Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Wwysprzęglik prawdopodobnie padł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Wwysprzęglik prawdopodobnie padł

kupiłem autko i w drodze do domu padło sprzęgło help :(
Autor Wiadomość
misiek_KR 




Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 19:44   [R620] Wwysprzęglik prawdopodobnie padł
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam panie i panowie na wstępie chciałem sie przywitać bo to mój 1 post

Poratujcie kupiłem wczoraj autko pięknego roverka 620 SDi w prawie pełnej opcji, miałem banana na twarzy przez całą droge i wogóle bo w końcu mi sie go udało kupić. I to takiego z wyposażenia i koloru jak chciałem.

W drodze do domu wpadł pedał sprzęgła podciągnąłem go nogą i działało ale co chwile sie powtarzała ta sama sytuacja. Aż wkońcu wpadł i po ptokach. Zatrzymałem sie na poboczu patrze a w zbiorniczku płynu nie ma poleciałem do jakiegoś gościa dolałem podpompowałem zaczął nagle działać jade zadowolony a po paru km znowu to samo, ale go podciągałem do góry nogą i jakoś jechałem. Aż padł całkiem i już mu nic nie pomogło do domu leeeeedwo dotarłem bez sprzęgła (nawet nie wyobrażacie sobie jakie to trudne żeby wrzucać biegi płynnie i bez zgrzytu).

I teraz tak ze zbiorniczka płyn ubywa czyli gdzieś musi cieknąć, pompa jest sucha czyli to musi być wyprzęglik, żeby znaleźć gdziekolwiek wyprzęglik to robiłem doktorat i nie znalazłem. Są tylko orginały a ten kosztuje 700zł (dzwoniłem do ASO w poznaniu) czy pasuje np z HONDY Accord 2.0? bo do chondy są po około 130, jest możliwość kupić zestaw naprawczy za 40 zł ale bez sprzęgła sie raczej niebezpiecznie jedzie a w tej kwestii musi być wszystko na 100% sprawne.

Jutro jade do mechaniora rozbierze mi to i popatrzy wyciągnie wyprzęglik i bede takiego szukał.
Wcześniej jeździłem samymi niemcami i tym aucie nie mam nic pojęcia gdzie co kupić i gdzie go w Krakowie naprawić, mam nadzieje że sobie go opcykam tak jak poprzednie auto.

Panowie pomóżcie coś autko pod domem patrze na niego z okna i ani nie moge sie nim przejechać ani nacieszyć :beczy:

AndrewS: poprawilem literowke w temacie
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 12, 2011 17:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 20, 2007 19:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 19:54   

Reperaturki oryginalne wysprzęglika kupisz u Tomiego na www.tomateam.pl za około 50 zł, najlepiej dzwoń lub pisz na gg. Z tego co wiem, nie koniecznie po ich wymianie wysprzęglik będzie trzymał ciśnienie, ale warto spróbować. Co do mechanika polecam Ci pana Pawła Midowicza, os. Kliny Borkowskie, ul. Krzyżtoporska 7, telefon znajdziesz na www.roverki.pl w dziale "części i warsztaty".
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 20:14   

Ja już ten temat przerabiałem. I ostatecznie po dobrym dobraniu uszczelki(choć nie oryginał) chodzi jak należy. Ale moje poszukiwania doprowadziły do pewnych rezultatów:

Oryginalny wysprzęglik ma numer katalogowy CDU1233EVA.
Faktycznie oryginał to kosztuje, ale znalazłem taką stronkę a mianowicie www.v12.com.pl
Sprzedają oni i oryginały i zamienniki i mają w ofercie z zamiennikami coś co kosztuje 264zł chyba i chyba powinno pasować. Jakbyś to u nich kupował to daj znać jak to wygląda.
 
 
kwiatekt11 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 169
Skąd: Jarosław



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 20:24   

w toma team powinni miec ten wysprzeglik kupowałem ostatnio za 190zł nówke. Polecam przy okazji wymienic pompe sprzegła, ja najpierw kupiłem reperaturki wysprzelika, dzaiałało to moze z 3 miesiące i zaczeło to znowu cieknąc i zeby jeszcze było mało to zaczeła cieknąż pompa.Teraz kupiłem jedno i drugie i mam nadzieje ze bedzie juz spokoj ze sprzęgłem. :ok:
 
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 20:28   

Przejrzyj dokładnie tak jak napisał thef dział "części i warsztaty" bo jest sporo firm, które sprzedają części używane (i polecane przez forumowiczów) i naprawdę można sporo zaoszczędzić.
_________________
DEBEC
 
 
misiek_KR 




Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 20:45   

co ja bym bez was zrobił juz wiem co mi potrzeba :) dzięki dzięki już mi sie na forum podoba i bede codziennym bywalcem :)
 
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 20:51   

Chociaż po namyślę dochodzę do wniosku, że czasami na niektórych elementach nie ma co oszczędzać. Bardziej chodziło mi oto, że jak ktoś nie ma już kompletnie kasy (a wszystkim nam się to czasami zdarza) to może się w ten sposób posiłkować.
_________________
DEBEC
 
 
kwiatekt11 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 169
Skąd: Jarosław



