Forum Klubu ROVERki.pl :: [R414] Problem z pilotem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 12:55
[R414] Problem z pilotem

uszkodzony pilot
Autor Wiadomość
speedxp 



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: kraków



Wysłany: Czw Maj 24, 2007 18:58   [R414] Problem z pilotem
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: wszystkie

Witam.
W dniu dzisiejszym padł mi pilot,oczywiscie brak zapasowego :( .Co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji??.Pilot jest zrobiony na układzie Elex 15101.

piter34: retusz tematu
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 26, 2010 23:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 24, 2007 18:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Czw Maj 24, 2007 21:38   

Witam.
Najprościej rzecz ujmując, naprawić :mrgreen: Nie jest to złośliwość, sam przez to przechodziłem. Skorzystaj z funkcji "szukaj": http://www.roverki.pl/forum/search.php, tam będzie o tym naprawdę dużo napisane. Z pewnością sobie poradzisz.
Ps. Nie można ci na tym etapie pomóc, gdyż praktycznie nic nie napisałeś o usterce. A powodów może być mnóstwo: poczynając od zanieczyszczenia pilota, "końca" baterii, uszkodzenia obudowy, aż do fizycznego uszkodzenia układu. Poza tym sprawdź, czy jest to pilot 3TXA, czy 3TXB (taką nomenklaturą posługuje się większość ROVERkowiczów). No i popraw delikatnie temat, zgodnie z zasadami kącika. Powodzenia!
Gdybyś sobie nie poradził, to napisz coś więcej o usterce: na czym polega, jak to się stało, czy problem pojawił się nagle, czy narastał od dłuższego czasu. Wtedy spróbujemy pomóc.

[ Dodano: Czw Maj 24, 2007 9:50 pm ]
speedxp napisał/a:
padł mi pilot,oczywiscie brak zapasowego .Co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji??.

A masz 4-ro cyforwy kod do immo? Jeżeli tak, to nie jest tak tragicznie. W przeciwnym wypadku (odpukać w niemalowane!) czeka cię, a raczej twojego ROVERka, podróż na lawecie do najbliższego warsztatu, gdzie taki kod będą w stanie odczytać. O tym też wcześniej pisano dużo. O tyle dobrze, że jesteś z Królewskiego Miasta Krakowa, tam na pewno coś znajdziesz, koszt tarnsportu niższy :mrgreen: No ale to jest "czarny scenariusz". Myślę, że uda ci się uruchomić pilot. Poza tym, jeżeli jest to bardzo pilna sprawa, to skontaktuj się na priva z niezawodnym piter34 - Wiceprezes Klubu (też Krakus), on na pewno coś wymyśli!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
speedxp 



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: kraków



Wysłany: Pią Maj 25, 2007 08:32   

Witam.
Jest to wersja 3TXA.Z tego co się dowiedziałem to usterka pojawiła się nagle( samochód pożyczył szwagier :/ ).Napięcie dochodzi do ELEXA lecz padł blok generatora.Jedyne widoczne uszkodzenie to ukruszenie pojemności smd obok rezystora 5,1 K znajdującego się po lewej stronie układu.Ze względu na brak schematu nie jestem w stanie oszacować jaka jest to pojemność.Samochód jest sprowadzany z włoch ,oczywiście kodu do immo brak :(

Brt: Popraw proszę temat dopisując model auta w nawiasie kwadratowym, zgodnie z zasadami
Ostatnio zmieniony przez Brt Pią Maj 25, 2007 09:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Maj 25, 2007 18:43   

Jak nie uda Ci się naprawić tego pilota,to kupuj używany w komisie na www.tomateam.pl
i zaprogramuj go w ASO lub u kogoś kto ma testbook do rovera, a przy okazji dostaniesz kod wyłączający immobiliser.

powodzenia :mrgreen:
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
speedxp 



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: kraków



Wysłany: Pią Maj 25, 2007 19:05   

Ufff udało sie go naprawić :) .Urwana była jedna noga od kwarcu od strony elementów.Pozostały mi jeszcze 2 problemy ,pierwszy z nich to jaka tam ma być pojemność ?? .Pilot bez niej działa ale nie wiem jak długo.Druga sprawa to chciałbym na wszelki wypadek oraz z powinności dorobić pilota lub dowiedzieć się jak w razie awarii odłączyć centralkę.
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 22:17   

speedxp napisał/a:
Ufff udało sie go naprawić :) .Urwana była jedna noga od kwarcu od strony elementów.Pozostały mi jeszcze 2 problemy ,pierwszy z nich to jaka tam ma być pojemność ?? .Pilot bez niej działa ale nie wiem jak długo.Druga sprawa to chciałbym na wszelki wypadek oraz z powinności dorobić pilota lub dowiedzieć się jak w razie awarii odłączyć centralkę.


Popytaj może na forum Elektrody, tam jest wielu speców.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R414]problem z pilotem
Anya26 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Mar 13, 2014 14:02
Adrian
Brak nowych postów [R 45 idt 2000] Problem z pilotem
joemax77 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Pon Cze 18, 2012 01:32
PHJOWI
Brak nowych postów [R400] Problem z pilotem
cholewka30 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sro Maj 02, 2007 19:30
PHJOWI
Brak nowych postów [R400] Problem z pilotem
danielp Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sro Lis 21, 2007 11:58
TomaszFa
Brak nowych postów [416] Prawdopodobnie problem z immo i pilotem
Kasienka0708 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Pon Gru 06, 2010 07:31
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink