Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Problem z napędem/brak napędu na tylną oś
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Problem z napędem/brak napędu na tylną oś

problem z napędem/brak napędu na tylną oś/przekładka i przeróbka anglika
Autor Wiadomość
paterek 



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: iwonicz



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 17:01   [Freelander] Problem z napędem/brak napędu na tylną oś
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

witam serdecznie wszystkich, to mój pierwszy post więc za ewentualne blędy przepraszam i prosze o pomoc.
mam angielską wersję freelandera (zabieram się wlaśnie za przeróbkę-jeśli ktoś ma jakies namiary, swoje własne doświadczenia, opis krok po kroku najlepiej ze zdjęciami byłbym wdzięczny za udostępnienie wskazówek. Jesli ktos posiada potrzebne czesci do przerobki rowniez prosze o napisanie), w samochodzie tym jest napęd tylko na przód, z tego co wiem to napęd powinien być stały na dwie osie w rozkładzie 60/40 % przód /tył. działa TC- kontrola trakcji, ale tylny naped nie dziala. prosze o wskazówki w czym moze byc problem, ewentualnie gdzie go szukac i co moge sprawdzic w domowych warunkach. dziekuje z gory

[ Komentarz dodany przez: thef: Wto Sty 29, 2008 17:21 ]
Poprawiłem nieco temat.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 22, 2010 22:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 29, 2008 17:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 18:11   

Na jakiej podstawie twierdzisz że to auto ma napęd tylko na oś przednią , jeżeli nie jesteś pewien to najprostszy sposób - podnieść jedno tylne koło i pokręcić nim jeżeli się nie da to napęd powinien być ok. a przede wszystkim sprawdż czy masz wał od reduktora do tylnego dyfra (może reduktor się posypał i ktoś wymontował wał) jak sprawdzisz to napisz będziemy radzić dalej :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
paterek 



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: iwonicz



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 13:37   

witam ponownie, to ze jest naped tylko na przod sprawdzilem na sliskiej nawierzchni przy ruszaniu. dziala tylko jedno kolo z przodu. sprawdzilem tyl w taki sposób jak kolega polecił, po pdniesieniu jednego kola z tylu swobodnie moglem nim obracac, jednak z reduktora(tak mi sie wydaje) dochodzil odgłos takiego tyrkania, jakby cos ocieralo, jakby bieg do konca nie wszedl i tryby obcieraly o siebie. jesli ktos wie co to moze byc to prosze o pomoc. ja sam obawiam sie ze to cos powaznego i bez konkretnego mechanika sie nie obejdzie, pozdrawiam
 
 
Free 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 15:51   

Witam!
Szykuj kasę na nawy "reduktor" Koszt nowego jakieś 4-4,5 tyś. zł
Pozdrawiam
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 18:52   

Regerowanego (jak nowego) :wink:

Ale racja tylko wymiana
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Free 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 21:13   

przemo285 napisał/a:
Regerowanego (jak nowego) :wink:

Ale racja tylko wymiana
Nie, fabrycznie NOWY...
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 21:24   

Ale nie u nas w kraju , w naszej sieci taniej niż 6000 zł. nie dostaniesz (a regenerowane nie występują) na zachodzie owszem tak kupisz taniej ale po regeneracji zdając stary a faktycznie wygląda jak nowy nie ma śladu użytkowania (zapakowany jak nowy) jeżeli masz za ta cenę podaj namiary :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Free 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 21:28   

Nic nie zdajesz i dostajesz nowy (no chyba że przy regeneracji wymieniaja także obudowę :-)
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 21:46   

Podaj mi namiary na priv jak możesz bo takich cen nie ma chyba że sprzedali Tobie po regeneracji (faktycznie nie widać że to po regeneracji , jak nowy) z tym się zgodzę a na wymianę mieli swoją sztukę , i bilans by sie zgadzał :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
paterek 



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: iwonicz



Wysłany: Sob Lut 09, 2008 17:49   

dzieki za informacje, mam jeszcze pytanie czy ten reduktor znajduje sie moze z tylu i wchodza do niego półoski?? i jeszcze jedno drugim moim problemem jest sprzęgło, musze wyczuc przy wciskaniu pedału bo gdy wcisnę za mocno biegi nie chcą wchodzic(lub tez zgrzytają), czasem sprzęgło wogóle nie działa-nie moge wyrzycic biegu(najczesciej 1 i R). czy moze to byc powiazane z reduktorem? czy reduktor nie jest naprawialny? zielony jestem ale na peno nie jest to półośka albo cos mniej kosztownego? narazie nie mam czasu zaglądac do tego, ale mysle ze przed oddaniem do mechanika odkrece półoski i sprawdze a nóż...pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi i poswiecony czas.
 
 
Free 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 08:06   

przemo285 napisał/a:
Podaj mi namiary na priv jak możesz bo takich cen nie ma chyba że sprzedali Tobie po regeneracji (faktycznie nie widać że to po regeneracji , jak nowy) z tym się zgodzę a na wymianę mieli swoją sztukę , i bilans by sie zgadzał :wink:

To nie tajemnica. Jest pełno angielskich sklepów internetowych. Z wysyłką do Polski nie ma problemu.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lut 19, 2008 11:42   

Free napisał/a:
To nie tajemnica. Jest pełno angielskich sklepów internetowych.

Skoro to nie jest tajemnica, to możesz podać link do jednego z nich?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Free 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 13:50   

http://stores.ebay.pl/Roa...9QQftidZ2QQtZkm

http://www.island-4x4.co....0230-p-150.html
 
 
paterek 



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: iwonicz



Wysłany: Pią Paź 10, 2008 18:07   

witam, po dlugim czasie zrobilem samochod (oddalem do mechanika). otoż samochod nie ma reduktora z tylu jest most. jedno lozysko bylo totalnie wysypane i dlatego roschylily sie tryby i sienie zazebialy, koszt naprawy okolo 200 zl. teraz wszystko w porzadku. moze komus sie przyda moje doswiadczenie. pozdrawiam forumowiczow.
 
 
LUKASZ80 



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 20
Skąd: Nowy Wiśnicz



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 09:25   

Witam
Mam właśnie bardzo podobny problem.
Freelander jest z 1998 roku 2.0 td. Ostatnio zagrzebałem się troszkę w blotku i podczas prób wyjechania zauważyłem, że mielą tylko przednie koła a tylne nie.
Przeczytałem Wasze porady i posprawdzałem pewne rzeczy. Więc tak. Wał wygląda na zamontowany prawidłowo, pomiędzy jednym a drugim elementem jest to całe visco. Podczas ruszania wał się kręci. Podniosłem tył i tu .... tylne koło się obraca ( a wg Waszych porad nie powinno).
Proszę o pomoc w diagnozie. Pozdrawiam Łukasz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Problem z napędem
Nita Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 14 Pią Gru 17, 2010 13:43
artuslew
Brak nowych postów [Freelander] Brak napędu na przednie koła!
stasiu1006 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 1 Sro Gru 01, 2010 08:12
charlee



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink