka dlatego kiedys padl wybor na szczelinowke ale zgadzam sie to jest pompka do robienia cisnienia a to akurat mi odpowiada :mrgreen: pewnie kolego michone wiesz ze podstawowy problem gubienia sie glosnika to zle dobrany litraz skrzyni moze w tym jest problem :wink:
Jugol - Pon Maj 17, 2010 23:34

michone napisał/a:
Do takiej muzyki trzeba bedzie dobrać też odpowiednie wzmaki i przód.

...tak jak mówisz, wzmak musi być do tego odpowiednio dobrany, a co do przodu , to już zakończony :taa: i jest ok :ok:

michone - Wto Maj 18, 2010 12:20

Cytat:
pewnie kolego michone wiesz ze podstawowy problem gubienia sie glosnika to zle dobrany litraz skrzyni moze w tym jest problem
nie koniecznie... jesli glosnik ma duze mms i x-max to nawet skrzynia closed i mocny wzmak nie pomoze...
Jugol - Wto Maj 18, 2010 16:53

...jeszcze trochę wody w Odrze upłynie, zanim zakończę ten projekt, a wtedy rozejrzę się za tym Helix DB 12 subem. Przód na Helixach spełnił moje oczekiwania, to i w kwestii tyłu nie powinno być gorzej :)
greg-si - Wto Maj 18, 2010 19:23

GREG. napisał/a:
Kazdy jbl to prawie pompka do robienia cisnienia

To dlaczego nikt nie ciśnie na nich na zawodach?
Obudowa dobra to podstawa do każdego głośnika ale jak głośnik jest wolny to żadna zmiana litrażu mu nie pomoże. Może tylko lekko ograniczyć zamulanie ale nigdy go nie zlikwiduje.
Jugol napisał/a:
Przód na Helixach spełnił moje oczekiwania, to i w kwestii tyłu nie powinno być gorzej :)

Nie podchodziłbym tak do tego aspektu. Lepiej świadomie wydać te pieniądze niż kupić coś co MOŻE będzie odpowiadało.
Jak już napisałem wcześniej. Sklep CA wrzucić do bagażnika ewentualnie posłuchać subwooferów u kogoś innego i zobaczyć jakie brzmienie Ci się podoba.

Jugol - Nie Paź 24, 2010 21:14

greg-si napisał/a:
Nie podchodziłbym tak do tego aspektu. Lepiej świadomie wydać te pieniądze niż kupić coś co MOŻE będzie odpowiadało.
Jak już napisałem wcześniej. Sklep CA wrzucić do bagażnika ewentualnie posłuchać subwooferów u kogoś innego i zobaczyć jakie brzmienie Ci się podoba.


...najpierw wywalę tą fabrykę z tylnej półki i takoż uczynię greg-si, zawsze co odsłuch to odsłuch :ok:

[ Dodano: Nie Paź 24, 2010 21:14 ]
Odświeżając mój temat, już jakiś czas temu tą fabrykę z tyłu zmieniłem na 2XMRS-woofer Silver 6,5", 4ohm, Max 100W i zrobiło się lepiej- nie charczą jak poprzedniki, które ktoś wcześniej musiał nieźle katować i woda w bagażnku też się do tego przyłożyła. Ale nadal tego basu szczególnie przy Nightwish :) mi brakowało. Jedno wydarzenie przyłożyło się do poprawy tego basiku, wynikiem czego był zakup tego: http://www.powellsperform...be/cbrevo10.jpg i zestaw kabli do subika firmy Phonocar. Stan na dzień dzisiejszy, to : położone kabelki pod subika. Subik zawita pod koniec tygodnia na swoim miejscu, jak Kochanica powróci od blacharza :ok:

kasjopea - Nie Paź 24, 2010 21:41

up
Jugol - Sro Paź 27, 2010 20:56

Mam pytanko, jaki wzmak kupić do 100W głośników ?? Tzn. są 2 głośniczki po 100W każdy, czym to zasilić, żeby ich nie spalić i żeby z nich wydobyć co się da ??
greg-si - Sro Paź 27, 2010 21:41

jaka kasa? Nowy czy używany?
Jugol - Sro Paź 27, 2010 21:53

...myslę, że nic mega drogiego, ważne żeby one fajniej zagrały. Więc i nowy i używany biorę pod uwagę- max 150pln.
greg-si - Sro Paź 27, 2010 22:08

http://allegro.pl/wzmacni...1294207169.html
W tym momencie nic lepszego na allegro nie widzę do 150zł

Jugol - Pią Paź 29, 2010 06:47

Wczoraj podłączyłem subika i powiem, że jest ok. Plecki masuje jak trza :mrgreen: , nic nie dźwięczy, nie wpada w rezonans, a basik jest. Więc wzmak do głośników w tylnej półce staje się na dzień dzisiejszy zbędny. Jeszcze będę robił próby odsłuchu bez głośników w półce. Jak będzie jeszcze lepiej niż jest- pójdą do ludzi :taa: Wreszcie projekt audio w Kochanicy dobiegł końca :jupi: Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady i pomoc :)
greg-si - Pią Paź 29, 2010 15:00

No i bardzo dobrze że Ci się podoba :)