Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Problem z elektryą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Problem z elektryą

po wyjeciu kluczyka wylacza sie zegar...
Autor Wiadomość
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



  Wysłany: Pon Paź 08, 2007 09:08   [R600] Problem z elektryą
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Mianowicie problem wyglada tak: wczoraj wieczorem przymierzylem sie do wymiany galki na podswietlana w moim roverku. Zdemontowalem caly tunel srodkowy, wymienilem przy okazji mieszek, kable od galki podlaczylem jeden do zaroweczki od popielniczki, drugi natomiast do masy(ramy samochodu). I od tego momentu kiedy wylaczam zaplon kasuje mi sie cale ustawienie radia,wylacza sie zegar oraz cale poprzednie ustawienie klimatronica. Nie wiem co moze byc przyczyna - nic wiecej w elektryce nie bylo grzebane. Dzisiaj jeszcze raz rozebralem wszystko i wyciagnalem kabelki od galki myslac, ze przyczyna jest "masa". Jednak caly czas jest ten sam obiaw. Odlaczylem klemy od akumulatora i po kilku minutach podlaczylem je znow, lecz ciagle jest to samo. Czyzby jakies zwarcie? bezpiecznik? Nie mam pojecia,poniewaz nie znam sie na elektryce... teraz stoi na podworku z calymi bebechami na wierzchu i nie wiem co zrobic :cry: Czy ktos moglby mi pomoc ? :neutral: :/
_________________
"Tylko auta z duszą..."
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 11, 2011 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 08, 2007 09:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jarekft 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 73
Skąd: Sulechów

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 08, 2007 09:28   

Witam ,, naprawde dziwne ale czy podłączaleś kabelki zgodnie ze schematem jeżeli galka ma byc załanczana razem ze światłami to podłącz do plusa i minusa oświetlenia zapalniczki
lub do oświetlenia przycisków el szyb, niewiem jak to jest ale jak u żony w aucie (mitsubishi)chciałem cokolwiek podłączyc to musiałem własnie w taki sposób inne podłączenuia niewchodziły w gre bo albo obroty szalały albo światła niedziałały(przy mątażu halogenów)mialem takie siupy a jak podłaczyłem bezpośrednio pod wiązke to wszystko bylo ok oczywiscie potem klema minusowa na minuute musiała być zdjęta i ponowne ustawianie kompa ale to inna historia i zasada niż w naszych Roverkach


ps:niedawno pisałem gdzie znajduje sie centralka czujnika wstecznego (prkowania)w moim roverku bo mi niedziala i co sie okazało kabel minusowy od centralki podłaczony był do masy auta jak podłaczyłem pod wiązke światła wstecznego zaczeło działac i nawet samodiagnoza działa :roll:
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 10:00   

musze to sprawdzic, ale dziwne jest to ze nawet jak juz odpialem wszystkie kabelki od galki to nadal zegarek,radio,clima - wszystko sie resetuje. A kabelek jeden podpialem od zaroweczki od oswietlenie, a drugi do masy ... :/
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
macenty27 



Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 58
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 00:09   Macenty27 [r400-1.6 16v 96r]

Witam.Ja mam dokladnie takie same objawy po tym jak podłączyłem w mojej 416stce zestaw głośno mówiącego.Czesto jest tak ze po powrocie do auta zegarek i ustawienia radia mam zresetowane.Baa zdarza sie nawet ze mam problem z otwarciem autka pilotem.Oczywiscie po kilku chwilach wraca wszystko do normy ale fakt jest faktem ze dzieją sie takie cyrki.Wszytsko podłączone jest zgodnie z instrukcja.Plus-do klemu aku.Minus-do masy.ItD.Momentami mam juz tego dosyc.Poradzcie co robic w takiej sytuacji.Nie znam zadnego speca w warszawie od tego typu rzeczy.Macenty27
 
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 07:44   

teraz to juz calkowita klapa.... bylem u elektryka -sprawdzil wszystkie bezpieczniki i byly ok... a jak wyjezdzalem od niego... wogole juz wszystko zgaslo w panelu srodkowym...radio,zegarek,klima, nie daja znaku zycia.... teraz stoi na podwoku i na czwartek jestem umowiony z elektromechanikiem zeby zostawic auto u niego... :cry:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
Zientas 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 202
Skąd: Poznań / Komorniki



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 16:27   

Bezpieczniki pod machą po lewej stronie też sprawdzone? Moim zdaniem, masz jakąś zwarę lub coś nie teges z wiązkami el. za radiem (przerabiałem to ostatnio). Tam się jakoś dodatkowy "+" pojawia z wiązki od sterowania anteną automatyczną, jakieś tam cuda wianki, nie wiem ale działa, a kabelki i kostki miałem w opłakanym stanie (ponacinane, przyskrzyniane, poucinane itp.) W podświetleniu gałki masz diodę czy żaróweczkę? Bo jeśli diodę to pamiętaj, że tam akurat "+" musi być na odpowiednim biegunie diody.

Pozdrawiam!
_________________
R600 SDi, Sj413, G.V. 3.3 LX, Durango V8 1th gen.
 
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 17:07   

tez byly sprawdzane, a w galce mam diody... i pewnie jest jakas zwara, ale nie mam pojecia co, nawet teraz nie jezdze, bo panel od climatronica jest wyciagniety, schowek zdjety, tunel srodkowy tez, a nie oplaca sie zakladac do czwartku jak i tak trzeba bedzie to rozbierac... :sad:

piter34: Posty dot. demontażu plastików tunelu środkowego wydzielono do nowego wątku
_________________
"Tylko auta z duszą..."
Ostatnio zmieniony przez piter34 Sro Paź 10, 2007 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Problem z ABS
Alin Rover serii 600, Honda Accord 6 Pon Maj 28, 2007 17:32
piter34
Brak nowych postów [R600] SRS PROBLEM
Domcio Rover serii 600, Honda Accord 5 Pon Lis 02, 2009 16:00
NEOSSS
Brak nowych postów [R600] Problem z odpalaniem
!!! PILNE !!!
shrequ Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Gru 19, 2007 11:15
shrequ
Brak nowych postów [R600 SDI] Problem z nawiewem
Kilers Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Wrz 05, 2012 16:16
KRYS
Brak nowych postów [R600] problem z wentylatorami
arekpelczyn Rover serii 600, Honda Accord 0 Wto Paź 11, 2016 08:46
arekpelczyn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink