Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Ciśnienie w Oponach oraz lampy cofania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Ciśnienie w Oponach oraz lampy cofania
Autor Wiadomość
ReiL 



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 3
Skąd: Zabrze/Ilkeston



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 21:26   [R416] Ciśnienie w Oponach oraz lampy cofania
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam!Posiadam samochód rover 416 si.Jestem jego wlascicielem od okolo 3 miesiecy jest to rocznik 98 z przebiegiem w tej chwili okolo 70 tysiecy mil.Mam maly problem otoz niewiem jakie powinno byc cisnienie w kolach a mam problem szczegolnie z opona od strony pasazera co jakis czas schodzi mi z niej powietrze....dodatkowo mam problem z swiatlami cofania mianowicie nie swieca i nie sa to zarowki i obawiam sie ze rowniez nie jest to bezpiecznik czy mozliwe ze bedzie to czujnik skrzyni biegow??dodam moze jeszcze ze jest to moj pierwszy Rover (w polsce mam Meganke:P) i musze przyznac ze jezeli chodzi o moc silnika to bardzo milo mnie zaskoczyl gdyz bez wiekszych problemow pojechal 120 mil (okolo 200km/h) majac przy tym zapas mocy...choc spalanie tezjest calkiem spore w okolicach 8-9 litrow na 60 mil(100km),chodz dodam ze srednia predkosc z jaka sie poruszam to 70 mil ...Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 12, 2011 23:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 20, 2008 21:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 21:33   

Proszę przeczytać zasady kącika z naciskiem na sposób tytułowania wątków i poprawić temat.

Ciśnienie w oponach podane jest w instrukcji obsługi. Jeżeli takowej nie masz to jest ona do znalezienia w RAVE, a ten z kolei do ściągnięcia z naszej strony klubowej (dział FAQ techniczny). Myślę, że 2,3 na przód i 2,2 na tył w Barach będzie ok, ale jak chcesz dokładnie to szukaj w instrukcji. Uchodzenie powietrza może być spowodowane nieszczelnym wentylkiem lub przebiciem opony, tak czy siak musisz jechać do wulkanizatora ;) .
Światła cofania to pewnie wina owego włącznika przy skrzyni biegów, ale zanim go wymienisz obejrzyj kabelki przy nim, może spadły, może któryś się przerwał.
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 20, 2008 21:44   

Do codziennej jazdy ciśnienie 2,1 na przód i tył jest ok.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
ReiL 



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 3
Skąd: Zabrze/Ilkeston



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 22:23   

Wentyl jest sprawny a i opona nie wydaje sie byc dziurawa,co ciekawe opona reaguje na zmiany pogody i cisnienia atmosferycznego....tzn kiedy zmienia sie pogoda np. robi sie mroz a pozniej robi sie cieplo to rano mam kapcia :D ewenement :D a wlasnie moglbys miprzyblirzyc cos o tym wlaczniku/czujniku od lamp cofania??jak sie do niego dostac gdzie umiejscowiony itd...
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 22:31   

Ale mi chodzi o przyleganie wentylka do otworu w feldze, a nie o jego sprawność jako zaworu.
Ale jak też nie to, no to może ciut krzywa felga i jak się metal kurczy to schodzi powietrze, jak mówię tak czy siak wulkanizator tylko pomoże.
Ten czujnik jest wkręcony w skrzynię biegów chyba od góry, ale musiałbym poszukać w rave. Apropos polecam jego ściągnięcie, na pewno Ci się przyda. Szukaj na stronie klubowej w dziale FAQ techniczny ;)
 
 
ReiL 



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 3
Skąd: Zabrze/Ilkeston



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 09:48   

wielkie dzieki za pomoc :] zastanawie sie czy warto grzebac cos z tym czujnikiem bo chyba jeszcze w tym miesiacu swojego roverka opchne chce wrocic do megi :P Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki :]
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 14:35   

ReiL napisał/a:
chyba jeszcze w tym miesiacu swojego roverka opchne chce wrocic do megi :P
Mam nadzieję, że do MG, a nie do Meganki albo Omegi :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Ciśnienie w oponach 205/55/15
drooid Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Wto Kwi 07, 2009 08:19
Stacho
Brak nowych postów [mg zs 2.0] jakie cisnienie w oponach ?
desu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Mar 29, 2010 21:34
desu
Brak nowych postów [R400] Ciśnienie w oponach
ascaris Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sob Mar 07, 2009 22:29
kokosz77
Brak nowych postów [R400 1.6] Jakie ciśnienie w oponach niskoprofilowych?
Pawson Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Lis 07, 2009 16:43
Pawson
Brak nowych postów [R420] Jakie powinno byc ciśnienie w oponach?
liroy79 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Sty 31, 2011 18:18
liroy79



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink