Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Drążek kierowniczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Drążek kierowniczy
Autor Wiadomość
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Cze 19, 2007 12:48   [R75] Drążek kierowniczy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Wie ktoś może czy można zamówić (ewentualnie gdzie) drążek kierowniczy (chyba tak to się nazywa) do R75?
Przeglądam różne katalogi sklepów i wszędzie są tylko końcówki drążków, a samych drążków nie ma. Być może są niewymienialne i trzeba wymienić całą maglownicę?
Może w EPC jest jakiś numer części? (próbowałem wielokrotnie zainstalować EPC na różnych komputerach jednak bez powodzenia).

Może ktoś już przerabiał ten temat?

Z góry dziękuję!

p.s. załączam screen z Rave, żeby wiadomo było o co mi chodzi:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lis 20, 2010 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 19, 2007 12:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 14:55   Re: [R75 2.0CDT '00] Drążek kierowniczy

Marian_K napisał/a:
(próbowałem wielokrotnie zainstalować EPC na różnych komputerach jednak bez powodzenia).


Też miałem problemy z instalacją, ale to dlatego, że rozpakowywałem plik .iso w jakim był nagrany EPC i próbowałem go instalować poprzez setup.exe. Rozwiązanie problemu poznałem na forum. Trzeba nagrać plik .iso na płytce cd albo zainstalować wirtualny napęd i z niego uruchomić instalację. Ja wybrałem tą drugą opcję, bo szkoda mi było cedeka :mrgreen:

Ale to tak na marginesie Twego pytania :wink:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Cze 19, 2007 15:16   

PTE napisał/a:
Trzeba nagrać plik .iso na płytce cd albo zainstalować wirtualny napęd i z niego uruchomić instalację.
Robiłem i tak i tak. Ściągałem też z różnych źródeł obraz i ciągle wykłada się w trakcie instalacji - jakiś problem z Javą... Dałem już sobie spokój.

Pozdrawiam!
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 15:58   

Marian_K napisał/a:
Robiłem i tak i tak. Ściągałem też z różnych źródeł obraz i ciągle wykłada się w trakcie instalacji - jakiś problem z Javą... Dałem już sobie spokój.

Może wystarczy nowszą (albo starszą!) Javę zainstalować?

Ja mam 1.4.2.13 i wszystko chodzi.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Cze 19, 2007 22:08   

Marian_K napisał/a:
Może w EPC jest jakiś numer części? (próbowałem wielokrotnie zainstalować EPC na różnych komputerach jednak bez powodzenia).

Pierwszy raz poległem z instalacją EPC, bo (jak przypuszczam):
1. podczas instalacji miałem bieżącą datę
2. nie znałem hasła "admin" i wpisałem coś co myślałem, że dopiero stanie się loginem. EPC się nie uruchomiło ale za pierwszym uruchomieniem pokazał się ekran startowy. EPC zdeinstalowałem.
W następnych instalacjach (jak już znałem login) nie chciał się pojawić ekran startowy nawet gdy go zdeinstalowałem ponownie, wyczyściłem (chyba) rejestr, itp. System: 98SE. Ponieważ za pierwszym razem jednak ekran startowy się pojawił, a przy próbach ponownego zainstalowania EPC na tym komputerze się nie pojawiał, to postanowiłem spróbować na innym komputerze, system XP HE.
Ustawiłem datę (chyba 01.05.2005 - ale proszę to sprawdzić na forum, podaję z pamięci), zainstalowałem, pojawił się ekran startowy i program przyjął login "admin" - tak jak opisane na forum.
Podejrzewam, że pierwsze nieudane uruchomienie EPC pozostawiło trudne do zlokalizowania ślady uniemożliwiające ponowne uruchomienie.
Java w moim systemie jest raczej nowa v 1.6.0. i na bieżąco aktualizowana - źródło Sun. Na poprzednim stanowisku W98 SE też myślałem, że to Java i wyłączyłem w IE wersję Sun jednocześnie aktywując systemową W98 SE (to chyba jedna ze starszych wersji). Nie pomogło.
W opcjach internetowych -> zabezpieczenia -> lokalny intranet pozwól na włączenie aktywnej zawartości nawet niepodpisanych ActiveX i innych lub przynajmniej włącz opcję "monituj".
I na wszelki wypadek odłącz internet w czasie instalacji i uruchamiania EPC - cofnięta data systemowa.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Cze 20, 2007 00:14   

henryk_w napisał/a:
Podejrzewam, że pierwsze nieudane uruchomienie EPC pozostawiło trudne do zlokalizowania ślady uniemożliwiające ponowne uruchomienie.
Ja do uruchomienia EPC nawet nie doszedłem - problem pojawia się już podczas instalacji.
Może w wolnej chwili jeszcze spróbuję...

Pozdrawiam!
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Cze 20, 2007 00:22   

Witaj,
tak się zapędziłem w opisywaniu EPC, że zapomniałem o twoim problemie głównym.
Niestety... sprawdziłem w EPC. Dotarłem w RAVE do rysunku, który wskazałeś i znalazłem w EPC bardzo podobny, ale jedynej rzeczy, której tam nie ma w stosunku do rysunku w RAVE (str. 57-3 ?) jest część, którą otoczyłeś kółkiem.
Ten rysunek w EPC znajduje się w rozdziale: steering -> racks -> steering rack LHD. Sprawdzałem również w innych sąsiednich i powiązanych działach ale nie znalazłem. Może gdybyś podał angielską nazwę to przez wyszukiwarkę w EPC by się udało...
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Cze 20, 2007 11:59   

henryk_w napisał/a:
jedynej rzeczy, której tam nie ma w stosunku do rysunku w RAVE (str. 57-3 ?) jest część, którą otoczyłeś kółkiem.
Wnioskuję z tego, że obraz EPC online (na zaprzyjaźnionej rosyjskiej stronie) jest poprawny:
http://babelfish.altavist...pc%2fr%2f135195

Wyślę jeszcze maila do Tomiego - może on coś znajdzie.

Dziękuję i pozdrawiam!
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Cze 20, 2007 18:26   

Marian_K napisał/a:
obraz EPC online (na zaprzyjaźnionej rosyjskiej stronie) jest poprawny:

Tak masz rację, już nawet chciałem Ci opisywać numery części nr 8 myśląc, że to jest to co potrzebujesz tylko pokazane pod innym kątem. Chcąc się upewnić na wszelki wypadek sięgnąłem po RAVE i zobaczyłem cały rysunek zestawczy. W EPC kolumna kierownicy jest zestawiona na oddzielnym rysunku. Próbowałem również znaleźć to w przednim zawieszeniu ale nie potrafiłem (co nie znaczy, że gdzieś tego nie ma)

[ Dodano: Sro Cze 20, 2007 9:25 pm ]
Marian_K napisał/a:
EPC online

To jest rzeczywiści EPC przeniesione w lepszą funkcjonalność, bo można korzystać z narzędzi IE. Po pobieżnym przeglądzie działów i zawartości potwierdzam, że układ tematyczny i rysunki są identyczne jak w EPC (też mam jeszcze z moim R sprawy do załatwienia). Jedyna rówżnica jest taka, że EPC na podstawie VIN pokazuje wyłącznie wybrany model R.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Drążek kierowniczy
wleks Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Cze 30, 2010 13:38
apples
Brak nowych postów [R75] Drążek kierowniczy
luzy na drążkach
remik36 Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Maj 02, 2008 15:55
krystianshoota
Brak nowych postów [R75] Drążek kierowniczy - jak odkręcić
tazOR Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Sie 10, 2012 12:30
tazOR
Brak nowych postów [R75] Jaki drążek kierowniczy do mojego rovera
damtom85 Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Paź 10, 2008 09:54
Marian_K
Brak nowych postów [R75] Drążek kierowniczy, końcówka drążka - pukanie zawiesze
Bulway Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Kwi 16, 2012 09:57
Bulway



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink