Zobacz temat - [R620] Trzęsie przy hamowaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Trzęsie przy hamowaniu

R1-Collection - Czw Mar 04, 2010 21:43
Temat postu: [R620] Trzęsie przy hamowaniu
Witam...mam taki problem mianowicie chodzi mi oto ze ostatnio w moim roverku zaczeła drgac kierownica przy hamowaniu tak juz od 90 km/h....napiszcie co moze byc przyczyna....dodam jeszcze ze przy zatrzymywaniu sie troszke popiskuja....sprawdzilem klocki i sa w naprawde dobrej kondycji:(
azer - Czw Mar 04, 2010 21:51

wpisz w wyszukiwarkę trzęsie czy coś podobnego i znajdziesz pełno podobnych tematów
zuber84cool - Czw Mar 04, 2010 22:58

Może trzeba wyważyć koła :wink: ,możliwe że mają bicie i to powoduje drganie kierownicy,być może tarcze hamulcowe są krzywe itd.,obejrzyj zaciski i klocki.
Spider1801 - Pią Mar 05, 2010 06:41

Prawdopodobnie masz krzywe tarcze hamulcowe. Wystarczyło że były nagrzane i wjechałeś w kałużę. Miałem też to w 200 i wystarczyło wymienić tarcze. Mam to teraz w 600 ale da się jeździć , poczekam z wymianą do wiosny. :???:
domel101 - Pią Mar 19, 2010 22:43

podepne sie do tematu.szukalem i nigdzie nic nie znalazlem. u mnie problem wyglada tak.wszystko dzieje sie z lewej strony. trzepalo mi kierownica podczas chamowania i okazalo sie ze to tarcza krzywa. po wymianie tarcz ustalo, ale znowu sie zaczyna. co to moze byc, lozysko, piasta, dodam, ze sa wymienione koncowki, amorki sprawne(przeglad diagnostyczny), a i przy starcie jak guma straci przyczepnosc to mi lewe kolo "skacze". pomozcie, to sie staje denerwujace
zuber84cool - Sob Mar 20, 2010 00:46

Możliwe że masz krzywą lewą półoś,wachacz,zwrotnicę lub właśnie zużyty amortyzator bo właśnie takim objawem jest tracenie przyczepności.
Mazak - Sob Mar 20, 2010 02:42

Też obstawiam na tarcze, mi powichrowało lewą tarcze ,wymieniłem komplecik razem z łożyskami polatałem chwile i znowu zaczęła bić i łożysko też się wysypało :evil: co się puźniej okazało lewy zacisk się blokował a najdziwniejsze było to że miałem wykrzywione ślizgacze te co chodzą w jarzmie :?:
domel101 - Sro Mar 24, 2010 19:01

co do tego mego drgania(3 posty wyzej). wymienilem kola na alu z szerszymi i nizszymi oponkami i zauwazylem ze sa te same drgania w przedziale od 100 do 120 km/h. moze to powodowac uszkodzony amorek.
mi_sza1 - Czw Mar 25, 2010 11:38

miałem takie same objawy. Przyczyną był stojący dolny slizg w jażmie ( górny chodził leciutko) a dolnego nie można było ruszyć( wcisnąc). Pomoczyłem w ropie wyczyściłem i teraz brak bicia przy hamowaniu.