Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214si] awaria skrzyni biegów (napęd prędkościomierza)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 17:16
[R214si] awaria skrzyni biegów (napęd prędkościomierza)
Autor Wiadomość
arturm 



Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:56   [R214si] awaria skrzyni biegów (napęd prędkościomierza)
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: wszystkie

Witam,
W moim aucie padł prędkościomierz, mechanik ustalił, że jest to wina przekładni znajdującej się wewnątrz skrzyni biegów, która napędza mechaniczną część czujnika prędkości. Nie można dokładnie ustalić co i jak bez rozebrania skrzyni biegów.

W tym warsztacie wyjęcie i włożenie skrzyni to 300zł, rozłożenie i złożenie (w sąsiednim warsztacie) to 450zł, plus cena części, które będzie trzeba wymienić, a których pewnie nie da się normalnie dostać, jak tylko przez autoryzowany serwis = drogo.
W tym momencie zaczęły się rozważania, czy nie opłaca się bardziej wymienić skrzyni biegów...

Stąd pytania:
1. Podejrzewam, że są warsztaty, które wyjmują i rozkładają skrzynie "za jednym zamachem" i może to być trochę tańsze. Czy ktoś zna taki zakład we Wrocławiu lub okolicach? (Czy np. ktoś naprawiał tu skrzynię Rovera?) Czy ogólnie polecacie jakieś warsztaty, które zajmują się skrzyniami biegów?

2. Czy pchalibyście się w naprawianie skrzyni, co może doprowadzić do wymknięcia się kosztów spod kontroli, czy raczej w wymianę skrzyni?
Na Allegro są dostępne skrzynie od 600zł wzwyż, niektóre firmy oferfują nawet montaż i 3-miesięczną gwarancję. Czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie, mógłby coś polecić lub odradzić?

Pozdrawiam wszystkich właścicieli, czytelników, itp. :)
Artur
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Wto Gru 14, 2010 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 22:08   

No właśnie jestem na podobny etapie co Ty. Byłem dzisiaj u mechanika i stwierdził że naprawa skrzyni nie ma sensu bo są duże koszty i lepiej kupić nową. W sobotę jadę jeszcze do jednego mechanika i podejmę decyzję. Na Twoim miejscu również spytałbym się jeszcze w innym warsztacie a jak koszty będą podobne to kupno nowej-używki.
O cenę części możesz spytać tutaj:
http://www.v12.com.pl/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Golab33 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 127
Skąd: Zbójno



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 22:10   

Witam!!!miałem ten sam problem w moim roverku tylko że ja musialem wymienic skrzynie bo mi biegi wyskakiwały i dalem 750 zl i sam sobie zmienilem ale powiem tak rozłożywszy tą skrzynie na części pierwsze zauważyłem ze tam jest tylko tarczka ktora sie kreci i w jakis sposob napedza igiełkie w impulsatorze!!!dam ci jedna rade zebys przed wyjeciem skrzyni wyjął sam impulsator i sprawdzil czy przypadkiem tam nic sie nie rozłączyło albo nie pekla ci igielka.......tylkoo uwazaj bo jak odetkniesz te rurki od impulsatora to bedzie lecial plyn od wspomagania i zeby ci caly nie poszedl w glebe.....jak cos bedziesz chcial wiecej wiedziec to napisz...POZDROWIONKA :lol:
 
 
 
etimark 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 178
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 22:25   

Miałem podobny problem z prędkościomierzem, koledzy na forum poradzili mi wymienić czujnik obrotów, itak też uczyniłem. Ku mojemu zdziwieniu nic to nie pomogło, więc zaczołem dochodzić. Okazało się że styki we wtyku impulsatora tak skorodowiały że trzeba było bardzo cierpliwie i dokładnie je wyskrobać i natłuścić. Pozostał mi sprawny impulsator.
A wogule to złączki w roverach często są zawodne.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 10:21   

Golab33 napisał/a:
Witam!!!miałem ten sam problem

Ale Ty masz zupelnie inną skrzynię. ;-)

arturm napisał/a:
W tym warsztacie

Możesz podać nazwę?

Ja osobiście brałbym używkę w wypadku chęci robienia czegoś ze skrzynią.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 10:40   

Witam.
Sugestia dla Administratorów - może by tak wrzucić http://www.v12.com.pl/ na stronę klubową - Części i warsztaty?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 10:57   

etimark napisał/a:
Okazało się że styki we wtyku impulsatora tak skorodowiały że trzeba było bardzo cierpliwie i dokładnie je wyskrobać i natłuścić.


U mnie było to samo tylko impulsatora nie kupowałem - wystarczyło wyczyścić styki.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 11:35   

krzych1 napisał/a:
Sugestia dla Administratorów - może by tak wrzucić http://www.v12.com.pl/ na stronę klubową - Części i warsztaty?

A co? Nie ma ich?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 13:36   

piter34 napisał/a:
krzych1 napisał/a:
Sugestia dla Administratorów - może by tak wrzucić http://www.v12.com.pl/ na stronę klubową - Części i warsztaty?

A co? Nie ma ich?

Są już na stronie klubowej :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 14:37   

piter34 napisał/a:

Ja osobiście brałbym używkę w wypadku chęci robienia czegoś ze skrzynią.


Która może Ci paść po kilku tys. km. No chyba że ma względnie mały przebieg. Tylko skąd takie brać? :roll:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 16:51   

Cytat:
A co? Nie ma ich?

A co? Są?
Wielkie sorry, oczywiście, że są.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 17:05   

krzych1 napisał/a:
Wielkie sorry, oczywiście, że są.

Od dosyć dawna. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 23:12   

arturm napisał/a:
W moim aucie padł prędkościomierz, mechanik ustalił, że jest to wina przekładni znajdującej się wewnątrz skrzyni biegów, która napędza mechaniczną część czujnika prędkości. Nie można dokładnie ustalić co i jak bez rozebrania skrzyni biegów

W jaki sposób to ustalił??
arturm napisał/a:
1. Podejrzewam, że są warsztaty, które wyjmują i rozkładają skrzynie "za jednym zamachem" i może to być trochę tańsze. Czy ktoś zna taki zakład we Wrocławiu lub okolicach? (Czy np. ktoś naprawiał tu skrzynię Rovera?) Czy ogólnie polecacie jakieś warsztaty, które zajmują się skrzyniami biegów?

Może warto zweryfikować tą diagnozę w innym warsztacie. Jeśli skrzynia działa dobrze, a nie działa tylko prędkościomierz, to może padł Ci impulsator a nie skrzynia?

[ Dodano: Pią Kwi 27, 2007 11:14 pm ]
piter34 napisał/a:
Ale Ty masz zupelnie inną skrzynię.

... ale impulstaor potrafi być ten sam. Różnią się wtedy częscią mechaniczną.
 
 
arturm 



Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 21:28   

Mechanik wymienił czujnik prędkości (zarówno część mechaniczną, jak i elektroniczną) i nic to nie dało. Powiedział, że tryb w skrzyni biegów, który napędza czujnik, luźno się kręci. Sięgnął tam paluchem, a żeby zobaczyć, co dokładnie się dzieje, trzeba rozłożyć skrzynię.

Na razie, zamierzam zweryfikować tą diagnozę w jakimś innym warsztacie.
Czy polecacie/znacie zakłady we Wrocławiu lub okolicy, które zajmują się podobnymi rzeczami?

Jerzu: jak się potoczyła sprawa Twojej skrzyni?

Piter34: zakład przy ul. Pięknej (zaraz za sklepem rowerowym patrząc od Hubskiej)


Dzięki za odzew, pozdrawiam.
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 21:40   

No ja zakupiłem nową skrzynię a teraz czekam na uszczelniacze i sprzęgło(bo to przy okazji można wymienić). Ja też byłem u 2 mechaników by zasięgnąć porady. Obydwaj powiedzieli że nie opłaca się rozkładać bo koszty naprawy przewyższą koszty kupna używanej skrzyni. Jak tylko dojdą części wstawię auto do mechanika i zrobię podmiankę. Koszt wymiany samej skrzyni to ok 200 zł. Za skrzynię zapłaciłem 600 zł wiec za 800 będę miał (mam nadzieje) zrobione.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
GreenApple 




Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 09 Kwi 2007
Posty: 67
Skąd: Zgierz



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 22:57   

arturm napisał/a:
W moim aucie padł prędkościomierz

jerzu napisał/a:
za 800 będę miał (mam nadzieje) zrobione.

Jak za naprawę prędkościomierza to trochę drogo, nie uważacie? No ale kto bogatemu zabroni? :mrgreen: Ja bym sobie wyskalowała obrotomierz dla 4 i 5 biegu dwukolorowymi znaczkami i jeździła tak sto lat... Oj faceci... :razz: arturm, mam nadzieję że tak właśnie zrobisz!
_________________
R214i Platinum
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 23:02   

GreenApple napisał/a:
arturm napisał/a:
W moim aucie padł prędkościomierz

jerzu napisał/a:
za 800 będę miał (mam nadzieje) zrobione.

Jak za naprawę prędkościomierza to trochę drogo, nie uważacie? No ale kto bogatemu zabroni? :mrgreen: Ja bym sobie wyskalowała obrotomierz dla 4 i 5 biegu dwukolorowymi znaczkami i jeździła tak sto lat... Oj faceci... :razz: arturm, mam nadzieję że tak właśnie zrobisz!

U mnie nie padł prędkościomierz. U mnie niestety popsuło się trochę więcej.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
GreenApple 




Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 09 Kwi 2007
Posty: 67
Skąd: Zgierz



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 23:11   

jerzu napisał/a:
U mnie niestety popsuło się trochę więcej

No wiem, ale tu koszty miały być takie same! :smile:
arturm napisał/a:
W moim aucie padł prędkościomierz, mechanik ustalił, że jest to wina przekładni znajdującej się wewnątrz skrzyni biegów, która napędza mechaniczną część czujnika prędkości. Nie można dokładnie ustalić co i jak bez rozebrania skrzyni biegów.

W tym warsztacie wyjęcie i włożenie skrzyni to 300zł, rozłożenie i złożenie (w sąsiednim warsztacie) to 450zł, plus cena części
_________________
R214i Platinum
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 23:13   

450 samo rozłożenie do tego trzeba doliczyć sobie części. myślę że spokojnie ok 700 zł jak nie lepiej.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Maj 10, 2007 23:18   

GreenApple napisał/a:
Jak za naprawę prędkościomierza to trochę drogo, nie uważacie? No ale kto bogatemu zabroni?


dokladnie juz bym wolal licznik rowerowy zalozyc :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220SD Awaria prędkościomierza]
zywy30 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Lut 22, 2011 14:55
leszczu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R214Si] Wymiana skrzyni biegów
jodguswp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Wrz 08, 2013 20:00
Adrian
Brak nowych postów [r214si 16v 97r]spawanie skrzyni biegow
donmulanka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Czw Mar 27, 2008 19:04
rolando
Brak nowych postów [r214si 16v 97r]spawanie skrzyni biegow
donmulanka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Mar 26, 2008 21:48
Brt
Brak nowych postów [R214Si 98r.] Olej w skrzyni biegów
Budyn Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Maj 31, 2009 20:02
Budyn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink