Zobacz temat - Komputer do ~800 zł Nowy/Używany
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Komputer do ~800 zł Nowy/Używany

Raptile - Pią Sty 01, 2010 20:04
Temat postu: Komputer do ~800 zł Nowy/Używany
Witam poszukuje komputera do 800 zl . Myślalem nad czyms takim http://www.allegro.pl/ite...400gt_ddr2.html . Mam do was proźbe jakie byscie mieli propozyje z allegro? Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Sty 01, 2010 20:04 ]
http://www.allegro.pl/ite...e_7_gratis.html

michone - Pią Sty 01, 2010 20:08

plyta porazka, i grafika tez z dolnej polki. Niby c2D ale jakos do mnie nie przemawiaja takie zestawy. I zasilacze w tych obudowach to sie nadaja conajwyzej do zasilania pentium 200 mmx :P

Ja czekam na przesylke i bede mial w dobrej cenie :
Gigabyte GA-K8NF-9 + procka albo athlona 64 x2 albo athlona 64 fx + grafike Gigabyte 6600 gt + pamieci kingstona 1/2 GB

możesz tez napisać do dobregozoima on nieraz ma cos z asusa w dobrych pieniadzach :)

Ciufa - Pią Sty 01, 2010 20:28

a do czego będziesz używać tego sprzętu ?
dobryziom - Pią Sty 01, 2010 20:31

kolega michone dobrze pisze jak płyta główną to albo Asus albo Gigabyte... co do procka może być AMD kto co lubi ja preferuje AMD w PC a Intela w notkach lecz są różne szkoły :) Zasilacz i płyta to dwa najważniejsze podzespoły obydwa powinny być jak najlepszej jakości reszta tak jak pozwala budżet.

PS nie licząc grafiki ale to zależy czy jesteś graczem czy komp do zastosowań biuro internetowych ( jak do tego drugiego to z obecnie dostepnych mogę polecić G-SURF365 solidna płyta stworzona z myślą o kafejkach internetowych obliczona na ciągłą prace i jak najmniejszą awaryjność)

Adrian - Pią Sty 01, 2010 20:34

Raptile,
Popatrz sobie :wink: tutaj.

Nie kupuj gotowych zestawów na Allegro. Zazwyczaj to chłam. Te z Twoich linków nie mają dysków twardych i nagrywarek. Najlepiej byłoby kupić podzespoły nowe/używane osobno i złożyć wszystko w domku.

Raptile - Pią Sty 01, 2010 20:57

Sprzęt raczej do wszystkiego gry+film+internet . Nie zalezy mi na jakiś super extra FULL DETAL w grach. Poprostu żeby można było pograć w troche nowsze gry i żeby sprawnie chodziło wszystko. i tak jak pisalem itneresują mnie tylko zestawy do ~800 zl Zestaw może byc bez dysku i napędów mam ze starego kompa który sie zjarał i nie opłaca sie go juz naprawiać
Artu - Pią Sty 01, 2010 21:22

Raptile Obydwa zestawy z allegro do których podałeś linki nie posiadają dysku twardego oraz napędu DVD. Przyzwoity dysk - 200 zł, nagrywarka DVD - 100 zł. Nie piszesz, jakiego rodzaju dysk i napęd pozostał ci ze starego komputera - jeżeli jest to 40 GB na ATA to zastanowiłbym się nad sensem wkładania go do nowego sprzętu.

Zestawy jak już koledzy napisali są conajmniej nieciekawe. Słaba płyta główna, nadająca się jedynie do zastosowań biurowych, zasilacze, które są jedną wielką niespodzianką (naprawdę NIE POLECAM - w moim poprzednim super hiper Feverze poszła na szczęście "tylko" jedna linia 12V nie zabierając grafiki ze sobą).

Karta grafiki to czysty chwyt marketingowy - teoretycznie jest to seria 9, w praktyce już nawet mocne karty graficzne z serii 7 przewyższają ją możliwościami.

Zawsze możesz część rzeczy zakupić używanych - zaoszczędzisz. Na twoim miejscu, w wypadku ograniczonego budżetu poskładałbym kompa z myślą o jego dalszej rozbudowie - np. możesz przez jakiś czas korzystać z karty graficznej zintegrowanej z płytą główną a po 2-3 miesiącach dołożyć coś konkretnego. Prawda jest taka, że lepiej kupić raz a porządnie, niż wybierać produkty pośrednie.

Aha - nawet tak banalna sprawa jak obudowa ma znaczenie - tańsze przy normalnej pracy potrafią wpadać w rezonanse (od wiatraków, pracy napędu).

Raptile - Pią Sty 01, 2010 21:31

SATA i Nagrywarka DVD Lg z 3 lata temu dalem 700 zl za nią ;)

A moge prosić jakies przykłady z allegro ?

Artu - Pią Sty 01, 2010 21:44

Do gotowego sensownego zestawu, czy do składaka?

W drugim wypadku jesteś zainteresowany tylko nowymi częściami, czy mogą być również używki?

Adrian - Pią Sty 01, 2010 21:44

Przykładowy zestaw ( z pclab.pl)

Procesor: AMD Athlon II X2 240 [190zł - 200zł]
Chłodzenie: BOX
Płyta główna: ASRock M3A785GMH/128M [240zł - 260zł]
Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1600MHz CL9 [160zł - 170zł]
Dysk twardy: Twój obecny
Karta graficzna: ZINTEGROWANA
Nagrywarka DVD: Twoja obecna
Obudowa: Tacens Aquilo [110zł - 120zł]
Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN [150zł - 160zł]

Wychodzi 900 PLN. Za jakiś czas dokupisz sobie kartę graficzną za 250 PLN i będziesz sobie mógł jako tako pograć. Wszystko chyba dostaniesz w esc.pl.

Raptile - Pią Sty 01, 2010 21:56

Mogą być używki
Artu - Pią Sty 01, 2010 22:19

AdrianWWL Zaproponował według mnie dobry zestaw. Osobiście jestem za Intelem, niemniej jest to moje indywidualne podejście, które nie ma konkretnego uzasadnienia. Możesz poszukać na allegro używanej płyty głównej, RAM, oraz procesora.

Po zakupie używanych komponentów (w tym wypadku tyczy się to raczej procesora) i zmontowaniu całości, zapuść jakiś program obciążający komputer, sprawdź temperatury, i ewentualne błędy. Teoretycznie wszystko powinno być OK, niemniej podkręcanie procesora do granic możliwości znacznie skraca jego żywotność.

Z używanymi częściami do komputera, a zwłaszcza takimi, które można poddać OC jest tak, że może być sprawne, ale nie musi :mrgreen: . Ja w swoim wypadku zakupiłem w ten sposób, MOBO, zasilacz, procesor, oraz kartę grafiki i wszystko śmiga jak należy.

Decyzja należy do Ciebie.

dobryziom - Pią Sty 01, 2010 22:21

Procesor: AMD Athlon II X2 240 [190zł - 200zł]
Chłodzenie: BOX
Płyta główna: ASRock M3A785GMH/128M [240zł - 260zł]
Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1600MHz CL9 [160zł - 170zł]
Dysk twardy: Twój obecny
Karta graficzna: ZINTEGROWANA
Nagrywarka DVD: Twoja obecna
Obudowa: Tacens Aquilo [110zł - 120zł]
Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN [150zł - 160zł]

ja bym tylko podmienił płytę główna na: M2N32-SLI Deluxe ( niezniszczalny wymiatacz dostępny za dobre pieniądze lecz oczywiście stary proc z nowych nic w dobrej cenie nie ma) lub GA-M720-US3 ( sprawdzona ciesząca się dobra opinia)

oraz zasilacz na MODECOM CARBON 430W lub 530W

jeśli używki to tylko z płyt głównych albo RAM, procek i zasilacz broń cie boże :)

Artu - Pią Sty 01, 2010 23:14

dobryziom napisał/a:
oraz zasilacz na MODECOM CARBON 430W lub 530W

jeśli używki to tylko z płyt głównych albo RAM, procek i zasilacz broń cie boże



Lepszy używany Chieftec niż nowka Modecom :mrgreen:

dobryziom - Sob Sty 02, 2010 00:40

Artu napisał/a:

Lepszy używany Chieftec niż nowka Modecom :mrgreen:


te zwykle stare modecomy faktycznie nic specjalnego ale seria carbon to zupełnie inna bajka :)

Pływak - Sob Sty 02, 2010 13:36

Zestaw zaproponowany przez AdrianWWL to za te pieniądze najlepsza opcja, podzespoły sprawdzone i w tych przedziałach cenowych oferują najlepszy stosunek cena/jakość. Zasilacz Fortron do tego zestawu spokojnie wystarczy jeśli chcesz mieć zapas to za ok 200zł jest BeQuiet PurePower L7 430W. Tylko od razu weź pod uwagę to, ze na zintegrowanej karcie granie nie ma najmniejszego sensu, nawet jak wymienisz kartę na GF 9600GT też nie będzie szału, na przeciętny zestaw do gier trzeba szykować niestety ok 2000zł. Na koniec dwie rady do gier xbox360 i do neta jakiś komp za grosze, a jak już ma być komputer zaczekaj z miesiąc bo ceny wywindowane są przez święta i powinny powoli spadać do normalnego pułapu...
Raptile - Sob Sty 02, 2010 19:09

a co myslicie o takim zestawie ?

Procesor AMD Athlon II X4 620 2.6Ghz
Płyta główna ASRock M3A785GMH/128M
Pamięć Patriot DDR3 2048MB 1600MHz CL 9.0

Pływak - Sob Sty 02, 2010 19:49

Procesor jak najbardziej, wydajniejszy bardziej przyszłościowy można pobawić się w OC
Płyta? Ja bym brał do tego procesora Gigabyte MA770T-UD3P ma większe możliwości OC ale nie posiada grafiki zintegrowanej więc dla Ciebie chyba odpada. Ram... Został bym przy goodramach bardzo dobre pamięci produkowane w Polsce. Jeśli o mnie chodzi brał bym Athlona II X4, wyżej wymieniona płytkę gigabyte, pamięć goodram, na początek najtańsza używaną grafikę na pci-e i zasilacz BeQuiet PurePower L7 430W, który będzie niezbędny przy wymianie na mocniejsza kartę graficzną. Kupując te części będziesz mógł za jakiś czas dokupić jakąś kartę pokroju Radeon HD4850 troche pobawić się w OC i już można komfortowo sobie pograć przy rozsądnych ustawieniach....

Raptile - Sob Sty 02, 2010 19:55

Pływak, grafe mam gf 7300 gt
Pływak - Sob Sty 02, 2010 19:57

Jak na pci-e to idealnie przez jakiś czas się na tym pomęczysz, później kupujesz coś wydajniejszego i już masz jako taki sprzęt do zabawy :ok:
Raptile - Sob Sty 02, 2010 20:15

Myslalem jeszcze nad Phenom II x4 955 Back edition ale to juz + 200 zl nie wiem czy sie opyla
Pływak - Sob Sty 02, 2010 20:20

Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie odłożenie na lepszą kartę graficzną niż pakowanie się w mocny CPU, a słabą resztę. Nie mówię, ze nie był by Phenom lepszym wyborem ale miało być za 800zł, a powoli robi się 1800zł ;)
Raptile - Sob Sty 02, 2010 20:28

Pływak, chyba masz racje . Kurcze człowiek się chwile odsunie od komputerowych nowości..... i robi się prawdziwy ciemniak .....
michone - Nie Sty 03, 2010 11:58

przesadzacie troche z tymi komuterami do gier...

Sam mam teraz :
-t4300 + ati 4570 + 3 GB ddr3 + win7 x64

i nie mam problemu z odpaleniem najnowszych produkcji, np NFS:shift chodzi na 1366x768 przy wszystkich detalach na full z wyłączonym AA. Problemy są dopiero przy włączaniu AA bo wtedy trzeba detale zjechac na srednie.

Mam znajomego co ciągle gra we wszystkie nowosci, kupuje 1-2 nowe gry w miesiacu to gra bez problemu na athlonie x64 3200 + 2 gb ddr2 + hd3850 (najmocniejsza karta na agp). Gra praktycznie we wszystko łącznie z nowym wolfensteinem, cod2 mow czy gta4.


Kup przyszłościowa płyte, dobry zasilacz, i mocniejsza karte graficzna, a procka budżetowego.

Płyte weź z podstawka am3 wsadz na początki x2 a pozniej bedziesz mógł zmienić na ph x4 :)

Raptile - Nie Sty 03, 2010 12:15

Coś takiego kupuje może starczy na pół roku :) w porównaniu do mojego obecnego sprzętu może odczuje różnice p4 2.4 ( 1 jajko) 512 ramu ;)

Procesor AMD Athlon II X4 620 2.6Ghz
Płyta główna Gigabyte MA770T-UD3P
Pamięć Goodram DDR3 2048MB 1600MHz CL 9.0

Pływak - Nie Sty 03, 2010 12:42

michone napisał/a:
przesadzacie troche z tymi komuterami do gier...

Ani trochę...

Cytat:
Sam mam teraz :
-t4300 + ati 4570 + 3 GB ddr3 + win7 x64
i nie mam problemu z odpaleniem najnowszych produkcji, np NFS:shift chodzi na 1366x768 przy wszystkich detalach na full z wyłączonym AA. Problemy są dopiero przy włączaniu AA bo wtedy trzeba detale zjechac na srednie.

Jak ktoś lubi grać na 15" to nie ma problemu schody zaczynają się jak ktoś ma monitor >22" lub chce sobie pograć na TV w fullhd.

Cytat:
Mam znajomego co ciągle gra we wszystkie nowości, kupuje 1-2 nowe gry w miesiacu to gra bez problemu na athlonie x64 3200 + 2 gb ddr2 + hd3850 (najmocniejsza karta na agp). Gra praktycznie we wszystko łącznie z nowym wolfensteinem, cod2 mow czy gta4.

O ile w CoD MW2 bez problemu pogra w końcu to silnik Quake 3 to jeśli ten procek to jednojajowiec to za granie na nim w GTA IV chylę czoła :lol: Nie mówię, ze się nie da ale co kto lubi ;)


Cytat:
Kup przyszłościowa płyte, dobry zasilacz, i mocniejsza karte graficzna, a procka budżetowego.

Przy kupowanie pc trzeba wybierać podzespoły optymalnie co z tego, ze kupi dobra kartę jak wsadzi x2, który będzie wąskim gardłem komputera i będzie ograniczać kartę graficzną?

Z komputerem jest jak z samochodem można jeżdzić rozklekotanym maluchem ale przyjemnośc z takiej jazdy jest dla mnie bliska zeru ;)

Raptile napisał/a:


Procesor AMD Athlon II X4 620 2.6Ghz
Płyta główna Gigabyte MA770T-UD3P
Pamięć Goodram DDR3 2048MB 1600MHz CL 9.0

:ok: Do tego później Radeon HD4850 lub HD4870 i będzie gitara. Możesz też później dorzucić drugą kostkę ramu nawet jeśli korzystasz z 32bitowego XP przyda się bo wykorzystuje on max z 3,25GB

michone - Nie Sty 03, 2010 13:10

Cytat:
jak ktoś ma monitor >22" lub chce sobie pograć na TV w fullhd.

to juz nie jest normalny... normalny przeciętny użytkownik nie używa monitora wiekszego niż 19 cali. A podłączanie blaszaka pod TV w celu grania to przerost formy nad treścią :)

i takie osoby to 2% wszystkich użytkowników. i mogą wtedy wydawać po 3-4k pln na blaszaka którego po pół roku będą upgradować za 2k, żeby za rok go zmienić na nowy :)

Co do wmojego znajomego to oprócz tego kompa ma jeszcze jednego blaszaka, laptopa, ps1, ps2, ps3 i psp :)

Cytat:
Przy kupowanie pc trzeba wybierać podzespoły optymalnie co z tego, ze kupi dobra kartę jak wsadzi x2, który będzie wąskim gardłem komputera i będzie ograniczać kartę graficzną?


w jaki sposób ograniczać ?? :) złożyłem w swoim życiu kilkadziesiąt komputerów fakt że zatrzymalem sie w rozwoju z 2 lata temu :P , ale zawsze wiekszy zysk w grach byl z mocniejszej grafiki + słabszy procek niż mocniejszy procek i słaba grafa...

CO innego photoshop, 3dmax, czy kompresja filmów.

Pływak - Nie Sty 03, 2010 13:44

michone napisał/a:

to juz nie jest normalny... normalny przeciętny użytkownik nie używa monitora wiekszego niż 19 cali.

Najpopularniejsze aktualnie monitory to 21"/22" 1680x1050 i zyskujące coraz większą popularność 23"/24" fullhd wiadomo jak ktoś kupuje zestaw w tesco to dostaje 17"/19"

Cytat:
A podłączanie blaszaka pod TV w celu grania to przerost formy nad treścią :)

Proponuje kiedyś pograć u kogoś na 42" fullhd i wtedy się wypowiedzieć. Bierzemy pada w łapę siadamy wygodnie w fotelu i zdajemy sobie sprawę, ze garbienie się przy 15" wyświetlaczu nie ma najmniejszego sensu...

Cytat:
i takie osoby to 2% wszystkich użytkowników. i mogą wtedy wydawać po 3-4k pln na blaszaka którego po pół roku będą upgradować za 2k, żeby za rok go zmienić na nowy :)

Co kto lubi jedni pakują pieniądze w PC inni w samochody, a jeszcze inni w zupełnie coś innego....

Cytat:
Co do wmojego znajomego to oprócz tego kompa ma jeszcze jednego blaszaka, laptopa, ps1, ps2, ps3 i psp :)

PS3 ma i w GTA na kompie gra? :rotfl:
Cytat:

w jaki sposób ograniczać ?? :) złożyłem w swoim życiu kilkadziesiąt komputerów fakt że zatrzymalem sie w rozwoju z 2 lata temu :P , ale zawsze wiekszy zysk w grach byl z mocniejszej grafiki + słabszy procek niż mocniejszy procek i słaba grafa...

To widzę mało wiesz... nie neguje, ze konfiguracja słabe CPU+mocne GPU będzie wydajniejsza od mocne CPU + słabe GPU ale konfiguracja średnie CPU + średnie GPU będzie wydajniejsza niż dwa poprzednie zestawy wiec po co wydawać kasę na kartę skoro i tak nie wykorzysta jej możliwości bo procesor nie będzie wyrabiał...

michone - Nie Sty 03, 2010 16:40

Cytat:
Proponuje kiedyś pograć u kogoś na 42" fullhd i wtedy się wypowiedzieć. Bierzemy pada w łapę siadamy wygodnie w fotelu i zdajemy sobie sprawę, ze garbienie się przy 15" wyświetlaczu nie ma najmniejszego sensu...


grałem ale nie na blaszaku a na ps3 :) po co skladac blaszaka za 3k pln zeby pograc na TV ?? jak mozna zlozyc blaszaka za 1500zl i jeszcze zostanie na PS3 + gre ?? :)

Cytat:
To widzę mało wiesz... nie neguje, ze konfiguracja słabe CPU+mocne GPU będzie wydajniejsza od mocne CPU + słabe GPU ale konfiguracja średnie CPU + średnie GPU będzie wydajniejsza niż dwa poprzednie zestawy wiec po co wydawać kasę na kartę skoro i tak nie wykorzysta jej możliwości bo procesor nie będzie wyrabiał...


Prosty przykład :
Test Crysis: 1680x1050, ustawienia High, średnie FPS
Intel Core i7 870 O/C 4.0GHz 34 - 1000ZL
AMD Athlon II X4 620 29 - 350 ZL

na tej samej grafice roznica w fps 5 klatek/s roznica w cenie procesora : 650ZL

maksymalne roznice w wysokich rozdzielczosciach i duzych detalach dochodzily do 10fps czyli 65zl za kazdego fps warto ??

Benchmark :
Geforce 9800 gt - 32 klatki - 400zl
gtx 360 - 44klatki - 600 zl

maksymalne róznice dochodzily do 15 klatek na sekunde :)

Cytat:
PS3 ma i w GTA na kompie gra?
moze w gta gral na ps3 a mi sie pomylilo :) napewno wszystkie rtsý i fpp gra na blaszaku

Cytat:
Najpopularniejsze aktualnie monitory to 21"/22" 1680x1050 i zyskujące coraz większą popularność 23"/24" fullhd wiadomo jak ktoś kupuje zestaw w tesco to dostaje 17"/19"
kurde to jestem w tyle bo gdzie nie pojde na serwis to widze 19 :) moze w legnicy bida jest :P

Mnie nie przekonasz do swojego sposobu skladania komputerów :)

Pływak - Nie Sty 03, 2010 17:54

michone napisał/a:

grałem ale nie na blaszaku a na ps3 :) po co skladac blaszaka za 3k pln zeby pograc na TV ?? jak mozna zlozyc blaszaka za 1500zl i jeszcze zostanie na PS3 + gre ?? :)

Oczywiście, ze można sam pisałem o tym na poprzedniej stronie z drugiej strony po co komu konsola jak ktoś może raz na 2 tygodnie podłączy sobie komputer pod TV(np. ja)? I zapewniam Cie, ze wcale nie trzeba mieć kompa za 3k :}

Cytat:
Prosty przykład :
Test Crysis: 1680x1050, ustawienia High, średnie FPS
Intel Core i7 870 O/C 4.0GHz 34 - 1000ZL
AMD Athlon II X4 620 29 - 350 ZL


Konfiguracja taka jak polecałem czyli:
Radeon HD 4870
AMD Athlon II X4 620
2x 2GB ram DDR3

Wynik testy 3dmark06 na ustawieniach def: 13439 i po OC CPU: 16434

Jak widać na ustawieniach def procesor ogranicza kartę i tylko po samym OC procesora wzrasta wydajność. Gdyby procesor był wystarczający dla karty nawet po jego OC nie było by tak sporego przyrostu już nie mówię o kartach wydajniejszych tam przyrost był by jeszcze większy po samym OC CPU...

Cytat:
na tej samej grafice roznica w fps 5 klatek/s roznica w cenie procesora : 650ZL

maksymalne roznice w wysokich rozdzielczosciach i duzych detalach dochodzily do 10fps czyli 65zl za kazdego fps warto ??


Chip tuning diesla 1000zł przyrost ~20% czy warto? Niektórzy twierdzą, ze jak najbardziej

Cytat:
Benchmark :
Geforce 9800 gt - 32 klatki - 400zl
gtx 360 - 44klatki - 600 zl

maksymalne róznice dochodzily do 15 klatek na sekunde :)


Jakw rzucasz jakieś wyniki proszę o konfigurację

Cytat:
kurde to jestem w tyle bo gdzie nie pojde na serwis to widze 19 :) moze w legnicy bida jest :P

Najwidoczniej albo sprzedawcy u Was lubią sie pozbywać zalegającego towaru jak ktoś kupuje komputer z głową to dopłaci trochę i ma 21"-22" w panoramie...

Cytat:
Mnie nie przekonasz do swojego sposobu skladania komputerów :)


Czekaj, czekaj Ciebie? Temat założył Raptile, a ze akurat tez stoję przed wymianą sprzętu i jestem w temacie to jego przekonuję, a nie Ciebie... Po za tym to nie moje widzimisię, nie pracuje dla prasy komputerowej i nie mam możliwości testowania codziennie rożnych nowych konfiguracji moja wiedza opiera się na testach przeprowadzanych przez różne portale i jeszcze nigdzie nie widziałem żeby ktoś do słabego CPU polecał mocną kartę graficzną. Z własnego doświadczenie wiem, ze nawet OC starszego AMD na s.939 bo taki mam aktualnie daje wyraźną poprawę wydajności w grach...

Raptile - Nie Sty 03, 2010 18:19

Panowie nie kłudzta się ;)

mam dylemta co do płyt gł. Czy brać tego Asrocka z intergowaną HD i oddać karte gf 7300 gt siostrze czy Gigabyte bez interwowanej za + 30 zł . Bo raczej p4 z gf 2 skrzydeł nie rozwinie

Ktoś by mógł zapodać "wyniki" obydwu tych kart ? Bo szukalem ale wujek google mnie przerasta

dobryziom - Nie Sty 03, 2010 18:30

Raptile napisał/a:
Panowie nie kłudzta się ;)

mam dylemta co do płyt gł. Czy brać tego Asrocka z intergowaną HD i oddać karte gf 7300 gt siostrze czy Gigabyte bez interwowanej za + 30 zł . Bo raczej p4 z gf 2 skrzydeł nie rozwinie

Ktoś by mógł zapodać "wyniki" obydwu tych kart ? Bo szukalem ale wujek google mnie przerasta


żadnego zintegrowanego gówna jak masz zamiar później to rozbudować pod porządna grafe... zostaw sobie tego gf 7300 nazbierasz na porządną grafe i już... uwierz mi wszystkie płyty które maja zintegrowane grafikę nie nadają się do OC to sa budżetówki... Asrock to tez nie za wysokie loty. Bierz Gibabyte lub Asusa.

Pływak - Nie Sty 03, 2010 18:53

Mam gigabyte z integrą i mój AMD 64 s.939 kręci się 1,8@2,5Ghz bez najmniejszego problemu. Rekord to nie jest ale myślę, ze do domowych zastosowań i codziennej pracy takie OC jest wystarczające. Do wyboru masz jeszcze płytkę AsRock M3A785GXH trochę droższa od Gigabyte ale również bardzo dobra płyta i dodatkowo z zintegrowaną grafą ja właśnie będę brał albo gigabyta albo tego asrocka podobno asrock lepszy...

Co do testów karta zintegrowana w obu płytkach to HD4200 powinny być jakieś testy na necie...

dobryziom - Nie Sty 03, 2010 19:49

płyta z integrą znakomita do podkręcania :) hehe

to tak na koniec...

Asrock to nic innego jak tańsze wersje płyt Asusa jak dobrze pogrzebiesz to znajdziesz ta informacje na szanowanych formach LAB czy benchmark. Szkopuł polega na tym ze Asrock jest dużo bardziej awaryjny wynika to z zastosowania tańszych komponetów oraz braku kontroli poprodukcyjnej... główne przyczyny awarii bios oraz zasilanie radze wpisać w wujka google serie płyt pod AM3 i awaria zasilania oraz przegrzanie oraz to ze praktycznie jedni z ostatnich montują jeszcze podstawi foxconna ... trochę tego będzie.

na koniec propozycja albo proponowany gigabyte albo M4A785D-M PRO

Pływak - Nie Sty 03, 2010 20:09

Skoro płyty z zintegrowaną grafiką są budżetowe dlaczego taką polecasz? W porównaniu do tego Asusa Asrock wypada o wiele lepiej po za tym na jakich portalach nie czytam jeszcze nie widziałem, żeby ktoś w ogóle polecał tego asusa wszędzie asrock albo ww gigabyte...

Mały faq z wynikami OC płyt ASRock które nie nadają sie do podkręcania tutaj

A tutaj recenzja tego ASRocka.... tutaj jeszcze jedna po angielsku

Płyta zdecydowanie bardziej przyszłościowa niż ww Asus...

dobryziom - Nie Sty 03, 2010 20:30

Pływak napisał/a:

Mały faq z wynikami OC płyt ASRock które nie nadjają sie do podkręcania tutaj


ja nie napisałem ze nie nadają się do podkręcania... tylko ze są awaryjne i robione na tańszych komponentach... oczywiscie wydusisz na nich dobry wynik mało zapłacisz za płytę tylko ze za jakiś czas będziesz miał płytę do wymiany a z serwisem nie wygrasz...

Asusa specjalnie podałem na DDR2 chyba wiesz czemu, jeśli koniecznie chcesz DDR3 to nie ma problemu zważ ze Asus jest o 50pln tańszy bo komputer miał ramy cenowe. Testy testami na każdej płycie wyciągniesz wynik tak jak pisałem tylko ile ona później pochodzi.

PS zobacz sobie na jakich płytach testuje się nowe produkty na LAB czy benchmarku z uwagi na stabilność.

twoj test:

* skaczące taktowanie HTT
* pewne błędy w rozmieszczeniu podzespołów na laminacie
* pewne problemy z pamięciami PC-1600 CL7

Pływak - Nie Sty 03, 2010 20:49

dobryziom napisał/a:

ja nie napisałem ze nie nadają się do podkręcania... tylko ze są awaryjne i robione na tańszych komponentach... oczywiscie wydusisz na nich dobry wynik mało zapłacisz za płytę tylko ze za jakiś czas będziesz miał płytę do wymiany a z serwisem nie wygrasz...

Czytam czytam i jakoś większej awaryjności niż w przypadku pozostałych producentów z tego przedziału cenowego nie widzę. Sam mam jak to napisałeś budżetową płytę, na kiepskich komponentach która od nowości poddana jest OC i nie ma z nią najmniejszych problemów, a już kilka lat ma...

Cytat:
Asusa specjalnie podałem na DDR2 chyba wiesz czemu, jeśli koniecznie chcesz DDR3 to nie ma problemu zważ ze Asus jest o 50pln tańszy bo komputer miał ramy cenowe. Testy testami na każdej płycie wyciągniesz wynik tak jak pisałem tylko ile ona później pochodzi.

Tańszy ale zobacz ile oferuje ASRock za 50zł więcej...

Cytat:
PS zobacz sobie na jakich płytach testuje się nowe produkty na LAB czy benchmarku z uwagi na stabilność.

Na płytach które kosztują tyle i autor tematu początkowo chciał przeznaczyć na komputer i które są sponsorowane akurat przez te, a nie inne firmy. Dla mnie najbardziej miarodajne i obiektywne testy to testy i opinie użytkowników, a nie testy wielkich portali tym bardziej takich jak PCLab czy Benchmark...

Cytat:
twoj test:

* skaczące taktowanie HTT
* pewne błędy w rozmieszczeniu podzespołów na laminacie
* pewne problemy z pamięciami PC-1600 CL7


To wymień jeszcze zalety i ocenę końcową :)

Jeśli chodzi o mnie to na razie się zastanawiam między Gigabyte MA770T-UD3P, AsRock M3A785GXH/128M, a AsRock M3A790GXH/128M ale jako, że mi się nie spieszy zaczekam jeszcze do końca stycznia na spadek cen może w międzyczasie natrafię na coś lepszego...

michone - Nie Sty 03, 2010 22:16

Cytat:
Wynik testy 3dmark06 na ustawieniach def: 13439 i po OC CPU: 16434
zrob pomiar z wylaczonym testem CPU w benchmarku :) i pytanie czy robiles OC mnoznikami czy magistrala ?? :)

Cytat:
Co do testów karta zintegrowana w obu płytkach to HD4200 powinny być jakieś testy na necie...

4lklik

Pływak - Nie Sty 03, 2010 23:13

michone napisał/a:
zrob pomiar z wylaczonym testem CPU w benchmarku :) i pytanie czy robiles OC mnoznikami czy magistrala ?? :)


Powyższe wyniki nie są moje ale specjalnie dla Ciebie zrobiłem test u siebie:

Procesor oczywiście kręcony magistralą ponieważ mnożnik mogę tylko zmniejszyć ale przy obu testech ta same częstotliwość magistrali:

OC CPU 9x278MHz wyniki bez CPU Test: SM2.0 Score:2610 HDR/SM3.0 Score:2568
DC CPU 6x278MHz wyniki bez CPU Test: SM2.0 Score:2052 HDR/SM3.0 Score:2205

Widać różnicę i to przy słabej karcie graficznej, jeśli zamówię nowe graty postaram się wrzucić test Radeona HD4870/HD4890 przy obecnej konfiguracji i z nowym procesorem Athlon II x4

TomC - Nie Sty 03, 2010 23:35

Nie kupiłbym płyty Gigabyte.
Asus, MSI. Żadne ASrocki......

dobryziom - Pon Sty 04, 2010 01:24

Pływak napisał/a:

Czytam czytam i jakoś większej awaryjności niż w przypadku pozostałych producentów z tego przedziału cenowego nie widzę. Sam mam jak to napisałeś budżetową płytę, na kiepskich komponentach która od nowości poddana jest OC i nie ma z nią najmniejszych problemów, a już kilka lat ma...


jakoś mnie to nie dziwi ze ludzie nie chwalą się nieudanym zakupem... obiektywne recenzje możesz znaleźć u dystrybutorów na serwisie.

Pływak napisał/a:

Tańszy ale zobacz ile oferuje ASRock za 50zł więcej...


no właśnie ile?

Pływak napisał/a:
To wymień jeszcze zalety i ocenę końcową :)


proszę cie bardzo :)

*duże możliwości regulacji parametrów i napięć - wow wypas ja nie wiem czy w ogóle są jeszcze jakieś bez :)

*wysokie HTT maksymalne - dobrze współgra z "skaczące taktowanie HTT"

*CrossFire 8x - pewnie w życiu z tego nie skorzysta ale jest :) (niezbędne)

*polimerowe kondensatory na całej powierzchni płyty - tu faktycznie postęp zaczęli nadarzać za konkurencja która jest stosuje od dobrego roku a od 3 w wysokich modelach.

*SidePort DDR3 128 MB - standard każdy producent to dawno ma ale fakt dobrze napisać bo by była kicha :)

*możliwość odblokowania rdzeni - :razz: nie skomentuje

*możliwość wyłączania wybranych rdzeni - pierwsze było śmieszne ale to :)

*reszta wiadomo soft - Asrock od niedawno wzbogacił się o porządne zaplecze soft a ma jakie ma każdy może sobie ocenić

WADY

* skaczące taktowanie HTT - ta juz ladnie zosta zripostowana na podstawie zalet :)

* pewne błędy w rozmieszczeniu podzespołów na laminacie - z tego wynikają np. problemy z przegrzewaniem się oraz problemami z zasilaniem, kiepskich podstawkach itd... ogólnie full wypas

* pewne problemy z pamięciami PC-1600 CL7 - no cóż po co wchodzić w pamięci których nie sa w stanie obsłużyć ?

to tak na szybko ten szlachetny model...

Pływak napisał/a:
ale jako, że mi się nie spieszy zaczekam jeszcze do końca stycznia na spadek cen może w międzyczasie natrafię na coś lepszego...


to akurat bardzo dobry pomysł :)

Pływak - Pon Sty 04, 2010 02:08

Cytat:
*wysokie HTT maksymalne - dobrze współgra z "skaczące taktowanie HTT"

Skoki o max 2MHz jedyne co utrudniają to ekstremalne podkręcanie...

Cytat:
*CrossFire 8x - pewnie w życiu z tego nie skorzysta ale jest :) (niezbędne)

Dla mnie może nie niezbędne ale istotne gdy za kilka miesięcy cena karty którą mam spadnie to zamiast kupować nową za 600zł dokupuje drugą za śmieszne pieniądze...

Cytat:
*polimerowe kondensatory na całej powierzchni płyty - tu faktycznie postęp zaczęli nadarzać za konkurencja która jest stosuje od dobrego roku a od 3 w wysokich modelach

Czyli jednak nie takie badziewne te komponenty...

Cytat:
SidePort DDR3 128 MB - standard każdy producent to dawno ma ale fakt dobrze napisać bo by była kicha :)

Nie standard to, że montują nie znaczy, ze to standard w każdej płycie... chociaż dla mnie to akurat mało istotne

Cytat:
* pewne błędy w rozmieszczeniu podzespołów na laminacie - z tego wynikają np. problemy z przegrzewaniem się oraz problemami z zasilaniem, kiepskich podstawkach itd... ogólnie full wypas

Rozmieszczenie elementów na laminacie jest całkiem dobre. Niepokoi jedynie usytuowanie portu PATA oraz sąsiadujących z nim kondensatorów. Ich położenie nie ułatwi życia posiadaczom długich kart graficznych z bardziej rozbudowanym chłodzeniem.
Przeżyje...

W teście powyżej jest odnośnik do testu płyty Asusa M4A77TD PRO, a tam w minusach
* drobne błędy w rozmieszczeniu elementów na laminacie
* mocniejsze podkręcanie może sprawiać problemy
* problemy z pamięciami PC-1600.
:lol:

Dalej test Gigabyte GA-MA770T-UD3P

* położenie Clear CMOS
* mocno nagrzewający się radiator NB
* niedopracowana obsługa pamięci 1600 MHz
* kłopoty z automatycznym dobraniem mnożnika HT po zmianie taktowania mostka północnego
* zdarzają się problemy z pierwszym uruchomieniem po zmianie kilku parametrów na raz.
:lol:

dobryziom napisał/a:
to akurat bardzo dobry pomysł :)


W takim razię proszę o propozycje płyty firmy ASUS pod AM3 z DDR3, z CrossFire i innymi przez Ciebie krytykowanymi "dodatkami". Jeśli będzie coś takiego to poważnie się nad tym zastanowię może być troszkę droższa bo za markę oczywiście trzeba zapłacić. Żeby nie było uprzedzeń do Asusa nie mam na socket A miałem a7n8x-e deluxe u mnie sprawowała się przez ponad rok świetnie później przesiadłem się na s.939...

TomC napisał/a:
Nie kupiłbym płyty Gigabyte.
Asus, MSI. Żadne ASrocki......

Argumenty równie mocne jak te z topicu o torrentach... przekonałeś mnie :ok:

dobryziom - Pon Sty 04, 2010 09:26

nie wiem czy zauważyłeś znaczne różnice... jak problem z pamięciami jest spowodowany głownie z powodu słabej jakości kości firm z niższej półki, mocniejsze podkręcanie może sprawić problemy nieoświadczonym użytkownikom... poza tym asus jako nieliczny udostępnia na bieżąco upgrady biosu do swoich płyt.

a może trochę o zaletach Asusa bez tych które sie powtarzają:


* wydajne chłodzenie chipsetu - jeżeli chcesz sie bawić w OC to ważny argument wypływający na wydaja i długa prace komponentów.


* mocna sekcja zasilająca - jak wyżej


* złącza COM i LPT na tylnym panelu - niby drobiazg ale jakże ważny

w Asusie płacisz te parę groszy więcej właśnie za ten porządny support w postaci poprawek i dodatków do biosu oraz lepsze i solidne komponenty które zagwarantują ci bezawaryjna prace na dłużej.

Pływak - Pon Sty 04, 2010 09:53

W takim razie jaki konkretny model od Asusa spełniający moje wymagania?

Od gigabyte ciekawą propozycją jest też GA-MA790XT-UD4P ma wszystko co mi potrzeba no ale cena już prawie 400zł...

dobryziom - Pon Sty 04, 2010 12:14

dla mnie z założenia ten wybór jest nierozwojowy jak teraz zmieniać to na i7 benchmarki nie dają złudzeń... min 920... ale cóż budżet to budżet :)
Pływak - Pon Sty 04, 2010 12:39

Jeśli bym miał zbędne 4K zł to chętnie ale na CPU, GPU, PSU, RAM i MOBO nie chcę wydać więcej niż 2K zł po za tym nie jestem onanistą sprzętowym nie gram już tyle co kiedyś nie jarają mnie też już kolejne punkty w benchmarkach, a kupowanie np grafiki za ponad 1Kzł mam już za sobą. Chcę po prostu zrobić w miarę rozsądny upgrade aby od czasu do czasu odpalić jakiś ciekawe gry(o które notabene coraz trudniej) i komfortowo sobie pograć... tak jak pisałem nie spieszy mi się więc wszystko do przemyślenia ale wybór padnie raczej na coś od zielonych...
dobryziom - Pon Sty 04, 2010 18:54

Pływak napisał/a:
aby od czasu do czasu odpalić jakiś ciekawe gry(o które notabene coraz trudniej)


i to niestety smutna prawda ostatnio grałem w parę nowych gier na PS3 nfs shift, crysis, killzone 2 i jakoś mnie nie zachwyciły... w święta odpaliłem nfs hot pursuit 2 i bylem w niewniebowzięty :) może i racja ze szkoda pakować kasę w porządny sprzęt jak na stare dobre gry wystarczy stare dobre 939.

TomC - Pon Sty 04, 2010 23:27

Pływak napisał/a:
Argumenty równie mocne jak te z topicu o torrentach... przekonałeś mnie :ok:

Jakich argumentów Ci trzeba?? Mam coś narysować?? :roll:
Pływak napisał/a:
W teście powyżej jest odnośnik do testu płyty Asusa M4A77TD PRO, a tam w minusach
* drobne błędy w rozmieszczeniu elementów na laminacie
* mocniejsze podkręcanie może sprawiać problemy
* problemy z pamięciami PC-1600.

Hmmm. Mam w tej chwili tą płytę i jakoś rozmieszczenie elementów mi nie przeszkadza. Oj. Skłamałem. Przeszkadza. Gniazdko wentylatora jest umiejscowione w górnym prawym rogu a nie dolnym przez co nie mogłem bezpośrednio do płyty podłączyć dolnego 140x140. Użyłem przejściówki. :roll:
Podkręcanie? 3,6GHz bez zmiany napięć z Phenoma X3 720 z odblokowanym 4 rdzeniem na biosie 0702. Nie problem.
Problemy z pamięciami PC-1600?? Istotnie mogą być. :razz: Bo takich nie ma. Pewnie miałeś na myśli PC-12800 (1600MHz). Ja problemów nie widzę. OCZ działają. Patrioty Vipery działają. GoodRam działa. :cool:

Pływak napisał/a:
Dalej test Gigabyte GA-MA770T-UD3P

* położenie Clear CMOS
* mocno nagrzewający się radiator NB
* niedopracowana obsługa pamięci 1600 MHz
* kłopoty z automatycznym dobraniem mnożnika HT po zmianie taktowania mostka północnego
* zdarzają się problemy z pierwszym uruchomieniem po zmianie kilku parametrów na raz.

Następna płyta którą mam. Z położeniem Cleara się zgodzę. Mi nie przeszkadza bo nie używam, nie mam potrzeby.
Nagrzewający się radiator na NB?? Nie zauważyłem żeby był bardziej niż ciepły w stopniu lekkim. Może przez chłodzący procesor CoolerMaster GeminII S, który dodatkowo owiewa NB.
Obsługa pamięci 1600MHz. Występują problemy z Patriotami i Kingstonami. Sam Patriotów nie mogłem odpalić. OCZ taki: http://www.komputronik.pl...xtreme_XMP.html śmiga aż miło!!
Automatyczny mnożnik HT? Mam manualnie na sztywno. Brak problemów.
Problemy z uruchomieniem po zmianie kilku parametrów? Kilka kompów na tej płycie złożyłem z kompletnym ustawieniem BIOSu i za pierwszym razem odpalała każda z płyt.

dobryziom napisał/a:
dla mnie z założenia ten wybór jest nierozwojowy

O jaki wybór Ci chodzi? AM3??
dobryziom napisał/a:
jak teraz zmieniać to na i7 benchmarki nie dają złudzeń

Lepiej zmienić na i5. Kupić i5 750 z dobrą płytą pod P55 i cieszyć się dobrą wydajnością za mniejsze pieniądze niż i7.

Pływak - Wto Sty 05, 2010 16:07

TomC napisał/a:

Jakich argumentów Ci trzeba?? Mam coś narysować?? :roll:


Wystarczy, ze przedstawisz argumenty tak jak to zrobiłeś wyżej bo pisanie "tak bo tak" albo "nie bo nie" jest mało przekonywujące....

Moje dwa cytaty odnośnie płyty Gigabyte i Asusa były ironią w odpowiedzi na zarzuty dobregozioma wobec ASRocka bo jak widać te same problemy są z płytami innych producentów

dobryziom napisał/a:

i to niestety smutna prawda ostatnio grałem w parę nowych gier na PS3 nfs shift, crysis, killzone 2 i jakoś mnie nie zachwyciły... w święta odpaliłem nfs hot pursuit 2 i bylem w niewniebowzięty :) może i racja ze szkoda pakować kasę w porządny sprzęt jak na stare dobre gry wystarczy stare dobre 939.


NSF Porsche i tak był jest i będzie najlepszy z całej serii ;)

dobryziom - Wto Sty 05, 2010 16:22

Pływak napisał/a:

Moje dwa cytaty odnośnie płyty Gigabyte i Asusa były ironią w odpowiedzi na zarzuty dobregozioma wobec ASRocka bo jak widać te same problemy są z płytami innych producentów


oczywiscie ze się zdarzają u innych ale w mniejszym stopniu.

Pływak napisał/a:

NSF Porsche i tak był jest i będzie najlepszy z całej serii ;)


u mnie na drugim ale fakt gra ponadczasowa :)

TomC - Wto Sty 05, 2010 20:29

Pływak napisał/a:
Wystarczy, ze przedstawisz argumenty tak jak to zrobiłeś wyżej bo pisanie "tak bo tak" albo "nie bo nie" jest mało przekonywujące....

Argumenty:
Nie ASrock bo: 24 miesiące gwarancji, kilka ciekawych modeli jednak sama firma raczej Low End i taka też jakość....
Nie Gigabyte: fatalny serwis, dobre modele, dobre wykonanie, mało ciekawy soft dodawany do płyt. Dodam jeszcze: FATALNY SERWIS.
Asus i MSI mają to co minusem jest u powyższych.
MSI podstawowe modele lekko toporne z wyglądu (jeżeli ktoś lubi obserwować zamiast działać) uboższe wyposażenie tych niższych modeli.
Asus lepiej wyposażony, większość płyt stabilnych i ciężko trafić żeby coś z czymś nie chciało działać.

Po kilku dniach liczenia jestem i nie chce mi się więcej resztek mózgu wytężać. :wink:

Pływak - Wto Sty 05, 2010 21:05

TomC napisał/a:

Nie ASrock bo: 24 miesiące gwarancji, kilka ciekawych modeli jednak sama firma raczej Low End i taka też jakość....

W ofercie mają też płyty z wyższej półki ale to przeważnie pod procesory Intela. Wracajac jednak do AM3 w necie jest dużo pozytywnych komentarzy na temat płyt tej firmy i dlatego się nimi zainteresowałem w przeciwnym wypadku nawet nie zwracał bym sobie głowy...

Cytat:
Nie Gigabyte: fatalny serwis, dobre modele, dobre wykonanie, mało ciekawy soft dodawany do płyt. Dodam jeszcze: FATALNY SERWIS.

Zgodzę się odkąd gigabyte przeniósł serwis do Polski jest on fatalny miałem nieprzyjemność korzystać...

Nadal zostaje mi więc gigabyte vs asrock z jednej strony bym był za gigabytem, a z drugiej jednak te parę dupereli które oferuje ASrock by się przydało, zastanawiam się też nad grafiką na pewno Radeon 4870 lub 4890 jak na razie w oko wpadły mi karty XFX i HiS ze względu na układ chłodzenia ma być cisza i spokój ;)

Chyba trochę zeszliśmy z głównego tematu wątku.... Raptile, i jak coś już kupiłeś?

Raptile - Wto Sty 05, 2010 21:25

Czytając waszą "bitwe" chyba kupie sobie czipsy ;)

Cały czas sie zastanawiam czy Asrock czy Gigabyte . Kumpel ma Asrocka- Phantoma na nim i nie załuje i poleca.

Zastanawiam sie co bezdie lepszy Zintegrowany hd czy gf 7300 gt no i 30 zł do przodu natomiast Gigabyte jest polecany do tego procka co będę miał będę musiał poczytać jeszcze opinie. Narazie 47:53 dla Gigabyte ze względu na większy OC

TomC - Wto Sty 05, 2010 21:47

To kup MSI 770T-C45 jak chcesz DDR2 lub 770-C45 jak DDR3.
Lepsza gwarancja niż Gigabyte i Asrock razem wzięte. Stabilna ale bez zintegrowanej grafiki. Widzę że 7300 masz to wsadzisz i podziałasz.

Pływak - Sro Sty 13, 2010 01:11

Jednak padło na Gigabyte GA-MA770T-UD3P jak na razie mieszane uczucia, badziewne chłodzenie na chipsecie w efekcie można jajka na nim smażyć to samo z sekcją zasilanie, otwory pod radiator są ale radiatora już nie ma widać przyoszczędzili trzeba będzie jakiś dopasować. Co do OC na razie się nie wypowiem bo dopiero ogarniam bios (tu wielki plus za podwójny bios) ale nie powinno być źle...
Raptile - Sro Sty 13, 2010 17:39

Pływak, i co warto czy nie warto
TomC - Sro Sty 13, 2010 19:54

Pływak napisał/a:
Jednak padło na Gigabyte

To życzę powodzenia... Obyś nie musiał reklamować bo się zdziwisz.

Pływak - Sro Sty 13, 2010 22:24

Raptile napisał/a:
Pływak, i co warto czy nie warto


Myślę, ze za te cenę cudów się nie można spodziewać, płytka w miarę dobrze wyposażona i jak na razie jedyna wada to chłodzenie NB i brak radiatora na sekcji zasilania. Sporo opcji w biosie do OC aż się pogubić idzie co nowsza platforma to więcej parametrów do ogarnięcia. Właśnie w tle leci test Athlona II X4 620 @ 3510Mhz 1.4V jak na razie stabilnie i temp w normie :ok:

TomC napisał/a:

To życzę powodzenia... Obyś nie musiał reklamować bo się zdziwisz.


Dzięki ale właśnie przesiadłem się z Gigabyte s.939 problemów nie stwierdzono :mrgreen:

MaReK - Sro Sty 13, 2010 23:23

Ja tez nie stwierdzilem problemow w produktach firmowanych przez Gigabyte.
Zarowny plyty glowne (pod AMD i INTEL - chcoiaz te drugie czesciej).
Raz zdarzylo mi sie reklamowac karte grafiki, ale to chyba na skutek przepuszczenia przez lipny zasliacz zbyt duzego napiecia. Wtedy padla i plyta glowna i elektronika dysku twardego.

Do dzisiaj kupuje tez produkty z rodziny FOXCON.

Gdybym miale jednak wybierac miedzy Gigabyte a MSI, to chyba wybral bym MSI :)

A co do Asrocka, kupilem w zyciu dwie plyty (mialo byc tanio) :)
Bylo tanio i do dupy... nie wiem czy to wina plyty czy egzemplarza, ale
dzialala stabilnie tylko z jednym producentem RAMu. I
sterowniki dla windows xp wywalaly sie na SATA :)

Ale niestety w tej branzy, co byt to inna szkola ;)
Wiec tak naprawde trudno sie kierowac tymi opiniami :)

Pozdrawiam,

Ps.
Raptile - jakie czipsy kupiles? ;D

Raptile - Czw Sty 14, 2010 07:25

Aro - Serowo Cebulowe :wink:
TomC - Sob Sty 16, 2010 02:18

MaReK napisał/a:
Ja tez nie stwierdzilem problemow w produktach firmowanych przez Gigabyte.
Zarowny plyty glowne (pod AMD i INTEL - chcoiaz te drugie czesciej).

To może tylko ja mam takie doświadczenia.... Moment... Nie tylko ja :razz:
Na serwisie w naszej firmie w tej chwili leżą 3 płyty. Wszystkie z Gigabyte. Wszystkie na s.775. Jedna G33 i dwie P31.... Co ciekawe nie ma innych do wysłania tylko te.... :roll:
I co? Nic... Serwis je naprawi i odeśle :shock: .... Tak jak kilka tygodni temu odesłali 770T-UD3P..... A kiedyś wymieniali.... :roll:

Pływak - Sob Sty 16, 2010 11:52

TomC napisał/a:
Tak jak kilka tygodni temu odesłali 770T-UD3P..... A kiedyś wymieniali.... :roll:

Kiedyś wymieniali bo pamiętam, ze chyba w szwabii był serwis, później odsyłałem kartę na której poszła sekcja zasilania z winy zasilacza i wróciła z serwisu już w Polsce wyglądała jak naprawiana przez elektronika amatora dlatego co do serwisu GB to wiem jak wygląda ale jako, że nie miałem problemu ze sprzętem Gigabyte to wybrałem akurat ta płytę która notabene polecana była na wielu forach... zobaczymy czy słusznie. Na razie pomijając juz wspomniana chłodzenie NB jest ok...

Wracając do OC stabilnie 3510MHz na 1,425V czyli napięcie w normie wg specyfikacji AMD. Pewnie na wyższym napięciu poszedł by jeszcze wyżej ale do codziennego użytku w zupełności wystarczy...

Raptile jak będziesz brał ramy możesz przyoszczędzić i nie musisz brać 1600MHz bo przy OC są problemy z takimi taktowaniami na platformie AMD chyba, że kupisz któreś polecane przez AMD ale to nie ma sensu bo różnica w wydajności jest znikoma...

TomC - Sob Sty 16, 2010 13:24

Pływak napisał/a:
nie musisz brać 1600MHz bo przy OC są problemy z takimi taktowaniami na platformie AMD

Jakoś ciężko mi się zgodzić. Chyba że masz Patrioty.... One się nie lubią.

Pływak napisał/a:
Wracając do OC stabilnie 3510MHz na 1,425V czyli napięcie w normie wg specyfikacji AMD. Pewnie na wyższym napięciu poszedł by jeszcze wyżej ale do codziennego użytku w zupełności wystarczy...

To dość słabo :razz: Mój X3 720 ma odblokowany 4 rdzeń i działa na 3,8GHz bez zmiany napięć...

Pływak - Sob Sty 16, 2010 14:33

TomC napisał/a:

Jakoś ciężko mi się zgodzić. Chyba że masz Patrioty.... One się nie lubią.

Mam goodramy 1600Mhz Cl9 i przy mnożniku 5.33 i w górę się wysypuje, a jako, że przyrost niewielki nie chciało mi się kombinować z timingami więc ustawiłem mnożnik na 4x i mam spokój...

Pływak napisał/a:

To dość słabo :razz: Mój X3 720 ma odblokowany 4 rdzeń i działa na 3,8GHz bez zmiany napięć...

No faktycznie przyrost zegara całe 90Mhz mniejszy :razz: Rekord to to nie jest ale z tego co przeglądam na necie jak na Propusa wynik przy standardowym napięciu jest bardzo dobry...

TomC - Sob Sty 16, 2010 18:24

Pływak napisał/a:
No faktycznie przyrost zegara całe 90Mhz mniejszy :razz:

Nie 90 a prawie 300 MHz :razz:

Pływak - Sob Sty 16, 2010 19:24

TomC napisał/a:
Pływak napisał/a:
No faktycznie przyrost zegara całe 90Mhz mniejszy :razz:

Nie 90 a prawie 300 MHz :razz:


Hmm... coś się w matematyce zmieniło? Ty masz def 2.8Ghz czyli wzrost o 1Ghz, ja mam def 2,6GHz czyli wzrost o 910Mhz różnica w przyroście 90Mhz :]

TomC - Sob Sty 16, 2010 20:57

Pływak napisał/a:
Hmm... coś się w matematyce zmieniło? Ty masz def 2.8Ghz czyli wzrost o 1Ghz, ja mam def 2,6GHz czyli wzrost o 910Mhz różnica w przyroście 90Mhz :]

Licząc w ten sposób... się zgadza :razz: Tylko weź pod uwagę dodatkowo odblokowany rdzeń u mnie co dodatkowo obciąża procka :cool:

Co do Ramu.
W tej chwili testuję takie DDRki: http://www.ocztechnology....2800_reaper_hpc po przesiadce z: http://www.ocztechnology....extreme_edition i zawsze ustawione są na 1600MHz i nie ma najmniejszych problemów.

Pływak - Sob Sty 16, 2010 23:14

TomC napisał/a:

Licząc w ten sposób... się zgadza :razz: Tylko weź pod uwagę dodatkowo odblokowany rdzeń u mnie co dodatkowo obciąża procka :cool:

Oczywiście, ze w taki sposób bo jak można porównywać taktowanie końcowe jeśli początkowe jest wyższe i procesor jest na zupełnie innym rdzeniu...

Cytat:
Co do Ramu.
W tej chwili testuję takie DDRki: http://www.ocztechnology....2800_reaper_hpc po przesiadce z: http://www.ocztechnology....extreme_edition i zawsze ustawione są na 1600MHz i nie ma najmniejszych problemów.

Pamięci bardzo fajne :ok: ale cena niestety już nie bardzo... Jako, że osobiście składałem zestaw budżetowy wrzuciłem Goodramy rewelacji nie ma ale w swoim przedziale cenowym jedne z lepszych no i do tego made in Poland ;) Duża różnica w wydajności przy ustawionych na 1600MHz?

Teraz muszę sobie jeszcze jakąś mychę sprawić pewnie MX518 wezmę bo w miarę niedroga i sprawdzona...

Raptile - Pon Sty 18, 2010 18:55

ja myslalem o Goodram 2 gb 1600 mhz to zle ?
Pływak - Pon Sty 18, 2010 22:49

Dobrze, po prostu po OC nie będą chciały działać na 1600MHz może to kwestia ramu, może płyty nie wiem ale jak ma byc tanio i dobrze to Goodram jest jak najbardziej OK chyba, że masz za dużo kasy to bierz takie OCZ jak ma TomC...
TomC - Pon Sty 18, 2010 22:56

Jak masz jakieś obawy to bierz GoodRama 1333MHz. Takie muszą działać :razz:
Raptile - Wto Sty 19, 2010 07:00

nie rozumiem OC ? jak w standardzie mają 1600 i płyta obsługuje 1600 ? To czemu ma nie dzialac ?
Pływak - Wto Sty 19, 2010 07:22

Raptile napisał/a:
nie rozumiem OC ? jak w standardzie mają 1600 i płyta obsługuje 1600 ? To czemu ma nie dzialac ?

Pytaj się mnie, a ja Ciebie ;) Problem również występuje na płytach innych producentów, bez OC procesora może i by poszły na 1600 ale zdecydowanie większe korzyści są z OC CPU niż Ramu więc jak chcesz zaoszczędzić 10zł możesz brać śmiało 1333MHz notabene według AMD kontroler w Athlon'ach II i Phenom'ach II wspiera tylko 1333MHz

Raptile - Wto Sty 19, 2010 18:04

Na asrocku kumplowi patrioty śmigająna 1600
TomC - Wto Sty 19, 2010 22:07

Mi śmigały 1800MHz A-Daty i działało jednak zgodnie ze specyfikacją AMD max to 1333MHz.
Krótko pisząc: masz więcej MHz ale i tak szybciej nie działasz :razz:

Raptile - Czw Sty 21, 2010 19:12

Patriot DDR3 2048MB 1600MHz CL 9.0 vs GoodRam 1600MHz różnica 2 zł co wybrac ?

[ Dodano: Czw Sty 21, 2010 19:09 ]
jaki zasilacz nie drogi ktory uciągnie to coś bo mam Modecom 350 W to chyba za mało

[ Dodano: Czw Sty 21, 2010 19:12 ]
to da rade ? http://www.allegro.pl/ite...gic_500atx.html

Pływak - Czw Sty 21, 2010 20:34

Jak masz zamiar w niedalekiej przyszłości wymienić kartę i do tego pobawić się w OC to minimum markowe 400W bo ten modecom z aukcji to ma 500W w nazwie podejrzewam, ze przy 400W ciagłego poboru padł by jak mucha dołóż do bequiet! PurePower L7 430W ja kupiłem OCZ ModXstream 500W trochę droższy ale mocniejszy i z odpinanymi przewodami. Co do ramu to TomC pisał, ze patrioty z niektórymi płytami nie za bardzo chcą współpracować. Resztę konfigu jaką wybrałeś?
Raptile - Czw Sty 21, 2010 22:29

Pływak, znajomek ma tą samą płyte i patrioty na 1600 i śmiga az miło . A co do zasilacza to chciał bym w miare nie drogiego który ogarnie mi ten sprzęt jakieś super extra OC też nie wchodzi w gre ;)
Pływak - Sob Sty 23, 2010 21:17

Jeśli już chcesz oszczędzić to minimum Fortron FSP400-60GHN ale tak jak pisałem wyżej jeśli myślisz o wymianie k. graficznej bierz tego bequiet! będziesz miał pewność i spokój

[ Dodano: Sob Sty 23, 2010 21:17 ]
Up: Jeśli jeszcze nie kupiłeś na pewno nie bierz konfiguracji MA770T-UD3P + pamięci GoodRam u mnie pojawiły się problemy z ramem. Na stronie Gb masz spis kości w 100% kompatybilnych z płytą...

Raptile - Sob Sty 23, 2010 21:38

Pływak, nie biore Jednak MA770T-UD3P biore:

OCZ Stealthxstream 500W » Opis 191,00

AMD Athlon II x4 620 AM3 BOX » Opis 334,00

Patriot DDR3 2048MB 1600MHz CL 9.0 » Opis 195,00

ASRock M3A785GMH/128M » Opis 265,00

Pływak - Sob Sty 23, 2010 23:02

I chyba wyjdziesz na tym ASRocku lepiej niż ja na GB :???:
Raptile - Nie Sty 24, 2010 09:13

Teraz jeszcze zastanawianie sie czy Zasilacz OCZ Stealthxstream 500W czy Be Quiet BeQuiet Pure Power L7 430W hmm
Pływak - Nie Sty 24, 2010 10:40

Więcej osób poleca BeQuiet'a ale z drugiej strony dużo osób też polecało płytę gigabyta :rotfl:
Raptile - Czw Sty 28, 2010 15:22

Kupiłem ;D jutro montaż :)
Pływak - Pią Sty 29, 2010 20:25

Pochwal się czy już coś zepsułeś ;)

U mnie nadal problem z ramem po oc i prawdopodobnie go zmienię ale jeszcze nie wiem na co...

Raptile - Sob Sty 30, 2010 01:26

Działa ale dzisiaj stawialem 2 systemy i w pracy bylem jutro popatrze w biosie :)
TomC - Sob Sty 30, 2010 10:22

Raptile napisał/a:
OCZ Stealthxstream 500W

Te zasilacze mają czasem dziwne chęci do popiskiwań. Kilka mi się takich trafiło. Mimo tego bardzo dobre zasilacze w przyzwoitej cenie.
Raptile napisał/a:
Be Quiet BeQuiet Pure Power L7 430W

Co do BeQuietów zawsze podchodziłem z rezerwą. Bo: po kilku spalonych Chieftecach przesiadłem się na Tagany i chwaliłem sobie do teraz. Przestałem od momentu sporej ilości reklamacji. Zmieniłem na takiego BeQuieta http://zasilacze.info/pro...tegoria_id=239& i jestem zadowolony :cool:

Raptile - Sob Sty 30, 2010 11:27

Ram działa w 1600 po OC + 5 % OC Procka hehe 2.75 ;P
Pływak - Sob Sty 30, 2010 11:47

5% to nie OC ;P Jak chcesz bardziej pokręcić to spokojnie możesz ustawić HTT na 250MHz stabilność sprawdź w Prime lub OCCT chociaż przy 3,25GHz nie powinno być problemów ze stabilnością ale sprawdź temperatury szczególnie jeśli masz boxowy cooler byle nie przekraczały 60-65stopni, max dla tego procesora to 71 stopni... aaaa i napięcie lepiej ustawić ręcznie bo na auto po OC może czasem być za wysokie wg AMD standardowe napięcie to max 1,425V co spokojnie wystarcza nawet do 3,4-3,5Ghz
Raptile - Sob Sty 30, 2010 12:54

Pływak, masz gg ? bo ja w tym OC to cienki bolas jestem ;P

[ Dodano: Sob Sty 30, 2010 12:54 ]
Po 4 min testu wywala mi 3 błędy wtf ?

Pływak - Czw Lut 04, 2010 20:09

Zależy od testu jaki zrobiłeś jak samego CPU to możliwe, że za niskie napięcie jak CPU + Ram to prawdopodobnie jednak sa problemy z 1600Mhz

Numer poszedł na PW

EDIT: I jak wszystko bangla stabilnie?

U mnie wreszcie po ciężkich walkach jako tako ogarnąłem tą syfiasta płytę jednak nie obyło sęe bez wymiany ramu. Kupiłem G.Skill Ripjaws i wreszcie po długiej zabawie z timingami uruchomiłem HTT 270 mnożnik ramu 5.33 na razie ok i mam nadzieje, że już tak pozostanie.

Wracając do mojego zakupu gdybym dziś wybierał płytę na 100% był by to właśnie Asrock. Wszystkim za to odradzam MA770T-UD3P. Gigabyte powinien chyba sam zacząć produkować dedykowane pamięci do tych płyt bo takie cyrki są tylko na płytach Gb i Asusa na AM3. Podobno są problemy z 1600Mhz? :lol: Problemy po OC zaczynają się na tej płycie nawet na ustawieniach niższych niż specyfikacja kości. Przy 1080MHz już u mnie sobie płyta nie radziła. Kolejna sprawa w recenzjach pojawiały się problemy z bootowaniem po zmianie wielu ustawień w biosie i tu potwierdzam mało tego po kilkukrotnej zmianie różnych parametrów płyta ma problem z odpaleniem na ustawieniach innych niż def i nawet zmiana HTT o 10Mhz powodowała automatyczny powrót do ustawień standardowych. Jeszcze pół biedy, że jeśli płyta nie odpali to bios w większości przypadków automatycznie wróci do ustawień standardowych lub ostatnich działających bo jeśli za każdym razem miał bym czyścić CMOS za pomocą idiotycznie umieszczonych pinów to bym osiwiał. O wysokich temperaturach chipsetu i sekcji zasilaniu już pisałem więc nie będę się rozpisywać ale jestem pewien, ze mimo tych super kondensatorów i mosfetów płyta nie dożyje tak sędziwego wieku jak np. mój nadal działający ECS K7S5A. Przereklamowanym marką mówię stanowcze NIE! :)

dobryziom - Czw Lut 04, 2010 20:26

a jednak mój wybór i TomC był by słuszny Asus :)
Pływak - Czw Lut 04, 2010 20:30

Przeczytałeś uważnie? Na płytach Asusa są te same cyrki z pamięciami, właśnie od dwóch osób z płytami Asusa pod AM3 dostałem rade aby jednak zmienić ram bo u nich sytuacja wyglądała identycznie i po zmianie dopiero HTT ruszyło w górę i skończyły sie problemy z bootowaniem...

Po za tym o ile dobrze pamiętam proponowałeś właśnie albo w.w. Gigabyte albo asusa :P

EDIT: Teraz przeczytałem jeszcze raz i tylko TomC odradzał Gigabyte i teraz przyznam mu racje... ale z drugiej strony odradzał też Asrocka, z którym ludzie mają najmniej problemów z OC...

EDIT2: Wracają jeszcze do asusa pisałeś o wspaniałym wsparciu technicznym i częstych aktualizacjach biosu... Powiedz to kumplowi który ma płytę na AM2+ i jeszcze nie doczekał się na nowy bios z wsparciem procesorów AM3 mimo, że oficjalnie podstawka AM2+ jest kompatybilna z CPU na AM3...