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 20:59   

misiek_KR napisał/a:
co ja bym bez was zrobił juz wiem co mi potrzeba :) dzięki dzięki już mi sie na forum podoba i bede codziennym bywalcem :)
tu masz link www.tomateam.pl/sklep/ind...&m_dzial=&c=835 do wysprzeglika powinien pasowac ale niech sie wypowiedza inni do mnie pasował wiec jak jest twoj taki jak ten to mozesz smiało zamawiac :mrgreen:

[ Dodano: Wto Lis 20, 2007 21:03 ]
DEBEC napisał/a:
Chociaż po namyślę dochodzę do wniosku, że czasami na niektórych elementach nie ma co oszczędzać. Bardziej chodziło mi oto, że jak ktoś nie ma już kompletnie kasy (a wszystkim nam się to czasami zdarza) to może się w ten sposób posiłkować.
masz racje ale na swoim przykładzie sie przekonałem ze lepiej zrobić to za jednym razem, niż pózniej niemiłe zaskoczenie w trasie albo jakiejś przykrej sytuacji :mrgreen:
 
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 21:06   

Pomimo tego, że nie napisali, że pasuje do 620 SDI wydaje mi się że tak właśnie jest. Póki co narazie mi działa, ale dobrze wiedzieć, że w tomateam to mają.... :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 21:08   

Co do tego wysprzęglika to trzeba by pogadać dokładnie z Tomim, czy to na pewno do diesla podejdzie. Niby podobny, no ale wiadomo.
PS>Powodzenia życzymy w naprawie, no i proszę nam tu oczywiście zdawać relację z postępów ;)
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 21:11   

Ten sam wysprzęglik występuje w Roverze 800 po 1996 z silnikiem 2.0 benzyna serii T (tak dla informacji) :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 21:18   

Przemo, bo to jest właśnie do wersji T. Tylko pytanie teraz, czy w SDi jest ten sam? A może Ty masz coś na stanie tańszego niż oryginał?
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 21:23   

No z tego co widze to kolega misiek_KR potrzebuje do serii L ale w R800 serii T jest ten sam na 100% ja nie mam na miejscu niestety a na zamówienie oryginał to koszt jest powalający 600 zł. ale może zestaw naprawczy pomoże :?: niestety nie w każdym przypadku to pomaga wszystko zależy czy nie ma wżerów w samym wysprzęgliku.
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
misiek_KR 




Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 11:18   

auto już u mechanika okazało sie że z pompy też cieknie a wyprzęgnik ma straszne wżery i też cały upaćkany.
Jeszcze jedna sprawa czy przypasuje wyprzęgnik od Hondy Accord VI gen jest identyczny z wyglądu różni się średnicą bo do rovera ma 17,5 mm a do Hondy 19mm
ruszać by sie ruszał tyle że miałby mniejszy skok i kwestia czy by wysprzęglał dobrze. Zastanawiam sie czy ryzykować i kupić czy nie. W sumie to 1,5 mm różnicy ale to w tym przypadku może być duża róznica.
Jak myślicie?

jeśli chodzi o pompy to do diesla i benzyniaka i Hondy i Rovera z tego co poszukałem są takie same.
W tych dieslach i 2.0T benzyna są jedynie o mniejszej średncy tłoka wyprzęgliki czyli przy tej samej ilości przetłoczonego płynu wyprzęglik o mniejszej średnicy tłoka czyli ten dedykowany do SDi zrobi większy skok. Hmm z jakiegoś powodu producent tak przewidział :roll:
 
 
 
Lodzia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 31
Skąd: Czarnków



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 20:34   

Miesiąc temu kupiłem i pompę i wysprzęglik w tomateam. Kupiłem ten wysprzęglik od MGf za 190 zł. Ma trochę większą średnicę(19 mm) więć musiałem ustawić pręt wciskający pompę tak aby był jak najdłuższy i zwiększyć skok pedału sprzęgła wykręcając trochę śrubę nad pedałem.Złożyłem i działa idealnie. Wcześniej próbowałem wymieniać gumki w wysprzęgliku ale to nie zdało egzaminu bo ciekł dalej.
 
 
 
misiek_KR 




Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lis 22, 2007 20:39   

kolego lodzia ten wyprzęglik od MGf ma 20,3 mm.
Gadałem dośc długo z gościem z tomateam przez telefon i też zamówiłem wyprzęglik od MGf.
A teraz taka ciekawostka dzwoniłem do Delphi Polska bo znalazłem że ten wyprzęglik oni właśnie produkują i Tomateam jest jedynym jego odbiorcą i jest robiony dla nich na zamówienie :)
Dzisiaj miałem w ręcach wyprzęglik od Hondy Accord i Rovera benzyniaka i jest prawie taki sam różni sie tym mocowaniem do skrzyni ten płaski uchwyt jest tak pod skosem na wyprzęgliku i nie dało by rady go zamontować.

Więc jedyną alternatywą orginału za 700zł jest właśnie ten od MGf za niecałe 200 z tomateam

jutro mam nadzieje że dojdzie i bede miał juz autko uruchomione :) Mam nadzieje że komuś sie przydadzą informacje z tego wątku.

Pazdrawiam i dzięki

[ Dodano: Wto Lis 27, 2007 19:21 ]
No i mam problem założyłem nową pompe założyłem wsyprzęglik od MGf i nie działa auto dalej u mechanika stoi i czeka bo nawet już on ręce rozkłada. Wysprzęglik wysprzęgla ale ma za mały skok na tyle że sie biegu nie da wrzucić da sie odpalić auto na sprzęgle z włączonym biegiem ale ślizga sie wyraźnie. Pompa wyregulowana na maxa.
Ja już nie wiem.
Mam prośbe do tych co zakładali wysprzęglik od MGf z Tomateam, jak wam bierze pedał sprzęgła czy zaraz nad podłogą czy jakoś wyżej?

Posiedziałem sobie nad kartką o poobliczałem na każde 20mm skoku tłoka pompy sprzęgła wysprzęglik rusza sie o niecałe 15 mm. przy orginalnym wyprzęgliku byłoby to około 17-18mm czy niecały centymetr w sumie w działaniu robiłby taką różnice? ja już zgłupiałem, już prawie tydzień auto w warsztacie :/

A może źle odpowietrzaliśmy? może jest jakiś niezrozumiały na to patent tak samo jak niezrozumiałe jest zastosowanie takiego wyprzęglika co go nie idzie dostać.

[ Dodano: Czw Lis 29, 2007 17:01 ]
po 2 tygodniach stania auta w warsztacie wkurzyłem sie i kupiłem nowy wysprzęglik w poniedziałek go będe miał bo musi dojechać z Warszawy - cena 702zł
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lis 30, 2007 16:49   

misiek_KR napisał/a:
Mam prośbe do tych co zakładali wysprzęglik od MGf z Tomateam, jak wam bierze pedał sprzęgła czy zaraz nad podłogą czy jakoś wyżej?

Odpowie ktoś koledze?

misiek_KR napisał/a:
ja już zgłupiałem, już prawie tydzień auto w warsztacie :/

W jakim warsztacie auto stało?

misiek_KR napisał/a:
po 2 tygodniach stania auta w warsztacie wkurzyłem sie i kupiłem nowy wysprzęglik w poniedziałek go będe miał bo musi dojechać z Warszawy - cena 702zł

Naprawione już auto? :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
misiek_KR 




Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lis 30, 2007 20:17   

auto jeszcze nie naprawione bedzie prawdopodobnie we wtorek jak dojdzie mi wyprzęglik z warszawy.
W warsztacie było robione u takiego znajomego porobił wszystko dobrze i dupa nie działa, potem dzwoniliśmy do Pawła Midowicza polecanego na stronie bo to znajomy mojego mechanika. I wychodzi na to że wszystko dobrze porobione poprostu ten wyprzęglik od MGf ma za dużą średnice bo 20,3 mm a orginał 17,5 i nie ma takiego skoku dużego a co za tym idzie nie wysprzęgla.
Całość tej zabawy czyli nowa pompa wyprzęglik od MGf i orginalny wyprzęglik + robota skrobnie mnie na jakieś 1200zł
 
 
 
kwiatekt11 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 169
Skąd: Jarosław



Wysłany: Pią Lis 30, 2007 20:45   

Powiem tak mam założony ten wysprzęglik od mg- fa w swoim Roverku i powiem ,że rzeczywiście jest większa średnica tego ustrojstwa i ciezko było mi to odpowietrzyć , walczyłem z tym ze 3 godziny ale udało sie i działa , co prawda ma mniejszy skok ale na tyle że nie przeszkadza to w normalnym wrzuceniu biegu. :grin:
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lis 30, 2007 22:25   

kwiatekt11 napisał/a:
walczyłem z tym ze 3 godziny ale udało sie i działa , co prawda ma mniejszy skok ale na tyle że nie przeszkadza to w normalnym wrzuceniu biegu. :grin:

Czyli dla chcącego nic trudnego ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Problem prawdopodobnie ze stacyjką
meega33 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Lis 18, 2015 23:27
R.E.D.
Brak nowych postów [R620] Cieknie ropa, prawdopodobnie z pompy
lucrah Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Lip 04, 2013 23:22
janekwnook
Brak nowych postów [R620] Padł rozrusznik
pomocy!!!!
hiubi Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Sie 20, 2009 17:48
Remigiusz
Brak nowych postów [R620] Padł komputer
temat mozna zamknac
JACKMOTORS Rover serii 600, Honda Accord 10 Nie Cze 07, 2009 22:34
thef
Brak nowych postów [R620] Wysprzęglik padł
michal_s. Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Sty 09, 2008 18:04
michal_s.



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink